Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Počítač / Tr.Mars opo Mars
Autor Zpráva
Irena
člen

# Zasláno: 5.5.2008 18:52  - Změnil/a: Irena
Odpovědět 

Prosím, pomůžete mě vyhodnotit tuto opozici. Zároveň osa MC -IC sedí na těchto Martech.
Jupík má k mému horoskopu postavení velmi dobré. Saturn trin na Sev uzel, Venuše též trin.
Jedná se o můj radix (kdo ho máte).
5.5.2008 18.00 V té chvíli jsem udělala kompletní rozhodnutí o zakoupení notebooku.
Jak vidíte Vy ostatní takovou volbu.

Dagmar
člen

# Zasláno: 5.5.2008 21:43 
Odpovědět 

Irena
Bylo to zřejmě rychlé, možná trochu neuvážené rozhodnutí - nicméně Uran /řekla bych symbol notb.-ve 2. domě jde sextilem na Jupiter - to je fajn.
Co mi tam trochu vadí, je kvadratura od Merkura - právě v oblasti buď 5. domu - nebo 6./já v Canmpanu/ - k obojímu zřejmě bude notb. sloužit.Ale na druhou stranu ten Jup. v konjunkci to jistí
Tak nevím, spíše bych to brala do pozitiva...

Irena
člen

# Zasláno: 5.5.2008 22:48 
Odpovědět 

Myšlenku na notb nosím v hlavě už od zimy. Nyní už tři týdny jsem stála na místě ne a ne se rozhodnout, který a za kolik. Takový zmrzlý bod a najednou, smršt i jiných akcí, jasných rozhodnutí v mnohých záležitostech. Všechny jsou praktické a mohou být nápomocny v rozvíjení tvořivosti.
Až k večer jsem sečetla co vše jsem dnes natropila. Zatím dobrý,mám ráda když se něco děje. Uvidíme zítra s čím a do čeho se probudím.
Já jen hledám spouštěč. Mars? a nebo obsazení Býka Ve/ Sl/ a dnes se uvolnila Luna z novoluní. Docela vím, že na počínající srpek reaguji jako na výzvu.
Jaké máte zkušennosti vy?

neo
člen

# Zasláno: 6.5.2008 18:20 
Odpovědět 

Ahojky Ireno

fandím Ti ohledně koupě nového noťase. První kritérium by mělo být na, co a jak budeš noťas používat.
Jest-li jako náhradu stolního počítače, nebo pro práci občas v terénu .
Podle toho se pak volí celkové sesazení, tak aby nebyl moc těžký a moc netýral baterii, což přináší zase mínus na straně výkonu.

Jako náhradu za stolní počítač s občasným přenesením bych volil se samostatnou grafickou kartou, výkonnějším procesorem a diskem a minimálně 2 GB operační paměti.
Displej od 1024x1280 výše 15ku 17 ku
Mně se ty širokoúhlé moc nelíbí, je to sice dobré na filmy, ale při práci s kancelářskými aplikacemi to je dost nešikovné, možná při vyšším rozlišení displeje, ale zde hrozí už titěrnost zobrazení písma na ploše.

Operační systém bych volil Windows XP profi, nebo Vista 64 bit, to kvůli správě operační paměti, pokud bude v budoucnu upgrade na 4 GB, ty XP neumí plně využít.

Hlavní kritéria:

Pro jakou pracovní činnost - doma, pro práci, pro externí práci

Hardware – výkonnější dvou procesor- dnes už to není problém

- samostatná grafická karta s vlastní pamětí, tak aby neubírala hlavní operační paměť

harddisk minimálně 5400 a otáček a 160GB místa, právě harddisk se ukazuje v současné době jako brzda výkonu počítače, tedy než se třeba načte dopis ve Wordu, je to úzké hrdlo dnešní doby počítačů
Rozdělit nejlépe na 3 odíly, C - programy - D - data - E - multimedia.
Při havárii pak se natáhne jen operační systém a data tak zůstanou zachována.

2 a více GB operační paměti, výrazně to zrychlí systém

displej od rozlišení 1024 x 1280, 15ku nebo 17ku

wifi a bluetooh, možnost připojení externího monitoru, klávesnice a myši, počet USB protů, Ethernet, IEEE, možnost dokovací stanice.

Cena dobrý noťas od 20tisíc výše, značky dnes už je to pomalu jedno, HP, Acer, zde je potřeba hledět na dostupnost servisu.
Osobně mám Acer skoro už rok a bez problému.

Z planet dobré postavení Urana, Saturna, Venuše i Merkura

Jest-li nepospícháš tak využij nástupu nové platformy procesorů Intel Atom, které přináší novou generaci procesorů, buď si jej můžeš koupit, nebo využít zlevňování starší procesorové platformy.

Jinak zde si též něco načerpej.

http://www.zive.cz/Titulni-strana/Radime-pri-nakup u-notebooku-mobilita-jiz-od-deseti-tisic/sc-21-sr- 1-a-141598/default.aspx.

