Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Otěhotnění
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Dagmar
člen

# Zasláno: 17.1.2009 19:25 
Odpovědět 

Hodně žen si ke mně dává vypracovat období, které je vhodné k otěhotnění.
Už jsem si mnohokrát všimla, že se tak ve velmi mnoha případech děje v době, kdy jim tranzituje Saturn oblastí 5. domu, což většinou zase tak vhodné k tomuto účelu není.
Dnes opět další paní, které navíc mimo tohoto tranzitu uzavíral Saturn kvadraturu na nativní Slunce.

Tak nevím, že by si lidé díky tomu tranzitu nějak více uvědomovali svou rodičovskou roli, zodpovědnost vůči potomkům....jaké s tím máte zkušenosti vy?

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 17.1.2009 22:12 
Odpovědět 

Dagmar
To je zajímavé. Přeloženo astrologicky ten tranzit znamená převzít zodpovědnost za vlastní osobu. Většina žen to neumí, či nechce, tak se hodí na krk státu, aby se o ni a dítě postaral. Je to pohodlnější než ze sebe udělat to, čím by žena měla být.

Věra
člen

# Zasláno: 18.1.2009 02:14 
Odpovědět 

Dagmar
Možná jenom nejsou schopny vyčkat trpělivě času a tíha Saturna ustát na naplnit období například jakousi restrukturalizací, utužením sebe sama.
Jsou zkoušeny v tvůrčí oblasti a v radosti. A to si je pan Učitel Saturn vychutnává a ony just umanutě lpí na svém. Většinou jsem si všimla takových matek v ordinaci a právě dnes jsem se dověděla o dalším porodu dítěte skoro o dva měsíce předčasně, kdy těhotenství nastalo neplánovaně v době kdy Saturn šel 5.d. - počítalo se, že až po zkouškách a promoci.
Dítě bylo pro tělo matky velikou zátěží, obdovská anemie a tak se těh.muselo pohnout ku porodu. dnem narození je předevčir 16.1., čas neznám. No budeme mu držet palečky, aby z něj byl kabrňák.

Kveta
člen

# Zasláno: 18.1.2009 10:13 
Odpovědět 

Dagmar
Zajímavé to určitě je a máš zřejmě specifický okruh klientek. Ve své databázi jsem nenašla nikoho, kdo by v době průchodu SA 5.domem otěhotněl nebo rodil. Ale mnoho žen mělo SA kolem MC v rozpětí +- do 30°.

Už dříve jsem si všimla určité souvislosti mezi rozením a Saturnem, ať už jde o jeho kvadraturu, opozici nebo konjunkci na nativní postavení. Ale je to také dobová záležitost. Naše generace rodila kolem 22 let, před pár lety kolem 28-30, nyní kolem 35 a nejsou výjimkou ženy, které rodí ještě kolem 42-44 let. Já sama jsem se mamce narodila při návratu Saturna (29), sestra při doběžné kvadratuře (22).
Co píše Pavla ohledně zodpovědnosti za sebe má něco do sebe, ale nevidím to tak tvrdě. Plánované rodičovství je otázkou posledních patnácti dvaceti let a on se ten stát zas tolik moc nestará.

Souvislost s tím 5.domem bych viděla v tom, že než aby se člověk nezodpovědně vyžíval v různých hravých a zábavných ale i tvořivých leč zbytečných aktivitách, Saturn může vést k zodpovědné tvorbě a to právě tvorbě dětí. A že to lidé vnímají jako omezení ve sportovních a společenských aktivitách je nasnadě.
Pokud by průchod touto oblastí měl být překážkou, pak by museli čekat spoustu let v závislosti na velikosti 5.domu. Proto se mnoha ženám možná nedaří otěhotnět tehdy, kdy si vzpomenou a pak i po několika neúspěšných pokusech s umělým to přijde samo.

Dagmar
člen

# Zasláno: 18.1.2009 11:51 
Odpovědět 

Ano mám specifický okruh klientek, většinou ty, které mají problémy s otěhotněním a hodně dělám horoskopy malým dětem + tedy následně jejich rodičum.
¨Máte také nějaký okruh klientů, který se objevuje více, než ty ostatní?

