Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Babinec / Kvinkunx a JOD -co od nás žádají, jak vykládat
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Věra
člen


# Zasláno: 25.1.2008 07:35 
Odpovědět 


Prosím o laskavé uvedení do tématu. Stavím se k tomu jako nutnosti
přehodnocení významu daných planet.
Nikde jsem zatím nenarazila na obšírnější vysvětlení.
Mám řadu radixů s touto problematikou, dokonce i několikačetné a vzájemně prokombinované, kdy se opakovaně střídá planeta v apexu.
To je silná káva. Ráda bych si to zpracovala a nechci tápat. Podělíte se se mnou o vaše zkušenosti?

neo
člen


# Zasláno: 25.1.2008 08:27 
Odpovědět 


YOD

vyhodnocován YODu je velmi složité, neboť jeho vliv může "oscilovat" od 20 % až do 99,9% a to ještě v momentě kdy je na něj upřena pozornost, tedy kdy se zpracovává samotné téma zapouzdřené do této konfigurace.
Působí většinou v dospělosti.

To mimo jiné vypovídá o tom, že nejdříve je vhodnější se věnovat tomu co silněji rezonuje v horoskopu, tedy zapojením světel a planet do komunikace, pomocí "běžné" řady aspektů.

U YODu, záleží jaké planety se jej účastní zvláště na apexu a jak se napojují na vnitřní planety.

Jde o vnitřní "cirkulaci," kde planeta na apexu syntézuje a uvádí dál do prostoru onu vnitřní komunikaci.
YOD, tvoří dva kvinkunxy, Ježíši to je ale slovo, a ty mají polohu rozběžnou a doběžnou, a jde o poslední možnost zvládnout určité téma planet a světel zapojených do tohoto aspektu, před jejím vyvrcholením v opozici.
Dále YOD tvoří základna sextil mezi dvěma planetami, jež právě tvoří kvinkunx na třetí v apexu.

Tady jsem skopčil z internetového archivu :

KVINKUNX (150°, 210°) přeorientování
Polosextil je nejbližším běžným aspektem po nebo před konjunkcí. Je to aspekt symbolizující velice osobité, intimní věci - rodící se nový impuls (rozběžný) nebo končící cyklus, který se stává zárodkem nového (doběžný). Kvinkunx je naopak aspekt sousedící s opozicí, spojený s přípravou (poslední možnost nápravy) na vyvrcholení (rozběžný - analogie Panny a 6. domu) nebo s rozhodováním o tom, jak se spojit s druhými lidmi (doběžný - analogie Štíra a 8. domu).

Ruka Páně (Prst Boží) (150°-60°-150°) je trojúhelník spojující dva kvikunxy sextilem. Je to zvláštní konfigurace, která odráží povahu kvinkunxu (rozhodování na poslední chvíli). Přináší podivuhodné osudy, chybí zde nějaký výraznější tlak, který by nás nutil k rozhodnutí, jsou to spíše náznaky, dispozice, které můžeme objevit až po dlouhé době. Důležitou roli hraje planeta na hrotu (v tzv. apexu).Když přihlédneme, jak se lidi vypořádávají s obtížnostmi života a svého charakteru, tak se nelze divit, že vznikají bloky tím, jak to neřeší, a zde YOD je dobrý "nástroj", jak odblokovat části našeho charakteru a vlastností, které ve své podstatě vlastně brzdí plný rozvin naší osobnosti a možnosti uchopení nových témat a vlastností.
To poukazuje na jednu zdánlivou neblahost této konfigurace, že nás uvádí do stále obdobných situací, dokud neprohlédneme a zajistíme nápravu, čímž tato konfigurace odejde na pozadí, kde bdí nad opětovným nesejitím z cesty.
Osobně bych se nezajímal o její duchovní či božský odkaz, to je u velmi malého procenta případů, zde by musely být zapojeny planety Uran,Neptun,Pluto a Saturn a to ještě by část tohoto svého "mentorování" musely předávat na naše vjemové planety a světla, Merkur, Venuše, Slunce a Lunu.
Zde má YOD tu polohu, že nás učí respektive nutí, osvobodit se od lidské logiky a náhledu na věc jež získáváme od druhých, tak aby se utvořil vlastní světonázor a náhled, skrz prožité a zažité situace které vytváří právě YOD, což budá velmi nelehký osud, neboť je to většinou v opozici proti našemu běžnému životu zde ... .

