Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Amy Winehouse
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
Iva
člen

# Zasláno: 26.7.2011 11:56  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Jo a taky to Nomen omen... v překladu je to vinárna ne?

URL

Tak ještě odkaz na překlad textu písně. Tím baby myslí jako vnitřní dítě nebo snad skutečně dítě(??).....

Turnovský

# Zasláno: 26.7.2011 12:45 
Odpovědět 

jak už jsem psal, její tvorbu vbec neznám, jenom jsem si pustil její coververzi Rehab (píseň z roku 1934), který nádherně předělali The Jolly Boys z Jamaiky. Ale všiml jsem si, že byla tintíntko, měla metr šedesát a nejspíš minimální váhu, tak jak to mohla dluho vydržet?

Iva
člen

# Zasláno: 26.7.2011 12:52 
Odpovědět 

Koukám, že se směle pustila i do Will You Still Love Me Tomorrow?

URL

Iva
člen

# Zasláno: 26.7.2011 12:57  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Nejlepší je snad to Back to Black. To je dokonalost sama.URL

Jardine
člen

# Zasláno: 26.7.2011 13:09 
Odpovědět 

Já mám nejradši tuhle komorní verzi Love is a Losing Game
http://www.youtube.com/watch?v=4L9-AvjsB6g

ashtangi
člen

# Zasláno: 26.7.2011 13:13  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

Já jsem vzdycky mela za to, ze Rehab si napsala sama? Text je teda urcite od ní, váze se na nej prece ta historka, jak ji její tým chtel poslat do lécebny a on je za to vsecky komplet vyhodila a napsala od nich písnicku.

http://en.wikipedia.org/wiki/Rehab_(Amy_Winehouse_ song)

Práve ze na ní je cenné, ze si písne skládala sama, krome toho hlasu. Jak Frank tak Back to Black (album) jsou autobiografické, Back to Black je práve o vztahu s tím Civilem. V jednom videoklipu treba pohrbívá své srdce, které on jí zlomil.

PS: tak dodávám, ze jsem se mrkla a vsechny songy na Back to Black, coz je její stezejní dílo, jsou od ní, a to jak hudba tak texty. (U nekterých z nich jsou nejaké spolupráce, ale bere se, ze to album je její autorská práce.)

No jo, proto byla tak dobrá (kdyz byla jeste dobrá): ona zpívala o své opravdové, autentické vnitrní bolesti... No, bude z ní legenda a podle mne si to zaslouzí.

Turnovský

# Zasláno: 26.7.2011 15:38 
Odpovědět 

Tady je původní Rehab od Noela Cowarda

http://www.youtube.com/watch?v=K_Rm_Yu4Bns

a tady verze od The Jolly Boys
http://www.youtube.com/watch?v=kqaadTlATqk

ashtangi
člen

# Zasláno: 26.7.2011 16:24 
Odpovědět 

Pane Turnovský, vy jste jednicka Já si to nemuzu sice pustit, mám tady trubku bloklou, ale vypadá to, ze máte jako vzdycky pravdu Je mi ovsem záhadou, proc jí to treba v té wiki pripisují. No, doufám, ze aspon nekterá písnicka z toho alba bude její, kdyz vsude písou, ze ho slozila sama, protoze já si to fakt nevymyslela! Holt jak clovek tu hudbu neovládá, tak skocí na zrejme kazdý reklamní tahák. Dík!

Iva
člen

# Zasláno: 26.7.2011 16:43 
Odpovědět 

Turnovský

Díky za ty The Jolly Boys!! To je teda něco.Přitom kdo je zná? Moc se o nich nikde nikdo nezmiňuje.

Iva
člen

# Zasláno: 26.7.2011 17:19  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Ale vlastně - nepředělali ty The Jolly Boys tu verzi té Amy?? Vypadá to tak

Tak byla jsem zvědavá na radix toho Alberta Minotta z těch The Jolly Boys ale mám smůlu. Jamaica má širokou duši vše co se dozvím je narozen v roce 1939 v Port Antonio, Jamaica.

Turnovský

# Zasláno: 26.7.2011 17:54 
Odpovědět 

no jasně, Jolly Boys vystřihli Rehab podle Amy, která si udělala cover Noela Cowarda. Nedokážu srovnat text Cowardův s tím od Amy, natolik moje angličtina na předválečnou výslovnost nestačí. Možná si napsala část textu vlastního. Coward ale není žádná obskurantní postavička, je to něco jako Jaroslav Ježek u nás. Mě to zaujalo přes ty Jolly Boys, na kterých jsem uletěl, páč jejích CD Great Expectations je něco naprosto úžasnýho, a ty videa k tomu epesní. Perfect Day např.

V pop music je možný všechno. Souděj se o pár taktů, ale to, že Hotel California od Eagles je špatně zahraná píseň We Used to Know od Jethro Tull z konce 60. let málokoho dojme.

Iva
člen

# Zasláno: 26.7.2011 18:04  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

V pop music je možný všechno. Souděj se o pár taktů, ale to, že Hotel California od Eagles je špatně zahraná píseň We Used to Know od Jethro Tull z konce 60. let málokoho dojme.

:-))))))

A s vaším hodnocením The Jolly Boys naprosto souhlasím!!!!!

No a Amy na pohřbu zahráli So Far Away od Carole King, což mě dovedlo k téhleté Vodnářce a z jejího videa Tapiserie se člověk vlastně o té Amy taky lecos dozví (co jí zaujalo, souznělo atd.).

