Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Vstup planet do nového domu
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
neo
člen

# Zasláno: 20.12.2010 12:53 
Odpovědět 

Co takhle si povídat o tom co nás čeká v nativu, zde vstup tranzitní planety od Jupitera až k Plutu do nového domu, nebo naopak opuštění a zkušenosti.

Jardine
člen

# Zasláno: 20.12.2010 14:36  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Co takhle si povídat o tom co nás čeká v nativu

No, to by mě taky zajímalo! V blízké době mě čeká vstup Jupitera do 3. domu, kde posléze utvoří konjunkci se sebou samým. Bude to koincidovat s koncem mateřské a návratem k mojí učitelské profesi na plný úvazek. Tak to asi v práci pofrčí, řekla bych ... plus že bych konečně přestala věci omílat v hlavě a hodila je trochu na papír? Přece jen, v akademickém světě platí publish or perish! Taky bych se ráda vrátila k překládání (můj tajný sen; při mateřské to vzhledem k nedostatku "okamžiků soustředění" nešlo).

V současné době mi Pluto po téměř čtyřech letech přestává šíbovat přes Ascendent a zaplouvá do mého prvního domu, kde snad bude trávit nějakých dvacet let. Výrazný bude hned začátek, za nějaký čas mě čeká jeho opozice na Lunu/Saturn. Asi se nějak promění moje pojetí vztahů a s ním ji pohled na sebe ... možná nějaké odtržení se od mechanismů přetrvávajících z dětství ... ale víc nedomýšlím, u Pluta člověk nikdy neví. Necháme se překvapit

Turnovský

# Zasláno: 21.12.2010 00:29 
Odpovědět 

Jardine

nedomýšlejte, nenechte se svázat minulostí, nepřenášejte ji do budoucnosti

překlady? Výborně, mám jeden tip: URL

je to Elizabeth Wright: Psychoanalytic Criticism: A Reappraisal

neo
člen

# Zasláno: 21.12.2010 07:37 
Odpovědět 

Pan Turnovský

má recht, přesně to jsem dělal když mi vstupoval Jupiter do 3 domu a na svůj nativ ... .

Jardine, ale máš též u Pluta DH !

Jardine
člen

# Zasláno: 21.12.2010 10:20  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

p. Turnovský: wow, to by bylo hned zkraje pořádné sousto ... Já mám taky svých pár tipů (třeba tohle http://www.amazon.com/Developing-Mind-Relationship s-Brain-Interact/dp/1572307404), ale ještě si musím chvílli počkat, zatím je pořád času jak šafránu.

neo

A co by ten Pluto u DH měl znamenat? Já jsem se aspekty dvou tranzitujících prvků vůči sobě ještě nějak nezabývala....

neo
člen

# Zasláno: 21.12.2010 19:55  - Změnil/a: neo
Odpovědět 

Jardine

Může Pluta podporovat a zároveň, když tam je Asc, tak to pravděpodobně může směřovat k určitému osvobození či získání své identity niterného sebevyjádření a nakonec i uplatnění jej navenek, zde záleží na znamení kde se nachází.

Jinak řečeno silný vlivk vedoucí k přehodnocení a následné transformací své osobnosti, zde většinou ve ztížených či omezujích podmínkách, tak aby tlak k této duševní transformaci, nepohltila denodenní profánnost, což budí napětí a krize v životě, neboť je to mnohdy v rozporu s tím co citíme jako aktuálně pro nás vhodné v úzusu k poměrům společnosti, tedy domnělé spokojenosti.

