Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Babinec / Pejsci
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
Dagmar
člen

# Zasláno: 23.7.2010 21:11 
Odpovědět 

dávám sem poslední příspěvky

Dagmar
člen

# Zasláno: 23.7.2010 21:14 
Odpovědět 

Angela
tak až to bude aktuální, mohu ti poradit, bylo by dobré ,kdyby ses obrátila na nějakou chovatelskou stanici a koupila si pejska s průkazem původu.
I když nebudeš chodit na výstavy a dělat zkoušky zaručuje ti to, že z něj skutečně vyroste jezevčík se všemi povahovými rysy plemene a také bez nějakých závažných zdravotních vad.

a za gratulace děkuji - bylo to náročné fyzicky, celý ten týden, přece jen v mém věku běhat sprinty do kopců /Ebi není žádná loudalka/ kde se nedá téměř chodit, protože tam jsou padlé kmeny, ostružiní, větve atd.je docela zabíračka, nehledě na trénování dalších disciplin v poslušnosti.
Ale jsem pyšná, že jsem to zvládla, takhle starých bab tam moc nebylo - asi 3 )) ale za to 68 jezevčíků!

Věra
člen

# Zasláno: 22.7.2010 12:50 -

Dagmar
Blahopřeju k ekzámenu pejska šikulky.
Foukám bebčo paničce a co ten zoubek. Ty jsi tak "zuřivě" pomáhala
Ebince? No teda, co to Pluto nevymyslí a zrovna ty tvé zuby, viď?

No, já oznamuju, že jsem velmi šťastnou a hrdou majitelkou pejska, vlastně milounkého štěňátka. DAR a štěstíčko veliký!!!
Tedy užívám si "mateřskou" i "líbánky" dohromady.
To snad ani není možné jak 1,90 kg - kulička chlupů a malý chytrý mozeček dokáže pobavit, potěšit, nadchnout, zaměstnat i udivit jednu babu.
Jen mi dělá opravdu velikou starost jak ho budu "cepovat" ke kázni.
Dokáže lámat vše svými očky a culivým výrazem. Je to pošuk i makovka
umanutááááá - no Býk, že?

Dagmar
člen

# Zasláno: 22.7.2010 13:56 -

Věra
no že je býk to napíšeš, ale plemeno? nebo alespoň jak vypadá?
udělej si společný horoskop - hodně ti to napoví, pokud tedy víš, kdy se narodil.
kolik mu je?

Věra
člen

# Zasláno: 22.7.2010 22:51 -

Dagmar
Díky za optání, tak je to nádherný rošťák, barevný Boloňáček, kluk, je mu 10 týdnů a je to dacan a dareba. jsme spolu jen 3. den a je to palba. Vše vzniklo v jedné chvíli při řeči s kamarádkou, zase jako reakce na ta má symbolická témata. Ona se toho chytila komentovala a já nic netuše - odtušila. Prsk a bylo to. Nepovídej a naplň to - a tak jo, kuk na nabídky a výběr - okamžité srdcebouchání a věděla jsem, že z těch asi 45ti str. co jsem prohlédla - je tento tím mým pejskem. Jediný krátký telefonát a náhoda zapracovala a obchod uzavřen. Je po papírových rodičích ale nespoután povinnostmi reprezentace. Tulák a dareba. Má mně na dohled
a tedy prosazuje se, to je fakt. Je těžké odolávat. Mazaný. Postavil si přemostění z polštářů aby se dostal na gauč, protože je malý a nevyskočí.

Tahá mně za vlasy a pokousává všechny reflexní zony, které právě aktuálně váznou. Hned druhý den lymfa jela jak dlouho ne.
Je to kašpar, komediant a unikum. Pořádá derby přes OP do kuchyně s obrátkou tak rychlou, že pomalu ani nepostřehnu jak to zmákne. Dneska jsem ho nechala jen asi 3 min. samotného v bytě. pískal a fňukal ale tak
po mačovsku a jen jak věděl, že jsem zpět za dveřma - jakoby nic, klídek a vyčkal až se ukážu. Docela se snaží trefit se na značkovaný hadr/WC.
Ale spát v pelíšku ne ne ne.... 2,5 hodiny jsem se snažila a pak jsem to
vzdala. Hlídá si každý obrácení a spí mi nad hlavou. No ono to je bezpečné pro něj, plácnout nohou či jinak, byla by z něj placička
Pokud jdu já z oné místnůstky, hlídá venku a hned čumáčkem otevírá koupelnu, totéž, když uklízím po něm nebo po návratu z venku.
Poplašil ho první den veliký hafan svým vítáním, tak blinkal a tlouklo mu srdíčko o překot.
Nevím jak se vzmužit abych ho dokázala naučit zůstat doma samotného.
To tak nemám ráda a proto to tak dlouho trvalo, než jsem přistoupila na
pejska v bytě. Mám všude dál a dlouho mi trvá než se vrátím, nechci ani domýšlet, jak bude pištět a stýskat si. Má Lunu jako já - ve Střelci, Sluníčkem do mého 11.d. Ještě nebyl čas se kouknout na více.
Láska ale proudí jako o závod. Už ani nevím, jak jsem to mohla vydržet
bez něj. Myslím, že jsem čekala až se narodí pro mně.
Moc jsem zvědava, jak zareagují děti po dovče, nic netuší - tedy snad

Věra
člen

# Zasláno: 22.7.2010 22:57

jo ale čas nevím, vědí jen kdy začal a skončil porod a snad je 3. nebo 4.
Oba byli prý dost stejní. Je to z nich ten živější. Má neskutečné charisma, nejde s ním jít jen tak ven vyřidit něco - naprosto každý u nás stojí a nechtějí se rozloučit, bez rozdílu i muži i děti, o ženách nemluvě. Je to hold
fešák.

