Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Syndrom vyhoření
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Jardine
člen

# Zasláno: 30.3.2011 15:00  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Ahojte, na facebooku jsme se se Zajícem Milenou daly do rozpravy o syndromu vyhoření, a tak mě napadlo, zda pro tento jev existují nějaké astrologické indicie (např. určíté tranzity). Co tam vlastně působí za síly? Určitě v tom bude figurovat Saturn, ale jinak si víc netroufám hádat ....

Napadá vás něco?

Turnovský

# Zasláno: 30.3.2011 20:52 
Odpovědět 

Jardine

vyhoření se může projevit za nejrozmanitějších astrologických situací a doufám, že si pamatujete, že tvrdím, že projít vyhořením, zpracovat ho je pro pomáhající profesi jako je např. astrologie nutná a potřebná zkušenost

neo
člen

# Zasláno: 30.3.2011 21:14 
Odpovědět 

[bJardine[/b]

Syndrom vyhoření nevzniká hned a jde o vyčerpání potenciálu těla a duševna, na to jsou tranzity krátké ..., maximálně mohou dát poslední impulz ... .

Spíše užitečnější je hledat v nativitě "hospodaření" s vitální energií, sklony k snahám zvládat vše, člověk je dříč či karierista a vlastně neumí odpočívat ,což může i signovat proces slabého sebevědomí, nebo potřebu se zkrátka vydávat ... .
Navíc je to synonymum dnešní doby, kdy některé odvětví vyžadují 100% účasti jedince bez pomalu nároku na soukromí, k tomu je potřeba připočítat i chování mladých lidí jež ještě neznají svých hranic, mají své ideály ... .

Lze říci že tohle patří do jiné dimenze či roviny na kterou má vliv astrologie nepatrný či zprostředkovaný.

Tranzity Saturna či Pluta člověka spíše psychicky zalehnou, nebo se projeví hmotněji v podobě restrikcí v životě ... .

Syndrom vyhoření je patrný třeba u sester pracující na popáleninovém centru, nebo sester jež pomáhají bezmocným v Ldeenkách ... .
Pak to jsou bílé límečky, třeba finančníci na burzách ... .

Je to vlastně problém s nehospodárnosti se svojí životní energii, kdy se pořád jede na plný plyn a člověk vlastně nemá pevně dané priority až to s ním sekne a je nucen ... .

Hrozí i zvířatům ... .

Jardine
člen

# Zasláno: 30.3.2011 22:11  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Díky za odpovědi.

Nějak si to sumíruju v hlavě .... pokud tomu rozumím, tak u klasického vyhoření (třeba podle definice zde http://www.syndrom-vyhoreni.psychoweb.cz/) příčina leží v pracovní oblasti, kde dochází k nějaké energetické disbalanci (přílišné přepínání, nadměrná koncentrace na druhé na vlastní úkor atd); odsud se to samozřejmě může přelít do jiných životních oblastí.

Pak je tu ještě jedna obdobná situace (a to je asi to, o čem jsme mluvily s Milenou), a to je ta, že člověk nějak "vyhoří" ne přímo vlivem práce (odkud ten podnět nemusí vzejít), nýbrž tíhou sumy všeho, co je na něj naloženo (kromě zaměstnání třeba péče o děti, nemocné rodiče, vlivem neuspokojivého partnerství, finančních starostí) ... prostě se překročí kritická masa a organismus vyhlásí stávku.

Zkrátka mě zajímala situace, kdy je člověku tělem/psychikou vyslán signál, že tímto způsobem už nelze pokračovat. Pátrám po tom, zda lze rozlišit, kdy prostě nezbývá než zatnout zuby a vydržet (protože jinak to v dané situaci nejde) a nebo kdy je řešením nějaká zásadní změna. Pořád se mi tam motá ten Saturn, ale souhlasím, že je to příliš složité, než aby se to dalo popsat nějak astrologicky úhledně a jednoduše.

