Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Hanka: Jde v astrologii rovnou o spojení s akášickou hladinou událostí---
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Autor Zpráva
hanka
člen

# Zasláno: 25.2.2010 12:31 
Odpovědět 

Co se týče článku v Reflexu, pak ty statistiky se týkají výhradně sebevražd, o nichž se mimochodem v Astrolábském vlákně až do vyjítí článku nikdo z astrologů nezmiňoval, anebo oněch nejen mnou zmiňovaných výjezdů policajtů a sanitek ke zraněním, nehodám, rvačkám, opilcům?

lenka-s

# Zasláno: 25.2.2010 12:31 
Odpovědět 

Jezisi, bojovný arzenál, to ne, neo! Já snad fakt budu muset poslat tu fotku do té galerie, abyste videli, ze jsem neskodná. Vzdyt já vám to vsem, kdo na sobe cítíte ten VLIV, ohromne preju... Jenom já ho proste nijak necítím, no. Nejspís Luna kasle na mou psychiku! Co uz se mnou nadelás

hanka
člen

# Zasláno: 25.2.2010 12:34  - Změnil/a: hanka
Odpovědět 

Ale menstruaci už patrně máte, žejo.

lenka-s

# Zasláno: 25.2.2010 12:36 
Odpovědět 

OK, lidi, vnímám jakýsi bojovný tón, tak se klidím.

neo
člen

# Zasláno: 25.2.2010 12:42 
Odpovědět 

Hanko

v podstatě tento věčný spor o astrologii je prozaicky v tom, že někdo si po celý život vystačí, když to řeknu obrazně ze základním vzděláním a nepotřebuje a není i pak sto pojmout, to co je stavěné již na středoškolském vzdělání, třeba ekonomie, informatika,matematika atd.

Pro něj to bude taktéž fikce a to ještě podpořená tím že ji nepotřebuje k životu a tudíž je jak si nadbytečná
K řízení auta není potřeba ... .

To obdobně ale v jiných poměrech platí těm jež stačí středoškolské vzdělání, taky je pro ně univerzitní vzdělání, zde třeba aplikované vědy jaksi mimo ... .

Naše společnost je složení převážně obrazně řečeno z většiny záklaďáku a pár středoškoláků

Zkrátka oni vždy budou mít problémy s tím co nepotřebují a je přítomno v dalším systému, který je víceméně pro ně zatím nedostupný.

Horší je že dnes řidič už si nevystačí s běžnou řidičskou rutinou, autobus či tirák je prošpikován technologiemi, ale na to má vlastně servis a zaměstnavatele

Prostě to patří k organizmu společnosti někdo je srdcem, někdo je žaludkem, někdo mozkem a ne všichni mohou být třeba srdcem ... .

Jardine
člen

# Zasláno: 25.2.2010 12:44  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Lenko, já tyhlety úplňky a podobný lunární věci taky vůbec necejtím ... já jsem obecně k takovým těm subtilnějším jevům spíš necitlivá. Ale třeba syn je ultra-Ráček (má tam Slunce, Lunu i Venuši) a u něho mám pocit, že na nějaké lunární hodiny napojenej je, jak se mu ty vnitřní lady/nelady periodicky proměňujou.

neo
člen

# Zasláno: 25.2.2010 12:46  - Změnil/a: neo
Odpovědět 

Hanko

my ještě ne a mohlo by to chvilku ještě vydržet, to pak máme karanténu a chodíme kanály

Lenko-s

klídek dnes panuje jarní slunečné počasi a proč tedy tahat se s arzenálem, spíše odhodit vše přabytečné, oprášit sluneční brýle a vydat se do přírody a nechat to na sebe působyt, pozor ale kde stojíme

Gumáky a GPS radši sebou

Turnovský

# Zasláno: 25.2.2010 13:51 
Odpovědět 

hanka

ale zminoval, na foru ČAS by se daly pred davnymi lety najit moje zminky o knize Lunar Efect, kterou vydal na pocatku 70. letech nakl. Anchor a o vyzkumech Gartha Allena (Donald Bradley) Cyrila Fagana adalsich o vlivu lunarnich fazi

lenka-s

# Zasláno: 25.2.2010 14:52 
Odpovědět 

neo

Gumáky urcite sebou, zejména vzhledem ke kravím dáreckum, kterými je zdejsí krajina prímo poseta! A úplnek tedy taky není vubec k zahození, zejména pokud se jedná o nocní romantickou vycházku!

Ad lunar effect

To heslo lunar effect hodila do googlu a vylezlo toho na mne spousta. Tak treba anglická wiki:

http://en.wikipedia.org/wiki/Lunar_effect

"Teorie korelace lunárních fází a lidského chování neobstojí vedeckému zkoumání. Za posledních 30 let se objevila spousta důkazů o tom, ze se jedná o pavědu."