URL

ashtangi
člen

# Zasláno: 26.7.2011 18:29  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

No, já to taky fundovane nezhodnotím, ale aspon ten text Rehabu by mel být od Amy, kdyz se k té písni váze tak sugestivní historie, viz, koho by zajímalo:

http://www.songfacts.com/detail.php?id=7558

Navíc kdyz za to pobrala tolik ruzných ocenení...

Turnovský

# Zasláno: 26.7.2011 19:06 
Odpovědět 

já nevím, já tedy nerozumím úplně celému textu z roku 1934, ale zdá se mi to dost podobné

Iva
člen

# Zasláno: 26.7.2011 19:56 
Odpovědět 

Tak teď čtu, že když skončila s Blakem Fiedlerem Civilem a začala chodit s Regem Travisem tak se vše srovnalo a vypadalo to, že už je ze všeho venku. Ale pak se provalila Travisova nevěra (že jí podvádí) a Amy do toho zase spadla.

Já to říkám, že byla háklivá na nevěru.Zřejmě z toho dětství.

ashtangi
člen

# Zasláno: 26.7.2011 20:30 
Odpovědět 

Turnovský

Pak mne napadá, ze mozná jí dali to Grammy za Rehab za ty patricné zkusenosti, které tezce nasbírala, aby mohla tu písnicku tak verohodne interpretovat Pritom jí nechteli dát vízum kvuli jejímu neprístojnému chování a na prebírání cen ani nakonec nebyla.

Iva

Myslím, ze ji dostala sláva

Jardine
člen

# Zasláno: 26.7.2011 21:38  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Poslouchala jsem toho Cowarda (on to byl nenapravitelný dandy a satirik, který si bral na mušku snobské manýry anglických středních a vyšších tříd) a s písní Amy Winehouse se tam shoduje text refrénu. Zbytek je v podstatě satira na tou dobou šířící se módu podstupovat odvykačky.

U Amy je to jiné ... okolí ji chce donutit k protialkoholní léčbě, ale Amy vysvětluje, že pití není ten skutečný problém a rehab ho nevyřeší. Problémem jsou její neuspořádané vztahy a nedostatek lásky; což si pitím kompenzuje.

Takže to první je tak trochu taškařice, a to druhé osobní výpověď.

Taky jsem kdesi zaslechla, že Rehab není původní, ale netušila jsem, že cesty vedou k Noelovi. Díky za info!

Turnovský

# Zasláno: 26.7.2011 23:02 
Odpovědět 

Jardine

díky! Původně, když jsem viděl slovo Rehab, myslel jsem, že jde o nějaké město, ale pak mi došlo, že jde o vlastně Detox (rehabilitace/detoxicace)

Jardine
člen

# Zasláno: 26.7.2011 23:28  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

To je ta anglosaská nechuť k příliš dlouhým slovům ... jak to má víc než dvě slabiky, pokrátí se, a je to

Turnovský

# Zasláno: 27.7.2011 00:09 
Odpovědět 

jo jsem na to přišel, když jsem si před 40 lety lámal hlavu proč v Betales obladioblada life goes on oslovují podprsenku a on to byl BRÁ-cha

ashtangi
člen

# Zasláno: 27.7.2011 09:33 
Odpovědět 

Jardine

Jsem tajne doufala, ze se na to mrknes, díky! Já jsem ten Noeluv text hledala na netu, ale nenasla jsem ho, a trubka je mi momentálne neprístupná (a stejne bych tomu zpívanému nejspís nerozumela). Tak myslím, ze muzem Amy za tu písnicku rehab(ilit)ovat.

Dana A
člen

# Zasláno: 27.7.2011 20:18 
Odpovědět 

nejede mi astro program, měnila jsem PC, tak se jen vyjadřuji k těm letům obecně. Přijde mi, že v těch horoskopech musí být něco víc, něco generačního, než tranzity na osobní planety a osy. Ale statistiky žádné..

Turnovský

# Zasláno: 29.7.2011 13:08 
Odpovědět 

jelikož v domě policie nenašla žádné drogy apod. tak si myslím, že exla na absťák

ashtangi
člen

# Zasláno: 29.7.2011 13:42 
Odpovědět 

Turnovský

Oni to i písou na idnes, ale jaksi jsem si nebyla jistá jestli to není bulvár:

http://revue.idnes.cz/rodice-amy-winehouse-jsou-pr esvedceni-ze-ji-zabila-abstinence-pu9-/lidicky.asp x?c=A110728_095541_lidicky_nh

Jestli to tak je, tak s tím asi musela seknout po tom incidentu v Srbsku. Tak to je fakt smutná ironie osudu. Já jsem jsem vlastne ani nevedela, ze je neco takového mozné

Turnovský

# Zasláno: 29.7.2011 17:40 
Odpovědět 

to jsem si ani nevšiml, my jsme to včera probírali kámošem

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 31.7.2011 14:23 
Odpovědět 

Na horoskop Amy Winehouse a tranzity její smrti jsem se dnes podívala poprvé. Pokud je v momentě smrti tranzitní Pluto skutečně na hrotu 8. domu, lze se domnívat, že byla Amy zavražděna či ji někdo ke smrti dopomohl.

hanka
člen

# Zasláno: 31.7.2011 15:13 
Odpovědět 

Ahoj všem.
Škoda talentované Amy, ale jak už někdo pravil, byla to jen otázka času, říkala jsem si to pokaždé, když se někde psalo, jaké věci vyvádí.
Ale nemyslím, že by jí někdo pomohl, proč by to dělal, když už byla tak na tom, jak byla.
Škoda, přeškoda, je mi moc líto, že to takto dopadlo.

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Amy Winehouse