Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Fenomén ideálu
Autor Zpráva
neo
člen

# Zasláno: 16.10.2010 10:29 
Odpovědět 

My potřebujeme v životě ideál a vlastně vše si posvojujeme a idealizujeme. Tím se vlastně svět tak trochu pokřivuje a ztrácíme se i své podstatě.
Co takhle otevřít diskuzi o ideálu, idealizování, co to vlastně je, je to tah po obsáhnutí určití formy či stavu, jež nás nějak ovlivňuje a kněčemu nutí ... .

Nebo dočrtnutí toho co zatím neobsahujeme jen si domýšlíme ... .
Každá doba a společnost má svůj idál ... .

Jardine
člen

# Zasláno: 16.10.2010 14:23  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

No, já bych možná rozlišila ideál jako únik od reality (tedy jako projev neochoty žít v "tady a teď", jež je nějakým způsobem vnímáno jako neúnosné) a ideál jako určitou konstruktivní osobní vizi, která nám naopak může pomoci účinně se vyrovnat s obtížemi a krizemi na cestě osobního rozvoje.

Jinak ideály mě pronásledujou celý život ... Venuše opozice Neptun, Jupiter trigon Neptun, nabušený Beran, severní uzel v 11. domě ve Střelci konj. Neptun, chybí země ... :) Přinášejí mi spoustu komplikací, ale zároveň mi mnohokrát takřka zachránily kůži

děvče
člen

# Zasláno: 22.10.2010 15:45 
Odpovědět 

Jardine má zajímavý postřeh. Takže ideál jako vize tahu pro konkrétní naplnění versus idealizování jako plané vysnívání si neakceptované reality.

Přítel, výrazný střelec (Jupiter konj Slunce a první dům), je velký sebevědomý idealista a taky velké dítě štěstěny. Navíc má převahu jinak vodního živlu.

Pokaždý, když si před někým tahá triko a pak odchází, tak si sám říká, že je to sebvražda, co tomu člověku slíbil a nakukal. Že tomu ani sám nevěří. Ale nakonec, aby dokázal, že měl pravdu, tak najde východisko a ten dotyčný nakonec uznává jeho velké vítězství. A můj velký hrdina díky tomu, že si v zápalu supermanského sebedojmu navymýšlí kdeco, ale pak nechce prohrát, tak vlastně pokaždé povyroste směrem ke svému cíli.
Takže bych řekla, že on je ten správný, i když dost sebevražedný, idealista.

Jardine
člen

# Zasláno: 22.10.2010 20:00 
Odpovědět 

Moje oblíbená písnička o ideálu:
http://www.youtube.com/watch?v=OHRH_CcyGSQ

zapomněl/a
na jméno

# Zasláno: 23.10.2010 12:02 
Odpovědět 

děvče
Nerozumím proč používat to nesympatické slovo, i když tomu do jisté míry rozumět můžu.
Jak píšeš, on je Střelec, kromě toho hnedle v 1.d.- tedy "prezentujícím sebe sama" má znaky všech tří ideou vonících znamení - (1. Beransky/ Martická odvaha zahořet ideálem a vzít se jiskrou zápalu i činem za naplnění, Slunce - Lví, kreativní, hravé, tvůrčí naplnění ideálu, vůle, síla odhodlaného srdce; ve Střelci - expandující a smysluplnné zpracování ...ideálu samotného, společensky prezentován úspěch - pokud se bereš za ideál jako takový a byť se zdá i nedosažný v jistém momentě, vůlí, řízením sil a činy z toho vycházejícími - on ideál nakonec naplní aby nebyl jen tak mluvkou a náfukou. Vycházím z věty, kde píšeš, že nakonec najde východisko...on tedy ta vodní a vnímající znamení užívá jako detekci, čich, instinkt i cit pro míru i naplnění oněch ideálů. A kdo sám sebe snaží přesáhnout (tedy to staré a zaběhané, zevšednělé a třebas i zatuchající stagnováním - byť osvědčeného, ten může dostat podporu celku
ať už v jakékoliv podobě - party, společnosti, podniku, vedení i jinak.
Takže pokud něco trpí silou zániku, jsou to staré a zašlé metody, měřítka a manýry, normy, pohledy, metody - řekla bych tak trochu "zemní", lpějící, pochybama a nedostatkem sebedůvěry naplňované rigidní vzorce, struktury a pravidla. On je totiž dokáže překročit, rozpustit, oživit, přetavit... což je obdivuhodné spíše než co jiného. Ale v konečném důsledku to může i budit podivnou reakci méně kreativních a odvážných
jedinců a ti mohou vyvinout podhoubí, které společensky ubíjí....
Tedy pokud by se nekriticky a příliš okatě vrhal na další a další úspěchy v
očích jiných dráždivě viděné.... ale to už sebou úspěch a odvaha nese, že se najdou negující a najednou opovážlivostí naducnutí takoví....
Těch, co mají opravdu touhu ztéci vrchol a cíl ideálem vyzývající - těch už tolik nebývá a je jech myslím třeba jako soli. Povrchnost, přízemnost - ty už se zakořenily jako bolševník. Jak si tě pamatuju, máš myslím dost odvahy svého hrdinu podpořit, ocenit i chápat a obdivovat. Držím pěsti
Věra

děvče
člen

# Zasláno: 23.10.2010 15:23 
Odpovědět 

Jé, Věrko!

