Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Počítač / PC kaput :-)
<< . 1 . 2 . 3 .
Autor Zpráva
Kveta
člen

# Zasláno: 23.7.2011 23:08  - Změnil/a: Kveta
Odpovědět 

Irena
Tak vidíš, už tam máš kurzívu

Iva
ctrl + A zvýrazní (vybere) všechen text na stránce

ashtangi
člen

# Zasláno: 9.9.2011 19:12 
Odpovědět 

krata

Mela bych na vás otázku: kdyz mi do toho Sony prestal jít ten proud, ale pritom pocítac jeste nejakou dobu fungoval nez se vybila baterie, muze to být závadnou základní deskou? Já jsem totiz nakonec nechala ten konektor vymenit a borec mi ríká, ze proud stále do pocítace nejde. Tedka se snazí vymenit jakési mikrofiltry a ríká, ze jestli ani to nepomuze, tak je to v základní desce a sbohem pocítaci. No ale nebylo by to tak, ze by ten pocítac vubec nenastartoval, ani s tím zbytkem elektriny v baterii, kdyby to bylo tou základní deskou?

Doufám, ze je srozumitelné tak jak to písu.

krata
člen

# Zasláno: 10.9.2011 03:58 
Odpovědět 

ashtangi

já měl něco podobného s HP. Také do něj přestal jít proud. Adaptér je OK a je vadný konektor (ona ďoura) a ti syčáci to nevyrobili tak, že když odejde konektor, vymění se za 5 €. Oni ho udělali napevno na základní desce, pájet se to nemůže a může se pouze vyměnit celá základní deska i s konektorem za 150 €.
Záleží tedy, jak je to u Sony uděláno. Čemu říká mikrofiltry netuším. Kdyby byla nějaká nemocná základní deska pravděpodobně by na tu zbytkovou elektřinu nenaběhl vůbec.
A dík za upozornění e-mailem, lezu sem sporadicky a nepřišla mi žádná notifikace, že někdo připsal.

ashtangi
člen

# Zasláno: 12.9.2011 09:25 
Odpovědět 

krata

já měl něco podobného s HP

Vzpomínám, bavili jsme se o tom na predchozí stránce. U Sony se konektor vymenit dá, není k té motherboard napevno, tak jsme tak nechala ucinit u odborníka, jenomze to nepomohlo Ty mikrofiltry jsou jakési ctyri kdesi a taky nevím, co to je, jenom podle toho co borec ríkal vím, ze se pájí k té základní desce a vzdycky se po kazdém musí cekat nez ta ZD vychladne.

Kdyby byla nějaká nemocná základní deska pravděpodobně by na tu zbytkovou elektřinu nenaběhl vůbec

No práve, to mne v tom co se mne ten borec ríká jaksi nehraje, leda by se pokazila jenom nejaká cást té základní desky, která má pod kontrolou ten konektor nebo k nemu vede nebo tak neco, ale já se v tom vubec nevyznám, tak nevím, jak tomu doopravdy je. No nic, zkusím se borce zeptat at mi to vysvetlí (ony jsou na to ty laptopy háklivé, tak uz príste aspon budu informovanejsí), ale jinak mu míním duverovat a nechávám starou kraksnu plavat a jdu do nové. Dekuji velmi pekne za odpoved!

krata
člen

# Zasláno: 12.9.2011 11:13 
Odpovědět 

Já si právě kvůli takovým věcem koupil s novým strojem care pack na 3 roky a když něco omarodí, přiletí firemní mechanik vrtulníkem do druhého pracovního dne, přistane u nás na střeše paneláku a na místě opraví. :-)

ashtangi
člen

# Zasláno: 12.9.2011 11:33 
Odpovědět 

krata

Já jsem taky mela pojistení na 3 roky, jenomze to uz dávno vyprselo. Ona Sonyna uz si svoje bohate odslouzila, to zas vsechna cest. Jen ten její funus, s temi dvema pokusy o opravu, mne nakonec vyjde teda pekne draho A kdyz k tomu pridám výdaj za nákup nového pocítace a taky to, ze mi tady zrusili pobocku mojí banky, coz mi prinásí urcité nepohody se spravováním úctu, tak musím ríct, ze Saturn vstoupil do 8. domu opravdu stylove

