Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Význam ascendentu
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Autor Zpráva
Dagmar
člen

# Zasláno: 12.2.2010 20:58 
Odpovědět 

virgo63
to si letos užíváš viď na rozdíl ode mne ))

Kveta
člen

# Zasláno: 12.2.2010 21:04 
Odpovědět 

Pluto

Jardine, když máš tolik plutonských tranzitů a na Čase jsi zmínila "sračičky"a septik, tak si tu dovolím napsat pár slov z prosincové přednášky, kde jsem lidem přibližovala působení plutonských karet.

Toto jsou karty transformace, přeměny, výměny, totální změny. Ne náhodou tyto karty ukazují na části těla jako je tlusté střevo, konečník... Vždyť si představte jak krásné voňavé a chutné jídlo pozřete, v jaké podobě do vás přichází, vstupuje. A v jaké podobě odchází. Nelze si říct – tak, teď mám v bříšku jak v pokojíčku a tak už to bude napořád. Nelze proces změny zastavit. Jsou to nevratné změny.
A tak je to i v životě. Mnohdy lpíme na něčem, co kdysi bylo krásné, co nám dělalo moc dobře, co nás uspokojovalo; a lpíme na tom stále i když už nás to trápí a bolí a nastal čas situaci změnit. Zbavit se toho, co nás tíží. Tyto karty ukazují na nutnost opustit už neuspokojující, nevyhovující.

Teď budu trochu vulgární, ale určitě znáte a možná jste sami mnohokrát řekli – když nejde o život, tak jde o hovno. Tato dvě slova jsou symbolická právě pro tyto tři karty. A ač si to neuvědomujeme, tak o život jde mnohem častěji, než si myslíme. Ne o holý život, ale o nový život. Proto je dobré změnit práci, proto je vhodné odejít ze vztahu, který nás spíše trápí než naplňuje, proto je dobré opouštět a zbavovat se starého, nepotřebného. Přesně tak jako musíme pravidelně vyměšovat. Cítíme nutkání na velkou stranu a nic moc s tím nenaděláme. Nelze to ovládat vůlí. Musíme se toho zbavit. A tak je to i v životě. Zbavovat se starého jako se stromy zbavují listí.
Proto tato skupina karet patří dušičkovému období, pozdnímu podzimu, tlení a rozkladu. Spadané listí dáme na kompost, necháme určitý čas uležet a za pár let použijeme jako hnojivo. To je transformace. Z původně špatného, nepotřebného se působením času stává cosi, co nám pomáhá.

Těchto karet se netřeba bát. Jsou to nutné změny, bez nich by nebyl život. Bez vyměšování nemůžeme potravu přijímat a zemřeme. Tudíž jen to, co ztratíme, můžeme znovu v jiné formě nalézt. Kdo neztrácí, nemůže nové přijímat. Nelze lpět na něčem jak ho... na košili. Pokud o něco přijdeme, pokud někoho ztratíme, zřejmě jsme to už nepotřebovali. Jen jsme si mysleli, že bez toho nemůžeme žít.

Kdekoli se tyto karty ve velkém výkladu objeví, na tom místě je nutná změna. V té oblasti se bude něco měnit, ať už chceme nebo nechceme. Je to podobné, jako když se vám bude chtít na velkou. Taky to dlouho nezadržíte a pokud ano, pak si přivodíte buď zácpu nebo potřísněné prádlo. Proto je velmi vhodné nebrat upozornění na změnu na lehkou váhu a připravit se na ni. Stejně přijde. Pokud jsme připraveni, proběhne snáze.
Střední cesta tj. dělání, že se nic neděje, neexistuje.

A také nejspíš všichni známe tu úlevu, kterou cítíme po vykonání potřeby, pokud nás předtím sužovala zácpa. Tři dny nebo týden čekáme jestli už, a když už konečně to „už" nastane, tak ještě hodinu sedíme na záchodě, protože to „nejde a nejde" a pak konečně je „to" venku, tak to je ta úleva. Vy se smějete, ale po proběhnutí plutonských změn je úleva obrovská a cítíte se jak znovuzrození.

