Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Znamení Panny
Autor Zpráva
neo
člen

# Zasláno: 14.9.2010 09:02 
Odpovědět 

Nějakou tu dobu ve mě rezonuje znamení Panny, zvláště jejich pracovitost a snaha vše zvládnout ... .

Je to dáno přírodou a vlastně znamení Panny, je znamení sklizně a samotná sklizeň potřebuje naplánovat, ale hlavně pracovat, sklízet ... .
Sklidit se musí úroda z polí, sadů, vinic, připravit pole, zde naplánovat co kam se bude na jaře sít ... .
Celkem to chce dobrou logistiku, tak aby ze švestek byla povidla a ... , seno v seníků, z obilí mouka či kroupy ... .
Logistiku má rád Merkur ... .

Merkur je zde v pozici zkušeného moudrého logisty a manažera ... .

Znamení Panny je znamení sklizně a práce, ale taky bohatství a moudrosti, neboť sklízí úrodu celého cyklu který započal v Beranu ale i dřív ve Vahách... .

Znamení Vah, pole, louky, sady, vinice jsou sklizené a je potřeba vše připravit na zimu a nový cyklus Deméter ... .

Zde cit pro logistiku se transformuje na cit plánování jak vše připravit na nový cyklus a jak připravit se na zimu, tak aby byl dostatek topiva, jídla a dobytek měl vše potřebné ... .

Dagmar
člen

# Zasláno: 14.9.2010 16:41 
Odpovědět 

Je to dáno přírodou a vlastně znamení Panny, je znamení sklizně a samotná sklizeň potřebuje naplánovat, ale hlavně pracovat, sklízet ...

a také oddělovat zrno od plev a to dá děsnou makačku.

ani nevím, kolik nás zde je..při své skleroze si pamatuji sebe a virgo /a ta se dá pamatovat lehce

Milan Zahradník

# Zasláno: 14.9.2010 17:22 
Odpovědět 

Plánovat, organizovat, škatulkovat, uspořádávat atd atp.

Zatímco sám jsem si rád hrával Na čtníky a zlodě a Hoňkoschovku, Katčena nejoblíbenější hra dětství byla Na poštovním úřadě a V prodejně!

...Hihňal jsem se jako pominutý, když se mi s tím svěřila.

Jardine
člen

# Zasláno: 14.9.2010 18:39  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Znamení Panny mám neobsazené (stejně jako zemský živel) a při mojí převaze ohně a vody to pociťuji jako určitý deficit rozlišovací schopnosti. Mám kamarádku Pannu, a ta má dar vidět věci tak, jak jsou .... koukne na situaci a ví, "která bije". Jasná, pronikavá analýza. Někdy je to vedle ní řehole, protože se člověk na sebe dozví, kde všude má mezery, ale někdy je právě tenhle druh informací velmi potřebný, namísto mazání medu kolem pusy.

Jako učitelka často poznám Panny mezi studenty .... jak se přestanu držet plánu a metody a začnu moc improvizovat, přeskakovat témata či dělat z hodiny šou, objeví se jim ve tváři napůl znepokojený a napůl nesouhlasný výraz. Na druhou stranu jsou jen málokdy nepřipravení.

Dagmar
člen

# Zasláno: 14.9.2010 23:04  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

Jardine
věřím, že studenti Panny jsou lehce rozpoznatelní..jako bych se viděla

Milane to tedy nevím, co ti na tom bylo k smíchu

Irena
člen

# Zasláno: 14.9.2010 23:33 
Odpovědět 

Jardine
Pokud mohu... kamarádku Pannu, a ta má dar vidět věci tak, jak jsou .... koukne na situaci a ví, "která bije". to bude v něčem jiném.Např. Kde má kamarádka Saturna? a jaké má aspekty?

Milan Zahradník

# Zasláno: 15.9.2010 06:35 
Odpovědět 

Dagmar No a já na ni jakože Cožééé, Na poštu, no to nemyslíš vážně! Uáááá A ona skromně: nó nebo Na obchod. A já Uáááá Na obchod, ským to vlastně žiju?!! Uáá A ona" nó aji peníze jsme si udělali a účtenky a tak, víš, pípla. A já: no jo, peníze jo, ale na co účtenky?!! Uáááá A pak ji dám pusu a ona je ráda, že jsem rád a tak se máme rádi.

