Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Síla doby
Autor Zpráva
neo
člen

# Zasláno: 25.12.2011 15:07 
Odpovědět 

Při pohledu na aktuální horoskop, mně trkla ta skutečnost, že poslední počátky běhu Slunce - sluneční rok, jsou podrobovány silou Pluta a navíc v dalším významném nástupu ročního období Jara, pak Uranovým, jiném uchopování věcí a stavu a tím vlastně novým pohledům a názorům ... Před tím ještě je tam proces Neptuna s Chironem na rozhraní Vodnáře a Ryb.
Dalším momentem je novoluní u Pluta.
Z tohoto úhlu pohledu, má děj ve světě ač z prvního sledu sice až děsivý svůj účel a vlastně má nastolit další hřiště pro rozvoj lidského génia, zde asi na post autoritářských strukturách, řádech a zákonech a vlastně učit lidi hledat stabilitu v sobě samých. skrz zkušenosti a poznání ... .Lidi konečně v dějinách lidstva mají nastoupit cestu ke své duši - duševnímu rozměru - svébytnosti, což bude dost tvrdá realita

Milan Zahradník

# Zasláno: 28.12.2011 13:11 
Odpovědět 

Furt to vidím tak, že dojde ke globálnímu osvícení velké části populace díky bolestivé transformační krizi. Bolestivé fyzicky i psychycky. Naše vědomí bude rozhodujícím faktorem.

neo
člen

# Zasláno: 29.12.2011 18:47 
Odpovědět 

Ahoj Milane

to by ale zanikla lidská civilizace a její smysl a navíc by zde vypadl důležitý článek v ekosystému jak planety tak vesmírné části.
Stále více chápu odkaz této doby a ten je apelací neprojektovat se na blaho společnosti a na samu společnost, ale na sebe sama a konečně v dějinách lidstva začít duševní růst, tedy mít odpovědnost za svůj život a ke všemu co přistupuji a to skrz vzdělání, poznání, zkušenosti, interakce. Doposud žijeme v éře psudoduchovna živočišného statutu. Jinak řečeno duchovní vývoj je nesmysl, zde jde o duševní vývoj skrz poznání která ztišuje, tedy moudrost. Lidská společnost je jako bohatý ekosystém jež v sobě živí vývoj nespočtu lidských osudů, pomáhá jim vlastně plnit svůj potencionál.
Pravá duchovnost je vlastně moudrost a směřuje k transcendentalitě.
Doba je vesměs stejná jen se mění naše nároky na ní, díky rozvoji civilizace a jejich možností.

Přiznám se že za sebe bych niku nepřál to "peklo" globálního osvícení, je to jako když se vezme lidem dětství a dospělost a hodí se jej do pozdního stáří :-)

Milan Zahradník

# Zasláno: 2.1.2012 14:35 
Odpovědět 

Nazdar Neo.

O zániku civilizace jsem se nikdy nikde nezmiňoval.

Nevím, zda si to přát, ale často, když Katka (partneka a mamka našich dětí) křičí na děti "pomalu, ať nespadneš", často mi proletí hlavou - ať spadnou, alespoň se poučí.
Překážky a utrpení jsou to, co nás učí moudrosti. I morálce.
Nemyslím, že osvícení, je to jako když se vezme lidem dětství a dospělost a hodí se jej do pozdního stáří a překvapuje mne, že to tak vnímáš. Ono je to spíše naopak, z ustaraného starého rigidního člověka se stane bezstarostné bejby, ale to píšu jen pro odlehčení...

Jardine
člen

# Zasláno: 2.1.2012 14:42  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Nevím, zda si to přát, ale často, když Katka (partneka a mamka našich dětí) křičí na děti "pomalu, ať nespadneš", často mi proletí hlavou - ať spadnou, alespoň se poučí.

No, ono se dá spadnout a poučit různými způsoby a některé fakt nestojí za to ... my mamky máme často raději dítě nepoučené, zato ovšem fyzicky celistvé

Kdyby mi doma muž uváděl do praxe Rousseaua, asi bych ho hnala

Jinak já na nějaké globální transformace moc nevěřím; když se lidstvu povede pohnout se k nějakému trvale udržitelnému rozvoji a postupně se podaří omezit chudobu a bezpráví, budu si říkat, jací jsme pašáci

Milan Zahradník

# Zasláno: 2.1.2012 15:27 
Odpovědět 

Jardine

Ale ony to ty děti nevnímají a letí bez jakékoliv pozornosti k tomu, co jim maminka říká. Navíc jim to ta mamka říká mnohokrát, čímž si snižuje respekt a tím i účinek svých "rad".