Mám odpozorováno, že v životě jsou důležitá tři „S" – Strava, Stolice, Spánek.
Strava ve smyslu strávení, rozpuštění, rozmělnění potravy, jde o strávení pozřeného. Ať ve fyzickém či psychologickém významu slova. Podobnost s tímto je v kartách 4.skupiny a 4.místa výkladu.
Stolice ve smyslu nutného opuštění, vzdání se toho, co se působením času přetransformovalo z lákavého (strava, ale i zážitky, vzpomínky) do nevábného (stolice, ale i vina, nenávist, zášť, žárlivost). Pokud se nás to stále drží jak ho... košile, pokud to v sobě dusíme a lpíme na tom, pak nás to víc a víc tlačí. Jsou to karty 8.skupiny a 8.místo výkladu.
Spánek ve smyslu odpočinku, regenerace, odevzdání se něčemu, nad čím nemáme kontrolu a jsme jakoby bezmocní. Jsou to karty 12.skupiny a 12.místo výkladu.
Když použijeme jiná slova, pak zkráceně lze říct, že Strava = Rozpuštění, Stolice = Opuštění, Spánek = Odpuštění.
Všechny tyto karetní skupiny i místa se týkají živlu vody. Vody je na zeměkouli nejvíc, i člověk je z největšího podílu tvořen vodou. Proto jsou tyto záležitosti tak důležité a tak těžko v nich člověk hledá rovnováhu.
Ale pokud tato tři „S" u člověka fungují, pak se může dít cokoli a on to zvládne. Psychicky i fyzicky. Cítí se v pohodě, je mu dobře. Pokud jedno z toho je v nerovnováze, necítí lidé radost ze života.

Je dobré si uvědomit, že vše, co přijmeme, nám nesmí ležet dlouho v žaludku, pak by totiž místo procesu trávení nastalo trápení. Po strávení ať jídla či pocitů, lítosti, křivdy, ublížení musí přijít proces opuštění. A následně, abychom celkově zregenerovali a mohli dál život hezky prožívat, pak nutně musí přijít proces odpuštění. Sobě i druhým.

neo
člen

# Zasláno: 12.2.2010 21:32 
Odpovědět 

Dagmar

zase to má tu výhodu že máme čisté psy, zvláště jejich podvozky Mě už se podařilo zlomit násadu u lopaty na sníh

Virgo

to už by bylo vhodnější pořídit si samovar s rumíkem

Jardine
člen

# Zasláno: 12.2.2010 21:58  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Květo, díky za inspirativní povídání, moc se mi to líbí. O plutonských kartách slyším poprvé! Je to něco jako tarot? A dají se někde pořídit ...? Zajímalo by mě to!

No, s tím septikem a podobnými věcmi ... někdy mám pocit, že se o plutonských tranzitech mluví tak nějak vzletně, padají slova jako transformace, kvantový skok, zvyšování vibrací, zrychlené čištění karmy, sjednocování s vyšším Já atd atd, což určitě tak je, ale ty konkrétní projevy mohou být mnohem prozaičtější, "fekálnější" .... člověk na sebe musí popatřit i z té stránky, kterou by nejraději neviděl. Je to pěkná tržná rána pro ego, ale právě tou trhlinou může začít proudit svěží vzduch ....

pane Turnovský, díky za link. Nejradši bych si vzala pár týdnů volno jen na prokousání se tou úžasnou rudhyarovskou webstránkou.

Kveta
člen

# Zasláno: 15.2.2010 08:52 
Odpovědět 

Jardine
O plutonských kartách slyším poprvé! Je to něco jako tarot? A dají se někde pořídit ...?
Není to tarot. Jsou to obyčejné obrázkové vykládací karty a koupit se dají téměř v každé trafice. Astrologickou symboliku jsem jim vetkla já a už roky s nimi tímto způsobem pracuji.