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 18.1.2009 17:08 
Odpovědět 

Květa

Myslíš, že by se rodil stejný počet dětí, kdyby stát nevyplácel porodné, mateřskou, přídavky na děti atd?
Když řeknu v práci lidem různých národností, co v Česku dostávají rodiny za podporu a kolik let, tak na mně zírají s otevřenou pusou a nechápou, kde na to ten stát bere.

Dagmar

Ke mně spíše lidi chodí se specialitami v partnerství nebo karmickými věcmi a taky kvůli nějakým nedořešeným záležitostem s předky.
Zajímalo by mně Dášo jestli řekneš upřímně ženě, která se na mateřství nehodí?
Napr. umělé oplodnění je trestuhodná manipulace s karmou. Rodí se děti, které byly k narození přinuceny, jelikož k těm rodičům patří a pokud by rodiče nějakou inkarnaci počkali děti by k nim přišly později a ve správný čas. Tak jsou děti ještě nezralé k inkarnaci, nedostalo se jim potřebného času k zotavení a mají v rodině většinou víc problému než kdyby přišly ve správný čas.

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 20.1.2009 10:28 
Odpovědět 

Dagmar

Koukla jsem ještě co k tranzitu Saturna přes 5.dům píšou pánové Robert Hand a Siegfried Schmid.
Hand: tradiční přívlastky, které jsou pátému domu přiřazovány se mohou stát zátěží. Je nutné tyto přívlastky opečovávat jinak zpustnou nebo zchátrají. Například děti se mohou stát nesmírnou zátěží a milostný vztah vstoupit do zatěžkávací fáze, pokud se dotyčný nechopí šance dát svému vlastnímu výrazu nový základ ( strukturu). Starší lidé se mohou ve vztahu začít chovat ke svému partnerovi jako rodiče nebo převezmou roli pečovatele o mladší osobu v jeho okolí.
Člověk se rád vyhýba setkáním s druhými, jelikož na něj působí zavazujícím způsobem. Je však nutné se jim postavit čelem a projít těmito nepříjemnostmi.
Vše, ( hry, zábava) co bylo doposud lehké a hravé je třeba obdařit pozorností a disciplinou. Během tohoto tranzitu si musí člověk opatřovat vše s maximálním nasazením.

Schmid: V záležitostech lásky, sportu a dětí je nutný střízlivý náhled. Dřívější chuť do hry je nyní vystřídána nechutí. Radost vystřídal zármutek.

Dagmar
člen

# Zasláno: 20.1.2009 21:50  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

Pavla Aligova
Zajímalo by mně Dášo jestli řekneš upřímně ženě, která se na mateřství nehodí?

Samozřejmě že tímto způsobem rozhodně ne - já si myslím, že zde nejsem od toho, abych o těchto věcech rozhodovala - samozřejmě že se zamýšlím nad tím a klientce říkám k čemu může mít při výchově dítěte tendence - ale nesnažím se jí v žádném případě ovlivňovat - domnívám se, že to není úlohou astrologa.

Stejně jako nikdy neřeknu...toho chlapa si neberte...řeknu ale, kde mohou být potíže i třeba vážnějšího charakteru, rozhodnutí musí být vždy na klientovi.

Vanda

# Zasláno: 21.1.2009 16:11 
Odpovědět 

Pavle i Dagmar

Myslím si, že úkolem astrologa není hodnotit. Ačkoli se sama v životě držím jednoduchých a spíše provoplánových informací při posuzování situací, je nutné mít na paměti, že život není jednoduchý a prvoplánový. Nebo spíše jednoplánový. Každý čin, každá událost má mnohovrstevnatý dopad, a ty prvoplánové často nebývají nejdůležitější, i když ty ostatní na první pohled nejsou vidět.
Často je důležitější, že člověk učiní nějakou zkušenost, někam se posune, rozvine svůj potenciál, než aby se cítil příjemně, uvolněně a dobře. Protože je to marné, ale spokojený člověk je většinou lenivější a je toho za ním méně vidět, než člověk motivovaný k výkonu tlakem.
Nebo se mohou naplňovat jiné, skryté účely, které jsou pro dané osoby stejně důležité, ale protože je nepředpokládáme nebo jim nepřikládáme důležitost, svou neuváženou radou bychom je zablokovali.

