Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Babinec / Mezi nebem a zemí
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
neo
člen

# Zasláno: 3.1.2011 17:19 
Odpovědět 

Asta

to je spíš čas na pozastavení a zhodnocení co má cenu s pohledem k večnosti či naší duši nebo odkazu.

Tohle ostatně jsou přírodní etapy v lidském životě, kdy si uvědomujeme další rozměr lidského života, třeba puberta, vzpoura proti autoritě a rodičovskému domu, nebo smrtelnost, neboť je to i čas kdy odchází rodiče rodičů, po čtyřicítce to je čas odchodu rodičů a po šedesátce i dřívé své generace ... .

Vlastně je to i popud k pozastavení a nasměrování na to co má trvalejší hodnotu a i k vlastní transformaci i opuštění schémat a vzorců ve prospěch hlubších a přirozenějších potřeb ... .

Je to vlastně i pozvánka k vypořádání se s nadčasovostí i omzeností času , tedy krok k duchovnu ve snaze nalézt utišení své bolesti či prázdnoty ... .

ashtangi
člen

# Zasláno: 3.1.2011 17:34 
Odpovědět 

Tos napsal moc hezky. Já jsem normálne skoro porád dost happy, ale tesne predtím nez mi rekli co se stalo mi do duse úplne sáhl takový studený prst ci co... No je to proste cas odchodu a nutnosti smírení, a tak to má být...

Jardine
člen

# Zasláno: 3.1.2011 21:08  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

ashtangi

Na nás taky sáhla ledová ruka ... před několika dny jsme havarovali po cestě z Moravy do Plzně, na sjezdu z dálnice, kde byla prudká a zledovatělá zatáčka. Auto to napálilo do svodidla, odmrštilo se a pak tam piclo ještě jednou. Naštěstí se nám ani dětem nic nestalo, akorát naše staré dobré Subaru to odneslo rozmláceným levobokem.

Jsem šťastná, že jsme to ve zdraví přežili, a už se k tomu snažím moc nevracet, ale manžel je z toho vyřízený (jak ze svého "selhání", tak z toho že nás to bude stát jeho pečlivě budované úspory ... což celé zaktivovalo takové ty zakořeněné strachy o holé živobytí jdoucí napříč jejich rodem). Nedokáže na to přestat myslet; neustále ho to zaměstnává.

Dívala jsem se ex post na tranzity (na jeho přání!); oba máme v současné době Saturna konj. Pluto, a on ještě navíc Saturn kvadrát Mars a Martův návrat.

Nečekaná připomínka toho, že náš momentální pocit bezpečí a stálosti může být velmi křehký ...

ashtangi
člen

# Zasláno: 4.1.2011 15:01 
Odpovědět 

Jardine

Díky, to je pekný príklad, jakým zpusobem nás tyto tranzity mohou vést k pokore. Hlavne, ze slo v podstate jen o úlek a ze jste vsichni v porádku!

(jak ze svého "selhání", tak z toho že nás to bude stát jeho pečlivě budované úspory ... což celé zaktivovalo takové ty zakořeněné strachy o holé živobytí jdoucí napříč jejich rodem). Nedokáže na to přestat myslet; neustále ho to zaměstnává

Tvuj manzel je z Hané, ze jo. Já jsem taky puvodne z Hané a ty zakorenené strachy o holé zivobytí jdoucí celým rodem a neustálé premítání nad nimi a spol. si dokázu zive predstavit. Priznám se, ze tohoto dedictví nasí rodné hroudy jsem se (bych se ) já osobne velmi ráda zbavila

Jardine
člen

# Zasláno: 4.1.2011 15:18  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Jojo, Hanák ... přitom nás to nezruinuje; patrně si budeme muset odpustit dovolenou, ale do mínusu nepůjdem Mně to přijde trochu kuriózní; sama jsem zažila něcom čemu by se dalo říct tření bídy s nouzí (když jsme s mámou zůstaly samy, nebo na koleji, kde to tak nějak patřilo k existenci nás studentů humanitních oborů), ale nikdy to ve mě žádné hlubší strachy nevyvolávalo. U nich se naopak nežilo nikdy vyloženě špatně (zvlášť za totáče to bylo "v suchu", na což je tam patřičně vzpomínáno), a přesto ten všudypřítomný strach o grunt. Asi to má opravdu kořeny hluboko. Na jedné straně pohostinnost, na druhé straně schopnost nadobro se rozkmotřit s členem rodiny kvůli sekačce na trávu nebo pár korunám ... nebo peskovat snachu za to, že do varné konvice nalila o dvě decky víc, než je opravdu třeba. Rázovitý to lid!

ashtangi
člen

# Zasláno: 4.1.2011 16:07  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

No, ona dobrá stránka téhleté povahy je, ze clovek je schopen vyjít s málem, coz v dnesním konzumním svete kdy se se vsím plýtvá není vubec od veci. Ovsem prehnaný strach ega z toho, ze clovek prijde o vsechno, dokáze zdeformovat i tu nejlepsí povahu a zpusobit autentickou zkázu na více frontách, znám to velmi dobre z vlastní zkusenosti (i kdyz teda nastestí ne sama na sobe )

Viera
člen

# Zasláno: 4.1.2011 20:39 
Odpovědět 

Malé doplnění k mému původnímu příspěvku : jako dárek k Vánocům nám mladí oznámili, že budeme mít druhé vnouče a snacha otěhotněla zrovna v tom týdnu, kdy se v kalendáři objevil ten chybný list. Takže asi přece jen jakési poselství v tom bylo...

Kveta
člen

# Zasláno: 4.1.2011 21:15 
Odpovědět 

Viera
Tak to je skvělá zpráva, blahopřeji

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Babinec / Mezi nebem a zemí