No, s tím septikem a podobnými věcmi
Před pár roky jsme si tu "hráli" na stavění domečku. Za kostky stavebnice posloužila znamení zvěrokruhu a snad všichni (už si nepamatuji) jsme se shodli na umístění WC, odpadní šachty, sklepa do znamení Štíra jako nejintimnější nebo nejhlubší části domu.
Na té nejzákladnější úrovni je opravdu "fekální". Tudíž má vliv naprosto na každého. Transformační je ve smyslu přeměny jídla v odpad (osa Býk/Štír, 2./8.dům). Spojení s "vyšším Já" je pěkně vidět ve spojení kotle ve sklepě a komína na střeše třeba u toho výše zmíněného domu. A třeba i v hladině Alfa, ve které se bezděčně a mimovolně ocitáme těsně před upadnutím do spánku a také v momentě vyměšování.

Momentálně mám Pluta na IC, dá se říct, že mi vstoupil přímo domů do bytu. Před časem jsem uvažovala, jaké změny mi to přinese. Zatím se to odbývá na vnější úrovni - denně mám "Pluta" na očích :-)
Z okna pracovny (4./KO) jsem v zimě viděla na Temelín. Loni jsem si uvědomila, že věže vidím i v létě, sousedi podřízli velký ořech, který ve vegetačním období výhledu bránil. Zůstal tam pouze menší strom, který cca za 2 až 3 roky, až se Pluto od IC dostatečně vzdálí, znovu Temelín schová :-)

Dagmar
člen

# Zasláno: 15.2.2010 10:08 
Odpovědět 

|Kveta
Moc mě mrzí, že se nezachovaly naše stavby a popisy domu coby horoskopu, fakt to bylo zajímavé a možná po těch letech ještě zajímavější ze zpětného pohledu.

Myslíš že Pluto nesouvisí s tvým vyrážením do Prahy a vedením kurzů karet? Myslím, že předtím jsi takto cestovatelská nebyla.

Zdendula

# Zasláno: 15.2.2010 10:24 
Odpovědět 

A nešlo by takový domeček zase někdy postavit ?

Helena

# Zasláno: 15.2.2010 10:28 
Odpovědět 

Dagmar
Mám to!!! Mě tenkrát ty popisy domů hodně zaujaly a moc se mi to líbilo. Takže jsem neodolala a postupně si je stahovala. Jsou v souboru .doc a je toho asi 11 stran. Ráda to poskytnu, jen nevím jak?

Kveta
člen

# Zasláno: 15.2.2010 12:35 
Odpovědět 

Helena
No a kde jsi tenkrát byla, že jsi nestavěla?
Já to mám také, ale jen v písemné podobě, tehdy jsem si to vytiskla. Když to Dáše pošleš, ona si s tím poradí, je šikulka

Kveta
člen

# Zasláno: 15.2.2010 12:46 
Odpovědět 

Dagmar
Určitě to souvislost mít bude, cesťák Pluto mě vyhnal z domu. Rejdím pod Prahou jak krtek v zemi a moc se mi to líbí
A navíc mi Pluto rozehrál osový kříž, jde opozicí i na JU, čímž mě dotlačil k vypouštění informací i zkušeností, které jsem 14 let (tr. SA na asc) poctivě sbírala.
A jak jinak, kvadrátem na asc došlo k změně vzhledu - přeci jen po rekonstrukci kusadel už to není jak zamlada

