Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Různé / Promluvy a monology ...
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
dula

# Zasláno: 22.4.2010 11:38 
Odpovědět 

... mluvit jde zatím jen v mysli, tak alespoň tak ...

http://www.youtube.com/watch?v=AjFbpd3waSU

dula

# Zasláno: 22.4.2010 11:41 
Odpovědět 

... o svobodě duše ...

http://www.youtube.com/watch?v=oAbdisJC01Y&feature =related

Saturn opozice Saturn, mimo jiné, je totiž síla ... :-)

dula

# Zasláno: 7.5.2010 19:44 
Odpovědět 

Hodně se děje, vně i uvnitř. Delší čas, tak asi už půl roku. A v mnoha směrech. Síly jsem vždy držela na uzdě, jsou nějak nezměrné a šokující pro mne samotnou, když na ně někdy v minulosti náhodou došlo a když pak přijde čas, kdy je člověk potřebuje, těžko jich dohledat. Asi daň za ta zadržování. Také mám dojem, že vyčerpávalo i samo to kočírování vnitřních energií.

Moc věcí se mění, prvně v životě jsem z vlastního a klidového rozvážení podala výpověď v práci. Nesmutním kvůli tomu a cestou z pošty jsem si poseděla v parku u fontány. Koukajíc mezi stromy na nebe jsem vnímala obrovský pocit svobody. Dříve nepoznaný.

Nějaký čas mne zaměstnává hledání nové a také kroky vedoucí k vlastní samostatnosti a svobodě. Rvu se prostě za svý práva. Taky přemýšlím o vlastních pocitech - nějak se cítím akčnější, furt si plánuju nějakou činnost.

Učím se kreslit tužkou a uhlem, přestože jsem to nikdy nedělala a vždy velmi obdivovala. Do této aktivity mne mrštila jedna hodně zajímavá kniha o kreslení, kterou jsem velmi výhodně zakoupila. Dcera v minulosti prošla kurzem a vytvořila pár suprových portrétů. Tak nějak tam vidím užitečný směr pro vlastní vyjádření sebe sama. Jestli ty blíženecký ruce potřebují cosi konat, tak tohle se jim dost líbí.

Vydolovala jsem taky kytaru z dětství a přemýšlím, zdali bych jednou zmáknula taky třeba nějakou tu hudební textařinu - vidím zde značnou díru na trhu... no, na fórech samozřejmě také, i když ta nejsou tržní ale ... :-)) No a poslouchám rock - dává mi spoustu sil, ten melodický tedy. Asi tu bude nějaká ta rocková inklinace díky niterní rozervanosti, tolik typické u všech rockových bytostí.

Malounko víc mluvím s lidmi, i když zase tady míň. :-)

Aktuální vnitřní pocity bych nastínila v níže uloženém odkaze. Ty byly dlouhodobé, zde, ale dnes a včera nějak víc v duchu toho závěru, a proto jsem včera klip vyhledala. Tedy vnímán jako realitě se přibližující, však již s veselou myslí a dobráckým úsměvem...
:-)

http://www.youtube.com/watch?v=qHTdONXvGe0&feature =related

radkas
člen

# Zasláno: 7.5.2010 21:07 
Odpovědět 

Pekne.
Jo, jo, rock je moc fajn.

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 7.5.2010 21:24 
Odpovědět 

Citát z Universalie [Aš 4.8]:

"Kdo je to ten a ten,
jenž pro boha svého
takto se nazývá?
A kdo je ten a ten,
jenž pro boha jiného
jinak se nazývá?
To vše je jen jméno pro ty,
kdož mají náboženství
namísto víry!"

dula

# Zasláno: 8.5.2010 13:02 
Odpovědět 

O skrytých silách

Stále se mi teď honí hlavou ta zmíněná, ukrývaná a slisovaná energie. Jako že z ní mám strach a stále se ji snažím hlídat a kontrolovat ve chvílích krizí a šokujících událostí. V mysli jsem náhle hodně zpět, když pátrám po tom,kde jsem ji v sobě potkala prvně a s úžasem i obavou si ji uvědomila.

Jenže jak říci či sdělit a nezískat tím označení člověka, prahnoucím po lítosti a skrze ní manipulujícím.Že nativní horoskop naznačuje sklony k manipulacím s okolím vím už spoustu let díky vlastním zkoumáním, která si už dlouhý čas astrologicky a laicky dělám. Takže vím li o nějakém neblahém předpokladu a nechci ho činit, kontroluji jej a každý jeho vědomý projev. Otázkou je, rozpoznám li dobře a včas i ten projev nevědomý. Vzejde li pak třeba nějaký problém či konflikt v životě, vím, jaká má reakce se obecně dá předpokládat a já ji prostě neudělám. Podlost tedy neoplatím podlostí, krádež neoplatím krádeží nebo podraz podrazem ...
Příklady jsou uvedeny spíše v mechanismu obranném, ty bývají většinové, protože ty opačné a agresivní, ty jež konflikty iniciují, tak ty zase nebývají mojí doménou.
Z tohoto hlediska se cítím pod vlivem silné sebekontroly a také dobře vnímám, že ona vysiluje, ale nějak cítím tu nutnost neubližovat, cítím ji víc, nežli nutnost neubližovat sobě.

Jenže ty tlaky, že něco je špatně cítím rok od roku stále zřetelněji.Proto si hledám cestu, jak z toho ven. V knihách, internetu i v diskusních fórech. Moudrá slova a dobré vztahy mezi lidmi mi přinášejí klid a sílu, agresivní projevy pak velký duševní neklid a zmatek, no a smutek mezi lidmi zase obrovský strach z upadnutí do smutku a bolesti, kterého je v nitru tolik. Z těch depresivních úseků se pak dlouho a těžko dostávám, neb činím tak vždycky jen vlastními silami a proto se jim snažím utéci, jak jen to jde. Někdy jim uteču a někdy mne prostě doženou. Tyto stavy ale neřeším pomocí chemických léků, to bylo pouze jedenkrát, po jistém celkovém kolapsu organismu v roce 2005, způsobeným dlouhodobým tlakem v zaměstnání a dost těžko jsem to snášela. Řeším to ale pomocí bylin a bylinných preparátů. Je to vše daleko pomalejší a zdlouhavější, ale zase šetrnější, čehož si cením nejvíc.