Milan Zahradník

# Zasláno: 23.7.2010 08:39

Věra

virgo63
člen

# Zasláno: 23.7.2010 10:00 -
Věra
Moc Ti přeji takovou zábavu i "starost"!
Užívej si naplno psí lásku, ale moc ho nerozmazluj...

Věra
člen

# Zasláno: 23.7.2010 11:05
Milan Zahradník
virgo63

Jejda, děkuju. Zatím můžeme blbnout jen doma, venku do dneska bylo pekelně a on se nesmí přehřát. Prý měli jednoho brášku docela na kapačkách. A tak si šílí s hračkama, kouše paničku a blbneme, mazlíme se, je to provokater. Chladí se na dlažbě a tedy úspěšně mně zatím vytláčí z postele. Ironií je, že jeho pracovní anamneza se týká někdejšího nahánění
ovcí. Teta Beran, to sedí a má za úkol mně nahánět a prohánět a
rozproudit krev. To mu jde a až povyroste a ochladí se počasí, bude to jistě vydatnější.
Neskutečné milý. Připomíná barevně i temperamentem a nyní svou štěněcí
podobou mého někdejšího vytouženého Velšíka. Ten měl ale k dispozici doma dvůr a zahradu, taky podnikavý rošťák co šíleně nesnášel kuka-vůz,
s rozběhem dokázal v afektu přeskočit zídku a běžet za ním až na náměstí.
Máma měla pohotovost každou středu a na kole ho naháněla obcí. Ale neskutečně miloval děti v kočárku. Dokázal tak vytrvale dávat najevo
svůj zájem o mimčo či batole, až se směl podívat. Bylo dojemné sledovat něhu výrazu a laskyplnnou oddannost. Poté držel stráž u kočárku a těžce nesl odchod návštěvy čí zákaznice s miminem. Jsem zvědava, jak se bude ukazovat povaha mého dareby a jak se budeme doplňovat. Vypadá zatím, že charisma má jako hrom a lámat srdce malých slečen stejně jako zralých pánů dokáže spolehlivě. Vypadá to, že bude vřelým mluvčím srdcí všech bližních a bude úspěšně otevírat všechny zavřené dveře, zaklapnuté poklopy a tahat ven, co je potlačeno. Lidi už teď tají jako vosk a otevírají se jak poupátka když na ně jukne z náručí, z tašky a nebo tančí svůj "břišní tanec" na vodítku.
Papá krásně ale pití si musím hlídat.
Pro mého sičáka si přeju šťastný osud a radostné dny pro nás oba.
Klidně varujte před chybaba, páč k nim člověk často z lásky a nevědomosti inklinuje. Pořád se nemohu dostat ke čtení pokynů jak na něj, nenechá nic v klidu.Vím,,že je nutno od začátku nepodlehnout sklonům nechat ho být.
Naopak vedení, žel ale zatím není praxe. Zato okouzlení funguje.

Angela
člen

# Zasláno: 23.7.2010 12:19

Věrko, moc pěkně se to čte. Moc Ti přeji tu radost, kterou prožíváš. Tohle je magie a transcendentalno..

neo
člen

# Zasláno: 23.7.2010 12:55 -

Věrko

blahopřeji k poznání dalšího rozměru bytí Aktuálně mám též dalšího pejska na opatrování, oproti denduše je to taková milá srágorka

Zlata
člen

# Zasláno: 23.7.2010 18:12 -

Věra

Věru, moc ti to přeju a pěkně si to užívej.

Dagmar
člen

# Zasláno: 23.7.2010 21:09 -

Věra
musíš ho nechávat doma samotného postupně, po pěti, deseti minutách, jako že se nic neděje, jen řekni čekej.... a po příchodu velká odměna a pochvala.
Nesmíš z toho dělat nic mimořádného, prostě panička na chvíli odejde.
Pejsci stejně celé dopoledne spí, takže tě určitě nebude postrádat, až odejdeš na delší chvilku, nebo pár hodin.
Na cvičení aby poslouchal je ještě malý, spíš ho uč aby se venku vyčural, vždycky po probuzení hned vynést ven a zase chválit /já chválím dodnes/.

Věra
člen

# Zasláno: 23.7.2010 23:05 
Odpovědět 

JO jo díky za rady. On teda docela funguje doma na svůj hadr, protože ráno jsem zmotaná - má štítnice se o to stará a tak rychle jak on to potřebuje to nejde protože mé pooperační následky mají nároky.
Zato jakmile jdeme ven stejně potřeby zvládá. První den si asi štěkáním říkal o cosi ale teď už to neavizuje ale stará se o to, aby mi to neušlo. Přitáhne si mně pohledem od práce. Je to malý kouzelník. Ano další rozměr bytí, přesně.
Tohle štěňátko ani nejde nechválit. Miláček a zůstane. Odpoledne zase
okouzloval půl Prahy. Jak to budu dělat abychom se vraceli domů normálně, to nevím. Myslím, že se narodil pro radost vůkol. Všichni si chtějí pohladit, dotýkat, obdiv odevšad, poklony až se rdím. On nic, hvězda je zvyklá na potlesk Po návratu ham, vodičku a 15 min. rauch
a následoval hodinový derby kolotoč, volný styl a teda nezmar...
V každém krámu způsobuje zácpu a obstávku provozu. Co tam po nákupu,
každý hladí klučinu chlupatýho.

