Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Tranzit Saturn konj. Pluto
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Jardine
člen

# Zasláno: 11.7.2010 21:38  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Řada lidí mojí věkové skupiny v současné době prožívá nebo bude prožívat tento tranzit, a tak se zamýšlím nad jeho významem. Někde jsem četla, že vzhledem k tomu, že Saturn signifikuje čas a cykličnost a Pluto transformaci, mohlo by jít o ukončení nějakého cyklu přeměny a začátek nového. Jaké interpretace tohoto tranzitu napadají vás? Díky moc!

neo
člen

# Zasláno: 12.7.2010 08:55 
Odpovědět 

Jardine,

zde si můžeš pomoci převodem. Je krásný sluneční den a k večeru přijde bouřka ( Saturn-Pluto).

Někdo ji prožije na koupališti, někdo domu u piva, někdo v práci, jinak řečeno, někdo to zaznamená jako určitý efekt, někdo se pořádně smočí, někdo ani to nepostřehne ... .

Zde si mi zdá, že hodně bereš důraz na fatálnost astrologie a tak trochu řídí tvůj život, respektive vztahuješ se k ní díky asi nelehkému období ... .
To je sice dobré, ale můžeš ulpět v jejich osidlech, tedy hře senzitivnosti, tak že si leccos můžeš ještě zhoršovat či naprogramovávat ... .

Tedy astropsychomatické projevy

Zde je to potřeba vnímat v kontextu celého horoskopu, kde to může znamenat třeba potřebu překonat, či změnit dosavadní hranice svého života, či spíše určitých forem jednání, prožívání, vztahů jež se projeví krizí,napětím ... .

Milan Zahradník

# Zasláno: 12.7.2010 09:22 
Odpovědět 

neo
Jardine

No a nebo naopak, neo. Celý den prší a odpoledne znenadání vysvitne slunce a hřeje a je nám krásně.
A ještě jinak - celý den je vedro a pak přijde mírný, překvapivě příjemný vítr s deštěm.

Zdravím vás oba. Jen naznačuji, že to skrýté může být i nadmíru přííííjemné.

Vanda

# Zasláno: 12.7.2010 09:39 
Odpovědět 

Neo,
je legrační, když na jedné straně připodobníš onen tranzit k bouřce, na straně druhé Jardine říkáš, že se naprogrammovává negativně.

Přitom v její otázce marně hledám onu negativnost, jednoduše se ptá, co znamená onen tranzit.

Jardine
Saturn představuje zkušenost, kontrakci, řád, odpovědnost, autoritu, starší zkušené osoby, systém, základní konstrukci, kostru, kolena, strukturu. Mohou být i vnější omezení a zkoušky, je- li potřeba z fungující struktury osekat nefunkční přebytky.

Dojde -li na Pluta, obvykle se plutonská témata, tj. odumírání a regeneraci, moc a bezmoc, sex a peníze těch druhých, atd.. aktivují skrze saturnská témata, a to individuálně podle znamení, domu a vazeb obou planet v radixu dotyčné osoby.
Takže když je například navázaný na IV. dům, mohou se projevit v oblasti bydlení - stěhováním, uspořádáváním bydlení do funkčního celku, zásahem vněujší autority do oblasti domova, se kterým dotyčný nic nenadělá, nebo totéž ve vztahu k rodičům.
II. dům - nejčastěji peníze, osobní svoboda a zodpovědnost, vlastní sebehodnocení
VI. dům - práce a zdraví.
Atd..

Stejně tak subjektivní prožívání záleží i na tom, jak je nastavený nostitel radixu na saturnsko - plutonské projevy, jak žil a co udělal doposud se svým životem. Například člověk, který nemá dobrou dispozici vytvářet struktury, organizovat, případně snášet zátěž, jedná manipulativním způsobem, bude tento aspekt vnímat spíše jako úmorný a vysilující, zatímco někdo, kdo má schopnost organizovat případně snášet zátěž dobrou, umí rozeznat manipulativní jednání a vystříhá se ho, bude vnímat tento aspekt pozitivně.

neo
člen

# Zasláno: 12.7.2010 09:42 
Odpovědět 

Milane

máš pravdu, může přinést i určité osvícení ve formě spatření určitého významu předchozího cyklu, zde stylu a formě života.
Což může pak být následná transformační síla

Je vhodné taktéž připomenout že Saturn může projít přes Pluta v několika fázích.

