Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Chybějící živel a co s ním
Autor Zpráva
Jardine
člen

# Zasláno: 5.3.2010 13:44  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Nedávná domácí nehoda (můj pokus ostříhat syna skončil kadeřnickým fiaskem á-la Karel Hála, za což jsem si od rodinných starších vyslechla familiérní poznámku "Ty vždycky všechno zkazíš") mě přivedla k přemítání o chybějících živlech v radixu a jejich významu. Trochu se to nadneslo i v tématech o zahradničení.

Někde jsem četla, že pokud se člověku nějakého živlu nedostává, je zároveň tlak na to, aby právě této oblasti věnoval pozornost, i když to patrně bude krkolomné a plné neobratných manévrů. Je to i váš názor a zkušenost? Má cenu se do toho nerovného boje pouštět, nebo si raději přiznat a přijmout, že v tomhle prostě dobrej nebudu, a basta fidli, nechat to plavat?

U mě dost výrazně chybí Země, mám jen kozoroží ascendent, ale ani jednu planetu v zemských znameních. Od malinka jsem rodinný kazisvět a nepraktik, a tudíž člověk odsouzený k tomu, živit se hlavou. Přesto moje touha uspět v zemitých aktivitách je nezlomná. Když to přeženu, mám větší radost z dobře uvařeného jídla bez rozbitého nádobí nebo vlastnoručního výrobku (i když je to jen kus prkna polepený kýčovitým dekorativním ubrouskem) než z úspěšně složené oborové zkoušky nebo kladně recenzovaného článku. Někdo touží být originální, já toužím být praktická. Přestože mě to stojí trojnásob úsilí, co matičkou zemí obdarované jedince. Země má pro mě přímo magnetickou přitažlivost, přestože jsem nerovnocenný partner.

A jak se chybějícím živlem potýkáte vy?

Turnovský

# Zasláno: 5.3.2010 13:54 
Odpovědět 

Z hlediska evropské astrologie chybějící živel není žádná tragedie a nijka bych se s tím nevzrušoval. Ostatně máte ascendent v Kozorohu. Tyto informace jsou přeceňovány. Teorie živlů jak ji dodnes používáme pochází od Aristotela a je vedlejším produktem jeho kosmologických názorů.

Stačí když si uděláte inventuru významů, které živlům přiřazujeme a uvidíte tu rozmanitost, z níž si jistě vyberete to své.

Turnovský

# Zasláno: 5.3.2010 13:55 
Odpovědět 

Jardine

"Od malinka jsem rodinný kazisvět a nepraktik, a tudíž člověk odsouzený k tomu, živit se hlavou"

To Vám tedy vsugerovali Vaši blízcí pěknou kravinu.

Jardine
člen

# Zasláno: 5.3.2010 13:59  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Turnovský

No, naštěstí už si to po těch létech tak neberu, ale stačí ťápnout vedle, a ukáže se, že rodinné škatulky fungují pořád ...

hanka
člen

# Zasláno: 5.3.2010 14:09 
Odpovědět 

Nemám vůbec žádný vzduch, a taky se musím živit hlavou, co s tím nadělám.

Turnovský

# Zasláno: 5.3.2010 14:32 
Odpovědět 

Jardine

je to jako ona prříslovečná samonaplňující se věštba annymního astrologa: To dítě ať se raději neučí plavat, protože se v x letech utopí. Samozřejmě, nebude-li umět plavat, pak se dozajista utopí a věštec připíše si další úspěšnou divinaci.

Kdyby naoak Vás drželi k tomu, abyste rozvíjela nějakou "zemitou" dovednost bylo by to proVás uitečnější než blokáda ve stylu jsi kazisvět a neprakta (děťátko neničí věci, ale je rozebírá proto, aby jim přišlo na kloub, neb to jinak než analytickým způsobem to v praxi neumí. "Víš kolik ta hračka stála? A ty ji hned zničíš!

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 5.3.2010 14:32 
Odpovědět 

" Nemám vůbec žádný vzduch "
- A že ještě žiješ, Hanko !

