Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Různé / Oční vada
Autor Zpráva
neo
člen

# Zasláno: 7.5.2010 20:05 
Odpovědět 

Poslední dobou mám problém se zrakem, kdy jedno oko vidí obraz níže a druhé výše a v určitém úhlu dojde k úplnému rozdvojení obrazu.
Kdysi když to bylo celkem v pohodě, byl jsem u lékaře a ten řekl Astigmatizmus a dal brýle, ale moc to nepomohlo.
Dřív mě to tak nevadilo, neboť k rozdvojení docházelo jen v určitém úhlu pohledu, ale teď když se dívám i rovně tak se mi to "rozjede" na dva obrazy.

Jde opět k očaři, ale mám obavu že zase mě bude otravovat s astigmatizmem... .
Zkrátka asi dochází k rozdvojení perspektivy a už mě to docela omezuje.

Máte někdo taky obdobnou zkušenost.

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 7.5.2010 23:59 
Odpovědět 

Syn měl taky Astigmatizmus, operovali mu oči 2x a posr..li to. Jednou mu svaly vnější víc přitáhli, pak museli i ty vnitřní a stejně nosí brýle.
Jen co začal jezdit na biorezonanci, tak sjely dioptrie dolů a Astigmatizmus zmizel.

Věra
člen

# Zasláno: 8.5.2010 18:21 
Odpovědět 

R. Dahlke píše ve své knize Nemoc jako symbol asi toto:

Astigmatismus:(abnormální vyklenutí rohovky)

Tělesná rovina: oči (vhled, průhled, zrcadlo duše).

Rovina příznaků: křivý pohled; pokřivený obraz světa (světelné paprsky se nesoustřeďují v jednom bodě, takže nevzniká ostré ohnisko (řeč.:stigma=bod).

Zpracování :mít svévolný, křivý způsob pohledu; svět vědomě vnímat svérázným způsobem; získat široký rozhled, odvrátit se od příliš silné koncentrace.

Splnění : kreativní pozorování světa; individuální vidění světa.

Principiální vztah :
Slunce / Měsíc - Uran.

Tak snad ti to pomůže v přehodnocování, Neo

neo
člen

# Zasláno: 8.5.2010 19:01 
Odpovědět 

Věro

díky, u mě to bude asi souviset s úrazem v dětství, kdy jsem se na zahradě se sehnul k sazenici a přitom jsem si vrazil do oka tyčku.
Naštěstí to "projelo" jen do koutku oka.

U mě to zřejmě není astigmatizmus, ale porucha koordinace očí, kdy jedno oko je "táhnuto" svaly oka trochu níže .

Dnes shodou okolností taky jsem zahradničil či spíše bojoval s kopřivami a pýrem a málem mě to stálo život .
Vzal jsem to tak důkladně pěkně hluboko kvůli kořenům, až se na mě začala hýbat pomníková deska hrobu ... .
Měl by se mnou hodně málo práce
Kolem šla nějaká stařenka a vytřeštila oči, když viděla mé pozadí a kolem hlínu jak jsem kutal kopřivy a pýr z hrobu, asi si myslela že chci ... .
Docela šok jsem zažil na konci hrobu kdy se začala zemina ztrácet a udělala se tam díra ... .

Saturn mi jde 4 domem tak jsem koupil hrob našich předků, ale to je dlouhá sága ... .

Jardine
člen

# Zasláno: 8.5.2010 21:23  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

neo a jak dobrého máš očaře? Několikrát jsem se v minulosti přesvědčila, že mít nebo nemít kvalitního doktora je to, na čem stojí řešení. Moje kámoška neměla dobrého gynekologa a stálo ji to téměř život ... to je samozřejmě extrémní případ, ale i tak si myslím, že jsou lékaři a lékaři. Prostě věřím, že pokud mi jeden doktor nepomůže, není marný hledat dál. A klidně si přetom přehodnocovat své vidění světa, proč ne ....

