Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Babinec / Lidi jak vám dupou králíci :-)
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
neo
člen

# Zasláno: 17.4.2011 11:56 
Odpovědět 

Je jarní čas, co takhle hodit řeč a to co vás nově oslovuje, hodně planet teď v Beranu ... .

Iva
člen

# Zasláno: 17.4.2011 15:23 
Odpovědět 

neo
Neo, můj králíček se před pár dny uzdravil za pomoci antibiotik(opět a už po kolikáté) a konečně zase vesele dupe a cupitá:-)).

Ať žije jaro a Beran

Iva
člen

# Zasláno: 17.4.2011 15:30 
Odpovědět 

Jinak mě ale Pluto a kvadráty do Berana rozčísly tak, že sem to snad ještě nezažila. Já věděla, že ten Pluto v opozici na mojí Lunu se mnou ještě neskončil a že tu poslední lekci má ještě v rezervě
Tak už tsunami dorazila

Dagmar
člen

# Zasláno: 17.4.2011 19:57 
Odpovědět 

Ahoj Ivu, ahoj Neo - zatím mě neoslovuje nic, za což jsem velmi ráda, oslovování jsem měla až až ...
po hektickém období se snažím dát do pořádku, šetřím se - musím kvůli očím - /což je hrozné s mojí energií/ na zahrádce i občas sedím))

Konečně trochu klidu, nic podstatného se neděje - snad to nezakřiknu -
a i když se stále Saturn pohybuje kolem mé konjunkce - a opozicí je zasažen 5 a 11. dům, nepociťuji to zatím nějak negativně.
Slunce a Jupiter jsou v mém 6. domě - hrot je v Beranu - zatím dobrý

Ale Pluto se již pomalu přibližuje k Luně...určitě nespočívám na vavřínech...

Jardine
člen

# Zasláno: 17.4.2011 21:22 
Odpovědět 

Teď mě chytil geocaching .... pátrání v českých luzích a hájích po ukrytých krabičkách s "poklady", jak tomu říkají děti. Zjistila jsem, že k nacházení i velmi důmyslně ukrytých "kešek" mám docela talent (jsem Beran, tak se pochválím). Člověk se dostane na velmi pozoruhodná místa, kam by jinak nepáchl, děti si odnesou nějaké ty blbůstky a chlapi si hrajou s GPS a nezlobí ....

Dagmar
člen

# Zasláno: 17.4.2011 22:51 
Odpovědět 

Jardine
jo o tom jsem slyšela, to musí být super!!!

Jardine
člen

# Zasláno: 17.4.2011 23:33  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Je to aktivita, na které se krásně potkají děti a dospělí. A je to zároveň takové přírodovědně-vlastivědně poučné. Začli jsme s keškami v naší vsi a rozšiřujeme akční rádius ....

neo

Tak se též pochlub, co tebou momentálně cloumá

Iva, Dagmar

Taky mi Pluto začal obšourávat kolem Luny. Nějaká rodinná hejblata už začala; momentálně se z Moravy do naší blízkosti stěhuje tchyně. Moje račí Luna, uvyklá na nerušené rodinné kruhy, má trochu bobky (když už jsme u těch králíků) ze ztráty soukromí, ale třeba zbytečně a neopodstatněně. Vše se uvidí. Každopádně je to opozice 1. (Pluto) a 7. (Luna) dům, hm.

virgo63
člen

# Zasláno: 18.4.2011 07:50 
Odpovědět 

Neo, mně se to teď docela líbí!
V Beranu mám Jupiter, takže mi přes něj pochodovali Slunce, Merkur, Jupiter, na řadě bude Mars, Luna a Venuše.
Mám teď hezké období, vnímám ho jako klidnější. Sice to asi astrologicky moc nekoresponduje s akčním Beranem a rozpínavým Jupiterem, ale já to holt mám vždycky "jinak"...

Jardine
Taky jsem o tom slyšela nadšeně mluvit od aktivního hledače. Tak ať najdete spoustu pokladů!!

Dagmar
Konečně na zahrádce taky sedíš! A že to není tak špatné se jen kochat? Na zahrádce je teď přeci nádhera!! Vy jste na východě asi rozkvetlejší, u nás teprve začínají tulipány a magnólie se otevírá! Užívej si to!

hanka
člen

# Zasláno: 18.4.2011 08:25 
Odpovědět 

Geocaching, tyjo, já myslela, že je to sprosté slovo !

