Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Silný Saturn
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Autor Zpráva
Jardine
člen

# Zasláno: 24.5.2010 22:09  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Ahojte, chtěla jsem se zeptat ... máte někdo v radixu silného Saturna? A pokud ano, jaká je vaše "strategie přežití" staříkových nároků a vtrochů?

Dneska jsem lovila v jednom Rudhyarově článku o planetách před a zhttp://www.astrologie-dagmar.cz/foruma Lunou (http://www.khaldea.com/rudhyar/astroarticles/plan etsb4afternatalmoon.php) a tam se píše, že planeta, kterou Luna po narození kontaktuje jako první, určuje jednu z nejzákladnějších charakteristik individuality a osudu dotyčného člověka. Kouknu, která to u mě je - Saturn! (jen o dva stupně dále). Saturn je také vládcem celého radixu a vrcholem kardinální T-kvadratury. Je v rohovém (sedmém) domě kousek od DC.

V praxi to vypadá asi tak, že člověk míní, ale život vztyčuje prostředník ... počínaje úplnými každodenními maličkostmi. Jako celek se věci většinou daří, ale až poté, co každá jednotlivost proběhla jinak, než se plánovalo a chtělo. Nabízí se i jiné metafory ... jedinec nese cihlu a protože už je mu těžká, chce si ji na chvíli položit. V té chvíli se zjeví tři-čtyři další osoby a každá mu ještě po cihle přihodí.

Má to i své výhody - život se pomalu ale jistě někam posouvá, jako by měl kostru, strukturu .... ale zase jak zabránit tomu, aby se z člověka taky nestala stará struktura? Na jednu stranu asi nemá cenu na Saturna vztyčovat prostředník zpátky, protože od závazků jen tak utíkat nejde ... ale na druhou stranu s přemírou cihel se po světě chodí dost blbě a nějaké odlehčení to taky chce...?

Jakou máte na Saturna strategii vy? Dokážete se s ním po těch letech domluvit?

Iva
člen

# Zasláno: 24.5.2010 23:38 
Odpovědět 

Jardine

Jardine, já nevím ale přijde mi, že spíše nějak si zvyknout a moc neodmlouvat
A pečlivě plnit úkoly.Nic jiného se mi za ta desetiletí nepovedlo.Ještě že je v horoskopu taky Jupiter, ten mě chvílema dá na povinnosti zapomenout ale mnohdy to pak musím zase napracovat

A ačkoliv mě dožene mnohdy až k depresím otázkou pro mě je, jestli by mě vlastně bavilo být bez něj Protože kdo by rád neodhodil cihly a žil si snadnější, veselejší a plnější život, který si dokonce umím představit ale někde vzadu mě tiká otázka zda by to bylo opravdu to pravé.Tedy to pravé pro mě. A nejlegračnější mě přijde, že mě občas napadá, že si ho vlastně stále přivolávám. Podvědomě sama.