Věra
člen

# Zasláno: 8.5.2010 21:51 
Odpovědět 

neo
Neo, možná bych věděla radu ohledně očí; jestli chceš-ozvi
se mi na email, povím víc.
Třeba by ti to přišlo vhod.Myslím, že to může být i něco jiného.
Včasná dg. z jiného pohledu by mohla bodnout a mohla by vyhovět
v duchu zaostření a netradičního pohledu.

Jinak je to docela tematický, jde mi taky Saturn 4.d..
Jedním okem zpět a druhé má co dělat aby to tu uvládlo
a nedalo se trhnout zpět

To nesmíš to gruntování "pohřebiště minulého" brát tak mocně,
aby ses za tím neprobořil a nenechal se zavalit pomníkem (pomni!!!),
že to je monument předků a jejich časů a stojí na jejich minulých
činech a úložišti ostatků.
Jejich skutky už nezměníš. Hrob sice uklidíš ale příště tam bude
zase co dělat, protože tu se už nedá přímo nic změnit.
Snad akorát zadusit folií, vysypat uličky kačírkem a hrob zakrýt
deskou nebo nechat porůst břečťanem - je to levnější než deska
a vypadá to dobře, na hřbitov to nějak patří .
Tak to je tak asi to, co můžeš ty na tomto místě měnit na jejich
úložišti.
Ty jsi ještě tu a tak tu zůstaň ! Na kopřivy stačí srb a snad krapet herbicidu ? Tady už asi nikomu neublíží.
A kořeny kopřiv - stejně jako sounáležitost k těm svým kořenům
taky nevyničíš . Jsou děsně odolné - jako ta paměť buňky rodu.
Jinak jsou zdravé; a zkvašené skvělé jako přírodní hnojivo i když
šíleně zavání ale po zředěné zálivce to roste všechno.

Kopřivový čaj a koupele jsou dobré pro prokrvování a pevnost cév.
To ty ale víš líp než já; chodit v nich na boso zase proti revmatismu
a dně. To mám vyzkoušený.

Chudák stará paní, asi jsi jí pěkně vyplašil; ta už ví jak je třeba být opatrná a dávat si pozor na předčané maléry. Umí si víc asi vážit
toho, co má ještě před sebou.

Pozor na tyčky a přílišnou horlivost v práci. Nevrhej se do toho
tak mocně a neber to až na "kost", spíše půjde o zredukování a dlouhodobou nutnost udržovat, vytrvaleeee.....eee prostě odvádět službu rodu a jejich památce a nalézt ztišení a spokojenost v nitru.

Věra
člen

# Zasláno: 8.5.2010 21:55 
Odpovědět 

Jo a souhlasím s Jardine, to je o tom jiném pohledu, netradičním¨. A s MUDry ty máš taky své zkušenosti, pokud se pamatuju, že?

neo
člen

# Zasláno: 9.5.2010 07:20  - Změnil/a: neo
Odpovědět 

Věro
díky za tvá slova

Osobně to nedělám pro sebe, ale pro svoji maminku a její tragický osud a její čas už se bohužel velmi krátí ... .

Zde na hřbitově vlastně začala jedna etapa mého života, ne moc šťastná a doufám že už taky brzo skončí.
Navíc ten hrob na mě i čekal, neboť jej moje teta nechala v roce 2002 zrušit ... .

Něco taky o tom říká Uran

Od svého místa v mém nativu na Ic až došel k Dsc, tak to bylo vše kolem příbuzných a život vlastně v rodišti mého otce.
Od matčiných příbuzných jsem skoro nic nevěděl, většina už byla na pravdě boží.
Od Dsc k Mc tak tak jsem přešel pod vliv a střechu rodiny mé matky respektive .
Nebyl to a není žádný med.
Doufám že Uran až vstoupí do dalšího kvadrantu mě konečně pomůže osvobodit, zde rozhodne taky soud.... .