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 25.2.2010 15:33 
Odpovědět 

8 let starý článek na IAN - píše :
Na několika dalších živočišných druzích byla vypozorována také závislost na lunárních fázích. Jedním z nich je červ Palolo (eunice viridis), který žije v korálových útesech teplého pásma Tichého oceánu. Rozmnožuje se jednou za rok, pokaždé v den, kdy nastává listopadová poslední čtvrť.
http://www.ian.cz/detart_fr.php?id=843&nadpis=Pod% 20vlivem:%20Pod%20vlivem%20M%C4%9Bs%C3%ADce

vanda

# Zasláno: 25.2.2010 16:55 
Odpovědět 

Cítím úplňky, a vnímám je jako velmi vyvážené a pokojné období. To ani nemusím koukat na nebe, abych věděla, že jde luna do úplňku.

Když jsem unavená, cítím i novy, a tam bývám protivná a podrážděná. Ale neplatí to na všechny novy, ale závisí to od mého stavu. Když jsem fit, nic se neděje.

takže lenko a jardine, možná jste hodně silné a zdatné, takže vliv nepozorujete.

vanda

# Zasláno: 25.2.2010 16:57 
Odpovědět 

A potom taky bezpečně poznám Lunu v Panně, mám vysledováno, že v ty dny se mi perfektně a soustředěně pracuje.

lenka-s

# Zasláno: 25.2.2010 17:50 
Odpovědět 

vanda

Vando, vy budete nejspís silnejsí a zdatnejsí nez jsem já! Já ani nevím, jak bych sama sebe definovala, mozná jako vcelku vyrovnanou osobu? Kazdý den je jiný, ale ze by se mi periodicky opakoval nejaký psychický stav tak, abych mohla kouknout do kalendáre a dojít k záveru, aha, Luna je tam a tam a tedy má na mne tenhle vliv, a pak dokonce vedet i bez kalendáre, jen podle pocitu, ze se Luna zrovna nachází tam a tam, tak to vázne ne!

lenka-s

# Zasláno: 25.2.2010 18:00 
Odpovědět 

PS: Astrologii patrne vymyslel nejaký citlivejsí a neurotictejsí jedinec nez jsem já

Jardine
člen

# Zasláno: 25.2.2010 18:18  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Vando, v mém případě to není o žádné síle a zdatnosti. Spíš jde o to, že s mými devíti kvadraturami a pěti opozicemi je všechna energie vynaložena na to, aby kára nevykolejila, kůň se nesplašil a jezdec se nezapomněl dívat před sebe, než abych vnímala něco tak subtilního jako působení měsíčních fází.

Ale věřím, že se to jednou zklidní a zjemní, a pak si ten úplňkový klid hezky vychutnám...

neo
člen

# Zasláno: 25.2.2010 19:06  - Změnil/a: neo
Odpovědět 

lenko-s

astrologie, obdobně jako všechno lidské poznání vzniklo postupně. Nejstarší část je asi patrně rozdělení roku na 12 znamení a luna a slunce.

Patrně to vzniklo reakcí, kdy se člověk usadil a začal pěstovat rostliny a chovat zvířata a k tomu potřeboval vlastně něco jako kalendář, tedy podchytit kdy je vhodná doba k setí, k roubování, sklizni ... .

Taky nebyl zahlcen vším tím co máme dnes, a tak měl čas, hodně času pozorovat a vnímat a on si všímal, že jinak se chovají zvířata narozená v tom či onom znamení, nebo děti, za postavení slunce a luny ... .

Jelikož toto bylo těžké časem nosit vhlavě, tak to vtělil do pouček a když to časem vyryl třeba do dřeva našel posloupnost a cykličnost, no a to určitě nenechá chytré hlavy chladné , zvláště za dlouhých zimních večerů při loučích

Jenže lidem nestačilo být zemědělný lid, on chtěl být i časem městský, státní a zde bylo potřeba zahrnout, aby se zvládla správa další prvky, aby systém se více zjemnil a odpovídal tempu doby a růstu obyvatel, růstu obdělávané plochy, růstu uzemí, a tím pádem třeba výběru daní, systém komunikace, systém zásobování ... . .

Tedy nejdříve šlo o pragmatické využití a to na základě cykličnosti jež může pracovat s časovostí, počtem, a různými kvalitami.

My to samé děláme dnes taky, aby jsme mohli využít přesné navigace, tak už nestačí běžný čas, běžné změření země, je potřeba se poohlédnout po jemnějším a přesnějším cyklu či cyklech a tak vznikly atomové hodiny, do geografie naší země započítává rotující pohyb osy atd. .. .