Turnovský

# Zasláno: 5.3.2010 14:38 
Odpovědět 

hanka

tak vidíte :-) osobně mám za to (a řada jiných za to má), že vzduch jako medium je spojeno s komunikací, je to nosič informací ne informace sama. A tak u Vás vidíme jak funguje kompenzace.

milá nenapojí koníčka, protože nejspíš nedosáhla věku, kdy její napojení bylo by legální. Její milý byl by obžalován v lepším případě z nymfo nebo hebefilie v horším z pedofilie

lenka-s

# Zasláno: 5.3.2010 14:45 
Odpovědět 

Jardine

Já osobne hlasuju pro rozvíjení kvalit chybejícího zivlu. Mne nic sice nechybí, ale mám v horoskopu znacnou prevahu vzduchu a je to znát. Obecne si myslím, ze to, co cloveku prebývá, muze být zdrojem jeho síly, ale zároven je treba si dávat pozor, aby se clovek nestal obetí oné energie. Tak treba lidé s velkou prevahu vzduchu mají tendenci zít prílis v hlave, coz muze vést v osobním zivote spís ke zmatkum nez k cemukoliv jinému. Na druhé strane to, co cloveku chybí, je treba podle mne rozvíjet. Takze já na to jdu podobne jako ty: krome kultivování mentálních kvalit jako je logické, racionální, objektivní myslení, které je mi do znacné míry vrozené, dávám obrovskou dulezitost svým citum a emocem, které se snazím zít naplno a za zádnou cenu je nepotlacovat. Snazím se lidem kolem sebe vyjadrovat svou náklonnost a projevovat se jako citlivý jedinec (voda), venuju pozornost sebeprosazování (ohen, u mne mozná nejvetsí kámen úrazu), kazdý den venuju nejaký cas kultivování a rozvíjení fyzických kvalit svého tela (poctive praktikuju jógu) a snazím se casto být v kontaktu s prírodou (zeme). Atd., samozrejme.

Takze nejakým: „ty vzdycky vsecko zkazís" bych se já vubec nenechala odradit. Pres net ti spitám do ouska sladké tajemství, které jsem si uvedomila pri studiu na umelecké skole a které zní strasne primitivne, ale pritom v bezném zivote si spousta lidí ten fakt neuvedomuje: mistra nedelá ani tak talent, ale do obrovské míry TRPELIVOST nejakou tu treba i pidivlohu rozvíjet!

hanka
člen

# Zasláno: 5.3.2010 14:56 
Odpovědět 

Komunikuju jakž takž. Mám přímo na ascendentu Merkura, tak ten to asi nějak kompenzuje.
.
Co se koníčka týče, to mě hned nenapadlo, že je maličká věkem, nikoli vzrůstem.
Ale v oněch dobách se ten věk až tak důsledně nebral. To ona spíš dělala drahoty nebo se jí koníček nelíbil.

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 5.3.2010 15:10 
Odpovědět 

Jsem si myslela,
že máš, Hanko, silného Merkura, kašpárka. Už jsem to měla i napsané a smázla jsem to, protože mám , jako Jardine, slabou zemi a nechtěla jsem slyšet, že jsem k ničemu, že dělám jen blbosti, říkám kraviny.

Toto jsem doma slýchávala často a dlouho mi trvalo to z hlavy vyhodit. Něco tam ještě zůstalo, jak je vidět.

Jardine
člen

# Zasláno: 5.3.2010 15:13  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

lenko, dík za příspěvek! Já samozřejmě nemám dostatečné astrologické vlastnosti, abych mohla obecně posoudit, nakolik je chybějící živel podstatný. Možná je pes zakopaný jinde, v dětství jako takovém spíš než v živlech ...

... mám k dispozici jen vlastní zkušenost, a tam opravdu jako by byl ten "tah" (jak říkává neo) na to, zemi víc zapracovat. Velká část mojí rodiny, manželova rodina kompletně, taktéž jeho přátelé, i parta lidí v místě, kam jsme se přistěhovali, ženské v mateřském centru, které navštěvuji ... všude je nápadně mnoho země (občas šmrnclé vodou) a uč se v tom chodit, ohniváku! Kdybych ji obešla, navrší se mi někde jinde.

Naštěstí jsem dost trpělivá a nerada vzdávám, co si jednou vezmu do hlavy.

Mileno, my máme fakt asi hodně společnýho!

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 5.3.2010 15:42 
Odpovědět 

Jardine,
máme, jak jsem se koukala. Uvidíš sama, až něco nastuduješ, že to tak je.

Já si Tě všimla na bývalém foru hned, že jsi vyjímečná.
Ono to s tou zemí a sebeoceněním jde, jen nás někdo musí naťuknout a říct, že když nám nejde jedno, zase nám jde něco jiného, že není nic lepšího pro nás, než podobat se sami sobě a ne rodičům a jejich představám.

Každé dítě, když se narodí je dokonalý malíř, tanečník, umělec. Pak tu spontánnost rodina a škola podělají, dají nás do škatulek a běda nám - chovat se jinak. Dostali bychom přes prsty.