Když se pak vrátím zpět k těm vnitřním silám, podařilo se mi dostat se až do svých 16 let, no jo, hm .... Myslela jsem popsat událost, ale nejde to detailně. Není to ani účel, ani se to sem myslím nehodí...... Při jednom návratu domů z internátu jsem tvrdě zakročila vůči běsnící mámě, která tloukla bráchu hlava nehlava, natlačeného do kouta malé chodby šňůrou od remosky. Vstoupila jsem do zóny jejího rozzuřeného švihu vůči němu a vyrvala jí holou rukou tu šňůru z ruky. Nevím, jak jsem dokázala v ten moment ovládnout tu moji vnitřní sílu, která tak šíleně moc chtěla zbít ten běsnící protějšek. Nejde to dát do slov, která by vystihla vše, co se v ten moment niterně odehrávalo. Vší silou jsem mrštila tou šňůrou o zem a na bráchu jen křičela – jdi odtud ... jdi do pokoje ..
Pak se situace uklidnila, spíše ale tím šokem všech.Cítila jsem ale cosi, mezi mnou a mámou. Něco se objevilo, nevím co, ale zvýšilo to tehdy mnohonásobně moji obezřetnost vůči ní a také strach o bráchu, když jsem ne škole a přes týden na intru. Dokonce jsem tenráte uvažovala, jak zařídit, aby byl v klidu v dětském domově. Za rok pak šel i on na internát a já byla klidnější.

V pozdějších letech jsem pak měla hodně podivný sen. To už jsem žila po několik let svůj vlastní rodinný život. V tom snu se odehrával jakýsi souboj na život a na smrt. Byl mezi mnou a mojí mámou. Detaily, průběh ani výsledek toho děje neznám, přesto to ale byla jakási noční nezapomenutelná můra.
Máma je Býk + asc. Beran, já Blíženec + asc. Štír, brácha Rak + asc. Beran a táta Kozoroh.

Nikdy nechci posuzovat a hodnotit, která z nás dvou disponuje větší vnitřní silou, každopádně se té svojí i té její bojím. Co si ale uvědomuji fakt zřetelně je, že vím, jak vypadají ty síly, které nikdy nechci mít.

Vím, že je nutné mluvit, ale ono to v nitru volá a chce ven jedno přes druhé. A jak se tak snaží, tak ta tlačenice se vždycky nějak ucpe v oblasti krku. Já chtěla jen zkusit něco říct. Něco v tom smyslu, že jsem daleka systematického vyhledávání povyražení či zábav. Že jakkoliv někdy blbnu, přesto hledám především tu svoji cestu. No a taky, že se ráda i toulám a sním a někdy trochu bloudím, někdy i víc a že to prostě vím.

Já jsem se asi rozepsala, víc, než jsem počítala a tak prosím o brzký výmaz těchto řádků.

Věra
člen

# Zasláno: 8.5.2010 16:02 
Odpovědět 

dula

Není důležité, kdo disponuje čím a větším....poměřovat se v čem? proč?

Důležité je a tím lze i disponovat - kdo tu sílu zvládne, ovládne ale nepotlačí.
Tedy zpracování a výsledek je důležitý (kozoroží úkol).
Neztratit při tom ale cit a vnímavost (račí kvalita), uchovat ji a s citem a vnímavostí užívat onu zpracovanou "sílu" - jemnou a účinnou (to vnímám jako účinné spojení račí/ kozoroží osy.
Vytrvale (Býk) se snažit o p r o m ě n u (Štír) hrubého a netesaného , živočišného pocitu sil, držet je ve vědomě vymezených limitech, vyživovat láskou a být si vědoma svých kvalit, vědoma - že láska vychovává a vyživuje, chrání i proměňuje a to nás samotné i naše děti a okolí;
tím nemít důvod podléhat frustraci a napětí, nepotřeba potom vybíjet se podlým, skrytým či otevřeným útokem - oko za oko a kloktat se v pasti nezvládnutých protikladů síly a moci. To by šlo o přílišné podléhání nezralosti, přetahování a nezvládnutí oné hry objektivního vhledu a nakládání - vlastně sdílení energií (na ose Býk x Štír, potenc. 2.d. mé-dané a 8.d. -s jinými sdílené).

Docela ti rozumím, obdobné síly se ukazují leckde a leckoho poplaší, kdo pozoruje, vidí a pamatuje si nehezké, bolestné prožitky. Často se pak zaříká, že to už nikdy a utíká, kličkuje...ale pokud nezpracuje a nepochopí vyšší formu jako východisko, neuteče nikam, před výbavou, kterou dostal
do vínku...před kulisou, kterou už zná...Řešení je v nás, v ochotě upusit od touhy vrátit to, oplatit... v pochopení, že hrubá síla s "ohlávkou" kultivovaného vedení láskou a nadhledem zkrotne a dokáže odtáhnout mnohý náklad minulosti ke zpracování = "otesání" v laskavé snaze odevzdat výsledek pro zralejší prožitek, účel i třeba obdiv - nikoliv pompu.

Tys dostala spolu s bratrem "cosi" frustrovaného, hrubého a neotesaného.
S tím ale soupeřit bez dalších škod nelze. Snad jen nahlédnout do bolestné látky, uvidět čím ta osoba byla tak šílené zatížena a frustrována, rozervána, že se nedokázala chovat jinak než zarputilecky a snad násilně
se vybíjejíc. Ať už to lze nyní pochopit či ne, stejně aby tím jeden netrpěl dál, může jen vynakládat opakovaně snahu dívat se z pohledu oné osoby, která žila v pasti frustrujících energií... a snažit se odpustit a nepokračovat
v tom dál. Snad ani nijak neočekávat, možná ani není už od koho, ale sám za sebe a pro své další bližní a kvalitu sdílení energií s nimi prostě přešaltovat na stranu hlubokého zpracování svých emoc. energií (Štír) a tím regenerovat moc pro vlastní pohyb v životě a uplatnění . Rozpuštěním se zase vrátit k přirozené vnímavosti a laskavosti, k Raku. Vědět tak o citovém spojení s rodovými kořeny; cit, vnímavost - vyživující aspekt mateřských sil jež nese nový potenciál života - novou identitu ale získáme tím, jak proměníme ony síly, city a emoce ve své kvalitě a jak je sdílíme, předáváme a přijímáme s těmi druhými. Neočekávej podrazy a rány, nedávej je ale pamatuj, že i ony se v životě ukáží jakožto zkušenost ke zpracování.