Věra
člen

# Zasláno: 24.5.2010 23:43 
Odpovědět 

Jardine
Teď jsem nanic, nemohu mluvit, i smát se mi dělá potíž. Směju se potichu až mně v krku bolí.. páč mně něco napadlo.
Čtu to o těch cihlách...Dc , Luna, Saturn ? Jo?
Potom je to těžká práce někdy -partner nedosažitelný, s funkcí, spoustou odpovědné práce pro veřejnost; Luna, ženská jedna co by si šikovně poradila a rychle, intuitivně se musí párat zase s nějakými partnerovými nástrahami, chovat se ukázněně, odpovědně, exaktně, být praktická, skromná, nenáročná šedá myška ale zase naplnit partnerovy nároky na využití a funkční uspořádání. Leštit titul jeho, to se ví a ten svůj, to je samozřejmost, jinak by nestála vedle něj. Kariera je důležitá...
Hospodařit s málem, zato poskytovat domácí servis hodný gejši, poctivou krmi a vybraně, klasicky zpracovanou. Nedejbože aby měla nějaké nároky na svůj prostor, a náladovost.
A tak,že by směla jen pochybovat o sobě a své ženské roli.
Snášet mužovy deprese a chladné pozy po návratu od matky? Či naopak - tiše a přesto hrdě být mužovým pobočníkem? Podpořit muže ve všech jeho spádech, odpustit prohřešky, tiše připravit trepky před práh, podat teplý ručník, nenápadně a lehce promnout mužovi unavenou šíji a už servírovat skvěle zaranžovanou tabuli v klasické úpravě na mužíčkovu počest? Skoro neviditelně organizujíc všechny momentální jeho nároky s pečlivě upraveným zevnějškem, šedý svetřík s perličkama u krku - vždyť je to svatební dar od jeho matky.
Chovám se dost neokázale? Vyhovuju všem ujednáním předmanželské smlouvy? Jsem věrná, ukázněná, společensky angažovaná a dostatečně ceněná a přitom nepřevyšuji manžela? No snad jsem se pro tentokráte vešla do kriterií, snad tchýni ničím nejitřím a v něděli jí doufám u nás chutnalo všechno, i když ta roláda byla tentokrát poněkud jinak plněná.
Ale nestýskám si, svěřila mi syna a návštěvy probíhají s železnou pravidelností, kontroly jsou na jedničku a ten další úkol jsem snad taky
precizně odvedla.
Tak kolikpak máme hodin, jestlipak je vše na místě, teplé, voňavé, ještě ochutnám ten sosík - no je jak ho má rád.... Doufám, že si manžel nevšimne, že jsem si dnes přejela nehty bezbarvým lakem - ruce už jsem měla celé ušlé po té poslední práci na zahradě. Tak a je to tady, ještě tichounce pustím Bacha, jak to má rád a pár kroků od auta ke dveřím a manžel bere za kliku. Nasaje vůni a zeptá se: ženo, ty jsi dneska nedělala tu svíčkovou, nesu brusinky od kolegy z
Valašska, protože jsi je určitě zase zapoměla koupit viď. To jsem se ale těšil a copak to dneska máme. Ale ne, vždyť víš, že hovězí s rýží zrovna nemusím. A doufám, že jsi nezapoměla na tu čistírnu, spořitelnu a volala jsi matce, abys poděkovala za nedělní návštěvu? Doufám, že jsi ji nevzbudila, víš, že po obědě si ráda oddechne; a zítra ji odvez na otcův hrob, mají výročí.............................. Myslela jsi takhle silný?

A nebo jinak. Až příště poneseš svou cihlu, musíš šikovně. Měj po ruce rudlík, kárku, vozejček nebo přímo ještěrku.
Cihlu si odlož někde na paletku a dýchej. A modli se aby těch, co si odloží své kvádříky a tvárnice přišlo dost a pokud možno v monotematickém ladění. Pak už stačí zašíbovat tou ještěrkou. Nezapomeň pojistit náklad a označit červeným hadrem. A třeba bude brzy na chatku nebo na přístavbu... protože když už jsou tak mazaný, ať se to trochu oplatí, no ne?

Dagmar
člen

# Zasláno: 24.5.2010 23:52 
Odpovědět 

Myslím, že i můj Saturn je poměrně dost silný, navíc v konjunkci s Plutem, v kvadratuzře na asc a Jupiter, je v sextilu na Merkur a také vládne 3. domu.
Proto moje poněkud strohé vyjadřování, na rozdíl od Věry.

Věru, ale to co tady popisuješ, to je nezpracovaný Saturn /já to slovo nezpracovaný nemám tak ráda, ale čím ho nahradit?/ projevující se zábranami a ten dá své majitelce ještě hodně zabrat pokud ho vůbec kdy pochopí.
Až tak by se tedy projevovat neměl.

Ale jako literární zpracování je to skvělé!!

Jardine - Jakou máte na Saturna strategii vy? Dokážete se s ním po těch letech domluvit?
myslím, že se s ním domluvit dokážu, i když někdy mě samozřejmě převálcuje, ale já ho mám ráda, fakt.

Věra
člen

# Zasláno: 25.5.2010 00:30  - Změnil/a: Věra
Odpovědět 

Jardine
člen

# Zasláno: 25.5.2010 00:33  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Iva: mě zatím taky nic lepšího nenapadlo, prostě si plnit své povinnosti a pokud možno moc nekušnit (s výjimkou mého dnešního zdejšího výplodu).

Věra žjóó, tys to krásně popsala! Čtu, a je tam kus pravdy, cha cha! I když co se týče partnerství, zatím nemám moc důvod reptat, při dodržení určitých věcí, které sama zmiňuješ (zázemíčko, podpora v manželově kariéře, žádná moc velká Itálie) to zatím funguje.

