Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Počítač / PC kaput :-)
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
Kveta
člen

# Zasláno: 3.11.2010 16:25 
Odpovědět 

Ahoj všichni.
To je tedy období, to by se jeden zbláznil. Od jara blbnul počítač, před 14 dny kleknul úplně. No, tak jsem ho holt vyměnila za jiný. Do nenávratna sebou vzal veškerou došlou poštu, tak toto berte i jako omluvu, pokud jsem někomu měla něco poslat a nedostal to.

Volný čas bez PC bych pořešila různými návštěvami a akcemi, ale kleklo i auto. Po dvojím servisu jsem ještě navíc musela včera koupit novou baterii, odešla i ta.

Když jsem nemohla pracovat a ani nikam vyrazit, zabavila bych se pečením různých dobrůtek, jenže troubu mám už 6 týdnů v opravě, topné těleso přestalo topit, což je u trouby dost podstatné :-)

Nezbylo než vytáhnout jehlice a oprášit pletení. No jo! Jenže jak jsem u toho jednak furt seděla a jednak úřady i nákupy obíhala pěšky, zatuhnul mi kyčelní kloub. Pomohly rei-ki, ale ty dva dny minulý týden byly na budku. Nemohla jsem dělat už vůbec nic. Zaplať pánbu, že nejsem na baterky nebo elektřinu, to bych asi totál klekla taky

Virgo, díky za napsání vzkazu pro Moniku.

ashtangi
člen

# Zasláno: 3.11.2010 16:39 
Odpovědět 

No to je teda nadílka Pro zajímavost, a co tranzity? Je tam neco zajímavého, co by naznacovalo nucené omezení aktivit vseho smeru? Nebo ptala ses karet co se deje?

Iva
člen

# Zasláno: 3.11.2010 17:43 
Odpovědět 

Kveta

Podobné věci mně provádí MarsUran Jakpak to s nima máš? Jinak upřímnou soustrast, hvězdy to teda neodflákly

Irena
člen

# Zasláno: 3.11.2010 18:03 
Odpovědět 

Kveta
Květuš zdravím tě a hlavně, že jsi tady u nás,neboj forum neodejde.
Tvoje zdraví vlastně taky drží a to je důležité.
Kyčle trápí kde koho,to bude dobré.

Jardine
člen

# Zasláno: 3.11.2010 18:12  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Květa:

Jestli je to nějaký konkrétní tranzit, tak "i toto pomine" . U mě jsou tyhle věci záležitostí nativity ... svého Merkura v Beranu ve 3. domě mám v opozici na Urana, a v podstatě na co sáhnu, to se s velkou pravděpodobností taky rozbije (myslím tím různé technické výdobytky). Někdy si za to můžu sama svou zbrklostí, ale jindy mám pocit, že stačí, abych hodila pohledem po nějakém zařízení a už se samovolně odporoučí .

Zrovna teď začínám učit nové kurzy, vzala jsem si na to PowerPoint, promítačku atd atd a co začal semestr, jen řeším různé technické karamboly. Studenti už jsou zvyklí, berou to, že to ke mě patří. Horší je to s mým technokratickým manželem, ten tiše (a občas i nahlas) trpí.

Hlavně to zdravíčko ... čert vem těchniku.

Kveta
člen

# Zasláno: 3.11.2010 19:45  - Změnil/a: Kveta
Odpovědět 

Kyčel bolel dva dny, zrovna ty dva dny, co auto fungovalo, ale dostat do něj neohebnou nohu byl nadlidský výkon. A spojku jsem šlapala spíš silou vůle :-) Třetí den jsem nadšená hupla do auta - a ono nic! Hele, jsem klidnej člověk. Ale co je moc, je moc! No, jsem vyzuřená na rok dopředu