Bohužel maje maminka měla tu smůlu, jak jsem se dozvěděl z údajů na hrobě, její otec zemřel ve věku 41 v roce 1949 tragicky, následně zemřela maminka jejího otce a následně i tatínek.
Tak že její maminka na vše byla sama a příbuzní, tedy bratr jejího manžela ji dali pořádně asi zabrat.
Maminka pak ji zemřela, když mě byli 4 měsíce a její smrt se velmi otiskla do mé duše ... .

Astrologicky jsem ale měl tu výhodu že mám data .
Je to astrologicky velmi zajímavé.

Můj praděda a děda i prabába jsou spojeni s Lunou jež oslovuje mojí Lunu v nativu.
U dědy a pradědy je zajímavé napojení Venuše, kdy jejich Venuše je přesně na mé Venuši na Asc.
Navíc jejich slunce a vnitřní planety jsou v mém 12 domě.

Jinak jdu k novému očaři :-).

Problém mám s účetnictvím kdy už musím jedno oko si překrýt.

Věra
člen

# Zasláno: 9.5.2010 13:42 
Odpovědět 

neo
Ty jsi takový laskavý a vytrvalý Bojovník, co musí hodně jinak nazírat než je obvyklé, aby to všechno zmáknul a vyšel silný a nazasažen, viď?
Potom, že se dělí a dvojí pohled, aby ne, když do toho racia se musí nacpat o hodně větší kus toho neracia a citu, soucitu a schopnost dívat se nezaujatě ale rozluštit a vydechnout si konečně. Přeju Ti, aby ten čas
nového nádechu na plný pajšl a v novém čase a uvědomění byl fakt tím
Darem osvobození. Ale ty už to vlastně vnitřně máš, jen posvětit §§§,.

Jak to tak čtu, je hodně podobného. Moje rodiče jsou dva roky od sebe ale Venuše jim stojí na stejném stupni tesně nad mým Ac; dědeček i babička
šílené hemžení v mém 12.d., přes to, že jsou jiná znamení. Z druhé strany je tam tlak taky a obsazena slunci jiná znamení - zemní. U mně ale zemní živel ulítl stranou... Máma SL/JU v mém 12.d.; otec SL/Chir/Býk. do mého
11.d., Ju v 2.d.. Luny taky zajímavé, mámy Lu/Pl v Raku v mém 1.d.
a tátova ve 4.d.... bylo by si o čem povídat. Někdy se do toho tak zamotám- přecitlivělost vnímání, tlaky a nápory nezvládnuté minulosti rodičů leží na mně jako blok - to jsou ty mé mnohočetné dvojky chjo

neo
člen

# Zasláno: 12.5.2010 17:43 
Odpovědět 

Věro
byl jsem u očaře a mám diplopii a mám si zajít na specializované neuro-oftamologické pracoviště na Karláku.
Víceméně se s tím ale nedá nic dělat.
Teď si musím někde sehnat klapku na levé oko, abych mohl pracovat lépe s účetnictvím

Věra
člen

# Zasláno: 12.5.2010 22:17 
Odpovědět 

neo
Neo, ty jsi borec, takhle rychle a ukázněně pracuješ!!!

No ale nicméně bych ještě zvážila to, co jsem ti říkala mejlem.
Karlák byl domovským působištěm. Nyní jsou tu ještě snad i jiné možnosti, snad kdybys to jen zkonzultoval telefonicky, vyčerpal bys i tuto jinou možnost. Držím pěsti, ať se vyjasní i ta numera v sloupcích! .
Budeš teď jako Jan Žižka a místo koně Dandy . Tak se měj pěkně

Kveta
člen

# Zasláno: 15.5.2010 16:01 
Odpovědět 

neo
Máte někdo taky obdobnou zkušenost
Před x lety jsem jedním okem viděla lépe na dálku, druhým na blízko a oči se střídaly. Někdy po dnech, někdy po týdnech. Byla období, kdy obě viděla stejně.
Kamarádka se na to podívala regresí a bylo po potížích. Jedna zabloudivší dušička se u mě usadila a takto si se mnou "hrála". Údajně mě "chránila" před informacemi.

