Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Různé / Čínské prvky - pro Vandu a ostatní
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
Angela
člen

# Zasláno: 11.3.2010 09:15 
Odpovědět 

vanda

Zkusila jsem co vypadne z programku me - a podotykam je to pro mne uplne novum.
hlídka ts (+kov), Za Drak
den ja (-drevo), To prase
mesic zl (+drevo), Za Drak
rok mm( +voda), zl mys

Chybi tedy zeme, ohen. Miluji hory v lete, v podstate jinak dovolene netravim nez ze lezu po horach. Uz i na letos mam naplanovany prechod Pyreneji, nebo dolomity severni Italie. To by asi sedelo. Z ohne mam ale strach - nanejvyse tak cucet do dohorivajiciho ohnicku..
Nevim jestli to nejak zapadne , ale jsem trochu ujeta na stroje - vetsinu stare zemedelske,pritahuji mne, libi se mi. A mam uchylku na bagry - velkou, jsem tim mezi prateli povestna. Byt jsem vyrustala skoro v lese, drevo mi v Praze nijak zvlast nechybi, prestoze bych z Prahy rada odesla..Nekdo ma nana zahradce stromky, zahonky - toho jsem si uzila za mala - moje predstava je jen trava a vystavene kousky prave historickych stroju.Po vode take moc netouzim, nanejvys se nekde vykoupu pri svych vysokohorskych toulkach - ale to musi byt velke horko, protoze mi velmi vadi chlad.. ted me napadlo, mozna preci jen neco - na horach se rada natahnu na slunicku. A vlastne byt jsem koupila cely proskleny a tim i prosvetleny - nedelaji mi dobre temne diry.

Nejsem odbornik ani prilisny milovnik umeleckych del - ale mam 3 kousky skulptur z opracovaneho kamene.. to bylo neco, co jsem proste musela mit. Stejne tak snim o tom, ze az budu zarizovat dum, vybavim si jej prave doplnky z kamene..

Urcite bych ale mela brat v potaz energeticke potreby meho muze, abychom se oba citili dobre, no a vlastne i deti :-).

Jak je to s tim ohnem? Rekla bych, ze silne pravazuje potreba zeme...

Jinak díky za to tema, velmi se mi libi..

Irena
člen

# Zasláno: 11.3.2010 10:59 
Odpovědět 

lenka-s
Lenko AKU používám ve Vistě už dlouho a pracuje. Jen jsem zapoměla kroky jak jsem udělala povolení pro Visty,budu hledat a nebo ti někdo jiný poradí.

Jinak vás všechny zdravím. Irena

lenka-s

# Zasláno: 11.3.2010 11:20 
Odpovědět 

Irena

Ireno, díky moc, já si díky poznámce Dany nad prográmek znovu sedla a objevila konecne jak na nej. Výpocet uz mám, ted si jeste ve volných chvílích studuju, co to vlastne znamená (a vypadá to velice zajímave). Pak tu treba taky neco pripísu

Vanda

# Zasláno: 11.3.2010 11:29 
Odpovědět 

Angelo,
to je zřejmě způsobeno tím, že oheň sice odvádí přebytečnou energii dřeva, ale zase ovládá kov, který jako matka tří prvků v řadě za sebou může trpět vyčerpáním. Proto posiluješ zem jako matku kovu, a tím se nepřímo vyrovnává i dřevo ovládané kovem. Podporovat dřevo celkem není důvod, je ho dost, proto stromy nic. Oheň je generován nepřímo dřevem, proto není potřeba ho doplňovat.

Hory, skály - velké tvrdé kamení - to je jangová zem, chodit, lozit po nich je jangová aktivita. Kamenné skulptury jsou taky pod zemí. Velké prosklená plochy patří pod kov. Totéž i bagry - jangový kov, tak jak je to v energetické matrici naznačeno.