Jinak bych se tím moc netrápil, neboť platí že si již vlastně kupujeme zastaralý systém, počítače strašně rychle stárnou a ztrácejí na ceně, díky stále silnější inovaci.
Navíc určitě nás pak bude týrat mysl tím, že se mělo chvilku počkat, nebo koupit ten od Dellu atd.

Irena
člen

# Zasláno: 7.5.2008 11:03 
Odpovědět 

neo
Děkuji a promiň píšu až nyní.Večer se instalovala Toshiba s Vistou.Vše se vyřešilo během 24 hod,díky přátelům z branže.
Volba je jak píšeš a suprové je mít dva monitory.
Prsty v tom má Mars op Mars a ostatní postavení planet vypadají, že fakt podrží.

Věra
člen

# Zasláno: 7.5.2008 11:42 
Odpovědět 

Irena
Gratuluji k tvému rozhodnutí a střelhbitému uskutečnění!!!
Tak hodně radosti z práce ve společnosti elektronického
přítele... ať to klape

neo
člen

# Zasláno: 7.5.2008 15:54 
Odpovědět 

Ireno

Tak to mám radost , máš u Vist tu výhodu že zrovnu v tuto dobu vyšel servis pack SP1, který trošku zmátoří Visty.
Je dobré si oddělit data od operačního systému a programů disk C a mít je na vlastním diskovém oddílu. ( D )

Co je dobré po instalaci všech programů a vlastním vyladění systému, udělat image ( otisk ) disku, třeba programem od Acronis viz. http://eu.acronis.com/homecomputing/products/truei mage/, je ale placený, má tu výhodu že dovede zálohovat všechny data a to v dnešní době je důležité.
Po možném kolapsu pak stačí jen cca 10 minut a systém znovu natáhne, místo běkolikahodinové nové instalace OS.

Proti breberkám něco zde : http://www.studna.cz/2138/bezpecnost-a-ochrana-pc/ internetove-filtry-a-anti-spam/spybot-sd/
http://lavasoft.com/products/ad_aware_free.php
jde o programy jež vyhledávají špionážní breberky.
O Antiviru a firewolu se nebudu zde zmiňovat to už je dnes norma

Přeji hodně radosti a pohody, počítače všeobecně učí trpělivosti a určitého nadlhledu

Dagmar
člen

# Zasláno: 7.5.2008 19:07 
Odpovědět 

neo
neo kolik stojí ten program od Acronis? nemohu se prokousat tou angličtinouTy ho máš?

neo
člen

# Zasláno: 7.5.2008 19:16 
Odpovědět 

Dášo

zkus tenhle odkaz :
http://www.sw.cz/utility-a-ostatni/zalohovani/acro nistrueimage-home-11-cz-ceska-prirucka/

Irena
člen

# Zasláno: 7.5.2008 21:05 
Odpovědět 

neo
Já mám taky radost.
Šikovný věcičky nám nabízíš,díky. To se hodí.Jen co se rozkoukám.Zatím jsem tři měsíce chráněná.
Jinak mám nápad, založíme tu rubriku na počítačové rady. Co,i zahrádkáři mají svoje špitání

Dagmara
administrátor

# Zasláno: 7.5.2008 22:33  - Změnil/a: Dagmara
Odpovědět 

založíme tu rubriku na počítačové rady
Irenko ,Tak už to vlákno o počítačích je!!!!Stačí jenom naznačit a je hotovo!

Irena
člen

# Zasláno: 8.5.2008 17:25 
Odpovědět 

Dagmara
Dášo bezva,tak to se využije.Hlavně aby mi stačila kapacita mozkových závitů.Dřívější windows 98 mě fakt brzdil a jsem v lečems pozadu. spoutu věcí nešlo stahovat.

krata
člen

# Zasláno: 17.9.2008 16:08 
Odpovědět 

Heh. Já sem moc nechodím a teď téměř vůbec, protože mi u notebooku praskl pant (týden před koncem záruky) a je v opravě.
Co se týče počítačových rad, zkuste počítačovou poradnu zadarmiko http://pc.poradna.net . Je tam mraky lidu, co rozumí lecčemu.
U notebooku opravdu asi nejvíce záleží k čemu je využíván. Na práci v terénu bude jistě lepší s dlouhou výdrží a na práci ve stylu "přenosný stolní" jako já, který je imrvére v zásuvce bude zase prima mít třeba větší monitor (který ovšem v terénu žere baterku jako otesánek).

Dagmar
člen

# Zasláno: 17.9.2008 16:31 
Odpovědět 

Zase musím opravdu ze srdce poděkovat Kráťovi, který po mém prosebném mailu o hacku stránek fora zasáhl a vše upravil.
Takže díky Kráťovi si tady můžeme povídat.

Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Počítač / Tr.Mars opo Mars