Jardine, píšeš, že nevěříš na nějaké globální transformace. Copak si myslíš, že se např. nezměnili evropané během a po světových válkách? Vsadím se, že když byl ještě dříve mor a cholera, tak si všichni navzájem např. k novému roku přáli zdraví. Nadevše. Tak jak to dnes dělávají všichni ti, kteří věří, že jsou nemocní.

Jardine
člen

# Zasláno: 2.1.2012 18:30  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Milan

Copak si myslíš, že se např. nezměnili evropané během a po světových válkách?

... určitě změnili, ale byla to v nemalé míře reakce na konkrétní fyzické podmínky a jejich proměny spíše než nějaká plošná "transformace".
V padesátých létech převažovala pochopitelná touha mít klid a hmotné zabezpečení, v šedesátých se to už bralo jako více méně samozřejmost a přišla touha po něčem více než pouhém materialistickém vegetění, která ovšem byla tou fyzickou stabilitou podmíněná. Nepopírám změnu a pokrok, ale "globální osvícení" je na mě prostě moc silné kafe

Ale ony to ty děti nevnímají a letí bez jakékoliv pozornosti k tomu, co jim maminka říká. Navíc jim to ta mamka říká mnohokrát, čímž si snižuje respekt a tím i účinek svých "rad".

Nojo, až někdy přijdu na to, jak přimět dítě k poslušnosti, udělím si Nobelovku. Zatím je to každodenní boj, neb touha a snaha dítěte prosadit si svou nezná mezí ...

Milan Zahradník

# Zasláno: 2.1.2012 19:05 
Odpovědět 

No ono to je silné kafe. A já jsem tím nahoře myslel konkrétní fyzické podmínky. Ty vyvolaly a vyvolávají ony transformace. Ale nechci strašit. Dá se na to dívat i s vědomím, že každá překážka je dobrá.

Na téma výchovy dětí napsal skvělou knihu John Gray, tj ten, co napsal Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Kniha se jmenuje Děti jsou z nebe.

Jardine
člen

# Zasláno: 3.1.2012 21:04  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Milan

Zrovna teď mi přišel na překlad nějaký článek s ropnou a energetickou tématikou, tak googlím zdroje a narazila jsem na tohle. Zajímavá studie.

http://zlomropy.blogspot.com/2008_06_01_archive.ht ml

Na druhou stranu, mám kamaráda historika, kterého si fakt moc vážím, a ten tvrdí, že lidstvo si zatím i v těžce krizových situacích vždy nějak poradilo a při úbytku či absenci určitých zdrojů či možností vždy našlo zdroje a možnosti nové. Chce se mi tomu věřit taky

Milan Zahradník

# Zasláno: 4.1.2012 08:46 
Odpovědět 

Jardine

To víš, každý se obáváme něčeho a tak každému pasuje do krámu cosi jiného. A kdo chce psa bít, ten si hůl najde. Nebo li kdo se chce obávat, najde si důvod.
Přelidněno ovšem rozhodně není a Země i Vesmír má MNOHO DRUHŮ ENERGIÍ, které dnes neznáme.
Když se podíváš na mapu Kanady a Ruska, dojde Ti, že by nás mohlo být několikanásobně víc. Mnohokrát jsem nad Kanadou a USA letěl a to jeden fakt žasně, kolik je tam vody, lesů, polí a plání a lidé nikde.

Jardine
Myslím, že většina z nás pociťuje, že "takhle to dál nejde". Může to však být jen projekce vlastní povahy či rozpoložení každého z nás. Rozhodně si však myslím, že není vhodné se tomu poddávat a hloubat nad tím, jak strašné by to mohlo být a co vše by se tím změnilo k horšímu nejen kdesi ve světě, ale i pro každého z nás. A myslím si to protože věřím, že myšlenky jsou energie, které ovlivňují vše kolem nás. Myslím si, že jsme svým vědomím schopni změnit vývoj případných událostí. A také je měníme. A hlavně si myslím, že pokud dojde k něčemu zásadnímu, bude to v náš prospěch. Staneme se lepšími.