Irena
člen

# Zasláno: 31.3.2011 00:17 
Odpovědět 

Jardine
Pátrám po tom, zda lze rozlišit, kdy prostě nezbývá než zatnout zuby a vydržet (protože jinak to v dané situaci nejde) a nebo kdy je řešením nějaká zásadní změna
V syndromu vyhoření ti už nejde rozlišit zda máš nebo chceš pokračovat v započaté práci,snažení se situaci ještě zlepšit,vylepšit a nebo utéct odevšeho. Hloupé na syndr.v.je, že nevěříš tomu,že v tom lítáš.
Z mé a zkušenosti mého okolí,kdo tím prošel, jsme se shodli na pár jasných signálech,které tě upozorňují,ale to vidíš a víš až když začneš střízlivět z tohoto zakletí. Jsou to nemoci,které jsou plíživé a skryté jako syndr.vyhoření samo.
Jeden fakt tu je - 1 krok/ nutná pomoc od druhých. Supervize,terapie,a potom odpočívat. 2 krok/ radikálně změnit prostředí prostě okolnosti, které nás tam dostali. Nevím kudy vedou jiné cestičky ale tato je vyzkoušená.

Označit astrologicky myslím,že moc nelze.Pokud bych to na něco hodila pak na spolupráci tranzit Pluta,Netuna kvadr na osobní planety Slunce,Lunu,Mars,Merkur a nebo když přecházejí přes osy AC,MC.
Jiné horoskopy než svůj jsem nezkoumala. Chceš -li dáme někdy SKYPE.Já nerada píšu.

Vanda

# Zasláno: 31.3.2011 09:16 
Odpovědět 

Jardine,
syndrom vyhoření nastává plíživě, málokdy bouchne ze dne na den. Tak jako oheň nezhasne naráz, ale až dojde palivo. Když vezmeš definici tohoto jevu, jde o kumulovanou dlouhodobou zátěž. Proto je dobré v radixu hledat období s kumulovanou dlouhodobou zátěží, najmě jak je to vázáno na oblast VI. domu. Nedá se říct, je to jedna a ta planeta, na takový jev jedna planeta nestačí, ale když se sejdou vícenásobné těžké aspekty pomalých planet, je dobré dávat na to bacha.
A jak z toho je nutné řešit individuálně, protože radikální řez je sice pěkná věc, ale u profese, která je zdrojem obživy dotyčného a za normálních okolností je pro takového člověka i uspokojivá, naplňující, je trochu nešikovným řešením.
Na syndromu vyhoření jsou zrádné dvě věci: 1) neuvedomuješ si ho
2) klame tělem, tj. může dělat paseku v úplně jiných životních oblastech a ty si vůbec neuvědomíš, že příčina je ve vyhoření.

Spadla jsem do toho v letech 2006 -2007, částečně i 2008, trvalo to dobře dva roky, než jsem se vyhrabala zase ven. Astrologicky to bylo signováno mnohonásobnými těžkými aspekty v tranzitech i direkcích pomalých planet, které utáhly smyčku období předchozích více let zátěžových aspektů.

Dobrým varovným signálem může být:
1) přecitlivělost na běžné životní problémy, které jindy člověk řeší s nadhledem
2) otrávenost a odpor k profesi
3) únava

Vodítkem taky může být, jde -li o radix se sklonem k přepínání, se sklonem žít velmi aktivní život.

neo
člen

# Zasláno: 31.3.2011 09:24  - Změnil/a: neo
Odpovědět 

Jardine

je to dlouhodobé přetěžování organizmu, kdy je vlastně permanentně přetěžován. Je to vlastně otázka neustálého stresu, čímž dochází jednak vyčerpávání energetického potenciálu těla a jednak vlastně k vyhoření celého mechanizmu jež tělo připravuje na zvládání horších životních situací, tedy stresového hormonálního mechanizmu, který vyplavuje z nadledvinek adrenalin a v mozku pak kortizol ... .

Psychika je vlastně složitý chemický proces či chemický procesor, který má speciální oblasti pro chování v různých situacích a přitom používá společné části, dráhy tak aby se to sjednotilo do jednoho stavu a pojmu zde vědomí.
Na podněty reaguje tak, že vyplavuje hormony a neurohormony a tím komunikuje a vysílá signály dál do těla připravuje jej na situace ... .

Zde se pak mohou stát dvě věci jednak dojde již k "nekontrolovatelnému" podněcování tohoto ochranného stresového mechanizmu, tedy jak si podvědomě, dále že už jednotlivé části nereagují na tyto chemické impulzy, obdobně jako když dostáváme nějaký čas tišící léky, a jednak vlastně "poškodily" ty dráhy a oblasti jež jsou odpovědné o celkový náš pocitový tedy psychický stav, dráhy serotoninu, dopaminu, endorfinů.
Tím pádem mozek strádá a přicházejí deprese, únava, nechuť, spavost ...

