Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Astrologický program StarFisher a jak na něj
Autor Zpráva
Dagmar
člen

# Zasláno: 15.1.2010 22:40 
Odpovědět 

přesunu sem nějaké informace ohledně programu

Dagmar
člen

# Zasláno: 15.1.2010 22:41  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

Turnovský
# Zasláno: 15.1.2010 18:41 - IP: 88.102.183.181
Odpovědět Citát Změnit Vymazat Přesunout

musite jit na
http://www.starfisher.cz/starfisher/cz/download.ht m

tam vybrat Starfisher plná instalace
http://www.starfisher.cz/starfisher/download/StarF isherSetup.exe

pak je tam český manuál
http://www.starfisher.cz/starfisher/download/manua l.zip

efemzidy, které umožní přesné výpočty v propasti věků
http://www.starfisher.cz/starfisher/download/
StarFisherEphemerisSetup.exe

a testovací beta verze 0.8.3 která je moc povedená
http://www.starfisher.cz/starfisher/download/test/ StarFisherUpdate.exe

nejprve nainstaluje StarfisherSetUp.exe
pres to muzete naistalovat beta verzi StarFisherUpdate.exe
a doplnit efemeridami StarFisherEphemerisSetup.exe

když zadáte auto a máte správnou časovou zonu např. Europa Prague pak se nemusíte starat o změny času, máme to vychytané tak, že zadáváte pouze tzv Wall Time, čas na hodinách na zdi SF si to přebere a udělá z toho čas, který tehdy platil. Samozřejmě že ne vždy a všude se nám to podařila dát dohromady, ale střední europu máme v pořádku

Pokud chcete pracovat samostatně pak si můžete volit jak pásma tak časy a letní čas zadávat extra

V každém případě mrkněte na to zda mmáte nebo nemát ezaškrtnutý letní čas a zda v tu dobu opravdu platil

Zdendula
# Zasláno: 15.1.2010 20:03 - IP: 85.70.244.251

V roce 1966 letní čas ještě neplatil. Tak tedy zaškrtnutý ho nemám. Ještě koukám na ten manuál, dá se taky lupnout do češtiny ? Mám ho tam anglicky.

Hledám, jak si ten horoskop uložit abych ho nemusela stále vpisovat nově.

Turnovský
# Zasláno: 15.1.2010 20:44 - IP: 88.102.183.181

manuál je samozřejmě česky

Turnovský
# Zasláno: 15.1.2010 20:47 - IP: 88.102.183.181

ulož radix: Událost, Uložit data události jako...
důležité je F10 Nástroje Nastavení tam si vyberete co chcete zobrazovat

Turnovský
# Zasláno: 15.1.2010 20:49 - IP: 88.102.183.181

tahle datadáze se nachází ve složce Dokumenty Starfisher Events, můžete si v ní nadělat podsložek kolik unese Vaše PeCka

Turnovský

# Zasláno: 15.1.2010 23:36 
Odpovědět 

ty linky tady nejsou funkční, chybí jim konce, takže:

plná instalace SF 0.8.2 česky
http://www.starfisher.cz/starfisher/download/StarF isherSetup.exe

český manuál:

efemeridy zpřesňující (tzv Placalc známý z Pullena)
http://www.starfisher.cz/starfisher/download/StarF isherEphemerisSetup.exe

upgrade na beta verzi 0.8.3
http://www.starfisher.cz/starfisher/download/test/ StarFisherUpdate.exe

radkas
člen

# Zasláno: 16.1.2010 11:24 
Odpovědět 

prosim, prosim, snazim se to tady stahnout. Vyskocila mi tabulka, jake soucasti maji byt nainstalovany...preference, telesa, znacky, vykladove texty... nemam poneti, co tam mam zaskrtat...

Turnovský

# Zasláno: 16.1.2010 11:42 
Odpovědět 

všechno

radkas
člen

# Zasláno: 16.1.2010 11:53 
Odpovědět 

dekuju

radkas
člen

# Zasláno: 16.1.2010 11:56  - Změnil/a: radkas
Odpovědět 

Turnovský

# Zasláno: 16.1.2010 13:18 
Odpovědět 

se omlouvám ale učím a odskočil jsem si sem zkontrolavat, zda se Vám to podařilo, jak vidím tak ano

radkas
člen

# Zasláno: 16.1.2010 13:22 
Odpovědět 

Jee, to jste hodny, zatim se mi to nepodarilo, zatim bojuju, ja tyhle veci moc neovladam. Tam, kde je smajlik, tam byla otazka, jakou si mam odkliknout astrologii, nakonec jsem odklikla tradicni.

