Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Různé / Zajímavosti
Autor Zpráva
neo
člen

# Zasláno: 19.4.2010 07:38 
Odpovědět 

Z obličeje lze vyčíst charakter, rodinné vztahy i zdravotní obtíže

více zde link :http://www.novinky.cz/zena/styl/197359-z-obliceje -lze-vycist-charakter-rodinne-vztahy-i-zdravotni-o btize.html

Zlata
člen

# Zasláno: 19.4.2010 13:06 
Odpovědět 

Neo

A mrknul ses i na reakce v diskuzi pod článkem ? Je to hustý.
A paní Landovské se vysloveně pomstili, ty fotky jsou krajně nelichotivé.

Dagmar
člen

# Zasláno: 19.4.2010 13:49  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

Zlata

Eliška L. byla i jako host u Krause

já se na televizi dívám velmi málo, třeba jsem neviděla ani jeden český seriál, kterých běží v televizi hodně.

Ale mám tři - Dr. Haus, Mentalista a Pravidla lži

Posledně jmenovaný /běží v neděli večer/ je hodně zajímavý, kdy skupina lidí /je to jejich profese/ řeší zajímavé případy podle řeči těla, obličeje, různých nepatrných tiků, pohybů... už dlouho mě nic takto nezaujalo.
Fakt doporučuji

děvče
člen

# Zasláno: 19.4.2010 15:48 
Odpovědět 

fyziognomie, zvlášt lidského obličeje, mě zajímala podvědomě vždycky, ale dřív jsem netušila, že se tím dá takto podrobně zabývat - i když má to taky trhliny... Asi před třemi lety, kdy jsem si "studovala" naše známé vrahy v historii a koukala jsem na jejich portréty (myslím, že jsem k tomu přišla na stránkách muzea zločinu), mě napadlo, že mají nějaké společné rysy ve tvářích. Pak jsem se dozvěděla, že se na tento fenomén dělala studie, ale nebyla dost objektivní - takže je nepoužitelná. Tady blíže:

"...taková věda, která by z rysů či podoby mohla určit, zda-li člověk má vyšší sklon k zločinnosti neexistuje. Pokusil se o to vězeňský lékař Césare
Lombrosso (1835-1909), který na základě výsledků antropologických měření zjišťoval tělesné zvláštnosti u 25 tisíc odsouzených pachatelů v italských věznicích. Podle Lombrossa lze "rozeného zločince" poznat podle malého objemu lebky, ustupujícího čela, dlouhých rukou, vyčnívající spodní čelisti, hustých vlasů, řídkých vousů a silnou citlivostí na meteorologické změny.
Podle typu rozlišoval i sklon k určitým trestných činům. Hrbatí mají
například sklon k falšování a žhářství, černé oči a husté černé vlasy jsou
znakem silničního lupiče, pro vraha je zase příznačný skelný lesk očí, úzké
rty, velký nos a kudrnaté vlasy. Takové znaky nazývá Lombrosso "stigmata degenerace". Jeho teorie byla později napadána a vyvrácena především měřením nekriminálních jedinců.

Kriminalistika však pracuje s "typologií obětí". Je známo, že pachatelé
znásilnění si své oběti vybírají podle určitých znaků (např. krátce
ostříhané blondýnky, ženy s výrazně červenými rty a pod.). Tak je možné
určit okruh žen, které by mohly být napadeny. Na inkriminovaných místech se pak pohybuje policistka (či žena, pod dohledem kriminalistů), která svou vizáží plní funkci "volavky"."

citován M. Jedlička

Každopádně myšlenku fyziognomie za blbost nepovažuju a ty komentáře od lidí mě překvapily - asi žiju v podobném bludu jako paní Landovská, ale nevadí mi to. Mě to uspokojuje a z těch poznatků dokážu taky těžit. Ale nikomu to nevnucuju a nikoho o tom přesvedčovat taky nebudu - každýmu podle jeho gusta.

neo
člen

# Zasláno: 19.4.2010 17:25 
Odpovědět 

Zlato

ve mě docela hrklo když jsem viděl ty fotky ... . Na reakce jsem se nadíval. Elišku L. jsem poznal před mnoha lety osobně, velmi příjemná paní.

Jinak jsem se přistihl, že takto se dívám na tváře lidí a odhaduji z jejich anatomie, gestikulace atd.
Zůstalo mi to zdob kdy jsem dostal knížku o leboznalství .

Zlata
člen

# Zasláno: 20.4.2010 15:09 
Odpovědět 

Dagmar

Koukám, že máme stejný vkus. Miluju kriminálky, takže kromě Hause momentálně sleduju Mentalistu, Námořní vyšetřovací službu, Myšlenky zločince. Taky se mi líbil Sběratelé kostí. Pravidla lži mi unikla. Tak to v neděli zkouknu.

Dagmar
člen

# Zasláno: 20.4.2010 17:17 
Odpovědět 

Zlata
Určitě se dívej, ten seriál je lepší než Mentalista - podle mého mínění

Kveta
člen

# Zasláno: 20.4.2010 17:22  - Změnil/a: Kveta
Odpovědět 

Zlata, Dagmar
Z toho mála, co v televizi sleduji, patří Myšlenky zločince a Sběratelé kostí k těm oblíbeným. Na Sběratele koukám i na reprízy :-)
Na Na doživotí se taky mrknu ráda, líbily se mi i Letecké katastrofy, což byly rekonstrukce skutečných událostí. No a samozřejmě Kraus a to je asi tak všechno. Jo a taky v Prostřeno se lidi docela odkryjí.
Pravidla lži zařadím, Haus mě nebere. Mentalistu jsem viděla kousek 1.dílu, nějak mě to nechytlo.

Dagmar
člen

# Zasláno: 21.4.2010 12:09 
Odpovědět 

Kveta
jo na Letecké katastrofy se dívám také, mají to pěkně zdokumentováno. ty ale běží stále, naposledy včera.

virgo63
člen

# Zasláno: 22.4.2010 08:01 
Odpovědět 

Seriály nesleduji už hooodně dlouho, kriminálky mě nikdy moc nebraly. Vlastně ani fimy moc nemusím. Pro mne by TV nemusela být.

Snažím se sledovat Události, mám ráda vybrané Večerníčky (ale ty většinou prošvihnu), občas koukám na Krause, na Šípa, Retro, Pod pokličkou, Neobyčejné životy, ale stejně u TV většinou usínám... Zajímavé bývají Večery na téma.

Vadí mi, když manžel přijde, zapne TV, neustále přepíná programy, čte si u toho noviny, pak někam odchází a nechá televizi zapnutou... taky to tak máte doma?

No, to jsme se od fyziognomie trochu dostali jinam...

Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Různé / Zajímavosti