Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Doučovací astro-koutek
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 28 . 29 . >>
Autor Zpráva
Jardine
člen

# Zasláno: 19.5.2010 13:25  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Díky za vysvětlení; tohle jsem nikde nenašla a dává to naprostý smysl.

Starý systím se musí rozvolnit (případně rozbít) a propadnou sdánlivému nebo skutečnému chaosu, aby se mohl znovu složit - přeskupit.

To jo, a když je to takováhle konfigurace, projdou tím rozkladem všechny její části v podstatě najednou, což může být pěkná nálož. Člověk pak nechápe, proč se mu v jednu chvíli sesypal stávající světonázor, vnímaná životní role, vztah k sobě, svému dětství a "naprogramování", které si s sebou vláčí, k rodině atd atd. A to vše jako řetězová reakce, u jejíhož počátku stojí ten znak, o kterém mluvíte (konkrétní nečekaná situace/stav mysli symbolizující to, co už je neudržitelné/co je třeba změnit...?)

Jenom zírám, jak to funguje!

Jardine
člen

# Zasláno: 4.6.2010 07:53  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Tak jsem si včera koupila knížku Horoskop a jeho (správný) výklad od Tracy Marksové, doporučované na kurzu a hned na začátku mě zaujala následující pasáž.

Aspekt mezi dvěma planetami tvoří energetickou cestičku. Ať přitom jde o konjunkci nebo opozici, kvadraturu nebo trigon, může náš život pozitivně ovlivnit. Kvadratury a opozice působí více problémů než trigony a sextily - ale také nás zásobují alymistickým palivem, a to je potřebná motivace pro transformaci svého Já. Když se budeme vědomě snažit projevovat planety v kvadratuře nebo opozici pozitivně, pak budeme schopni překonat konflikty tohoto aspektu. Musíme přitom být ochotni vystavit se i negativním projevům tohoto aspektu a učit se z nich, abychom se přenesli přes negativní projevy a prožívali pak projevy pozitivní.

Poslední větu jsem zdůraznila, protože mi přijde důležitá. Myslím, že takové pojetí může být velkým povzbuzením pro ty, kdo pochopili, že kvadratury a opozice nejsou ze své podstaty "neblahé", ale zároveň jsou ještě ve fázi, kdy zakoušejí jejich reálné obtížné projevy ... než se naučí "brát to za ten lepší konec", což přes sebelepší snahu není hned.

Vanda

# Zasláno: 4.6.2010 09:52 
Odpovědět 

Jardine,
tradiční astrologie mluví o poškození. Je velmi dobré si uvědomit, co ten termín znamená, protože pak se může rozpustit jeho negativní emoční náboj.

Škoda je definována jako situace, kdy buď dojde následkem nějaké situace ke snížení majetku, nebo se ten majetek nezvýší tak, jako kdyby škoda nenastala. To je definice majetkoprávní, ale velice dobře se dá použít ve všech dalších životních situacích. Ať jde o majetek, vzdělání, děti, vztahy, atd.. , ovlivlivňuje je poškození tak, že při vynaložení stejného úsilí dosáhneš menších výsledků, než když tam poškození není.

Což ale neznamená, že nemůžeš vynaložit větší úsilí a dosáhnout tak stejných výsledků, nebo nakonec dokonce lepších, než ti, co poškození nemají. Protože jak si jednou zvykneš na úsilí a překonávání překážek, máš obrovskou výhodu proti někomu, kdo to neumí. Tj. poškozené planety člověka tlačí do úsilí, tlačí ho prostřednictvím toho, že v životě nemá nic zadarmo a samospádem, ale překonává překážky a dělá více chyb.