Je to vlastně jak píše Irena, celý systém je natolik v akci, tedy přetížen že již nevnímá varovné signály, respektive bere pomalu celou kapacitu přenosových drah i ostatním oblastem a tím se vše ... .

Co je zajímavé, též trpím únavovým syndromem a zrovna ten den kdy jsi to sem dala, tak jsem hodně na tom přemýšlel... .

Je to jako kdyby jsi pořád pracovala od rána do večera, tak že by za chvilku nastoupily automatické reakce a chování tak aby jsi to zvládla, no a jak to přejde do automatiky tak není moc místa na varovné signály.
De facto by jsi byla zombí :-)

Vanda

# Zasláno: 31.3.2011 11:55 
Odpovědět 

Jen bych ještě doplnila, syndrom vyhoření se často vyskytuje u lidí, kteří dlouhodobě pečují o nemocného nebo přestárlého člena rodiny. Potíž je, v takovém případě se těžko může pečující úplně odstřihnouit a radikálně změnit stav, když jde například o nemocného ve finální fázi. Je pak nutné hledat pomoc a jak delegovat péči i na někoho jiného, aby zátěž byla dlouhodobě únosná. Bavila jsem se o tom s kamarádkou z charity, na kterou se příbuzní hodně často obracejí až ve fázi totálního vyčerpání zdrojů, protože dříve se přijít stydí.

Irena
člen

# Zasláno: 31.3.2011 12:11 
Odpovědět 

Nedalo mě a několik horoskopů jsem si prošla. Vidím,že nejčastěji se setkávám s Lunou nebo Sluncem, které jsou vázány aspekty s Plutem. A když je Mars hooodně aktivní,tahoun Saturn se vyžívá v pracovitosti,organizaci atp pak duševní zátěž je na světě.
Slunce,Jupiter,Mer,Mars 28°/ Kozoroh 1dům. Asc Střelec
Luna opo Pluto Jak by mohla moje Luna unést vše co ji smečka v Kozorohu naservíruje a Jupiter expanduje. Trigony tomu všemu jen tleskají.
Jardine mrkni, propojení těchto planet -energii máš jen v jiném pořadí.
Prosím opatruj se.

hanka
člen

# Zasláno: 31.3.2011 12:33 
Odpovědět 

Ahoj, Jardine,
co pamatuji, pak máš za sebou poměrně obtížné období, myslím, že se nemýlím, že se to všecko týkalo Tebe:
- úmrtí v rodině - myslím tchán, tam to docela gradovalo
- Tvoje pracovní nasazení (myslím, žes psala o tom, jak moc se Ti líbí v nové práci)
- stres okolo bouračky, která naštěstí dobře dopadla
A když k tomu připočítáš starání okolo dětí a pomoc manželovi se zvládáním té situace okolo jeho rodičů, která byla velmi stresující, pak toho máš za sebou tedy dost.
Nejzazším signálem je nemoc, která člověka vyřadí totálně, pokud nerespektuje varovné signály. Už to, že se zde ptáš, je takovým signálem.
Nějaký způsob relaxu a oproštění se od části povinností - úplně nebo aspoň na nějaký čas - je pro Tebe momentálně opravdu na pořadu dne.

hanka
člen

# Zasláno: 31.3.2011 12:38 
Odpovědět 

Ještě PS pro Jardine - možná jsem se v předchozím unáhlila, a Ty jen teoretizuješ o SV, ale automaticky mi vyskočily všecky ty docela drsné věci, které jsi zde vyprávěla, a spojila jsem si to s nimi.

Irena
člen

# Zasláno: 31.3.2011 13:53 
Odpovědět 

Ano Hanko,taky jsem si u jardine sečetla vše co z okolností víme.
oproštění se od části povinností - úplně nebo aspoň na nějaký čas
Ve stavu SV není dobré pokračovat v rozjetém vzorci nápomoci. Stejně už nepomáháme,nepečujeme jen naše netrpělivost zhoršuje situaci a bohužel vytváříme kolem sebe dusno a nás to více a více vyčerpává,když vidíme jak jsme nepoužitelní.

