Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Babinec / Pomoc internetové kamarádce
Autor Zpráva
Markéta
člen

# Zasláno: 5.9.2008 12:43 
Odpovědět 

Vy jste tady takové chápavé a osvícené dušičky,
měla bych prosbu. Na diskusi mezi maminkami dětí s Tourettovým syndromem, jsem našla kamarádku, která se těžce potácí s týráním a sexuálním zneužíváním v dětství. Táhne se to celým jejím životem, má 3 děti, z toho to první "turetové", každé s jiným mužem, každé dítě jiný problém.
Ale teď jde o tu mámu. Nezpracovala svůj problém, stále se jí vrací, je na tom fakt zle, nechce brát otupující léky, aby se mohla starat o děti-je na ně sama, chlapi-manželé ji týrali (opakovala model oběti z dětství). Je na tom psychicky hodně zle, kevšemu děcka to cítí a je to dost síla. Turetový kluk má takové poruchy chování, že ho chtějí (škola a PPP)d át do ústavu, prý když na něj nestačí, je na něj sama, tak mu vezmou i mámu a bude to. To je tedy "řešení". Některé soc. pracovnice by měly zvednout prdel od počítače a zažít si jeden den v takových psychických podmínkách, v jakých žije ta máma se 3 dětmi.
Chtěla bych poradit, kam ji nasměrovat. Její matka jí nikdy zneužívání neuvěřila, dodnes to popírá, jen jednou snad nejasně pronesla něco ve stylu: "však jsi to zažila, ne?" Takže ví, moc dobře.
Holka je rozložená fest, vzpomínky se jí derou na světlo samy, to, co dávno potlačila, leze ve snech a trápí jí to. Byly to hnusnosti nejhoršího zrna, čím si jako šestiletá musela projít. Nyní je jí něco přes 30.

Potřebuje akutně pomoc. Jsem ochotna sehnat jí terapeuta, domluvit. A teď -koho? jaký druh? Její psycholog ji nepomohl. Chodila k němu před pár lety.

A další věc: Mám právo do toho zasahovat a snažit se jí pomoci? Nebo mám jen koukat jak se trápí a buď utrápí, nebo sama dospěje do stadia, kdy přijde správný čas?

Věra
člen

# Zasláno: 5.9.2008 13:23 
Odpovědět 

Markéta

Ahoj Markéto, úplně mně třese hrůza po přečtení přízpěvku o kamarádce.
Hele mám teď jenom malinko čas tak rovnou k tomu, co mně napadlo.
Kdo má velké zkušenosti a o kom jde dobrá pověst je ta paní Marta Foučková, těžko se k ní prý dostává ale myslím, že při vykreslení problematiky by se to dalo nějak udělat.

Potom mně napadla ještě dvě jména a to p. Havelka - astrolog ale hlavně
on vidí co je třeba a z patra a dokonce bez toho aby se musel třeba dotýkat bolestných míst, pojmenovává.
A p. Brázda - to je obdoba - vidí aniž se musí ptát.
V Olomouci p. Avrat, v Brně potom vidí a pomocí autom.kresby diagnostikuje bloky p.Brzobohatá ale pouze diagnostikuje, a doporučí jak postupovat.
P. Dragomirecký - toho jsem vzpomínala.

Ještě po neděli bych kontaktnula jednu známou, která by mohla mít ještě jiný nápad, sama prošla silným zápasením s dcerou a její problematikou.

Myslím si, že pomoc je možná, od toho jsme lidi, ale podporou, nabídkou
možností, nikoliv vnucováním nebo přemlouváním s dobrým důvodem. Trpělivě vyslechnout a podpořit, přizpět ano, víc je na té paní. Moc přeju
sílu ke zvládnutí a cestu z bludiště hrůzy.