Dám malý příklad ze vztahové oblasti. Slečna se našla s mládencem. Srovnávací horoskop a datum, kdy se ti dva sešli, napovídal, že z toho setkání nejspíš dobrý vztah nebude a nevydrží ani příliš dlouho. Vnější podmínky života těch dvou to potvrzovaly: Ona se terpve čerstvě rozcházela z předchozího vztahu, kde bylo přítomno i násilí, tedy měla silně pošramocenou duši, jemu diagnostikovali zhoubný nádor.
Vztah dopadl podle předpokladu - trval půl roku a moc harmonický nebyl. Tedy z prvoplánového hlediska nic moc a kdybyste doporučili komukoli z nich nevstupovat do takového vztahu, protože šance na vytvoření dlouhodobého harmonického vztahu je mizivá, měli byste pravdu.
Jenže několik měsíců po rozchodu se mládenec slečně ozval a poděkoval za podporu, kterou mu tím vztahem poskytovala v době po operaci a při následném léčení, které pak musel podstoupit s tím, že je si vědom, jak moc ho to podrželo nad vodou a že bez této podpory by zvládl léčení podstatně hůře. A slečna přiznala, že vztah s ním jí pomohl odpoutat se od předchozí známosti, což by i ona bez nového přítele zvládla podstatně hůř. Tedy ve své skryté rovině došel vtah těch dvou naplnění a ukázalo se, že měl pro oba hluboký smysl význam a proto by byla chyba říct - nepouštějte se do toho. Protože skutečným smyslem navázaní toho vztahu nebylo vytvoření vztahu jako takového, ale pro něj podpora v nemoci a pro ni podpora v odpoutání se od předchozího přítele. Což bylo naplněno.

Pokud poradce nedokáže dohlédnout i takto za roh ( a kdo z nás to dokáže?), měl by se zdržet hodnotících výroků.

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 21.1.2009 19:15 
Odpovědět 

Oznamuji, že jsem mimozemšťan a odcházím na moji domovskou planetu. Těším se na telepatickou komunikaci s jinými dimenzemi. Přeji vám hezký pobyt zde na Zemi.
Toto zprávu píšu v mém jazyku, kterému jste neměli možnost doposud porozumět.

Milan Zahradník

# Zasláno: 21.1.2009 19:47 
Odpovědět 

Vanda

Ahoj Vando, chápu kam míříš, to ovšem ale není jednoduché dodržovat. To co píšeš. Ba dokonce si troufám tvrdit, že je to AŽ nemožné. Nehledě na to, že klienti si udělají názor stejně dle toho jak oni "pochopili" to co doteď prožili a to i s ohledem na míru zdrženlivosti hodnotících výroků. To by pomalu ani mluvit nešlo. ;P

Jo, při přemítání o objektivnosti horoskopu je vhodné určovat jeho objektivnost i dle zaujatosti zhotovujícího astrologa.

A to bych se tímto nerad vymezoval vůdči ostatním zůčastněným...

Dagmar
člen

# Zasláno: 21.1.2009 21:18 
Odpovědět 

Vanda
Tak teď Vando si nejsem jista, jestli jsi můj příspěvek četla pozorně,
nebo si nejsem jista, jestli chápu dobře příspěvek tvůj.

Myslím si, že úkolem astrologa není hodnotit

jestliže si ke mě někdo dá vypracovat partnerský rozbor - ať chci, nebo ne, tím že popisuji vztah vlastně ten vztah hodnotím z hlediska astrologie.
Popisuji, kde mohou být v tom vztahu problémy a kde naopak dokáží táhnout za jeden provaz.
To prostě udělat musím - nebo co bych jinak z pohledu astrologie mohla říci jiného?

