Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Babinec / ISLAND
Autor Zpráva
dobramysl
člen

# Zasláno: 9.11.2009 17:46 
Odpovědět 

Ahojte všichni, tak jsem tady s povídáním o Islandu...tedy koho to zajímá .

V červenci jsme se s Adélkou vydaly letadlem do této země, využily jsme cestování z Krakowa, kde se nám podařilo sehnat letenky za slušnou cenu. A hlavně bez mezipřistání, takže odpadla starost, jestli se nám podaří stihnout přesednout apod. Samozřejmě tato země nepatří do levné kategorie, tak jsme se snažily ušetřit, na čem se dalo
Velice draho vychází na Islandu ubytování, od 1 000kč nahoru na jednu noc (třeba lůžko ve škole bez povlečení, v hotelu se jedna noc vyšplná daleko výše).
Využily jsme kamarády, kteří tam pracují na stavbě opery a vysoké školy(v Reykjavíku) a spaly u nich.

Projely jsme jihozápad ostrova, hlavní město Reykjavík, které je opravdu kouzelné,vodopády Gullfoss (zlatý vodopád),Glymur, gejzíry- např. Strokkur, termální koupaliště, tektonické desky - eprovpská a americká, termální koupaliště (ta vycházejí na výbornou cenu, třeba dětské vstupné, což ještě Adélka byla - za 17 kč). Výjimkou byla Modrá laguna, kde stojí vstupné na ososbu 700Kč.
Mimo jiné jsem taky navštívily národní park Tingvellir, kde byl 1. parlament na světě nebo geotermální elektrárnu Nesjavellir. Island má své duchovní centrum ve Skálholtu (bývalé sídlo biskupa), množství lávových polí, oblastí sirných geotermálních polí (Seltún- Krýsuvík).
To pro začátek stačí, posílám odkaz na bezva stránky, kde je množství nádherných obrázků.Mrkněte.

http://www.photoguide.cz/island-fotogalerie/

Dáša mi slíbila, že sem vloží nějaké moje fotky ., tak bych vám později popsala, odkud jsou.

Lenka

Věra
člen

# Zasláno: 10.11.2009 23:31 
Odpovědět 

Ty jodobramysl Ty jsi ale mamka cestovatelka a Adélka musí být prímová holka, hodná, když si zaslouží takový výlet. O takovém vztahu matky a dcery se mi může jenom zdát. Naše máma nevytáhne paty za barák, cestu ke svým tetám za humna mi slibovala celý život a dostala jsem se tam až po jejich 60tých narozenínách na kolech, když se chtěla
štrejchnout před mým partnerem, který byl o krapet starší než ona. Hm a najednou to šlo; smůla ale - tety už byla samože hoooodně dlouho na jiném světě. Nikdy se mnou, s náma dětma, nebyla ani v divadle, na koncertě ba ani v kině ne. To bude asi tím Saturn konj. Luna ve Střelci a 6. domě....
To ty budeš mít asi hodně jinak, viď?

dobramysl
člen

# Zasláno: 10.11.2009 23:47 
Odpovědět 

Věra
Jj, máme spolu hezký vztah, i když ona je štír- šílený bordelář a já jsem panna, která má ráda uklizeno....to máš potom vidět, jak to doma jiskří na všechny strany

Dobrou noc ,Lenka

Dagmar
člen

# Zasláno: 11.11.2009 22:37 
Odpovědět 

to musela být moc hezká dovolená

Milan Zahradník

# Zasláno: 12.11.2009 06:29 
Odpovědět 

dobramysl

dobramysl
člen

# Zasláno: 12.11.2009 19:07 
Odpovědět 

Ahoj Dášo a Milane, taky vás moc zdravím a ráda vás vidím....doufám, že se vám daří dobře, já jsem včera byla na výborném koncertě Lenky Filipové a kromě starých hitovek zazněly výborné irské písničky, jednu dokonce zpívala keltským jazykem .

Dášo, prosím tě, dorazily ti ty fotky z Islandu? Posílala jsem ti je z mejlové adresy dobramysl@seznam.cz

Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Babinec / ISLAND