Jasně že to odpovídá tranzitům. Na mě prostě ta astrologie funguje. Mám a vždy jsem měla štěstí na bezporuchové spotřebiče, prostě odcházely stářím. No a tak to je i teď. Prostě Pluto i Uran si žádají nové. A protože jsem na varovné signály nedbala a výměnu neprovedla včas, tak se to po... najednou

A je zajímavé, že auto, PC i troubu mám 5 let.

virgo63
člen

# Zasláno: 3.11.2010 20:39 
Odpovědět 

Kveta
No, hlavně, že už jsi zase na příjmu.

ashtangi
člen

# Zasláno: 5.11.2010 13:37  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

Jardine

Hehe, Jardine, soustrast, Merkur-Uranici, alespon ti co já znám, to je kapitola sama pro sebe. Vytanul mi tedka na mysli jeden muj blízký s kvadrátem Merkur Uran (+ dalsí prvky chaoticnosti v horoskopu). Stací mi jenom zahlédnout ty rozevláté, rozhárané, nekoordinované pohyby a zacínám se rosit Kdyz ten clovek varí, coz on rád, muze se vzápetí pomalu volat malír. Ovsem pozor, pozádat ho, aby tou pánvickou tolik neházel, to bere za neprístojné omezování osobní svobody

Spotrebice, to se snad ani nedá vypisovat, rekneme, ze tam kde treba mne stací jeden, tam on potrebuje dva, kdyz je dobre, a kdyz ne, tak tri i ctyri. Kdyz to neznicí on, tak to udelá nekdo komu to pujcí, nebo mu to treba ukradnou. Málokdy neco dozije konce záruky, vsak lístky se ani neschovávají.

Dalsí Merkur-Uranicek (konjunkce ve 3. dome, Uran ve Vodnári) je jeste díte. Nekdy se divím, ze jeste zije (asi sextil Plutona na Slunce), a taky ze nikoho kolem sebe nezabil. Si predstavte, ze vás nekdo vsí silou pretáhne badmintonovou pálkou po hlave, protoze si s ní odpaloval kastany a proste si nevsiml, ze stojíte hned vedle. Co k tomu dodat

Jardine
člen

# Zasláno: 5.11.2010 14:21 
Odpovědět 

ashtangi

Kdyz ten clovek varí, coz on rád, muze se vzápetí pomalu volat malír. Ovsem pozor, pozádat ho, aby tou pánvickou tolik neházel, to bere za neprístojné omezování osobní svobody.

Jako bych se viděla! A teď si vem, že sdílím jednu domácnost se silným, na materiální věci háklivým saturnikem Záchranou je pro mě fakt, že přes ten nespočet pánví a ingrediencí létajících vzduchem dokážu vygenerovat docela obstojný dlabanec (aspoň soudě dle ohlasů).

Když jsem pobývala v Anglii, měla jsem přezdívku Alice Chaos. Od té doby jsem se, myslím, dost zklidnila, ale ty přístroje jsou pro mě prokletím stále, přestože je mám v podstatě ráda a nechápu, proč mi to pořád dělají

Kveta
člen

# Zasláno: 5.11.2010 19:46 
Odpovědět 

Je to k neuvěření, ale ještě na jaře jsem používala kuch. robot, který jsme dostali svatebním darem v roce 1973! Právě na jaře dosloužil, bylo to v období, kdy jsem rovněž měla s elektronikou problém. Začal zlobit počítač, odešel adaptér k diktafonu, hifi věž stávkovala, rovněž tiskárna začala zlobit, televizi jsem musela vylepšit seťákem, foťák dofotil...
Pak se to zklidnilo a teď jedu další kolečko :-)

Vanda

# Zasláno: 5.11.2010 21:22 
Odpovědět 

a co je tam podobného, Květo? Co to spouští?

Kveta
člen

# Zasláno: 8.11.2010 10:23  - Změnil/a: Kveta
Odpovědět 

Domnívám se, že jednoznačně Mars s Venuší, oba vládci 8.domu.
Že mi věci dlouho vydrží a v podstatě odchází stářím, to přičítám Martu v Kozorohu ve 4.domě (obojí souvisí se stářím) a trigonu SA/VE a sextilu SA/MA. Venuše vládne 2.domu hodnot a Saturn v něm stojí.