Doporučení, maximálně se věnovat aspektům kvinkunxu a YOD pokud netvoří dominantnější postavení v nativitě, nechat až na dobu dospělosti, tedy další konzultaci, neboť zde vzhledem k životním krizím, půjde snadněji určit a rozpracovat jeho téma.

neo

neo
člen


# Zasláno: 26.1.2008 08:42 
Odpovědět 


Doplnění

ještě bych doplnil, že je vhodné se podívat na anti-apex, kde lze najít možné řešení tohoto vztahu a komunikace planet, jež do našeho života vnáší určité nepříliš šťastné tendenční chování a z toho vzešlé důsledky.

Přidal bych k těmto větám ještě možnost "podívat se " na tuto konfiguraci za pomocí Sabionských symbolů.

Na stránkách webu pana Tichého - astrologa, lze nastudovat další moudrosti viz. odkaz.

URL
YOD
URL
Sabiánské symboly

Věra
člen


# Zasláno: 26.1.2008 13:03 
Odpovědět 


neo

Díky neo, sabián.sy mám v oblíbených a na YODa se jdu hnedle
podívat. Ty jsi jak encyklopedie .
Dík, hezké odpoledne

Věra
člen


# Zasláno: 28.1.2008 20:32 
Odpovědět 


Kveta

Květuško i tak ti moc děkuju za snahu. Cením si vynaložené práce, času i ochoty se podělit . A třeba až budeš mít chuť, třeba mi to napíšeš ještě jindy. To bych měla velkou radost.

Ale jinak si řekni, že jde o to druhý, nikoliv o to cenný.

Mám teď kvadrát Pluťase na Slunce a Merkura, jak já jsem ti teď napjatá a naštvaná, škoda mluvit. Tak to chápu. Mně se to stalo o víkendu 2x a tak mně to naprdlo, že jsem i zapoměla co jsem chtěla položit za otázku.
Musím trénovat klid, dobrou náladu a asertivitu. A jdu si k tomu pustit
CD s barokní hudbou, ta mi pomáhá.

Tak pa, a až budeš chtít přispět svou zkušeností, budu si toho vážit. V

Iva
člen


# Zasláno: 28.1.2008 22:27 
Odpovědět 


Kveta

Květuš, až to přejde a budeš mít čas a náladu.... nenapsala bys to prosím ještě jednou???? Já jsem se taky chystala něco připsat( i když teda Neo tam napsal skoro vše podstatné) ale nějak pořád nenacházim čas.
A něco takového co si myslíme my sami nebo jakou s tim máme sami "intimní" zkušenost by to chtělo - je to moc zajímavej útvar

Dana A
člen


# Zasláno: 28.1.2008 22:44 
Odpovědět 


Květa taky bych si to ráda přečetla i já ho mám ve svém horoskopu, ale nějak mě netrklo, o čem je (nebo jsem zatím neměla potřebu to zkoumat)

Dagmar
člen


# Zasláno: 28.1.2008 23:36 
Odpovědět 


Věra
Také mám už dlouho kvadraturu Pluta na Slunce a to mi půjde ještě přes Venuši, Neptun a Merkur - a také je v opozici na Uran....

ta vzteklost bude asi
něčím jiným
Kveta

i když Neo tady toho napsal o kvin. hodně i já bych si Květu od tebe ráda něco přečetla

neo
člen


# Zasláno: 29.1.2008 09:05 
Odpovědět 


Astrologické vědmy

toto je zcela pole neorané, proto každé slůvko či věta je zde velmi cenná, tak že prosím pište a pište ... .

Něco jsem ještě našel :

o Re: YOD
4 odpověď odeslal(a) Turnovský v Úterý 23.Dubna 2002 21:50:02
Planeta na vrcholu (v apexu) syntetizuje produktivní vztah (sextil) dvou zbylých planet. navíc kvinkunx je jak v rozběžná fázi spojen s možností přehodnotit svůj vztah k sobě samému (zejména nějakou introspektivní, terapeutickou metodou např, pod vedením někoho - gurua, teraeuta - a v doběžné fází přehodnotiti svůj vztah k ostatním lidem (pod vedením rituálu ať společenského, tak sexuální, nebo okultního a jiného) a pokusit se s jiným člověkem nebo lidmi aspoň na okamžik splynout a užívat s nimi darů života. Planeta je hmotná - odráží světlo - je to místo kde se syntéza projevuje navenek - exteriorizace -, opozice na toto místo je abstraktní, tedy je to bod interiorizace - zvnitřnění, možná i inspirace, v okamžiku, kdy to místo zaujme 4. planeta, začne to vše vibrovat jako jeden celek. Turnovský
________________________________________

Věra
člen


# Zasláno: 29.1.2008 12:07 
Odpovědět 


Iva díky za přímluvu u Květy.

