Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Šedý a zelený zákal v oku
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Irena
člen

# Zasláno: 15.3.2011 10:53 
Odpovědět 

Dám raději nové téma,když Dáša nakousla.
Pro svoji sestru jsem v pátek hledala nejvhodnější čas pro zákrok šedého zákalu.
Počínající zelený zákal se bude léčit až po tomto zákroku.
V natalu Slunce konj Neptun 30° Panny, Luna konj Merkur/ Váhy jdou do opozice na Mars. Diagnoza:léta trpí vyším tlakem a lehká cukrovka.
Tady je pěkně vidět, když člověk popírá přirozené emocionální prožívání ( Mars v Beranu a schová se do konvenkcí a diplomacie Vah. Neptun na Slunci jako závoj z mlh pomáhá zamlžovat a tím pádem neřešit konflikty.
Psychosomatika funguje.
Budu ráda, když si potížích s šedým zákalem pošpitáme.
Budu tu až večer.

Zlata
člen

# Zasláno: 15.3.2011 17:59 
Odpovědět 

Irenko, vy máte možnost si vybrat termín? U nás jsou neskutečně dlouhé čekací doby. Tátu v srpnu objednali na leden a že by se dalo vybírat to nepadalo v úvahu.

Irena
člen

# Zasláno: 15.3.2011 20:06 
Odpovědět 

Ahojky Zlatko.No,já dost lidi navádím aby nemluvili o astrologii ale u lékaře nahlásí možnost vhodného času kvůli povinostem v rodině.Což je vlastně nejčastěji pravdou. a pak se vše odevzdá vyššímu štěstí.To víš ne z každým MUDr můžeš mluvit narovno.
V poslední době termíny u očního nejsou tak dlouhé.
Můj stomatolog ví a vychází mi vstříc (a že je dost arogantní) já se nedám a to přeji každému.Nedejte se.

Dana A
člen

# Zasláno: 15.3.2011 20:52 
Odpovědět 

Irena
ahoj, s vhodným časem neporadím, zákaly nevím kam přiřadit, krom tedy té conj SL/Ne, takže bych si tedy dala prvoplánově jen pozor na ty klasický aspekty:
1) Lu nesmí být ve znamení, ke kterému lze orgán přiřadit, takže přeneseně NE když je v beranu,
2) dále nejlépe nic přes poslední stupně býka a světla zcela jistě NE,
3) světla NE disharmonicky k sobě..

jinak mi moje zubařka také vychází vstříc, a dokonce i jiným lidem říká
"nebojte, dnes to bude dobrý, přišla i paní A.."

Irena
člen

# Zasláno: 15.3.2011 22:14 
Odpovědět 

Dana A
Díky za ochotu.
Pro zmíněnou ženu bylo jasné,že Luna nesmí být v Beranu - hlava a patří tam i oči,navíc tam má Mars,taky by byla v opo na sebe a na Merkura/ Váhy.beru v úvahu,že Merkur má vztah ke kvalitě našich pěti smyslů. Taky je Me v dubnu retro.
Tr. Mars v březnu bude v opo na Slunce a Neptuna a v dubnu až bude v Beranu je v opo na Váhy jsou dost obsazené.
Vhodný datum vychází až po 11.5. prostě až se ta smrž přežene.
Co je zajímavé,že zhoršení celkového zdraví nastalo už zhruba před rokem,Neptun šmajdá kvadratůrou na Saturn.