Vanda

# Zasláno: 11.3.2010 11:46 
Odpovědět 

já jsem jangová ( 3x jang voda a jednou jang oheň) a podvědomě se obklopuju jangovýma prvkama a jangově se projevuju. Tj, když zahrada, tak žádné malé kříky, nic ulízaného, ale všecko přebujelé, košaté, když strom tak tááákovýhle, kytky na záhoně mají obvykle tak metr a jsou košaté a huňaté, a střapaté, rychle rostoucí - čakat až něco naroste za deset let o pět centimetrů není nic pro mě.
Stejně jako Angela miluju hory a když už po nich dnes nelozím, tak po nich alespoň chodím.
Ale přes silnou vodu mám ráda i vodu v jakékoli podobě, jako mladá holka jsem dělala slalom na divoké vodě, což je jangová voda jako vyšitá, lyžuju, plavu. Vysvětluju si to tím, že jak je voda jangová, rychle se spotřebovává, tak ji potřebuju doplňovat. Ale je fakt, že co teď začal rok kovového tygra, musela jsem plaváním přestat, najednou mi nedělá dobře. Už té vody bylo moc, a začala jsem cítit chlad v zádech a chytila jsem po třech letech nachlazení.

Vanda

# Zasláno: 11.3.2010 11:47 
Odpovědět 

utekl mi nadpis, odpověď byla pro Dášu, pardon.

Dagmar
člen

# Zasláno: 11.3.2010 14:28 
Odpovědět 

Vanda
aha takže to je jang a
zřejmě vzhledem k tomu, že mám samý jin jak jsi mi napsala, moje zahrada není přebujelá, kytky mají své místo : a čekat 2 roky až mi něco poporoste mi nedělá žádný problém.
Velké kytky nemám ráda /bytové/ vždycky ji vypiplám z malinkého semínka, nebo kousku listu, větvičky a když je za pár let velká, někomu ji daruji.
Tohle je jin?

Angela
člen

# Zasláno: 11.3.2010 14:28 
Odpovědět 

Díkymoc,
s temi bagry i stroji je to tak, ze bych se s nimi rada rypala v zemi. S trochou nadsazky, ale ne tak docela.. kdyz nekde probirame co by, kdyby byly volne, prebytecne zdroje - tak ja bych mela bagrik, a v nem bych relaxovala hloubenim ruznych jam a jamek..
Mam radost jako male dite, ze jste to tu pro me objevili. Mam nejake zdravotni problemky, tak si hledam tohle a tamhleto - patram po pricinach, dosla jsem take k celostni medicine. Sama ale uz tezko rozpoznam, zda-li se jedna o prebytky jangu ci jinu, nebo je to vycerpani...
Ale ted jsem si uvedomila, ze je dobre se podivat treba na to, pro co se rozhodujeme. Napriklad mam radeji kovove nebo drevene postele? Oblekam radeji tuto a nebo tuto barvu? A proc se v jistem casovem okamziku muj satnik zmenil z cervene na hnedou? Vlastne i s tím vztahem k vode to byvalo jinak.A podobne.. I to asi urcuje, co kde chybi nebo prebyva po fyzicke i psychicke strance..

Vim, ze to neni Amerika. Ale pro mne ano. Miluju ten okamzik, kdy se mi neco propoji .

Jeste teda nemam zpracovano, co s tema dirama...:-)

Vanda

# Zasláno: 11.3.2010 14:54 
Odpovědět 

Dášo, přesně tak. Malé živé kytky bych viděla jen mírně jang nebo i jin, velké mohutné rostliny hodně jang. Tj. když je někdo namíchaný z jinových prvků, tak by mu mělo vyhovovat jinové nebo mírně jangové prostředí. Ne silně silně jangové, to by ho příliš zneklidňovalo a vyvádělo z rovnováhy.

Zatímco když já jsem namíchaná hodně jangově, tak mám nasledované, že moje polarity jsou hodně jang, málo jang, ale taky velký jin, protože ten je dost odolný, za to slabý bych převálcovala.

Angelo:
Ale ted jsem si uvedomila, ze je dobre se podivat treba na to, pro co se rozhodujeme. Napriklad mam radeji kovove nebo drevene postele? Oblekam radeji tuto a nebo tuto barvu? A proc se v jistem casovem okamziku muj satnik zmenil z cervene na hnedou? Vlastne i s tím vztahem k vode to byvalo jinak.A podobne.. I to asi urcuje, co kde chybi nebo prebyva po fyzicke i psychicke strance..