Jardine
člen

# Zasláno: 21.12.2010 21:05  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Může Pluta podporovat a zároveň, když tam je Asc, tak to pravděpodobně může směřovat k určitému osvobození či získání své identity niterného sebevyjádření a nakonec i uplatnění jej navenek

No, tak to bych byla moc ráda, kdyby se něco podobného alespoň malilinko povedlo ... I když, procházím obdobím, kdy tlak na to, vynakládat energii a pozornost směrem k druhým je enormní; na nějaké niterné věci moc není kdy (i když by se chtělo). Tak nevím, jak to s tím přehodnocováním nakonec dopadne ...

neo
člen

# Zasláno: 21.12.2010 21:22 
Odpovědět 

Možná že tedy jde o potřebu vymezení svých potřeb vůči ostatním, tak aby nebyl člověk "otrokem" domácnosti, práce, vztahů, třeba jen tím že neumí říci pořádně NE, nebo mně zde ještě rezonuje, že skrz druhé si nakonec uvědomíme svoji sílu a schopnosti ... .

Ty jsi jak jsem zde pochytil na mateřské dovolené, tak že jsi zahlcena výchovou a domácností, některé mamky se pak hodně cítí vytížené a jsou a navíc tak trochu zblblé , jak přistupují ke komunikaci s bábetkem :-), horší je už když se to přenáší na druhé ... .

Odvádíš daň přírodě a jsi pod jejím vlivem a to moc hvězdy taky neřídí :-), to nechávají na bedrech přírody

Jardine
člen

# Zasláno: 21.12.2010 21:22 
Odpovědět 

Tady jsem něco našla:

When the North Node transits the Ascendant, the individual is in a "coming out" phase. Personal timing tends to be fortunate, and there is a knack for being in the right place at the right time. Things begin to click, as there is an air of self-sufficiency, with others responding more readily to any personal efforts undertaken by the individual.

At the same time, the transiting South Node on the 7th house cusp shows that others may tend to be somewhat like extra weight to carry, requiring the individual to take on added responsibilities or burdens. This transit occasionally times a health problem or unfortunate circumstances surrounding the marriage partner or an intimate. Due to stressful conditions, partners may become moody or difficult to deal with. Because the individual with this aspect is anxious to move forward on his/her personal interests and projects, any conflicting demands are more taxing than usual.
http://moonvalleyastrologer.com/moon_nodes.htm

Tak to by sedělo jak ta prdelka na hrnec ....

Jardine
člen

# Zasláno: 21.12.2010 21:41  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

neo

No, na mateřské už jsem pátým rokem .... zahlcenost výchovou mi nevadí; já jsem v podstatě sama trochu dítě, takže křepčení s potomstvem je mi potěšením, a myslím, že z toho nijak neblbnu (naštěstí mám ratolesti, které se velice záhy naučily mluvit a baví je rozpravy na celkem složitá témata; fáze typu "hami bác" u nás netrvaly dlouho).

Spíš je to v takovém tom celkovém nastavení ... děti jsou obě kardinální typy s nepřeberným množstvím energie, malou potřebou spánku a silně vyvinutou individualitou, takže na příslušníky rodiny (kteří by preferovali klidná submisivní robátka) je to těžký kalibr a dobrovolníci na výpomoc s hlídáním se nehrnou. I můj statečný manžel (který nadevše miluje klid) už z toho množství sršící energie nějak umdlévá ... no, a do toho ještě různé vztahové "bonbónky" mezi příbuznými, kteří to velmi často řeší přese mne, taky haprující zdraví vůkol, plus k tomu ještě práce na kus úvazku (většinou na to padnou večery) ... a ještě ten Pluto ... no, celkem adrenalínek.

neo
člen

# Zasláno: 21.12.2010 23:14 
Odpovědět 

Jardine

tak to jsou kardinální ostruhy, zvládat takové "raubíře" zaujmout jejich pozornost a unavit je a naučit je určité míře tolerance... .

Hold jsi vůdči osobnost vaší smečky

To ten Pluto na Asc Ti může pomáhat určité regeneraci... .

Jardine
člen

# Zasláno: 21.12.2010 23:21  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

neo

To ten Pluto na Asc Ti může pomáhat určité regeneraci... .

Jojo, napřed rozložil a teď regeneruje ....