Všem moc děkuji za reakce a fandění.
Teď abych se dala zase do pucu, páč dělat managera šouhvězdě

Jardine
člen

# Zasláno: 24.7.2010 00:18  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Já jsem čtyřnohými společníky naprosto nepolíbená, nikdy jsme žádného neměli, ale zase jsem papouškář a vím, jak se ti zvířecí potvůrkové dokážou člověku dostat pod kůži. Cca za týden si jedeme pro korelí mládě; teď zrovna vylétlo z hnízda, má na hlavičce schlíplé pankáčské číro a zatím pobývá na "mama-hotelu" v rodičovské voliéře. Je mi jasné, že u nás doma bude za celebritu a vděčný objekt obskakování a všelikého podstrojování.

Tak ať nám ti naši miláčci dělají maximálně radosti (... a minimálně bince)

Angela
člen

# Zasláno: 24.7.2010 08:14  - Změnil/a: Angela
Odpovědět 

Jardine

žaka měl můj muž . Já už ho bohužel nezažila, ale binec od toho jak si loupal různé dobroty je na stěně dodnes. Od muže odešla bývalá žena a zůstal na čas s 3 letým klukem a papouška dál nezvládal. Tak ho dal lidem, kteří chovají papoušky pro potěchu: byli jsme se za ní 2x podívat a má se fajn. Dostala parťáka a prý se odnaučila sprostě nadávat - jak říkala, lehce vyčítavě, nová majitelka. Když jí pořídila do páru dalšího žaka, tak Áda mu řekla na uvítanou co tu děláš, "ty hovado".
Muž mi říkal, že byl jejich žako velmi šikovný a ukecaný. A sousedka je dodnes vděčná, protože prý zahnal ukecaností zloděje.
No, když potkal mne já měla dvě kočky. No nevím, jak bychom je sžívali dohromady s papouchem:-) . Vždy jsem byla víc pejskomil, ale čičky se víc hodily do mé domácnosti. Přiznávám, že ze začátku jsem měla problém s kočičí nezávislou duší. ALe to už je pryč. Jsou jiní než psíci. Jak už jsem psala výše, pejsek bude, a kočky budou též. Ale až bude domeček Teď jsou miciny u rodičů, protože budeme cca na měsíc bezdomovci a teď po večerech stěhujeme:-) Už jsem sice našla provizorní pronájem na dobu rekonstrukce. Jenže až od září. A my se stěhujeme v srpnu... Prostě teď by to pro moje kočičí slečny nebylo zrovna to nejlepší - už jen proto, že tak milují jeden domov. No u rodičů si zvykly potvory tak, že se ze začátku schovávaly, abychom je neodvezli zpět. Co si mohou víc přát ? Velká zahrada, velký dům.. místo stísněných prostor v Praze.
Rodičům umřel před rokem psík - oba to nesli velmi špatně. Můj otec už nechtěl žádného jiného. Tenhle velký drsňák přiznal, že už na to nemá, aby to absolvoval znovu. Psík už na tom byl totiž hodně špatně, na záchod ho nosili, u doktora byli každou chvilku.. A pak přišlo to velké rozhodnutí...
Přiznávám, že jsem ji kočky vozila občas před tím - ještě za života Bena. Když jsem jela na dovču, nebo pracovně pryč. Po smrti Bena a právě proto, že jsem věděla, že už jiné zvíře nechce (Máma chtěla) jsem je vozila ještě častěji. Všichni jsme viděli, že i když táta remcal, jak moc to rodičům prospívá - ta zvířata jsou výborní komukační prostředníci...

No a čekám, že na jaře všechno sestěhujeme do nového domova. Kočky , psy a bůhví co ještě..(Jen teď to vypadá, že mamka a vlastně ani táta holky nedaj :-) ). Tak uvidíme. Pro všechnu havěť místa bude dost .

neo
člen

# Zasláno: 24.7.2010 10:44 
Odpovědět 

Tomáš

zde je odkaz na fotku Denuše s Tomášem o kterého se aktuálně starám.

http://picasaweb.google.cz/lh/photo/FXKobDKU_4bxB5 iwuwkzxA?feat=directlink

Irena
člen

# Zasláno: 24.7.2010 12:45 
Odpovědět 

Věra
Věrko,no mě jsi překvapila nejvíc jak to šlo. Přeji vám jen samou radost a potěšení. Mazlení a důslednost ti bude ku prospěchu. Průběžně podávej zprávy.
Jak píše Angela ,,zvířata jsou výborní komukační prostředníci..."

Moji Phoebe -Fíbí už říjnu budou dva roky.Něm ovčák křížená s Vipedem, narozena ve Vahách,Venuše a Mars ve Štíru.Noblesní disciplína,mírnost,jemnost a elegance.No já se mám co učit.
Hlavně udělala velké pokroky v ve své nezdravé závislosti.Sama doma a na zahradě vydrží bez vytí a nářků 30 minut. Uvázaná před obchody čeká trpělivě.

Jardine
člen

# Zasláno: 24.7.2010 13:32  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Angela: velcí papoušci jsou nesmírně nároční na čas a pozornost; mají inteligenci i emoční nároky tříletého dítěte, což kupující časo neví. Taky jsme je chovali, ale po narození dcery museli pryč; byli nebezpeční. Dnes jsou ve velké voliéře u chovatele a je to pro ně mnohem přirozenější. A my od té doby máme jen malé, neagresivní druhy.

Pejsek by mě taky lákal, ale do bytovky v situaci, kdy přes den býváme hodně pryč - na to nějak nemám srdce. Snad až s domkem a zahradou ... někdy...

