Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Saturn v 9.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Autor Zpráva
Dagmar
člen

# Zasláno: 22.5.2012 16:48 
Odpovědět 

Právě sedím nad jedním horoskopem paní, která dlouhodobě žije v zahraničí a uvědomila jsem si, že se mi dost často objevuje to, že lidé se Saturnem, potažmo Kozorohem v 9. domě poměrně často žijí v zahraničí, ač by ono vycestování jim v podstatě mělo dělat problémy.
Myslím, že asi 3 lidé s tímto postavením chodí dokonce sem na forum....
Je to jen můj pocit, nebo čím byste to vysvětlili.?

Já sama Saturn v 9. mám /spolu s Plutem/ a nevím, co by mě mohlo donutit, abych žila někde jinde.
Tedy teoreticky bych chtěla, někde, kde je pořád teplo, ale prakticky nevím...dost těžko

Iva
člen

# Zasláno: 22.5.2012 18:12  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Dagmar

A kterého domu je to vládce? Neodpovídá ten pobyt v cizině významu(účelu) toho domu nebo není to někdy dokonce i z důvodů zaměstnání/povolání?
A možná by se mělo vzít v úvahu, že Saturn je i starý vládce Vodnáře.Takže i jeho dům.

Nebo pokud by tam žádný tenhle důvod nebyl tak asi značí právě ten dlouhodobý pobyt:-)). To si napůl dělám legraci. Pak možná ještě nějaký aspekt toho Saturna třeba na vládce 9.d. nebo tak.

Dagmar
člen

# Zasláno: 22.5.2012 20:54 
Odpovědět 

Tady v tom případě je Saturn v 7., takže zřejmě vdavky do ciziny, ale myslela jsem to spíše tak všeobecně, než z nějakého konkrétního důvodu.

Jardine
člen

# Zasláno: 22.5.2012 21:58  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Dagmar

A zkoumala jsi okolnosti toho pobytu v zahraničí? Člověka se Saturnem v 9. si nepředstavuji jako někoho, kdo si ve dvaceti sbalí baťůžek a s písní na rtech si vyrazí do světa, kam ho nohy zavedou. Spíše jako někoho, který k tomu rozhodnutí opustit rodnou hroudu dospěl později a možná i vlivem nějakých krizí ... představuji si tam nějaké vážné důvody pobytu, nejen přirozeně "toulavé boty" :) ... ale to je jen povrchní dojem beze zbytku radixu.

Jinak já mám Saturna v 7. domě, manžel v 5. Neřekla bych, že v těchhle oblastech máme nějaké zásadní překážky; jen jsme k těm věcem (manželství, děti) dospěli o něco později a po zralé úvaze

Dagmar
člen

# Zasláno: 22.5.2012 23:31 
Odpovědět 

Jardine
samozřejmě, že pravděpodobně nebude mít " toulavé boty" a píseň na rtech ..ne blíže jsem to nezkoumala, protože ne vždy jsem dělala horoskop..většinou to bylo kvůli termínům otěhotnění, těch dělám hodně, a tam mi nepřišlo vhodné se vyptávat.
já počkám jestli se k tomu vyjádří někdo, kdo v cizině žije a chodí sem - doufám, že napíše.

Zlata
člen

# Zasláno: 23.5.2012 20:33 
Odpovědět 

Tohle jsme se učili už v astr. škole, a posléze jsem si ověřila na horoskopech.
Se Saturnem či Kozorohem v 9.d. nejezdíte do zahraničí na dovolenou, ale veskrze pracovně a víceméně z donucení. Jako závěrečnou práci jsme ve škole zpracovávali radix Aličina tatínka, který do ČSSR přišel jako zahraniční
student - do neznáma, bez znalosti jazyka a mentality lidí - měl ho tam jak vyšitého. U každého to ale nemusí být tak jasné a výrazné. Poznávat cizí kraje a etnika se dá i jinak - duševní a duchovní cestou. Navíc je to jen jedna z možností jak se Saturn v 9.d. může projevit. Záleží na zbytku radixu.