Dvojité vidění bude zřejmě něco jiného než "rozostřené", které jsem trénovala na trojrozměrných obrázkách a které s úspěchem využívám při sledování aury.

Neo, se vším se dá něco dělat. Když by ses bál regrese, tak můžeš navštívit Borise Tichanovského (stránky Tibetská medicína nebo Epam), na zrak má speciální kurz a je v tom machr. Působí v Praze, můžeš se k němu objednat.

To jsem netušila, že jsi z branže a zabýváš se účtem.
Jo, a když jsem ti kdysi psala, že podle karet budeš budovat obydlí, tím jsem opravdu nemyslela "příbytek poslední" No vidíš, kdoví čí duši sis na tom hrobě na sebe nabalil. Jasně, že teď budeš oponovat, že už to máš dlouho. Od úrazu v dětství. Ale taky máš opozici mezi světly (SL a LU), tak se nediv, že každé chce koukat extra.
Já vím, druhým se to dobře radí, co by měli/y a jak by měli/y. A když se nás to týká osobně, tak hned argumentujeme reálnými a objektivními vlivy.
Ale toho Borise můžeš zkusit, je fakt dobrý.

virgo63
člen

# Zasláno: 15.5.2010 16:54 
Odpovědět 

Neo,
i mně se za posledních pár měsíců zhoršily oči. Taky se chystám k očařce, je to sice "jen" další zhoršení mojí krátkozrakosti, ale je to nepříjemné.

Objektivně viním PC, ale subjektivně cítím, že je to neochota se dívat daleko dopředu. Zblízka, na detaily vidím ostře jako malé děcko, ale do dáli čím dál hůř. Jistě to má souvislost se stresem, s nejasnostmi z budoucnosti v jisté věci, které ani snad vidět nechci.... nejraději spím.

Květo, opozice SL-LU by mohla souviset i s větším rozdílem dioptrií u očí?

Kveta
člen

# Zasláno: 15.5.2010 17:55 
Odpovědět 

virgo63
rozdíl dioptrií
Tak to nevím, v praxi to odzkoušené nemám. Ale - čím větší orbis, tím větší rozdíl? Fakt nevím. Ale jen tím to nebude, spousta lidí nosí brýle a opozici mezi světly nemá.

Dagmar
člen

# Zasláno: 15.5.2010 19:43 
Odpovědět 

virgo63
mám od dětství špatný zrak, Slunce nemá žádnou vazbu na Lunu - ještě se mrkni jak máš aspektovaný Mars, třeba i v kombinaci s Lunou -
nevím u sebe jsem na to nepřišla, snad jen Mars v Raku, který je pěkně ozářen, ale Luna má kvadratury - tak nevím.

virgo63
člen

# Zasláno: 15.5.2010 20:16 
Odpovědět 

Dagmar, Kveta

Měla jsem na mysli to, že mám mezi pravým a levým okem rozdíl 1 dioptrie a takový rozdíl že prý nebývá často (tedy tak mi to kdysi optik řekl). No a když Květa psala, že má Neo opozice mezi světly, že každé oko chce koukat extra, tak mě napadla tahle souvislost .
MA ve Vahách opo JU.

neo
člen

# Zasláno: 15.5.2010 20:16 
Odpovědět 

Květo

díky za Tvá slova, teď se mi to trochu zlepšilo, možná že v tom je i můj nízký tlak.
Jinak nosím ochranný amulet.