My to s dětma provozujem taky, ani o tom nevím, že je to to geochči, a naši rodiče to provozovali s námi, hlavně na Velikonoce, všelijaké zajíce a poklady a vajíčka a sladkosti schované pod šutry, žejo ?

No vidíte, a ono geokečing. Nebo jak se to správně vyslovuje?

Jardine
člen

# Zasláno: 18.4.2011 09:11  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

hanka

No, nepochybuju, že někteří geocacheři pobyt ve vábivém lůně přírody nějakou tou sprosťárničkou nakonec završí, ale my dětní holt máme útrum.

Jinak o co v tomhle hobby běží, je hezky vysvětleno tady:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Geocaching

ashtangi
člen

# Zasláno: 18.4.2011 13:22  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

Mne asi v souladu s temi planetami v Beranu zivot docela zhektictel, deje se mi hrozne moc vecí, tak nestíhám ani císt, natozpak psát.

Jak mi dupou králíci? Saturn mi prechází pres moje váhovské stélium a jak jsem u sebe dotedka nevysledovala zádnou zvlástní citlivost na tranzity ostatních planet, tak podle Saturna si muzu rídit hodinky, az mne ta presnost zarází. Pluto couvá k mé Lune, téz couvající Saturn se mi momentálne ocitl na Venusi: konkrétní události v mém zivote naprosto odpovídají, a uz jsem zvedavá, co bude az se Saturn otocí a vydá se smerem k Uranovi, vládci horoskopu (Saturn je spoluvládcem). Mám urcitý tip jakým smerem by mohlo jít, mám podezrení na urcité dalsí zmeny v mém zivote, ke kterým by mohlo dojít nekdy v ríjnu, a jsem zvedavá, jak to bude doopravdy; zároven si budu moct overit, jestli a jak na mne funguje Uran, protoze ten zacne ostrelovat opozicí mého Plutona a kvadrátem mou Lunu. Pak to tady mozná vsechno vylícím, je to fakt zajímavé sledovat. Pro mne je to poprvé co mám moznost sledovat Saturnovy prechody pres moje planety v prímém prenosu (kdyz pres ne sel poprvé, byla jsem jeste prte) a fakt si tohleto období astrologicky a i jinak uzívám.

Jinak mi vstupuje do zivota hodne nových a zajímavých lidí, který mi svými príbehy poskytují astrologický materiál, tak hodne casu sedím a dumám nad radixy, tranzity, progresemi, synastriemi, kompozity...

Jardine
člen

# Zasláno: 19.4.2011 10:17  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

ashtangi

Fíha, to je fakt astrologie v přímém přenosu! Tak až budeš mít chuť a hektické beraní období ti dopřeje trochu času (já mám život hektický odjakživa, tranzity-netranzity, a lepší už to asi nebude), tak se poděl o zkušenosti. Ať jsou ty změny k lepšímu!

Mně momentálně probíhají kvadráty Pluta na Jupitera a na vlastní pozici, k tomu přehršel tranzitů saturnských, ale nějak z toho nejsem moudrá, protože proti Plutonovu tranzitu na AC je to čajíček. Taková po dlouhé době dovolená

Jasně, přichází změny v práci - díky vládním škrtům nám dost drasticky okleští platy a hrozí i vyhazovy; navíc začínám trochu pochybovat o tom, co na univerzitě vůbec dělám, protože miluju učení a interakci se studenty, ale nechce se mi pouštět se do té mašinérie sériového publikování a honění titulů ... přijde mi to jako mlácení prázdné slámy a hraní si na něco, což moje Slunce-Uran pobírá dost špatně. Doma taky frmol, nekonečný kolotoč povinností a nároků ... ale i tak, čajíček. (ťuky ťuk, samozřejmě)

Zjistila jsem, že tlak a krize zvnějšku zvládám celkem dobře .... ale jak přijdou nějaké hlubší psychologické změny (jako ten Pluto na AC), tak mě to vždy nadlouho rozhodí. Ten můj hustě obsazený Beran jako by chtěl mít čitelné a lineárně zdolatelné překážky, a jakákoli hlubinnost ho vyvádí z míry

ashtangi
člen

# Zasláno: 20.4.2011 12:42  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

Jasne, já to sepísu a dám to sem.

Na Plutona nijak zvlást citlivá nejsem, ted se znova blízí k mé Lune a zádné psycho se nekoná, spís si musím horko tezko domýslet, kde to jako mám hledat. Mozná to je tím, ze jako Stír s 8. domem jsem na tu energii zvyklá, co já vím. Kazdopádne Luny v Kozorohu nestahujte katata pred brodem: mne kdyby o tom tranzitu nerekl program, tak o nem proste nevím.