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 5.3.2010 15:50 
Odpovědět 

lenka-s

Máme zvláštní sousedy. Jsme s nimi v pohodě. On je výrobce letadelkových modelů a ona učitelka.
On má velkou převahu vzduchu - taky je furt na letišti, jezdí s modely na výstavu, pouští je za panelákem. Moc nemluví.
Ona - chybí jí vzduch a země - tedy učí postižené děti a stará se o květiny kolem domu, o pořádek v domě, je domovnice. Hodně mluví.
Vzájemně se dobře doplňují.

lenka-s

# Zasláno: 5.3.2010 16:01 
Odpovědět 

Jardine

Možná je pes zakopaný jinde, v dětství spíš než v živlech

Ono v horoskopu je i detství, ale já bych si s detstvím az tak moc nelámala hlavu. Snazila bych se pochopit sebe sama skrze svuj horoskop (tedy i skrze zivly, protoze pro mne jsou platnou informací, samozrejme jako soucást celého horoskopu) a sla bych si, jemne a ohleduplne, ale s o to vetsí dusledností, za svým. (Malinká pozn.: pokud más v horoskopu hodne ohne a/nebo vzduchu, pak muze být tvým úkolem rozvinout tu zenskou, receptivnejsí stránku ).

V nasí rodine je prítomna Luna v Panne a platí pro ni taková ta úplne základní interpretace: nevedomý sklon k neustálé kritice. Ty lidi to vlastne myslí dobre, oni vás jakoby neustále chtejí pobízet k vetsímu výkonu a pritom si neuvedomují, ze vás víc nez cokoliv jiného blokují... Naucila jsem se tomu nevenovat prílisnou pozornost. Delám jak nejlíp umím a jedu si po svém, bez ohledu na kritiky.

Naštěstí jsem dost trpělivá a nerada vzdávám, co si jednou vezmu do hlavy

Jo, presne! A super, i vzhledem k tvému kozorozímu Asc!

Jardine
člen

# Zasláno: 5.3.2010 16:18  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

lenka: u nás v rodině je hodně zvýrazněn strach z chyby a z projevení originality/odlišnosti, který je vlastně strachem z nepřijetí druhými. Tj. má se za to, že kdo nechybuje (a jinak nevybočuje), ten bude pro druhé přijatelnější a tudíž lásky-hodnější. Ta touha učinit ratolesti přijatelnými je dost pochopitelná ....

... jsem za tu zkušenost vlastně vděčná, protože moje dcerka je osůbka-originál (ta nemá zemi obsazenou naprosto vůbec), a já se z té její originality(až ulítlosti) můžu naplno radovat a držet jí palce. Myslím, že dokážu docenit, jak je důležité, aby člověk byl brán takový, jaký je.

lenka-s

# Zasláno: 5.3.2010 18:46 
Odpovědět 

Jardine

Senza! A pozor, aby ti tvoje dcerka nebyla nakonec tím nejlepsím ucitelem!

Ono je nekdy docela sranda sledovat, jak to ten zivot koulí a zázracne dává dohromady. Treba muj brácha taky nemá skoro zádnou zemi v horoskopu (krome MC v Panne). Je to superstrelec, který má tendenci v necem az moc ulítávat, ovsem tak trosku paradoxne se zároven potýká se svým nat. Saturnem v 9. dome, takze v jiných zálezitostech, kde by se odvázil mohl a mel, se drzí az moc pri zemi, címz tak trochu nenaplnuje podstatu svého ohnivého horoskopu (na cemz se asi podepsala i ona zmínená Luna v Panne, která nás oba vychovala ). Za manzelku si brácha vzal samozrejme nekolikanásobnou Býcici. A mají spolu multivzdusné díte, asi aby jim obema otevrelo obzory

Jardine
člen

# Zasláno: 5.3.2010 19:28  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

lenka: dcerka bude se svým Plutem na AC učitelem z nejnáročnějších. Na její výchovu se musí trochu od lesa, ale nesnažím se z ní mít za každou cenu hodnou holčičku, když je to živel. Zatím se nám ťuk ťuk daří, i ve školce ji chválí ... poté, co si na ni trochu zvykli

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 5.3.2010 19:59 
Odpovědět 

Jardine,
mé 1. dítě se taky narodilo s PL přímo na AS.Lepšího učitele jsem si nemohla přát.

lenka-s

# Zasláno: 5.3.2010 20:51 
Odpovědět 

Jardine

Te ten Pluto, koukám, pronásleduje Hlavne si z neho, chudáka, nedelej strasáka. To by vázne bylo lepsí horoskopy zahodit a na astrologii se vykaslat, líp by se ti dýchalo Detátko mého bráchy má Plutona taky v 1. dome a nedaleko Asc, i kdyz jeste o neco angulárnejsí je Venuse poblíz IC. Má takový ten hodne dynamický, nepopulárne vyhlízející horoskop, tak doufám, ze toho v zivote hodne dokáze. Jinak Plutona v 1. dome mají treba krehce vypadající a okouzlující francouzská herecka Audrey Tatou, ci soucasný dalajláma.