Moudré je poodstoupit,nechat se zastoupit někým jiným. Nechat si jen nezbytně důležité. Často se děje,že rozhodnutí vezme do ruky někdo z nadřízených,v rodině a nebo dokonce sám nemocný tedy, když to s náma nejde jinak. Říká se tomu osud. Zní to divně,že?
U mě se stalo SV dvakrát v životě. Poprvé v r.1981 a protože jsem neuměla s něčím takovým zacházet a ani se to v české atmosféře nenosilo, zopakovala jsem si lekci znovu před 3 - 4 lety. Dnes bych neměnila ale tenkrát žít se to nedalo.

Kveta
člen

# Zasláno: 31.3.2011 16:10 
Odpovědět 

Taky jsem si tím před několika málo roky prošla. Virgo si možná vzpomene - dokonce jsem střízlivě a reálně uvažovala o odchodu. Téměř absolutní pocit maximální zbytečnosti zde na světě. Pocit vyhoření, pořád dokola opakující se mně osobně nic nepřinášející činnosti..., takový jakoby pocit marnosti.
No, v letošní zimě mě ty pocity znovu začaly přepadat. Tak jsem se vrhla na kurz na počítače. Rovnou jsem se přihlásila do pokračovacího, s úspěchem zvládla, tak teď momentálně se připravuji na zkoušky ECDL :-)

Jardine
člen

# Zasláno: 31.3.2011 18:20  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Děkuji všem za reakce a starost. Vidím, že těmito věcmi si prošlo více z vás.

U mě je to tak, že mi nehrozí nějaké vyhoření typu že by mě věci nebavily nebo na mě sedala nějaká depka ... naopak, poté, co mi Pluto konečně slezl z AC, se cítím vnitřně lépe než kdykoli předtím. Ale je fakt, že ta zátěž zvnějšku je opravdu veliká ... hodně nemoci v rodině (a nejen fyzické), pomoc s dětmi nemáme, práce mě sice baví, ale poslední dobou na nás vedení jen hartusí, že budeme muset podávat čím dál větší výkony za čím dál méně peněz (viz situace ve vysokém školství) ... no, furt něco. Bohužel se svými 6 kardinálními planetami (včetně Slunce, Luny a k tomu AC) jsem trochu extermista na výkon a moc neumít zvolnit .... i když teď jsem začala dělat jógu a chytlo mě to, takže se snažím trochu naladit na jinou vlnu. Ale většinou je to tak, že když si najdu úlevu od jedné věci, spadne na mě něco odjinud.

Tranzity: Pluto kvadrát Jupiter, Pluto kvadrát Pluto, Saturn kvadrát Luna plus Saturn a Saturn konjunkce Pluto, nabíhá Pluto opozice Luna ... moc na odpočinek to není. Ale mně opravdu stačí se jednou trochu líp vyspat a už jsem zas na nohou. Fakt jsem docela nezmar

Horší je to s manželem ... tam se obávám, že to vyhoření je reálné. Přestože se mu v práci vede, pozoruji na něm, jako by z něj vyprchávala radost ze života, chodí jak mátoha, pořád pospává ... nějak se mi to nelíbí. Určitě to začalo smrtí tatínka a nepřidala tomu ani ta nehoda, ale nějak se to prohlubuje. Teď mu nabíhá tranzitní konjunkce Pluta s Merkurem (tr. Pluto v 9. domě, Merkur vládne 2. a 6. domu). Takže spoustu věcí musím ještě za manžela přebírat, protože vidím, že mu síly chybí.

No, ještě že mám tu astrologii; člověk do toho trochu líp vidí.

Zkusím zjistit, kde by šlo ještě ubrat ..... ale nějak zatím nevím nevím.

Irena
člen

# Zasláno: 31.3.2011 20:03 
Odpovědět 

Jardine
Těší mě,že se cítíš tak jak píšeš. Považuji i za docela přirozené,že jdeš z jednoho do druhého.Takový kolotoč života při tvých Tkvadrátů.

Tak se drž a mysl drž s jógou.

Zlata
člen

# Zasláno: 1.4.2011 10:49 
Odpovědět 

taky jsem si něčím podobným prošla. Protože však všechno dělám fakt důkladně tak jsem to dopracovala až do nemocnice, začal stávkovat organismus.. Teprve v klidu tam mi došlo jakým strašným způsobem jsem se já životní optimista dostala do stadia kdy jsem se ze života vůbec neradovala,( obrovský psychický nápor, který jsem nedokázala vyventilovat ven ). Zpětně to ale beru jako obrovskou školu a posunulo mě to hodně dopředu.