Dana A ano, taky díky za připojení se

Dagmar Myslíš že něčím jiným, když je to od Koz. do Berana?
myslím, že nevykazuju ve všech ohledech parametry dané Pluťákem a tak Beránek se chová vztekle a ta Uran opo Sat. -není to dalším potvrzením?

neo Díky za další přízpěvek a za snahu a hledání.
Myslím, že je to zajímavé téma a zvláště u těch vícečetných a vzájemně propojených JODů.

Kveta

No vidíš Květuško, jak tě máme rádi a vážíme si tvé práce a snahy.
Měj pěkný den a nic nepochybuj o tom, proč tu máš být.
Prostě máš co nabídnout!!!
Vyjmenovala jsi před časem těch mnoho vrstev - kým vším jsi. To není málo, mnozí by ti mohli závidět! Tak nepochybuj Buď tu s náma se všema , piš tak hezky jak to umíš a opatruj se!

Dana A
člen


# Zasláno: 29.1.2008 13:08 
Odpovědět 


někde mám doma ve starých Logosech konfigurace, časem pohledám. Vím pak, že někde probíhala kdysi na toto téma obsáhlá diskuse, ale nemůžu ji najít. něco málo je tady (p.Gričová ze života?) http://66.102.9.104/search?q=cache:ltyluYT8RxMJ:ww w.astrolab.cz/ukaz_odpovedi.php%3Fcd%3D924+Vidle+p rst+bo%C5%BE%C3%AD+yod&hl=cs&ct=clnk&cd=1&gl=cz&lr =lang_cs

Kveta
člen


# Zasláno: 29.1.2008 18:12 
Odpovědět 


Dagmar
Mám prosbu. Šlo by smazat všechny příspěvky, které se netýkají tématu? Takže ponechat první Věry, pak Neovy a poslední Danin odkaz?
Téma je určitě zajímavé, ale značně zanesené vším možným a koho bude třeba za pět let zajímat, komu že bouchly saze a kdo zrovna měl jaké konstelace? Děkuji

virgo63
člen


# Zasláno: 30.1.2008 07:02 
Odpovědět 


Kveta
Já bych na ty budoucí čtenáře zas takový ohled nebrala. Je to přeci fórum a ne e-učebnice! Každý čtenář musí počítat s tím, že tu bude občas připsáno něco "mimo". A není zas takový problém přeskakovat to, co není k "tématu", nebo ano?
Takže klíííd!


Kveta
člen


# Zasláno: 30.1.2008 09:49 
Odpovědět 


Věra

Ptáš se, co od nás kvinkunxy žádají a jak je vykládat. No, moc ti asi neporadím, já jim zas tak velký význam nepřikládám. Asi tak nějak jako Baudy v Danině odkazu

Kvinkunx není až tak neobvyklý aspekt, jak by se mohlo zdát. V mé databázi se při orbisu 2° vyskytuje kromě 3 případů v každém horoskopu. Pokud ho budu uvažovat pouze mezi planetami, pak je to ve 2/3 záznamů.
Záleží na orbisu, jaký kdo používá, od toho se pak odvíjí vykázané aspekty.
Například já mezi SL a SA nemám při nastavení 1° žádný aspekt. Při 2° se objeví triseptil, při 3° kvinkunx. Pokud vezmu do úvahy i hlavní osy, pak s IC utvoří yod. Jeho působnost (pokud je vůbec nějaká) si neuvědomuji, buď tímto způsobem nefunguje nebo ji prostě nevnímám, protože je jaksi v zákrytu pod jinými výraznějšími konstelacemi horoskopu. Ani se nedivím, Slunce mám provázané různými aspekty s dalšími 20 prvky horoskopu. Anebo tam opravdu víc působí triseptil (1°43´) než kvinkunx (2°16´).