To s tím vrtulníkem máte ovsem dobrý. Tady by vás jím tak maximálne odchytili policajti v domnení, ze jste se na ostrov dostal nelegálne nebo ze chytáte ryby a morské plody nacerno

ashtangi
člen

# Zasláno: 12.9.2011 11:43 
Odpovědět 

PS: Do které znacky notebooku jste sel tedka? Zase HP? Mne jde hlavne o co nejdelsí výdrz, nepotrebuju zádný velký výkon: pouzívám office a brouzdám se internetem, nic víc. Zase ale pojede spoustu hodin denne, to jo. Hlavne at vydrzí co nejdýl: vzdycky kdyz mne zdechne laptop, muj verný sluha, tak je to pro mne jako by mne umrelo decko. Jsem schopná to i obrecet

krata
člen

# Zasláno: 12.9.2011 13:04 
Odpovědět 

Já mám HP ProBook 4720s (velký displej) a mám ho v podstatě jako stolní, protože stolní okupují dcery studentky. Mám ho asi dva roky a ještě nebyl nikde jinde, než na tom stole (vlastně vedle v pokoji asi 2x) a ze zástrčky jsem ho také ještě nevyndal. Výdrž mě u něj vůbec nezajímá, ani nevím, jak dlouho vydrží.
Na cesty "do terénu" mám Asus Eee 7" a u něj velkokapacitní baterii, takže mi vydrží i 9 hodin. V terénu však pouze píši, někdy programuji, ale to málo. Psát na tom čísla, je děs a to se u programování píše hodně (tady mám numerickou klávesnici).

ashtangi
člen

# Zasláno: 12.9.2011 13:24  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

Dekuji, dekuji. Výdrz jsem myslela v case, jako dlouhozivotnost, jakoze budu mnohem radsi kdyz mi pocítac vydrzí pet let a ne treba jenom dva-tri roky. Baterie mne celkem nezajímá, jedu vzdycky na el. proud, Sony treba mají slabou baterku z fabriky, ale mne to nevadí.

Jinak oba dva moje pocítace, HP i Sony, to byly cestovatelé, ty se mnou udelaly tisíce km. Snazím se být na ne co nejopatrnejsí a nejradsi bych byla, kdyby byly jenom doma, ale pravda je taková, ze je za sebou tahám jako kocka kotata, protoze holt není zbytí

Jsem hodne omezená výberem tady na ostrove, ale asi pujdu zase do Sony: já potrebuju dobrou obrazovku, cumím do ní mnohdy hodiny, téz klávesnici, a tu mají Sony taky dobrou; dále starý dobrý Vaio nebyl háklivý na prehrívání, byl lehký, získal si proste ve více smerech moje srdícko

krata
člen

# Zasláno: 12.9.2011 16:56 
Odpovědět 

Aha, já se v těch značkách zase tak moc nevyznám. Určitě nikdy Acer! Jo Sony je dobrá značka. Ale u všech značek zhruba platí to, že levné modely moc nevydrží, dělají se z nejlevnějších komponent a za dva roky se to rozpadne. Sony Vaio byly/jsou prima.
Myslím, že u výběru notebooku ani tak nehraje roli, co se na něm bude dělat (to základní zvládnou všechny), ale právě ta "výdrž" a servis.. I ty displeje mívají velmi podobné. Všeobecně by se tedy dalo říct, že firmu s dobrým servisem a ne její nejlevnější modely, spíše z buisness (či jak se to píše) třídy.
Na jakém ostrově kde? Třeba je to na začátku vlákna, ale jsem líný kliknout a podívat se :-)

