Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Počítač / Jak vkládat obrázky do tohoto fóra
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
krata
člen

# Zasláno: 10.10.2008 13:12 
Odpovědět 

Ale když sem vkládáš náhled z Imageshack, už nemačkej ten knoflík tady na obrázek, ale zkopíruj si do schránky to "thumbnails for forum1 a vlož to sem jak to je, nic víc A vznikne toto:

Iva
člen

# Zasláno: 10.10.2008 13:13  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

[URL=http://img505.imageshack.us/my.php?image=3741 viburnumopulusroseuag7.jpg][IMG]http://img

Iva
člen

# Zasláno: 10.10.2008 13:18 
Odpovědět 

krata

Kráťo tak to mi teda nevzniklo Tak jdu zkoušet dál, kde dělám tu chybu

A to jsem teda teď fakt ten knoflík na obrázek nezmačkla

Iva
člen

# Zasláno: 10.10.2008 13:20  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Iva
člen

# Zasláno: 10.10.2008 13:23 
Odpovědět 

Aha To mi to ale trvalo

krata
člen

# Zasláno: 10.10.2008 13:52 
Odpovědět 

Iva
Super

Dagmar
člen

# Zasláno: 13.10.2008 00:10 
Odpovědět 

krata
Kráťo může to házet nějakou chybu při přihlášení za člena jako píše ve vláknu.....na pokusy s forem ...lenka a aštangi?

krata
člen

# Zasláno: 13.10.2008 00:32 
Odpovědět 

Dagmar
Ano, může to házet "nějakou" chybu. Když se neví při čem, není možné ji vyppátrat a odstranit.
Odepsal jsem v tom vlákně.

virgo63
člen

# Zasláno: 13.10.2008 10:33 
Odpovědět 

Tak jsem se dala též do hrátek s obrázky...
To jsem zvědavá, zda-li se tu zobrazí slunečnice z naší podzimní zahrádky vyfocená včera mobilem...

virgo63
člen

# Zasláno: 13.10.2008 10:36 
Odpovědět 

Juchů
Kráťo, to je fajně jednoduché.
Ještě mi pověz, jestli na tom Imageshack zůstane ten obrázek navždy a jestli ho budu moci nějak někde najít? Nebo je to jen na to jedno vložení?

krata
člen

# Zasláno: 13.10.2008 10:37 
Odpovědět 

virgo63
hned na první pokus

krata
člen

# Zasláno: 13.10.2008 10:41 
Odpovědět 

Ještě mi pověz, jestli na tom Imageshack zůstane ten obrázek navždy
Já tam mám některé už asi 5 let. Ale často zapomenu adresu a když ho po půl roce zase potřebuji, tak ho tam dám znovu.
Docela dobré je, když potřebuješ slunečnice za dva roky zase na jiném foru, vlézt sem, dát si "Změnit" příspěvek a zkopírovat si do schránky ten kousek kódu.

Dagmar
člen

# Zasláno: 13.10.2008 20:22  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

[imgs= ][/imgs]

tak jsem si to zkusila také, musím si to přečíst znovu co tam dělám blbě.

Jinak to je naše Baru asi týden až 10 dní před porodem - čekáme 5 štěňátek - takže setkání v Praze ještě uvážím.
Pokud by vám z zkrouceninky nebylo jasné co to je za pejska
takže trpasličí drsnosrstý jezevčíček - tedy jezevčička - pokud někdo touží po štěňátku - může mi napsat. Baru má lovecké zkoušky v 1. ceně, otec je vynikající...mohu dodat informace.

krata
člen

# Zasláno: 13.10.2008 20:55 
Odpovědět 

Dagmar
když to sem dáváš z imageshack, jen vložíš ze schránky to zkopírované, nic víc.
Asi jsi zmáčkla tlačítko na obrázek a vložilo se ti ono [ imgs ][ / imgs ]

neo
člen

# Zasláno: 4.11.2008 18:18  - Změnil/a: neo
Odpovědět 

Je docela zajímavé vnímat že již v třicátých letech se barevně fotilo, třeba fotka Lídy Baarové mě dneska zaujalav novinách

URL

hezký podvečer všem - neo

krata
člen

# Zasláno: 4.11.2008 21:03 
Odpovědět 

neo
nefotilo se barevně, ale fotky se pěkně "růčo" kolorovaly. A takový pan fotograf byl někdo a vážený občan, přičemž focení byla doslova událost. Ne jako dnes kdy kdekdo (i já třeba) zmáčkne spoušť digi foťáku.

virgo63
člen

# Zasláno: 5.11.2008 07:29 
Odpovědět 

krata
Ano, kolorovalo se vesele, ale tahle fotka není kolorovaná!
Zde něco z historie barevné fotografie: http://www.digimanie.cz/art_doc-43F2F16219436103C1 2572AD00153FBD.html

Kveta
člen

# Zasláno: 5.11.2008 07:43 
Odpovědět 

virgo63
tahle fotka není kolorovaná!
To zní přesvědčivě, ale ty řasy jsou jasně domalovaný. A nějak mi uniklo či jsem zapomněla, že by snad LB šilhala. Na té fotce jí ale jedno oko pěkně ujíždí

krata
člen

# Zasláno: 5.11.2008 10:26 
Odpovědět 

virgo63
Ano. Pěkný článek. Ale že něco existovalo (že už to bylo vynalezeno), ještě neznamená, že se to masově používalo. Jako příklad si vezmu PC (personal computer - osobní počítač)
teprve s uvedením počítače IBM PC (IBM 5150) na trh v srpnu 1981 se ustálilo označení PC (nebo Personal computer) pro počítač s procesorem Intel x86 kompatibilní (tj. vnitřní architekturou a tím i komponentami a programovým vybavením slučitelný) s tímto modelem.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Osobní_počítač
Kolik lidí u nás do nějakého roku 1995 takový počítač mělo? Troufám si tvrdit, že doma jen výjimečně a měly jej pouze v bohatých firmách (mám doma třeba letáček z roku 1995 kdy 486tka a první pentium stály 100 000 Kč.

Pěkný přehled o focení je i na
http://cs.wikipedia.org/wiki/Chronologie_fotografi e
kde třeba píší
1957 - První digitální snímek udělaný na počítači Russellem Kirschem na U.S. National Bureau of Standards, dnes známý jako Národní institut pro standardy a technologie (National Institute of Standards and Technology, nebo NIST)
Kdo by byl řekl, že už tak dávno co?

virgo63
člen

# Zasláno: 5.11.2008 11:39 
Odpovědět 

krata
No nelze asi srovnávat rozšířenost PC a barevného filmu. Především cenou. Přeci jenom to nebyla taková investice. Jestliže byl patentován v roce 1908 a tahle fotka je z konce 30. let, je pravděpodobné, že si mohli fotografové i u nás sehnat barevný film. Taky proč by si trochu nepřiplatila hvězda stříbrného plátna za něco extra, že?
A že fotografové byli tenkrát vážení občané, to jistě. To byla událost, dát se "fotografovat"!

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Počítač / Jak vkládat obrázky do tohoto fóra