Máma asi nemá zmáknutou vyváženost v Martických a Venušinských
rovinách. Harmonizaci, citlivou reaktivitu v užívání vlastních impulzů.
Působí jako silně instinktivní a nebroušená. Tatínek jako Kozoroh bude asi dosti rezervovaný a nerad řeší, snad že se i nerad projevuje a tady třeba vznikne napětí, byť jde o obě znamení zemní. Kdo neumí a nedokáže
harmonicky vyvažovat, zbrkle reaguje a schytá to ten, kdo bývá po ruce a nebo citlivý. Protože popadnout stejně silného a zarputile reagujícího není
tím očekávaným ventilem pro toho, kdo se touží zbavit jednoduše svého napětí...zraňujícím, násilným a destruktivitu nesoucím výbojem na slabším.

Jako Blíženec máš k dispozici pružnou komunikaci, kumšt k projevení vlastních tvůrčích energií, více radosti z pohybu a výměny. S Ac ve Štíru
je třeba si poradit, aby tě to nepozřívalo v těch temných polohách a emocech; naučilt se vidět ty skryté a neviděné spojitosti, proudy, jejich skryté kvality užít s lehkostí onoho Blíženeckého Slunce v Přítomnosti.
A umět je vyměňovat Máš dobrý vklad - snahu!!! Tak přeju abys našla co potřebuješ, radovala se ze své momentální svobody a rozhodnutí,
potěšíla se s tou fontánkou v parku a modrým nebem nad hlavou, jak jsi tu někde výše psala. A proč zase ta šílená kontrola? Než jsem to dopsala, je tu změna v textu a prosba o výmaz? Tak se tím přestaň tolik zabývat a
unavovat. Prostě dýchej volně, napsalas to, protože to muselo ven! Je to venku. Veškeré křečování je potlačování, tak tak netlač ani na sebe ani
na sebekontrolu, maximalistko! Uvolni to. Protože potom to bude jen o teorii šedivé a ty nechceš přeci ustrnout na teoriích a sebepopírání.
Pokud to chápu, je třeba najít odvahu zmapovat a přiznat si energie a archetypy. za nic se nestydět a nekritizovat nebýt sama sobě inkvizicí.
Určit si jinou vědomou cestu a filosofii a cvičit se v tom budeš stejně celý život... to je úkol na cestu a na ní stoupáme i klesáme, zvedáme se a zase pokračujeme. Nádech, výdech a bude dobře V jakém st. máš Sluníčko
a Ac, pokud to není troufalé narušení promluv a monologů?
Pa, jedna zvědavá !

Věra
člen

# Zasláno: 8.5.2010 16:02 
Odpovědět 

dula

Není důležité, kdo disponuje čím a větším....poměřovat se v čem? proč?

Důležité je a tím lze i disponovat - kdo tu sílu zvládne, ovládne ale nepotlačí.
Tedy zpracování a výsledek je důležitý (kozoroží úkol).
Neztratit při tom ale cit a vnímavost (račí kvalita), uchovat ji a s citem a vnímavostí užívat onu zpracovanou "sílu" - jemnou a účinnou (to vnímám jako účinné spojení račí/ kozoroží osy.
Vytrvale (Býk) se snažit o p r o m ě n u (Štír) hrubého a netesaného , živočišného pocitu sil, držet je ve vědomě vymezených limitech, vyživovat láskou a být si vědoma svých kvalit, vědoma - že láska vychovává a vyživuje, chrání i proměňuje a to nás samotné i naše děti a okolí;
tím nemít důvod podléhat frustraci a napětí, nepotřeba potom vybíjet se podlým, skrytým či otevřeným útokem - oko za oko a kloktat se v pasti nezvládnutých protikladů síly a moci. To by šlo o přílišné podléhání nezralosti, přetahování a nezvládnutí oné hry objektivního vhledu a nakládání - vlastně sdílení energií (na ose Býk x Štír, potenc. 2.d. mé-dané a 8.d. -s jinými sdílené).

Docela ti rozumím, obdobné síly se ukazují leckde a leckoho poplaší, kdo pozoruje, vidí a pamatuje si nehezké, bolestné prožitky. Často se pak zaříká, že to už nikdy a utíká, kličkuje...ale pokud nezpracuje a nepochopí vyšší formu jako východisko, neuteče nikam, před výbavou, kterou dostal
do vínku...před kulisou, kterou už zná...Řešení je v nás, v ochotě upusit od touhy vrátit to, oplatit... v pochopení, že hrubá síla s "ohlávkou" kultivovaného vedení láskou a nadhledem zkrotne a dokáže odtáhnout mnohý náklad minulosti ke zpracování = "otesání" v laskavé snaze odevzdat výsledek pro zralejší prožitek, účel i třeba obdiv - nikoliv pompu.

Tys dostala spolu s bratrem "cosi" frustrovaného, hrubého a neotesaného.
S tím ale soupeřit bez dalších škod nelze. Snad jen nahlédnout do bolestné látky, uvidět čím ta osoba byla tak šílené zatížena a frustrována, rozervána, že se nedokázala chovat jinak než zarputilecky a snad násilně
se vybíjejíc. Ať už to lze nyní pochopit či ne, stejně aby tím jeden netrpěl dál, může jen vynakládat opakovaně snahu dívat se z pohledu oné osoby, která žila v pasti frustrujících energií... a snažit se odpustit a nepokračovat
v tom dál. Snad ani nijak neočekávat, možná ani není už od koho, ale sám za sebe a pro své další bližní a kvalitu sdílení energií s nimi prostě přešaltovat na stranu hlubokého zpracování svých emoc. energií (Štír) a tím regenerovat moc pro vlastní pohyb v životě a uplatnění . Rozpuštěním se zase vrátit k přirozené vnímavosti a laskavosti, k Raku. Vědět tak o citovém spojení s rodovými kořeny; cit, vnímavost - vyživující aspekt mateřských sil jež nese nový potenciál života - novou identitu ale získáme tím, jak proměníme ony síly, city a emoce ve své kvalitě a jak je sdílíme, předáváme a přijímáme s těmi druhými. Neočekávej podrazy a rány, nedávej je ale pamatuj, že i ony se v životě ukáží jakožto zkušenost ke zpracování.