Irena , no to se Jardine sekla, jasně, může to být panna, ale ne proto to má tak, že "se koukne na situaci a ví, "která bije"." Ony si to panny musi napřed přebrat a urovnat a pak třeba navrhout jak by to mohlo být vnímáno.
Kde a jak by měl být u Panny aspektován ten Sat, aby byla takhle objektivní v úsudku?

Jardine
člen

# Zasláno: 15.9.2010 07:54  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Irena

Aha, to je možné, že to není tou Pannou. Čas narození byl před osmou ranní (na minutu to nevím), z čehož by pak potenciálně vycházel Merkur v konjunkci s Plutem na ascendentu ve Vahách a Saturn v Raku v konjunkci s Lunou v 10. domě v trigonu na Neptun a kvadrátu na Jupiter. Celkově kamarádka osobnost složitá, hodně kreativní typ, ale ta pronikavost úsudku tam vždycky byla a překvapovala mě. Studovaly jsme spolu, a zatímco mým nejobávanějším předmětem byla literární kritika, ona v ní naprosto excelovala. Dodnes je činná v literárním životě a svou preciznost skvěle uplatňuje v překladatelství.

zapomněl/a
na jméno

# Zasláno: 15.9.2010 07:59 
Odpovědět 

No to já znám dívku, která v hluboce předškolním věku už věděla, že bude učitelkou. Měla 30 plyšáků (jako 1 třída), každý měl svoji žákovskou knížku.
Vedla si třídní knihu, osobní hodnocení svých žáků. Rozvrh hodin samozřejmě.
Dnes je ona dívka už čerstvým pedagogem a začla učit na malé vesnické škole. Jde pěkně od píky, já jí teda už dlouho předpovídám, že skončí jako ministryně školství. A pozor, Milane - je to Vodnářka.

Dana A
člen

# Zasláno: 15.9.2010 08:45 
Odpovědět 

zapomněl/a<br>na jméno
jo, na ministryni školství by to mohla dotáhnout, zvláš když to povede jako vodnářka přes nějakou úspěšnou politickou stranu

Turnovský

# Zasláno: 15.9.2010 09:28 
Odpovědět 

Význam Slunečního znamení se příliš přeceňuje, je to symbol způsobu jakým používáme základní vitální energii, nic vív, případně totem, k němuž patříme

neo
člen

# Zasláno: 15.9.2010 09:46 
Odpovědět 

Pane Turnovský

spíše slábne s tím jakou rovinu svého bytí a lidskosti používáme, biologická, společenská,personální - duševní, jsoucí ... .
V naší společnosti je to především rovina společenská s aspekty biologické i personální

ashtangi
člen

# Zasláno: 15.9.2010 10:02  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

Jardine

Pokud je ta pronikavost úsudku, o které píses, intuitivní, tak mne by to k sobe pasovalo takhle:

Merkur v konjunkci s Plutem na ascendentu ve Vahách = dar vidět věci tak, jak jsou .... koukne na situaci a ví, "která bije".

Podobne i ta Luna s temi aspekty jak ji popisujes sedí na dar intuitivní vnímavosti.

K tomu Panna = jasná, pronikavá analýza, literární kritika, ona v ní naprosto excelovala to by k Panne taky slo , dále pak sem musíme prihodit i toho Saturna spojeného s tou Lunou, atd., a taky toho Merkura, samozrejme, cili se to jaksi celé skládá dohromady do celku, ve kterém se dar intuitivní vnímavosti kombinuje se schopností rozumové analýzy a kritiky

Jardine
člen

# Zasláno: 15.9.2010 15:14  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

ashtangi

jojo, tak nějak to bude. Ten Merkur v konjunkci s Plutem je výrazný rys ... vyjadřování dotyčné (mluvené i psané) má fakt grády.