Kveta
člen

# Zasláno: 15.2.2010 13:39 
Odpovědět 

Tak jsem "domeček" přečetla a slzím smíchy - Iviny hlášky jsou nepřekonatelné

Dana A
člen

# Zasláno: 15.2.2010 18:35 
Odpovědět 

tak šup sem s tím, taky se chci zasmát.., už si to nepamatuju

Turnovský Pavel

# Zasláno: 15.2.2010 20:12 
Odpovědět 

Jardine
zrovna v sobotu jsme se tématu asc dotkli v 2. ročníku, když jsme probírali přehled rozmanitých direkcí. Martina Lukšková poznamenala, že ASC a sabiánský symbol představuje sílu, která nás formuje, dokud analogicky a symbolicky neodpovidáme obrazu sabiánského symbolu. Je to v podstatě ono CO, tedy čím se můžeme stát

neo
člen

# Zasláno: 15.2.2010 21:01 
Odpovědět 

Pane Turnovský

a co Slunce a nebo úsek Asc Slunce, nebo MC ?

neo
člen

# Zasláno: 15.2.2010 21:58  - Změnil/a: neo
Odpovědět 

dodatek

mě Asc evokuje stav narození do určitého prostředí, klimatu rodiny, neboť je ono světlko a energie na konci porodní cesty ... .

Tedy je to víceméně energie zprostředkovaná a formující náš základ, ale má svůj poločas rozpadu a ten začíná pubertou, cestou nalezení śvé vlastní identity zde Slunce ... .
Je to vlastně energie a vitalita dodaná, aby jsme uchopili dimenzionalitu a komunikaci svého okolí ... .

Vliv Asc našich dizpozic transformovaných rodinou, přechází další transformací a na druhou kolej, alespoň by mělo

Hodně záleží na síle našeho tahu k osamostatnění a tím pádem rozvinutí našich kvalit a tím pádem osobnosti Slunce ... .

Asc je tedy začátek první formování a získávání skušeností na určité energetické platformě, zde potenciálu rodiny, domova.

Turnovský Pavel

# Zasláno: 15.2.2010 22:08 
Odpovědět 

neo

Myslím, že analogicky, když budu mluvit za sebe, i když NERAD, tak ted yjen pro ilustraci, ne jako selfservice

Sabián Slunce ukazuje na vůli která nás pohání. U mne

FÁZE 117 (RAK 27°): DIVOKÁ BOUŘE NAD ÚDOLÍM, PLNÝM LUXUSNÍCH OBYDLÍ Klíčová myšlenka: Konfrontace se společenským převratem, vyžadujícím přehodnocení strnulých hodnot.

To se mi myslím podařilo, když jsem poklidné sebeuspokojením oplývající naše astrologické prostředí 80. a 90. let pobouřil a rozbouřil, tím, že jsem do něj vnesl Rudhyarův koncept. Dnes už ty myšlenky upakují i lidé, kteří by jméno Rudhyar nevzali do úst aniž by si odplivli, neznají jejich původ a myslí si že na to přišli sami. To je vpodstatě ideální stav, kterým se dobře bavím.

MC - co je mým posláním
FÁZE 108 (RAK 18°): SLEPICE ROZHRABUJE HLÍNU, ABY NAŠLA POTRAVU PRO SVÁ KUŘATA
Klíčová myšlenka: Praktický vzah ke každodennímu opatřování potravy, nutné k udržování vnějších aktivit.

Neustále hledám nové informace, nové materiály, nové knihy, z oblastí, kam by astrolog nebo okultista těžko zavítal které by mohli žáky naší školy (kuřátka)

DESCENDENT - s kým máme spolupracovat
FÁZE 14 (BERAN 14°): HAD SVÍJEJÍCÍ SE POBLÍŽ MUŽE A ŽENY
Klíčová myšlenka: Bipolární vztah jako způsob identifikace s neosobním rytmem přirozené energie.

Názory na transcendenci zastávám takové, že se vymykají ortodoxním či neortodoxním systémům, tradice i současnosti - např. v pohledu na tento symbol připomínající tzv. Vyhnání z ráje - podobnou interpretaci podává Rudhyar u tohoto symbolu, měl jsem s tím potíže už na religionistice a mezi našimi esoteriky mám pověst zaslouženě hroznou.