Markéta
člen

# Zasláno: 5.9.2008 13:34 
Odpovědět 

Děkuji moc.
Napíšu jí to.
Ještě jsem chtěla napsat, že mě hodně zarazilo, že se té maminky nikdo nezeptal, PROČ má tři děti ze tří vztahů, PROČ mají děti problémy.
Je to vůbec nezajímalo!
My (na té diskusi stejně postižených dítek) jsme PRVNÍ, kdo to ví! Krom jejího psychologa, který ji moc neuměl pomoci.
Ona byla i překvapena, že její turetový klučina není psychopat a nepatří přivázat či zavčít do klece, ale že to jsou prostě tiky! Nasměrovaly jsme ji do ordinace, kde se TS zabývají, a najednou je z "psychopata" prostě turetové dítko. Ach jo, kolik takových chybných diagnóz asi už vydali...

Dagmar
člen

# Zasláno: 5.9.2008 19:10  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

Věra
tak nevím jaké máš zkušenosti ty, ale k p. Brázdovi ani náhodou, myslím, že ani pan Havelka není ten správný - to chce opravdu dlouhodobou péči někoho, komu věří. To není žádná sranda, která se odbourat několikerým sezením. Chce to systematickou léčbu.

markéto píšu ti mail.

virgo63
člen

# Zasláno: 5.9.2008 23:04 
Odpovědět 

Markéta
Je to fakt síla! S čím vším se lidé musí v životě potýkat!
Poradit neumím. Neznám nikoho s takovými problémy, ani terapeuta, kdo by takovým lidem pomohl. Snad kineziologie?
Je určitě dobře, že se vypovídala alespoň vám na internetu.
Myslím na ní.

pavla a.

# Zasláno: 6.9.2008 09:48 
Odpovědět 

Marketa

V životě nás občas potkávají osudy lidí, kde zůstáváme bezradně stát. Osud této ženy o které píšeš je jedním z nich.
Jediný způsob pomoci vidím v profesionálním ošetření celé této záležitosti v podobě psychiatra či zkušeného psychologa. Nejde o psychické utlumování léky, jde o nasměrování. Možná někde existuje skupina sexuálně zneužívaných osob jako to je např. u anonymních alkoholiků.

Myslím, že tady nepomůže žádný léčitel, astrolog, kineziolog a pod.
Ta žena má skutečně těžký osud a to ji ještě komplikuje výchova dětí, na které potřebuje spoustu vnitřní síly, kterou zřejmě nemá z důvodu jejich vnitřních zranění. Na druhé straně mohou být právě děti tou nevyčerpatelnou silou, která jí podporuje na cestě kupředu životem a všemi trampotami.

Markéto myslím, že ti nejsme schopni dát tu správnou radu. Obrať se, hledej nějakou stanici SOS pro zneužívané osoby. Zavolej tam, poraď se, podiskutuj. Nejduležitější otázkou je, jestli tato žena je ochotna pomoc přijmout a začat na těch hrůzách pracovat. Jedna z možnosti by možna ještě byla hypnóza v rukou profesionála, psychologa.

Jednou jsem měla kientku, která byla při znásilnění infikována virem HIV. Tedy předstádiem AIDS. Bydlí daleko od mého bydliště a já jsem tehdy absolvovala seminář a přenocovala jsem u ní. Spaly jsme ve stejné místnosti, jelikož má malý byt a já na tu noc nikdy nezapomenu. Jsem velmi citlivá na energie a co jsem celou noc v tom pokoji vnímala se nedá posat. Při zpáteční cestě domů vlakem jsem myslela, že omdlím. Byla jsem nesmírně vyčerpaná její přitomností a rozhozená zároveň.

Jednou ke mně přišla na sezení i moje dobrá kamarádka, velmi milá, optimistická žena. Netušila jsem, co by mohla chtít, ale její výpověď mě málem shodila ze židle. Byla anonymní alkoholička a já si toho skutečně nikdy nevšimla. Probraly jsme to velmi detailně, tehdy mi pomáhala i moje duchovní učitelka, která ji dala domů i cviky na odbourání zážitků z minulosti. Její matka byla totiž těžká alkoholička a dnes už nežije.