Je v tom docela paradox, několik měsíců nazpět jsem likvidoval věci z minulosti a chystal se plně osvobodit a začít vlastně úplně nový život a teď najednou hup ... .
Má to i pozitivní stránku, že jsem se cítil jak si vykořeněný a když se k tomu přidá "útisk" matčiny rodiny, kde vlastně byla k posledku již sama, ze strany bratra jejího tragicky zahynulého otce.
Teď mám možnost si "sáhnout" či vnímat své kořeny ... . V hrobě zůstaly již jen ostatky mého pradědy, jež mě s ním vlastně spájejí i další věci ... .
Zajímavé jak jsem již psal je, že má svoji Venuši přesně na mé a DH v mém 5 domě a Lunu s Merkurem na mém Martu a Slunce na mém Merkuru

V naší rodině je stigma v tom, že jeden rodič vždy zemřel předčasně, z matčiny strany otec 41 let a z otcovi strany maminka 35 let a tím se k hlavnímu slovu a k moci dostala druhá strana příbuzenstva... .

Virgo63
co třeba zkusit brát Lutein a jíst mrkvičku

Dagmar

ty máš taky Račí Mars

Kveta
člen

# Zasláno: 15.5.2010 21:01 
Odpovědět 

neo
Nezáleží na tom, co je v hrobech, tam jsou opravdu jen ostatky. Viditelné pouzdro, které bylo odloženo.

neo
člen

# Zasláno: 15.5.2010 21:37 
Odpovědět 

Květo
máš naprostou pravdu. Pro mě je to i místo s puncem že opravdu něco bylo a mělo svůj smysl a odkaz ... .
Moji snahou je udělat z hrobu pietní místo rodiny mé matky, tak aby se mohla nakonec vrátit k svému dědečkovi, kterého měla ráda ... .
Doplnit jména jejích bratrů a maminky... .
Zajímavé je, že když teta hrob zrušila a urny své své rodiny vyjmula, přišel velký rozkol mezi členy naší a její rodiny, doslova teror.

Zajímavé je že zde měla i svého manžela ... . Hrob byl již 8 let opuštěn

Zde na hřbitově vlastně začala má anabáze ze stranou příbuzných mé matky a teď když už je doufám snad u konce, najednou se hrob objevil a vlastně 8 let čekal ... .
Navíc vlastně i nás dal dohromady opět s mojí matkou ... .

Možná že jde vlastně o to uzavřít celou generační karmu, kde moje matka je vlastně poslední potomek jež zažil ty třenice a bolesti ... .

Naše generace ta má již své místo jinde a i život

Věra
člen

# Zasláno: 16.5.2010 04:15 
Odpovědět 

neo
virgo63

Podle čínské medicíny jsou oči pod vlivem jater. Játra - Střelec/Jupiter, stejně jako Kyčle.
V kyčlích se ukládá to, co se ve Vahách - vztahování, vyrovnávání harmonie nedaří.
A Ledviny - Váhy jsou současně čchi=životní energie.

Ergo kladívko, není-li v pořádku asimilace a matabolizace v játrech, trpí vyvažování ve vztahování, harmonizace mezi dvěma póly, rody, světly...slábne životní energie - čchi....
A oči buď vidí nebo nevidí, člověk vidět nechce nebo zatím nedokáže objektivně vztáhnout a navodit rovnováhu... ve vidění problematiky na obě strany stejně. Každý partner či rod, má "svou pravdu" a klade důraz a převahu na svou stranu a "vinu" klade většinou na toho druhého.
Není objektivita, není vyváženost, trpí čchi, metabolizace, asimilace.

Napadá mně, že v játrech je uložen žlučník; žluč pomáhá rozložit a trávit
aby bylo vstřebáno. Žluč je symbolem pro např. nesmiřitelnost.
Tam, kde se člověk nesmíří, např. skrytá zloba v rodu roste a zadržována - nepomáhá zpracovávat ale oslabuje toxicitou.... tam, kde se v rodině předává "hořká slina" může způsobovat mnohou somatizaci, zrak nevyjímaje.
Možná Neo, až dokončíš úpravy hrobu a tím pro sebe vytvoříš podmínky
smíření a možnost "pohřbít" staré nevztahy, třeba se pohnou věci a vytvoří podmínky jak např. novou metodou, nebo netradičním přístupem, zjemnit
rozostření.
Mně se zdá příhodné to, co píšeš o úrazu oka.
Sehnul jsi se jako chlapec k sazenici a vrazil si do oka tyčku.
Sazenice je pokračování života a jeho účelu. Tyčka je jako opora skýtaná dítěti v pozadí rodem. Neživá minulost stojí jako šedá eminence za zády živé sazenice. Neživá minulost a to, co z ní trčí ohrozilo oko a jeho jednoznačné vidění, aniž jsi v dětství uviděl přesahující skutečnosti, čnějící, ohrožující. Vnímám tak i to, co pradědeček dává na tvé planety nativu. Co myslíš, šlo by to takhle?