Jediné co mi zatím nejde, kde není tao formování dokončeno je ASC
FÁZE 194 (VÁHY 14°): ČLOVĚK ODPOČÍVAJÍCÍ ZAHORKÉHO POLEDNE
Klíčová myšlenka: Nutnost obnovy sil jako součást společenského schématu každodenní činnosti.

Tak tady to vytvarování ještě nepřišlo, vzpírám se, odpočívat zatím neumím, připadá mi to jako plýtvání, vím, že je to chyba, ale jsem chybující a taky o sobě vím, že jsem vpodstatě hrozně líný a že už bych se z toho houpacího křesla nemusel zvednout

atd atp

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 15.2.2010 22:17 
Odpovědět 

Taky udělám zmínku k mému Slunci.
2° : Epidemie příušnic.
Šíření kolektivního syndromu, který má formu nemoci atakující biologickou imunitu (lymfatické žlázy) a často varlata.
Ten symbol mi nesedí a varlata mi taky nenarostou.

Jardine
člen

# Zasláno: 15.2.2010 22:18  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

pane Turnovský,

Aha! A sabián pro MC by pak tedy naznačoval, PROČ/K ČEMU se tím obrazem svého ascendentího sabiánu máme stát?

neo
člen

# Zasláno: 15.2.2010 22:25 
Odpovědět 

Pane Turnovský

tak tu kvočnu a hada máme společnou

Jsem teď ve fázi kdy už to spíše nechávám na intuici ,co ona rozehraje a přednese a zde zatím ukazuje na slunce jako střed tří transformací k osvícené osobnosti a že transcendentalita je vlastně stav, kdy všechny prvky v horoskopu vytvářejí již jeden celek projev, či projev úměrný rovinám skladby lidského genia, tím může odložit všechny masky i onu člověčinu ... .

Možná že je to vše o tom jaký tlak je na nás vyvíjen k transformaci, tím pak tíhneme k odpovědím a vizím
Někde je to na rovině, rodinné, společenské, inteletuální, umělecké, duchovní, transcendentální - vyvanuté ... .

Jardine
člen

# Zasláno: 15.2.2010 22:31  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Než jsem to odklepla, už jste na to odpověděl ....

Mně ty moje vlastní sabiány i dávají smysl, i když jsem z toho i tak poněkud paf....

SLUNCE 28° Berana: Asi padesátiletá žena rozcitlivělá novou láskou.
Všechny lidské bytosti se mohou osvobodit od biologických omezení a změnit svůj život.

AC: 3° Kozoroha : Duše hledající nové vtělení.
Okouzlení vyvolané životem plným emocí a všemožných událostí.

MC7° Štíra : Potápěči prozkoumávají podmořské hlubiny.
Hlubinná psychologie. Zkoumání nevědomých příčin a komplexů. Odvaha pohlédnout do sebe a jasně vidět sebe sama.

Hlavně to MC mě dostalo.

Turnovský Pavel

# Zasláno: 15.2.2010 22:42 
Odpovědět 

Zajíc MilenaP
neber to doslova, představ si, že bys brala doslova ten symbol střetu auta s vlakem na železničním přejezdu.

Jde o šíření individuálních zkušenosti. Ber to tak, že máš svoje společenství nakazit svým nadšením. Tady na tomto foru jsi to předvedla před pár dny a z jednoho jsi byla nedavno vyhnána. protožes tam šířila infekci rudhyarismu

Turnovský Pavel

# Zasláno: 15.2.2010 22:45 
Odpovědět 

Jardine
to poslední 7°štíra je například vynikající interpertace doběžného bikvintilu 1+216=217

Klíčem bývá často ten posledí odstaveček u každého symbolu v Astrologické mandale

Dagmar
člen

# Zasláno: 16.2.2010 00:20  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

heleno , květu, tak mi domeček pošlete, pokusím se s tím něco udělat a dát na něj link - to mám radost že se to zachránilo!