Ale jak již jsem psala, výsledné rozhodnutí, postupy jak dál a jestli dál, nechávám výhradně na klientovi.

lenka-s

# Zasláno: 22.1.2009 05:27 
Odpovědět 

Já se docela casto zamýslím nad tím, ze astrologie není od toho, aby zabránila "spatným" zkusenostem. Ono to nakonec ani není mozné, protoze nikdo, i kdyby byl sebelepsím astrologem, zivot (a ani astrologii) neprechytrací. Ono taky priznejme si, "spatné" pro nás lidi casto znamená "nepríjemné". Proto se priznám, ze i kdyz mám astrologii velice ráda (ale pozor, nejsem profík!), tak prílis nekoukám a nedumám nad svým horoskopem ve smyslu jak si uhladit cesticku. Dokonce bych uz dnes k astrologovi nesla! Ono to proste bez urcitých zkuseností v zivote nejde a já jsem smírená s tím, ze dusledky svých rozhodnutí si budu muset umet "vyzrat". Takze se spíse snazím dodrzovat postoj uprímnosti k sobe samotné, hlídat si abych nikoho neobelhávala, hlavne ne sama sebe, a jsem smírená s tím, ze zivot je riziko, kdy význam spousty vecí neznáme a nikdy nepoznáme (tak maximálne nekterých, a to kdyz uz je po nich ).

Jenom krátce, na toho téma (mimo partnerské vztahy, ale snad to nevadí) mám docela pekný príklad z poslední doby, kdy se jeden muj kamarád rozhodovat, zda jít do riskantního podniku, po kterém velice touzil, ale kterým si nebyl vubec jistý. Astrologicky jsem se na to nedívala, ale Saturn v Panne + dalsí ukazatelé, které, jak jsem podvedome vedela, mu aktivovaly konstelace v radixu, na velký rozlet neukazovaly. Ovsem neco ve mne mi ríkalo, ze do toho jít má. Takze sel. Vyrojilo se spoustu problému, zdrzovacek, práce a nic nez práce... Vysledkem ovsem také je, ze ten clovek za pul roku neuveritelne vyspel, zmoudrel, zmenil urcitý svuj zivotní postoj, se kterým by slova ani tuny knih a teorií nepohly. Takze jaká to vlastne byla zivotní zkusenost? "Dobrá" nebo "spatná"?

Jinak na fórech je pekné, ze se vedle sebe objevují ruzné názory a kazdý si muze vybrat!

Toz jsem se tu vykecala a ted zacnu makat.

Vanda

# Zasláno: 22.1.2009 07:24 
Odpovědět 

Dášo,
četla jsem tvůj příspěvek pozorně a myslím, že jsem pokračovala v podobném duchu jako ty. Snažila jsem s upozornit na to, že s našimi názory zda je něco správně - špatně, zda se někdo k něčemu či k někomu hodí, je to velice vachrlaté. Tedy například rozhodnutí ženy pro mateřství, jiného pro založení firmy, navázání vztahu, atd.., může obsahovat tolik rovin, proč to daní lidé chtějí a potřebují realizovat, jaké to má naplnit cíle, jakou zkušenost při tom mají učinit, že snad jedině Pánbůh ví o nich všech. A když ten lidem do jejich svobodné volby nemluví ( asi ví proč) i my bychom se toho měli zdržet. Tedy naprosto souhlasím s tebou - neovlivňovat.
Pokud to jenom trochu jde, spíše lidem ukazovat cestu ke zvolenému cíli a jak konstruktivně naplnit dané konstalace.

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 22.1.2009 09:49 
Odpovědět 

Dobré ráno

Jednou ke mně přišla mladá žena na výklad karet. Ptala se jestli se jí vrátí její dětská láska, muž, který žije stovky kilometrů od místa bydliště oné ženy. Neviděla ho přes 10 let. Přišlo mi to zvláštní a naštěstí jsem v kartách viděla, že je psychicky nemocná, o čemž se samozřejme nezmínila. Zeptala jsem se tedy a ona mi potvrdila, že je v psychiatrickém ošetření a bere silné psychofarmaka. Karty samozřejmě ukázaly skutečnou realitu, tedy iluzornost přání a nevyplnění touhy. Dívčinu jsem však poslala domu s tím, aby následovala hlasu svého srdce a snažila se získat zpět lásku tohoto muže pokud to považuje za správné. Odcházela domů rozzářená a šťastná, bohatě mě odměnila a postěžovala si na kartářky, které ji od její životní lásky odrazovaly.