Zde se pak nalezne možná odpověď k našemu životu.

První fáze je nevědomá, první tranzit, pak retrogradita proces postupného uchopování a pak návrat do normálního pohybu, proces projevný ... .

Tdy je to hodně o intimitě a vnitřní komunikaci.

Heh, teď mě došlo že je to u mě taky aktuální

Milane

pozdravuj svůj báječný babinec

neo
člen

# Zasláno: 12.7.2010 09:44 
Odpovědět 

Vando

to bylo čistě intuitivní

Milan Zahradník

# Zasláno: 12.7.2010 11:27 
Odpovědět 

neo

neo, dnes ráno (vstávám dřív než ony) jsem se po kafíčku vrátil do postele. Mám doma 3 holky, co se rády nechávají lechtat a mazlit. Byl to takový ten krásný, uvědomnělý pocit blaha. Sluníčko svítilo skzeva záclony, nové povlečení, spokojená, usmívajícně dřímající maminka a dvě rozverné holčičky.
Asi nejsem tak špatný, jak si někdy myslím, jinak by mi takového chvilky nebyly naděleny.
Ony mi i často mávají ráno z okna a to je taky dost fajn! Jen se mi pak moc nechce pryč.

Vše dobré...

neo
člen

# Zasláno: 12.7.2010 14:29 
Odpovědět 

Milane

tak to je rodičovská nirvána a i forma naplnění Blahopřeji a přeji taktéž vše dobré a hlavně vítr do plachet vám všem ... .

Chudák člověk

Stačí počítat, Saturn tranzit Pluto nativ, Uran opozice na svůj nativ, Jupiter konjunkce Uran opozice nativ Uran,Pluto, Saturn tranzit, kvadrát Pluta ke svému nativu.
To v rozmezí pár let ... .
K tomu solár, lunár, novoluní na solár, tranzit DH na svůj nativ, tranzit Saturna kvadranty ... .
Nehledě k tomu, že někdo může mít tranzity přes 12 dům, Asc, Ic, Mc pomalejších planet ... .

Všeobecně T-kvadratura - Apex Pluto - Kozoroh kvadrát na Saturna v Panně a Jupiter-Uran v Beranu.

Tak tomu by se říkalo grilování

Kveta
člen

# Zasláno: 12.7.2010 18:49  - Změnil/a: Kveta
Odpovědět 

Jardine
Jaké interpretace tohoto tranzitu napadají vás?

Obecné interpretace nechám stranou, aby to nedopadlo jak s obecnou kvadraturou Nakonec k tomu, co napsala Vanda, není vcelku co dodat. Takže uvedu jen osobní zkušenost.

V radixu je mám v kvintilu, SA vládce 4. ve 2., PL vládce 3. a spoluvládce 2. v 11.domě.
Při první konjunkci ve 23 letech jsme se s manželem a dětmi stěhovali od rodičů, kde jsme dosud bydleli, do družstevního bytu. Z vesnice do města. To byl podzim. Na jaře, když SA znovu atakoval PL jsem se rozhodla, že nebudu na manželovi závislá a jakmile po mateřské nastoupím do práce, že se rozvedu. Zatím jsem si tedy sehnala domácí práci. (Rok nato jsem nastoupila do zaměstnání a zažádala o rozvod, další rok nás rozvedli.)

Další konjunkce proběhla v roce 2007. Mně osobně se vůbec nic mimořádného nedělo, aspoň si na nic nevzpomínám, ale v té době se stěhovaly obě dcery. Takže motání se kolem změn v rodině ano, ale přeneseně.

Starší dcera má kvadrát z 12. do 4.domu (vládci 7. a 5.). Při první konjunkci jsme se s manželem rozváděli, při druhém průchodu se exmanžel ženil. Dcera to vše nesla dost těžce, i když to nedávala najevo. To až mnohem později na to vzpomínala jako na nehezké období.
Mladší dcera má bikvintil z 12. do 3. domu (vládci 5./4/ a 6.) Při první konjunkci opouštěla školku a šla do školy a v tom období byla ta exmanželova svatba.
Druhou konjunkci prožívají obě letos. U starší to probíhá už od začátku roku a je fakt, že má opravdu hodně, ale hodně mizerné období.
U té mladší bude aktuální na podzim.
Obě holky jsou na sebe dost fixované, ta mladší trpí s tou starší (sice na ni trochu žárlí, ale zároveň lpí a hodně jí pomáhá, i jejím dětem).