Je zvláštní, jak to mnohého z nás táhne k nějakému druhu zvířete ... možná by se v radixu daly vysledovat nějaké souvislosti? Třeba u mě-ptákologa Merkur ve 3. domě (kecání?)? Nebo Luna v Raku (hnízdo?). Nebo 6. dům mazlíčků ve vzdušeném znamení (Blíženci)? No, jen tak se trefuju....

Kveta
člen

# Zasláno: 24.7.2010 14:28 
Odpovědět 

Jardine
Tradice praví, že malá zvířata v 6., velká ve 12. Podle znamení, postavení vládce a aspektů pak lze vysledovat, o co konkrétně může jít.
Co praví HATA, netuším.

Matně si vzpomínám, že kdysi snad na Astrolabu jsem vypisovala všechna zvířata podle znamení z jedné knížky. Možná to tam najdeš.

Docela mě zaujalo, jak píšeš 6. dům mazlíčků. Z čeho čerpáš? Osobně bych mazlivost viděla spíš v 5.domě než v 6.domě služby. Zas na druhou stranu je fakt, že mazlíčkům se mnohdy slouží do roztrhání těla

Jardine
člen

# Zasláno: 24.7.2010 14:49  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Květa: pod pojmem "mazlíčci" mám na mysli zvířata chovaná doma ... ta, tuším, do šestého domu spadají, ne-li?

Třeba zde: http://www.oranzovestranky.cz/view.php?cisloclanku =2005120809

I když některá na mazlení ausgerechnet být nemusí (třeba rybičky, želva nebo tarantule) Možná je ten český pojem "mazlíček" nakonec trochu zavádějící....

Kveta
člen

# Zasláno: 24.7.2010 15:19 
Odpovědět 

Jardine
Už rozumím

Věra
člen

# Zasláno: 24.7.2010 19:46 
Odpovědět 

Jejda, to je ale vděčné téma, díky za tolik přídavků k a Dagmar za samostatné vlákno.

AnoJardine od začátku si průběžně na něm uvědomuju leckteré pozice z mého horoskopu a vazby mezi domy a planetama. Jejda, budiž mi vlastní kolečko dostatečnou výstrahou před nešvary, které by mohly přecházet a přenášet se. Myslím, že docela uvolňuje mé potlačované vydávání energie, držení se zpět a naopak chytře napovídá, kde se držet v dobré míře, no školička, jak říkám, ode všech se člověk učí, stačí pozorovat a uvědomovat si skryté souvislosti.
Myslím, že má dosavadní laxnost a z důvodu pohodlí i nedůslednost( tu položím to, tu ono) rychle vezme za své. Je to jako s miminem, bacha na ubrusy, horké, střepy, vše co by mohlo ublížit. Toho miloučkýho tvorečka
přece nemůže ohrožovat sbírka zlozvyků. Přeorganizování ukládání, např. knih až dolů do přihrádek k zemi... no to bude problém. Ale nutno řešit, jinak vezmou za své. Prcek brousí zoubečky a zkouší pozornost a koncentraci - mazec! Všude chodí za mnou jako ozvěna, spinká ale jen se zvednu napít, šups, plápolaje s přivřenýma očkama, maže za paničkou, co kdyby mu náhodou zmizela, že. V noci chodí na potřebu se mnou a pozoruje jak se mu to vede dobře; zajde do koupelny jako slušně vychovaný a maže opět na polštář, no musí mně přece hlídat, ne?

Já to vidím tak, že 6.d. zdraví, služby, práce a spolupráce - to vše se ke
zvířátku (menší než já) hodí. Mám tam Saturna a Lunu, on, hafina taky Lunu.
Vidím to tak, že já se skrze pravidelný kontakt - spolupráci, účastním služby odpovědné a načasované- Saturn, pravidelné - s Lunou, harmonogramu dne i dále. Dlouhodobá a oddaná vazba-služba vzájemně(můj Dsc v Kozorohu), hm a ještě stupeň, ten se mi moc líbí.
Je to Dušinka vnímající mně a já zase jeho. Vzájemné propojení. On se tak totiž podílí na přeformování a změnách pro mé tělo překypré - 6.d.hrotem ve Štíru a dále Střelec; Pluto ve 3.d. - výběr a rozhodnutí pod "tlakem" okouzlení jedním psím boloňským srdcelamačem - podlehnutí "sexepílu" Xfaktoru, charismatu chi chi ). Radix. Jupiter v Panně a ve 4. d. taky sabianem sedí jako hrnec na ... Jakoby se zdálo, že už se odedávna známe, dušičky se potkaly - osudově, jak jinak v mém případě...
On se chová gentlemansky i když je ještě malinký troubelka, je ale šlechetný a udatný a chvilkama mně překvapuje. Vůbec se mi nezdá, že se máme teprve jen 6 dní. I lidi říkají od prvního dne, že je to symbióza na první brnknutí. Prý se štěňátko odloučené od svých takhle většinou nechová důvěrně a otevřeně. Tulí se ke mně jako děcko a z toho se hned zase chová tak vzmužile.
Jejda dneska jela ta velká auta jako Hammer, džípy a pod.
tak zacouval a schovával se za nohavici, jen byli pryč, šup hlava vyšroubená v kohoutku a už jel, no co co co.... Docela lidi zastavují a vyklánějí se spolujezdci přes řidiče, děti lezou z kočárků, pozdvižení a náš šmudlík si to šmaruje a svítí těma okrouhlýma očkama, kroutí hlavičkou tím neodolatelným stylem a bortí zdi a bariery mezi lidma, generacema a vůbec. Ze všech stran ho hladí ručky ručičky i staré a tak třesoucí se upracované ruce, vedle těch mladých a šlechtěných,
velkých a chlapáckých i pán bezdomovec se zastaví a rozsvítí na chvíli
svou svobodnou duši. A najednou byl pryč, jako kouzelný dědeček...v metru. .
Dneska mi dokonce paní říkala "...a kde to bydlíte, že bychom s vámi šli venčit i s malinkou vnučkou. Já tedy nejsem právě psí máma ale tenhle
chytí za srdce" Šmoula jeden, musím se pokusit vymámit z majitelky po její dovče čas, pokud by to specifikovala nějak blíže - bylo by zajímavé to srovnat přesně.