Proč to však pišu? Poradenství je totiž velmi náročná, energetická práce a my vůbec netušíme,co tam proudí a jak to proudí a co ty energie mohou způsobit. Mohou způsobit mnoho dobra, ale také zla pro nás osobně, pokud s těmito energiemi neumíme pracovat. Je tam dokonce nebezpečí, že pokud s tím neumíme pracovat přebereme cizí aspekty karmy do naší vlastní. To není vtip, ale velmi závažná záležitost. Bohužel na to nejsme upozorněni v žádné škole, která nás na poradenskou aktivitu připravuje.

Proto není dobré se přiliš otvírat těžkým osudům blízkých či klientů a nesnažit se přebírat zodpovědnost za jejich životy. Našim úkolem je podle nejlepšího svědomí je nasměrovat a využít našich nejlepších vědomosti a schopnosti k jejich dobru, ale ten rozhodný krok kupředu musí udělat oni sami z vlastní vůle a pro vlastní dobro.

Iva
člen

# Zasláno: 6.9.2008 11:07 
Odpovědět 

Jednou z mála organizací kde by jí mohli pomoci je :

Občanské sdružení ROSA se specializuje na poskytování bezplatné, komplexní psychosociální pomoci ženám, obětem domácího násilí a ženám týraným. Poskytuje poradenství v oblasti sociální, právní a psychologické pomoci.

http://www.zachranny-kruh.cz/pomocnici/obcanske_sd ruzeni_rosa.html

Markéta
člen

# Zasláno: 6.9.2008 11:25 
Odpovědět 

Moc děkuji, předám.

Iva
člen

# Zasláno: 6.9.2008 11:28 
Odpovědět 

Kdysi ukazovali představitelky toho sdružení a vypadali velice sympaticky.
Na rozdíl od například sociálních pracovnic o nichž mám mínění velice prachšpatné
Dokonce s nimi spolupracuje i člen policie.

Markéta
člen

# Zasláno: 6.9.2008 12:09 
Odpovědět 

pavla a.
Pavlo,
nyní mám pocit, že jsem to spíš já, kdo to chce řešit.
Jakmile jsem jí nabídla pomoc a dala odkazy, stáhla se. Asi ještě nedospěla do stadia, kdy je schopná to řešit. měla jsem pocit, že volá o pomoc. Ale ona si potřebovala asi popovídat.

Nevím.

Jak už jsem psala Dagmar, kdybych sama dokázala řešit své problémy tak, jak jsem schopná to zorganizovat druhým...to by bylo žůžo...
Neustále nevím, co je ještě pomoc a co už dělám navíc, ba přímo vnucuji.
Ale zase koukat a poslouchat tak strašné věci a nehnout prstem, to taky neumím...

Markéta
člen

# Zasláno: 6.9.2008 12:23 
Odpovědět 

Iva
Ivo,
co se týče soc. pracovnic, to jsem tu taky vzpomněla v případě právě této mamky, jak jí řekla soc. pracovnice, že když sama nezvládá výchovu tří problematických dětí, tak jí toho nejstaršího (a nejproblémovějšího) prostě vezmou do ústavu.
Jak "geniální" řešení, že. Jakoby ho pasťák vyléčil. Zvláště když se jedná o poruchu neurologickou (tak jako epilepsie, které je hodně podobná), a ne o psychopatického nebezpečného jedince.
Nevím, jestli se někdy někdo zamyslel nad tím, jak takovému děcku na prahu puberty je, když je uzavřen ve svém těle, které ho neposlouchá, když ho každý považuje za psychopata a vyvrhele společnosti, jeho matku za neschopnou psychicky labilní trosku...Když jen jeho vlastní máma ví, jak je citlivý a milý kluk, a že jeho nezvladatelné projevy se snaží pochopit, a tuhle jeho jedinou jistotu by mu vzali tím, že by ho zavřeli do ústavu mezi skutečně narušené jedince.
Někdy se mi zdá, že mezi soc. pracovnice vybírají zvlášť bezcitné dominy, léčící si své mindráky z nelásky z dětství...omlouvám se za přílišnou emotivitu...fakt mě to vždycky dostane.