Irena
člen

# Zasláno: 15.3.2011 22:37  - Změnil/a: Irena
Odpovědět 

Pěkný článek v MEDUŇCE
http://medunka.pvsp.cz/clanek.aspx/medunka-informu je/clanek/co-trapi-oci-ve-stari

Dagmar
člen

# Zasláno: 15.3.2011 22:54  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

Irena
tohle jsou velmi zajímavé stránky a když vzneseš dotaz, odpoví ti okamžitě - do druhého dne - několik lékařů
http://www.lekari-online.cz/ocni-lekarstvi/diskuze /lecba-sedeho-zakalu

Tady je pěkně vidět, když člověk popírá přirozené emocionální prožívání ( Mars v Beranu a schová se do konvenkcí a diplomacie Vah. to máš na mysli ten vyšší tlak?

ohledně zeleného zákalu chodím do poradny a denně si kapu kapky, takže si to udržuji v normě.
Většinou si také termíny vybírám, nebo je vybírám dceři, která už měla několik zákroků - ale tady jsou termíny fakt delší a já začínám opravdu špatně vidět.
Je zde předppklad, že nebudu muset nosit brýle - což si nedovedu představit, protože je nosím přes padesát let.

neo
člen

# Zasláno: 16.3.2011 09:07  - Změnil/a: neo
Odpovědět 

Zelený zákal tuším že je to o odumírání zrakového nervu následkem zvýšeného nitroočního tlaku.
Zde se nějak řeší slzotvorné kanálky tak aby tekutina mohla normálně odtékat.
Sledoval jsem několik pořadů, kde se to i operovalo a celkem úspěšně.

Co mě zde napadá tak je Lutein a vytamíny skupiny B ... .

Mně se rozjela diplopie,rozdvojené vnímání v sousvislosti se špatnou koordinací očí.
Je to asi následek úrazu v dětství. V určitém úhlu a dnes i pohledu do předu vnímám vše rozdvojeně .

Je vidět že věk má asi velký vliv na stav očí, přeci jenom jde o orgán který je vystavován agresivnímu světlu a prostředí, a navíc jeho výživa nemůže probíhat v podstatě normálně skrz cévy, ale skrz tekutiny a její roztírání mrkáním ... .
Virgo má alespoň k tomu Ferneta

hanka
člen

# Zasláno: 16.3.2011 11:24 
Odpovědět 

Zdravím, Ireno,
pokud je u sestry cukrovka, předpokládám II. typu, vždycky je tam nebezpečí zátěže, co se zraku týče.
Zákrok už asi neodvrátí, to by musela radikálně ihned změnit životosprávu a nastartovat přesilnou vůli, a chápu, že od jistého věku člověk musí mít nějaké ty radosti a neřesti, jako je jídlo, třeba.
Ale přeci jenom, je jaro, oči souvisí s játry (ta jsou nyní nejexponovanější- co do výkonu).
Sestra má šanci teď na jaře pročistit organismus čerstvou zeleninou - obzvláště zelenými výhonky - mladá cibulka, pažitka, naklíčená lichořeřišnice, naklíčená čočka atp. - sestru by to aspoň trochu dostalo do kondice. V této době vyhnout se nakládané zelenině nakyselo, živočišným tukům, o alkoholu nemluvě.
Cukrovku dobře udržuje v mezích například hlíva ústřičná.
Nu, a pohyb, samozřejmě, aspoň dlouhé, svižné procházky.
Přeji dobré pořízení

Zlata
člen

# Zasláno: 16.3.2011 18:14 
Odpovědět 

Tak jsem šla zalistovat do skript ze školy a našla toto. Kromě znamení Berana ( hlava, oči) a tím pádem i Marse. Dynamické aspekty mezi Sluncem a Lunou, zvlášť ve spojení s Vodnářem ( a Uranem) mohou způsobit oční choroby, obzvláště poškozená konjunkce.
Stálice Antares, Aselli severní i jižní ve spojení s Lunou.
Mohu potvrdit sama na sobě. Mám konjunkci Luny, Slunce a Uranu, to celé v kvadrátu na Neptun ve 12.d. ( nikdy nezjištěna příčina onemocnění) a už jsem v životě měla několikrát zánět spojivek, 1x zánět rohovky, a asi 16x akutní zánět duhovky. Po častém léčení kortikoidy mi zůstal vysoký oční tlak, takže denně kapu kapky a chodím na pravidelné kontroly.