Doporučuji přečíst si příslušnou kapitolu v Sasportasovi a jeho Planetách a znameních v domech horoskopu.

Iva
člen

# Zasláno: 23.5.2012 21:12 
Odpovědět 

Jo, jo Saturna v 9.domě mají třeba prokurátoři:-))

milmen
člen

# Zasláno: 23.5.2012 22:01 
Odpovědět 

Také by mne zajímala něčí odpověď či další nápad - sama mám totiž vnučku s konjunkcí Luna Saturn v 9. domě (přičemž Saturn je u ní vládcem 6. domu) a vládce jejího 9. domu Mars je zase ve 4. domě. Také se mi zdá, že by tam mohla hrát úlohu cizina, i když výklad v rovině čisté symboliky by mohl být i jiný...

Milan Zahradník

# Zasláno: 24.5.2012 08:23 
Odpovědět 

Tak jsem tady!

Sat v 9. domu.
Emigrace v 18ti. toulavé boty s úsměvem na rtech - projetá Evropa, USA, Kanada, Mexiko, Honk Kong, Nepál.
Cca 25x jsem se v životě stěhoval, nejdéle 8 let na jedné adrese - nyní. 4 základní školy. Cca 20 různých zaměstnavatelů a 10 různých vlastních podnikatelských aktivit.

Iva
člen

# Zasláno: 24.5.2012 11:50  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Spletla jsem to, sorry....
Takže jsem to vymazala.

Jardine
člen

# Zasláno: 24.5.2012 15:36  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Saturna v 9. má i moje maminka ... tam se to projevilo zcela jinak než cestováním; v mládí přišla o příležitost vystudovat (rodiče jí vnutili jinou školu než tu, která by ji bavila, a na tuto vnucenou se nedostala pro nedostatečné "kádrové pozadí", takže se šla z nouze vyučit). Až po létech si dálkově dělala maturitu, ovšem skoro ji to stálo zdraví (doma neměla podmínky, učila se po nocích, atd). Když pak zase po pár letech přičichla k "duchovnu" a chtěla si o tom co nejvíce načíst, postihla ji nemoc, která jí znemožnila soustředění na psaný text, takže ač máma v mládí ležela v knížkách, v současnosti si nepřečte ani Blesk. Ale na druhou stranu je obdařená intuicí a schopností docela hlubokých vhledů (Luna a Pluto v 8. domě), takže informace získává jinak ... nemá to prostě "vyčtené", ale zažité.

Jinak v cizině byla slovy dvakrát. Jednou jako dítě v Jugoslávii a jednou po revoluci v Německu, kam se jelo po otevření hranic vzít ztečí obchodní centrum Donau v Regensburku ... pamatuji si, jak jsme se vraceli ověnčení másly Rama, pudinky se šlehačkou a friťákem, zatímco do centra města jsme barbarsky ani nenakoukli.

Dagmar
člen

# Zasláno: 24.5.2012 23:13  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

Milan Zahradník
jo jo,vím... a ještě tady někdo je se Sat v 9. a cestuje

Jardine
jsem na tom podobně jako maminka, také jsem nemohla vystudovat, nejstarší z tolika dětí, šlo o to, abych co nejdřív byla samostatná a vydělávala. Ekonomku jsem si udělala až večerně a dálkově, za studia jsem porodila dvě děti.
V cizině jsem byla opravdu jen párkrát za humny, východní německo...to si pamatuji no a teď cestovat nemůžeme, máme ty tři mrňavé jezevčíky
Zlata
Sasportase znám, jasně

ashtangi
člen

# Zasláno: 25.5.2012 10:28  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

Dagmar

Já se potkávám s lidmi, kterí zijí dlouhodobe v zahranicí anebo alespon mimo místo domova a daleko od rodiny pomerne casto a u mne neprevládají ta umístení co ríkás. Nemám cas to tedka blíz prozkoumávat, ale nekterých horoskopy mám v db (tak 10-15) a jak se tak narychlo dívám, tak se mi zdá, ze zrovna u mne nemá Saturna, dokonce ani Kozoroha v 9 ani jeden. Samozrejme, ze clovek s temi postaveními zít v cizine muze, ale ta symbolika bude slozitejsí nez jen ten Saturn v 9.