Jo, taky to tak pozoruju, a navíc se dívám, když začnu něco preferovat, jaký vliv to má na psychiku a zdraví? Například ten slalom na divoké vodě jsem sice dělala, ale spíš jsem musela, tatínek byl trenér. A dobře mi to příliš nedělalo, zadělala jsem si na dlouholeté problémy s močovým měchýřem, který patří pod prvek vody. Které zmizely poté, co jsem místo vodáctví začala lozit po skalách, tj. posílíla jsem zem. Protože jsou to nádoby spojené, tak když se něco odehrává v okolním prostředí, na zdraví se to promítne taky, a platí to i zpětně, ze změn preferencí se dá odvodit, že v určité oblasti může vznikat potíž.

virgo63
člen

# Zasláno: 11.3.2010 16:39 
Odpovědět 

Vanda
No já si naopak myslela, že když je hodně jangu, tak to kompenzovat záměrně jinem? Třeba u Tebe pěstovat nějakou bonsaj? Ale říkáš, že by to bylo asi moc násilí, co?
Jinak více než zahrádka mě u vás zaujal domeček - to je kráása!

Jenže jak skloubit celou rodinu, když každý potřebuje něco jiného, to potom aby měl např. každý jinou postel?

Když je rok kovového tygra, tak se každému posiluje kov a oheň, je to tak? Takže některé roky se můžeme cítit blbě jenom proto, že nám to posílí něco nežádoucího a zase naopak. To je fakt pěkné, chtělo by to déle sledovat.

Angela
Tedy ty bagry mě dostaly... To jsi borec! Že je fascinován jakýmikoliv podobnými stroji malý syn neteře docela chápu, ale ženská...?!
A už jsi si nějaké to vyhrabání jamky zkusila? Pustil Tě za to někdo sednout? Myslím, že existují firmy na zážitky a tam zrovna bagrování nabízejí. Takže asi nebudeš jediná, koho to láká.

Mě by z těch "zážitkových" bláznivých nápadů lákalo možná jedině proletění se ve stíhačce nebo třeba v tanku.

Angela
člen

# Zasláno: 11.3.2010 19:57 
Odpovědět 

virgo63

Ahoj Virgo63,
je to tak. Taková skrytá úchylka. Teda teď už zas tak srytá není :-). Zatim jsem dostala k vánocům asi pře 5 lety bagřík na dálkové ovládání. O zážircích víme, mám slíbeno.. Jenže rýpat si svoje vlastní díry na svém vlastmím pozemku...?? To je jiné kafe...

On má každý něco. Před pár lety jsme si o Silvestru se známými vyprávěli o svých úchylkách.. a tam mě dostal kluk, známý milovník vláčků - což jsme věděli. Doma jich má opravdu plno. Nicméně jsme nevěděli, že zná všechny evropské jízdní řády a jezdí podle nich. A neváhá v noci vstát , aby vypravil vlak, nebo někde prehodil vyhybku. Jedou v tom i jeho blízcí - teda byli více méně přinuceni...

hanka
člen

# Zasláno: 11.3.2010 20:22 
Odpovědět 

No to je magor, ten vláčkař !!!

Vanda

# Zasláno: 11.3.2010 21:21 
Odpovědět 

virgo,
to bylo okno od stodoly....

bonsaje asi ne, protože má-li člověk nějaké vnitřní nastavení, obklopuje se podobným prostředím a taky má potřebu tu energii někde uplatnit, a silná jangová energie se do bonsaje moc nevleze.

Dana A
člen

# Zasláno: 11.3.2010 21:31 
Odpovědět 

virgo63
Vanda
No já si naopak myslela, že když je hodně jangu, tak to kompenzovat záměrně jinem? Třeba u Tebe pěstovat nějakou bonsaj? Ale říkáš, že by to bylo asi moc násilí, co?

Tak teď jsem z toho tuplem pitomá. Tak násilí by bylo - měnit založení jang na jin a obráceně, ale kompenzace chybějícího prvku je naopak dobrá, ne?

Dana A
člen

# Zasláno: 11.3.2010 21:33  - Změnil/a: Dana A
Odpovědět 

nedovedu si představit, že bych jen tak vyměnila mech a kapradí za záhon růží
a úpravu arboreta za lezení po skalách

virgo63
člen

# Zasláno: 11.3.2010 22:18 
Odpovědět 

Vanda
Tak říkáš stodola?! No vidíš a já bych v takovém dřevěném domečku na horách ráda bydlela.

Dana A
Taky jsem si říkala, že bych to kompenzovala opačným pólem, ale Vanda to má více nastudované a tudíž jí budeme věřit. Já jsem to jen odhadovala právě podle podobnosti s chybějícím prvkem.
Mně třeba vyhovují malé i velké rostlinky. Mám je ráda všechny.
Je mi jedno, jestli jang nebo jin, jsem v rovnováze.