Tento odkaz http://www.youtube.com/watch?v=1mb9GefF9oM&feature =player_embedded pěkně shrnuje to jak si myslím, že to je. A myslím, že teď je těsně před tím, než se to "provalí"!

Milan Zahradník

# Zasláno: 4.1.2012 09:03 
Odpovědět 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedd ed&v=YRh6vx-SSS4

Jardine
člen

# Zasláno: 4.1.2012 09:33  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Milan:

Díky za link! Myslím, že tak jednoduché to není (takové to "no fear-no problems"), ale s médii šířícími blbou náladu je to fakt; kdyby naše stará bedna nesloužila děckám na sledování pohádek, klidně bych ji oknem hodila taky (pardón, uvědoměle odnesla do sběrného dvora)

neo
člen

# Zasláno: 7.1.2012 14:13 
Odpovědět 

Ahojky
my jsme hodně zahlceni informacemi jenže co nám chybí je vlastně duševní zkušenost,což je vznik samostatné osobnosti jež umí pracovat s informacemi a ději či stavy kolem, tak že rozpozná co je cenné a co ne co ohrožuje a co naopak. My máme tu smůlu že náš počátek lidstva je zahlcen duchovním světem a to jej brzdí neboť se jej bojí překročit. Jenže duchovní svět to je jen rys živočišné společnosti, která jen instinktivně vytváří pro sebe možná řád světa. Zde jde mísení zákonitostí stavů a dimenzí a mísení mystiky, zde není žádná autorita.
Lidstvo má úkol být ekosystémem jež v sobě má vytvořit bohaté lůno zkušeností právě pro probuzení duševních kvalit a to na základě individuálních potřeb, prostě tím že je a existuje tak jak existuje, to právě je nutné !
Lidská populace v sobě nese stav jako se odehrával v mořích, před tím než bylo možné žít na souši.
Jinak řečeno svojí prostou existencí napomáhat individuální přechod na metafyzický stav, respektive skrz svoji identitu a následné poznání a zkušeností jež jsou zde ale v rámci více životů, učinit takový stav a poznání že uzří tu pravý smysl všeho a již se sem nebude nijak projektovat, neboť vše je poplatné řádu a v pořádku.
Tím postupně bude získávat společnost od jedinců těchto kvalit a bude humánnější ale přesto pořád svá a živočišná a poplatná svým zákonům a ty jsou prosté, dané planetou a tím že se učí z vlastních chyb, na základě akce a reakce a následné transformace.
Tak aby se jedinec osamostatnil v duševní bytost, je nutné hodně zkušeností a překonat svůj živočišný základ, vliv společenské tradice a tlaku, zkrátka se nasytit tím ... .
Duchovní svět nedá a ani neumožní člověku dát takové zkušenosti a poznání, jako dává existence na této planetě a živelnost a živočišnost lidského rodu. Proto je zde hodně kontraproduktivní, nutí ke stagnaci.
My zatím neumíme vnímat děje, projevy, stavy napříč časem, ekosystémy, a propojeností se vším, vnímáme jen určitý úsek a stav a z toho odvozujeme, to je náš problém a vlastně úkol, jít tak dlouho až pochopíme a tím se ztišíme a ponoříme časem do všeobsaženství.
To vlastně říká že lidstvo i naše rodiny a blízcí mají svůj vlastní osud a cestu co nás spojuje tak je náš lidský druh a jeho potřeby, jinak náš skutečný osud je být sám sebou a postupně jít vlastní cestou a naučit se vnímat svůj tah ... .
Zažil sem ten stav kdy jsem najednou vnímal i prozřel ten stav , kdy lidstvo je jen nepatrnou součástí Univerza a patří do rodiny dalších ekosystémů a společně vytváří jeden organizmus. Není zde už žádný tah k našemu světu, nýbrž hluboké poznání jeho účelu a smyslu a úžasný klid a harmonie ... .
Zde je už jiná perspektiva a je cosi jako rezonanční blízká potenciálu to co umí hudební skladby, hudba ... . Je to možná ono vyvanutí :-).

Jeden postřeh, v tomto stavu je člověk velmi senzitivní a projevy našeho světa a života velmi hlučné a navíc mají menší perspektivu, táhnou dolů a do samoty ... .

Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Síla doby