Žena se u mně objevila ještě jednou a chtěla vědět jestli získá lásku vídeňského sólisty filharmonického orchestru. Tentokrát odešla zklamaná, jelikož jsem jí řekla reálnou pravdu....
Je zajímavé pozorovat lidi, jejich řeč těla, tón hlasu, gestikulaci, občas i slzy. Je nesmírně těžké říkat milovaným, že jejich přání jsou pouze vzdušnými zámky, které nedojdou k naplnění. Je poradenství obchod s iluzemi?

Zrovna včera jsem pozorovala ženu, ktera si přála potkat lásku. Její srdce není momentálně schopno lásku darovat, ale ona chce lásku přijímat. Kolik z nás je připraveno brát a není schopno darovat? Srdce lidí jsou omotána sítěmi chamtivého sobectví a demagogickými představami vlastních požadavků....a najednou se objeví člověk, který září jako čisté světýlko a prosvítí okolí a kus světa. V té chvíli mám sílu opět uvěřit ve vítězství lásky a dobroty. Kusy tmy a paprsky světla, noc a den, dobro a zlo, naše pozemská dualita.

Dagmar
člen

# Zasláno: 22.1.2009 15:05 
Odpovědět 

Vanda
tak promiň nějak jsem se na to dívala z jiné roviny, tak jsem asi nepochopila, teď už mi to je jasné - souhlasím.

Vanda

# Zasláno: 22.1.2009 22:28 
Odpovědět 

Dášo, prominu cokoli, ale co vlastně bych měla?

Dagmar
člen

# Zasláno: 23.1.2009 19:02 
Odpovědět 

Vanda
Myslela jsem moje nepochopení tvého příspěvku

Vanda

# Zasláno: 24.1.2009 19:57 
Odpovědět 

Pavli,
myslím nikdo nemá na mysli obchod s iluzemi. S výjimkou velmi okatých situací je valná většina ostatních ne úplně vyjasněná a téměř vždy je více cest a možností. Projít a zvládnout se dá hodně moc těžkých životních zkoušek tak, aby byly člověku i jeho okolí nakonec k dobrému. Tedy se mi jeví vhodnější spíš člověka navést, jak to udělat, aby ze situace vytěžil zlato poznání a prošel obtížnou konstalací bez zbytečných škrábanců na duši, bohatší o zkušenost a vědění.
Například mateřství ( nebo obecně rodičovství) patří mezi velmi naročné životní úkoly. Ale s odstupem těch čtyřiadvaceti let, co jsem rodičem, můžu říct, že jde zároveň o jeden z nejvíce motivujících zdrojů osobního rozvoje a poznání. Který kdyby nebyl, nešlo by jej nahradit v podstatě ničím jiným.
Jistě, mnoha lidem rodičovství aktivuje velmi náročné konstalace, bez dětí by měli jednodušší život, ale taky by neučinili ty životní zkušenosti, které je péče o děti nutí udělat. Například žena, která je orientovaná na kariéru a výkon, je narozením nemocného dítěte nucena překopat od základů svůj žebříček životních priorit, by takovou zkušenost bez dítěte neudělala. A to je možná důležitější, než projít životem hladce a bez starostí. A že u toho ona sama nadělá spoustu chyb, se kterými se pak bude pasovat další generace? Jistě, nadělá, ale kdo je bez viny, ať hodí kamenem.

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 29.1.2009 12:28 
Odpovědět 

Vanda
...kdo je bez viny, ať hodí kamenem.

No z těch šutrů, co jste už veřejně naházela na mne by jste už měla kamenný hrad, nemyslíte?