Jardine
člen

# Zasláno: 1.4.2011 11:11  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Zlata

To je dobře, že jsi z toho vyšla silnější.

Já prostě vidím problém v tom, že člověk ve své situaci nedokáže kolikrát objektivně posoudit, kde vůbec je možné a žádoucí ubrat nebo něco změnit. Všechno se zdá důležité ... děti, domácnost, obživa, rodiče ... nějak z toho nejde jednu položku vypustit. Klasická rada dříve zněla "najděte si méně stresující práci" .... nojo, ale v dnešní době, kdy je člověk vůbec rád, že nějakou práci má, a "méně stresující zaměstnání" jsou čím dál nedostatkovějším zbožím? Naopak, čím dál víc lidí si nosí práci ještě domů a nemůže udělat za pracovními aktivitami tlustou čáru, což moc klidu nepřidá.

Často si kladu otázku ... co dělám blbě ?(protože kdybych to dělala dobře, patrně bych nebyla permanentně ve stresu). Ale zatím nějak nedohlédnu na odpověď

Ona je vůbec otázka, jestli s devíti kvadraturami lze nebýt permanentně ve stresu

Zlata
člen

# Zasláno: 1.4.2011 12:22 
Odpovědět 

Jardine

Neřekla bych zrovna silnější, ale vyrovnanější. Mám radost když svítí sluníčko, mám radost když prší, mám radost, že mám práci co mě baví ( taky v ní jsem od rána do večera a na víkendy si nosím domů), na všechno se těším, i na věci, které mě předtím v tom stresu vysloveně nervovaly. Neřeším minulost ani budoucnost, těším se teď a tady, co nestíhám to taky neřeším. Paradoxně tím pádem stíhám mnohem víc. Mám pocit, že se mi změnilo i vnímání času, každý den je hodně dlouhý, takže nějak stíhám víc aktivit. Občas na mě taky přijde slabá chvilka, to si pak uvařím hrnec meduňky na zklidnění, sednu si a pěkně prodýchám a je zas fajn.

Iva
člen

# Zasláno: 1.4.2011 12:36 
Odpovědět 

Jardine

Jardine neděláš nic blbě:-). Ale v tom středním věku je to pro ženskou přímo smrtonosná nálož Doma manžel, děti plus celá domácnost a většinou už starost o rodiče, kteří začínají být nemocní. Plus to zaměstnání. Pro ženskou proto mnohem víc než pro chlapa, protože domácnost, děti a mnohdy i manžel leží na té ženě a starost o rodiče ve většině případů přenechávají mužský taky ženám ať už jsou rodiče z kterýkoliv strany.
V podstatě je v lidských silách jen cca třetina tohodle ale protože se furt jako ve společnosti dělá, že se to dá zvládnout, tak ženský to prostě zvládají. Až je to jednoho krásného dne položí.

Nevím jestli je syndrom chronické únavy to samé jako vyhoření ale ten jsem dostala někdy v roce 1984 a snažila se i tak chodit do práce ale pak už to prostě nešlo a protože to tady ještě neznali, tu diagnózu,tak mně nedali nemocenskou, takže jsem byla samoživitelka s dítětem, otec byl po infarktu a já pomalu nedolezla z postele ani na WC natož do práce a měla teda vyřešit jak žít a přežít bez peněz:-). Tomu říkám bezvýchodná situace!! Nikomu to nepřeju!!! A ještě na mně koukali, že jsem jen líná:-). To je ten pravý pocit úplnýho zoufalství:-). A dokonce i můj jinak moc hodný otec.