Navíc tahle kámoška jako jedna z mála pozná, že mám nějakou krizovku. Já své rozlady málokdy "pouštím ven", ale ona vždy spolehlivě prokoukne, že něco není OK. Určitě je tam vedle oné analytičnosti i silný intuitivní element. Jakési rentgenové vnímání

Jinak si vzpomínám na jednu svou studentku v jazykovce ... byla Panna a povoláním učitelka na ZŠ. Od začátku se na rozdíl od ostatních tvářila podmračeně a trochu vylekaně. Bylo mi jasný, že jí ty hodiny moc nesedí. Čekala, že pojedeme cvičení za cvičením, nevynecháme žádný poslech a budeme poctivě procvičovat slovíčka. A místo toho jsem žáčky hodila "rovnou do vody", chtěla na nich, ať mluví bez nějakých opor, ať improvizují a snaží se vžít do každé konverzační role, ať se nebojí vyjádřit své názory a nekoukají na to, že nějaké slovo občas spadne pod stůl ... Měsíc-dva to mračení trvalo. Pak se ale něco zlomilo a ona se v těch hodinách naučila uvolnit i odvázat. Nakonec z ní byla moje nejnadšenější studentka. Bylo to zajímavé, ten proces sledovat. Bylo to hodně o překonání strachu.

... ale jinak souhlas se všemi, kdo tvrdí, že to jen ve slunečním znamení není.

ashtangi
člen

# Zasláno: 16.9.2010 08:44 
Odpovědět 

Jardine

Myslím, ze máme skvelý studijní príklad jedné mocné mysli s pronikavým úsudkem v postave Mr. Turnovského, ten má v radixu mimo jiné skoro presnou konjunkci Merkura kon. Pluto ve Lvu, pokud to nijak nepletu

prokoukne, že něco není OK

O tom podle mne mluví i ta Luna v 10. dome v Raku.

Bylo to hodně o překonání strachu

Vcera jsem byla svedkem jak jeden asi osmdesátipetiletý nemohoucí pán, jednou nohou pomalu uz na odchodu z tohoto sveta, odpovedel jedné o drahnou rádku let mladsí lunární Panence: vís, na muj vkus jsi moc pesimistická

virgo63
člen

# Zasláno: 16.9.2010 08:50 
Odpovědět 

Jardine
Úplně jsem se opotila, když čtu Tvoje vyučovací metody: A místo toho jsem žáčky hodila "rovnou do vody", chtěla na nich, ať mluví bez nějakých opor, ať improvizují a snaží se vžít do každé konverzační role, ať se nebojí vyjádřit své názory a nekoukají na to, že nějaké slovo občas spadne pod stůl ...

Nevím, jestli bych tenhle svůj strach překonala.... nejde o to, že bych se neuměla odvázat, ale umím to pouze v českém jazyce.

Jardine
člen

# Zasláno: 16.9.2010 12:28 
Odpovědět 

virgo

Já tohle chci už po pokročilejších studentech, kteří už by se vymáčknout umět měli. Začátečníky tejrám o něco míň.

Problém je v tom, že spousta z těch lidí je vycepovaná jet všechno "podle vzoru" (a hlavně to musí být 100% gramaticky korektně) a když je pak na ulici osloví Anglán nebo vyrazí někam do ciziny, kde vzory tak nějak nejsou k dispozici, najednou zjistí, že nekváknou. Přesto, že za sebou mají roky učebnicového drilu.

Hodně je to o strachu, že udělám chybu a že se zesměšním. Pokud se učiteli podaří vytvořit takové prostředí, že se lidi tohohle strachu zbaví a uvolní se, dají se dělat velký pokroky.

Ale každej má svou preferovanou metodu, univerzálně oblíbený učitel ani být nemůže ...