Milan Zahradník

Prosím te, Milane, a nemás ty náhodou Saturn kon. Ven v 10? Kdysi jsem ti tady na horoskop dívala a vzpomínám si na tu narvanou 10.

Z lidí co mne narychlo napadají se Saturnem v 9. je muj brácha, který mel odpor k VS a ke skolství jako takovému kdyz byl mladej a dneska toho tezce lituje. Vycestování a studia veskeré zádné, ackoliv je to super Strelec, natolik ho ten Saturn v 9. zablokoval. Nebo jedna moje kamarádka, která sice zije mimo místo domova, protoze se tam prestehovala za rodinou, jenomze rodina se odstehovala zase jinam a ona zustala mimo domov sama kvuli práci a trpí tím jak pes... tak ta sice má Saturna v 9. a zije momentálne mimo domov a rodinu, ale rozhodne se nedá brát jako príklad cloveka, který by si spokojene nazíval mimo domov.

A jeste: víckrát jsem se v poslední dobe setkala s mladými lidmi, kterí se vydali do sveta na zkusenou, kdyz jim sel Saturn 4. a Jupiter 9 (mozná i 10, to uz si tedka presne nevybavuju), to jest ascendenti Lev a Rak.

Dana A
člen

# Zasláno: 27.5.2012 21:57 
Odpovědět 

ahoj, mám Saturna v devítce, nevadilo by mi dnes žít v jiné, teplejší evropské zemi. V mládí jsem byla postavená před rozhodnutí emigrace, rodiče a strach z neznáma mě udrželi zde. V pozdějších letech na každé daleké cestě vždy nějaké problémy.
Zlato: VŠ studium etnik ale na staré kolena

Milan Zahradník

# Zasláno: 28.5.2012 13:01 
Odpovědět 

Omlouvám se.

Saturn mám v 10. domu. Ano, ashtangi, Sat je v con s Venuší, Sluncem, Bodem štěstí a MC. Stále si pletu Sata a Mars, který je v 9.

Pěkný den.

Iva
člen

# Zasláno: 28.5.2012 15:11 
Odpovědět 

Jenže v 9.domě máš Kozoroha, takže tam ten Saturn prostě je

Milan Zahradník

# Zasláno: 28.5.2012 22:12 
Odpovědět 

Jo, jo.

Angela
člen

# Zasláno: 29.5.2012 06:04  - Změnil/a: Angela
Odpovědět 

ja pridam zkusenosti s mym postavenim Kozoroha na hrotu devitky a cestovanim.
Cestovala jsem tak prumerne. Nikdy jsem po tom nijak zvlast netouzila, ale shoda okolnosti me parkat zavedla do ruznach casti sveta. I kdyz vsichni tvrdili, jak ziskam rozhled a jiny pohled na sebe azejmena v chudsich zemich, ja byla od mladi presvedcena, ze to co citim v sobe, se cestovanim neovlivni. Take ne. Zajimave, ze tihnu od mala ke starym lidem , takze i tam jsem si v Barme treba vybrala pruvodce, ktery mel 85 let .. Tak abych nasala historii - a skutecne, byl chodici - sice pomala - encyklopedie. Nakonec me vzal na sever k povstalcum. Moje cesty skoncily vzdy podobne - nejezdila jsem jako turista, ale zila jsem s lidma...
Pak jsem jezdila pracovne - ale cim jse byla starsi, tak jsem to pocitovala jako za trest. A tesila se domu.. Jinak kam vyrazim opravdu rada - to jsou hory. Kamkoliv. Blizko, dal..ale stravit 14 dni na horach chozenim a lezenim po nich je moje predstava super stravene dovolene..
Jinak Saturn mam ve 12, konjunkce Ve,Mars u AC .