Nějak těžko si umím představit moment poslední nápravy případně přehodnocení významu planety. Jistě, může to být o slovíčkách, co si kdo pod čím představuje. A kvinkunx je malý aspekt mezi trigonem a opozicí, takže ho vnímám jako možnost rozhodnutí či rozhodování se, v tomto případě projev svobodné vůle. Ale ve výsledku ono rozhodnutí stejně směřuje k tomu, co a jak je naznačeno horoskopem respektive dalšími aspekty, které mají kvinkunxové planety.

Pokud se jedná o yod, je v osobních horoskopech vzácnější, ale jak už jsem psala, velmi záleží na nastavení orbisu. A samozřejmě na planetách, které jej tvoří. Je to planetární konfigurace, přesto někteří astrologové používají i další prvky jako stálice, osy, uzly apod., pokud jim to dává výsledky, prosím. Já to takto nepoužívám.
Navíc v případě, že mundánně jsou pomalé planety v sextilu (nebo kvinkunxu), každá rychlá planeta jdoucí přes třetí vrchol trojúhelníka dotvoří yod.
Na rozdíl od Nea dávám větší důraz na yod tvořený rychlými planetami než těmi pomalými. A to z důvodu, že mi ten „pomalý yod" připadá statický. Pravidelně přes něj sice brnkají rychlé tranzity, ale domnívám se, že ho nemohou nijak výrazně rozeznít. Párkrát za život ho oživí Saturn, jednou možná dvakrát Uran, ale v tu dobu určitě působí i jiné silnější konstelace.
Pokud ale yod tvoří rychlé planety, pak i rychlý tranzit přes ně na ně působí stejnou silou a což teprve tehdy, pokud se na nich usadí nějaká pomalá planeta. Tam se pak může projevovat opravdu dlouhodobější tenze.

V tomto smyslu je velmi zajímavý horoskop jednoho mladíka, který se na fórech (i na tomto) občas objevuje. 8(!) planet je v kvinkunxových aspektech. Apex stojí na IC, kde v konjunkci tří planet je SA, na něj v opozici z MC 9.planeta. A ta 10. je SL v opozici na PL.
Když nám magistra v kurzu říkala, že yod může ukazovat na možnost „zasvěcení", tak cestu k němu bych si představovala nějak takto. Někdo, kdo je „vyvolený". Samozřejmě, co s tím udělá je jeho věc. Asi to nebude na zvládnutí jednoduché, ale zlatejma cihlama je většinou dlážděná cesta do pekel.

Kvinkunx beru v potaz hlavně v synastrii a to jako učební aspekt toho páru. Dokonce je to jedna z prvních věcí, na kterou se dívám. Pokud se ti dva dokáží domluvit ve smyslu jím aspektovaných planet, pak mohou jít k souladu (trigon). Pokud nedokáží, pak převažuje neustálé napětí (opozice).
Mám známého, který v průběhu několika let měnil partnerky, stále to zkrátka nebylo ono. Z mého pohledu bylo zajímavé, že s každou měl opakující se kvinkunxy. Ale on je natolik složitý, že dokud si neuvědomí, že to nikdy nebude „ono", že je to o oboustranné vstřícnosti a toleranci, bude hledat pořád.

V souvislosti s tímto tématem a procházením databáze mě překvapilo, kolik mně blízkých lidí má v horoskopu yod. Pradědeček, taťka, dcera, švagr, neteř, oba synovci. Přitom všichni mi připadají jako zcela běžní lidé. Snad jen praděda (který se údajně zbláznil a po nějakém čase v ústavu se oběsil) a od narození postižený synovec se slovům „běžní lidé" vymykají.

Zkusím kontaktovat výše zmíněného mladíka, zda by nám ke kvinkunxům a yodu nepřipsal něco přímo ze života.

Na závěr bych uvedla pár slov, kterými nám Alice de S.Lago přiblížila kvinkunx a yod při probírání aspektů (orbis u malých aspektů doporučuje do 3°):
Kvinkunx má zvláštní význam, je to poslední moment nápravy. Je to ten moment, kdy se dají věci napravovat. Samozřejmě to přinese určité neharmonické záležitosti, protože si ten člověk musí uvědomit, že má věci napravovat. Ale v podstatě je to velmi harmonická záležitost, právě proto, že dává možnost.
Yod je malá planetární konfigurace, ale významově ji lze hodnotit jako velkou, protože je to zvláštní záležitost. Objevuje se u lidí, kteří na konci svého života dosáhnou opravdu vysoké úrovně, vysokého zasvěcení. Toto je aspekt zasvěcení. Tito lidé, to je podoba Štíra. Objevuje se v horoskopech dost mimořádných lidí.