Je důležité si uvědomit, že radix není setrvalý, ale jeho uchopení se modifikuje se vlivem následných tranzitů a direkcí.
Člověk s pohodlným radixem s převahou harmonických aspektů si zvykne, a na to se snadno zvyká, že mu život plyne snadno, bez úsilí. Pak přijde náraz v podobě disharmonického tranzitu, a on v tom lítá jak pes v jeteli, neb není připravený.
Zatímco člověk s náročným radixem má všechno vydřené, musí více přemýšlet a kombinovat, zvykne si na to jako na normální stav, pak přijde období s příznivými tranzity nebo direkcemi, a protože je zvyklý vynakládat úsilí a doba mu přeje, vyletí nahoru.

virgo63
člen

# Zasláno: 4.6.2010 13:06 
Odpovědět 

Vando,
to co píšeš, je logické. Výsledek ale je, že je tedy skoro nemožné z horoskopu něco konkrétního vyčíst. Vždyť ono to může být tak, nebo úplně opačně.
Pořád na to narážím, že chcete, vy astrologové, ten přepestrý život nějak vysvětlit. Podle mne život pomocí planet popsat nelze. Nebo jen velmi povrchně. Taky mi je čím dál méně jasné, proč by se měl nějak popisovat? Najít "viníka"? Kvadrát, opozici, která za něco může?
Proč bychom vlastně měli chápat Boží záměr? Jsem zde, pracuji a nereptám. Smíření s tím, že všechno poznat a pochopit nemusím je docela uklidňující.

Přeji Vám hezký víkend se

Iva
člen

# Zasláno: 4.6.2010 13:55 
Odpovědět 

virgo63

"Jsem zde, pracuji a nereptám"
Taky jsem si myslela, že když budu pracovat a snažit se co nejlépe mohu a nereptat, tak nejlépe plním co plnit mám, tedy záměr jak můj, tak Boží.

A tak to běží a běží (třeba roky či i desetiletí)až najednou buch. Co se to stalo a proč se to stalo, vždyť jsem vše dělala jak nejlépe to šlo??! A mnohdy i třeba na svůj úkor a bez reptání

Pak teprve v krizi zjistíš, že jsi třeba opomněla nějaký úhel pohledu, něco opomněla vzít na zřetel, někde dala víc na významu než se vlastně mělo a tím opomněla zas něco jiného či opačného.
A mnohdy i tápeš, nevíš kde je chyba a tak jsou i tací, kterým se to buch
přihodí vícekráte a oni pořád nechápou proč a proč zrovna jim.
Viz například ženy co si stále nacházejí partnery alkoholiky.
Tam je potom astrologie dobrá, tam vidí (většinou svého Neptuna) jak na dlani.
Takže může pochopit i příčinu. A nebo k astrologovi nejde a ani se sama nezamyslí a na konci života řekne, že to byl Boží záměr.
Aby vystřídala cca 10 alkoholiků:-)).

Vanda

# Zasláno: 4.6.2010 14:21 
Odpovědět 

Virgo,

ad: Výsledek ale je, že je tedy skoro nemožné z horoskopu něco konkrétního vyčíst. Vždyť ono to může být tak, nebo úplně opačně.

Z horoskopu jde vyčíst tolik věcí, až je to nepříjemné. Ono to nemůže být tak a nebo opačně, ona bývá pouze modifikace něčeho. Když zjistíš, že má např. někdo akcentovaný 9. dům, bude téměř jisté, že v jeho životě budou dominovat věci 9. domu. Dále se dá ( jak kdy a jak kdo) určit, jakým způsobem budou akcentované. Radix naznačuje, jaké ty vlivy jsou. Je pravda, že čistě astrologické řešení je potom nesnadné, jiné obory zpravidla nabízejí lepší.
Astrologie může fungovat jako solidní předpověď počasí. Radix by se dal přirovnat k typu krajiny, aktualizace tranzity a direkcemi jako předpověď počasí pro konkrétní území.
To může být velmi užitečný průvodce, když se to umí. Když jedeš na dovolenou, taky je ti užitečné vědět, jestli bude svítit sluníčko, případně si rovnou takovou dobu vybrat. Jestli si máš na cestu do práce vzít deštník, nebo se bez něj obejdeš. Atd..

virgo63
člen

# Zasláno: 4.6.2010 21:24 
Odpovědět 

Iva

Pak teprve v krizi zjistíš, že jsi třeba opomněla nějaký úhel pohledu, něco opomněla vzít na zřetel, někde dala víc na významu než se vlastně mělo a tím opomněla zas něco jiného či opačného.