Obě neteře první konjunkci prožily v dětství, šlo v té době o stavění chaty a holky musely být samostatnější.
Mladší neteř má SA v 10. (vládce 5.) a PL ve 2.domě. Při konjunkci v loňském roce začala studovat VŠ - speciální pedagogiku, vzhledem ke zkušenostem s vlastní dcerkou (vlákno Linda).
U starší neteře je v radixu vazba mezi 4. a 8.domem (ve vztahu k 1. a 6.) a je fakt, že se dost bojí o práci a objevují se i zdravotní problémy.

Když to shrnu (a to bych těch příkladů našla víc), tak interpretace této konjunkce se opravdu odvíjí od toho, kde kdo má co v radixu a na co je to navázané. Tak, jak to už psala Vanda.
A za sebe mohu říct, že v mých 23 letech jsem o astrologii neměla ani potuchu, nemohla jsem se nijakým ať dobrým či špatným způsobem programovat a prostě se to dělo. Zrovna tak u mých dětí.
Neteř se studiem VŠ mohla být "nakousnutá" ode mě, ale v době, kdy jsem jí dělala rozbor horoskopu a o promarněném čase "v mládí" mluvila a že nejspíš bude studovat už jako matka, tak to je už nějakých 10 - 12 let, byla svobodná, bezdětná.

neo
člen

# Zasláno: 12.7.2010 19:18 
Odpovědět 

Květo

ty si pomalu umíš nalajnovat život podle konstelací hvězd, ale u mě to nějak tak "ideálně" nefunguje

Vlastně jeden čas to taky "fungovalo", ale pak jak to šlo do vertikality, tak se ukázal zase jiný životní rytmus a smysl dějů od dětství až ... .

Že by zde byla platforma lidí jež mají život víceméně nalajnovaný konstelací planet a světel ... .
Tedy směr k osamostatnění od vlivu nějakého prostředí k vlastní uchopení své identity a její prosazování ... .

Je to možné, neboť vesměs jde a horizontální vývoj v rámci jednoho dvou životních prostředí ... .

Kveta
člen

# Zasláno: 12.7.2010 21:09 
Odpovědět 

neo
mají život víceméně nalajnovaný konstelací planet a světel

Já bych řekla, že ho nalajnovaný mají všichni. Někdo to přijme, někdo ne. Ale kdyby nebyl nalajnovaný, z čeho by čerpala rektifikace? Podle čeho by se dělala?

Teď, když něco o astrolce vím, tak si taky mohu myslet, že něco mentálně přiohnu či zvládnu, něčemu se vyhnu. Sice je to omyl, ale myslet si to mohu, že? Jenže mě právě udivuje, jak odpovídají události z doby, kdy jsem o ní neměla ani tuchy.
Nebo když jsem před 9,5 roky dceři řekla, že v létě asi otěhotní a jestli nechce, ať si dává bacha - že bych ji tím naprogramovala? Svobodnou pětadvacetiletou podnikatelku bez vážného vztahu a vlastního bydlení? Pak po půl roce jednoho krásného letního večera potkala náhodou expřítele - a za tři týdny řešila dilema, zda dvojčata ano či ne.

Ještě bych se vrátila k té konjunkci tranzitní SA přes PL radix. Ale ono to zas souvisí s tím, co uvedla Vanda. Totiž, když v radixu nejsou planety v aspektu, pak průchod jedné přes druhou může proběhnout jaksi mimoděk, člověk si ani nemusí něčeho zásadního všimnout. Nebo to jde odděleně na více frontách. Prostě záleží na aspektaci v radixu.

neo
člen

# Zasláno: 12.7.2010 21:38  - Změnil/a: neo
Odpovědět 

Květo

kdyby měli všichni lidi život nalajnovaný tak aby zde byla jen určitá struktura lidských společenství a určitá uniformita

Jiné je když se na to podívám skrz tento příklad,

konstelace nativu mohou odpovídat životu v určitém městu, zde to nevnímat přímo ale pro rozkreslení mého pohledu na věc

Bude zde, holič, soudce, samoška, škola, nádraží, řeka, náměstí, různě staří lidé, to jest vesměs pevná konstelace pro vývoj lidského genia na určité platformě zde města. Tedy hranice možností dnešní společnosti, zde jejího jádra - většiny.
Jinak řečeno planety a světla.