Věra
člen

# Zasláno: 6.9.2008 12:45 
Odpovědět 

Markéta

V takovém ústavu by se chlapec jen stal objektem šikany a strázní, které by ho ničily a udělaly trosku z hocha i jeho mámy, výčitky svědomí a všechno se jen vrší a směruje většinou ke špatným závěrům.

Safra nebylo by možné nějaké spojení s rodinou, která pečuje o adoptivní
a postižené děti, možná by takový pár a komunita takové láskou naplněné
rodiny mohla pomoci ulehčit úděl. Jen takoví lidé vědí co a jak a mají dostatek lásky a pochopení. Třeba kdyby to mohlo fungovat, pomohlo by jí to urovnat a zvládnout i své problémy a chlapec by měl kamarády a kruh
s pocitem bezpečí. Kéž by tyhle věci mohlo číst větší množství lidí, třeba by se našel někdo, kdo by rád pomohl a podal ruku i dobré srdce na dlani.
Ale je fakt, že paní musí chtít, jenže v tomto stadiu je asi jako raněná laň v trní...a co BÍLÝ KRUH BEZPEČÍ, třeba by měli recept a psychologa. V akutní situaci je to jiné, tam je možnost obrátit se na linku DONA.

Markéta
člen

# Zasláno: 6.9.2008 13:04 
Odpovědět 

Věra
Věrko,
dala jsem jí kontakty , víc pro ni udělat nemůžu, a asi ani nechci (čistě rozumem), protože mám dojem, že zas tolik do jejího osudu zasahovat nemám.
Jestli to využije, to už je na ní.

Nedávno jsem takhle "zachraňovala" kamarádku zase jinou, ta má chlapa, ale děsného. pořád tvrdila, jak je to nemožné, jak ji psychicky deptá, i děti, a jak se musí rozvést. Poslouchala jsem to 10 let. Nekecám , fakt 10 let (mezitím se jí narodily 2 děti).
Sebrala jsem papíry potřebné k vyplnění pro svěření dětí do péče, žádost o rozvod, přišla za ní...a zjistila jsem, že ona vlastně nechce nebo neumí svůj život změnit. Dodnes nic neudělala. Je to pár měsíců.
Z nějakého důvodu chce nadále setrvat v roli oběti. A já nadále poslouchám její nářky. Už ale na ně nereaguji pomocí. Protože tuhle pomoc ona ode mě nechce.

Mám nějaký spasitelský komplex, či co. Nijak to nevyhledávám, samo se mi to objevuje v blízkosti.

Věra
člen

# Zasláno: 6.9.2008 13:13 
Odpovědět 

Markéta
Ale Markéto, mám taky Venuši v Rybách, znám to taky, ono si tě to prostě najde.
Ale jak říkáš pomoci si musí sama, proto jsem to psala asi předevčírem, nabídnout ano ale více musí aktér sám...
Někdy je paradoxně pomocí třeba i to, že ji prostě poslouchat přestaneš
a řekneš, že dokud se nerozhodne s tím sama zacvičit, budete si povídat
o jiných věcech.
Jo, je v poloze oběti, protože jí to může paradoxně vyhovovat nebo potřebuje ještě kousek než to rozsekne. Tím, že se z toho vykecá,
rozředí to pro sebe a hodí to jinému do klína.
Možná, že by ti taky mohla říct, že jí toho mužskýho závidíš; i s takovýma situacema jsem se potkala.

Dagmar
člen

# Zasláno: 6.9.2008 13:17 
Odpovědět 

Markéta
To je přesně to, co jsem ti psala, jestli dokážeš odhadnout kdy pomáháš a kdy už se obětuješ, a přes nechuť oné osoby organizuješ.
Předej jí tyhle kontakty a to je vše, co můžeš udělat. Občaas ji vyslechni. Nenaléhej a neorganizuj.

Mám také takovou zkušenost ,10 let jsem kamarádce pomáhala z depresí, alkoholizmu, sebevražedných pokusů a jsem z toho opravdu vyléčena.
Po těch deseti letech jsem jí dala kontakt na psychologa, objednala jí tam a řekla, že dokud se nebude léčit že my dvě spolu končíme.
Tak naše přátelství po dvaceti letech skončilo.