Dagmar
člen

# Zasláno: 16.3.2011 20:57 
Odpovědět 

Zlata
Zlati asi tam toho bude víc, propátrej to, Mars mám vládcem 6. domu, uzavírá trigon s Jupiterem, jinak nic, tak tam to asi nebude
je v Raku a |Luna je poškozená - dívala jsem se také do skript - vazba Mars/Luna/ tam ta možnost poškozeného zraku je.
Slunce kvadraturou na Uran - takže možná, ale vzhledem k tomu, že mám kolem sebe dost vrstevníků s touto kvadraturou - opravdu ne každý brýle nosí.

Ale je možné že ty oči mám poškozené hlavně přes kortikoidy|/velké dávky které jsem dostávala kdysi na lupénku/ olékaři píší že to jednak může způsobovat vysoký oční tlak /zelený zákal/ ale i šedý zákal.

Zlata
člen

# Zasláno: 16.3.2011 21:21 
Odpovědět 

Dagmar

Kortikoidy jsou pěkné svinstvo. Mohla bych si házet korunou zda mám oči víc vyrychtované ze zánětů nebo z léčby. Vyjde to asi na stejno. Asi tak v posledních 3 měsících mě už večer oči tak bolely, že jsem si nemohla vůbec číst, koupila jsem si za hříšný peníz Ocuvite Lutein a je to o dost lepší. Zaměřila bych se i na játra, jsou s očima spojený, na oboje je dobrá tinktura z Klanoprašky čínské. Ordinovala mi ji Alice když mi před lety oči vykurýrovala.

Vanda

# Zasláno: 16.3.2011 22:07 
Odpovědět 

oči hledejte v pásmu 20 -25 Berana nebo analogický úsek I. domu.
poškozené světla také mají vliv. tvrdé aspekty do těch míst.
na operaci optimálně příznivě ozářené. dobrou, nevidím na oči ( sic jen únavou ).

Irena
člen

# Zasláno: 16.3.2011 22:39 
Odpovědět 

Dagmar
Ahoj Dášo,ptáš se: to máš na mysli ten vyšší tlak?
Ano tak to vidím. V horoskopu jsou ještě další postavení planet,které to podporují.Zajímavé je,že v mládí se její vytěsněný Mars ozýval jinak.Dobrých 15 let měla silné křeče ve stehnech obou nohou.Vyšetření, kterými prošla nic neukázala. Potíže s tlakem má posledních 10 let.Rozepisuji se proto,že je to vhodný material pro učení.
o zákalu v očích snad až zítra.

hanka
Díky za zájem ale stravování sestry je poněkud odlišné od nás co se snažíme o svoje zdraví pečovat. Klíčky semínek -od toho jsem tu já

virgo63
člen

# Zasláno: 19.3.2011 18:14 
Odpovědět 

Virgo má alespoň k tomu Ferneta

Neo, tak Fernet doporučuji téměř na všechno, ale do očí?! To fakt ne.
Nicméně zdvojené vidění taky někdy způsobuje...

Dagmar
člen

# Zasláno: 21.3.2011 21:51  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

Tak operaci jednoho oka mám za sebou, zatím ho mám zalepené, tak nevím - až zítra uvidím, jestli vidím
Samotná operace nebyla tak hrozná, stres byl zbytečný, se zubama jsem si užila někoikanásobně víc a tam jsem kupodivu strach nikdy neměla.
Jen mám potíže s prostorovým viděním a zřejmě je budu mít celý ten týden než půjdu na další oko.
Z důvodu, že na neoperovaném oku mám hodně dioptrií a hlava ten rozdíl špatně zvládá - samozřejmě nejen u mne.