Neumím to rozepisovat jako Iva, ale když jsem prošla soláry i kvartisoláry na jaro a podzim, tak hodně exponovaný je 6.dům radix a 8.dům solár. Samozřejmě je ve hře i Neptun coby vládce 6.radix a Uran (elektronika). Pluto je v soláru v 1.domě a stojí na IC. Saturn na r asc je v 3.soláru, NE kvadrát 3.dům radix.
V radixu je NE/VA/1 coby vládce 6. v kvadrátu na UR/RA/10 coby vládce 5.domu (SL/BL radix), takže to odnesly pracovní pomůcky a nástroje komunikačního typu. Zdálo by se, že do toho nezapadá ta pečící trouba, ale vzhledem k tomu, že k SA v 6.kvartisolárním se přidala konjunkcí i Luna (ve 4.domě radixu coby vládce Urana), tak holt to spláchlo i ji.

Mám děsně nadupaný letošní solár, ten mundánní kříž mi sedí v soláru i podzimním kvartisoláru na osovém radixovém kříži. Navíc jsem v osobní roční vibraci 13 (Tarotová karta Smrt - podobnost se Štírem) a vstupem SL do ŠŤ to prostě všechno kleklo :-) A Mars tranzituje 3.domem, jehož vládce je opět Pluto. Ve hře je i Jupiter (proto ten kyčel).
Docela jsem ráda, že z domu zatím odchází jen věci a ne lidi. Mars solár je na Plutu radix, Pluto solár na IC radix. Ascendent soláru je v 8/BY. Ale Pluto i Mars (i Venuše jako vládce 1., 2. 9. a spoluvládce 8.) mají v radixu jen harmonické aspekty, tak všechny ztráty a nevratné změny jsou mi k dobru
Dost možná, že letošní rok pro mě bude rovněž tak transformační a obohacující, jako byl ten před sedmi lety, když jsem nahlédla do minulých životů (viz mé povídání na URL rubrika "přečtěte si"). Kdoví, neznáme celý příběh...

ashtangi
člen

# Zasláno: 8.11.2010 14:24 
Odpovědět 

Jardine

No, koukám, ze tu soustrast nahore jsem mela vyjádrit spís tvému manzelovi Vsadím se, ze bych s ním mohla hodit rec a mohli bychom si spolu úspesne zanotovat ve smyslu sdílená bolest = polovicní bolest

Verím, ze musís varit skvele, vsak ony ty konstelace taky znací haldu kreativity a originality. Dokázete být úplné ohnostroje zajímavých myslenek a nápadu, nekdy to muze být az vysilující. Clovek se s váma nikdy nenudí a vetsina ostatních lidí vedle vás tak nejak bledne. Zase abych vám jenom nefandila, tak za méne príjemnou stránku tehle aspektu povazuju ani ne tak ty nestastné spotrebice, ty já jsem jeste schopná prezít, ale to, ze zejména vy s temi napjatými aspekty míváte sklony vnímat hrozbu tam kde zádná není. To defenzivní chování, kdyz siroko daleko na obzoru není zádný útok, kdyz nikdo nikomu nic nebere, nikdo nikoho nechce nijak omezovat a clovek je vás kamarád a je ochoten vás plne respektovat, to je nekdy k zoufání!