Prostě platí pokud chceš vyspělejší systém na něco jej musíš postavit a to pak vtiskné systému jeho kvality ... .

Je to vlastně uměrnost a snaha po vyrovnání.

Problém u astrologie je její pachuť dávné hermetické vědy dnes masírovaně a rfinovaně dáváne pod duchovno.

Proč už dnes není magnetický pole planety hermetické

vanda

# Zasláno: 25.2.2010 20:10 
Odpovědět 

Jejej, já si dávno na silnou a zdatnou nehraju, zbytečné mrhání energií. Ba dokonce jsem s chutí nezdatná a slabá, když je nablízku někdo, kdo by mě oprašoval

Ale lunární cyklus asi napozorovat jde, prostě jde o to pozorovat. Dynamické aspekty na nebi jdou taky poznat, spolehlivě se projeví množstvím telefonátů.

Například byl-li dnes trinus Luna - Slunce, byl klídek a pohoda. Ale jakmile se objeví dynamický aspekt, začnou drnčet telefony jeden za druhým. Vůbec největší blázinec bývá, když je dynamický aspekt mezi Merkurem a Jupiterem, to je všechno hned, všechno hoří.

Zdendula

# Zasláno: 25.2.2010 21:15 
Odpovědět 

Já poznávám čas úplňku celkem bezpečně díky nespavosti. Budívá ve mně jakýsi neklid a obavy a tak se snažím fáze měsíce vůbec nesledovat,abych neklid nevyvolala už očekáváním úplňku.

Ale neklidný spaní nebo probdělá noc jsou jak budík. Připomenou.

Dagmar
člen

# Zasláno: 25.2.2010 22:28 
Odpovědět 

Holky, já bych vám tak ráda něco napsala a připojila se, jenže já fakt se nestíhám dívat na postavení planet.
Nevím, jestli to je dobře, nebo špatně - nemám nějaké výkyvy nálad, aby mě to nutilo sledovat postavení Luny...

Musím se hlavně soustředit na to, abych zvládla denně celkově asi 8 vycházek /neberu vždy oba pejsky najednou/, takže kilometrů denně ujdu spoustu a než udělám doma co je potřeba, v jednu v noci padnu.

Předevčírem jsem měla pocit, že vím, jak je Sáblíkové po tréninku, - dvě hodiny jsem se brodila přes různá pole a v lese po lýtka v rozbředlém sněhu a hledala Ebinku, která mě zdrhla a šla lovit zajíce...po dvou hodinách, když jsem to vzdala a šla domů se převléknout, protože už mi šlo o zdraví, jsem ji našla v boudě u sousedovic koček.
Promiňte, že tentokrát sem cpu co sem nepatří - ač jindy na to dbám - to nebylo postěžování, to vlastně bylo vysvětlení jak je důchod pěkný a jak si ho užívám a proč nemám čas se častěji dívat do horoskopu.

Potom to vymažu.

lenka-s

# Zasláno: 25.2.2010 22:34 
Odpovědět 

neo, super

vanda

S odpozorováváním toho co se deje nemám problém, to se naprosto shodnem. Ale ze bych si treba zameditovala, sestoupila nekam do hlubin své osobnosti a cítila tam úcinky vyzarování té ci oné planety putující po nebi a blízící se ke mne, tak to ne.

Jardine
člen

# Zasláno: 25.2.2010 23:14  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Dagmar:

Jen nic nemažte, vždyť je to fajn počtení ...

Dana A
člen

# Zasláno: 25.2.2010 23:46 
Odpovědět 

ahoj, nějak to tu poslední dobou nestíhám (sem propadla farm ville na facebooku ), ale také bezpečně poznám Lunu v panně vždy mám totiž nějakej menší, či větší "zátent" a musím něco řešit. Např. klídek..klídek.. a z ničeho nic přestane jet v mrazech kotel (IC v panně), nebo přijde nějaká jobovka zpráva atp.

Dagmar
člen

# Zasláno: 26.2.2010 00:17 
Odpovědět 

Dana A
Danuš ale tys tady opravdu dlouho nebyla! Přijď občas!

Jardine, my si tady tykámei když jsem velký šéf, platí to i pro mne

neo
člen

# Zasláno: 26.2.2010 07:48 
Odpovědět 

Rak

pro mě je zase jak jsem vypozoroval docela hustý okamžik luna v Raku

Co mě ale vrtá hlavou je, že u Vandy je projevný fenomén astrologie když to přeženu v nakupení aspektů, sextilů a trinů klídek, opozic ... , u Jardine ta se cachtá v duševním přerodu v rámci kvadratur, skrz asi vnější okolnosti no a někdo má nativ plný a nijak se jej to moc netýká ... .