Vanda

# Zasláno: 30.1.2009 09:06 
Odpovědět 

Pavlo,
kamení si raděj ponechávám, potřebujeme u chalupy ještě vydláždit dvorek a pochybělo by mi.
Ale pokud máte na mysli kritiku a nesouhlas, ta z mé strany určitě byla a nejspíš i bude. V otevřené společnosti dospělých rovnoprávných lidí je vyjádření nesouhlasu a odlišného názoru normální právo každého, jsem tomu často vystavena já stejně jako vy a podle mého názoru nejde o nic, proč by se měl člověk urážet. Stejně jako to nedělám já směrem k ostatním lidem, když dojde na podobnou situaci.
Pokud moje vám slova směrem k vám připadají příliš tvrdá, a to nejste člověkem v nouzi, žádájícím o pomoc, který je vždycky citlivější na vyřčené slovo poradce než lidé v běžném hovoru, zkusila jste se někdy zamyslet nad tím, jak na lidi v nouzi působí některé vaše výroky?

zapomněl/a
na jméno

# Zasláno: 30.1.2009 18:42 
Odpovědět 

Pratele, po velmi dlouhe dobe jsem se pozastavila u nejakeho tematu. Preskocim, co by se jak melo a vratim se k tematu otehotneni.
Jsem jedna z tech, ktera si preje-nepreje otehotnet, ktera chce-nechce byt matkou a Saturn si to straduje petkou. Je mi skoro 37 , tema se otevrelo najednou, kdyz do meho zivota pred deseti mesici vstoupil muz se svym malym synem ve stridave peci. Myslela jsem si, ze dite mit chci - pokud bude s kym a bude stat za to. Ten chlap za to stoji, a malej je take fajn. Ale ja si uvedomila svuj strach , strach z materstvi. Nevadi mi delat "tatu" - jsem skvela. Prijdu vecer z prace, vykoupu, prectu pohadku - na vikend vymyslime zabavu. Obcas uvarim, vyzehlim, koupim co je potreba.. Pomuchlujeme se, ma mne moc rad a ja jeho take. Myslim, ze jsou oba stastni. Jen se u mne stupnuje napeti na tema dalsi mimi - a cim se doba predpokladaneho zacatku krati, tim vetsi nervozita ve me stoupa. Cas od casu se vyskytnou hadky. A ten muj chlap umi trefit hrebicek na hlavicku. Odhalil muj strach, moje chci-nechci. Kamoska tvrdi, ze bych byla skvela mama - deti mne maji radi, ja je take. Jinak mam saturn ve 12., ale pekne se mi tu ted v petce pretrasa otazka materstvi. JJ, nekam se to vyvine, nezustane to stat na miste... protoze si preji, aby tomu tak bylo. Mejte se moc hezky, ja utikam za rodinou.

Angela (bez prihlaseni)

Vanda

# Zasláno: 30.1.2009 22:34 
Odpovědět 

Angelo,
krásná je na to téma scéna z filmu Sedm statečných, kdy jeden z hlavních hrdinů naplácá na zadek klukům, kteří se o svých rodičích - rolnících vyjádří jako o zbabělcích. A říká jim, že on - pistolník, který trvale čelí riziku smrti, nikdy neměl tolik odvahy, aby si pořídil ženu a děti, kteří by pak byli závislí na něm a spoustě neodhadnutelných životních podmínek. Možná si na tu scénu vzpomenete.

Jedna z nezastupitelných rolí Saturna je převzetí zodpovědnosti a spolehnutí se na své schopnosti v oblasti, kterou se pohybuje. Uspořádání a vytvoření struktur. Což je člověk nucen učinit sám, nespoléhat se přitom na pomoc zvenčí, sám by se měl projevit jako autorita ve smyslu autor - tvůrce.
To pokud se podaří, vytvoří si jedinec v dané oblasti pevný pilíř a základy pro další život, na kterých pak může stavět.
V oblasti V. domu jde o to, co tvoříme. Děti mohou být jedním z nosných témat toho, co člověk tvoří. Mohou být vyjádřením jeho odpovědnosti k tomu, jak bude vypadat lidská společnost v dalších generacích.
Tedy vám přeji správné rozhodování a odvahu žít naplno. K té člověk potřebuje víru ve své schopnosti a víru v určitou ochranu shůry, aby mu podmínky, které neovlivní, dovolily zdárně dokončit, co započal. Mezi horolezci se tomu říkalo mít ,, dobrý morál", bez něj se dobře lézt nedalo.
Tedy nechť vám Saturn, tento moudrý a spravedlivý strážce prahu, přinese do života ,, dobrý morál".