Máma asi nemá zmáknutou vyváženost v Martických a Venušinských
rovinách. Harmonizaci, citlivou reaktivitu v užívání vlastních impulzů.
Působí jako silně instinktivní a nebroušená. Tatínek jako Kozoroh bude asi dosti rezervovaný a nerad řeší, snad že se i nerad projevuje a tady třeba vznikne napětí, byť jde o obě znamení zemní. Kdo neumí a nedokáže
harmonicky vyvažovat, zbrkle reaguje a schytá to ten, kdo bývá po ruce a nebo citlivý. Protože popadnout stejně silného a zarputile reagujícího není
tím očekávaným ventilem pro toho, kdo se touží zbavit jednoduše svého napětí...zraňujícím, násilným a destruktivitu nesoucím výbojem na slabším.

Jako Blíženec máš k dispozici pružnou komunikaci, kumšt k projevení vlastních tvůrčích energií, více radosti z pohybu a výměny. S Ac ve Štíru
je třeba si poradit, aby tě to nepozřívalo v těch temných polohách a emocech; naučilt se vidět ty skryté a neviděné spojitosti, proudy, jejich skryté kvality užít s lehkostí onoho Blíženeckého Slunce v Přítomnosti.
A umět je vyměňovat Máš dobrý vklad - snahu!!! Tak přeju abys našla co potřebuješ, radovala se ze své momentální svobody a rozhodnutí,
potěšíla se s tou fontánkou v parku a modrým nebem nad hlavou, jak jsi tu někde výše psala. A proč zase ta šílená kontrola? Než jsem to dopsala, je tu změna v textu a prosba o výmaz? Tak se tím přestaň tolik zabývat a
unavovat. Prostě dýchej volně, napsalas to, protože to muselo ven! Je to venku. Veškeré křečování je potlačování, tak tak netlač ani na sebe ani
na sebekontrolu, maximalistko! Uvolni to. Protože potom to bude jen o teorii šedivé a ty nechceš přeci ustrnout na teoriích a sebepopírání.
Pokud to chápu, je třeba najít odvahu zmapovat a přiznat si energie a archetypy. za nic se nestydět a nekritizovat nebýt sama sobě inkvizicí.
Určit si jinou vědomou cestu a filosofii a cvičit se v tom budeš stejně celý život... to je úkol na cestu a na ní stoupáme i klesáme, zvedáme se a zase pokračujeme. Nádech, výdech a bude dobře V jakém st. máš Sluníčko
a Ac, pokud to není troufalé narušení promluv a monologů?
Pa, jedna zvědavá !

Věra
člen

# Zasláno: 8.5.2010 16:06 
Odpovědět 

Jejda, tak teďka budu asi prosit Dagmar já o smazání jednoho exempláře, vyjelo to 2x, jednou až dost

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 9.5.2010 13:18 
Odpovědět 

A ta cesta je starší než Stezka.

Modré jehličky, padesát let větru,
a to celé zamrzlé do hřebenů vln.
A viděls někoho na vrcholu ? zeptal se Mistr
Ne, neviděl - řekl mnich.
Tak v tom případě jsi až na vrchol nevylezl - prohlásil Mistr.

Kdybych na vrchol nevylezl, tak jak bych věděl, že tam nikdo nebyl ?
Proč jsi tam chvíli nezůstal- zeptal se Mistr
Rád bych, ale v Indii žije někdo, kdo by to nedovolil
Ten chlápek mi byl podezřelý od první chvíle - řekl Mistr.
( záznamy o Tung - Šanovi )

dula

# Zasláno: 9.5.2010 23:33 
Odpovědět 

Já to Slunce mám na 24,7 Blíženců a ascendent na 23.52 stupni Štíra.

Ono to takové snivé u fontány v parku zase není. I když bych tam byla nejraději teď pořád. Tak jak vždy, když se mi něco děje, děje se ale docela ve všech životních oblastech. Práci měním spíše místně,nežli oborem a to přesunem dost daleko od domova s nutností tamnějšího ubytování. Jednoduše je práce ve větším městě ale s vytržením z dosavadních míst. Nějak jsem před pár měsíci vážila toto rozhodnutí a práci od června naštěstí nalezla,tak do toho jdu.

Je to hodně o obavě z tak rozsáhlé změny, ale zase hledání se zdálo být přece jen klidnější, protože tam práce jednoduše je. Přestože jsem nevěděla, zdali mne zaměstnavatel uvolní tak rychle, jak budu potřebovat. Zdali se vůbec dohodneme. Konflikty přestaly býti únosné, údajně vlivem krize plat o cca 3 000 níž a vyhrožování kolegyni, že nás bude držet celé dva měsíce výpovědní doby, pokud ji dáme. Dokonce jsme platili neexistující manka v provozu. Prostě uměle vytvořená, aby bylo co a proč strnout z platu. S kolegyní jsme dělaly postupně inventury o nočních směnách pro vlastní informaci a zjistily, že lze manko vytvořit od stolu šéfa a jak. A že lze mít mraky zboží mimo skladové účto. Jsem fakt baf ze způsobů tlaků, které člověka nutí, když se člověk bál nějakou změnu včas učinit sám. Saturn 10.dům.

Jak člověk se změnou práce a vlastní aktivitou k té změně otálí a váhá, přiženou se tak šokující zjištění, že přijde odpor tam cokoliv konat. Vždycky se snažím nekoukat do ničeho nikomu příliš , pak vždycky něco objevím.

Podobně jak v tom výše zmiňovaném roce 2005, kdy jsem dělala účetnictví dvou firem jedné rodiny. S.r.o. a fyzická osoba. Ne jen, že jsem se těžko rovnala také s tlaky na různé vyžadované účetní fígle ve prospěch firmy, ale ještě jsem si dovolila odhalit přesun cca 500 000,- Kč z fyz. do s.r.o. Při své tehdejší naivitě jsem ještě i trvala na přesunu peněz zpět. Myslela jsem, že jsou to borci, co neví, co činí.

S tím poměřováním vnitřních sil je to nesmysl, já vím. Bojovat v těchto věcech nechci, tím jsem si jistá. A pak proč takto dumat. Vím to dobře,celá ta léta. Spíš jsem asi chtěla vyjádřit tu obavu, která ze všeho vzešla. Člověk prostě musí porozumět tomu, že si tuhle tůru prostě na vstupu sem vybral. Pak nemůžu chtít přeprat to, co nechci, když jsem sem na svět kvůli tomu šla. Já mám v těch věcech jasno, i když je někdy nešikovně vyjádřím.