Ten tlak vnímám zatím spíš ze svého okolí - širší rodina (děti do toho nepočítám, ty jsou radost), práce, známí, manželovi přátelé atd atd ... většinou ode mě něco potřebuje hned několik lidí najednou; někdy se to nakupí a blbě se říká ne. Nebo to neumím. Ale kupí se to tak nějak pořád, a nejvíc většinou v okamžicích, kdy toužím být trochu sama. Je to takový dlouhodobý stav přetížení, které navenek není moc vidět, a přestože jsem vděčná, že můžu být co k čemu, někdy toužím po poustevně uprostřed lesů.

Ale možná to je jen v dnešní době naprosto běžná situace, a žádný Saturn za tím není.

Věra
člen

# Zasláno: 25.5.2010 00:38  - Změnil/a: Věra
Odpovědět 

Dagmar

Dagmar, to nahoře jsem se pokusila glosovat tu pozici u Jardine, snad mi promine, ale jak jsem to četla, tak mi to přišlo v příměru.

Věra
člen

# Zasláno: 25.5.2010 00:45 
Odpovědět 

Jardine
To jsem ráda, jestli jsem se nedotkla a snad tě i trochu pobavila.

No a právě - v první verzi jasně přetížená a skoro neviděná žena s povinnostma a ještě upraveňounká, jemná, křehká víla, co se tiše vznáší mezi hrnci, talíři, nároky a požadavky, tajnými přáními s věčným úkolníkem v ruce.....na stole plný diář a v eteru nedaleko další itinerář ....

Proto verze dvě: poustevna uprostřed lesů bude, jen co se naučíš šíbovat
a organizovat ty, co si potřebují odkládat ty své cihly. A ne že jim hned vyzvoníš, kde ta poustevna je a že ji vůbec máš. Tam je meditativní klídek a je jen tvůj, aby bylo kde pobrat sil.

Jardine
člen

# Zasláno: 25.5.2010 01:01  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Věra: Beran Beranovi rozumí .... zvlášť když máme obě tak výživně obsazené třetí domy.

Dagmar já si v konečném důsledku na Saturna taky nestěžuju, alespoň je pro mě čitelnej (na rozdíl od Pluta). Možná až člověk ty hlavní saturnské lekce zpracuje, bude moci trochu popustit uzdu jakémusi vnitřnímu pankáčovi a trochu si zarebelovat (ale už ne bezhlavě). Přece jen, mám Urana na MC, tak snad v těch saturnských strukturách nezatuhnu úplně.

Věra
člen

# Zasláno: 25.5.2010 01:40 
Odpovědět 

Jardine
tak ten pankáč, ten mně dostal skoro stejně jako prohlášení tvé dcerky o dobré mamince a přesvědčení, že ty se tomu nezpronevěříš. Což zase krásně sedí do těch cihliček, co si přikládají, co?

Vanda

# Zasláno: 25.5.2010 07:25 
Odpovědět 

Jardine, tohle:

ale až poté, co každá jednotlivost proběhla jinak, než se plánovalo a chtělo.

mi nepřipadá až tak projev saturnský. je možné, že jde o projev dačeho iného. Dávala jsi sem svoje data? Silný Saturn obvykle člověka tlačí do systému a pořádku, a to předvídatelného pořádku.

S tou planetou první kontaktovanou Lunou bych byla opatrnější, než bych tomu přisuzovala kdovíjaký význam. Planeta je obvyklle silná svým postavením ve znameních a domech, tím, čemu vládne, v jakých je zapojená strukturách, atd.. je mnoho vlivů, které se navzájem posilují - oslabují. Navíc že je jedna planeta silná ještě neznaměná, že v radixu není nějaký větší trumf. Je dobré si naštudovat klasická pravidla, jinak si v tom člověk udělá pěkný guláš.

Jardine
člen

# Zasláno: 25.5.2010 08:15  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Vanda: 18.4. 1975, 0:40h,Plzeň. Asi jsem se nešikovně vyjádřila ... jde to blbě popsat. On ten život jakoby probíhá strukturovaně a věci "vycházejí", ale právě je tam to tlačení ... nejde to hladce, člověk by chtěl věci nějak a ono ho to tlačí jinak, i v těch nejmenších detailech. A člověk ten smysl toho tlaku chápe, ale zároveň by občas rád z plných plic zařval FUCK OFF!!! Ale většinou nezařve a zůstane strukturotvorný.