Kveta
člen

# Zasláno: 16.9.2010 12:55 
Odpovědět 

ashtangi
skoro presnou konjunkci Merkura kon. Pluto
Kolika stupňový orbis bereš za "skoro přesnou konjunkci"? Dík za info.

ashtangi
člen

# Zasláno: 16.9.2010 13:20  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

Kveta

Dívám se, ze v tomhle prípade je tam okolo deseti minut rozdíl, ne? Mohla jsem asi rovnou klidne napsat presnou (skoro bych ji tak brala, ovsem s prihlédnutím k tomu, ze je aplikacní), nebo jsem mohla napsat skoro úplne presnou, nebo jsem mela napsat presnou s rozdílem jedenácti minut a uvést program, na kterém jsem to pocítala, abych teda byla úplne presne presná, ale nechtelo se mi s tím vypisovat a navíc jsem cítala, ze se kazdý kdyz tak podívá sám a ocejchuje si to podle svého gusta

PS: Otázka se hodí do vlákna o znamení Panny Ve stejném duchu dodávám, ze aby mel pan Turnovský tu konjunkci úplne presnou, musel by se podle mého programu narodit o dve a trictvrte hodiny pozdeji.

Zlata
člen

# Zasláno: 16.9.2010 13:41 
Odpovědět 

Jé, já vám doporučím skvělou " metodu " jak se naučit anglicky. Kniha Magická padesátka od Marcely Košanové - v poslední povídce se ilustrátorka knih musela v Budapešti domluvit anglicky a neuměla . Její metoda nemá chybu, celou četbu jsem se řezala smíchy a kolegyně si tu povídku ofotila pro svou učitelku angličtiny.

Jardine
člen

# Zasláno: 16.9.2010 13:51  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Zlata

Tak na tuhle metodu se musím podívat! Pro mě jedna z nejlepších metod je "do hospody s rodilým mluvčím". Po nějakém tom pivu nebo whisce z člověka spadnou komunikační zábrany a rozkecají se i ti největší stydlíni ... jenže se často stává, že po vyprchání neptunských substancí už jsou druhý den zase sešněrovaní a leze to z nich jak z chlupaté deky. Takže je to spíš taková jednorázová metoda.

virgo63
člen

# Zasláno: 16.9.2010 15:12 
Odpovědět 

Jardine
Ale jo, já Ti rozumím, je to skvělý přístup k žákům. Jen nejsem schopna něco podobného sama dobrovolně podstoupit.

Ano, je to o strachu, netuším z čeho pramení, ale jak říkáš, kvákne na mě někdo v cizím jazyce a jsem jasná... Dokonce ani ta hospoda mi nepomáhá.

Zlata
Tak to by mě taky zajímala metoda Košanové.

Kveta
člen

# Zasláno: 16.9.2010 17:19  - Změnil/a: Kveta
Odpovědět 

ashtangi
podle mého programu narodit o dve a trictvrte hodiny pozdeji.
No neříkej Podle mého programu skoro o 6,5 dne. Merkur mi za 2.45 hodiny cca 12,5 stupně neudělá. Je nějaký líný

ashtangi
člen

# Zasláno: 16.9.2010 17:35 
Odpovědět 

Kveta

S lezérností sobe vlastní jsem zadala blbe rok a dokonce ani tvé první upozornení mne neprimelo to blíz prezkoumat. Tak to si budu muset najít nejaký jiný príklad na konjunkci Merkur Pluto. Dík a omluva vsem v jednom

Zlata
člen

# Zasláno: 16.9.2010 18:11 
Odpovědět 

Konjunkce Merkur - Pluto v rozmezí 5° Lenin, Sartre, van Gogh, 4° Bill Clinton, 3° Palach, a moje maličkost.

ashtangi
člen

# Zasláno: 16.9.2010 19:13 
Odpovědět 

Zlata

a moje maličkost

To je ono! Já práve v tom vedlejsím vlákne získala dojem, ze jsou tu nejací astrologové s konjunkcí Merkura a Plutona, akorát ze jsem to jaksi netrefila Dík

dobramysl
člen

# Zasláno: 17.12.2010 21:26 
Odpovědět 

Ahojte lidi, po dlouhé době se Vám ozývá taky jedna panenka ...doufám, že se Vám všem daří báječně ...měla jsem docela těžký rok, ale věřím, že už je to za mnou ...tak pokud bych se tu neukázala, moc Vám všem přeju krásné a pohodové svátky, Lenka

Dagmar
člen

# Zasláno: 17.12.2010 23:32 
Odpovědět 

dobramysl
Lenko vítám, opravdu hodně dlouho jsi tu nebyla, doufám, že se ukážeš

Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Znamení Panny