Jsem za něj moc vděčná, je to dárek od paní, kterou jsem ještě před rokem vlastně ani neznala. Ale jak se poznáváme, zjišťujeme, že máme spolu dost hodně společného. Zajímavá Duše na Cestě.
Jardine
já znám lidi a rodiny, kde si s želvičkama vymazlí všichni. A hodně a pečují o ně jako o děti-dobře.
S rybičkama se "vymazlí" většinou muži - obdivují ten tajemný a krásný svět pod hladinou v tichém ponoru, staají se a - slouží jim(6.d.) péčí
o akvarium - píseček, kamení potřebuje údržbu, rostliny a krmění, sklo, to vše se hodí do tématiky domu. No a pavouci, byť i nebezpeční jsou spolu s rybkama nějak neosobně/osobním. Obdivovat lze dokonalost přírody ve všech směrech. Taky všichni jen nechovají zvířátko, jiní obdivují hory, velehory, divoké proudy, ledovce....podobně jako ti co vyznávají hady a
pavouky, což? Mazlíme se i pohledem - třeba ti co mají svou osobní hranici
přecitlivělou na kontakt. Znám lidi, kteří se nechtějí nechat dotýkat a ani se nesnaží sami dotýkat. Zajímavé, teď mám konkrétně na mysli Býka a Kozoroha s Lunou v Koz. Odtažitost? Odstup? Opravdu, rád říká, že je třeba držet si nadhled, ale sám bere věci velice osobně, sugestivně...
Venuše (sig. 4.d a 5.d ve 12.d. sextil k Neptunu v 9.d.. Současně Venuše má opo s Uranem v 6.d. Numerologicky je šetka, což asi taky napovídá.

Tak se mějte, jdu žehlit, než se zase začne Slunce vtírat pod kůži.

Věra
člen

# Zasláno: 29.7.2010 19:54 
Odpovědět 

Tak pejsek má dneska nové zážitky, raplující ždímající pračku, které se tak polekal, že jsem myslela, že začne snad koktat .
Tedy tu výčitku v očíčkách, to hned tak nezapomenu. Teď chodí okolo koupelny fakt okruhem a pokud tam jdu já, číhá jen za rohem jestli mně ta škaredá plechová věc nezbaští. Jakože před tím chodil do koupelny rovnou pod nohy a hrál si u vany. Po tom velkém úleku si šel jakoby stěžovat k fotce mýho člověka, co už tu není. To dokonce dělá i v momentě, kdy třeba telefonuju, skypuju a on se nudí a chce si hrát. Tak nevím, jak to vymyslel.

A odpoledne šel v TV film o Bethovenovi - tom Bernardýnovi a jeho story.
Panečku, naš kuliferdík chytil slinu a příběh sledoval. Jak mně mrzí, že to neumím přeložit . On si s nima v té TV povídal a komentoval, štěkal- mohla jsem se umlátit smíchy. Myslela jsem, že jdeme ven, kdepak, sedl si na nejvyšší místo a sledoval hafany. Večer obdoba u zpráv, kde ukazovaly medvědici, jak zachraňovala mládě ze sítě.

Dagmar
člen

# Zasláno: 30.7.2010 21:27 
Odpovědět 

Tak to je zajímavé, protože na psy v televizi nereagují všichni psi.
Naše Ebi se vždy postaví na zadní, čumákem na televizi a štěká - zatímco Barušku nechává nějaké štěkání v televizi naprosto chladnou, ta se nevzrušuje.

Věra
člen

# Zasláno: 1.8.2010 11:57 
Odpovědět 

Jsou ty dušičky zvířecí zajímavé a nejspíše různé jako u lidí?
Tenhle můj dareba už se viděl s dětma, co k nim chodím. No to byl rumraj.
Asi se fakt,že se měním, dříve bych přinejmenším z takové situace asi utekla nebo to asi suše komentovala. Tady jsem to musela řídit a korigovat a tak nezbylo, než se u toho bavit a neztratit kontrolu.
Holčina je podšívka s dosti plným 8. domem a tak přesně tak jela. No a pejsek se chytil a už to jučelo. Hošík se trošku bojí; vlastně oni oba akorát sestřička se mocně snaží to ovládnout a strhnout body na svou stranu.
Bráška se taky snažil ale tak opatrněji, moudřeji, mužsky, ségra ječela a pištěla ale troufale ho nabuzovala a provokovala.
Nakonec se to zvládlo, hošíkovi jsem půjčila vodítko, aby získal pocit
svrchovanosti a zvládl strach. Holčinu nezbývalo, než ukáznit a ukázat jí, kde přešlapuje a zhoršuje celé divadlo. Velmi nerada to slyšela.
Teď už jsou kamarádi ale s respektem k tomu čtyřnohýmu cvrčkovi.
Nicméně slečna mi to "oplatila" protože v čase kdy pejsek oddechoval a děti se měly brát ke spaní, ona mazaně jakoby náhodou hafíka probudila a postarala se opět o rozruch a odklad jít do postele. Je to fikaná malá manipulátorka, která potřebuje pocit, že nic bez její režie nepůjde.
Bráška má asi strach abych nepřestala chodit, takže se snaží setřít a smířit všechno sestřino neposlušnictví. Cítím, jak mně ujišťuje o tom, že mně má rád a nechce o mně přijít. Neviděla jsem je 14 dní a velice vyrostly a vyspěly. Doufám, že ten můj hafánek tak rychle neporoste.