On v tom prvním domě má ještě ve střelci Urana i Neptuna, takže tím prvním domem se toho filtruje hodně.
Rozhodně si vážím toho, jaký má vize a ať už jsou podle mě splnitelné či ne, vážím si jich, protože vím, že on jim upřímně celým srdcem věří.
Jo, je to poklad.

Pravdu díš, pravíš-li, že některým jeho pokrokovým nápadům odklánějícím se od zažitých pravidel rozumí málokdo a že některým je trnem v patě.

Jsem zvědavá na jeho stoupání ke hvězdě, myslím, že to bude zajímavá podívaná.

Díky

zapomněl/a
na jméno

# Zasláno: 23.10.2010 20:08 
Odpovědět 

Spíše bych myslela, že tou hvězdou je, ne? Aby taky ne - Uránek v rozmachuplném Střelci a s Neptunskou pomocí. Jiskra za ním srší a co je "neuskutečnitelné" nyní, třeba o kus později, jindy a bude to ono. On to tam prostě má, hotovo, kdo nevěří, jeho problém. Podívej na Verna.
Dobré Vědět v jakém sledu a stupni. A chránit se před lecčím, pýchou a pocitem patentu na kdeco. Ale hlavně nikomu zas moc ničím netřískat o nos. Viděla jsem pár podobně obdařených a reakce ne každého byla
fanouškovská. Přijde mi jako rakeťák, zážeh, akce s t a r t a nebesa do kořán...vše k dispozici... nemám já špatný dojem, že došlo ke změně "favorita ve stáji"? Se mi zdá, že někde jinde jsem četla jiné charakteristiky před časem. Ale nemusíš odpovídat, nic mi do toho není Věra

děvče
člen

# Zasláno: 23.10.2010 23:14 
Odpovědět 

Jaké charakteristiky jsi četla někde jinde před časem? Ráda odpovím, ale mám asi dlouhé vedení...Nééé, já už vím! Teda, tomu já říkám pamatovák!

No, tak spěšně shrnuto: s tamtím "favoritem" to bylo založeno na celkem bezduché prvoplánovité půdě

S tímhle typem se to rýsovalo naopak na půdě, z níž původně nemělo nic vyrůst. A o to je to teď lepší, dost mě to překvapilo a vypadá to tak slibně.

"A chránit se před lecčím, pýchou a pocitem patentu na kdeco. Ale hlavně nikomu zas moc ničím netřískat o nos."

A to je asi tak všechno, co mu občas opatrně naznačuju...
Díky tomuhle natřískanému ohnivému 1. domu je tak trochu chytlavej na své ego, ale moji kritiku si bere velmi k srdci a dokáži ji přijmout, dokonce se na ni i těší.

"Dobré Vědět v jakém sledu a stupni."

1. Uranus 10° 2' 4"
2. Sun 20°35'16"
3. Jupiter 21°39' 3"
4. Neptune 28°38'13"

Měsíc má pěkně v Rybách a ASZ ve Štíru. Mars ve Vahách naproti mému v Beranovi...

Asi to není moc k běžnému studování, ale přesto mě zaujalo, že na jeho VX padá moje Venuše s Chironem a na můj VX spadá jeho Uran a to do 1°! Má to nějakou vypovídací hodnotu?

Jinak máme převahu trinů a jiných pěkných vazeb mezi důležitými planetami a hroty domů nad kvadraturami. SL tri Lu a Sl.... Ven tri Ven a Pl,... Lu konj MC,.... Pl konj Ven... Ven sex Nept,.... Mars trin Uran,... Pl tri Merk, Jup konj Sat, Sl konj Sat

Mars kvadr Merk, Merk kvadr Ve

zapomněl/a
na jméno

# Zasláno: 24.10.2010 17:50 
Odpovědět 

děvče

jeeeejda, ty jsi přesná , to nebylo nutný až tak, díky. No jo, pamatuju si ten rozdíl dobře, že jo ?. Něco si nějak pamatuju abych víc rozlišovala jednotlivé příběhy nás tady. Při nepozornosti se lehce zaměňuje a dochází k nepřesnostem, nepochopení a záměnám. Jsi výrazná a tak to cinklo do ucha On se zdá být asi dost otevřený a tak i přecitlivělý na sebe.
Jestlipak tam není dvacítka v datu... chi chi chi ale je fajn, že přijímá tvá hlediska a oceňuje je. Tento typ se mi zdá vlídnějším, i konstruktivnějším ale své bude taky řešit, a kdo ne. Ta neústupnost až krajnost v předešlé volbě je z mého pohledu velmi přepjatá a váže na sebe rizika stejného typu. Ale se vším se asi máme popasovat a pochopit. Věra

děvče
člen

# Zasláno: 24.10.2010 20:03 
Odpovědět 

Má v datu 13 a 12

Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Fenomén ideálu