Vždycky jsem si říkala, když jsem četla takový ty články ve Vlastě a jinde jak to všechno zvládnout a ještě zůstat půvabná, milá a svěží aby mně na to teda dali rozvrh. Co jako stihnu za hodinu co za 1/4 a tak dále. Podle mně by jim muselo přinejmenším vyjít, že den má 36 hodin

Iva
člen

# Zasláno: 1.4.2011 12:45  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Jo a v Česku jsou ženský ještě hrdý na to, jak se honí:-). A dokonce se chlubí, když nějaká stačí víc... Tak dobře jim tak, ne? Italka by se tak honit nedala.
I když paradoxně by člověk řekl, že Češky jsou chytřejší Holt taková ta študovaná inteligence je někdy skoro na závadu.Italky tak študovaný nejsou ale natolik jsou chytrý aby pochopily jak to chodí (s chlapama).
Proto se teda určitě neschvátí:-)).

virgo63
člen

# Zasláno: 1.4.2011 13:57 
Odpovědět 

Až tak? Copak všichni tady mají/měli syndrom vyhoření?

Je pravdou, že je na každého nakládáno čím dál víc práce, informací atd., ale je taky třeba poslouchat tělo a ne ho např. krátkodobě oblbovat, jak je často zvykem (ať už tradičními povzbuzovadly, nebo teď čím dál častěji těmi chemickými.) To se pak snadno tělo přepne a je zle.

Když něco nestihnu tak co? Však ono se to nezblázní, zkuste to. Prostě se jdu vyspat, když jsem unavená. A že neni uvařeno? No a co? Ať si vezmou chleba. Proč se mnohdy stydíme říct svým nadřízeným či rodině - jsem unavená, nemůžu.

Ireno, taky mám Sl a Lu angažovanou s Pl, ale tím to asi není, jsem sice pracovitá, ale zároveň je mi hodně věcí fuk (pokud nemám sil).
Teď jsem někde četla, že k syndromu vyhoření jsou náchylní majitelé krevní sk. B. Jak jste na tom?

Květo - jsi šikulka pilná!! Ale vůbec netuším, co je to ECDL?

Tak pápá

hanka
člen

# Zasláno: 1.4.2011 14:55 
Odpovědět 

Prošla jsem tím třikrát. Poprvé, když jsem pečovala o umírající maminku, to jsem se zbrchala rychle, byla jsem ještě mladá.
Podruhé po blbém porodu, to jsem byla tak vyčerpaná fyzicky, že dolézt na ten záchod, jak píše Iva, a očistit si zuby, a pak ještě umýt, nakojit dítě a vyprat, ve mně vyvolávalo záchvaty pláče, že to nezvládnu.
Jsem byla překvapená, že jsem vůbec měla mlíko, a tak jsem kojila do tří let.
Z toho jsem se zbrchala ještě jakž takž, byla jsem ještě furt mladá.
Pak jsem pečovala o umírajícího manžela, a to už jako tedy bylo i na mne zu viel.
To už se mi hustě zvládalo jak psychicky tak fyzicky.
Jenže - vyprdnout se na ty lidi nejde. Respektive asi jde, ale neuměla jsem to.
Mám krevní skupinu A. Pomohla mi homeopatie a čínská medicína. A zaměstnavatel. A vydupala jsem si, že budu spát, jak dlouho chci já.

hanka
člen

# Zasláno: 1.4.2011 15:00 
Odpovědět 

Jo, a ještě rudě vidím, když je změna času. Letos ani tak ne, protože je hodně dlouhodobě stabilní a poměrně slunečně optimistické počasí.
Ale vloni to byl děs - podmračená depka, do května nebylo Slunko vidět.
To jsem spala a spala, jak Karafiátovi brouci.

Iva
člen

# Zasláno: 1.4.2011 20:14  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Když už jsem nakousla ty České ženy a jejich inteligenci tak tady ještě kousek:-).

Equal Pay Day

Den rovnosti příjmů pro obě pohlaví - 14/4 v ČR

Ženy v ČR vydělávají v průměru o 26 % méně než muži (v EU je rozdíl mezi průměrnými mzdami 17,4%, ve Francii je to 15,8 %, v Maďarsku 16,3 %, v Rumunsku a Bulharsku 12,7 %, v Polsku 7,5% a Itálii jen 4,4 %).

Jaké jsou příčiny této situace? Jak ji můžeme změnit? Jak můžeme podpořit aktivní ženy, které chtějí pracovat na svém profesním rozvoji?

Symbolem, který poukazuje na rozdíly v příjmech se stala červená kabelka, taška či peněženka. Barvu zvolily organizátorky podle toho, že v účetnictví znamená právě ztrátu.

Akci pořádá česká organizace Business and Professional Women (BPW). Tato organizace existuje ve více než 80 zemích světa, a má své zastoupení jak v OSN, tak i v Radě Evropy.