Individuálnost tomu pak podá to kdo v jaké čtvrti, ulici, domě bude bydlet a v jaké rodinné konstelaci, to mu pak namíchá
Zvířetník a domy.

Zde tedy bude určitá hranice vývoje lidských archetypů a tím pádem i odpovídající platformě jež bude "mapovat" to to prostředí a generovat jeho možnosti.
Zde v intencích maximálně onoho fiktivního okresního města. Navíc zde bude i určitý princip pyramidy lidské dělby v městské společnosti.
Základ budou tvořit třeba dělníci, pak živnostníci ... . Minimum zde bude třeba burzovních makléřů, lékařů operující srdce atd.

Bude zde několik archetypů vývoje lidského génia a to podle určitého řádu, tedy základ, rodina, místo, škola ... .

Jen že to je tak město do 50 tisíc obyvatel, ale kde je 500.tisíc 1 - až 20miliónů, kde je vesnice, kde je život v podmínkách ryze přírodních ... .

To je ona vertikalita

Jinak řečeno ty můžeš maximálně postihnout z 10 miliónu tak 1 milión, ale o tom není oněch zbývajících 9 miliónu ... .

Sice to možná perfektně sedne na 800 tisíc lidí, jež "užívají" určitou oblast zde třeba okresní město, ale není to již o krajském či hlavním městě, tam to bude přeci jenom složitější ... .
Už tam bude zase jiné procento lidí který se v okresním městě běžně nevyskytují... .
Co když se někde přestěhuje do jiného státu ... .

Nicméně není zde překotný vývoj, tudíž lze pořád setrvávat na jedné platformě zde okresní a je to tak dobře, neboť obsáhne a tím pádem i pomůže orientovat se v nástrahách a možnostech onoho fiktivního okresního města

Tedy neberu ti tvoji platformu, ale poukazuji že má své hranice a není to o 100% smyslu astrologie, neboť zde vlastně nemá tak velký prostor pro rozehrání, přeci jenom podmínky okresního města, převedeno dnešního rozměru potřeb vývoje lidské identity ... .

Tím je vlastně i takto astrologie překrucována

Angela
člen

# Zasláno: 12.7.2010 22:00  - Změnil/a: Angela
Odpovědět 

Přátelé,
u mne to máte skoro v přímém přenosu. Pěkně to vystihla Vanda. Tranzitujici Saturn na Pluto v 5.domě , opozice na tranzitujici Uran v Beranu v konj. s tran. Jupiterem na nativní Merkur, kvadratura na tranz.Pt na roh 8. domů a trigon na uzel v 9. Nativní Saturn je ve 12 , vládce domu 8., v trigonu na Pt. Pluto spoluvládce 6 - uzavřenÝ štír v 6.d
Spustilo se spoustu událostí , jak jsem popisovala jinde - otázka těhotenství - nová rodina,operace, svatba, dům a jeho přestavba, prodeje aut a bytů, řešení zaměstnání. To je opravdu něco výjimečného - i vzhledem k finanční situaci. Ale vše zapadá postupně do sebe. Jako by se spustily změny, na které jsem se dlouho připravovala, na které jsem myslela a kterých jsem se i obávala. Jako výstřel ze startovací pistole. Podle mne záleží na tom, co tomu předcházelo. Co člověk žil, jak to žil. Vše se zúročuje - to pozitivní i negativní.
Mimochodem při minulém tranzitu Saturna na Pt mi bylo 8 a moji dva sourozenci odešli z domu - na kolej - studovat VŠ a já měla poprvé skorovlastní pokoj. Ale doma najednou bylo skoro prázdno.

Kveta
člen

# Zasláno: 12.7.2010 22:00 
Odpovědět 

neo
já ti taky neberu tvoji platformu. Můj horoskop odpovídá mému životu, tvůj tvému sice neodpovídá jak říkáš, ale co s tím naděláme? Pokud nám to oběma vyhovuje, tak o co jde?
Jardine se ptala, já jí odpověděla konkrétním příkladem ze života, ty zase bouřkou, možná se přidají i další a ke konjunkci napíšou, možná ne. Jardine má dobrý konkrétní dotazy, je vidět, že ji astrologie baví a chce do ní proniknout. Tomu rozumím a fandím.

neo
člen

# Zasláno: 12.7.2010 22:41 
Odpovědět 

Květo

Květo zde mi nejde tak o tvůj život, ale spíše o to ukázat na čem může být ukotveno současné pojetí a výklad astrologie, tedy že postihuje jen jedno rozmezí dnešního aktuálního vývoje člověka v západní kultuře to na možnostech dnešního člověka.