Ale co, hlavne, ze je sranda. I kdyz se treba cloveku motá hlava, protoze byl pres ní naprosto neocekávane vzat badmintonovou raketou a vidí kolem sebe hvezdicky jak v animovaném filmu, a oborí se na ono robe, které to zpusobilo: "co bláznís, to mne jako chces zabít?", vzápetí je odzbrojen bezelstnou odpovedí typu: "neboj se, to nic není, mne se to stává porád" a musí se smát, protoze ona je to pravda

Napadá mne, ze vás s temito konstelacemi by meli drzet zvlást, v nejakém ghettu? Alespon dokud nevyrostete a neprokázete zbytku lidstva, ze jste se v nich naucili chodit? Jedincum s konjunkcí bych mozná rovnou porídila zbrojní pas

Jardine
člen

# Zasláno: 8.11.2010 21:18 
Odpovědět 

ashtangi

vzápetí je odzbrojen bezelstnou odpovedí typu: "neboj se, to nic není, mne se to stává porád" a musí se smát, protoze ona je to pravda

Jo, to je pravda, určitý typ věcí se stává pořád, přes sebelepší snahu (ta to většinou jen zhorší)

Ghetta už de facto existují, stačí se podívat na průměrné univerzitní pracoviště zabývající se počítačovými technologiemi (u nás v Plzni třeba na Fakultě aplikovaných věd), a sbírka kreativních trdýlek je úctyhodná. Nejhorší je, že mě tihleti týpci vyloženě přitahujou! Jak vidím roztržitýho chlapíka s chaotickými pohyby, rozbuší se mi srdce! Nekecam.

neo
člen

# Zasláno: 9.11.2010 12:18  - Změnil/a: neo
Odpovědět 

Květo

zde to spíše může mít souvislost s tvojí "adaptací", tím jak jsi se otevřela určitým formám Univerza zde výkladu karet jež je i práce s určitou hladinou energií, Uran a Pluto
Otevřela jsi se přirozenosti svého tahu a to než se ustálí může mít různé projevy ... .

Co se týče PC techniky, tak ta je velmi poruchová a zlobivá, navíc si neuvědomujeme že o PC je potřeba se hodně starat, a navíc obsahuje v sobě normální chyby, zde software.

Compt se hodně zanáší prachem zvláště zdroj, a vše kde jsou větráčky a tím se začne přehřívat ... .

osobně zde již po druhé reklamuji tiskárnu, před tím jsem reklamoval, modem a včetně musí něco dolaďovat na PC.

Je všeobecně mýlka, že software i hardware je dokonalé, není obsahuje spoustu chyb a není vlidských možnostech je všechny vychytat, ostaně režim obměny hardware a software jde proti tomu ...

Přiznám se že mě teď PC technologie více oslovují a je to asi hodně o Uranu i Plutu, je to pomalu lepší než se věnovat esoterice

ashtangi
člen

# Zasláno: 10.11.2010 14:41 
Odpovědět 

Jardine

Jak vidím roztržitýho chlapíka s chaotickými pohyby, rozbuší se mi srdce! Nekecam.

Mne taky! A jak se mi stýská (a nudím se), kdyz toho svýho potrhlýho a superkreativního merkururanáka nemám!

Kveta

Kdyz se tak to koukám co ti kleklo (pocítac, auto, trouba) a ctu si ten tvuj clánek, nenaznacuje náhodou ta série tech karambolu nutnost ci záhodnost zmeny zivotního stylu? Ony ty "nozicky, kterým se nechce hodit" nebo jak to más v tom clánku + vydatná ceská kuchyne ve vydatných ceských dávkách + kourení, o kterém se taky zminujes + narustající léta a snad i kila totiz podobné zdravotní problémy dávají pomerne casto, nebyla bys vubec zádnou výjimkou. Nebo más ten problém s kyclemi od narození?

Uvedomuju si, ze jsem ezoterik na prdlacku, ale aby v tom ty minulé zivoty nebyly nakonec chudáci úplne nevinne!

Kveta
člen

# Zasláno: 10.11.2010 17:07 
Odpovědět 

ashtangi
Přeležela sis někdy ruku? No, tak já si přeseděla prdel
Ne ne, kyčle mám v pořádku, nikdy nebolely.