Zkusila jsem jatýrka s rýží a filé přidat k jeho suché stravě. Zdá se mi, že málo pije. Snažím se to míchat ale prý bacha bacha aby nezačal odmítat
suchou. Dneska se snažil se mnou snídat borůvkový jogurt. Je zvědavý
jako čertík. V další chvíli něžňounký a měkoulinký, přímo vláčný. Jsem poškrábaná jako zahradník v růžích, tak se zabere do hry, že se nedá odradit, prcek. Všimla jsem si jak mazaně umí konstruovat kulišárny a zkouší mně. Včera chodil krást botičky dětí a zkoušel jak si toho všimnu, prostě kulišil. Je to malý dareba a koumák.

Na procházce chodím stínem a tak vlastně pěknou a šťavnatou travičkou
s bylinkama, to mu moc voní a tak si to užívá, válí se v tom a chladí se. Stíhá mravenečky, honí motýlky a mušky. Potkává děti a zdaleka je registruje a pak se nedá odtrhnout od nich. Tuhle mu nějaký veelikánský pitbul dělal opatrovnici a mohl se z něj zbláznit a já zase z něho.
Prolézá trávy a nabalený příchytnými semínky se noří zase zpět.
Ukazňuju ho večer omýváním po těch dobrodružstvích a on zase oplácí mou troufalost šíleným vytřásáním vody z kožíšku a setrvačníkovým během po bytě. Ovšem, kamkoliv se hnu, všude za mnou a to neva ani když spí. Vlastně asi nespí, hlídá se zavřenýma očkama, truhlík jeden milovaný.

Jo a TV teda už zabral do možných kratochvílí, jen si dost vybírá. Umí podchytit napínavost děje a sledovat to i s komentářem. Můžu se uválet smíchy i obdivem. V minulém životě byl asi kritikem umění

Věra
člen

# Zasláno: 3.8.2010 11:43 
Odpovědět 

Dagmar, pejsek reaguje na TV i v momentě, kdy nejde o psy a zvířata.
Dneska dopoledne šel na TV2 nějaký program, kde šlo o oběti germánského kmene, pohřbívání do rašeliny a nález uchovaných těl. Taky o uctívání a prosby za úrodu. No tak to bylo něco, mohl si utrhat plíčka a ta výhružnost, se kterou reagoval na hrůzné téma....
V neděli reagoval vytrvale na Ptáky v trní a stádo ovcí a herce na koni, jejda, mohl se zbláznit a vypadalo to, že je napomíná, běhal při tom po pokoji, jakoby to stádo "zpracovával" a naháněl. Reaguje i na podbarvující hudbu v pořadech a na některé reklamy. Je to síla sledovat toho drobka a jeho nápady a reakce.

Věra
člen

# Zasláno: 3.8.2010 11:43  - Změnil/a: Věra
Odpovědět 

- ukázalo se to 2x - sorry!

Iva
člen

# Zasláno: 4.8.2010 10:23  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Věra

Věro, tak hlavně nezapomeň mu dát pásku na oči až půjde nějaký pořad mládeži nepřístupný Koukám, že je dost vnímavý a inteligentní ale na některé věci má skutečně čas až po psích patnáctinách Takové ty Dívky od vedle a podobné sexy kousky bych ho dívat rozhodně nenechala

A jsem fakt zvědavá jak budeš odolávat až bude vzpínat pacičky po tabulce čokolády například zda budeš skutečně tak zásadová jak si mě radila s mým králíčkem

Dagmar
člen

# Zasláno: 4.8.2010 21:57 
Odpovědět 

Iva
tak to jsem na Věrku zvědavá také...
Věru víš o tom, že čokoláda je pro psy velmi nebezpečná?

Angela
člen

# Zasláno: 5.8.2010 08:24  - Změnil/a: Angela
Odpovědět 

Já přidám důvod... Neboť to vím od mala, že psíci čokoládu nesmí a že by mohli umřít, ale vlastně jsem ani něvěla proč :-)
Tak jsem si to teď vyhledala a Vám přidávám...
http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2005080023

Dagmar
člen

# Zasláno: 5.8.2010 22:20 
Odpovědět 

Angela

Věra
člen

# Zasláno: 6.8.2010 13:48 
Odpovědět 

Aha a kdo teďka chodí s"příslovečným prknem"?
No jóóó Ivuna naše, hele a žije, vedra nám ji v lesích neschvátila
To je fajn, Ivu, teďka mi to můžeš všechno vrátit a připomenout. No to mi věř, že odolávat těm kukadlům a pacinkám není jednoduchý.. ale nechci aby dopadl jako já a nebo lidi vůbec. Naštěstí nejsem čoko-typ
Co neodolám, abych mu dala jen to suché ale kupodivu, oproti sobě - jemu ráda uvařím. Takže nesolené, vařené a nebo na páře - rýžičku s mrkví, rybku, masko bílé i hovězí. Přidávám jen provensálské koření do vývaru - voní a jsou to bylinky. Pije převařenou a vystydlou vodu.
Jede po tom. Z talíře mu dávat nechci. Furt si myslím totéž, že by to jemu ublížilo; mně by to vystavovalo zvýšené útratě na veterině a na to fakt nezůstává. Musíme být preventivní, vnímaví a opatrní ale dostane všechno dobré a nutné co mu patří.
Docela se těším, až povyroste a budeme moci chodit na vycházky do Prahy a po zahradách, na Vyšehrad a podobně. Zatím do parků za jinými hafany nesmí ale nebojí se jich, docela zvědavě se snaží kamarádit.
Tuhle jsme večer potkali pár se stejně starou "ričbečkou", no to bylo něco...