Dana A
člen

# Zasláno: 11.3.2010 22:48 
Odpovědět 

virgo63
no psalas, že jsi v rovnováze. já mám ale 3x jang a jen 1x jin. a podle všeho, to kompenzuji jinovou zemí a jinovým dřevem

Vanda

# Zasláno: 12.3.2010 07:28 
Odpovědět 

Dano,
Teď jsem volajaká zmatená. U Tondy jsi uvedla: 2x jin kov, 1x jin voda, 1x jang voda....

Jinak, nejsem kdovíjaký odborník, takže místo věření bych určitě dala přednost ověřování a především pozorování a shodou s životní praxí.

Jenom bych doplnila, že s těmi jangovými - jinovými polaritami to není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. On je rozdíl mezi jinovým zajícem a bůvolem, mezi jangovou opicí a drakem nebo tygrem. Jangový ohěň je více jangový než například jangová voda, protože každý z prvků má svou přirozenou polaritu a ta je u ohně jangová a u vody jinová.
Dále má jangovou - jinovou energii i část dne, roční období. To všechno by se mělo zohlednit taky a v sumě to dává obrázek o rozložení energií v člověku.
Například doba od místní půlnoci do místního poledne je jangová, druhá polovina jinová. Den je jangový, noc jinová.

Dana A
člen

# Zasláno: 12.3.2010 09:04 
Odpovědět 

Vanda
jejda, to je složité

u Tondy to není moje, to jsem uvedla jako příklad, zda chápu ty kompenzace

lenka-s

# Zasláno: 12.3.2010 11:43 
Odpovědět 

Ahojky

Tak já mám to stestí, ze mám prvky i s jejich polaritou v tom cínském výpoctu úplne stejne jako pan Holecek (jenom teda v jiném poradí a s jinými zvirátky, ale to doufám pro tento prípad az tak nevadí), takze mám na Astrolabu rozbor v podstate bez práce. Takze: mám posílit zemi, která chybí a zároven likviduje prebytek vody: sem bych asi pripocetla svou fascinaci tradicní architekturou a kamennými domy, které mne odjakziva oslovují mnohem víc nez treba drevo a které jsou tady na míste kde ziju typické a neuveritelne krásné. Mám moc ráda keramiku. Ziju v hornatém kraji, hory miluju a casto na ne jezdím, dokonce jsem i s partou prátel zkousela horolozit, ale vadily mi ty sveráky na nohou. Ohen, který mi chybí a mám ho posilovat, miluju, nijak se ho nebojím a jsem takový mensí pyroman, takze mne baví spalovat listí, chrastí, péct na ohni jabka a kastany, a tak. U kamarádky, která má otevrený krb v síni, v zime obcas spávám na zemi prímo pred ním, co nejblíz, dokonce mi ani nevadí obcas otevrít oko a prihodit do nej polínko, aby úplne nevyhasl, bez obav, ze mi nejaká jiskra slítne na hlavu. Ono by se mozná dalo tomu nedostatku ohne pricíst i to, ze jsem ke své smule spís zimomrivý typ? Docela jsem se bála, ze snad budu muset podporovat kov, protoze ten prvek je mi zdaleka nejmín sympatický a pripadne mi studený, ale nastestí vzhledem k prebytku vody asi delám dobre, ze se mu vyhýbám: kovové sperky mi nic neríkají, nesnesu na sobe prstýnek, retízek, náusnice, nic, neoslovuje mne chrom v zarízení bytu, nerada jezdím autem a podobnými plecháci, apod. Drevo, které mám mírne posilovat, mi jako prírodní materiál nevadí a kdyz jsem se jednu dobu venovala grafice, mnohem radeji jsem pracovala s drevenými matricemi nez se zinkovými plechy. Vodu, které mám sice nadbytek, mám docela ráda, jako decko mne kvuli talentu chteli do plavání, ale je pravda, ze dneska uz se radeji venuju zemským telesným aktivitám; halda lidí mne treba lákalo do potápení nebo do surfu, ale, nevím proc, mne tyto aktivity proste nelákají. Rozhodne takový sílenec jako jedna moje kamarádka (Superracice), která bydlí v renovovaném bývalém vodním mlýne a reka jí tece prímo pod barákem, takze uprostred obyváku je poklop, který kdyz zvednete, vidíte tunku se stojatou vodou obydlenou vodními krysami, zábami a dalsími havetí teda urcite nejsem.