Nožičkám se nechtělo chodit naposledy před sedmi lety (datace je z roku 2003). Když jsem byla donucena být v klidu, pak se proti tomu bouřily kotníky. Když jsem v klidu dobrovolně, tak jsou v pohodě. Životní styl měnit nemíním, já i tělo jsme na něj zvyklé a zatím vyhovuje bez problémů (zvláště zdravotních). A nač měnit něco, co vyhovuje po všech stránkách?

Jestli minulé životy jsou nebo nejsou, neřeším. Tak jako neřeším, jestli astrologie má nebo nemá smysl. Důležité pro mě je, že obojí mi pomáhá k sebepoznání a pochopení mnohého.

ashtangi
člen

# Zasláno: 10.11.2010 17:44 
Odpovědět 

Kveta

Tak to sorry, já nejak získala dojem, ze tamty nozicky mají spojitost s tímhletím kloubem, kdyz ten text sem dávás, a ono slo ve skutecnosti o dve ruzné veci Clánek je zajímavý, pro mne ne moc snadno uchopitelný s tím resením zdravotních problému skrze minulé zivoty, ale jak ríkám, tady je chyba zcela jednoznacne na strane prijímace

Souhlas s tím co píses. Hlavne, ze je uz vsecko v pohode

Kveta
člen

# Zasláno: 10.11.2010 20:19 
Odpovědět 

ashtangi
Ta souvislost se týkala podobnosti letošního soláru, kde je zajímavé plutonské téma a roku 2003, kdy rovněž plutonské téma bylo výrazné. Tehdy se dost bolestně rodilo poznání něčeho nového, pro mě neznámého, dost možná se po sedmi letech bude situace opakovat. Podobnost se saturnským cyklem je, tehdy byl na VE/JU v BL/9, tentokrát je v con s asc/VA. A protože vládne Martu coby dispozitoru 8.domu, proto staré odchází a dělá místo novému :-)

pro mne ne moc snadno uchopitelný s tím resením zdravotních problému skrze minulé zivoty
Ano, sytý hladovému nevěří. A já vlastně tam na tom kurzu pochopila svoji dceru, proč si nenechávala sahat na hlavu, ani pohlazením, při mytí vlasů apod. Ty doteky se "dotýkaly" tramatických zážitků spojených s porodem. Jak prosté, že?
Ale to už jsme od počítačového vlákna opravdu pryč

virgo63
člen

# Zasláno: 11.11.2010 22:20 
Odpovědět 

Trochu jsi mě, Květo, postrašila.
Však já to mám s těmi věcmi do elektriky jako Ty. Přístroje odcházejí z našeho domu sešlostí a nebo lehkým násilím, pokud chci už něco modernějšího, jinak bychom tu snad měli ještě televizi Ametyst!!

No a Ty mě uvádíš v nejistotu, že se to najednou může zlomit?

Ani jsem se vám nepochlubila, že jsem si koupila notebook, který je jenom můj!! Už žádné doprošování se manžela či dětí... tak uvidíme, jak dlouho mi bude sloužit. Je to krásný ASUS, i když zlí jazykové tvrdí, že "Aušus".

Jo, dostala se k vám informace, že je nová verze Nebeského kalendáře? Zatím ho tu mám nainstalovaný jen na zkoušku, rozmýšlím se, zda ho koupit, má nějaká vylepšení, ale já to sotva využiji.

Jardine
člen

# Zasláno: 12.11.2010 07:32  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

virgo

Taky jsem majitelkou nového notebooku .... v práci mě podarovali krásným kouskem Lenovo Think Pad (bývalé IBM); už jsem jednou tuhle značku měla a myslím, že je jedna z nejlepších. Zatím ho mám obřadně uložený na pracovním stole a pořád jedu na svém starém Fujitsu. Nějak se zdráhám toho krasavce vystavovat svému merkursko-uranímu silovému poli. Nezaslouží si to, chudák

P.S. Manžel má doma od Asuse nějaký pípák-blikák (myslím, že router na wifi) a chválí si ho. U nás se pípákům-blikákům dávají i jména (většinou podle kosmických lodí ze Star Treku a jiných scifáren)