ashtangi
člen

# Zasláno: 12.9.2011 17:29  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

Já jsem momentálne na ostrove zvaném Fuerteventura, je to jeden z Kanárských ostrovu, ten co lezí nejblíz Afriky, cili ten nejteplejsí a nejzuzovejsí pro mne. More, teplícko, nekonecné pláze jak z Karibiku, vsecko super..., ovsem az do té doby nez na tomto dokonalém zapadákove potrebujete neco takového jako je treba opravit pocítac. Na trech ruzných místech ten muj chudák beprizorne lezel nez jsem konecne narazila na chlapíka, který nejenom ze sliboval, ze se do toho prístí týden urcite dá a ze na tom prece vubec nic není, ale pocítac opravdu rozmontoval a naplánoval co a jak. Jenomze zrovna bylo léto a tak jsme museli cekat mesíc a pul nez dorazí konektor z Barcelony. No a nakonec to tím konektorem stejne není! No reknu vám, jak mne se odsud chtelo vypadnout, to si nikdy nedokáze predstavit. Kdyby nebylo na zdejsí pomery vyjímecne skvelé knihovny, kde cloveka pocítacove a informativne vzdycky podrzí, tak se asi jdu v tom azurove modrém mori normálne utopit

ashtangi
člen

# Zasláno: 13.9.2011 16:49 
Odpovědět 

krata

Hehe, tak uz já znám viníka: je to takový maloulinký cerný ctverecek na tom obrovském zeleném, kvuli kterémuz by se muselo to celé velké zelené (coz, jestli jsem to správne pochopila, je ta základní deska) koupit za skromnou cenu asi 450 euro. Práve tenhleten maloulinký cerný ctverecek (kterému uz nevím jak se nadává), kontroluje ten prívod elektriny do stroje a pravdepodobne zdechnul, protoze uz byla hodne spatná baterie (pokud jsem to teda správne pochopila). Schválne je to firmou udeláno tak, aby se to nedalo koupit zvlást.

Uz vím i co jsou ty mikrofiltry a jsou opravdu mikro, protoze jsou to takové malinké ctyri cipícky na té ZD. Borec na mne cekal s otevreným strojem a vsecko mi to parádne vysvetlil (bez toho, ze bych mu cokoliv predem naznacila), címz mne dojal. Poté mne ovsem dojal jeste mnohem víc, protoze po smontování stroje si za veskerou tu práci co s tím musel mít si rekl 20 euro, coz je naprosto smesná cena, to mu tak akorát mozná pokrylo nákup tech nových komponentu plus postovné, atd.

Takze jsem spokojená, protoze jsem si za prvé overila, ze muj milácek je definitivne kaput a za druhé jsem konecne objevila nekoho, komu muzu po pocítacové stránce naprosto duverovat. No tak jsem si sla udelat radost a koupit nové Sony, no a samozrejme nemeli. Nastestí tenhleten clovek mi rekl, ze mi ho objedná prímo z továrny a jeste mne to vyjde levneji. Takze to vypadá na stestí v nestestí!

krata
člen

# Zasláno: 13.9.2011 20:12 
Odpovědět 

ashtangi

Paráda (to nové mimi Sony). Ty různé černé věcičky na základní desce bývaly kdysi tzv švábi a byly i vyměňovací. Dnes se však dělá vše napevno a nevyměňuje se něco za pakatel, ale rovnou půl stroje. Ono už se totiž neopravuje, nýbrž se vyměňují celé části. V těch částích potom bývají tzv. kurvítka, která způsobují, že se to zase potentočkuje. Klasické kurvítko se pozná tak, že když se něco rozebere, složí zpět a vše funguje, ovšem bez něčeho, co zůstalo na stole. A to něco, je právě ono kurvítko. Kurvítko totiž nemá žádnou funkci pro chod něčeho, ale je pouze k tomu, aby se to za čas... Samozřejmě některá firma jich dává plno všude možně a jiná je solidní a dá jich do stroje pouze několik. :-)