Těžko dnes někdo bude aspirovat do kosmu a tím se učit jiným rozměrům kvalit svého bytí, většina lidí bude žít a spokojena svým maloměšťáckým životem, bez onoho patosu.

Ostatně na této "jednoduchosti" expanzi a vývoje lidského života benefitují kartářky, navíc když k ním lidi chodí v určitých typech krizí ... .

Jinak řečeno, právě ona dnešní "jednoduchost" lidského života a jeho maximální expanze v rámci určených let,vytváří určitou komunikaci a i zpětnou vazbu a tím i danou strukturu platformy projevů bytí většiny populace.
Na to vlastně navazuje dnešní tradiční astrologie neboť tam není vesměs složitá životní matika, zatím ... .

To chci zde říci, že jde jen o určitou komunikaci a zpětnou vazbu na základě oné "jednoduchosti" vývoje lidského života v pojetí Jsoucna ... .
Zde v kvalitách západní kultury.

To že do toho vstupuje setrvačnost našeho denního vědomí a jeho postojů sem nepatří, to je jiná rovina.

Vůbec mi nejde o to že mi bereš nějakou platformu, ale o určitou odpovědnost že byť to sedí a komunikuje s 40% lidí a to mě utvrzuje o tom ... , ale není to o 100% tedy o astrologii ... .

Když už to říkám natvrdo, nazval bych to maloměšťácká astrologie opět bez onoho patosu ... .

Je zde totiž to nebezpečí, že tím to pohledem se zablokuje ona spirálnost a vertikalita, tak že konstelace nativu budou v prvním i druhém "běhu" použity na řešení své dospělosti, tedy krizí z dětství, rodina, tedy vyjevení a poznání a nakonec projevení své pravé identity a nesení jejího břímě ... .

Jinak řečeno třeba útěku od opičí matky a pak celý život hledání jak to řešit a to pokud možno bezbolestně

Tedy nativ někdy skrývá v sobě několik běhů a úrovní ( vertikalitu), které nemusí býti zjevné a nemusí býti o dnešních kvalitách a pohledech na život a jeho smysl a je škoda je "zadusit" určitou fatálností aktuálně panující platformy lidského života a tím pádem platformy astrologické

Jinak řečeno, našla jsi takový poměr z astrologie na jakou je poptávka v dnešní většinové populaci, tak že se zdá že to funguje a ono funguje, ale jen do té doby než lidi opět povyrostou a to trvá generačně, navíc část populace již hledí a komunikuje k složitějším strukturám a komunikacím, tedy duševním a zde je zase platforma třeba od Rudhyara

To vlastně ukazuje proč se nikdy nenajde jednotná řeč a pohled na fenomén astrologie a to nás vlastně učí novému rozměru práce s vlastním bytím a bytím všech

Jardine
člen

# Zasláno: 12.7.2010 22:46  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Takže pokud tomu rozumím dobře, jde o to, že se v oblasti, kde v nativitě působí Pluto, projeví saturnský vliv, tedy nějaká restrikce, zkouška, přeuspořádání ...

U mě jsou Saturn a Pluto součástí kardinální T-kvadratury, oba vládnou rohovým domům (1. a 10), Saturn je v sedmém ... takže předpokládám, že tento tranzit nějak významný bude. Ale jsem daleka nějakého fatalismu, naopak! Působení Saturna, ač někdy zátěžové, ve svém životě vnímám pozitivně; pro chaotické energie mého radixu je to mnohdy záchrana.

Navíc tranzity Saturna jsou pro mě jakoby čitelné, s jasným zadáním ... na rozdíl od ráchání se ve spodních vodách souvisejícího s působením Pluta.

Tentokrát mi opravdu šlo o zachycení "gró" tohoto tranzitu, moc všem děkuji za odpovědi!

neo
člen

# Zasláno: 12.7.2010 22:51 
Odpovědět 

Jardine

neděláš si v tom tak trochu hokej Nejdříve zde rozebíráš svoji exaktní opozici, pak zase otvíráš další téma ... .

