Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Energie na ČT 1
Autor Zpráva
Dana A
člen

# Zasláno: 10.4.2008 21:53 
Odpovědět 

Baudy inzeroval dnes večer (právě běží pře o Bachovkách) Sysifos versus Astrologie apod!!

Dagmar
člen

# Zasláno: 10.4.2008 22:41 
Odpovědět 

tak jsem se dívala, no je to těžké, ten Heřt si mele svou - nejvíce mě dostanou vždycky ta souhvězdí kterými argumentují.
p. Baudyš měl sice snahu to vysvětlit, ale myslím, že příliš odborně ...viz jarní bod...
měl prostě jen zařvat, že se souhvězdími se nepracuje, nikdy!!!!
je to příliš malý prostor pro taková témata, je škoda, že se jede vždy jen po povrchu a nejde to do hloubky.

Věra
člen

# Zasláno: 10.4.2008 23:47 
Odpovědět 

Dagmar
Když ono je to těžký, malý prostor, uplatňuje se ona jako průvodce slovem, skáčou si do řeči, je to na nic a nic to neřeší.
Heřt je kromě jiného nelichotivého jenom kafemlejnek se zadrhnutou baterkou. Provokatér. Znám ho z jiných kauz a i kdysi k mému minulému pracovišti. Nedá nikomu šanci mluvit - místo argumentů, jen tlučhuba.
Chudák p. Baudyš - měla jsem strach, že dostane infarkt. Tam slušný člověk nemá šanci. A kromě toho ta nešťastná volba parťáka ve" žlutém triku" - ten tomu taky dodal glanc...
Byla jsem ráda, když to skončilo......

Blanka
člen

# Zasláno: 11.4.2008 01:21 
Odpovědět 

Dagmar

Uz to dlouho nepotrva a sysifofcum sklapne
Na ten den uz se tesim,divala jsem se na zaznam den X se k sysifum blizi...vzdyt nevedi co cinni

Věra
člen

# Zasláno: 11.4.2008 09:04 
Odpovědět 

Devcata a chlapci, co říkate tomu, ze maji prsty i v zákazu poradu ČT 1 - Detektor?Už to tu za chvili bude jako u Slovaku vedle - zpět k cenzůře!!!!
Hurá na stromy !
Fuj, zveda se mi žaludek. Co taky čekat od brouka, ktery do nekonecna nutkave tlačí svou kuličku?

neo
člen

# Zasláno: 11.4.2008 09:52 
Odpovědět 

Problém vidím spíše v tom, že zatím chybí dostatečná seriozní prezentace astrologie mezi širší veřejnost, osobně jsem tento pořad shlédnul náhodně a od stopáže kdy se mluvilo tuším o precesním bodě.
Navíc sama astrologická veřejnost není jednotná, a sama astrologie má několik proudů, což v naši zatím ono nepochopení či spíše neuchopení, tak že nezasvěcení lidi pak čekají od astrologie pomalu všechno...

Možná v naší éře digitalizace televizního přenosu, se možná otevře televizní kanál věnovaný třeba esoterice, i když z počátku zde bude asi problém aby upoutal širší veřejnost, tudíž se ji bude muset i přizpůsobit, což z počátku bude asi na úkor, ale postupně lze pak "vychovat" svoji generaci, která se bude snažit objektivně „pracovat" s fenoménem astrologie, zvláště v době kdy se na školách opouští biflovací systém, a snaží se budovat vlastní kreativita dětí.

zizka
člen

# Zasláno: 11.4.2008 23:32 
Odpovědět 

Kreativita
Opuštění systému biflování by nemělo překročit jisté meze. Mohlo by se pak stát, že si půjdeme koupit 10m kabelu ale prodavač bude mít kreativně metr o délce 20cm. A při cestě autem domů se může stát, že kreativní řidiči budou jezdit vlevo, v protisměru a načervenou.

Kreativita se projevuje již u výrobků, které se dělí na "komerční" a "průmyslové". U komerčních nejsou udávané dříve povinné technické parametry. Trend je stále k vyšší "kreativitě".

neo
člen

# Zasláno: 12.4.2008 07:18 
Odpovědět 

Źižko,

Blbě jsem se vyjádřil, neboť jsem se nechtěl moc rozepisovat a..., ona kreativita je v tom že samozřejmě základy se musí nabiflovat, ale zde mi šlo o to i jakou formou a navíc naučit nejen biflovat, ale i umět vyhledávat informace, zpracovávat třeba do nějakých školských projektů, třeba při hodině dějepisu, skupinka žáků dostane úkol vypracovat "projekt" kdo byl třeba J.A.Komenský a přednést jej pak před celou třídou.

Nejsem učitel, tudíž svoji poznámku k tomu nemohu tak lépe sdělit, tedy ona kreativita je v tom mít třeba i nabiflovaný základ, ale umět spolupracovat, umět třeba řídit onen projekt, umět si vyhledat a složit informace atd.

virgo63
člen

# Zasláno: 14.4.2008 13:42 
Odpovědět 

Pořad jsem taky sledovala a zase bylo vidět, o co Sysifovcům jde. Zblbnout běžného diváka. Povrchností, matením a zesměšněním degradovat vše, co není "vědecké". Kde berou to balvanovité přesvědčení o své jediné pravdě?! Cítí se snad v něčem ohroženi?
Je to podivný spolek.
Na druhou stranu na svůj názor mají právo, polemika je ok, alespoň to protistranu naučí pádněji argumentovat. Obě strany musejí mít však stejný prostor.
Vadí mi spíš jejich ovlivňování státních orgánů, zdravotnictví, TV apod. kde, jak se zdá, na jejich "slovo" slyší.
Ale to by se jeden zbytečně rozčiloval...

Věra
člen

# Zasláno: 14.4.2008 20:56 
Odpovědět 

virgo63

Prý o co jim jde...........?
No přece o všecho - celoživotní vysledky prace a jejich posty, jejich slavomanství.
Vzdyť si uvedom odkud se ti balvani rekrutují; mají za sebou Akademii věd;
a kde vyzískaly své tituly, DrSc, velké platy a důchody ale hlavne
pocit převahy a důlezitosti nad ostatníma......... jsou citováni v učebnicích
v historii dosavadních uspechů.....jde jim prave o toto.
Platy a důchody uz zůstanou ale, kdyby naáhodou nejakej, v jejich očích "kašparek", nedejbože jestě ezoterickej, dokázal rozcupovat jejich svrchovanou pravdu a zaštítil se u toho Nikolu Teslou a Einsteinem-(viz jeden díl Detektoru - zmizení lodi Eldridge)
autoritama velkého kalibru na poli vědy prokazatelném - boze kym by se asi staly, kam by zapadly jejich dogmata.... nových pravd jim netřeba

Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Energie na ČT 1