No v takovém případě je opravdu dobré se nad sebou zamyslet, ale to jde přeci i bez astrologie, na to stačí vyslechnout někoho nezaujatého. Pochybuji, že ten, kdo si neumí přiznat chybu, že ho o ní přesvědčí astrologie. To je právě jen taková ta vnitřní potřeba hledat něco, co/kdo "za to může". I když astrolog (kamarád, psycholog) ukáže jiné směry pohledu, onen člověk si přesto může najít 11. alkoholika, protože zkušenost je přesvědčivější, než hora rad.

Vanda

Astrologie může fungovat jako solidní předpověď počasí.

Jo, to je pěkné přirovnání! Jenže co ta předpověď ovlivní? Když se povede, tak zmoknu nebo nezmoknu, můžu se taky zbytečně bát bouřky, když se předpověď nepovede.
Dovolenou si podle počasí nevybírám, vlastně předpovědi počasí skoro nesleduji, je mi to jedno, přizpůsobím se. Důležité je, že vždycky nějaké počasí je a bude, žejo.

Děvčata díky vám za reakce.

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 4.6.2010 21:59 
Odpovědět 

Zdravím,

někdo tu hledal překlad - Luna kvadrát Pluto od Roberta Handa.
Kdyby byl zájem ( stejně je to celkem blbost - tedy to, co tam píše ) - tak jej najdete na mých stránkách.

Berte to jen jako volný pracovní překlad. Je zde :
http://sumyslem.nolimit.cz/astrologie-filosofie/luna-kvadrat-pluto-od-roberta-2.html

Jardine
člen

# Zasláno: 4.6.2010 22:19  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Vanda: díky za odpověď, teď už to poškození chápu líp!

Milena Proč myslíš, že ten Hand píše blbost?

virgo
Dám jeden možný příklad, zcela konkrétní (nejde o nějaké zobecnění, k čemu je astrologie dobrá; podle mě je prostě dobrá k sebepoznání): jsou dva lidé, kteří se současně ocitnou v osobní krizi, v níž jejich dosavadní mechanismy vypořádávání se s věcmi selhávají. Dejme tomu, že ta krize je doprovázena těžko zvladatelnými emocemi, pocitem bezmoci, ztráty kontroly atd atd. Oba zkouší jednu strategii za druhou, ale nepomáhá to. Můžou vyhledat i psychologa, kněze atd atd, ale situace dále přetrvává. Přijde okamžik, kdy už si zoufají a nevidí z toho cesty ven. Jeden z nich narazí na astrologa, který se mu mrkne do kolečka a zjistí, že dotyčný právě prožívá náročný tranzit jedné z pomalých planet (na mě takhle působí Pluto, takže řekněme Pluta). Stavy, které zažívá, jsou u podobného tranzitu obvyklé; neznamená to tedy "že se zbláznil." A co víc, tyto krizové projevy jsou DOČASNÉ, s odezněním tranzitu taktéž odezní; v té "sračce" dotyčný neuvízl už napořád - je tam pohyb dopředu! A co ještě víc, přestože je to obtížně pochopitelné, tyto projevy mají SMYSL, neboť slouží k eliminaci starých způsobů uvažování/fungování a k posunutí dotyčného "o stupínek výše" v jeho osobním vývoji (já osobně to chápu jako o krok dál k vnitřní svobodě). A dojde i na radu, jak se s tímto tranzitem vypořádávat/co v dané situaci může pomoci.

Oba naši dotyční se nacházejí ve stejné krizové situaci, ale jen jeden z nich má k dispozici výše zmíněné informace. Hádejme, kdo tu situaci bude zvládat lépe, protože do ní lépe vidí a koneckonců je si i vědom její konečnosti?

Co se mě týče, jenom děkuji, že jsem ve velmi podobné situaci byla tím, ke komu se ty informace (nutno říct, že v podstatě náhodou) dostaly. Znát nebo neznat smysl toho, co se děje, může rozhodnout o mnohém ...

Jinak je mi samozřejmě jasný, že spousta lidí se bez astrologie obejde, a to je taky OK. Některým z nás zásadním způsobem pomohla se v sobě zorientovat, jiní v pohodě životem navigují bez ní... jak už jsem říkala, univerzální recept podle mě neexistuje

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 5.6.2010 04:10 
Odpovědět 

Jardine,

jedna konstelace je vytržena z kontextu celého horoskopu. Proto si myslím, že jsou tam blbosti.

