Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Počítač / Jak vkládat obrázky do tohoto fóra
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
krata
člen

# Zasláno: 8.10.2008 22:45 
Odpovědět 

Nejdříve musí být obrázek někde na webu. Tento hosting poskytuje málo místa a kdyby se to dávalo někam přímo sem, je to za týden plné. Takže jdem na to, je to lehké.

Uložení obrázku někam na web
Aby bylo možné obrázek v příspěvku zobrazit, je třeba jej uložit na místo dostupné z internetu. Pokud máte svůj webový prostor, můžete si uložit obrázky tam a odkazovat přímo na ně. Osobně vám doporučuji využít internetovou službu, která je zdarma a umožňuje obrázek na internet "nahrát" a pomocí odkazu k němu přistupovat.

Jednou z takových služeb je www.imageshack.us:
imageshack.us

* Nejprve je třeba vybrat obrázek z lokálního počítače (tlačítko Vybrat - viz předchozí obrázek)
* Stiskem tlačítka Host it! uložíte obrázek na serveru ImageShack

Po úspěšném uložení se zobrazí následující stránka, která obsahuje odkazy pro vložení obrázků v nejrůznějších formátech:

Nás bude zajímat zvýrazněný řádek, ve kterém si odkaz označíte a zkopírujete do schránky (např. pomocí Ctrl+C). Buď odkaz na náhled (nahoře), nebo "rozkliknout" dole odkaz na zobrazení adresy obrázku

V této chvíli máme obrázek uložený na internetu a můžeme jej kdykoliv použít ve fórech, na internetových stránkách, v příspěvcích...

Vložení obrázku sem do fóra
Pokud chcete náhled, stačí vložit ono "thumbnails for forum" jak to máte ve schránce.

Na vložení celého obrázku, nebo náhledu odjinud než z Imageshack:
Nad psacím okénkem stisknete ikonku pro vložení obrázku.

Vyskočí cedule s psacím řádkem, kam vložíte onu zkopírovanou adresu z Imasgeshack

Vložíte ono zkopírované ve schránce (Ctrl+V) a po stisku OK vyskočí další cedule, ale tam nic psát nemusíte, je pro popis obrázku.

Do psacího pole se vám vloží [ imgs ]cesta k tomu obrázku[ /imgs ]

Pokud tam necháte ono s, vloží se malý klikací náhled, třeba takto:

obrázek ze stránek neslyšícího rybáře

U obrázků menších, než je ten náhled, je dobré ono s vyndat, aby se nezvětšil.

Použita část a některé obrázky z článku Jana Fialy z www.pc.poradna.net
http://pc.poradna.net/article/view/2-vlozeni-obraz ku-na-poradnu

Iva
člen

# Zasláno: 9.10.2008 10:43 
Odpovědět 

Iva
člen

# Zasláno: 9.10.2008 10:43  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Vážně to jde

Děkujeme!!!

Iva
člen

# Zasláno: 9.10.2008 18:59 
Odpovědět 

Iva

Tak s tím ti asi nepomůžu, já to mám na Rajčeti Ale stejně i na Picassa by to mělo jít...Já klepnu na obrázek a vyjede mi rolka(teda vyroluje se mi) a tam zatrhnu "kopírovat adresu obrázku" a tu pak vložim sem.
Teda ještě jestli to popisuju správně ale myslím že jo, že to bylo tak.

neo
člen

# Zasláno: 9.10.2008 19:25 
Odpovědět 

tak jsem z toho jelen a říjen je na dohled

Iva
člen

# Zasláno: 9.10.2008 19:40  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Neo, mělo by to být asi jen tohle poslední, zkus to.Ale nejdřív si to musíš u toho obrázku zkopírovat, pak tady kliknout na ten předposlední čtvereček, vymazat z toho pak tu Pannu deletem a vložit tam to od toho imgs.

Klidně to zkoušej víckrát(10-100x) aspoň se ti další z tvých chyb poučí

neo
člen

# Zasláno: 9.10.2008 20:04 
Odpovědět 

http://lh5.ggpht.com/roden.mojmir/SGelMb5UR-I/AAAA AAAAF_w/LxG8XkB5mC8/s512/L%C3%A1dv%C3%AD%2029.06.0 8%202008-06-29%20028.JPG

Iva
člen

# Zasláno: 9.10.2008 20:25 
Odpovědět 

Iva
člen

# Zasláno: 9.10.2008 20:25 
Odpovědět 

neo

A pak že to nejde

Iva
člen

# Zasláno: 9.10.2008 20:30 
Odpovědět 

Pinknout na obrázek vybrat "Kopírovat adresu obrázku",- pinknout tady na ten čtvereček za tím čtverečkem s "U", - a vymazat deletem nebo jinak co je tam napsáno ta "Panna atd." - vložit tam místo toho tu zkopírovanou adresu dát OK, - pak vyběhne další a to nechat prázdný a jen ťuknout OK- a už to je tady

Iva
člen

# Zasláno: 9.10.2008 20:31 
Odpovědět 

Iva
člen

# Zasláno: 9.10.2008 20:34 
Odpovědět 

Ale jak to sem dostat větší nebo v původní velikosti? To je asi otázka na Kráťu....