Iva
člen

# Zasláno: 29.5.2012 09:03 
Odpovědět 

Angela

"ale zila jsem s lidma"

To je zajímavý, to vypadá, jak když se toho účastní celá osa tedy Kozoroh i Rak. A nakonec asi to tak je.

Včetně té historie, zájmu o ní.

Dagmar
člen

# Zasláno: 29.5.2012 23:31 
Odpovědět 

Tak zase další horoskop a Saturn/Pluto v devítce, ten člověk žije delší čas v Anglii - ale toho se zeptám proč tam jel ))
Že by se ke mně stahovali, protože ho tam mám také?jinak to není možné

ashtangi
člen

# Zasláno: 1.6.2012 09:22 
Odpovědět 

Iva

Prosím te, Ivo, muzes mi ríct, kolik má podle tebe Milan v horoskopu Saturnu? Já vím nez o jednom a ten je v desátém dome.

Ani omylem není to samé mít na hrotu Kozoroha jako v 9. dome Saturna. Kozoroh na hrotu domu neproblematizuje automaticky výstupy 9. domu a ani zádného jiného domu. Nedá se odsekávat znamení na hrotu domu od obsazení domu a od zbytku horoskopu, to na té ceste ztroskotáme jeste drív nez vyjedem. Taky musíme uvazovat, ze Kozoroh je v opozici Rakovi! Mars v kombinaci s Kozorohem delá Milanuv 9. dum silným, pritom se jeste ke vsemu kombinuje se super vzletným horoskopem, protoze pokud nekdo chce videt expanzivní horoskop, tak at se mrkne na jeho uvazujíc ho ovsem jako CELEK.

Dagmar

Dagmar, ono uz to, ze si nekdo nechává pocítat pocetí nebo cokoliv jiného je známka toho, ze se nejspís nejedná o cloveka s moc cistou devítidomovou energií, zatímco na Sat. v 9. to sedí perfektne (coz platí i pro toho kdo je pocítá).

Iva
člen

# Zasláno: 1.6.2012 10:52  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

ashtangi

Ashtangi až to najdu tak ti napíšu, který astrolog v které knize radí uvažovat znamení v domě jako by tam byla ta planeta tedy vládce.Zkusila jsem to a musím říci, že mně to funguje:-).

K Milanovi - musíš vzít krom toho v úvahu, že kterákoliv planeta tam bude tranzitovat tak bude kozorožská respektive saturnovská, přinejmenším musíme říci zabarvená Saturnem
Z tohoto pohledu mně náhled onoho astrologa přijde správný.

A ještě jednou Milan - no jasně Mars v Kozorohu ovládaný Saturnem v 10.domě.Tedy jeho filosofií a životním náhledem je ten Minařík:-).Kdo už může více ztělesňovat Marse v Kozorohu než minaříkovská nauka
Vládce 9.domu jímž je tedy Saturn v domě desátém značí, že do 10.domu přilévá i dům devátý tedy svůj světonázor, filosofii, případně smysl pro věci 9.domu a jak víme on v cizině pobýval, pracoval, přivezl si odsud i trochu jiný pohled na svět než je v Čechách zvykem plus spojeno s tím Vodnářem jistý širší rámec

Nevím co se ti na mé poznámce o Kozorohu nezdálo:-) pokud Milan používá svůj 9.dům i ke svému postavení ve světě či kariéře tak proč by nemohl cestovat.Ke všemu si ještě myslím, že Saturn v 9.domě bude značit vždy delší pobyty na rozdíl od Jupitera, který sice půjde za lepším(je to Jupiter) či za svobodou eventuelně poznáním, vzděláním popřípadě i manželstvím(legitimita) ale ten Saturn jak se domnívám je právě spojen i s tou Lunou(Rak) tedy i poznání jaksi všedního života, lidí, způsobů, prostě jak píše Angela žila s lidma.Kdežto ten Jupiter je vždycky trošku výš nebo nad nebo tak nějak (trošku pořád cizinec možná).