Saturn mi presne odtikává zmeny v mém zivote, ale ne k lepsímu nebo k horsímu, proste zmeny. Momentálne se nacházím ve stavu spokojenosti s címkoliv co prichází, tak se na sebe dívám spís tak shora jako Verneuv bratránek Benedikt na brouka nebo jako na vagon, se kterým nejaký nebeský masinfíra sibuje podle svých predstav... Doufám, ze mne to tak vydrzí

Jardine
člen

# Zasláno: 20.4.2011 14:04  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

To jo, takovej postoj je výhra. Mně to na něco funguje, a na něco ne. On to právě Pluto umí docela dobře vyhmátnout, kde je nějaká křeč a lpění, a taky si mě stran toho patřičně podá. No, a vzhledem k tomu, že Luna v Raku na DC zrovna nevyniká zenovou nepřipoutaností ke vztahům, tak lehce očekávám, že to, co přijde, bude dost osobní. Ale to je tak všechno, co si o tom myslím; jinak fakt dopředu nic neřeším, protože si tím nechci zašmudlávat tu docela pěknou přítomnost.

ashtangi
člen

# Zasláno: 20.4.2011 15:05 
Odpovědět 

nechce se mi pouštět se do té mašinérie sériového publikování a honění titulů ... přijde mi to jako mlácení prázdné slámy a hraní si na něco

Tak to mi mluvís z duse. Vsichni mi tenkrát nadávali, ale mne se tak ulevilo, kdyz jsem se z Univerzity plné nadutých eg vyparila, to si nikdo nedokáze predstavit. Ale muj radix je jiný nez tvuj (a písu tedka z hlavy), ale vzpomínám si, ze ten tvuj mi prisel na tu práci jak delaný (treba DH v 11. dome ve Strelci = práce se skupinami na VS, mimo dalsího) a jsem si jistá, ze by byla obrovská skoda, kdyby o tebe studenti prisli. Vsak más taky nejaké transformacní planety v 9. dome, ne? Treba bys mohla být agentem nejaké zmeny...

Jardine
člen

# Zasláno: 20.4.2011 15:19  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

ashtangi

No, já si na univerzitní půdě zatím jdu svou jankovitou cestou a dosud mi to procházelo. Je fakt, že 99% svého usilí věnuju přednáškám a studentům ... a velmi pěkně se mi to vrací v jejich ohlasech ... zatímco těch pár publikací, co jsem vygenerovala, hnije v šuplících jako většina akademických výstupů (ale mně je to fakt ze srdce šumafuk).

Že jsem s učením spojená asi navždy, je mi tak nějak jasný. Slunce/Merkur/Chiron ve 3. domě opo na Uran v 9. (na MC). Jupiter ve 3. opo na Pluto v 9. Myslím, že až ty opozice trochu líp zpracuju, určitě se stran stávajícího systému, který vlastně vyhovuje jen málokomu, ozvu. Nějaký ten buřičský potenciál by tam byl

Angela
člen

# Zasláno: 20.4.2011 23:31 
Odpovědět 

ahoj holky,
pri cteni Vasich radku ohledne univerzitnich nadutcu mi v hlave vytanulo toto..
Sestra mne par let zpatky vzala na jednu docela znamou akademickou akci. Dostat se do jineho prostredi, pobavit se, poznat... Krome jinych veci jsem byla ve svem zivote nespokojena se svoji praci, prostredim a vubec. Z pohledu tehdejsi optiky jsem delala mezi manazirky, kteri resili sve hodinky, auta, znamosti, zeny , moc...a pod..
Takze jsem se tesila na uplne jine, akademicke prostredi, plne vzdelanych a inteligentnich lidi, kteri resi jine hodnotnejsi veci. To bylo moje ocekavani. Ovsem po setkani s ceskou akademickou elitou jsem byla rozcarovana , snad jeste vic, nez ze sve vlastni prace. To ze se oslovovali tituly ok, ze pane docente? Jiste pane doktore, nebo jiz profesore? hovoril jste o tomo tematu s panem ministrem?Vy ho jeste neznate?...Oooo , to bych neveril, ze vy toto neznate... Pani akademici se predhaneli kdo kde s kym, kdo koho potkal, kdo ho kde obdivoval. Proste v blede fialovem, co jsem tak duverne znala, jen jina rovina ( predvadeni, moc, pycha)..
Za ten den jsem byla rada. Ono je to fuk, zalezi na me. Tedy na nas.. A je jedno kde se clovek vyskytuje..