neo
člen

# Zasláno: 9.10.2008 20:40 
Odpovědět 

Iva
člen

# Zasláno: 9.10.2008 20:46  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

neo

Neo, tak si nejdřív pinkni na ten svůj odkaz teda na to http://lh5.ggpht.com/roden.mojmir/SGelMb5UR-I/AAAA AAAAF_w/LxG8XkB5mC8/s512/L%C3%A1dv%C3%AD%2029.06.0 8%202008-06-29%20028.JPG jak si dal nahoře
a pak na ten obrázek a zkopírovat tu adresu z toho obrázku.

neo
člen

# Zasláno: 9.10.2008 20:49 
Odpovědět 

undefined

Iva
člen

# Zasláno: 9.10.2008 20:51 
Odpovědět 

neo

neo
člen

# Zasláno: 9.10.2008 20:53 
Odpovědět 

Tak chyba nabyla na mé straně, ale v prohlížeči. Trochu komplikovaně se to nakonec přes Operu podařilo
Firefox a IE zklamaly. Opera zase měla problém zaostřit na Picasa fotku, tak jsem musel ji nejdříve připravit ve Firefoxu a potom odkaz přetáhnout na Operu.

Přiznám se že mě docela drtí ten retro Merkur

neo
člen

# Zasláno: 9.10.2008 21:04 
Odpovědět 

Mám hlad

gnalim
člen

# Zasláno: 9.10.2008 22:27 
Odpovědět 

neo

...tu znám!

krata
člen

# Zasláno: 10.10.2008 11:34 
Odpovědět 

Z Picassa to dost dobře nejde, nezobrazuje se tam adresa obrázku, když se na něj klikne pravým myšidlem.
Jinak ve všech prohlížečích - kliknout pravým na obrázek, zvolit "vlastnosti", zkopírovat asdresu obrázku do schránky a tady ji vložit v tom dialogovém okně tady.

Iva
člen

# Zasláno: 10.10.2008 11:53 
Odpovědět 

krata

Kráťo, prosím tě a kdybysme to chtěli v původní velikosti teda větší - co máme udělat???

Jinak veliké díky za ty obrázky-možnost vkládání- jsi zlatý!!!!!!!

krata
člen

# Zasláno: 10.10.2008 12:01  - Změnil/a: krata
Odpovědět 

Iva
a kdybysme to chtěli v původní velikosti teda větší
Je to v tom návodu nahoře.

Do psacího pole se vám vloží [ imgs ]cesta k tomu obrázku[ /imgs ]
Pokud tam necháte ono s [ imgs ], vloží se malý klikací náhled.
U obrázků menších, než je ten náhled, je dobré ono s vyndat, aby se nezvětšil [ img ] a na konci samozřejmě také [ /img ]

Náhles se "s"

originální velikost

Náhledy to dělá vždy stejné.
Když si ale budete dávat orig velikost a bude obrázek velký, jednak to tu celé rozhodíte, budou tu vodorovná šoupadla, druhak se to bude načítat sto let. .-)

Iva
člen

# Zasláno: 10.10.2008 12:29  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Iva
člen

# Zasláno: 10.10.2008 12:31 
Odpovědět 

Jo, jo, funguje to To jen kdybysme potřebovali poslat obrázek radixu, to bysme potřebovali vážně ten větší obrázek:-))).

krata
člen

# Zasláno: 10.10.2008 12:35 
Odpovědět 

Iva
jo z rajčete to jde dobře. Také lze na Imageshack nahrát URL obrázku z rajčete a pak vybrat náhled, vloží se sem s tím černým proužkem dole, kde je napsáno jak je velký

krata
člen

# Zasláno: 10.10.2008 12:46 
Odpovědět 

Iva
To jen kdybysme potřebovali poslat obrázek radixu, to bysme potřebovali vážně ten větší obrázek:-))).
hlavně si je třeba neustále uvědomovat, že všichni nemají velký monitor a co vypadá jako malý na velkém, je na malém přes celý monitor.
Čili co je širší než třeba 550 pixelů, dávat do těch náhledů. Není problém kliknout na náhled, problém je číst řádky a šoupat při tom posuvníkem vodorovně sem-tam.

Iva
člen

# Zasláno: 10.10.2008 12:50 
Odpovědět 

krata

Tak tomu už nerozumím Já totiž nevím co je Imageshack a taky nevím jak pak vybrat ten náhled. To asi se mnou Kráťo strávíš dost času než to pochopím:-))).

krata
člen

# Zasláno: 10.10.2008 12:55 
Odpovědět 

Iva
Já totiž nevím co je Imageshac
Ničeho se neboj, je to nahoře v tom návodu
"Jednou z takových služeb je www.imageshack.us "

Iva
člen

# Zasláno: 10.10.2008 13:04 
Odpovědět 

[imgs= ][/imgs]

Iva
člen

# Zasláno: 10.10.2008 13:05 
Odpovědět 

Ježiš, vono to fakt funguje Kráťo díky!!! To je hračka na hraní!!

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Počítač / Jak vkládat obrázky do tohoto fóra