Takhle se v tom můžeš ztratit a jedno přisuzovat druhému

Zde by jsi si měla najít jedno vedení a učitele

Jardine
člen

# Zasláno: 12.7.2010 22:57  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

neo

Neřekla bych, že si v tom dělám hokej, prostě mě zajímalo téma tranzitu Saturn - Pluto a díky zdejším příspěvkům v tom mám o mnoho jasněji.

Angela
člen

# Zasláno: 12.7.2010 23:01 
Odpovědět 

Neo,
mě se na Tobě líbí, jak Ty tak všechno víš. Co by měl kdo dělat, jak co kdo cítí a co by cítit měl, jaký kdo je a jaký by měl či neměl být.
Jak to děláš? :-)

neo
člen

# Zasláno: 12.7.2010 23:19 
Odpovědět 

Angelo

zde svoji odpovědí spíše hájíš názory druhých, ale zde nejde tak o hájení či snaze někoho zdiskreditovat či naštvat ale ukázat hlubší rozměr ... .

Zde jsou to čistě intuitivní i zkušenostní reakce i když ty intuitivní reakce převažují ... .

Taky to dalo práci naučit se věřit a i spolehnout na svoji intuici i když její záměr nemusí být tady a teď

To je vlastně další velký rozměr životní zkušenosti a cesty naučit se být partnerem své intuice její přirozené řeči, kde její smysl v mnohém i koliduje s denním vědomím ... .

Co je to vlastně intuice ? Je to stav či proces. Pro někoho stav, pro někoho dar, pro někoho proces který pochází z tišení svého bytí, projevu být činný

Astrologie potřebuje taktéž i intuici jejíž část je vlastně i zakušená životní moudrost, všechny ty peripetie ... .

Jardine
člen

# Zasláno: 12.7.2010 23:55  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

neo

Možná si trochu nerozumíme, já opravdu netrpím astropsychomatickými (nebo jak to nazýváš) projevy, ale spíše takovou tou klasicky beraní subjektivitou (nebo egocentričností?), takže i při nejlepší snaze zůstat v chápání věcí na obecné úrovni nakonec stejně sklouznu k vlastnímu příkladu. Omlouvám se, jestli to dělám nějak nad rámec.

Dagmar
člen

# Zasláno: 12.7.2010 23:58 
Odpovědět 

Mně tranzitoval Saturn přes Pluta a Saturna /jsou v konjunkci/ před čtyřmi lety - protože se to týká hlavně 9. domu kde leží - za boha si nemohu vzpomenout, že by něco dramatického probíhalo a týkalo se to právě této oblasti.
Saturn je spoluvládce 2. domu - takže tam možná trochu ano.
Buď jsem už sklerotická.. nebo zapomínám

Kveta
člen

# Zasláno: 13.7.2010 00:13 
Odpovědět 

neo
Tak jsem se šla podívat na synastrii, čím že tě to tak irituji a ejhle, zjistila jsem, žes měl před pár dny narozeniny - dodatečně vše nejlepší

Angela
člen

# Zasláno: 13.7.2010 05:50 
Odpovědět 

Jardine

píšeš, že trpíš beraní subjektivitou, a sklouzáváš k vlastním příkladům.....
Jsem beran a přiznávám, že přispívám, pokud se mne témata osobně dotýkají a tak mohu poskytnout příklad , který by třeba trknul jiného . A píši to s vědomím toho, že to jsou čistě subjektivní pocity, myšlenky. Na druhou stranu také preferuji číst osobní zkušenosti ode všech, či konkrétní připomínky, postřehy a vysvětlení od astrologů.. Prostě jen takhle mi to moje hlava bere. A ostatní mají, stejně jako já v jejich případech, možnost to přečíst-nečíst, vzít-nevzít, upravit, vyjádřit se, oponovat nebo nechat být i pokládat za pitomost...
Přiznávám, že to je velký důvod proč se mi tady u Dagmar na fóru líbí - ve většině případů tu mírumilovně leží vedle sebe různé postřehy, pohledy,úvahy bez chytračení, dokazování kdo má lepší názor a proč, vyvyšování,hádání... A tak jakožto subjektivní a ´egocentrický´ beran mám tady luxus vlastního výběru. I když jak píši, je to ve většině případů :-)

neo
člen

# Zasláno: 13.7.2010 06:04  - Změnil/a: neo
Odpovědět 

Jardine

ty jsi mě nepochopila, některé konstelace a aspekty mají svůj "jízdní" řád a fungují ve vrstvách, tedy říkám že třeba horoskop má několik běhů

Získání určitého povahového rysu či chování se otevře další rys aspektu nebo rovnou celá konstelace ... .