Jardine
člen

# Zasláno: 21.4.2011 10:46  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Angela

Ono záleží, k jaké akademické "čeládce" se dostaneš ... celkem v pohodě jsou technici; manžel dělá na Fakultě aplikovaných věd a tam je dobrá parta většinou mladých kluků, kteří si na nic nehrajou ... je tam sranda a takřka rodinná atmosféra. Zato humanisti si jdou po krku neskutečně, což je s podivem, protože není kvůli čemu ... prachy v tom nejsou (když pominu právníky), tak snad jen ta ega a tituly.

My jsme měli dosud výhodu malé jazykové katedry na regionální univerzitě ... takové ty akademické vrtochy k nám moc nezasahovaly; v klidu jsme si učili podle svých představ, psali učebnice a skripta a tak nějak žili s tím, že jsme tu od toho, abychom studenty naučili pořádně jazyk a ty věci kolem. Zájem o studium u nás byl vždycky veliký a absolventi se dobře uplatňují. Jenže .... podle toho, jak vítr vane z ministerstva, je to všechno špatně ... málo grantů, málo publikací, moc učíme a málo děláme vědu ... vlastně proč se vůbec mažeme s výukou, když si to studenti můžou nastudovat sami a nevěnujeme se něčemu "důležitějšímu". Dříve jsem učívala řadu seminářů, kde jsem studenty znala osobně ... teď se místo toho dělají "velkovýkrmné" přednášky, kam se nažene 200 lidí. Na mé protesty, že takhle se jazyk učit nedá, nikdo nereaguje. Jde to všechno nějak do kopru a mně je to líto, protože studenty máme šikovné a ten obor je baví, stejně jako mě.

Angela
člen

# Zasláno: 28.4.2011 03:01 
Odpovědět 

Pratele,
nedelo se vcera na nebi neco treskuteho? Vcera po ranu nam padal jeden system za druhym... No a osobne jsem chytla skoro amok pri diskuzi s nadrizenym. Opet to bylo treskute.
ze by uran uz zacal rozhybavat moji opozici merkura jakozto vladce horoskopu a pluta? Z 11 domu do 5 domu. Pripadam si jak naloz s dynamitem. Docela bych se rada naucila zvladat svuj vztek, coz jsem si blahove myslela, ze davno zvladam.. Nebo spis umim potlacit.. Tak asi tak. A nebo to byl jen den blbec..

Jardine
člen

# Zasláno: 28.4.2011 22:44 
Odpovědět 

U nás byl třeskutý spíš dnešek, nesoucí se ve znamení neustálých konfrontací s mým synkem, který byl taky od rána jako nálož s dynamitem. Jeden záchvat vzteku a frustrace za druhým, šlo to celý den. Něco mu evidentně nesedlo, přestože zevní příčina žádná. Ony ty současné konstelace házejí kvadráty na řadu jeho planet, takže je hošan asi pod tlakem. A já sekundárně taky

virgo63
člen

# Zasláno: 29.4.2011 10:49 
Odpovědět 

Angela
U mě dobrý. Tenhle týden byl klídek, pohodáček.

Angela
člen

# Zasláno: 29.4.2011 12:59 
Odpovědět 

Virgo,
Ja si to asi vsechno delam sama. Docela by mne zajimalo, proc boucham cas od casu jak saze.
Jardine,
Vratim se jeste k akademikum a Plzni. Tam u Vas je vubec celkem fajn. Muz me pred nedavnem vzal k Vam na Dny vody, mezi poradatele a to byli tedy opravdu fajn lidi. A potvrzuje, ze vzdycky Plzenaci i na jinych setkani ohledne vody jsou moc fajn lidi ( taky mu vetsinu po navratu byva spatne z projasanych noci :-) ) Jo a v prvni pripade fakt slo o humanisty...

Vanda

# Zasláno: 29.4.2011 13:46 
Odpovědět 

Včera i dnes prochází Jupiter s Marsem konjunkcí na stupních Berana, ke kterým tradice řadí zbrklost a nenadálé, často hloupé nápady. Ta konjunkce je sama o sobě hodně akční, ony stupně ji ještě zvýrazňují.
Ono je to celkem fajn postavení, ale holt je fofr.

virgo63
člen

# Zasláno: 29.4.2011 15:29 
Odpovědět 

Angela
Copak Dny vody..... ale na Dny piva přijeď do Plzně!!! To i z humanistů se stávají normální lidi....