Potřebovala bych přijít na kloub tomu, co vedlo k těmto projevům v rodině. Dělám léta genealogii a hledám staré záznamy v matrikách. Zjistila jsem, že otec v několika generacích zpět nebyl znám. Tehdy byla velká pohana a potupa něco takového a asi byly prožitky od okolí velmi zlé. Snad tím se to zlé mohlo kumulovat. Snad jedině tím, ale kdo ví ?

Spíše jsem často dumala nad tím snem, nebyl li on nějakým podvědomým obrazem z minulých životů ?

Zase jsem se pokusila o kontrolu, :-) člověku to dojde, až když mu to někdo řekne. Mám těch věcí k řešení nějak moc. Vím, snad to nějak všechno postupně rozpitvám.

dula

# Zasláno: 9.5.2010 23:58 
Odpovědět 

Vlastně jsem tenhle posun pracovní do většího města zvažovala už asi před dvěma lety. Tehdy mi jedna dobrá duše položila v té věci otázku - máš tu přece rodinu, co je důležitější, rodina a nebo práce. Odpověděla jsem rodina. A v tu chvíli jsem tuhle myšlenku jednoduše škrtla a vlastně zůstávala ve starých pracovních kolejích.

Před dvěma měsíci vyvstal i jeden velký domácí konflikt, kdy jsem si prvně v životě najednou uvědomila, co je to, co mne v takových chvílích zažene do úzkých a co musím spolknout a hromadím. On totiž v tom okamžiku zase bolel krk. Přesně v tu dobu přišlo ono rozhodnutí. Je to teda na mně moc změn. Když jsem občas zahlédla dění v horoskopu, začala se i obávat a přestala se dívat detailně. Občas ještě mrknu, zdali sedí ten Saturn v 10.

Jenže co jsem se rozhodla a začla pracovat na změně ( telefonáty,inzeráty,pohovory,cestování ... ) rozběhla se iniciativa, začal frmol, ale mnou vedený a nějak mi tam v té 10. přestal strašit hlavu. :-)
Mně se zdá, že je tam toho daleko víc a přijde ještě, no , snad to zmáknu všechno, když vidím, že ta iniciativa umí zahnat i strach ze Saturna. Vždycky mám ale obavu něco takového vyslovit :-)

dula

# Zasláno: 10.5.2010 00:02 
Odpovědět 

z s.r.o. do fyzické. :-)) koukám, jak to koním.

Věra
člen

# Zasláno: 10.5.2010 16:49 
Odpovědět 

Měla jsem pocit, z tvého nicku asi, že jsi ve zdravotnictví. Asi špatný předpoklad

Nevím jak jsi stará, tak se špatně usuzuje. Ale co je zajímavé, i já jsem zažila v čase, kdy šel Saturn 10.d. - jistý podraz. Vybalancovala jsem to nějak ale netušila, že jiný na sebe ušiju sama. A to tím, že nebudu umět vyvažovat to, co potřebuje má duše oproti tomu, co jsem dávala své práci.
Bylo to myslím v čase, kdy přecházel TR.Saturn přes mé Sl. v Beranu a v
okamžité návaznosti po smrti partnera. Vlastně jsem znova nastupovala
ale do jiných a nových podmínek, které se vytvořily v čase, kdy jsem o muže doma pečovala až do konce. Změnily se propozice, stěhovalo se na nové prac. a reorganizovalo se vedení. Šups a už jsem vjela do toho, co
se muselo vyvažovat jinak a taky vůči jiným a ještě v mé naprosto zlomově jiné život. situaci. Tak moc jsem přilnula k té práci a ono si toho jiní všimli a ....jedno s druhým a pastičky fungovaly. Zajímavé, jak šéfstvo podobně manipuluje s prostředky i lidmi....tak ti myslím rozumím.

Užíváš Sab.sy? Neznám tvůj horoskop, ale už ty stupně vypovídají až dost.
a krom toho SL. v 7.d. a opo na tvůj AC. Nebylo by tobě třebas líp, být sama sobě šéfem? A nebo se pletu ve všem?

dula

# Zasláno: 10.5.2010 17:06 
Odpovědět 

O zrychleném čase

Zdravotní stránka si v tento čas také přišla na své , a tak je všeho, jak už to tak v těch nepravidelných intervalech bývá, zase najednou a vrchovatě.

Pohybová omezení došla tak daleko, že jsem musela před měsícem vyzkusit posilovnu. No jasně – konečně, furt o tom melu a nikdo neposlouchá.  Pobíhám si zase daleko líp a taky se proto furt usmívám. Ihned za vstupními dveřmi číhá usměvavá starší paní coby personál fitka – už na vás čekám, říká mi hnedka zvesela. Téměř nikdo tam v ten čas nebývá a ona se těší, jak nám to prý ve dvou půjde. Víte, říká mi, já můžu, když tu nikdo není , ale jak se objevíte, jde nám to spolu líp.  Tak přivykám i tomuto rytmu, abych pak v novém působišti zvládla navázat a pokračovat. Nejvíc mě zaujal veslovací trenažér, když už mi to na vodu po dva roky nevyšlo.

Jen ten čas se snad vážně zrychlil. Událost stíhá událost a ty se dějí rychleji, nežli by člověk kdy očekával a to dokonce i klidněji a pohodověji, nežli to bývalo v minulosti. Někdy nelze dobře rozpoznat, jsem li ještě v realitě, nebo už v nějakém filmu. Často hůře vnímám souvislosti, jak rychle vše běží a mění se.
Na druhou stranu je i překvapením daleko větší vnímavost a intuice. Mezi tvrdostí a drsností některého dění září jako malé, větší i největší drahokamy citlivost, citovost a láskyplnost, které nejdou uvidět ani nějak zaznamenat, ale jsou. Někdy se nepovede ihned jejich ryzost pocítit a rozpoznat, když se současně a překotně tolik děje ode všech světových stran. Ale v těch kratičkých oddechových momentech, pak ano.