Irena
člen

# Zasláno: 22.3.2011 14:17 
Odpovědět 

Dagmar
Dášo tak jsem na tebe myslela celý včerejší den.
Díky,že jsi dala vědět a relativně jsi v pořádku. Držím palečky a hlavně ti přeji poklid na duši.Nedivím se tvému vystresování. Myslím,že já bych byla na tom hůř,takový jsem srabííík.

Zlata
člen

# Zasláno: 22.3.2011 20:02 
Odpovědět 

Dagmar

Taky jsem si na tebe vzpomněla. Můj tatínek je na tom hůř. Od ledna má v oku místo čočky speciální gel a vůbec na něj nevidí. Na operaci je objednán až na září - to mu ten gel vysají a snad místo něj už dají novou čočku. Doufám, že po tom už něco uvidí, jinak ho na zákrok na druhém oku už nikdo nedostane. Tak držím palce aby i druhý zákrok proběhl dobře.

Dagmar
člen

# Zasláno: 22.3.2011 23:22  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

Zlata
a to mu to někde pokazili jak jsi psala? Nebo co se vlastně stalo?

Dnes mě sundali obvaz, jsem z toho celá naměkko, na oko vidím na dálku, jako jsem viděla naposledy když mi bylo 10 let/to jsem začala nosit na dálku brýle/.
Poprvé v životě jsem se dívala bez brýlí na televizi /když jsem ještě v dětství brýle nenosila televize nebyly!/, bez jiných brýlí na počítač, dokonce jsem uviděla v rohu stropu pavučinu a tu jsem neviděla ani s brýlemi...
ještě mi to hapruje - hlava se nemůže srovnat, protože na druhé oko nevidím - tam mám asi 3a půl dioptrie - takže mi je občas divně od žaludku. Nechala jsem si vyndat jedno sklo z brýlí, ale nosit je nemůžu, nejde to, hlava to nebere, je to nepříjemné, takže chodím bez nich.
Tak doufám, že se nepřidají žádné komplikace, musím kapat antibiotika a ještě nějaké kapky, být v klidu/což je problém/.

No ale je to skutečně neuvěřitelné, kam až věda pokročila - jsem jak v Jiříkově vidění.
Teď ještě aby dobře dopadlo i to druhé oko, pořád tomu nemůžu věřit, že během půl hodiny výkonu je něco takového možné....

virgo63
člen

# Zasláno: 23.3.2011 10:18 
Odpovědět 

Dagmar
Tak to je skvělá zpráva!!
Mně se spíš poslední dobou oči na dálku zhoršují, ale zase to má výhodu u těch pavučin... Brýle často sundavám, v práci i doma - a mám pořád uklizeno.
Tak ať se stejně dobře povede i druhé očko!

Zlata
člen

# Zasláno: 23.3.2011 20:35 
Odpovědět 

Virgo

Ano, taky takto ráda uklízím, hlavně kočičí chlupy.

Dagmar

Zkazili mu to v Náchodě, doktorovi stará čočka vyklouzla z pouzdra do sklivce a při pokusu dostat ji ven tátovi poškodil oko. Aspoň měl tolik rozumu, že to nezkoušel za každou cenu, ale vytelefonoval mu na druhý den zákrok v Hradci. Tam mu to dávali dohromady. Měl v oku spoustu ranek, utrženou sítnici, no hrůza. Protože je kuřák a lehký cukrovkář tak se mu to tak nehojí, navíc je mu 77 . Místo čočky má v oku nějaký speciální gel.
Taky se těšil, že lépe uvidí, tak snad se dočká na podzim. Taky je potíž, že na Hradec jsou šíleně dlouhé čekací lhůty.

Dagmar
člen

# Zasláno: 23.3.2011 22:25 
Odpovědět 

já jsem měla tu kliku, že když jsem byla v poradně na zelený zákal, tenhle doktor co mě operoval mi sám nabídl, že teď jsou krátké lhůty, takže jsem čekala asi 3 měsíce.
Když jsem byla včera sundat obvaz na ambulanci, objednávali teď na konec září.
Budu držet tatínkovi palce, nevíš kdo mu to bude dělat? Oni většinou objednávají již konkrétního operatéra.