Angela
člen

# Zasláno: 29.4.2011 17:30 
Odpovědět 

virgo63

Vando

koukám, že mám Mars i Jup skoro na slunci a venuse sla kvadraturou na nativniho jup. v 8 domě. Ale dnes uz to jde, dokonce se mi zdálo, že postižený byl ten, co měl chuť se smířit. Já se tedy snažila také...
A ke všemu mám dnes pěkné domácí výročí :-)

Zlata
člen

# Zasláno: 29.4.2011 20:34 
Odpovědět 

Králíci dělají co mohou Mám Berana v 6.d., už od podzimka se rapidně zvýšil tlak na pracovní výkon v zaměstnání, celou zimu jsem se nezastavila. Já to mám ještě dobrý, tranzity zase přejdou, ale 20.4. se mi narodila vnučka Terezka a ta to má holka napořád. Přibyl další náročný radix do rodiny.

Jardine
člen

# Zasláno: 29.4.2011 20:39 
Odpovědět 

Angela

To jsem ráda, že se ti u nás v Plzni líbilo. Humanisti-řadoví členové akademické obce bývaj v pohodě, největší řež je od docentů výš

Hezky si užij výročí!
----

Jupiter s Marsem se mi momentálně sunou kolem Chirona s Merkurem a blíží se k Slunci, přičemž je to celé v opozici na Urana. Jenže já jsem na zbrklost a akčnost tak zvyklá, že to ani to nějak neregistruju. Spíš kdyby přišel nějaký klidný a nevzrušený den, asi by mě to rozhodilo.

Jardine
člen

# Zasláno: 3.5.2011 13:12  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

No, tak dneska se dupající králíci moc nevycajchnovali; synkovi právě diagnostikovali atopický ekzém (v rodině ho nikdo nemá a modlila jsem se, aby se nám to vyhnulo), takže nás čekají změny v životosprávě i denních rituálech, samozřejmě řada omezení a nejisté vyhlídky. Protože se mi nechce patlat ho kortikoidy, zřejmě se budu muset ponořit trochu hlouběji do alternativ - homeopatie, Bachovky, byliny atd atd; zatím to šlo mimo mě (a patrně je čas to změnit)

Synek má Mars-Saturn v prvním domě v Panně, opo na Neptuna; holt se mu to vyrazilo na kůžičce.

Kdybyste někdo měl nějaký tip, co je na tuhle potvoru dobré, budu ráda.

ashtangi
člen

# Zasláno: 3.5.2011 13:59 
Odpovědět 

S kuzi je to slozité, já jsem na ni taky citlivá. Neco (docela dost) se delat samozrejme dá, halda informací bude na webu. Ríká se, ze problémy s kuzi mají co delat se zadrzováním emocí. Z osobních zkuseností bych rekla, ze nejdulezitejsí je strava (mám overeno, ze treba taková makrobiotika s ekzémy spolehlive zatocí, jenomze komu se chce jíst makrobioticky? Navíc u dítete je to problém. Ovsem rozumné stravování je nutností, to uz si sama urcite nastudujes). Dulezité je taky zivotní prostredí a bohuzel zrovna otrávená ceská kotlina není na ekzémy nic moc. Dále hlídat dobré vyprazdnování, mimo jiné je dobrý i pohyb, to u dítete asi nebude problém. Bachovky jsem nezkousela (priznám se, ze osobne na ne moc neverím), homeopatie mi na neco pomohla a na neco ne (ale tady je hrozne drahá, tím pádem pro mne neprístupná), byliny tak nejak podobne, zádný svetoborný úcinek. Momentálne velké problémy nemám, nicméne jsem téz zvedavá, jestli má nekdo nejaký zajímavý tip

hanka
člen

# Zasláno: 3.5.2011 18:57 
Odpovědět 

Ahoj, Jardine,
taky doporučuji homeopatii, čínskou medicínu (jako obvykle).
Ale abys neřekla, že se opakuju, tak dobré zkušenosti má Čehovský s autopatií.
To sama vyrobíš preparát ze slin dítěte - stejným způsobem jako homeopatický.
Onen zajímavý tip:
http://www.autopatie.cz/pripady/pripady_chronickyc h_ekzemu.htm

Ahoj, ashtangi,
říkáš, že je tam, kde jsi (nějaké španělské území, žejo, Kanáry, či co), je homeopatie moc drahá? To je divné, to jako mají nějaké vlastnoruční preparáty, anebo to myslíš jako ucelenou léčbu u homeopata?
Tady běžně dostanem Boiron pixličky v ceně cca 75 Kč. A jsou účinné, docela.

. 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Babinec / Lidi jak vám dupou králíci :-)