Okolo sebe mám volit jin nebo mírný jang: jeste jsem bohuzel nezvládla nastudovat prirazení barev, tvaru, apod., k prvkum a polaritám, ale v zarízení jsem docela minimalista, líbí se mi velké prostory bez zbytecných krámu, jenom to nejpotrebnejsí, hodne svetla, oblé formy, bílá barva (krome toho kamene) a do té bílé obcas kdyz tak prsknout nejakou tu zivou, teplou barvicku, jako je oranzová, cihlová, a tak. Studené barvy mi nic neríkají, tmavé taky ne, kytky klidne, i velké, protoze vedle mne docela prospívají... Toz asi tak.

lenka-s

# Zasláno: 12.3.2010 16:03 
Odpovědět 

PS: Sorry, neuvedomila jsem si, ze to bude tak dlouhé, se mi v hlave smotalo tohle vlákno s tím vedlejsím neovým o bydlení a vyslo mi tohle dve ci dokonce tri v jednom

Angela
člen

# Zasláno: 12.3.2010 19:09 
Odpovědět 

není zač se omlouvat... já si to třeba s chutí přečetla.

Dagmar
člen

# Zasláno: 12.3.2010 19:52 
Odpovědět 

lenka-s
také jsem si to přečetla ráda...jen prosím - dělej odstavce!

lenka-s

# Zasláno: 12.3.2010 20:07 
Odpovědět 

Díky Angelo, na okamzik jsem propadla panice, ze se mi snad podarilo zaspuntovat tuto skvelou diskuzi... Dagmar, polepsím se a provedu! Jeste dodám, ze na mne ten jin, který mi vysel (3x jin, 1xjang) sedí i z hlediska cínské pulzní diagnostiky, kdy mi bylo receno, ze muj pulz naznacuje jinovou konstituci (i kdyz samozrejme to muze být jenom náhoda, co já vím). Kazdopádne se mi díky nekterým z vás práve otevrel nový svet.

Vanda

# Zasláno: 13.3.2010 07:55 
Odpovědět 

Lenko,
mám posílit zemi, která chybí a zároven likviduje prebytek vody: sem bych asi pripocetla svou fascinaci tradicní architekturou a kamennými domy, které mne odjakziva oslovují mnohem víc nez treba drevo a které jsou tady na míste kde ziju typické a neuveritelne krásné. Mám moc ráda keramiku. Ziju v hornatém kraji, hory miluju a casto na ne jezdím, dokonce jsem i s partou prátel zkousela horolozit, ale vadily mi ty sveráky na nohou.

no velmi podobně se chybějící zem projevuje u mě, dokonce teď bydlím v domě, ktarý má stěny z kamene, jílu a vepřovic. Horolezila jsem intenzivně několik let, v podstatě než přišy děti. Starou architekturu miluju, nové domy jsou na můj vkus moc tvrdé.

Vanda

# Zasláno: 13.3.2010 07:58 
Odpovědět 

PS: Kde to Lenko žiješ, že jsou tam hory a kamenné domy?

lenka-s

# Zasláno: 13.3.2010 12:14 
Odpovědět 

Vando, jmenuje se to Asturias a je to takový rurální zapadákov na severovýchode Spanelska... Pokud nekdo rád cestuje a má rád hory, divoký oceán, vsecko zelené, neznicenou prírodu a nemusí naopak takové ty klasické turistické destinace, hordy turistu, vedra a neslozí se, kdyz treba zacne prset, tak by se mu tu urcite moc líbilo. Dovolila jsem si poslat Dagmar pár fotek zdejsí typické kamenné architektury, kdyby byla tak hodná a zavesila je zde, tak kdyz tak se pak muzes kouknout a porovnat.

Dagmar
člen

# Zasláno: 13.3.2010 15:04  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

pro zvětšení fotky na ni klikněte

Vanda

# Zasláno: 13.3.2010 15:37 
Odpovědět 

nádhera....

Angela
člen

# Zasláno: 13.3.2010 16:47 
Odpovědět 

No to je bomba! Jinak miluju Spanelsko , a libi se mi spanelstina. V roce 93 jsem rok zila na Mallorce - to kvuli spanelstine.
Jinak sever Španělska přímo miluju - před 7 lety jsmho projela na kole od Kantábrie, pres Baskicko, Navarru ..

Tak pa...

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Různé / Čínské prvky - pro Vandu a ostatní