neo
člen


# Zasláno: 30.1.2008 12:32 
Odpovědět 


Květo

super, jen podotknu, že můj náhled na YOD který tvoří rychlé planety, vlastně vznikl díky odpovědi Tondy Baudyše, to když se na astrolábu YOD rozebíral, a napsal svoji zkušenost, že mu jednou v noci nebylo dobře, prý se poblinkal, a kouknul na horoskop a našel tam YOD ...
Tondo prosím promiň, ale nějak se mi to zabetonovalo v hlavě.

Ohledně pomalých planet, tak beru zde svůj osobní příklad, neb jej mám v nativitě, a jak se jednou aktivuje apex, tranzitem své vlastní planety tak rezonuje pěkně dlouho.
Člověk se dostává do zvláštních situací, navíc část životních zkušeností získává ve snech, to jsem zpozoroval v momentě, kdy mi dal na chvíli dal oddych, a zažil jsem něco jako stání nad svým vlastním životem", a pak jsem to najednou uviděl to zaučování, platí doslova zemři a opět povstaň a to na všech úrovních, jež tvoří naše bytí.
Nejvhodnější je naučit se věci prohlédnout jak se tvoří a co vyvolávají, a naučit se nad ničím nelpět, a co je nejtěžší a nejvíce bolí, je zdát se lidské logiky a pohledu na věc.
Zde mohu odpovědně říci, že duchovní vývoj, spíše transcendentální, vzniká právě skrz ústrky života a tak jedině je platný i přes tento život.
Proto se nám občas v životě nedaří, nebo onemocníme, či naši blízcí mají problémy, jejich zvládnutí posiluje hlavně ducha, a též naše duševní poznání – morálku.

Kveta
člen


# Zasláno: 30.1.2008 14:05 
Odpovědět 


neo
nebylo dobře ... kouknul a našel tam YOD
Tak to spíš než yod byl jed, zřejmě z teplýho piva

I když tento úsměvný příklad je přibližně to, o čem jsem ne zcela přesně psala výše. Pokud budu mít v horoskopu sextil (a kdo ho nemá, že?), pak v místě "apexu" mi např. LU dotvoří yod každý měsíc. Pokud mám domluveny měsíční sedánky s přáteli a baj voko to tak nějak časově souvisí, pak mi může být každý měsíc špatně. Moment nápravy bych spatřovala v tom, pošoupnout dýchánky o týden

Ne, nesměju se yodu nebo jeho působnosti. Určitě záleží na horoskopu jako celku. Protože kvinkunxy ani yod sám o sobě nic nezpůsobí, nevyvolá. Tedy je to můj názor, jiní mohou mít jiný.

Opět jako příklad použiji sebe. Pokud bych tedy mezi SA a SL uznala kvinkunx, tak se mi PL začíná blížit do třetího bodu, čímž vytvoří yod. Ale - současně jde přes IC, takže rozehrává osový kříž a navíc jde opozicí na VE con JU, tato con je v trinu na SA. Přestože i PL má v radixu aspekty na SL (binovil) a na SA (kvintil), domnívám se a předpokládám, že tyto ostatní tranzitní vlivy budou silnější než vzniklý yod. Že budu rozhodovat o svém dalším bytí a nebytí je jasné i bez kvinkunkxu.

Zde mohu odpovědně říci, že duchovní vývoj, spíše transcendentální, vzniká právě skrz ústrky života
Tady s tebou naprosto (a ráda) souhlasím.

platí doslova zemři a opět povstaň
Tím vlastně potvrzuješ ten štírský princip.

Kveta
člen


# Zasláno: 30.1.2008 14:20 
Odpovědět 


duchovní vývoj, spíše transcendentální
Toto mi připomnělo, že s transcendentnem spojuje pan Turnovský spíš septil než kvinkunx. Zrovna včera jsem lovila v jeho knize "Rozloučení.."