No, je fakt, že jsem se asi nechala jednostranně unést ve snaze se z té saturnské šněrovačky na chvíli vykecat a starý dobrý Rudhyar mi k tomu poskytl potřebnou munici. S těmi pravidly to beru.

Dagmar
člen

# Zasláno: 25.5.2010 12:06 
Odpovědět 

možná že to není jen Saturn /jak píše Vanda/ i když je v Raku a navíc v konj. s Lunou, takže ho pociťuješ zřejmě dost silně v blízkém okolí - ale navíc je v aspektu s Plutem v T kvadratuře - takže ten pocit nátlaku tam může být dost silný, také jde kv. na Asc.

Jardine
člen

# Zasláno: 25.5.2010 12:21  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Dagmar

možná že to není jen Saturn /jak píše Vanda/ i když je v Raku a navíc v konj. s Lunou, takže ho pociťuješ zřejmě dost silně v blízkém okolí

to máš pravdu, pociťuju, i když jsem nad tím nikdy moc nešpekulovala a brala jsem to, jak to je. Vymyká se tomu snad jen jedna moje kamarádka (Beranice s Uranem na AC v Raku), věkem by mi mohla být mámou, ale je správně excentrická až švihlá, umí blbnout jako malá holka a nebere se vážně. Člověk s ní má takový pocit totálního přijetí, kdy by mohl udělat sebevětší ptákovinu, a bylo by to v pohodě. Takový pocit je v mým případě doslova léčivý.

Každopádně s touhle konstelací jsou celkově spojený dost silný projekce, je to práce na dlouho .... ale na druhou stranu studenti mi říkávají, že jsou na mých hodinách uvolnění, nebojí se promluvit a udělat chybu, jsou tam zkrátka v pohodě, tak snad ten Saturn zas nakonec nevyčuhuje přespříliš.

Turnovský

# Zasláno: 25.5.2010 14:08 
Odpovědět 

Jardine

"studenti mi říkávají, že jsou na mých hodinách uvolnění, nebojí se promluvit a udělat chybu, jsou tam zkrátka v pohodě"

Myslím, že to je dost trefná pozorování. Studenti se na Vašich hodinách cítí bezpečně, vytvořila jste jim chráněné prostředí, to je myslím jeden rysů konjunkce Saturn Luna. ještě navíc máte tu konjunkci v Raku v 7. domě a protnutou dsc, snažíte se vyvarovat toho, co se dostalo Vám. Navíc děti/studenti Vás asi oživují, sledovat jejich růst a asistovat mu je příjemné: rodičovství na druhou. Protože i já mám tuto konstelaci ač v Panně, dokážu si Vaše hodiny dobře představit. Stejně tak jsme si vědom toho, že existují jedinci, kteří Vás (i mne) bytostně nesnášejí. Ale tak už to prostě bývá a netřeba se tím rmoutit.

Turnovský

# Zasláno: 25.5.2010 14:16 
Odpovědět 

Jardine

Saturn totiž nepředstavuje "velké neštětstí" jeho funkce jsou stejně nutné a zdraví prospěšné jako funkce symbolizované ostatními planetami, prvé řadě udržet tvar opřený o strukturu, aby organismus mohl účelně fungovat a nerozpadl se při prvním závanu čerstvého větru. Můžete si tu Vaši konstelaci představovat jako moudrou kvočnu s houfem kuřátek.ˇNa řadu jiných a originálnějších metafor jistě přijdete sama, případně byste mohla zalovit ve vodách belletrie a poesie

Turnovský

# Zasláno: 25.5.2010 14:22 
Odpovědět 

Arthur M. Young, astrolog pocházející z vědeckotechnických kruhů a vynálezce helikoptéry, popisuje všechny vztahy jako aspekty. Kvadraturu a tím spíš T-kvadraturu vysvětluje obrazně jako dva hráče tenisu (opozice) a sudího, který sedí kolmo na ně a posuzuje jejich hru. Já dodávám: z topologie prostoru je v jeho moci posuzovat obě strany spravelivě, neb je vůči hráčům v PRAVÉM úhlu. (Že se tak někdy neděje, je věc jiná)

radkas
člen

# Zasláno: 25.5.2010 15:15  - Změnil/a: radkas
Odpovědět 

Jardine

Tak ja mam Saturn v horoskopu hodne silny. Muzes se na me mrknout. V ucebnich materialech sva data mame. Musim rict, ze me prijde, ze diky tomu jsem se s nim mohla od malicka dobre seznamit, osahat ho, pochopit a neprijde mi, ze bych se ho mela bat. Spis ho chapu tak, jak tu pise pan Turnovsky o tom jistem zazemi, chranenem prostredi. Tim, ze je jasny, zretelny, ukazuje hranice, se o nej muzu oprit, protoze vim, ze co rekne, to plati. Takze vim na cem jsem a z ceho muzu vychazet.