U mě je to jinak fyzičtější citím to u temene hlavy pulzace, a tenze v oblasti hrudní kosti, sevřenost úzkost, nebo jaksi rozšíření či zjasnění ( sextily).

Navíc teď už se to soustředí na oblast hrudní kosti a občas když je silný aspekt, tak tahem na temeni hlavy, ale co je zajímavé tak jde o aktuální stav na obloze ne v nativitě

Pro sebe jsem si to převedl na onu duševní vertikálnost, tedy moment který nás postupně zavádí do soukolí fenoménu za astrologii.

Má to asi opět tři fáze, fáze nečinná až projektovaná na prostředí, fáze probouzející až činná ( kód duše vznik ega ) a fáze odeznívající po transformační

Problém k postihnutí je v tom že všechny tři fáze nelze obsáhnout většinou jedním životem ale mnoha, tak že jsou vlastně nepozorovatelné

Dagmar

hlavně choď dobře oblečená s GPS

Zdendula

# Zasláno: 26.2.2010 11:06 
Odpovědět 

Umíte na tu lunu koukat fakt pozorně a podrobně. Já možná rozpoznám lunu v Kozorohu. Přijde obrovský pracovní zápal,vše jde jak na drátku a s tím spojený slušný pracovní uspokojení. Škoda, že to nebývá častěji. Když pak zpětně mrknu do kalendáře, byl tam.

Na Raka,Rybu a Štíra si musím dávat vědomě pozor v sovislosti s vlasy. Oni citlivky rádi dávají vlasům díl ..... nemýt,nestříhat a žádný jiný úpravy. Rády prý vlasy vypadávají, pokud se ve vodním znamení umývají a nedrží účes.
Jako by s přibývajícími lety člověku neubývaly kvapem samy.

Pak je ještě potřeba opatrnosti při různých zdravotnických zákrocích, ale to jsem právě tady přišla s objevem, hmmmm

A ty vycházky do přírody teď jsou taky pěkný dílo. Fakt je to na ty gumáky a jestli GPS z důvodu přeskakování kaluží, které zavede bůh ví kam, pak je taky nutností. Čili musím chodit jen po těch ušmudlaných silnících do města a tahle období mi moc nesedí.

Nějak mi kleknul PC a snad mi to v synově noťasu projde. Stále mi text kamsi mizí a píšu už po třetí. Teda než mi ho zase vezme ...

hanka
člen

# Zasláno: 26.2.2010 12:42  - Změnil/a: hanka
Odpovědět 

hanka
člen

# Zasláno: 26.2.2010 12:49  - Změnil/a: hanka
Odpovědět 

Aha. Potýkám se tady s vkládáním obrázků, protože jsem se snažila připravit přehledně čtyři nákresy pro srovnání živlů, jak jdou průběhem roku v "našem" pojetí, v čínském, ájurvédském, a potom - aniž bych chtěla tyto tři systémy směšovat a popisovat jeden pomocí jiného - jsem zakreslila všechny tři pro srovnání do jediného nákresu. No a teď zjišťuji, že sem nemůžu umístit velký obrázek, ale jenom náhled,který je blechatě prťavý a není na něm nic vidět. Máte někdo pro mne radu, jak to mám zaonačit?
Mi tady z těch technických věcí stříká mozek vždycky.

Poraďte mííííí, prosím!!!

hanka
člen

# Zasláno: 26.2.2010 12:56  - Změnil/a: hanka
Odpovědět 

Nóóó, podívejte se, jaké je to pěkně barevné, a co mi to, krucipísek dalo práce, abyste se v tom mohli a pomohli zorientovat se mnou !!!

Tohle je čínské pojetí:

Následuje ájurvédské:

A tady jsou všechna tři pojetí v jednom nákresu, jak se živly, či prvky nebo chcete-li - regulátory - střídají v průběhu roku.

Tak, lepší vyfikundaci jsem už nevymyslela. Cokoli jiného sem dám, nejde to otevřít. Ráda bych to právě měla vedle sebe, abych k tomu mohla napsat komentář, co je co.

Zdendula

# Zasláno: 26.2.2010 13:18 
Odpovědět 

Hanko

pěkný. ale nemůžu nic poradit, já na ty technický věci nejsem Ale zase jsem celkem praktik a tak jsem bleskově vytáhla lupu, co s ní louskám staré písmo z matrik ..... no, a dobrý

Určitě s tím něco půjde, jen co tu se objeví někdo přes technický nesnáze.

Kveta
člen

# Zasláno: 26.2.2010 14:29 
Odpovědět 

Lupy netřeba, kliknutím na obrázek se zvětší díky otevření v novém okně.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Hanka: Jde v astrologii rovnou o spojení s akášickou hladinou událostí---