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 16.1.2010 13:35 
Odpovědět 

Radkas,

pokud chceš studovat tradiční astrologii, pak odklikni " tradiční " ALE : Pokud chceš studovat Humanistickou a transpersonální, tedy tu, co učí Pavel Turnovský, musíš odkliknou jinak.
Jsou tam velké rozdíly a tedy to není jedno, co odlikneš.

Třeba sem Pavel ještě skočí kouknout a poradí líp, než já.

radkas
člen

# Zasláno: 16.1.2010 13:53 
Odpovědět 

Takze to jsem odklikla blbe . To neva, si to rada zopaknu a nainstaluju znova, ja jsem takovej ten technickej typ, ktery je rad, ze ovlada komunikaci na netu, tak se aspon procvicim

radkas
člen

# Zasláno: 16.1.2010 14:20 
Odpovědět 

Super, tak ted uz vypada, ze jsem to zvladla ke sve spokojenosti, uz se mi i podarilo najit manual, ktery jsem si nahrala kamsi a nevedela jsem kam

radkas
člen

# Zasláno: 16.1.2010 14:21 
Odpovědět 

Dekuji vsem za pomoc

Zdendula

# Zasláno: 17.1.2010 10:58 
Odpovědět 

Pomaloučku se začínám orientovat. Jsou tam občas odborné výrazy,které jako neastrolog samozřejmě neznám, a tak je dohledávám, ale prográmek se mi líbí. Děkuju moc.

Manuál v té češtině už jsem v počítači také našla. Kdyby člověk vždycky věděl, kam mu to v počítači huplo. Ale už jsem ho objevila.

Ráda bych porozuměla, proč jsou v kolečku některé tenké a některé silné červené a modré čáry. Ty silné mají mít nějaký větší význam ?

A také, naznačuje li něco umístění většiny aspektů ( snad to říkám dobře )
spíše v severní části kolečka? ( Jsem to vzala asi jako zeměkouli )

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 17.1.2010 11:49 
Odpovědět 

Zdendulo,

silnější " čáry "patří k 5-ti hl. aspektům ( konjunkce, sextil, kvadratura, trínus a opozice ).
Slabší aspekty patří polosextilu, oktilu, novilu, decilu, septilu, kvinknxu a dalším a jejich násobkům.
Obsazení planet pod obzorem je o subjektivitě, nad obzorem o objektivitě. Na východě o zaměření na náš svět ( vědomí Já, introverze ) , na západě o zaměření na svět druhých ( Vědomí Ty, extroverze ).

A hned máš spoustu informací.

Dagmar
člen

# Zasláno: 17.1.2010 12:37 
Odpovědět 

Zdendula
já bych si tam možná pro zažátek nechala jen ty "silné" čáry - základní aspekty - opozici, kvadraturu, trigon a sextil - aby ses v horoskopu lépe orientovala.
Alespoň já jsem takto začínala.

Turnovský

# Zasláno: 17.1.2010 12:38 
Odpovědět 

silné čáry ukazují, že aspekt je v orbisu do 1°

Zdendula

# Zasláno: 17.1.2010 13:59 
Odpovědět 

Děkuju všem moc,

ty slabší aspekty jsou pro mne docela neznámé, protože horoskop, který jsem si tak před 10 lety nechala vyhotovit zmiňuje pouze ty aspekty hlavní.

Je tedy pro mne určitě lepší pracovat zatím s těmi základními a musím mrknout,lze li si je nastavit samostatně. Narazila jsem tam na možnost přidávat do zobrazení další položky, tam to půjde zřejmě i ubrat.

V některých astro-debatách v minulosti jsem také zaregistrovala pojem - vládce horoskopu. Nevěděla jsem tehdy, oč jde a hledala na netu. Našla jsem tento odkaz :

http://www.romanhynek.cz/astrologie/ostatni_body/a str_oth_vladce.htm

Je ale síla, co věcí musím vzít v úvahu dle tohoto odkazu a mám dojem, že nejsem sto dát to dohromady. Není nějakej jednodušší postup pro zjištění vládce horoskopu ? Asi by to mělo býti čitelné i v programu,ale ještě asi nevím jak a kde ?