Hold jsi vůdči osobnost vaší smečky

Jsem, protože musím.

neo
člen

# Zasláno: 22.12.2010 08:57 
Odpovědět 

Jardine

nedávno mě tranzitní Pluto vytvořil opozici na nativního Merkura, to bylo taky o život.
Než jsem se naučil pochopit jeho čistou podstatu zde energii, přes den jsem dostával záchvaty doslova děsné hrůzy( paniky), to ale už bylo když jsem pochopil jak pracuje s našim nitrem, že se nejdříve projektuje do našich prožitků a problémů a ty graduje a když se tato jeho hra rozpozná, tak lze vnímat tu tenzní energii na níž tělo a mysl pak reaguje záchvaty hrůzy, je to doslova peklo a nelze s tím nic moc dělat.
Od té doby mám hluboké pochopení lidí jež trpí nějakou duševní nemocí, že to hold nelze někdy ustát ... .

Pozitivní bylo, že to člověk rozpoznal nakonec a musel si to zkrátka odžít ... .
Proto mám jiný pohled na Astrologii, neboť co jiný mapují v horoskopech mě se odehrává na duši a těle

Kveta
člen

# Zasláno: 22.12.2010 09:17 
Odpovědět 

neo
neboť co jiný mapují v horoskopech mě se odehrává na duši a těle
Všechno a všem se odehrává na duši a těle, v tom nejsi žádná výjimka. Horoskop je pouze placatý obrázek odrážející tu hru, tudíž se člověk sám na sebe může podívat jakoby z odstupu, z nadhledu. A mnohdy to ani nemusí fyzicky prožít, stačí, když si to uvědomí, vezme na vědomí.
Nakonec sám potvrzuješ, že to, co sis odžil, bylo v horoskopu zmapováno.

Jardine
člen

# Zasláno: 22.12.2010 10:02  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

přes den jsem dostával záchvaty doslova děsné hrůzy( paniky), to ale už bylo když jsem pochopil jak pracuje s našim nitrem, že se nejdříve projektuje do našich prožitků a problémů a ty graduje a když se tato jeho hra rozpozná, tak lze vnímat tu tenzní energii na níž tělo a mysl pak reaguje záchvaty hrůzy, je to doslova peklo a nelze s tím nic moc dělat.

Bingo! Vidím, že prožíváme Pluta dost podobně ... Já jsem jinak docela optimista a nadšenec, ale jak na mě dosedne Pluto, slušně po tu dobu cvokatím. A to si nijak neprogramuju dopředu, většinou tranzitů jsem prošla dřív, než jsem o nějakých tranzitech cokoli věděla. Snad to jednou pochopím, proč ten psychoterůrek .... trochu to zhlehčuju, ale dobře ti rozumím; žádná legrace to není.

neo
člen

# Zasláno: 22.12.2010 11:51 
Odpovědět 

Jardine

jestli to vnímáš takto psychicky, tak v této poloze je to většinou o blokaci vyplavování serotoninu, neurohormonu pociťované pohody, jeho blokace či špatné vyplavování pak přináší úzkosti, splíny ... .
Jelikož organizmus nestačí takto reagovat spadá do této úrovně a když navíc člověk má nějaké potíže a poznmenání, tak je vlastně takto zesiluje a dává jim kontury, jež by za normálních podmínek neměly, víceméně by byly vnímány jako problémy bez tenze, jake v životě je bezpočet.

Serotoninu je hodně v banánech a je k tomu též vhodné brát vitamín B6, jíst hodně potraviny kde je přítomen.

Je to docela schizma, neboť valná většina "zná" aspekty v nativu a že jsou vesměs energeticky neprojekční a tak k ním přistupuje, jako něco ...

Je to vlastně i moment sestupu do stavby duše a těla, byť je to psychicky velmi náročné, lze postupně vypozorovat tu hru a nakonec i stavbu naší duše a těla a jak spolu komunikují.

Tělo je též svým způsobem suverenní a má nesmírný tah k přežití a svoji duši či vědomí, a je zajímavé jak komunikuje s přírodou ... .

Jardine
člen

# Zasláno: 22.12.2010 12:36  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

víceméně by byly vnímány jako problémy bez tenze, jake v životě je bezpočet.