I partnerské rozmluvy jsou neuvěřitelně klidné, osvobozující a uvolňující. V létě mi bude končit osobní roční vibrace čísla 5 a bylo netušené, jak velkou potřebu vnitřní svobody a uvolnění přinese. A kolik jí dokonce potřebuje a potřebovalo celé rodinné prostředí. Ty vzájemně a klidně vyslovené pocity byly hodně uvolňující a najednou neexistují protihráči ale přátelé.
Podobně to nakonec proběhlo i v končícím zaměstnání a i tam to bylo hodně o svobodě a nesvobodě.

Zase si bez obav a strachů začínám psát myšlenky a pocity. Obdobou býval deníček, který jsem si v těch holčičích letech psávala a ukrývala. Tok sdělení bělavým stránkám ale na sklonku dětství přerušil tvrdý zásah do soukromí, kdy byl rodiči deník nalezen a posměšně komentován. Podobně dopadala zachycená a otevíraná osobní lásková i kamarádská korespondence. Takže touha vytvořit jednou ručně psanou a vlastnoručně kreslenou rodovou kroniku, s popisem událostí a dějů, kterými si předkové prošli, tak ta je možná jistou náhražkou ? :-)

dula

# Zasláno: 10.5.2010 17:23 
Odpovědět 

Věro,

být sama sobě šéfem v životě je věc, či spíše stav, který tuším už nějakých pár let sama v sobě. Ale jestli tuším správně, ty myslíš asi šefovat si v práci. :-)

No, po mateřské dovolené jsem si otevřela malý obchůdek v tehdejším našem domě na předměstí s bylinkami a zdravou výživou a zdravotními potřebami. Cca v roce 1992. Jenže dodavatelé, které jsme tehdy kontaktovali na svých cestách docela daleko až na Moravě, dodávali zboží tím způsobem, že nafutrovali auto až po střechu zbožím, které pak v našem malém městě 9 000 obyv. rozvezli doslova všude. Nápad byl dobrý, díra na trhu tu byla, ale mnoho věcí potřebovalo tehdy se zákazníkem probrat - co a jak a k čemu, což nebývalo v sámoškách. Záhy byly tyto skvosty ležáky na každé prodejně.

Takže tak do dvou let byla prodejna uzavřena, ještě dobře, že se vykryl úvěr.

Také tak někdy přemýšlím, o podnikání , asi ho máš i ty na mysli, jen není zatím nápad. Možná trochu chybí i ta kuráž, když nějaká ta zkušenost byla.

Já na Sab.symboly mrkla , jak jsi se ptala na stupně. Vím, že mají co říct....

Věra
člen

# Zasláno: 10.5.2010 20:20 
Odpovědět 

No viď? Už jen to Sl má cosi sakramensky důležitého v srdci sdělení a o AC už nemluvě, vždyť to i tak skvěle koresponduje s tím vším, co jsi vypověděla. (A ty jsi vyrůstala taky bez otce?)
Tedy tón a směr máš, uzly a domy se znamením přidej, přisol aspekty a myslím, že to vaříš docela dobře. I ta zdravá výživa o tobě a trendech vypovídá sympaticky. Vydávat, zbavovat se a rozpouštět to, co je ve 12.d. a Štíru je samozřejmostí, už jen pro zdravý "provoz" celku. Zakomponuj Plutíka a jeho signace, přihlídni k Saturnu nativnímu se všemi sledovanými atributy a hezky se to zahušťuje. Co Luna ? Dává tomu šmrnc a nebo to sráží ? Podívej jak ti k osvobozování pomohl i ten Uran v Rybách a jak se staví blíže a blíže Beranu, bude tím profilovat cosi nového, co už máš připraveno vlastní iniciativou. To to pěkně vychází. Jsi šikulka.

To víš, rodina a partner vidí, že se budeš muset vzdalovat ohnisku domova, začíná si vážit a uvažovat, co vše se hne jinak...je dobrý, že to přerůstá do přátelského ducha a nevyvíjí se naopak napětí.
Ten Pluto v Koz. tam kde je a jeho Sab.sy. je taky vodítkem i když neústupným a blížící se DH je myslím nevyhnutelným a určujícím smyslem
celé přestavby. Jo, to je režie? Teď, které kameře to dovolíme snímat.

Je mi moc sympatické to tvé podnikání. Ale měla jsi tedy odvahu hluboko na Moravě rozhodout o zdravé výživě, notabene na vesnici - lokalita těžké tradice "dobré české papu " a poctivě omaštěné - to jsi si troufla hodně.
V té době skoro žádná osvěta a málo co tehdejší moravský spotřebitel byl ochoten evidovat a připusit jako po zdravé změně volající, hm to klobouk dolů. Ještě dost vysoké ceny, žádný system a všechno nové a nezvyklé a ještě k tomu "zdravé?". Ti dodavatelé to tedy požehnali, jak se potřebovali vnutit, zviditelnit a hlavně dělat obraty - tak ti vlastně podtrhli
originalitu a přitažlivost pro jinou řadu spotřebitelstva, co?
Trochu ti závidím odvahu a ochotu to risknout.

Já v té době zakopla o rakovinu partnera a totálně bezvýchodnou situaci jsem musela říznout osudově sama.
Začala jsem na konci r.1992 s hladovkou a makrobiotikou a přechod
na zdravý typ výživy s ohledem na typ Ca. Takže pro mně úplná novinka a
bez jakýchkoliv dosavadních znalostí a orientace jsem se rozhodla z hodiny
na hodinu, přes noc stanovila důležité mezníky a kroky a pak už jen šílená víra, důvěra a krok do prázdna s touhou dát všechno v samém závěru....
A hle, ono přišlo to, co nikdo nepředpokládal, nečekal, neuvažoval!!!!
Život se chytil do sítě snažení a zvnitřnělých přání!!! To byl odpal
a motivace, překvápko a dáreček Prozřetelnosti a nádherná odpověď na zoufalou touhu pomoci mu!!!! Tolik ryzí radosti a opravdového pocitu štěstí i když opatrně a rezervovaně přijímaného ale ta ssssííííllllaaa.
Takže už jen pro toto silně rezonuju s tím, co jsi si troufla mezi konzervativci na Moravě (a nic se neboj-pocházím z Hané ).
Zajímavé je i tvé zaměření na genealogii - sympatické, přitažlivé téma.
Příbuzný mého kolegy tomu taky doslova propadl a moloval a skládal
jejich strom rodu. Navíc i v mé rodině se opáklo něco z tvé story - dítě bez otce v r. 1895. Myslím, že ti rozumím až až. Do teďka se to čistí v rysech povah u žen a vztazích....jejda!