radkas
člen

# Zasláno: 25.5.2010 15:17 
Odpovědět 

Ty odkazy jsou dobre? Nejdou mi otevrit

neo
člen

# Zasláno: 25.5.2010 17:39 
Odpovědět 

Hodně to chce se naučit naslouchat co po nás chce a umět se vzdávat a nesetrvávat na pozicích, vybudovat si určitý nemajetnický nadhled a opouštění ... .

U mě postavení Saturna vedlo až na samotný práh vyvanutí .

Co nechce, je brát je povšechně a škatulkovaně. Saturn je u každého "individualista" a jeho umístění a projekce pak ukazuje jaké rysy máme obsáhnout či transformovat, pro naši duši a božkost.

Saturn je vlastně vtělení Boha jež nás vede a učí, ale ne naši člověčinu ale duši ... .

Co by jiného v nás sochalo duši a duševní stav, Neptun asi těžko ... , bez něj by jsme vlastně byli jen opice na stromech

Jardine
člen

# Zasláno: 25.5.2010 22:16  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

p. Turnovský: dík moc za trefné postřehy!

Učitelka lunárně-saturnská kvočna trpělivě vyslechne, vysvětlí, doučí, povzbudí, podá kapesník ... ale není to zase, myslím, ten typ pedagoga, co hned chodí se studenty do hospody a nabízí jim tykání. Takové to klasické tvrzení, že Luna+Saturn = citový chlad je sice podle mě blbost, ale na druhou stranu nějaký ten ochranný kruh kolem sebe je tam stále přítomný ... i když s přibývajícím věkem slábne, zvlášť děti ho dost výrazně nabouraly

Stejně tak jsme si vědom toho, že existují jedinci, kteří Vás (i mne) bytostně nesnášejí. Ale tak už to prostě bývá a netřeba se tím rmoutit.

Tohle byl dlouho kámen úrazu, protože doma panoval zažitý vzorec, že hodnota člověka spočívá v jeho oblíbenosti u druhých, a že by se jeden měl ze všech sil snažit vyjít se všemi a vyhovět jim. Resetovat tenhle program dalo (a dává) dost práce .... uf!

radka, neo taky děkuju za reakce ... je fajn, že berete to Saturnovo sochání pozitivně ... nabízí se mi podobnost s jedním pedagogem na VŠ, kterej nám dával co proto a často jsme na něj hudrali, ale v konečným důsledku nás naučil nejvíc. Z jeho hodin čerpám dodnes. Jmenoval se hezky česky Drška

Turnovský

# Zasláno: 26.5.2010 01:07 
Odpovědět 

Jardine

doma panoval zažitý vzorec, že
hodnota člověka spočívá v jeho oblíbenosti u druhých
že by se jeden měl ze všech sil snažit vyjít se všemi
a vyhovět jim.

to jsou dohromady 3 požadavky, které mnohdy nelze splnit současně.

Na požadavek oblíbenosti platí jedna "magická formulka": Kdyby mne te a ten člověk obliboval, musel bych se nad sebou zamyslet, kde dělám chybu, nebo zda nejsem vrtichvost

Jardine
člen

# Zasláno: 26.5.2010 08:33  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Tak, tak.

Ona taková snaha být oblíben (tj. snaha minimalizovat element odmítnutí, ze kterého je téměř panický strach) člověku hrozně podváže nohy a vystaví celoživotnímu stresu, potlačování vlastní jedinečnosti a neustálé sebekritice "jestli nedělám něco špatně". Říkám tomu syndrom hodné holčičky. Může to nabrat fakt až monstrózní psychické rozměry .... brrr, v rodině jsem viděla, kam až to může zajít, a nechci.