zapomněl/a
na jméno

# Zasláno: 31.1.2009 07:12 
Odpovědět 

Vando,
pekne jste to napsala. Na Sedm statecnych si dobre vzpominam - uz jen kvuli Steve McQuinovi.
Do nedavna jsem se zabyvala vsim moznym, jen ne materstvim a sebou. Tedy jinak, prioritne jsem se zabyvala vlastne jen sebou, mojemi postoji k cemukoliv. No hledala jsem. Neco. Moudrost, duchovno, spravedlnost, rovnovahu, cokoliv. Nehledam, ale ani nerikam, ze jsem nasla. Ale pozbylo to tak nejak smyslu. Jsem tu se svymi plusy i minusy, upoustim od postoju.Vyplynulo to samo, ze jsem hledat prestala. Najednou zmizel i prostor nad hloubanim nad nesmrtelnosti chrousta. Jsou tu oni dva, je tu denni zivot,pracujeme, sportujeme, varime, uklizime.. a tak. Mozna prizemni az zemite. Kluci me postavili pred tady a ted. Velkej tusi a vi , ze jsem resila situace "uniky". Vzdycky jsem si nasla nejake vysvetleni , proc. Strachy a obavy se zivota se postupne rozpoustely a objevil se tu v uplne nahote - strach z materstvi. On tu zrejme byl vzdy, ale ted tu obluda stoji prede mnou a ja vim, ze s nim musim nejak nalozit. Nebo nijak, jak rika Velkej. Ono to tak bude, ze nijak a pustit to. Ale to jeste chvilku potrva. Saturn v petce, materstvi, otehotneni.

Jo a dekuji Vando za prani "moralu" . To je presne, starouse Saturna kupodivu vnimam dobre. Chce abych konecne prevzala odpovednost za sebe, sve ciny, slova, pripadne i dalsi zivoty. Jak jsem psala, take si to preji. Takze vlastne oba chceme to stejne, a hluboko uvnitr si rikam -ted neutecu.
Angela

Vanda

# Zasláno: 31.1.2009 10:16 
Odpovědět 

Angelo,
doplnila bych k vašemu:
Tedy jinak, prioritne jsem se zabyvala vlastne jen sebou, mojemi postoji k cemukoliv.

To dnes dělá mnoho lidí, kteří mají pocit, že když se prioritně zabývají sami sebou, dělají pro sebe to nejlepší. Aniž by si ptali, kdo má z jejich postojů nějaký prospěch. My lidé jsme pořád tvorové tlupoví, a je to marné, naše vlastní spokojenost přímo závisí na spokojenosti lidí kolem nás, především těch nejbližších. Proto je velmi moudrý výrok Ježíšův výrok,, kdo by chtěl zachránit svůj život, ten o něj přijde; kdo však ztratí svůj život pro mne, nalezne jej". Když spojíme dohromady, jak opakovaně dále říká ,,cokoli jste udělali pro nejmenšího z nich, pro mě jste udělali", je tento výrok jasným odkazem k tomu, aby jedinec měl tendenci překročit vlastní sobectví a egocentrismus směrem k službě druhým lidem a tomu, co nás přesahuje. Funguje to velmi dobře v praxi, to můžu potvrdit, a většinou dostaneme navrch přidáno i to, čeho jsme se pro sebe předtím vzdali.

Najednou zmizel i prostor nad hloubanim nad nesmrtelnosti chrousta. Jsou tu oni dva, je tu denni zivot, pracujeme, sportujeme, varime, uklizime.. a tak. Mozna prizemni az zemite. Kluci me postavili pred tady a ted.

Tohle je ve skutečnosti esoterika par excellence.

lenka-s

# Zasláno: 31.1.2009 13:39 
Odpovědět 

Milá Angelo,

Na Vasem míste bych se nechala danou situací provázet a rídila bych se signály, které daná situace bude ke mne vysílat. Sledovala bych své pocity a ptala bych se sama sebe: jsem v této situaci opravdu stastná? Je toto moje místo? V prípade, ze bych si doopravdy nebyla jistá, ze chci po této dulezité ceste jako je materství, rodina, atd. krácet, bych byla velice opatrná. Existuje 1 000 007 zpusobu jak clovek muze být prospesný svetu kolem sebe a vyssímu celku, do kterého patrí. Pokud se ovsem ve své zivotní roli, kterou si vyberete, nebudete cítit stastná a naplnená, tezko se tak budou cítit lidé kolem Vás. Deti velice brzo vycítí pravdu a z takových tech, co ve skutecnosti nebyly moc chtené, anebo byly privedené na svet z nejasných motivu, vzdálených lásce, se stávají pekní chudáci, coz se rodicum casem vrací jako bumerang. Co není v základech pevné se pak zhroutí jako domecek karet. Takze je treba rozhodnout to srdcem! Jenom muj názor