Tedy budu-li "masově" a na jedno brdo "vytrhávat" byť lidsky zajímavé konstelace ze svého nativu, dle svého aktuálního gusta, co z toho vznikne, když část ještě má svůj čas a navíc jsme náchylní se "naprogramovávat

Tedy nejde o astropsychosomatické projektování, nýbrž aby jsi měla vzhledem ke složitosti svého nativu, to vhodné vedení a zbytečně ses na čem neblokovala ... .

Mám v nativu T-kvadraturu a ta taky měla několik rovin působnosti, tak jak jsem na sobě pracoval a navíc tak trochu blbě jsem byl informován ... .

Květo

s tebou se ale vždy krásně irituje
Ale k věci mě nejde o to tě iritovat ale spíše ponouknout k tom, že máš funkční platformu se zpětnou vazbou, ale ta je jen částí, neboť odpovídá určitým rysům ve společnosti a ty vytvářejí přeci jenom několik archetypů životních forem v pojmu tahu k určitému vývoji, zde základ je rodina a společnost.

Tato platforma se moc neindividualizuje, bude sdílet určité vlastnosti a projevy dané společností, jen málo lidí pronikne a unikne

Sama výš jak je těžkopádné pohnout člověka k něčemu a jak některé konstelace jsou na několik životů ... .

Mě vždy šlo o to ponoukat k plastičnosti vnímání co platí tady a teď nemusí platit o kus dál ... .

Podobné "zvraty" umí taktéž vystihnout i numerologie a co ta dovede rozekrýt

Náš život funguje na systému cykličností a fází a ty mají různou délku vývoje, působnosti a transformace, neboť žijeme z několika rovin, ale prim má rovina našeho těla a životního prostředí, jež vlastně vytváří naši osobnost ... .
Tedy náš život je protkán různě dlouhými cykly, které navíc jsou v určitých fázích, což samo osobě vytváří systém a určitý smysl a proto je zde dětství, puberta, dospělost, založení rodiny, její opuštění, hledání své identity, hledání smyslu společnosti, světa ... .

Zde jsou možná i kořeny proč vznikla astrologie, snaha na něčem zde na různých délkách času vystihnout určité délky časových cyklů a Země poskytne maximálně 4 roční období a to je přeci jenom málo ... .

Otázkou je co bylo dřív vejce nebo slepice, odvěké cykly a fáze, které pochopil na základě určité platformy člověk a vlastně dal i svému životu smysl ... .

Vanda

# Zasláno: 13.7.2010 07:16 
Odpovědět 

Přidala bych vlastní případ. Pluto mám v radixu v Panně a domě VII., vládne domu 9. a spoluvládne VIII. Saturn mám v domě XII. a vládne domu XII., spoluvládne XI., dále je přesným sextilem napojené na Slunce v domě IX. kousek do MC a zároveň je v jeho vládě i Luna v Kozorohu. Tj. každodenní život, bydlení, vyšší studium, ústraní.
Při prvním přechodu v šestnácti letech jsem odešla z domu studovat matematické gymnázium, a to bylo najednou obrovské rozšíření obzorů. Z malého města, kde jsem se pronudila základní školou, jsem se dostala do nesmírně inspirativního prostředí mezi mimořádně nadané lidi, a to ještě ve věku, kdy člověk saje nové podněty jak houba. Bylo to bezva.
Týden po druhém přechodu jsem se stěhovala do nově přestavěného domu, což bylo v té době namáhavé, ale těšila jsem se, s odstupem času, jak se věci po dvou letech utřepaly, jsem čím dál spokojenější. Je to pro mě místo ústraní a regenerace, kde se cítím uvolněná, svobodná a vnitřně tichá, což v předchozím domě nebylo za celých 20 let. Dům i se zahradou je krásný a je to harmonické prostředí.
Obě změny se jeví i s odstupem času moc fajn.

neo
člen

# Zasláno: 13.7.2010 07:38 
Odpovědět 

Vando

když to takto "rozemeleš" tak si vlastně něco odpovědného najdeš

Z jedné konstanty uděláš několik a pak už to není jedna ku jedné, ale jedna ku 10 a ... a to již je jiný kafe

Co vládce Pluta a Saturna ... .