Nemám ráda kuchařky, kde je psáno, že to a to v takovém a takovém úhlu znamená přesně toto.

Já se učila jinak a potom i jinak se dívám na ty rozdrobeniny, které ani mravenečci nedají smysluplně dohromady.

Být začátečníkem a číst si to a skládat to se vším ostatním dohromady - tak dostanu dort přeně podle pejska a kočičky.

Vanda

# Zasláno: 5.6.2010 11:55 
Odpovědět 

Mileno,
ta konstalace sama o sobě projevuje takto. Popsané je to výstižně a dobře.

Myslím, že je dobré odlišit od sebe dvě věci.

1) Působení nějakého prvku samotného.
Každý prvek má význam sám za sebe, a ten je dobré znát a nepřeklápět jej do opaku. Má ne jeden význam, ale skupinu sdružených významů.

2) Jeho zapojení a radixu.
Každý prvek je zapojený do celku radixu Krásně říká Leon Zawadzki, poslký astrolog, radix je jak výšivka. Jednotlivé prvky jako jednotlivé stehy teprve složené dohromady tvoří vzor. Ale to nezmanená, že prvek samotný ztrácí tuto skupinu svých významů, Znamená to, že spolupůsobením ostatních prvků se ze skupiny významů projeví ten nejakcentovanější, a jak ho chceš určit, když kuchařkou zatopíš.

ashtangi
člen

# Zasláno: 6.6.2010 09:10 
Odpovědět 

Zajíc MilenaP

Hádám, ze ten kvadrát sama nemás! Handovy popisy aspektu, nejen Luna kvadrát Pluto, patrí podle mého názoru k tem fakt dobrým. (Pokud se ovsem nekdo zvládne vytasit s necím jeste lepsím a inspirativnejsím, budu samozrejme jenom ráda.) Pri obecných popisech aspektu prece nemuze jít o to, aby to sedelo na vsechny lidi sveta stoprocentne... Ale to uz se na fórech urcite vysvetlovalo miliónkrát!

Jardine
člen

# Zasláno: 6.6.2010 13:43  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Milena

Asi chápu, co tím vytržením z kontextu myslíš ... takové to kategorické "tenhle aspekt znamená to a to, basta fidli". Na druhou stranu, třeba pro mě je zrovna tento Handův přehled dost užitečný a praktický, je tam vystiženo to "gró" vztahu Luna-Pluto, a při výkladu konkrétního radixu se to pak samozřejmě může modifikovat. Jasně, že je lepší vařit bez kuchařek; na druhou stranu myslím, že dobrá kuchařka může být neocenitelným pomocníkem a pro začátečníka dvojnásob.

Jardine
člen

# Zasláno: 17.8.2010 15:03  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Tak jsem včera vyrazila do města sehnat nějaký proviant, a vrátila se s nečekaným úlovkem - knihou Stevena Forresta Vnitřní obloha. Jen jsem ji v knihkupectví namátkou otevřela, a už se s ní nechtěla rozloučit. Nadchla mě obsahem i jazykem ... neotřelá, vtipná, plná úžasných metafor; fakt počtení.

Jen tak namátkou z kapitolky o Rakovi (ten mě teď zajímá, protože tam mám Lunu):

Rak. Jak zranitelné stvoření. Šťavnatý kus masa, potrava racků. Jak přežít? Jakou má naději? Je jen chutným soustem vydaným na pospas dravcům. Aby mohl Rak žít, musí si nechat narůst ulitu. Musí si postavit stěnu mezi sebou a přírodou. Je příliš jemný. Je to jeho jediná možnost, jak se chránit.

Zmámené roztočeným kolotočem Blíženců, zmatené chaosem života se v půli své cesty vědomí obrací dovnitř, ke svým kořenům. Pro Blížence je pravda "tam někde venku." Prohledávají svět křížem krážem a plní svou psýché bdělostí a údivem. Jenže toto hledání nic moc nepřineslo. Život je ještě záhadnější než kdy předtím, jen teď má ještě víc otevřených konců a nezpracovaných detailů.

Rak se vydává novým směrem. Místo aby se harcoval vesmírem, posílá šlahouny svého vědomí dovnitř, zkoumá v hloubi podstatu prožívání, tlačí se k srdci.