Dagmar
člen

# Zasláno: 16.5.2010 13:35 
Odpovědět 

Věra
zajímavé úvahy

Věra
člen

# Zasláno: 16.5.2010 14:46  - Změnil/a: Věra
Odpovědět 

Dagmar
Víš, když to tedˇpo sobě ještě jednou čtu, naskočila mi tematika
anglické pohádky, kterou jsem jednou viděla v TV. O Jackovi a fazoli, jak po lodyze kterýsi předek lezl nahoru aby ukradl obru zlatonosnou husu a zlatá vejce, harfičku, kterou ta husa potřebovala pro pohodu aby snášela.
Žel, neviděla jsem ji celou a nepamatuju si to možná ani přesně.
Ale bylo to nějak tak, že obr seslal na rod kletbu snad na 7 kolen.
Čekalo se na potomka, laskavého, dobrého a nevinného, který napraví
situaci a vykoupí rod z kletby.
Moc ráda bych tu pohádku ještě jednou viděla nebo třeba četla - v češtině
Pohádka mi připomíná tematiku rodu Kenedyovců, o kterou jsem nedávno znova zavadila. I tam šlo o něco podobného. Irská rodina velice chudá, na pokraji společnosti - odchod na území USA...syn se rozhodl,že s tím zatočí za každou cenu a všem ukáže, kdo je tato rodina; tak se zapojil do obchodování s mafií.
Svévolnost, špatná odhodlání užívání energií v rodu k prosazování se zračí i po všechny další generace a v jejich osudech - jako stigma se to táhne v touze po moci penězích a manipulaci v nejrůznějších podobách. Všechna ta záhadná, krutá, tragická úmrtí především mužů rodu jsou do očí bijící...jakoby osud žádal daň a matkám v této rodině připravil to nejošklivější - ztrátu všech synů a přežití matek ....
Žádná moc nad osudem - i přes všechnu moc nad bohatstvím a v politice.
Snad se taky čeká na toho syna, který konečně učiní přítrž běsnění sil... a vykoupí další potomky.

neo
člen

# Zasláno: 16.5.2010 17:04 
Odpovědět 

Věrko

díky za zajímavý rozbor .

Věra
člen

# Zasláno: 16.5.2010 19:08 
Odpovědět 

neo
Rádo se stalo; snad to není moc zmatené. Nějak hůře se teď soustředím, nepozornost se vkrádá
Kéž si nikdy si nezadáme.

děvče
člen

# Zasláno: 17.5.2010 01:14 
Odpovědět 

Věra

Tu pohádku jsem taky viděla. Je krásná, ale přesně si ji už taky nepamatuju. Často ji opakovali na Hallmarku. Ani nevím, zda tenhle program ještě existuje, ale pokud ano - tak bych ho trochu sledovala v programu, třeba to frčí doteď. Krom toho, zbožňuju (nejen) hallmarkovou Sněhovou královnu.

Věra
člen

# Zasláno: 17.5.2010 13:32 
Odpovědět 

děvče

Ha, ty budeš mít asi nějakou kabelovku nebo tak něco. To já nechytím, škoda. Snad by to šlo někde získat. Jednou jsem ji našla v nějakých knihách pro učení AJ ale to byla právě v originále. Chtělo by to nějaké to DVD či jak se to jmenuje. Jsem netechnická, trošinku zaostalá, víš
Ale dík!

Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Různé / Oční vada