Takhle si vlastně lze nalézt a zdůvodnit pomalu vše v životě . Přiznám se že tato cesta astrologie mě děsí, to je její až úpadek ... .

Stačí bravurní konstruktivní myšlení a umět si vše odůvodnit, pro to se mi zdá jak tvoje i Květy astrologie spíše konstruktivní a věcná který sice leccos vyhmátne, ale vnímá život jako konstrukt a nalajnovanst

Vanda

# Zasláno: 13.7.2010 09:24 
Odpovědět 

Neo,
nepochybně je právo každého člověka, vnímat jednání druhých lidí tak, jak uzná za vhodné.

Ještě bych doplnila, že z množiny možných významů se uskutečňují v dané době ty nejpravděpodobnější. Množina možných významů se dá určit jako průnik množin významů jednotlivých prvků, kde se jich nejvíce potkává, tam je největší pravděpodobnost, že něco z nich se promítne do vnějších událostí. A z této množiny se zase uskuteční nejpravděpodobněji takové, které odpovídají místu-životní situaci-věku daného člověka.

Proto když mi například bylo šestnáct, tak se jednalo o přijetí na střední školu, zatímco když mi bylo čtyřicetšest, tak se jednalo o stěhování. Obojí patří do průniku množin, ale vzhledem k věku se realizovalo různě.

Potom by ještě bylo vhodné doplnit, že pokud jde o prvky zapojené do větší struktury v radixu např. viz Angela, ale já třeba taky, nepůsobí odděleně, ale skrze aspekty působí na celý balík prvků. Potom aktivace jednoho z nich aktivuje všechny, a pokud jsou aktivovány více důležitými prvky v tranzitech a direkcích naráz, dá se usoudit, že jde o zásadní životní období takového člověka, kde se jednak projeví do událostí, co se nastřádalo v minulém čase, a jednak se vytváří rámec určující životní běh na dlouhou dobu dopředu. V takovém čase jdou většinou změny a události jedna přes druhou a týkají se více-méně všech oblastí žizota člověka.

Například přechází-li u mě Saturn přes Pluto, zároveň doznívá opozice Jupiter + Chiron, konjunkce Uran, kvadratura Slunce, Merkur, MC, nabíhá sextil Venuše, Neptuna a trigon Luny.

neo
člen

# Zasláno: 13.7.2010 09:39  - Změnil/a: neo
Odpovědět 

Vando

je to tak trochu astrologická ekonomie čísel, zde životních aktivit jež mají rysy kvalit konstelací a planet ... .

Na rozdíl od ekonomie je zde třetí rozměr :-)

Taky nemohu jasně vyčlenit u mě tranzit Saturna přes Pluto do určitého jasného matematického účetního vzorce

Pluto je navíc na IC a konjunkci s Uranem a navíc vše v opozici na konjunkci tranzit Jupiter Uran, tedy bylo

Jednak se zde vlastně promítly dva možné cykly, cyklus Saturn návrat na nativní Pluto, dále opozice tranzitujícího Urana na svůj nativ a k tomu ještě Jupiter a to vše kolem MC a i cyklus kvadratury nativního Pluta versus tranzitní a vlastně tranzit Urana na MC, kde završil jednu část kterou inicializoval na Dsc s Neptunem navíc vlastně i Jupiter uzavírá cyklus který počal na Asc, teď na MC ... .

Saturn vlastně tranzituje 4 domem další cyklus

Vesměs se tedy něco neustále uzavírá a zároveň otevírá

Jak to popisuješ dole

Milan Zahradník

# Zasláno: 13.7.2010 09:51 
Odpovědět 

Vanda

Píšeš: nepochybně je právo každého člověka, vnímat jednání druhých lidí tak, jak uzná za vhodné.
Ale ono to jinak ani nejde. Tohle povídám pořád. Jsme jací jsme díky tomu jak jsme pochopili to, co jsme prožili. A to co kdo prožil, to vyčítat nelze. Ani jak kdo pochopil. Proto bychom měli milovat všichni všechny. Žádný nemá smysly vyvinuté perfektně. Proto se domníváme. Nevíme.

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Tranzit Saturn konj. Pluto