Jojo, z toho by byla dobrá rovnice .... problémy bez tenzí+tranzit Pluta=problémy s tenzí jako sviňa

neo
člen

# Zasláno: 22.12.2010 13:13 
Odpovědět 

Květo

máš pravdu, ale osobně to vnímám a mám zažité jinak a již jsem o tom několikrát psal a na to kladu důraz.

V podstatě jde v člověku probuzení jeho osobnosti - Ega, a je zajímavé časem uchopit ten proces, kdy na konci je čistá tenze, hmatatelná energie, zatím jsem moc neslyšel že by někdo cítil v sobě tu energii aspektu či tranzitu, zde v poloze jako elektřina jež nemá možnost spustit nějaký ten přístroj ... .

Je to čistá tenze, jež nemá co spustit či projektovat se ... .

Ostatně přirovnání k elektřině sedí, neboť ona ve svém naturelu je pořád táž, jen se mění její tok tím pádem napětí, ale co dovede spustit a vytvořit ... .

Tato "elektřina" v nejnižším našem základě se projektuje úplně jinak a to v prostředí kdy jsme součástí společnosti na sociálním a materiálním základě což je základ lidského druhu.

Zde je nejslabší a moc z toho nezmůže, neboť zde platí zákon druhu, spíše se projektuje do okolí a když je sociální tlak slabý, může se zatím nevědomě projektovat do okolí jedince tak aby v něm zažehla proces, vymanění a cestu ke své identitě.

Právě nejvíce aktivní je při vytváření naší identity, to se projektuje mnoha způsoby, talenty, aktuálními krizemi, ovzduším v rodině atd.

Ale to je běh na hodně dlouhou trať ... .

V čistější formě to je pak ve čistém odegovaném stavu zde na úrovni Merkura a Venuše ... .

Tedy v mám podání je to jinak, zde nejde o to že to někdo zažije ve formě krizí jež nás atakují a vytvářejí určité pochody a tlaky na hledání a následnou transformaci, ne tak jsme to nemyslel, neboť to je někde uprostřed této lidské cesty spirály k duši až k její jsoucí podobě.

Jde čistě to jak řídí tělesné a psychické pochody a navíc je zde i senzitivita na aktuální stav planet a jejich chování, zde se už neodehrává nějaký proces, ale čistá energie v podobě tenze.... .

Tak jsem to myslel a zakusil ... .

Navíc to beru z globálu, neboť jsme si vědom, že celoplanetárně na lidi nemůže jednotně fungovat planetární pole, neboť by zde nakonec bylo vesměs identické prostředí a systém evoluce v přírodě by se rozpad ... .

Proto je to cesta, cesta ke vzniku duše v poloze směřující k jsoucnu.

Co je drsné a zajímavé, že vnímáš tu aktuální konstelaci, zde třeba DH u Pluta a tranzity Marta, Slunce, Merkura a zdají se ti úplně cizí sny a životní příběhy a kdyby jsi to v počátku neprohlédla, mylně by jsi to projektovala do svého života a hledala a měla i obavy ...

Zde po prohlédnutí jde o určité klima, jež se takto projektuje do našich stavů a vytváří to co pak popisujeme jako aspekty a v životě se to projeví, jako denní problém, či stav ... .

Jsme de facto v určitém planetárním klimatu a každý podle své senzitivity a procesu evoluce duše s tím má jinou zkušenost a projekci, ale v čisté tenzní formě je to určitá předprojekční hladina, jako hudební skladba, ale u každého se projeví jinak a jinak ji zakusí, to záleží na jeho cestě ... .

Zde je to potřeba naučit se vnímat ve jsoucí řeči, což je drsná transformace ... .

Horší je pak když se do toho prolne něco z nového dne, ale opět to kopíruje tuto zákonnost a princip stavu evoluce duše.

Příklad, při prvním prolnutí a obsáhnutí jsoucna, kde jsem to vnímal čistě živočišně a lidsky tak že to jsme mohl jedině takto pojmout a výsledek bylo setkání s Bohem, což jsem ji ostatně dříve někde i psal.