Na veterině už jsme včera byli, pan MVDr. byl moc milý. Pejsek zlobikoval a dováděl, jinému dr., který cosi vážil - přivažoval na váze tlapkama a svou zvědavou čufinkou. Náš pan.dr. se smál a říkal, že by to raději zvážil ještě jednou - bez asistence. Oba si s ním hráli a mazlili se, všem se líbil.
Dostali jsme pokyny, že kulturu u stolu a po 2 hodinách malinko baštit - tak to se panička chytila za svůj nos, páč se musí učit s pejskem . No je to jistě taky učitel, všechno odstranit, uklidit z dosahu, nadsadit čas abychom vůbec kam došli s tím jeho SMSkováním na každém rohu, jistě je to další posun s prckem. "
Ričbečka" ježíši to teda vypadá foneticky. No to bylo k zulíbání dvě takováhle štěňátka, ona dlouhá a neohrabaňounká s těma velikýma pacinama a tenhle malikatý, podnikavý a živý čerťásek. Nemohli jsme se ani rozloučit, nasmáli jsme se jak blbli na trávě a jak byli na sebe zvědaví....tolik něhy od nich ale i páníčků, na jedné hromadě . Mladí se smáli i tomu jak ta štěňátka změní člověka. Pán, prý do teď tak trochu "metrosexuál" a přísný, najednou zlom a je z něj taťula štěňátka. To fakt jednoho naplní takovým blahem, něhou a takovou radostí. Šmudlík lítá na řemínku, čuchá a ssaje ty pachy a raduje se, běžká s proudem vzduchu o závod. Je tak krásný a roztomilý, že ho furt všichni hladí. Už jsem se rozhodla, že hodím hranici, protože se ještě nemůže koupat a když se mazlím já a spí se mnou v posteli, nechci se mazlit se všema těma "rukama" co na něj sahají. Tak smí jen děti a někdo málo, kdo to potřebuje pro dušinku svoji.
Takový malý andílko-čertík! Teta celá poškrábaná, okousaná ale furt obéza
Pak doktor se smál a říkal, že "podvozek" a čufinu zvědavou mu mýt smím
i když on asi jásat nebude, nezbeda.
Pro mně je to velký podiv v tom, jak se veteriář láskyplně chová ke "klientovi v kožíšku" oproti "lidským doktorům" - kde jde o jiné věci

Takže, panička se snaží sekat dobrotu a vede zdravý režim pro hafíka a
snaží se i pro sebe. Bertin zlobí, jásá, kousinká a podšívkuje.
čoko nedostane a to ani za nic , uzeninu a šunku jakbysmet.
Snažím se ani nedát těstoviny a podobný ble ble z lidských manýr a stolových dobrot.

AHA a dotaz prosím. Je k čemu tzv. obojek proti štěkání a vytí?
O co tam jde?

A co je elektronický plot - jde to využít i v rámci bytu? Není to nějaké fuj fuj? Nevím jak zabezpečit jeho pobyt doma v čase mé nepřítomnosti
jelikož i v chodbě je šňůra, kterou nevím jak přetáhnout.

Čumáček je podnikavý až hrůza pomyslet, včera překvapil a dostal se přeskokem z gauče na záměrně daleko odstavenou otoč. židli a vysokou 75 cm, šups a už úřadoval u PC, kde se viděl na ploše i s bráškou a hafal...
Hernajz, příště bude psát asi na forum už sám.

Večer byla v TV zprávách myslím šťěňátka bulterieří, jejda, to bylo štěkotu, všichni to věděli.

Věra
člen

# Zasláno: 6.8.2010 19:20 
Odpovědět 

Iva
Ivuli - teď jsem si vzpoměla na ty pořady v TV. Cha cha cha,
tak na to tetka nekouká, strejda zaměřený na tento typ vysílání taky neohrozí. Spíš si říkám, aby on - chlapeček, nekazil mně . Teda běda, jestli mu přijdu na telefonáty na podobné linky.
Člověče, právě odpoledne si uvědomuju, jak bude důležité zabezpečit i okna v poschodí, on je fakt důsledně vynalézavý a okamžitě přelstí všechny kroky a nápady a s radostí to předvede v mžiku a sedí a čučí a " vysmívá se" - no a teď si babo poraď, co, co vymyslíš- he?

Nevíš čím to je, že vždy okolo 18. hodiny začne "šílet" a děsně lítat po bytě? Trapem fakt skoro lítá, zavazí sám sobě a tak dělá kotrmelce, ušiska mu vlají a výraz skoro bláznivý, očiska planou

Dagmar
člen

# Zasláno: 6.8.2010 20:11  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

Věra
věru na obojek proti štěkání zapomeň, pejsek dostává impulzy a tak se odnaučuje štěkat,na elektrický plot zapomeň také.Všechno se dá postupně naučit.
Ze začátku mu vyčleň nějaké místo v bytě když budeš odcházet, třeba předsíň a nenech ho běhat po celém bytě, v tomhle věku jsou šňůry a podobné věci nebezpečné.
Všechno se dá naučit, doufám, že už ho po deseti minutách učíš, že má zůstat sám - musíš od útlého věku - nebo ti potom bude celé dopoledne výt.
Píšeš že s tebou chodí do koupelny, na záchod - tak to zkus ho zavřít v kuchyni nebo někde a řekni ....zůstaň...a až se z koupelny vrátíš hodně chval a dej mu mlsku ...já když chválím říkám...šikovná... a oni už se olizují že něco dostanou.