Chtěla jsem se zeptat také na trochu teorie - tedy vliv toho vládce horoskopu. Vím, že těmi nejdůležitějšími jsou Slunce, Měsíc a Ascendent. Patří k nim i vládce horoskopu, a nebo míchám jablka s hruškama ?

Turnovský

# Zasláno: 17.1.2010 16:26 
Odpovědět 

za vládce horoskopu je v novější době považována planeta, která je doma ve znameni, v němž leží ascendent. Jeho pozice v domě a aspektace pak napovídá, jakým způsoebm dojít sebe sama, ve smyslu čím bych mohl být, kdybych poslech vYzvání nA CESTU OSOBNÍHO ROZVOJE.

Turnovský

# Zasláno: 17.1.2010 16:29 
Odpovědět 

to co popisuje pan Hynek je spíš určování síly planet
Vládce horoskopu může být podle té jeho tabulky docela klidně silný nebo taky naopak slabý, ale vládcovství mu nikdo nevezme

V případě slabosti vládce horoskopu musí rozvinout nějakou dovednost, která není založena na síle, ale na filipovi

Zlata
člen

# Zasláno: 17.1.2010 16:30 
Odpovědět 

Zdendula

Na www.nostradamus.cz najdeš kurs astrologie pro začátečníky. Objevila jsem ho o letošních Vánocích. Mohlo by ti to pomoci. Platí i pro všechny zdejší začátečníky. Má jednu obrovskou výhodu - je k dispozici zdarma. Jsou tam ty nejzákladnější informace, které se pak časem dají doplnit nějakým tím kursem.

Dagmar
člen

# Zasláno: 17.1.2010 18:44 
Odpovědět 

Zdendula
oživila jsi diskuzi svými dotazy, jsem moc ráda - pokud budeš mít dotazů ohledně astrologie více, založ nové vlákno, ať sem nepleteme něco jiného než je program St. F
Díky

Milan Zahradník

# Zasláno: 17.1.2010 21:14 
Odpovědět 

Dagmar

Tu diskuzi jsem ořivil já.

Milan Zahradník

# Zasláno: 17.1.2010 21:15 
Odpovědět 

Zdendula

# Zasláno: 18.1.2010 16:27 
Odpovědět 

Dagmar,
...................

to je moc hezký. Děkuji. Já bych se průběžně ráda ohledně astrologie ptala, ale já neumím založit to vlákno. Nejde mi ani registrace. Vždy, když najedu na odkaz - Návod, při načítání stránek objeví se mi dole - čekání na otevření a stránka se nenačte a nebo je tam hláška - zastaveno.

Zkoušela jsem dva PC.

Klidně se s dotazy přestěhuji na příhodnější místečko, ale já nevím kam. Jestli nevadí, že se ptám fakt asi na velmi prosté věci ?

Zlata
...............

ten Nostradamus se mi líbí. Já něco takového právě potřebovala. Knihu nebo odkaz. Dík.

Vládce horoskopu :
.............................

jestli jsem správně pochopila postup zjištění vládce horoskopu, je li ascendent ve znamení Štír, je potřeba hledat Mars nebo Pluto. Ale ani jeden z nich neleží ve svém znamení Štír.

A nebo jde právě jen o ty planety a nemusí vůbec být ve stejném znamení, jako je ascendent ?

Nebo je možné, že tedy není žádný vládce horoskopu ?

radkas
člen

# Zasláno: 18.1.2010 18:17 
Odpovědět 

Zdendulko, zalozila jsem Ti vlakno jinde

Dagmar
člen

# Zasláno: 18.1.2010 18:44 
Odpovědět 

Zdendulko - poprosila jsem Kráťu ať ty odkazy spraví - kdysi jsem je tam dávala a je to odkaz na staré stránky a nefunguje to.
Musíš se přihlásit nahoře pod lištou, dříve než začneš psát - objeví se ti tam i ten člen, co máme my ostatní pod jménem.
pokud bys chtěla nějaký avatar, obrázek najdi si ho, můžeš mi ho poslat, já ti ho zmenším a vysvětlím co s ním.

tohle potom vymažu

milan Zahradník

# Zasláno: 18.1.2010 19:54 
Odpovědět 

Dagmar

Ahááá!

Milan Zahradník

# Zasláno: 18.1.2010 19:56 
Odpovědět 

Dagmar
člen

# Zasláno: 18.1.2010 20:08 
Odpovědět 

milan Zahradník
prosím tě tak tolikrát jsi tady zaregistrovaný a nic?

Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Astrologický program StarFisher a jak na něj