Věra
člen

# Zasláno: 6.9.2008 13:21 
Odpovědět 

Dagmar
No asi jsme psali ve stejnou chvíli a jak se zdá podobně i myslely. To je fakt, někdy potřebují rozhodnutí a nejsou ho schopny, tak prospěje i to naše rozhodnutí ale jenom za nás samotné!!! Tedy nechci do nekonečna poslouchat bezvýchodnost, ještě jednou opakuji nábídku, jinak odcházím, jelikož....

Markéta
člen

# Zasláno: 6.9.2008 13:30 
Odpovědět 

Dagmar, Věro,
máte pravdu. Já vím, že máte pravdu.
Ale já zatím neumím říct: "buď to uděláš takto nebo neotravuj".

Já jsem se taky léta rozhoupávala k řešení svých vlastních problémů (viz vlákno o regresi), a já bych naopak tehdy přivítala pomoc. Jenže mé potíže naopak nikdo nebral vážně. Ne že by mým blízkým na mě nezáleželo. Ale spíš to jsou jaksi normální zvláštnosti, které u mě dosáhly do nezdravých rozměrů. Nikdo netušil, jak daleko už to je. Jen já. Možná kdyby včas někdo mě popostrčil...ale možná ne. každý si musí tu svou cestičku vyšlapat sám. Máte pravdu, děvčata.
A já vám děkuji za spoustu času, o který jsem Vás svými problémy za poslední dny zase obrala.

Věra
člen

# Zasláno: 6.9.2008 13:52 
Odpovědět 

Markéta

Myslím, že je to o nutnosti sebevymezení a to my máme asi trošinku společné, takže o čas neobíráš, já si opakuju a učím se a to je vzácná
možnost! Dík!

To taky ale ouplně nesedí jak píšeš,(viz to neotravuj) to člověk neodmítl, protože leta právě poslouchal a to i na úkor svůj.
Pak přichází motivace, iniciace, ještě trocha trpělivosti a shovívavosti
a pak už mé vlastní meze, přes které si více nepustím; nikam to dosud nevedlo a více už nechci vstřebat.
Pomáhat můžeš tolik, aby to nešlo na tvůj úkor ale nesmíme ani "páchat
dobro" na úkor jiných a za každou cenu. Vše s mírou

A tady je ta vzácná křehká hranice, kdy ten druhý, pokud je připraven, naskočí na ten serf a sveze se k lepšímu. Nebo se zatne, protože je takový a nebo nemá dostatek sil, odvahy a všeho co je třeba ke kroku směrem ven.... a tady už nejsme ale povinni nechat ho jet z našich zdrojů.
Proto jsou tak důležité hranice a to nejen ty osobní ... ačkoliv jsou teď
tendence v módě jiné

Kája

# Zasláno: 26.9.2010 16:49 
Odpovědět 

Prosím, abyste ženám, o nichž píšete, předaly informaci o homeopatii. Ta tyto věci umí vyřešit. ale ať si konkrétní žena najde konstitučního homeopata, co jí dá jen jedno homeopatikum minimálně CH 30 a výše..t.j.CH 2oo a dále...Kája

Dana A
člen

# Zasláno: 27.9.2010 18:50 
Odpovědět 

ahoj, protože se pohybuju v sociálních službách (asi taky Venuše v rybách) tak to vidím na -opět psychologa. To, že nepomohl jeden, neznamená, že to není touto cestou řešitelné.., také je to na víc sezení, a to, že nepomohl nemuselo být o tom, že neuměl, ale z důvodu spousty jiných věcí..Ve sdruženích pomáhajících týraným ostatně kontakt zcela jistě na nějaké psychology dostane, pomoc je však zaměřena především na akutní řešení situace týrané, a jestli jsem to dobře pochopila, tak ona má tohle již za sebou a nyní se jí to "vrací"

Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Babinec / Pomoc internetové kamarádce