... nebo tady z kapitoly o sedmém domě, to se mně taky líbí (a zároveň souvisí s debatou ve vedlejším vlákně):

Film běží teprve dvacet minut, ale už teď litujeme svých peněz. Postavy jsou povrchní a nevěrohodné. Jejich hodnoty, motivy a dokonce i osobnosti připomínají zápletky, které jsme odložili někdy ve čtrnácti. Uběhla hodina a my stále ještě sedíme v kině. Film se nijak nezlepšil. Najednou si ale uvědomíme, že nám z koutku oka stéká slza. Co se to děje? Na jedné straně je nám trochu trapně. Jak hloupě bychom vypadali, kdyby někdo viděl, že nás tak nemožný film dohnal k slzám? Na jiné úrovni jsme však vkročili na územé sedmého domu. Dali jsme stranou všechno posuzování, rigiditu i pýchu. Dostali jsme se dost daleko za tyto bloky, abychom mohli procítit patos filmových hrdinů. Přes všechen odpor jsme se s těmito lidmi ztotožnili. A schopnost ztotožnění se umožňuje úspěšnou orientaci v sedmém domě.

Identifikace. Schopnost vcítit se do kůže druhého člověka tvoří základy všech uměleckých žánrů: filmů, románů, divadelních her i písní. A je také základem každého intimního vztahu. Pokud se mysl nenaučí nastavit do polohy "ty a já jsme si rovni", pak nás nikdy nedojme žádný příběh a nikdy se nepřiblížíme žádné lidské bytosti.

Pěkné, velmi pěkné, jak by řekla moje stará angličtinářka.

zapomněl/a
na jméno

# Zasláno: 17.8.2010 18:20 
Odpovědět 

Já mám tuto knihu asi 5 let, je to moje nejmilejší, velmi mě oslovuje styl psaní a vyjadřování, člověka nutí přemýšlet nad horoskopem jinak. Taky jsem pátrala, jestli vyšla od Stevena Foresta ještě nějaká jiná kniha, ale nic jsem nevyčuhala, jaká škoda:)

Vanda

# Zasláno: 17.8.2010 20:36 
Odpovědět 

Jardine,
nic proti literární nadsázce, ale když vidím kdekoli ,, zranitelný Rak", vzpomenu si na kamarádku - lunární i sluneční Račici, která na toto téma jízlivě podotýká:

,,Kdo tvrdí, že Rak je křehké a zranitelné znamení, měl by si uvědomit, že Raku vládne Luna, která na planetě Zemi řídí odliv o příliv oceánů a evidentně u toho žádnou emoční újmou netrpí. A to je nějaká síla. "

Rak je znamení vodní a kardinální. Tj. je to voda velmi dynamická, napředující, lidé se silně obsazeným Rakem bývají empatiční, jinoví, ale jinak jsou to velmi silné osobnosti, které obvykle velmi pevně stojí za svými cíli.

Jardine
člen

# Zasláno: 17.8.2010 20:44  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Vanda

no, pár Raků kolem sebe mám (včetně syna) a silné a dynamické osobnosti to bezpochyby jsou. Zároveň jsou také velmi zranitelní. Podle mě se to nevylučuje.

zapomněla na jméno

Mně by se líbila tahle http://www.forrestastrology.com/vmchk/Books/The-Bo ok-of-Pluto.

daniella

# Zasláno: 17.8.2010 21:02 
Odpovědět 

JARDINE

Mě by se ta kniha líbila také, ale v češtině, moje angličtina stačí tak akorát na dovolenou v Turecku nebo Řecku:)

neo
člen

# Zasláno: 17.8.2010 21:25  - Změnil/a: neo
Odpovědět 

Jardine

u Raků je kouzlo v tom, že síla slunce - světla již dál neexpanduje, na počátku znamení Raka vlastně kulminovala a teď začíná slábnout ... .

Jinak řečeno, podpora samovolného expanzivního růstu skončila a je potřeba vlastní práce, a odtud pramení obava i pocit ohrožení, neboť ztrácí podporu a výživu a je to víceméně již na nich, tak aby další znamení lev už měl jistou osobnostní pozici a mohl tak to objevovat sílu sebe sama - Ega ... .