Tím jak člověk postupně rozpouští lidské kontury tak se mění a transformuje i toto poznání a již to není tak personální nýbrž, více odosobněné ... .

Tento princip je pak určují kdo a jak co pojme i když jde vlastně o jeden popud ... .

ashtangi
člen

# Zasláno: 22.12.2010 15:01 
Odpovědět 

zatím jsem moc neslyšel že by někdo cítil v sobě tu energii aspektu či tranzitu

Potvrzuju, osobne cítím prdlajs. Jsem schopná vystopovat u sebe tranzity v podobe konkrétních vecí, které se mi stanou, a/nebo jako záchvevy ega, vnitrní stavy, strachy, apod., ale to jsem vzdycky já samotná a s nejakou energií prijímanou od hvezd to opravdu nemá nic spolecného. Záchvaty siderální paniky neznám (díkybohu)...

Jardine
člen

# Zasláno: 22.12.2010 22:40  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

ashtangi

No, já asi vím, co neo tou tenzní energií myslí; i když mně se to míchá s těmi vnitřními stavy; nejsem schopná to vždy takto odlišit. Ale něco za těmi svými prožitky jsem tam určitě zaznamenala ... spíš než tenzi takový silný tlak jdoucí ve vlnách (hodně to gradovalo třeba když byl Pluto stacionární nebo měnil směr).

... hele, neo, jestli my nejsme nějací divní

neo
člen

# Zasláno: 23.12.2010 09:06 
Odpovědět 

Jardine

ono se to projevuje různě, ale ten tlak ve vlnách jsem zaznamenal též. Je to též hodně cítit u hrudní kosti v oblasti srdečního centra, určitá svíravost.
Někdy kdy je silné aktuální konstelace tak vnímám vír na temeni hlavy a brnění pod jazykem a nakonec i onu tenzi
Nebo tlak za hlavou ... .

Když mě tranzitoval Saturn přes Asc, tak šlo dokonce odvodit kde je mám přesně, bylo to jako kdyby člověk dostal něco elektrický pohlavek.
Asi jooooooooooooo

Jardine
člen

# Zasláno: 23.12.2010 11:26  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Je to též hodně cítit u hrudní kosti v oblasti srdečního centra, určitá svíravost.

Jojo, to je přesně ono.

Občas o tom přemýšlím, kde je klíč k tomu, jak Pluto na dotyčného působí; zda to jde nějak vysledovat v radixu.

Nevím ... u mě je to možná tím, že všechny moje planety od Slunce po Saturn jsou v napěťových aspektech na transsaturny (včetně Luny a Saturna, vládce radixu, v kvadrátu na Pluto), takže jsou tam bloky jako bejk, pak si mě ta energie takhle podává ... no, každopádně teď to konečně povoluje, tak si zpívám a raduji se.

neo
člen

# Zasláno: 23.12.2010 12:29  - Změnil/a: neo
Odpovědět 

Jardine

Planety většinou působí spirálně pokud pochopíme jejich popudy, zmatek do toho vnáší to, že zatím nechápeme jejich řeč a o co jde a co nás mají naučit.

V první instanci je to vesměs jednoduché a proto to vypadá ne spirálovitě, ale lineárně, neboť hlavní projekční rovina je naše životní platforma a prostředí a tah k osamostatnění a nabytí plného potenciálu naší osobnosti, zde ve formě plného potenciálu rozumu a smyslů.

Tak aby v následné fázi a zde jak to pozoruji, je to vesměs vyjímečné, "vrhly" tento potenciál na spirálovitý růst, kdy se učíme jsoucí řeči, jež se děje na určitém principu rezonancí, kdy nás něco osloví od nevědomé rezonance jež na nás působí velmi pozitivně to je v počátku, a většinou jde o nějaký rys charakteru.
My tuto rezonanci pak obsahujeme a prožíváme, v dalším sledu přijde nějaký životní průser, my na to zapomeneme a v posledním sledu jak se s tím průserem vypořádáváme, pojednou ucítíme onu rezonanci a skrz tato protivenství se je naučíme díky této rezonanci vnímat v poselství , tedy ryzí rovině jež již nemá lidské kvality a rozumové pohnůtky.
Tak to jde pořád dokola, než uchopíme nakonec tu podstatu, čistě tenzní energii, jak komunikuje s naší podstatou zde převážně psychikou, což vede k určitému osvobození a globálnímu jsoucímu vnímání, ale není to co je všeobecně považováno když se řekne Jsoucno, zde to má kvality jiné.

