Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Počítač / PC kaput :-)
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
ashtangi
člen

# Zasláno: 30.6.2011 17:39 
Odpovědět 

Jeste jsem vám chtela pripsat, ze u HP se mi stalo mozná neco podobného, i kdyz nevím, jestli to bylo úplne to stejné: obcas do nej proud sel a obcas ne, podle toho jak do nej clovek zasunul tu zástrcku: kdyz hodne, tak elektrina sla a kdyz málo, tak nesla. Tenkrát, to jsem ale byla na jiném míste, se mi podarilo najít cloveka, který mi to opravil za 60 eur, coz jsem vzala jako ze se dá; v té dobe byly nové notebooky o kus drazsí nez ted. Rozdíl oproti dnesku je, ze u toho Sony muzu s tou zástrckou (nebo jak se tomu ríká) v tom konektoru kroutit jak chci a proud proste nejde.

krata
člen

# Zasláno: 30.6.2011 18:02 
Odpovědět 

ashtangi
...a konektor stojí okolo 20 eur... Ale tak jako tak to hádám bude treba rozmontovat a to zabere nejaký cas, a za ten asi chtejí tech 100 eur...

To mi připomíná ten vtip, jak chlápek přitlačí auto k benzínce a zeptá se obsluhy:
"Nevíte co tomu je?"
Obsluha otevře haubnu, vyndá šroubovák, pootočí jedním šroubkem někde u karburátoru a: "Zkuste to nastartovat."
Motor naskočí a chlápek se ptá:
"Co jsem dlužen?"
"501,- Kč."
"Cožé? 501 za pootočení jednoho šroubku?"
"Pootočení je za korunu a 500, že vím kterým."
:-)

ashtangi
člen

# Zasláno: 30.6.2011 18:19 
Odpovědět 

krata

No presne...

Já mám hrozne sikovnou maminku, která vzdycky dokázala spravit úplne vsechno, a bráchu, který to po ní zdedil. Na webu jsem nasla návody jak se to delá, tak uz si zive predstavuju, jak spolu rozmontováváme notebook... No urcite ho nevyhodím do smetí predtím nez ho rozeberu na anionty a kationty!

ashtangi
člen

# Zasláno: 30.6.2011 18:38  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

PS: No a to jeste ani nevíte kolik penez po mne chteli za tu reinstalaci OS! Jó, ignorance je drahá

PS2: A jeste se dívám, ze konektor nestojí okolo 20, ale okolo 10 e... Ty jo!

krata
člen

# Zasláno: 30.6.2011 21:25 
Odpovědět 

ashtangi
určitě se z něj ale potom hodí harddisk, možná i RAM. :-)
Také by se to možná dalo zpeněžit. Natočit to celé na video, pak to udělat černobílé, zrychlené na 1,5 a s "sumem" přes obraz. Aby to co nejvíce připomínalo opravdové grotesky. :-)

Irena
člen

# Zasláno: 14.7.2011 12:08 
Odpovědět 

krata
Při psaní textu a pro změnu na kurzívu nebo tučné písmo mě nefungují okénka. Nemám zdání kde nastala chyba. Jde to opravit?

krata
člen

# Zasláno: 14.7.2011 16:38 
Odpovědět 

Při psaní textu a pro změnu na kurzívu nebo tučné písmo mě nefungují okénka
Tady, nebo ve Wordu, nebo všeobecně všude na webu?
Pokud v prohlížeči, nemáš vypnutý javascript, případně nějaké blokovadlo čehosi - např. AdSense.

Irena
člen

# Zasláno: 18.7.2011 11:37 
Odpovědět 

krata
Okénka nepracují pouze tady a zatím jse ani nepochopila jak na to.

Iva
člen

# Zasláno: 18.7.2011 11:48 
Odpovědět 

Irena

Já myslím, že to bude jen v maličkosti
Nejdříve musíš příslušná slova, věty či pasáže zvýraznit Ctrl Alt a pak prostě "pinkneš" na buď ten první obrázek(nahoře před smajlíkama s tím "B") a bude to tučně nebo na ten obrázek nahnutého "I" a bude to kurzíva

Iva
člen

# Zasláno: 18.7.2011 11:51 
Odpovědět 

Nebo vlastně ani Ctrl Alt nemusí být jen to prostě "zamodřit".

Irena
člen

# Zasláno: 18.7.2011 12:14 
Odpovědět 

Iva
Tvůj návod dělám astejně nic
[b][/b] zůstanou tam jen b v závorce

Před měsícem mi vše šlapalo,tak nevím.

krata
člen

# Zasláno: 18.7.2011 12:53 
Odpovědět 

Irena

Já to teď prověřil a funguje to hele

Takže tímto to nebude, jdeme vylučovat dál.
Mohlo by to být:
- vyrovnávací pamětí prohlížeče
- nefunkčními javascripty
- nějakým zabezpečením

Nevím, co máš za prohlížeč (Ïnternet Explorer, Firefox, Opera, Safari, jiný), abych to zkusil i v něm. Zkus "vymazat soukromá data > dočasnou paměť prohlížeče. Pak tady zkus kliknout na druhou ikonu zprava, jestli ti vyskočí okénko na zadání adresy obrázku

Pokud to vyskočí (nemáš tam zaškrtnuto "zastavit provádění..."?), je asi javascript funkční a vyřadíme jednu z možností.
Dej vědět, jak to všechno dopadlo a budeme pokračovat.
Zatím můžeš tučně psát tak, že klikneš na "B" a pak mezi ty závorky napíšeš text.