Odtud pramení i ona senzitivnost, neboť je opakem zimního slunovratu, kdy se vkládá zrno do půdy a největší prim hraje přítomnost Jsoucna, u Raků je to přesně opačně přítomnost světla a formy vkládá či navrací se k Jsoucnu - všeobsaženství ... .
K tomu aby to tak bylo, je potřeba dar vnímavosti a senzitivity, což zde platí, neboť poměr jde ku prospěchu všeobsaženství, zde v kvadrantu individuality projevené, tak aby poslední kvadrant to dal v prospěch všech a tím se našel a zasel další věk v zimním slunovratu ... .

Vyspělí Raci ty jsou pod energií slunce a jupitera ... .

Přítomnost matky je dána tím, že předchozí etapa zimného slunovratu je o mužské tvůrčí energií, Kozoroh - Beran ... .

Nastávající letního slunovratu je již o matečné emocionální energií jež má zase otevřít druhý rozměr bytí tak aby nakonec došlo k splynutí dne a noci,letního slunovratu se zimním ... .

Žádné další znamení výjma blíženců nemají tolik energie od slunce !!!

Shrnutí, ve znamení Raka nastává významný projev v procesu individuálního růstu, expanzivní část končí a nastává implozivní, síla světla a dne se ztrácí a ozývá se náš vnitřní hlas, tím jak se zkracují dny a světlo nezahání tmu, stav všeobsaženství ... .

Nejvíce mystické a osvícenecké i Jsoucí je souznění světla a tmy v určitém poloměru, zde při západu a východu slunce a právě v Raku je to přítomno a vlastně nabírá na síle, je cítit přítomnost čehosi přesahujícího ... .

U zemských raků je to čas kolem rodiny tedy podoktává slunečního raka, zde je to v rozměrech Luny ... .

Zemský rak pečuje a vlastně sklízí to co zasel beran, úrodu, potomky a buduje přístřeší tak, aby se mohl uchylit v časech kdy se zkracuje den a rána i noce jsou již chladnější ... .

Jardine
člen

# Zasláno: 17.8.2010 22:36  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

neo

Díky za nové pohledy na Raka ...

Mně šlo o to, ukázat, jakým stylem je knížka psána, protože alespoň pro mě je to zážitek z četby.

daniella

# Zasláno: 18.8.2010 07:14 
Odpovědět 

Přesně tak, je to opravdu zážitek, tahle kniha, mě se nesmírně líbil popis Pluta a hlavně rozbor horoskopu na konci knihy.
Ale je pravda, že když jsem knižku ve svém nadšení půjčila kamarádce, tak ona ho nesdílela, že jí tento styl nevyhovuje, ona má ráda jasné definice a informace, spíš takovou tu kuchařku. Takže tak.

Iva
člen

# Zasláno: 18.8.2010 07:52 
Odpovědět 

Jardine

Mně by se líbila tahle http://www.forrestastrology.com/vmchk/Books/The-Bo ok-of-Pluto.

Já mám úplně přízemní dotaz a sice zda nevíš na kolik by ta kniha přišla i s poštovným a zda vůbec zasílá i do Evropy (?).

Iva
člen

# Zasláno: 18.8.2010 11:00  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Ještě k tomu Raku. Je zajímavý, že některý Rak umí být v něčem snad ještě necitelnější než Kozoroh. To snad jako za to, že si užil těch strachů o to měkké atd. a teď ta necitelnost jako trochu pomsta či mstivost či odplata nebo nějak tak.Nebo si to tou "protilehlou" tvrdostí jako vynahrazuje, kompensuje - zajímavý úkaz, protože bývala bych to od Raka prostě nikdy nečekala. Ale citlivý je určitě. Možná ale některý pak i citlivý hlavně k sobě.