Kveta
člen

# Zasláno: 12.11.2010 13:14 
Odpovědět 

virgo63
Trochu jsi mě, Květo, postrašila.
Neboj, máš výhodu, že na tebe astrologie nefunguje. Tak buď v klídku
O novou verzi NK jsem si psala už tehdy, jak to pan Tichý avizoval. Teď se ještě dokopat k zaplacení A už se na ni fakt těším, dlouho nic nového nebylo.

ashtangi
člen

# Zasláno: 12.11.2010 16:33 
Odpovědět 

Kveta

Dekuji za príklad. O cem vsem se tu clovek nedozví...

virgo63
člen

# Zasláno: 12.11.2010 20:33 
Odpovědět 

Kveta
Nojo, co se dá dělat, nefunguje.

Jardine
To já se na ten svůj ntb hned s radostí vrhla! Nové věci je třeba ihned podrobit pořádnému zatížení.

krata
člen

# Zasláno: 27.6.2011 12:37 
Odpovědět 

Já sem moc nekoukám, tak jednou za půl roku. Pokud vás zlobí stroj, někdo mě upozorněte, že je tady nový příspěvek a odepíšu co s tím.
Upozornit mě můžete třeba napsáním zprávy přímo z webu
http://kochlear.cz/zprava/zprava.php

ashtangi
člen

# Zasláno: 30.6.2011 10:52 
Odpovědět 

krata

No, já mozná casem vasi nabídku vyuziju. Dotedka jsem byla líná a snazila se informatice spís vyhýbat, ale uvazuju o tom, ze se naucím veci jako formátovat, ze se poinformuju o Linuxu, apod. Se mne vzdycky stane, ze mi ze zacátku pocítac jede dobre a rychle, ale casem ho asi zaprasím docasnými temporary fajly, nebo co, a pak uz to není ono. U mého dosavadního pocítace jsem to nechávala být, naucila jsem se být trpelivá a drtila jsem nadávky mezi zubama, az mi nakonec kiksl celý OS. Chtela bych se naucit jak si spravit tyhlety veci sama, at zbytecne neutrácím za veci, kterým jde nejspís predejít správnou údrzbou. Takze já se mozná casem prihlásím, abyste mne/nám vy (nebo neo, kdyby se mu chtelo) udelili nejakou tu lekcicku...

Jinak si porizuju nového milácka-notebooka (u mého predchozího Vaia nejdrív kiksl OS, coz mi zvládli napravit tak ze jel jak nový, ovsem poté do nej prestal jít proud a nezdá se to být zástrckou, ale spís se neco rozpojilo uvnitr. Nevím jestli zlaté ceské rucicky by to byly schopny rozdelat a spravit, ale zjistila jsem, ze zdejsím ostrovanským se do toho zrovna moc nechce...) a tak jsem se rozhodla, ze si udelám radost a vezmu si novou sonynu, pevne doufajíc, ze bude stejne dobrá jak ta predchozí

krata
člen

# Zasláno: 30.6.2011 14:37 
Odpovědět 

ashtangi
S Linuxem neumím "ani ň". Nicméně u nás v počítačové poradně zadarmiko
http://pc.poradna.net je spousta kolegů, co Linux mají a ovládají.
Co se týče toho, že po nějaké době mašina "zleniví", chtělo by to asi povypínat spoustu zbytečností, které se spouští se spuštěním počítače, imrvére zbytečně zatěžují počítač a přitom jejich jediná funkce často je, že hlídají, jestli někde nezměnili 3 písmenka z 20 000 v programu. Zejména od Adobe, ti si přidávají hlídače úplně na vše.
Dobře se to vypíná třeba v programu Starter
http://www.slunecnice.cz/sw/starter/
ale jde to samozřejmě i Windowsím nástrojem Start > spustit > napsat msconfig a zmáčknout Enter. Na záložce po spuštění.