Helo klikni na člen mám tam mail tak mi doc pošli jako přílohu

Dagmar
člen

# Zasláno: 16.2.2010 00:30 
Odpovědět 

Jinak se omlouvám, že jsem se nezapojovala, bylo by to pro mne náročné, poslední tři dny jsem prospala snad 22 hodin z 24 - zřejmě chřipka a teploty.
Takže s povděkem kvituji jak jste se rozpovídali...

neo
člen

# Zasláno: 16.2.2010 09:54 
Odpovědět 

Dagmar

přeji brzké nabití sil, pohody

lenka-s

# Zasláno: 16.2.2010 10:36 
Odpovědět 

Pridávám se k brainstormingu! Mne vychází:

Slunce, neboli vule, která nás pohání: Papoušek opakuje konverzaci, kterou vyslechl. Klíčová poznámka: Schopnost přenášet transcendentální vědomosti. Klíčové slovo: Být řečištěm - průlivem. Výklad: Je to schopnost sladit se se zdrojem vyšší moudrosti. Člověk ale musí být dostatečně pozorný a opatrný v tom, jak bude přenášet tento vyšší hlas. Je možné, že nebude všemu rozumět. Jeho víra bude dychtivá, ale musí používat diskriminaci, aby nevnášel do těchto vědomostí nic ze sebe, aby je jen prostě přenášel.

To se mi moc líbí a myslím si, ze to harmonuje s mou osobností prevelice!

IC, neboli základ osobnosti: Letadlo předvádí střemhlavý let. Klíčová poznámka: Schopnost vyzvat přírodu a hrát s nebezpečím. Klíčové slovo: Mysl proti hmotě, člověkova vůle proti osudu. Výklad: Člověk, který ovládá mentální síly je schopen vyzvat nejzákladnější svazující sílu hmoty - gravitaci. Symbol má své zevní projevy, ale může vyjadřovat také vnitřní snahu dosáhnout vyšší roviny existence. Jsou jen dvě možnosti - úspěch, nebo pád - žádná střední cesta.

Pri tech dvou posledních vetách mi zatrnulo. Zejména ta poslední na mne totiz sedí jak sviña!

MC, neboli v cem spocívá mé spolecenské poslání: Zlatovlasá štěstěna se teatrálně předvádí. Klíčová poznámka: Snaha společnosti dramatizovat velikost toho, co nabízí ambiciózní osobě. Klíčové slovo: Proces urychleného růstu. Výklad: Společnost pobízí ambiciózní individua, aby se zapojili do plnění úkolů, které, kromě uspokojování jejich ambicióznosti, posouvají společnost kupředu. Společnost používá dramatizaci a propagandu, aby je získala.

Eeehm??? What? Tomu moc nerozumím. Asi se nacházím od plnení svého opravdového poslání ve spolecnosti jeste hodne daleko. Ale treba mi to jeste secvakne. Nakonec na svém vysneném zapojení se do spolecnosti neustále pracuju.

Dsc, s kým mám spolupracovat: Kostelní chór zpívá nábožné písně. Klíčová poznámka: Pocit sounáležitosti, který spojuje muže a ženy v jejich zasvěcení společnému ideálu. Klíčové slovo: Vzájemnost. Výklad: Jasný.

Odjakziva se nejlíp cítím s lidmi, kterí sdílí stejné ideály jako mám já, takze to opravdu sedí!

Asc, kam smerovat: Hlídací pes je na stráži, chrání svého pána a jeho majetek. Klíčová poznámka: Rozvoj schopnosti ochránit sebe a svá práva proti komplexu sociálních tlaků. Klíčové slovo: Potřeba ochrany. Výklad: Člověk musí být chráněn proti nespravedlivým postupům společnosti, adept potřebuje být chráněn před astrálními vlivy a černou magií. Křesťanským symbolem je Anděl strážný. Je to symbol člověka, kterého chrání neviditelná síla.