neo
člen

# Zasláno: 18.8.2010 12:17 
Odpovědět 

Ivo

zde je to možná o fázích, o fázi obrnění či vyhranění, což je část fáze č.2

Věra
člen

# Zasláno: 18.8.2010 13:48 
Odpovědět 

Iva
neo
No zrovna jsem vedle psala na "pejscích" o nutnosti naučit se citovému odstupu a jakési dávce otrlosti a protože mám Raka na Ac, dalo by se říct, že i já můžu, jsem přecitlivělá na sebe. Což už asi bude fakt. Jsem ale právě tak citlivá a vnímavá k jiným a to do míry, která mi neprospívá, spíše ubíjí a vyssává. Asi nadešel čas, kdy se to má vyrovnat a naučit se té "krustě", obrnění, vyhranění jak píše dobře Neo. Ono se takhle otevřené a přecitlivělé nedá dost dobře žít a zařadit se do otrlé, egoistické a individualistické společnosti. Člověk se tak spíš vyřazuje než zařazuje.
A to mi věř, že vím o tom své. Při vysoké zranitelnosti jen jen couváš a couváš, úzkost a stará zkušenost z ublížení ti signuje hodně věcí. A tak myslím, že se staneš postevníkem ve zdejším světě, s hlavou sklopenou
s kápí hluboko přes oči a obracíš se do nitra a hluboko. Ale vše má svůj čas. A tak vyřazena vykolejením skrze city a emoce, musí zákonitě přijít čas, kdy se musíš obrnět, ohradit.... ale neznamená to, že niterně nejsi vnímavá k okolí a ještě snad vnímavější ale už se snažíš nedat to najevo, protože víš, že je nablízku zase někdo, kdo to rád zneužije a poníží, zašlápne.

To mně vede k úvaze jak to tedy je třeba s Luna/Pluto v Raku a nebo Slunce/Pluto v Raku. To první je věc u mámy a ona nesnese pocit, že se "o ní někdo stará", neumí přijímat, schází jí měkkost a poddajnost. Okamžitě ve všem tuší zradu, "nadvládu jiných", kontrolu a brala by to jako pocit slabosti, přehnanosti v ženskosti ale netuší, že je daleko přehnanější ve své odmítavosti, podezíravosti, ostražitosti atd.
Kdosi starší, o kom jsem často slychala ale vlastně neznala, se Sluncem a Plutem v Raku byl v očích partnerky otrlý, sobecký, necitlivý;pravda, měl toho až dost ve Lvu. Ale co je tedy třeba změnit - s Plutem, které vlastně působí přetížení a pocit, že jeden není sám sebou?

Jardine
člen

# Zasláno: 18.8.2010 14:53  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Iva

amazon funguje i v Evropě http://www.amazon.de/Book-Pluto-Steven-Forrest/dp/ 0935127348/ref=sr_1_3?ie=UTF8&s=books-intl-de&qid= 1282134047&sr=8-3, stojí pak za to zkouknout i ten americký a porovnat, odkud by to vyšlo levněji. Párkrát se mi stalo, že jsem objednávala z amerického a nechtěl tu knížku do Evropy poslat, s čímž ten německý problémy mít nebude.

Jinak naprostý poklad je toto internetové knihkupectví, kde mají použité knihy za pakatel ...

www.abebooks.co.uk

Iva
Citlivý k sobě Rak určitě je, alespoň ta Luna tam. Od druhého nepřijde emoční odezva, kterou zrovna čekal, nebo přijde nějaká, kterou nečekal, a bebí je na světě, a s ním i truc.

Něco vidím na svém synátorovi (Slunce i Luna v Raku) ... on je mezi dětmi dost dominantní, prosadí si svou, neváhá se poprat a probojovat se k tomu, co zrovna chce, ale stačí, že mu někdo v zápalu boje řekne "ty jsi ale ošklivej kluk" ... a ze sebevědomého ramenáče je rázem lítostivý uzlík, který se z toho musí půl hodiny vyplakávat mámě na klíně. Potvůrka dcera (všemi mastmi mazaná) toho taky zdatně využívá ... kde na bráchu nestačí fyzicky, stačí jedna poznámka mířící pod račí krunýř a už má převahu na své straně.

No, a o sobě ani nemluvím ... tam ta sebelítost taky umí pěkně zapracovat, zvlášť když se do mé Luny opře nějaký Saturn (ten vlastní nebo někoho bližního).