Celé je to o vědomí vlastní ceny.

radkas
člen

# Zasláno: 26.5.2010 09:01 
Odpovědět 

Jardine

Prosim Te, muzes sem dat jeste jednou odkaz, ktery zpocatku uvadis? Me to nejde otevrit, diky

ashtangi
člen

# Zasláno: 26.5.2010 09:48 
Odpovědět 

Tady se ríká: hodné holcicky se dostanou do nebe, zlobivky kamkoliv se jim zachce... Jako nijak zvlást oblíbená zlobivka muzu potvrdit

Turnovský

# Zasláno: 26.5.2010 09:48 
Odpovědět 

Jardine

v takových případech je potřebná odbirná pomoc. Sebereflexe má různé peripetie a nástrahy, řada poznatků platí jen v některých případech. Za jednu z nejzhoubnějších pověr považuju takové to bezmyšlenkovité tlachání o tom, že na ostatních lidech nám vadí naše charakterové rysy atd ap. To je tvrzení, které někdy do jisté míry a jen někdy. Jinak tohle tvrzení samozřejmě řádně zneužito dokáže rozvrátit jedince, který "bojuje" o svoji sebeúctu a integritu

Vanda

# Zasláno: 26.5.2010 12:55 
Odpovědět 

Jardine,
ono je potřeba odlišit dvě věci, které možná nevenek splývají. Jednou věcí je neubližovat druhým lidem, druhou věcí je jednat tak, aby byl člověk oblíben.
Ono to často navenek splývá, i když princip je zcela opačný.
Zatímco neubližovat bychom se snažit měli všichni, vyprdnout se na potřebu oblíbenosti je nesmírně osvobozující.

Jardine
člen

# Zasláno: 26.5.2010 13:07  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

radka http://www.khaldea.com/rudhyar/astroarticles/plane tsb4afternatalmoon.php

Už ti to jde?

ashtangi Souhlasím

Turnovský Taky si myslím (a často tvrdím a naléhám, nevyslyšena), že kvalitní terapie je v takovýchto případech nejlepší cestou ven. Průšvih je, když k ní není vůle, a místo toho vítězí další a další sebeobelhávací scénáře. Nebo taková ta pseudořešení typu lovení v minulých životech, bimbání tibetským zvonem popř. snaha zachraňovat druhé (kteří se většinou celkem dobře umějí zachránit sami). Je to zkrátka zapeklitý.

Za jednu z nejzhoubnějších pověr považuju takové to bezmyšlenkovité tlachání o tom, že na ostatních lidech nám vadí naše charakterové rysy atd ap.

No, tohle mi přišlo jako blbost od začátku. Já třeba moc nemusím lidi typu "kyselá prdel", co se neusmějou, místo ruky podají leklou rybu, z očí jim čouhá kritika ... a že by zrovna tohle byla nějaká moje potlačená vlastnost .. troufám si říct, že ani omylem.

Spíš si myslím, že antipatie vůči nějakým vlastnostem ukazují na nějaká emoční zranění z dětství ... ale patlat se v tom nebudu, nejsem psycholog :)

radkas
člen

# Zasláno: 26.5.2010 13:43 
Odpovědět 

Jardine

Super, diky moc, uz to jde

Jardine
člen

# Zasláno: 26.5.2010 13:58  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Vanda: s tím neubližováním to je jasný.

Co se týče té potřeby oblíbenosti .... hodně se teď pohybuju mezi dětma, sleduji, jak fungují v kolektivu. Všimla jsem si, že nejoblíbenější jsou ty, které svou oblibu vůbec neřeší. A zdaleka nemusí být nejhodnější/nejmilejší/nejpříjemnější, naopak někdy jsou to pěkná dračiska. Třeba zrovna moje dcerka (s Plutem na AC a Sluncem con. Mars) je klasická "zlobivka" ... umíněná, dominantní, nezávislá, neberoucí si servítky. Přesto je duší každého kolektivu, děcka za ní oddaně běhají i přes její projev hubaté Káči a citovou výbušnost hodnou Itala.

Z dítěte, které "chce být oblíbeno" čiší nějaká zvláštní křeč a ostatní to často vycítí a často s ním jednají jakoby spatra. Vnitřní nejistota se odráží navenek a reakce druhých je odpovídající. Takže je to celé vlastně kontraproduktivní. Jen to časem poznat a osvobodit se od toho, jak píšeš.

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Silný Saturn