A ještě bych chtěla připomenout astrologickou poučku, že co není dáno radixem tranzit nepřinese.
Proto by mě zajímalo, jak si kdo vykládáte "moment nápravy". Napravit co a kde? Na apexu? Na sextilových stranách? V oblasti, kde "yodové" planety vládnou? Nebo snad vládci yodových planet?
Píši "yodových", ale týká se to samozřejmě i prostých kvinkunxů. Snad je mi rozuměno.

neo
člen


# Zasláno: 30.1.2008 14:26 
Odpovědět 


Květo

když budu hodně otevřený, tak vlastně tato konfigurace stála u samého počátku mého poznávání astrologie..


zbytek na žádost Nea vymazán - Dag

Kveta
člen


# Zasláno: 30.1.2008 15:06 
Odpovědět 


neo

na první stránce výkladu, hned výklad oné planetární konfigurace
Tak to ji máš určitě výraznou a tím pádem významnou, blahopřeji

Jen by mě ještě zajímalo, zda ti ji popsali jako "přehodnocení, moment nápravy" nebo skutečně vyložili situaci podle konkrétních planet? Není to zvědavost, spíše technický dotaz (technika výkladu).

Kveta
člen


# Zasláno: 30.1.2008 17:14 
Odpovědět 


neo
Tak to je docela síla! Děkuji ti za otevřenost.

Věra
člen


# Zasláno: 30.1.2008 19:59 
Odpovědět 


Kveta

Květo děkuju za tvou obsáhlou a pěknou odpověď.
Zápasím s Yodem a furt nad tím disputýruju.
Slunce konj. Merkur (10.d.Beran, ale hrot-MC/Ryby)
* sextil Mars(Blížen. 12.d.)
a na apexu
Neptun ve Štíru(5.d.).

Nejsem dosud schopna chopit se toho a vytěžit tu nápravu.
Slovíčkařím si tu sama se sebou a furt couvám.
Snad mi může pomoci, pokud uslyším více názorů a pojmenování.Díky.

Věra
člen


# Zasláno: 30.1.2008 20:16 
Odpovědět 


Kveta

Květo děkuju za tvou obsáhlou a pěknou odpověď.
Zápasím s Yodem a furt nad tím disputýruju.
Slunce konj. Merkur (10.d.Beran, ale hrot-MC/Ryby)
* sextil Mars(Blížen. 12.d.)
a na apexu
Neptun ve Štíru(5.d.).

Nejsem dosud schopna chopit se toho a vytěžit tu nápravu.
Slovíčkařím si tu sama se sebou a furt couvám.
Snad mi může pomoci, pokud uslyším více názorů a pojmenování.Díky.

Kveta
člen


# Zasláno: 30.1.2008 21:48 
Odpovědět 


Kontaktovala jsem toho mladého muže a zde je jeho odpověď:

Hezký večer, Květo :-)

Nesmírně rád bych se o svoje zkušenosti s jódem podělil, ale problém je v tom, že si jakýhkoli nejsem vědom (navíc si nejsem vědom ještě jiného jódu, než je SaturnNeptun - Jupiter - Pluto).
Nejsem si úplně jistý, jestli je to ono, ale poslední asi 6 let řeším otázku, co studovat. Jestliže by to byl onen jód, pak snad projev Jupitera v IX. kvinkunkx ty ostatní planety. Jupitera bych bral jako jazyky (včera jsem se nadchnul pro angličtinu na Baťově univerzitě), Saturna, Neptuna, hlavně ale asi toho Pluta bych bral jako volbu psychologie (nad kterou už uvažuji velmi dlouho). Zkrátka volby, které samy o sobě asi jedna druhou nepoškozují, prostě jenom...se jim nebudu věnovat.
Jiné projevy mě nenapadají. Vzhledem k tomu, že za nepříjemně krátkou dobu mě čeká rozhodování kam, tak počítám, že jód se rozjede naplno. Jestli se tak opravdu stane, doufám, že na Váš dotaz nezapomenu a o zkušenosti se podělím (Blížence v sobě opravdu nezapřu) :-)

S pozdravem a přáním příjemného zbytku týdne

PS: Jestli myslíte, že moje odpověď stojí za zveřejnění, klidně tak učiňte, zplonomocňuji Vás :-)

Dana A
člen


# Zasláno: 30.1.2008 22:09 
Odpovědět 


chjo člověk tady jeden den není a už se nic nedozví viz "...Tak to je docela síla! Děkuji ti za otevřenost..." chjo

jinak se mi při čtení "...Objevuje se u lidí, kteří na konci svého života dosáhnou opravdu vysoké úrovně, vysokého zasvěcení..." zlepčila nálada mám ho! Jupiter/Luna/Uran mám se na co těšit!!!!