dula

# Zasláno: 11.5.2010 20:08 
Odpovědět 

Ano, zdají se být výmluvná obě ta sdělení. I ta symbolová. Dumám nad tím, proč čtu něco docela jiného, než říkám a směřuju. A jsem z toho docela zaražená. Ani nějak nevím teď, co si myslet o tom rozporu a že mi to hlodá v hlavě.
Na jedné straně pocit, že ta vlečená kára je takových rozměrů, že nelze jít jinak,nežli tím směrem,kde náklad a občasný úbytek sil neohrožuje druhé, koneckonců naložil li si ji člověk z vlastního rozhodnutí. Přiklání se tomu snad i dosavadní vývoj. Na straně druhé pak sdílení všeho dění s druhými.Rozumím li tedy správně. Snad tam kdysi vznikl nějaký osobní zákon, který změnil směr dle rozumu a vlastního uvážení. Otázka proč. Teď nevím,míchám li dobrým směrem, spíš rozmlouvám v mysli. Nabízí se novela zákona a nebo zákon zrušit. Já asi zase trochu poztrácela slova teď. Jak jsem překvapená. I Pluto Koz.říká své a Uran Ryby...

Nějak víc jsem se zaměřila na nativ.Saturna, kde stojí cosi o odpovědnosti za problémy,způsobené staršími osobami, což může jedinci činit problémy,dokud to nezastaví. Takže nějak to pátrání a hledání indicií asi přehlušilo vše.

Ne, ne vyrůstala jsem s otcem, jen byl asi možná i trochu uzavřený. Jak kdy teda, mám dobrý dojem z okamžiků, kdy jsme hráli karty,šachy .... ty obzvlášť, protože tam vynikal trpělivostí obdivuhodnou, když už měl jen krále a já ne a ne vymyslet ten mat. :-) Taktiky mi holt nikdy nešly. Jinak hodně býval v práci a méně doma.

Píšeš .... Život se chytil do sítě snažení a zvnitřnělých přání ... je v tom tak hluboká myšlenka, že nad tím také už notnou chvíli přemýšlím .... děkuju.

Díky genealogii a stromu bych ráda znala osudy a události minulosti. A hlavně je zaznamenala. Čím víc odkrývá člověk minulost, zdá se mi, že ona poznaná minulost může mít terapeutický a částečně snad i ozdravný účinek pro nás současníky a jistě i potomky. Ale není to vůbec jednoduché.

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 11.5.2010 20:40 
Odpovědět 

dula
Dobrý večer, máte moc hezké, vysoké vibrace. Možná víte, že by jste mohla léčit, určitě by Vám šla i hypnóza. Proplula jsem pouze kolem, přečetla pár Vašich léčivých slov. Mějte se.

dula

# Zasláno: 13.5.2010 09:25 
Odpovědět 

Někdy se mi zadařilo uhrát i pat, dokonce byl překvapenej, protože šachy hrával v šachovým klubu závodně. Takže ta oblíbená specialita - třetím tahem mat na hru moc dobrý vliv nemývala, prchala jsem od stolu. Tak mě ty tři tahy naučil taky,ale raději jsme hrávali ty partie rozvážnější ...

No a jednou takhle povídá ... MAT !

A jakou měl z toho radost. :-)) No já vlastně taky. Šachy jsme pak uklidili na půdu, už jsme je nepotřebovali. Zúčastnila jsem se totiž záhy turnaje v Člověče nezlob se. Bylo to v tom šachovým klubu. Děcka i dospěláci společně. Šampion turnaje se tam sice našel, co si vyzvedl medaili a postál na stupních vítězů, ale já získala tenkrát nečekanou cenu - cenu o nejklidnějšího hráče. Byl to obrovský pytel všech možných bombónů. Tolik jsem jich tam mohla rozdat, jak moc jich bylo a ještě spoustu donesla domů. To jsem byla tak ve třetí třídě. :-)

Hodně to dalo, už nebylo třeba študovat teorii hry a rozehrané novinové partie šachových velmistrů, tak jak tomu tenkráte bývalo. Člověk si rozehrál tu svoji vlastní. Trochu už přece jen něco věděl a zkusil a také mohl zkusit vyhledat šachové velmistry. :-)

dula

# Zasláno: 13.5.2010 15:54 
Odpovědět 

Pavla Aligova

.... přemýšlím o Vašich slovech. Léčení snad naznačuje osudová sedmička složená z čísel 3+4, o čemž nějaký čas vím. Ale zkušeností mám jen málo. O léčivosti slov jsem neměla tušení vůbec. Děkuji Vám. Také se mějte hezky.

Věra
člen

# Zasláno: 13.5.2010 19:42 
Odpovědět 

dula
Jo, hrabat se v minulosti stojí hodně času, námahy a někdy i dost bosleti.
Je to tak trochu droga,stane se to návykem a pak se stává, že raději saháš k hledání mnulého a utíkáš tak od současného. Koníček se hlásí, jeden se chytí a už to vláčí člověka. Tomu je dobré se ubránit, ohlídat rizikovou hranici.
Jinak je to práce fakt pro trpělivé a bádavé. S astrologickou dedukcí může přinést mnoho objevného pro rodinu i celkové zmoudření a vhled do života obecně. Jistý rytmus opakování a vlekoucí se červená nit...zátěž, která v jednotlivých osudech píše rodové ságy.
Je to bezedná studnice, co?

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 13.5.2010 20:07 
Odpovědět 

dula

Psaním si spouštíte samoléčbu. Vibrace Vašich slov rezonuje s (pod) vědomím čtenáře a pokud najde v jeho (pod)vědomí odezvu, je čtenář schopen pochopit obsah, energetickou úroveň Vašich slov a následně použít Vaše slova a jejich „zakódovanou" energii.

dula

# Zasláno: 14.5.2010 10:17 
Odpovědět 

Věra

Ano, bádání není nic jednoduchého, zvláště, když informace, které by člověk tak potřeboval najít nejdou. Ne vždy se dochovaly potřebné údaje a listiny.