Iva
člen

# Zasláno: 6.8.2010 21:26  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Věra

Věruš, tak s povděkem jsem přijala, že též rozmazluješ své zvířátko neb ho necháváš spát ve své postýlce My jsme taky nikdy nezvládli to malinké ubohé a sladké štěňátko odtržené od své maminky a tedy i něhy nechat spát samotné tedy mimo naší postel:-).
I když tím si na sebe pleteš první bič, který pak může právě vyústit i v ty problémy se štěkáním a podobně.
Ale jak to tedy udělat, když má mít člověk zároveň se zvířátkem citový kontakt a za druhé dodržovat kázeň to doteď netuším a myslím, že to není řešitelný.

My jsme pak byli se všemi svými pejsky citově spjatí a pak se ale právě stávalo, že pejsci nesli špatně samotu, když pak přišla doba, že museli zůstávat déle sami než byli předtím zvyklí a tak.

S jezevčicí Betty, Betynkou to bylo, když jsem se rozvedla a už teda jsme se trochu nestřídali s manželem a pak i dcerou, že byl přeci jen více někdo doma.Nesla to hodně těžce asi už proto, že jezevčíci jsou inteligentní a potřebují tedy nějaké vjemy, impulsy a ne jen tu nudu o samotě.

A rozhodně asi neudělej tu chybu jako jsme udělali my, když byla ta jezevčička ani ne rok stará, tak jsme jeli na dovolenou do Jugoslávie, kam tenkrát nemohla a dali jsme jí k její sestřičce a do domku na těch 14 dní.Mysleli jsme že to ponese dobře ale ona steskem div neumřela - asi myslela, že jsme jí navždy opustili.Už bych žádnému zvířátku takový strašný stres nechtěla způsobit, vůbec těch 14 dní pomalu nejedla a když jsem jí pak uviděla tak jsem brečela.

A jezevčík Jerry, tak tomu se zas rozpadla smečka když se rozvedla dcera a to nesl taky těžce a pak právě aby nebyl sám, když dcera je v práci tak jej dala dcera ke mě (to už byl v podstatě starší psí pán) a když jsem pak musela chodit taky do práce tak právě si v domě stěžovali, že celý den štěká. Tak jsem zakoupila ten protištěkací náramek,(obojek), který je mimochodem pěkně drahý a výsledek byl, že tedy štěkal cca o desetinu méně nicméně to bylo prostě neustálý štěkání stejně a ještě to určitě nebylo vůbec vhodný dostávat ty elektrický impulzy do těla.

Takže souhlasím v tomhle s Dagmar. Je to k ničemu

Iva
člen

# Zasláno: 6.8.2010 21:35 
Odpovědět 

Jo on vlastně přestal štěkat, protože jak se mu při štěkání chvěl hrtan tak právě dostal ten elektrický impulz (teda elektrickou ránu, pořádnou šlupku přesně) ale že to byl inteligentní jezevčík tak prostě začal nepřetržitě výt, protože při vytí se ten hrtan nechvěje.....

Dagmar
člen

# Zasláno: 6.8.2010 22:02 
Odpovědět 

Když pejska naučíš hned od mala, na to, že bude třeba celé dopoledne sám, je to v pohodě, nechybíš mu, protože celé dopoledne prospí.Pokud je zvyklý, nestresuje se, protože ví, že se vrátíš.

Iva
člen

# Zasláno: 6.8.2010 22:07 
Odpovědět 

Souhlasím. U nás to bylo taky zaviněný (aspoň si to já myslím) tím, že se těm pejskům vždycky tím rozvodem rozpadla smečka. A že pak měli (domnívám se) strach, že se jim pak vypaří další člen smečky a pak i ten poslední a zůstanou úplně sami

Tak že měli čím dál menší odolnost proti jakékoliv samotě.

Milan Zahradník

# Zasláno: 7.8.2010 13:37 
Odpovědět 

Myslím, že zvířátka tak nepřemýšlí.

Iva
člen

# Zasláno: 7.8.2010 14:30 
Odpovědět 

Milan Zahradník

Tak to jsem si taky myslela. Když jsme třeba nechávali toho pejska na těch 14 dní u někoho jiného. Tak to mě ale prosím tě vysvětli čím to bylo?

Dali jsme jí k paní, s kterou se znala jak původní majitelka pejsků, tak můj manžel, ta paní si vzala štěňátko - její sestřičku a dokonce tam párkrát byla (byli jsme) na návštěvě. Na rozdíl od našeho paneláku měla ta paní krásný domek u Prahy se zahrádkou a bydlela nedaleko domku, kde se ta Betty narodila.
Paní i její manžel byli hodní lidé. Ta její sestřička- štěně také, snad jen taková pomalejší.

Přesto cca po 2 dnech ten psík přestal žrát, začal být úplně apatický a tak dále. Trvalo mě nejméně týden, dva než se jakžtakž vzpamatoval. A pak se nechtěl vzdálit ani na krok.

Tak jak podle tebe ten psík přemýšlel???

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Babinec / Pejsci