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 1.2.2009 16:12 
Odpovědět 

Vzpomínám si na početí mého syna, přestože to už je 21 let zpátky. Jakoby byl ješte někdo třetí v místnosti. Byla to moudrá duše, která se mnou komunikovala. Byla velmi ohleduplná, jemná a nechtěla být „vlezlá." Velmi mě to tehdy upoutalo a dnes mě to velmi dojímá, když si na to vzpomenu.
Věděla jsem, co bude, pocítila jsem silný respekt před tou celou situací. Rozmýšlela jsem se jestli tu duši mám přijmout nebo nepřijmout. Rozhodla jsem se jí dát šanci usadit se v mém těle.
Mateřství je nejvyšší svátostí na této planetě, plod rostoucí v těle matky je zázrakem. Kolik rodiču se vědomě podílí na tomto rituálu znovuzrození a plodí s respektem své děti ?
Rozhodnout se pro mateřství by mělo být otázkou stavu srdce potencionální matky, jelikož síla její lásky bude měřítkem štěstí či neštěstí společného soužití po dobu zbytku života. Matka uzavírá své děti jako jednotku svého srdce a začiná již při početí žít životem dítěte. Je to láska, která nemá člověčí puvod, mateřská láska je stavem z vyšších dimenzí bytí a pochází z pramene Stvoření. Nedá se změřit, vypočítat, zvážit, logicky vysvětlit a pokud je jí málo jak bolestně to zasáhne každou lidskou bytost.
Bylo by třeba nejdřív zušlechťovat centrum bytí člověka – srdce a potom předávat štafetu života. Proto lidé na stejné trati byvají vítězi, poraženými a nebo nešťastnými, či ztracenými. Je nádherné být mistrem svých dětí a vnímat je zároveň jako velké učitele.

zapomněl/a
na jméno

# Zasláno: 1.2.2009 18:56 
Odpovědět 

Lenko,
diky za reakci. Myslim, ze to tak nejak delam - tedy posloucham signaly. A o tom pisi. Reagovala jsem na tema otehotneni a na zminky o Saturnu v petce. Priznam se, ze mam pocit, ze to co resim a co pisete se nepotkava. Asi bych si pekne s Vami na toto tema podebatovala pred par lety a souhlasila. Vite, kdybych se necitila stastna, tak velmi pravdepodobne resim neco jineho. Mozna jsem to mela zminit.

Ahoj Pavlo,
je to doba, co.. No jo, poustim se na dalekou cestu. Zajimave je, ze nemam tak vzletne myslenky, spis naopak. Jen nekde u solaru a vlastne i jinde se citim spokojena..
Nabyla jsem pocitu, ze pokud bychom meli na mysli povetsinu casu zuslechtovani, zivot nam protece samym slechtenim mezi prsty. To bych nerada. A on si mne zivoti s temi, ktere v nem potkavam, sformuje.

Věra
člen

# Zasláno: 1.2.2009 19:04 
Odpovědět 

Pavla Aligova

Pavli, ti smajlíci jsou myslím výmluvným symbolem k tomu, co jsi psala, jen trošku kýčovití k tomuto tématu! Sorry! Líp by pásla velká kytice
růží všech barev a tónů. Kdybych byla před rozhodnutím, o početí, nechtěla bych volit jiným způsobem a s jiným postojem!

Dagmar
člen

# Zasláno: 1.2.2009 19:57 
Odpovědět 

Angelo vítám, ale prosím tě, když přijdeš na forum, musíš se nejdříve nahoře pod logem přihlásit, než začneš psát - ano?

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Otěhotnění