Iva
člen

# Zasláno: 1.4.2011 20:18  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

To je inteligence co?? :-))

Jardine
člen

# Zasláno: 1.4.2011 20:40  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Iva

No, s tím rozdílem kultur jsem to poznala na vlastní kůži ... jezdívala jsem kempovat se svou anglickou partou (do Wiltshiru na kruhy v obilí; to jsem si ještě myslela, že je dělaj mimozemšťani) a každé ráno jsem vstala, že udělám snídani, a uvařila jsem kafe lidem okolo (a občas jim ještě naservírovala tu snídani). Luna v Raku, no. A to jsem si vždycky pěkně vyslechla, od dámského ansámblu party, že jim tam kazím morálku a rozmazluju chlapy - že jim tam tahám nějaké středověké manýry atd atd. Chlapi si samozřejmě nestěžovali

Když jsem pak měla přítele Angličana, žasnul, že vařím ... to ty jejich prý nedělají. To mi zase přijde docela extrémní ....

virgo

No, musím říct, že jsme docela liberální domácnost; vůbec nelpím na nějakých uklízeních rituálech a spousta věcí počká v klidu. Spíš je to v tom, že děcka máme rok a půl po sobě a oba jsou ještě ve věku, kdy vyžadujou hodně pozornosti (intenzivně o ni soupeří, takže prudí prakticky neustále), takže udělat si při nich jakoukoli domácí práci je sisyfovský úkol. Když je vykážu do vedlejšího pokoje, aby si tam hráli, zatímco uklidím ten stávající, udělají mi tam z něj zatím kůlničku na dříví. Ale pomalu se to lepší.

hanka

To je jasný, vyprdnout se na blízké nejde.

Někdy mi to trochu připomíná, co říkal jeden můj kolega-jazykář. "Učit se jazyky je v první řadě dřina, a spousta "moderních" knížek a kurzů se to snaží elegantně okecat a prodat to jako bůhvíjakou snadnou zábavu. Ale je to dřina a kdo nedře, nic se nenaučí." A připadá, mi, že totéž v bleděmodrém dělá mnohá taková ta ňůejdžácká self-help literatura, tvrdivší, že pokud vám není po těle harmonicky, pozitivně a pokud zápasíte s překážkami, je něco "špatně", nevibrujete těmi správnými frekvencemi a musíte se přeprogramovat (zázračná metoda za pouhých XX dolarů). A přitom život někdy fakt JE dřina, ať kolem toho afirmujeme a manifestujeme co chceme. Ale to se tam neříká; neposlouchá se to dobře. ... Na druhou stranu je dobrý, že existuje ta čínská medicína, ajurvéda, jóga nebo cokoli jiného, co může v těchhle situacích pomoci.

Zlata
člen

# Zasláno: 2.4.2011 08:39 
Odpovědět 

Jardine

Měla jsem kluky po sobě přesně o rok, tak vím co teď zažíváš. Zvládli jsme to celkem s přehledem. Základ byl manžel ochotný přiložit doma ruku k dílu a automatická pračka, a snad ještě to, že teplá voda tekla z kohoutku. Přežili jsme i období kdy jsme 3/4 roku byli bez kuchyně a teplé vody. Byli jsme mladí a plní elánu, vycepovaní z trampu, ani nám to nepřišlo.

Irena
člen

# Zasláno: 2.4.2011 14:21  - Změnil/a: Irena
Odpovědět 

Milan Zahradník

# Zasláno: 4.4.2011 14:54 
Odpovědět 

Nazdar dámy a pánové.

Nela s Aničkou jsou 2 roky od sebe a je to fakt dřina! Často "utíkám" jinam a často se těším "do práce". Taky soupeří o pozornost a do toho ještě bězí psisko a pak kotě - Čert. No chudák Katka.

Jardine
No a kdo či co si dnes myslíš, že ty kruhy dělá?

Kveta
člen

# Zasláno: 4.4.2011 16:09 
Odpovědět 

virgo63
Je to tzv. řidičák na počítače. Zkrátka umět PC maximálně využít (Excel, Acces, PowerPoint) a ne ho používat jen jako lepší psací stroj. Stačí zagůglit ECDL a vyjede hafo povídání.

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Syndrom vyhoření