O tom vláčení koníčkem něco vím. :-) Svého času, kdy byly údaje dostupné jen v archivech jsem cestovala hodně a s nadšením. Téměř každý druhý třetí měsíc jeden výjezd. Ta dobová atmosféra zámků, kde bývají archivy umístěny, tajemnost prostředí, staré knihy, se kterými člověk pracoval, lidé, kteří mnohdy prohledávali stejnou ves či dokonce stejnou rodinu, den dva dovolené z práce na tu akci a hluboké pohroužení se do časů, kdy nad knihou stáli lidé tak vzdáleně blízcí - moji předkové, a současně únik z reality ... vím, vím dobře o čem mluvíš. Také se čas od času zamýšlím nad introvertností zájmů i koníčků.

Pak tomu dali na frak. Umístili matriky a gruntovní knihy na internet. Nějak pro mne před nějakým rokem ztratilo bádání to své kouzlo. Prostějovská sestřenka teď řádí na netu jako drak. Předtím neměla možnosti objíždět matriky a archivy a teď je nadšená. Takže jsem v současnosti zase já o dost pozadu. Ale informace sdílíme.

Staré písmo jsem se učila jako prvňák. Sehnala abecedu, nadepsala jako školní písanku a psala a psala. Staročeština, pak staroněmčina, latina ...
Teď tu asi malounko pokouším zase sama sebe. Myslím otevřít to šufle s papíry a program .... :-)

Faktem je, že generační minulosti nese mnoho křivd, těžkostí, ublížení, bolesti a zapomnění. Bohužel, většinou. Všechno se to nese do budoucích časů. Mám intuitivní dojem, že to vlastní zaznamenání do kroniky, to připomenutí zejména méně výrazných osob, nebo naopak těch příliš výrazných osob minulosti, ať v kladném či záporném smyslu a uvedení do jakés takés rovnováhy s ohledem na tehdejší okolnosti, může ty energie jaksi očistit a ozdravit. Lze pak totiž zaujímat zcela odlišné postoje k činům, osobám a děním, než jak se mnohdy nabízí dle konkrétních faktů. Jen ale dobře ohlídat, aby se v tom člověk docela neutopil. Proto možná přicházejí ty výše zmíněné krize, kdy člověk ne a ne popojít v bádání dál. Jsou zřejmě nutností.

Ale já v těch myšlenkách asi zašla hodně daleko. :-)

dula

# Zasláno: 14.5.2010 10:40 
Odpovědět 

Pavla Aligova

Vlastně jsem to netušila. Jen jsem si uvědomila právě tady jistou klíčovou věc, na kterou jsem doposud nedokázala sama přijít. V reakci na stav reality, mínění a dění přišla potřeba cosi ozřejmit. Je to tu kdesi popsáno a pomohlo mi to. To uvědomění přichází vždycky až o dost později. Ne hned. S jistou návazností na další a další myšlenky. Ano, něco je na Vašich slovech. A já myslela, že je mi hůře rozumět. :-)

Ty myšlenky skutečně přicházejí vždycky na nějaký vnější podnět a vždycky jsou z reality. Dávné, nedávné i soudobé ...

Máte velmi jemný a citlivý přístup sdělit. Děkuju.

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 14.5.2010 10:57 
Odpovědět 

dula
Je to „pouze" o rezonanci a Vy se ladíte do poměrně vyskokých tónů (vibrací), já v tom hraji nepodstatnou roli. Přesto díky za kompliment.

Iva
člen

# Zasláno: 14.5.2010 12:08 
Odpovědět 

dula

Dulo, kde jsou ty matriční knihy na internetu?? Můžeš dát nějaký odkaz?

Kveta
člen

# Zasláno: 14.5.2010 21:37  - Změnil/a: Kveta
Odpovědět 

Iva
Dnes jsem tam lovila celý den
Dej do googlu - digi české archivy - a hodí ti to odkaz na třeboňský státní archiv.
Ale jestli je to to, co míní Dula, to nevím.

dula

# Zasláno: 14.5.2010 23:03 
Odpovědět 

Zdá se, že spisovat myšlenky a rozvzpomínání na nejrůznější témata je užitečné. Nemá působnost jinde, nežli tam, kde má. Teď už mám na mysli spisování soukromé. Podobně jak hudební texty, básně nebo próza, tak i vyslovená témata, postoje nebo názory mají tolik podob, kolik povah a osobnostních typů a očí na ně pohlíží.

Není potřeba je uvádět na správnou míru, jsou osobní dle každého jednotlivce a v případě skupiny jednoduše skupinové.

Díky, že se mi podařilo pomocí honiček a zrcadlových bludišť něco uvidět a uvědomit si. Něco jsem si zde ujasnila a nevidím již další smysl v pobíhání z kouta do kouta, aby se cosi ještě našlo. Vlastně jsem se už 17.3. rozloučila. Zdálo se ale, že je mé mlčení bráno tu jako vztek, tu jako brek, tu jako manipulace, citové vydírání ... jednoduše jak kdo cítil, tak tak dával znát.

Některé věci bylo třeba zmínit - především, že je něco, co nelze vyřešit ironií, zastrašováním nebo naopak pochlebováním. Že jsou témata, do kterých bylo netušíc docela silně dloubnuto a hlavně, že vše bylo spojeno s nějakou zapomenutou událostí, která se zde, jak jinak, nežli ukázala. Bylo pro mne důležité srozumitelně dát na jevo, že není potřeba obav ze zloby vůči komukoliv pro nastavená zrcadla.

Takže bych se ráda rozloučila a vzdálila na nějaký čas nebo úplně a dořešila si vlastní započatá témata. Šachovnici v podobě promluv a monologů již nebudu potřebovat a tak navrhuji znovu to výše zmíněné umístění na půdu. Zůstane li či nikoliv mi nečiní problém. Problém je spíše narušené soukromí prostřednictvím internetu, ale i to je jedna z věcí kterou si musím dořešit. Zvláště, nejsem li jediným uživatelem internetu a počítače. Všem přeji hodně štěstí a zdraví. To ostatní snad vždycky nějak bude.

neo
člen

# Zasláno: 15.5.2010 07:44 
Odpovědět 

Květo a Ivo

ono je to jak si nakažlivé . Mě zrovna přišla složenka na poplatek za hledání v Pražském archivu.
Mám "hokej" v matčině rodině, tak se pokouším v tom nějak zorientovat ... .

Nějak se to mé vyvanutí tím tranzitem 4 natál. domem Saturn, jak si odložilo, nebo je v tom i Uran ba Mc, jež vstupuje do dalšího kvadrantu a je v opo. na natál.

. 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Různé / Promluvy a monology ...