Je to vlastně proces učení k rozpouštění lidské osobnosti v prospěch jsoucí,jež se děje na spirálním procesu vývoje, kde ona spirála ukazuje etapy procesu vzniku osobnosti, dále plného duševního života a nakonec jsoucího života ... .

Každá tato forma či kruh spirály, což je vlastně ekvivalent k 12 domům ... , se děje jednak v jiných podmínkách a zde se používají či projektují jiné formy než v následující etapě ... .

Fatální je to že většina populace mnoho životů prožívá v první a dnes přikročuje k druhé etapě, což z této pozice zaniká pojem o spirálnosti a je vnímána lineárnost, na čemž staví právě dnešní astrologie ... .
My Zemi vnímáme jako rovinu, ale ve skutečnosti ... .
Je to právě ona platforma přechodu z lidství do duševních poloh, což nese mnoho učiva, tak že se to rozloží na více životů a tím zaniká právě spirálnost či onen výtah ... .

Vlastně to ukazuje i na smysl lidské existence a to je evoluce a ne revoluce, jinak řečeno že nás někdo či něco spasí

Když to podám do jiného příkladu, tak v této první fázi je to jako když se učíme manuálnosti a ovládání těla, a zde musí být vliv jiný, než v další fázi se učíme vědomostem ... .

Jinak řečeno jednak se zapojuje postupně planetární vliv a jednak planety v návaznosti jak zvládáme učivo a transformujeme se mění své kabáty, tak aby nás mohly podpořit v další spirále, to říká že v kontextu našeho vývoje jejich vliv může mít více podob a to úměrně eskalaci našeho vývoje zde duševního .
V první fázi bude jiní forma a v druhé taky, ale podstata zde třeba planeta je stejná ... .
Ona se nemění mění měníme se my ... .

To vesměs platí když v nativu je přítomen větší transformační prvek.

Jinak "obyčejně" je v základu horoskopu obsažen proces a klíče jež nás mají vyzvat a naučit k charakterové transformací a zkušenostem, tak aby mohla přijít následný rozvoj a další cyklus ...

Zde je potřeba podotknout , že je to na kardinální platformě života našeho živočišného druhu, byť silně již transformovaném, což ztěžuje nakonec uchopení a proces může být i velmi bolestivý

Jinak řečeno něco jiného chce denní vědomí a něco naše duše-vno.

Tento typ horoskopu když se vše zvládne, zde ony tvrdé aspekty, tedy člověk získá ucelený charakter, vliv horoskopu ustupuje na pozadí ... .

Zde je potřeba dát pozor na projekci zákonitosti živočišného lidského života a neprojektovat je do této sféry ... .

Zákonitost je třeba v tom že od 40 roku nám odcházejí rodiče, od 60 roku kamarádi a sourozenci, tedy je to vesměs přirozený proces našeho životního prostředí a nelze to "svádět" na hvězdy ... .

V podstatě to lze vystihnout i na příkladu kdy život přecházel z moří a oceánů na souš, což je úplně jiný rozměr a má jiné nároky, vznikají zde takové rozměry, jako je čich, hmat, sluch ... .