Muze být, co já vím. Kazdopádne ta poslední veta vypadá slibne!

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 16.2.2010 11:19 
Odpovědět 

Při tom všem koukání po symbolech nezapomínejme, že VELMI důležitý je i symbol novoluní ( úplňku ) před narozením. Protože to je takový malý cyklus v cyklu velkém ( zodiak ) - tam se spojilo Slunce s Lunou před našim narozením, aby v úplňku přinesli maximum naplnění a nakonec i semínka pro cyklus další.

Tady jsem se svým symbolem novu před narozením spokojenau, chápu ho, žiji tak.
9° Raka - děvčátko se pokouší chytit rybku. Ryzí pochopení.

Symbol nativního Slunce ukazuje na vůli, která nás pohání.
MC - co je našim posláním
DS - s kým máme spolupracovat
AS - dokončení formování osobnosti

NOV - dostáváme komplet scénář,v němž sami hrajeme, nebo improvizujeme - spolu s ostatními - svoji jedinečnou roli, nebo spíš jedinečnou epizodu z celého komplet programu divadla.

Helena

# Zasláno: 16.2.2010 12:49 
Odpovědět 

Květo - tak to asi nemám všechno, protože příspěvky od Ivy tam nejsou. Možná sis tehdy vytiskla celé vlákno. Já mám jen výcuc - několik domečků Možná by se to Tvé dalo oskenovat.

Dagmar - klikla jsem na člen, ale emailová adresa nikde. Tak to pošlu na adresu, co je tady na webu.

Turnovský Pavel

# Zasláno: 16.2.2010 13:38 
Odpovědět 

Kveta

dlužím Vám odpověď ohledně tance. Pokud se budeme např. na kvadraturu divat staticky, přestože jakkoli dynamicky, dostaneme se do situace, jíž popisujete. Pokud uvidíme kvadraturu jako součást procesu, vybaví se nám taneční škola, kde si děcka nejdřív okopávají kotníky, ale pokud vytrvají budou tančit dejme tomu TANGO

neo
člen

# Zasláno: 16.2.2010 13:55 
Odpovědět 

Asc zahloubání

je vykročení na cestu a znamení a dům ukazuje na místo a klima počátku naší cesty.
Sama cesta a její podmínky nás ovlivňují. Jak ji budeme zvládat nám vlastně ukáže Asc, tedy jak se připravíme na cestu, boty, šaty ... , to si víceméně poneseme po celou svoji cestu života, bude nás víceméně předurčovat a i omezovat.

Poznání a zkušenosti budou vytvářet či naplňovat naše slunce - duši do té míry, že časem místo chůze můžeme zvolit kolo, auto, letadlo a nakonec budeme už jen duší, ne instinkty a dikcemi své rodiny, prostředí a těla = Asc.

Bez slunce by cesta a predizpozice k ní Asc, byly jen o rutinné chůzi a účel snad jen přežít, zmizela by perspektiva hlubších tónů bytí, barvy, rezonance, významy ... .

Poloha slunce pak bude ukazovat jak se dál bude nakládat ze zkušenostmi života, co bude mít prim, co bude periferie atd.
Právě slunce má tu schopnost sloučit vše do víceperspektivní rerality a my se můžeme ocitat a pohybovat v mnoha prostředí a navíc je chápat.

Co nám dá svět barev, svět vůní, stereovizuální vidění, sluch, schopnost paměti, schopnost psát, mluvit, bez slunce jako nosné materie pro různé systémy by to nebylo ... .

Co je život ? Cesta k naplnění či probuzení mnohaperspektivní dimneze bytí což je vlastně i Jsoucno

IC - jsme embryem

Asc - jsme živočichem s určitým chováním a statutem

MC - jsme duší - EGO

Dc - jsme rodinou, skupinou, jsoucnem

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Význam ascendentu