Jardine
člen

# Zasláno: 5.3.2010 21:31  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

lenka: možná pronásleduje, ale že bych z toho trpěla nespavostí, to zas né Naopak se mi líp dýchá, když jsem díky astrologii trochu nahlídla do věcí, které jsem si předtím neuměla vysvětlit.

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 5.3.2010 22:06 
Odpovědět 

Dobrý večer
Nad nedostatkem určitého elementu není nutné zoufat, jelikož se často vyrovnávají věkem v sek. progresích a tímto mohou nastolit určitou rovnováhu. Člověk bez ohně se nestane ohnivým, ale duševně pružnější, aby tento element zaintegroval do svého života.

Vanda

# Zasláno: 6.3.2010 09:00 
Odpovědět 

Pavlo,
to je velmi trefná poznámka. Během direkcí ( nejen sekundárních ) se planety mohou posunout jinam a začne v člověku spolupůsobit energie sousedících znamení. Tak se nejpozději kolem přiceti let věku modifikuje základní energie radixu na energie znamení sousedních, aby o cca třicet let později prodělala další podobnou přeměnu. Stejně tak se modifikují radixové aspekty.

lenka-s

# Zasláno: 6.3.2010 11:46 
Odpovědět 

Já mám spís za to, ze ten, co rozvíjí, je clovek. Planety samozrejme ten proces monitorují, naznacují, kdy k rozvinutí a zaintegrování chybejících kvalit muze dojít, atd. Co se týká té modifikace radixu, tak pri vsí úcte k direkcím, základní nastavení cloveka podle mne nikdy platit neprestane. Vzdyt treba práve na tom zivlovém obsazení je to docela dobre videt. Jen muj názor

Dagmar
člen

# Zasláno: 6.3.2010 13:09 
Odpovědět 

lenka-s
Samozřejmě, že nikdy platit nepřestane, ale direkce ti mohou dát příležitost, jak se naučit s chybějícím živlem pracovat.

Já mám naštěstí živly celkem vyrovnané, nejvíce mám ale vzduchu.
To sice až tak s živly zřejmě nesouvisí - ale já mám trochu jiný problém..no problém to snad ani není..
velmi špatně rozjíždím jakékoliv aktivity..dá mi to hodně práce - ale pokud někdo již aktivitu, akci.. rozjede, dokážu v ní velmi dobře pokračovat - někdy i dlouhou dobu pokud je to nutné a dokáži ji dotáhnout do konce, což zase většinou odpadnou ti, co ji rozjeli.
Ale ty začátky....

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 6.3.2010 13:33 
Odpovědět 

Zvěrokruh má 4 kvadranty a v každém kvadrantu jeden živel " zdánlivě " chybí.
V jarním voda, v letním vzduch, v podzimním země, v zimním oheň. Ten živel nikde nezmizel, kruh by se zasekl, nešlo by to dál. Živel je tam přítomen skrytě, pod povrchem, jako oheň v hoře, pramen pod zemí atd.
aby vytryskl v dalším kvadrantu hned na začátku.
Nehledím tolik na zvěrokruh, dávám přednost domům, nakonec i vy, přece píšete, že máte AS někde, silnou planetu atd - a to lze říct jen při známém času narození.

lenka-s

# Zasláno: 6.3.2010 19:01 
Odpovědět 

Dagmar

Já jsem takový ten typ, co si myslí, ze co si clovek neudelá sám, to nemá, takze, vedoma si svého nativního vychýlení, se pro jistotu snazím o jakous takous rovnováhu prubezne... Ale más pravdu, samozrejme.

Dagmar
člen

# Zasláno: 6.3.2010 22:07 
Odpovědět 

Zajíc MilenaP

že máte AS někde, silnou planetu atd -
Mileno nepochopila jsem pro koho to bylo určeno...že vykáš

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 7.3.2010 11:27 
Odpovědět 

Asi došlo k nedorozumění, Dagmar,

omlouvám se. Když vykám, píšu velké V. Myslela jsem nás všechny.
Chtěla jsem říct, že bychom neměli tolik hledět jen na zvěrokruh a živly, ale stejně, ne-li víc na pozici prvků v domech.
Chybí-li nám prvek v živlu, chybí všem, kteří se s námi přibližě ve stejný den narodili. Proto dávám důraz na domy a abych viděla lépe a dál, znamení někdy vůbec nevnímám. V domech je to úplně jinak, záleží na čase zrození.

No, ale dost už těch mých jinakostí.

Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Chybějící živel a co s ním