My zase přecházíme z dimenze souše a atmosféry, do rezonanční jsoucí dimenze, a zde již to není o čichu, hmatu ... následně rozumu a mozku, a to nás vlastně má v mnoha životech tedy další xxx generace naučit náš lidský příběh, to nám též vlastně ukazuje i astrologie i když v naší podobě

ashtangi
člen

# Zasláno: 23.12.2010 14:08 
Odpovědět 

Cloveci, asi jo, asi jste vy dva fakt nejak speciální. Svíravost, vír na temeni hlavy, brnení pod jazykem, tlak za hlavou, koukám na to jako blázen. Toz je pekné, ze jste tu tak nasli

neo
člen

# Zasláno: 23.12.2010 14:50 
Odpovědět 

Jardine

s tou tenzí na hrudi jde i o otvírání srdečního centra, jež pracuje na senzitivní a intuitivní úrovni, je to vyšší forma mozkového centra s logikou rozumu ... .

Asta

já ten vír na temeni vnímám i v momentě, když se třeba pohroužím do tahu Jsoucna, nebo občas když zde píši a tahám to ... .

Jardine
člen

# Zasláno: 23.12.2010 14:58  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

ashtangi

Už jsem se po letech bojů konečně smíříla s tím, že jsem exot, a přineslo mi to úlevu.

neo

U mě takhle působí kuriózně jen ty tranzity Pluta ... jinak, co se týče nějakého rozšířeného vědomí nebo vnímání něčeho odněkud, jsem v tomhle ohledu poměrně solidní zabedněnec.

ashtangi
člen

# Zasláno: 23.12.2010 15:17 
Odpovědět 

neo

Ty jsi evidentne ohromne citlivý, vnímavý, senzibilní clovek. Já na to mozná nevypadám, ale pravda je taková, ze se svým horoskopem bych se taky mohla ladit na kdeco. Mám to ale tak, ze vedome nechci. Nechci být somatický typ, nestojím o paranoie. Drzím si hranice a snazím se nenasávat energie zvencí, a kdyz neco nasaju, tak to nedrzím, ale nechávám to schválne plavat. Podívat se do svého vlastního i jakéhokoliv horoskopu je pro mne jako bych se dívala kolik je hodin, nic víc. Nechci viset na tranzitech, nejradsi jsem, kdyz o planetách nevím, a tak tomu po vetsinu doby i je.

Jardine

Tak to gratuluju k vítezství v boji s tebou samotnou!

neo
člen

# Zasláno: 23.12.2010 15:36  - Změnil/a: neo
Odpovědět 

Asta
tak to máme obdobné, i když to nevypadá. V podstatě za touto transformací je jak jsem poznal konfigurace YODu, jež tě skrz peripetie vede vlastně k osvobození ve formě vyvanutí v pojmu obsáhnutí, tak že to není únik, ale ztišení ve formě vím že vím a nechám žít ... .
Bohužel tomu nelze uniknout jen se snažit pojmout a zvládnout do nějaké formy a stavu.

Ostatní konfigurace v nativu směřovaly spíše k získání své bytnosti a vyřešení svého místa na slunci :-)
Tedy měly určité poselství k naplnění ale u YODu to je jinak , respektive konstelace Apex Saturn - kvinkunx Uran a Neptun .

Dagmar
člen

# Zasláno: 23.12.2010 15:49 
Odpovědět 

....ono se to projevuje různě, ale ten tlak ve vlnách jsem zaznamenal též. Je to též hodně cítit u hrudní kosti v oblasti srdečního centra, určitá svíravost.....

tedy nechci být přízemní, ale není to psychosomatické???

Jardine
člen

# Zasláno: 23.12.2010 15:50  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

ashtangi

V podstatě to vidím podobně jako ty (ostatně, kdo by taky stál o paranoie?) ... snad až na to, že za takovýchhle situací mnohdy není moc na vybranou. Prostě se něco děje, aniž by si o to člověk nějak říkal. A vlastní nastavované hranice se často ukážou být velmi křehké. Já sama nevím, proč se tak děje (začalo to poté, co mi Pluto v 21 letech přešel přes nativní DH), ale pud sebezáchovy mi velí moc nad tím nešpekulovat a poprat se s tím, jak nejlíp umím. Třeba to jednou pochopím; zatím si vystačím s tou radostí, že to vždycky nějak přežiju, a ve výsledku je to nakonec lepší, než bylo předtím .

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Vstup planet do nového domu