Irena
člen


# Zasláno: 30.1.2008 22:45 
Odpovědět 


Díky,pekné poctenícko. Jen bez vasich radixu jsem dost mimo jak jsem mimo,mozná jsem mimo porát a ani o tom nevím

Dana A
Doma se ti na Jod podívám. Co je na apexu?

Kveta
člen


# Zasláno: 31.1.2008 08:33 
Odpovědět 


Irena

Bylo by fajn tu uvést a rozbrat příklad nějakého pěkného yodu, samozřejmě ale s daty nebo aspoň kolečkem, aby se daly sledovat návaznosti.

Věra
Nejsem dosud schopna chopit se toho a vytěžit tu nápravu
Předpokládám, že slovy "dosud schopna" míníš svůj život, že to není jen momentální třeba chřipková indispozice.
Víš, zhruba před rokem tu bylo téma - horoskop jako stavba domu. V něm jsem uvedla, že planety, domy a velké aspekty tvoří dům a zařízení. Malé aspekty že jsou jako drobnosti dotvářející celek, např. obrázky, květiny, záclony, různé pracholapy apod. Mohou tam být i nemusí; bez nich funkčnost není ohrožena, s nimi je to doladěnější. Ale zase musíš vynaložit víc práce na jejich údržbu. A pak leckdo zjistí, že sice různé sarapatičky oprašuje a udržuje v lesku, ale protéká mu záchod a teče do střechy, protože na to důležité nemá čas.

Proto i můj pohled na kvinkunx a yod je takový, že nemají až tak nosnou úlohu v horoskopu, je to nadstavba, kterou člověk může i nemusí využít. Ale využije ji až v případě, že bude mít dům postaven a bude obyvatelný.
Proto se možná odkazuje na to, že se tyto aspekty projevují až ve vyšším věku. Symbolicky až po "postavení domu a zabydlení se v něm".

katerina
člen


# Zasláno: 31.1.2008 09:48 
Odpovědět 


Ja mam YOD v nativite, zda je pekny, to nevim. Ale na ukazku ho dat muzu..
Hezky den

26.1.1971, Tabor, 5:46 rano

Kveta
člen


# Zasláno: 31.1.2008 10:08 
Odpovědět 


katerina

Kateřino - bohužel. Jedná se o planetární konfiguraci a i při max. nastavení orbisu na 3° máte jediný kvinkunx SA,UR. Ostatní jsou na hroty domů, takže klasický yod se nevyskytuje.
Přesto díky

neo
člen


# Zasláno: 31.1.2008 11:29 
Odpovědět 


Květo

"Proto i můj pohled na kvinkunx a yod je takový, že nemají až tak nosnou úlohu v horoskopu, je to nadstavba, kterou člověk může i nemusí využít. Ale využije ji až v případě, že bude mít dům postaven a bude obyvatelný.
Proto se možná odkazuje na to, že se tyto aspekty projevují až ve vyšším věku. Symbolicky až po "postavení domu a zabydlení se v něm".

To nemá chybu

Uvededu zde ještě jeden projev YODu, a to je jakmile je YOD v projevu, tak je člověku neumožní v něčem zůstat trvale, jakmile pochopí jádro, tak frr provede životní karambol a je tu zase další oblast, i proto jsem se nestal již astrologem na sklonku devadesátých let, nebo neumím perfektně anglicky, či německy, nebo jsem dál nestudoval atd.

Věra
člen


# Zasláno: 31.1.2008 16:00 
Odpovědět 


Kveta
Květo, díky za to krásné přirovnání. Fak moc; ani nevíš jak moc jsi se tím trefila i do skutečnosti.

Jo, opravdu to není o chřipce.

No, snad v tom pomohou i současné tranzity, které mně mimo Yod nutí
najít a zít to důležité - jak jsi napsala.
Fakt - to nemá chybu!!!

Jinak s tím příkladem, pošlu až to najdu; teď ale musím odejít. Tak snad
večer. Mám takový opravdu zašmodrchaný a vzájemně provázaný.
Tak díky. V.

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5


Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".
 
Astrologické forum / Babinec / Kvinkunx a JOD -co od nás žádají, jak vykládat
Powered by miniBB™ © 2001-2018