(šváb)

virgo63
člen

# Zasláno: 14.9.2011 07:59 
Odpovědět 

krata

pěkně popsáno s těmi kurvítky!
Dokonce znám odborníka přes PC a jmenuje se Šváb.

krata
člen

# Zasláno: 14.9.2011 15:16 
Odpovědět 

virgo63
Jsou o tom i články. Tento je výstižný
http://hodza.net/2007/02/23/kurvitko-k-cemu-je/
nebo tohle :-)
http://lajdar.bigbloger.lidovky.cz/c/13444/Kurvitk o.html
a na necyklopedii
http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Kurvítko
a tady, jak se tím drží ekonomika
http://pctuning.tyden.cz/hardware/multimedia-zvuk- tv/21689-uvaha-nase-skvela-elektronika-se-kazi-a-n eni-to-nahoda?start=3
[smajlik_metajici_kozelce:]

ashtangi
člen

# Zasláno: 14.9.2011 17:21  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

krata

Ad clánky: uf, já mám neznalostí, to si vsecko musím doplnit.

Tak hlásím, ze moje nové mimi je nakonec Packard Bell (coz je vlastne skrytý Acer ). Sony má momentálne jaksi vykradeno jak v obchodech, tak ve fabrice, takze nakonec jsem se rozhodla pro tohleto PB mláde, které se mi zalíbilo jak charakteristikami, tak cenou, i vzhledem (coz je pro mne, musím se potupne priznat, u nb dost podstatná vec, ac treba na svuj vlastní vzhled nedám skoro vubec ) Tak uvidíme jak to pujde. Cena byla dost príznivá, takze kdyby snad výsledek po tech dvou rocích záruky nebyl az tak nic moc, tak mne to nemusí zas az tak moc mrzet

Jeste jestli muzu zneuzít vasí laskavosti, jak vy se staráte o baterii, treba u toho nb co máte na stole? Já jsem jí dotedka vubec nevenovala pozornost (u mého prvního nb, který byl i bez ní tezký jak sviña, jsem ji proste ze stroje vyhodila a pracovala s el. proudem bez ní, u druhého jsem pracovala sice s ní ve stroji, ale bez toho, ze bych jí jakkoliv brala v potaz, takze na konci, kdyz pak odesel ten prívod, uz pak jela jen nejakých 12 minut). Ale jelikoz mne tenhleten odborník upozornil na to, ze ty závady, kdy do nb nejde proud, mohou mít spojitost s baterií, bych tomu tématu asi mela venovat pozornost.

virgo63
člen

# Zasláno: 16.9.2011 07:37 
Odpovědět 

ashtangi
Tak ať je to Tvoje miminko chytré a spolehlivé!

Mám asi rok Asus 12´´, vybrala jsem si ho mj. pro dlouhou výdrž baterie (běžně 7 hod) a chovám se k baterii tak, že nabiju a pak na ní jedu bez zásuvky, dokud nehlásí, že má málo šťávy. Doufám, že je to tak lepší, než mít ntbk pořád připojen.

Turnovský

# Zasláno: 16.9.2011 09:43 
Odpovědět 

tak také gratuluji a připomínám, že StarFisher má novou alfa verzi, která stojí za vyzkoušení

URL

Dagmar
člen

# Zasláno: 16.9.2011 20:43 
Odpovědět 

Turnovský
Pavle, proč tam jsou tři, kterou z nich si mám nainstalovat? Mám ještě tu první, starou, nic jsem ještě od začátku do ní neinstalovala.
Díky

Turnovský

# Zasláno: 16.9.2011 23:13 
Odpovědět 

StarfisherSetup je kompletní instalace 0.8.5.4, kterou bych doporučoval použít
URL