Irena
člen

# Zasláno: 18.7.2011 13:29  - Změnil/a: Irena
Odpovědět 

krata
Jsi zlatičko, a snažím se ale ty nevíš že jsem blbeček na PC
1/ Jen nevím jak vypnout "vymazat soukromá data,
2/ mám prohlížeč Ïnternet Explorer
Okénko vyskočilo " title="

zkouška tučné písmo

krata
člen

# Zasláno: 18.7.2011 13:49 
Odpovědět 

Irena
Ne blbeček nejsi, blbeček je ten stroj (ale rychlý).
V Internet Exploreru 8 to je

Irena
člen

# Zasláno: 18.7.2011 16:06 
Odpovědět 

krata Děkuji.
Návod je bezva a se mi tu neztratí ale odvahu jít takto do střev nemám. Počkám až příjde kamarád a vytrhne trn z paty.

krata
člen

# Zasláno: 18.7.2011 23:09 
Odpovědět 

Irena
Neboj se, zkus to. Nejsou to žádná střeva a je to pár kliknutí. Nemůže se nic stát.

Dagmar
člen

# Zasláno: 21.7.2011 00:05  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

Irena
Iru neboj, to se dělá běžně, i já to umím,nic se nestane -
Kráťa je fakt dobrej, věř mu

Kráťo tyhle tvoje návody pro blbce miluji - je to vždycky jasné jak na to - už jich mám od tebe několik schovaných

krata
člen

# Zasláno: 21.7.2011 00:17 
Odpovědět 

Dagmar
Už jich mám vyrobených za ta leta v poradně "tunu". Přišel jsem na to, že než něco vysvětlovat na desetkrát, je lepší udělat obrázek s čísly a šipkami a vysvětlit to jako kdyby měla druhá strana počítač první den. Sice se občas někdo ozve, že z něj dělám úplného vola, že to či ono ví, ale já jednak nevím, co kdo ví a mohu pak takový návod použít i jinde, druhak tím předcházím dotazům, které by následovaly, kdybych to neudělal a tím by pak "trpěla má lenost". :-)

Irena
člen

# Zasláno: 21.7.2011 09:46 
Odpovědět 

krata
Odvahu a chuť se do toho pustit jen hledám kousek času posedět si u PC.
Taky obdivuji tvoji laskavou ochotu a vynalézavost.

Dagmar
Jasně, že mu věřím,děkuji.
Já vždycky vletím na PC abych vytáhla důležité v emailech, mrknu sem a zase letím. Někdy nevím ani kam, a kde skončím.

krata
člen

# Zasláno: 21.7.2011 11:40 
Odpovědět 

Irena
Je to práce na 10 vteřin. Jen ta 4 kliknutí vypadají podle toho návodu na půl hodiny. :-)

Irena
člen

# Zasláno: 21.7.2011 12:38 
Odpovědět 

krata
Jsem tady a podle návodu jsem udělala.
a co dál?

krata
člen

# Zasláno: 21.7.2011 12:52 
Odpovědět 

Irena
A teď tady zmáčkni klávesu F5, nebo tu ikonu pro znovunačtení a zkus označit text, zmáčknout "B", jestli se to udělá.

Irena
člen

# Zasláno: 21.7.2011 12:58  - Změnil/a: Irena
Odpovědět 

F5 a nic. Ikona znovunačtení která to je?

Ještě dodávám info - budu tu až v 17 hod.

krata
člen

# Zasláno: 21.7.2011 22:37 
Odpovědět 

Ikona znovunačtení je v různých prohlížečích různá a také se tomu různě říká. Většinou "obnovit", či "aktualizovat". Jinak též funguje kliknutí pravým myšidlem někde, kde není text a z kontextové nabídky vybrat "obnovit". či aktualizovat (1x levým).
Všechno to udělá úplně stejnou věc. Stránka se znovu načte. Pokud se stiskne klávesová zkratka Ctrl+F5, načte se to komplet ze serveru.

Irena
člen

# Zasláno: 22.7.2011 09:59 
Odpovědět 

URL

Irena
člen

# Zasláno: 22.7.2011 10:00 
Odpovědět 

[b][/b]

Irena
člen

# Zasláno: 22.7.2011 10:30 
Odpovědět 

pokus

Irena
člen

# Zasláno: 22.7.2011 11:00  - Změnil/a: Irena
Odpovědět 

krata
Dnes jsem měla PC u odborníka ale příčina se nenašla.Zatím to nechám být a ostatní prominou,že někdy opakování z jejich příspěvků bude jen v pomlčkách.

Kveta
člen

# Zasláno: 23.7.2011 18:23 
Odpovědět 

Irena
Při citaci nějakého příspěvku nebo jeho části ale stačí, abys text zvýraznila myší a pak klikla na slovo "citovat" v hlavičce onoho příspěvku.
(Omlouvám se, nečetla jsem vlákno celé, pokud už ti tak někdo radil.)

Irena
člen

# Zasláno: 23.7.2011 20:17 
Odpovědět 

Kveta
abys text zvýraznila myší a pak klikla na slovo "citovat
zkouším a díky.

<< . 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Počítač / PC kaput :-)