Iva
člen

# Zasláno: 18.8.2010 15:02  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Věra

Tak já jsem asi popsala takové exempláře Raka, které tu 2.fázi "přepískli".
Asi taky záleží na dalším obsazení horoskopu a určitě to nebude u všech Raků. Já jen, že mě to překvapilo, že by se vůbec nějaký Rak tak mohl zachovat. Možná to bylo také tím, jak píšeš - "Jsem ale právě tak citlivá a vnímavá k jiným a to do míry, která mi neprospívá, spíše ubíjí a vyssává"-
že pak dojde k takovýmu přetížení, který už pak třeba nejde řešit jinak než až zase velkou nebo až přehnanou tvrdostí.
Ale některý Rak nebo i AS v Raku se může skutečně chovat dle toho DS v Kozorohu. Aspoň já jsem si to u dvou případů v rodině ověřila.Prostě je zároveň citlivý a obětavý pro druhý a v některym případě ale klidně tvrdý Možná to souvisí i s tím, že se píše, že Rak nakonec vždy uspěje v tom společenském, tedy v Kozorohu.

No a Pluto v Raku - přesně jak to píšeš. Kupodivu jak tam dala Zajíc Milena tu Luna kvadrát Pluto od Roberta Handa tak to docela dobře popisuje i toho Pluta v Raku, řekla bych. Píšu kupodivu protože já jinak moc Handa nemusím nebo lépe řečeno ne vše od něj se mně zdá dobré či dokonce vynikající. A taky to zřejmě(a samozřejmě) neplatí pro všechny s Plutem v Raku ale na některé řekla bych ano.

Můj soukromý názor je, že s tím Věruš nehneš I když si myslím, že i třeba něco uznají (nebo snad i tuší, že máš pravdu nebo i dokonce vědí ) ale to je jakoby prostě nemohly jinak (úplně začarovaný) jako když mají pocit, že by jinak ztratili tu svoji sebe-integritu.

Když se nebudou chovat tak jak popisuješ.Dobře popisuješ

Iva
člen

# Zasláno: 18.8.2010 15:23  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Jardine

Jardine, děkuju za tu adresu. A hlavně za tu na ty použité knihy. I když si stejně myslím, že to poštovné zákonitě vždy vyjde dráž než celá i nová kniha.

Copak když je to Slunce i Luna v Raku - ale to já mám teď v rodině nastávajícího zetě, který je Lev jak Sluncem tak ascendentem a taky tak působí, nicméně má Lunu con Venuše v Raku a tak se dokáže urazit a několik dní nemluvit. Úplně mě to konsternovalo ten rozdíl mezi tím jaksi "mužným" Lvem a tím (jak dceři trochu drze a po straně říkám) v podstatě ženským chováním.

Co všechno nesvedou dát ty hvězdy dohromady

Dana A
člen

# Zasláno: 20.8.2010 12:40 
Odpovědět 

Iva
"...Ale některý Rak nebo i AS v Raku se může skutečně chovat dle toho DS v Kozorohu. Aspoň já jsem si to u dvou případů v rodině ověřila.Prostě je zároveň citlivý a obětavý pro druhý a v některym případě ale klidně tvrdý..."
jj, přesně tak. Bych o tom mohla vykládat..navíc mám i tu Lunu v kozorohu

Jardine
člen

# Zasláno: 15.9.2010 22:36 
Odpovědět 

Měla bych takový elementární dotaz .... když je v radixu nějaká větší konfigurace (velká kvadratura, mystický obdélník atd) a některé z jejích vrcholů netvoří jedna planeta, ale třeba konjunkce nebo i víc planet, počítá se to pořád jako jedna konfigurace, nebo několik?

Teď si zrovna připravuju přednášky o viktoriánské Anglii, a pro zajímavost si projíždím radixy protagonistů, a hodně mě zaujal horoskop Viktoriina manžela prince Alberta. Velká kvadratura jak vyšitá, ale planet je tam zapojeno víc ...

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?wgid=wgeJxtjs0K gzAQhJ-mty0kKYo27KEH8Vp66Xlt0ig1a8kP4ts34rUsDMPMwL fr9JlQaeeRpGaDt3mwIcE9TPyyJyWWd5GO3UxswIOqoQHZyBZE fRUCvBS2asHlGQQ8lmiZMvQ2eOINjq4SfJGQS19OkxmYvMW_gO IO_j4zlCyqes-yyzEVs4P1kLZv-dinESmteowbnqUOEeWz_wF- DD-R

Díky!

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 28 . 29 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Doučovací astro-koutek