ashtangi
člen

# Zasláno: 30.6.2011 15:45 
Odpovědět 

krata

No vidíte, to jste mne dostal s tím startováním, to jsem vubec netusila; já jsem si myslela, ze je to temi temporary, tech já casem generuju opravdu hodne, (protoze treba programy stahuju minimálne, filmy a takové vubec ne, maximálne si obcas stáhnu nejaký astrologický ci jiný textík). Prohlízím si vase fórum, jsem zvedavá, jestli se mi casem podarí se aspon trosku pocítacove zkulturnit, zatím je to pro mne o dost horsí nez spanelská vesnice

Porád jeste váhám, jestli definitivne odepsat muj starý Sony Vaio jak do neho nejde ta stáva anebo ho zkusit dát do nejaké opravny, kde by ho vzali, a investovat do nej tech asi 100 eur co za tu opravu chtejí kdyby sla udelat, a nebo se na to fakt vykaslat a jít do nového... On uz má asi 4,5 roku, ale hardware az dotedka vzdycky slapal perfektne (kdyz si vzpomenu na svuj první notebook HP jak mocne vyfukoval proudy teplého vzduchu; to Sony si vzdycky predl jak spokojený kocour), výkonnostními charakteristikami jako je procesor, RAM, je porád jeste na výsi, navíc má tu reinstalaci OS tak vsecko jelo jak blesk, a vyvinula jsem si k nemu velkou náklonnost, tak je mi ho tak nejak líto... No to si budu muset poradit sama, ze jo

krata
člen

# Zasláno: 30.6.2011 16:32 
Odpovědět 

ashtangi
Mě odešel notebook HP úplně stejným stylem. Vše funguje krásně, ale nejde do něj proud. V dnešní době se nedělají věci, aby se koupil nový konektor, ten se vyměnil a celé to vyšlo na 200,-. Udělají to tak, že je to přidělané napevno na základní desce, takže se musí vyměnit celá základní deska za 3 000,-.
Pouhým pročítáním poradny se dá opravdu hodně naučit. Ty problémy se často opakují. Často se dá najít úplně stejný, na který je tam třeba i 20 odpovědí. Je tam "hledátko", nebo lze použít "Kraťoogle" http://krata.bubakov.net/www/kratoogle/hledatko.ht ml (vyhledá pouze v poradně).
Já se tímto stylem v prvních letech, co jsem měl počítač (mám ho od 1997) opravdu hodně naučil. Když jsem zrovna nehledal přímo to své, ale pouze si pročítal co mě zajímalo, stalo se mi třeba za nějaký čas, že jsem řešil stejnou věc. Buď jsem si to pamatoval, nebo jsem věděl, kde to hledat (tenkrát v poradně na zive.cz). Nebo jsem narazil na něco, s čím jsem se trápil před měsícem...

ashtangi
člen

# Zasláno: 30.6.2011 17:14 
Odpovědět 

krata

Práve ze jsem cetla na netu, ze u tech notebooku Sony na rozdíl od jiných ten konektor není pridelanej k základní desce nafest, ale dvema kabely, takze není potreba menit celou tu základní desku; a konektor stojí okolo 20 eur... Ale tak jako tak to hádám bude treba rozmontovat a to zabere nejaký cas, a za ten asi chtejí tech 100 eur... No, prdlajs se v tom vyznám, zkusím se na to jeste poptat, jestli berou v úvahu, ze není potreba menit celou základní desku. V nejhorsím jeste nebudu notebook vyhazovat, ale nechám ho az pojedu do CR co kdyby, osobne Cechum ve vsech manuálních vecech ohromne verím. Skoda, ze se v tom clovek vubec nevyzná, osobne bych si klidne zaexperimentovala a demontovala, casu a trpelivosti mám víc nez dost; co mi ovsem chybí, je aspon minimální pojem o strukture notebooku...

. 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Počítač / PC kaput :-)