Jinak Milan to má v tom chumlu:-) tedy stéliu takže samozřejmě vzít v potaz všechny planety. Vždyť se tady už rozebíral, tak nebudu rozvádět.

Snad ještě ta určitá systematičnost co k tomu Saturnu patří a systematičnost tedy Minaříkově učení nechybí
A taky profesně mu pak v Čechách pomohla ta znalost jazyků a jistého know how.

Možná by se ten desátý dům neměl uvažovat jen jako dům profesní či postavení ve světě atd. ale také jako nejvyšší místo v horoskopu, cíl ke kterému míříme.I jaksi v širším tedy i duchovním pojetí:-).

radkas
člen

# Zasláno: 1.6.2012 10:56 
Odpovědět 

Tak já se taky přidávám a potvrzuji. Mám také Saturn v devátém domě a žila jsem zhruba osm let v USA. Rozhodně jsem nejela s úsměvem na rtech. Odjezd jsem zvažovala dva roky, myslela jsem, že si odletím tak na půl roku, na rok vydělat nějaké peníze a pak se to trochu protáhlo. To, že jsem vycestovala jsem brala jako oběť, abych tu pak mohla žít svobodněji. Vycestovala jsem, když mi bylo 23 a do té doby jsem se prakticky nehnula z místa rodiště. Nikdy jsem neměla cestovatelské ambice a dá se říct, že život mimo domov jsem přežila jen díky vidině toho, že to jednou skončí a já se vrátím zpět. Dnes vím, že jsem se v tomto velmi posunula a díky této zkušenosti si dokážu cestování užít, užívat a i plánovat a těšit se. Nikdy nebudu cestovatelka typu, že bych pro cestování dýchala, ale jakoby jsem si tuhle značně omezenou oblast tím překročením vlastního stínu (že jsem dokázala odletět a žít jinde) hodně osvobodila a uvolnila. Dnes už bych to celé absolvovala naprosto v jiném duchu, z jiných důvodů a s jinými postoji. Ale to je asi jasné. Každá zkušenost posouvá.

radkas
člen

# Zasláno: 1.6.2012 11:02 
Odpovědět 

Jinak, co se týče mého Saturna, je blízko MC a propojen téměř se všemi planetami v horoskopu, takže asi nebude náhoda, že tohle vycestování značně zatřáslo s mými postoji v různých oblastech a směrech mého života.

Iva
člen

# Zasláno: 1.6.2012 11:05 
Odpovědět 

"Každá zkušenost posouvá."

To mně přijde dost se hodící k tomu Saturnu(případně i Luně, Rakovi) byť to tedy patří i k Jupiteru, Střelci. Ale možná, že ten Saturn to má sice tvrdší ale jaksi trvalejší - ten dopad.

ashtangi
člen

# Zasláno: 1.6.2012 11:05 
Odpovědět 

Iva

OK, OK Z reakce Dagmar na Milanuv vstup jsem získala dojem, ze snad povazuje za zvlástní, ze Milan s Kozorohem na hrotu 9. domu cestuje (nebo teda cestoval, já nevím). Pritom u tohohle horoskopu bychom mu meli spís gratulovat, pokud vydrzí sedet na jednom míste

radkas
člen

# Zasláno: 1.6.2012 11:07 
Odpovědět 

Jinak děkuji za otevření tohoto tématu, protože jsem nad tím Saturnem v 9.domě, vzhledem k cestování,
nejednou přemýšlela

Iva
člen

# Zasláno: 1.6.2012 11:08  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Pro Ashtangi

Totální souhlas

Zlata
člen

# Zasláno: 1.6.2012 14:00 
Odpovědět 

[b]Iva[/b

Stejný význam pro planetu i znamení v domě používá právě Sasportas.

Iva
člen

# Zasláno: 1.6.2012 14:06 
Odpovědět 

Zlata

Zlato děkuji!!:-).

Já věděla, že to byl někdo komu se dá věřit

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Saturn v 9.