Irena
člen

# Zasláno: 23.3.2011 23:59 
Odpovědět 

Dagmar
Těším se z tvé radosti.
Jinak na Liberecku jsou termíny do třech týdnů.

Zlata tak to je hodně smutný, tatínkovi držím palce.

Angela
člen

# Zasláno: 25.3.2011 13:29  - Změnil/a: Angela
Odpovědět 

Dagmar

moc Ti přeji, ať vidíš na obě oči jako rys :-)

Jinak z jiného soudku, minulý týden jsem si koupila knihu od Hrabici Co nám tělo říká. Šla jsem od lékaře, z dovolené jsem si totiž přivezla zánět vedlejších dutin . Naproti lékárně je dům knihy, tak si říkám koupím si něco do postele - oko mi padlo na tuto knihu a jen jsem se chtěla podívat, co že mi to tělo říká. A samozřejmě jak jinak jsem otevřela knihu na strane s popisem zánětu dutin .Tak jsem si to koupila...
No a narazila jsem i na zelený zákal - a píše se tam o souvislosti s velkými trápeními v rodině. Teda nemám knihu u sebe, ale tak nějak si to pamatuji..
No a s tou rýmou a zánětem dutin - v knize byla popsána dost přesně situace, v které jsem byla. Vnitřní vztek ... Mimochodem na rýmy a záněty dutin fakt netrpím, vždy se mi nemoci z nachlazení vrazily na průdušky a plíce..

Turnovský

# Zasláno: 25.3.2011 13:54 
Odpovědět 

Dagmar

MUdr. Heinl si to pochvaloval, říkal, že nikdy tak neviděl jako po těchhle operacích

Dagmar
člen

# Zasláno: 25.3.2011 20:57  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

Turnovský
jsem jak bystrozrakávidím i zajíce na poli, kam jsem se dříve dívala dalekohledem - bohužel o to méně na blízko, mám to teď přehozené, celý život jsem byla krátkozraká - no ještě v pondělí a uvidíme jak uvidím

Angela
definice zákalů...velké trápení v rodině....i by to odovídalo, v poslední době se mi to zhoršilo - také mi za poslední půlrok umřeli dva bratři a můj první muž a ještě tam byly v poslední době další traumatické záležitosti o kterých nebudu psát - opravdu by to mohlo souvislost mít..

Zlata
člen

# Zasláno: 25.3.2011 22:34 
Odpovědět 

Angela

Pěkná synchronicita. Minulý týden ve čtvrtek jsme byla na přednášce pana Hrabici a tuto knihu si tam taky koupila. Taky ještě Prvky a vitamíny trochu jinak. "Vitamín B2 - Riboflavin vyjadřuje: mé oči, kůže, všechny smysly vnímají život jako bezpečný. Zamyslete se, zda dokážete to, co vás trápí, vyjádřit, poradit se s druhým, nebo vše dusíte spíše v sobě, aniž to spatří světlo světa. "
Do věnování v knize mi napsal to samé co jsem si v kartičkách Hovory s Bohem vytáhla poprvé už před půl rokem.

Turnovský

# Zasláno: 26.3.2011 01:44 
Odpovědět 

Dagmar

jistě, je to nezvyk, ale pokud se od Emila Heinla pamatuji mělo se to postupně spravit. Tak držím palce.

Dagmar
člen

# Zasláno: 29.3.2011 14:04 
Odpovědět 

operace se povedla, vidím na obě oči nádherně - ale ještě se s tím musím srovnat, trochu se mi točí hlava, je to nezvyk.

Jardine
člen

# Zasláno: 29.3.2011 18:48 
Odpovědět 

Paráda!

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Šedý a zelený zákal v oku