StarfisherUpdate je upgrade pro verze 0.7
http://www.starfisher.cz//starfisher/download/Deve lopment/Alpha/StarFisherUpdate.exe

StarfisherPortable je 0.8.5.4 na externí disky, fleshky apod - nezapisuje se do registrů Quicklist a Evennts (databaze) má v kořenovém adresáři ne v Documents

Pokud máš uložená nějaká města ve svém seznamu měst )Quicklist) tak při instalaci ten Quicklist nenech nainstalovat znovu, smazal by ti tvůj a dal by t ten původní - je tam nabídka, kterou musíš potvrdit. Vlastní databáze y udaty nemažou

Turnovský

# Zasláno: 16.9.2011 23:14 
Odpovědět 

tady je link na ten Portable
URL

ashtangi
člen

# Zasláno: 27.9.2011 13:06 
Odpovědět 

StarFisher má novou alfa verzi, která stojí za vyzkoušení

K tomu snad také dojde, momentálne si lámu hlavu nad tím, jak stáhnout a zaktivovat slovník synonym v Open Office 3.3 (ve Windows)... To kdyby tak nekdo vedel

ashtangi
člen

# Zasláno: 27.9.2011 13:49 
Odpovědět 

Uz to mám! Stacilo vypnout a zapnout pocítac. Lenko, Lenko...

chovám se k baterii tak, že nabiju a pak na ní jedu bez zásuvky, dokud nehlásí, že má málo šťávy. Doufám, že je to tak lepší, než mít ntbk pořád připojen

Taky se to tak snazím delat

Jo, a ríkají mi, ze ta kurvítka jsou dokonce zpatentována jako vynález. Kam my to spejem...

Turnovský

# Zasláno: 7.10.2011 20:55 
Odpovědět 

omlouvám se ale nedá mi to, abych zde neuveřejnil hlášení o nové verzi Starfiher 0.8.5.4

byla uveřejěna nová verze programu, ke stažení je na obvyklé adrese:

[url= http://www.starfisher.cz/starfisher/CZ/download.ht m] http://www.starfisher.cz/starfisher/CZ/download.ht m[/url]

Hlavní změny jsou:

Kompozitní horoskop
Relativ
Interpretace tranzitů pro určité období
Východy a západy
Midpunkty
Rozšířený a aktualizovaný atlas (20.000 nových míst)

Turnovský

# Zasláno: 7.10.2011 20:56 
Odpovědět 

PS už to není beta verze, ale standardní uživatelská verze

střelec
člen

# Zasláno: 6.6.2012 20:16 
Odpovědět 

Byla tu řeč o Linuxu. Já jakožto dlouholetý uživatel a samouk z donucení, s ním mám mnohaleté zkušenosti a mohu ho jen doporučit. Pokud nemáte počítač speciálně kvůli hrám, kvůli Photoshopu nebo kvůli nějakému speciálnímu softwaru, ale jen na běžnou činnost, jděte do něj. Mohu vám se spoustou věcí poradit. Dnes už je většina distribucí natolik odladěných a vyšperkovaných, že skoro nepoznáte rozdíl mezi Linuxem a Windows (tedy poznáte, práce s počítačem bude výrazně jednodušší, rychlejší a nebude se vám sekat stroj). Co je asi nejpozitivnější, jednou provždy se rozloučíte s viry, trojany a jinou havětí. Pozitivum taky je, že si můžete Linux nainstalovat vedle Windows a při zapínání si jen zvolit, kde budete pracovat. Jeho ovládání je celkem jednoduché a intuitivní, nicméně trochu jiné, než u Windows, některé zazité postupy je třeba se odnaučit. A důležitá věc pro nás astrology, po nainstalování jednoduchého prográmku lze na Linuxu spouštět i Windows programy, takže o své astrologické oblíbence nepřijdete :-)

<< . 1 . 2 . 3 .
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Počítač / PC kaput :-)