Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Různé / Jaro a zahrádka či balkón či parapet
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
lenka-s

# Zasláno: 3.3.2010 20:04 
Odpovědět 

No, jestli je to polehcující okolnost, tak my ten vytrzený plevel kompostujem a vracíme ho pude zpátky jako hnojivo. Navíc ta nase zahrádka je malý kousek pudy uzmutý divocine a okolní rostlinstvo má tendenci ji tezce válcovat. Ovsem to, co popisuje Vanda, musí být ale krása! Tady jsou louky okolo taky nádherné, ted jsou zluté od petrklícu a na podzim zfialoví falesným safránem. Nemusí se ani sekat, kone a krávy je mají v celorocní údrzbe

Tak jste mne, holky a kluci, tímhle vláknem nakazili, takze jsem zakoupila semínka a pudu a zkusím neco pro tu nasi zahrádku predpestovat

hanka
člen

# Zasláno: 3.3.2010 20:07 
Odpovědět 

Taky jsem prosazovala nesekat trávu - dřív - protože se mi nechtělo. Jenomže toho půlhektaru se nedá - vždyť tam žijem, děcka tam lítají - a nosí domů klíšťata. Tak sekáme jenom dvě třetiny - toho, co je plusmínus zvlněná rovina. Do svahu to nekosím - tam roste všecko, vysemeňuje se tam taky kromě travin všechno možné a žije tam kdeco, včetně obrovitých pavouků, kteří si málem se sklípkanama co do velikosti nezadají. Protože je to svah přivrácený k jihu, dřív tam bývaly i zmije. Takže kdo tam zezadu vleze přes plot, se zlou se potáže, protože chytne nejenom klíšťata. Mají tam hnízda vevery - asi proto, že jsou tam lísky, a spousta ježků se tam žďaboří.

vanda

# Zasláno: 3.3.2010 20:17 
Odpovědět 

no nejkrásnější je, že člověk jde po zahradě o ono to voní téměř omamně. na střídačku podle toho, na kterou bylinu člověk zrovna šlápne. Klíšťata my v podstatě nemáme, ona ta vyšší nadmořská výška má svoje výhody.

virgo63
člen

# Zasláno: 4.3.2010 13:34  - Změnil/a: virgo63
Odpovědět 

vanda
No jako Panna potřebuji mít taky trochu užitek z té zahrádky, žejo. Není nad domácí mrkvičku, cibulku, brambůrky, jahůdky atd. a tam, bohužel, neznám bezúdržbový způsob pěstování (ty fólie na záhonku se mi hnusí). To se prostě vyplít musí, aby plevel nezadusil to, co chci, že ano. I když taky k tomu občas dojde, jak jsem psala dříve.

Kytek mám taky dost, velkou skalku, ale bez zeleninové části by mi zahrádka nepřipadala kompletní.
Náš pozemek má 1 ha.... Sice je toho dost zastavěno, ale opravdu ne všechno může být zkulturněné. Těch remízků, divočiny a havěti tam je, není třeba dělat umělé nálety!!

Jak si tu tak pěkně povídáme, tak jste mi připomněli, že bych měla jít nakoupit semínka a sazečku... mám vždycky dost času, si říkám, však ono to stejně vyroste, není třeba spěchat, lidi blbnou... a vloni už pak cibulka nebyla! Tak půjdu dnes na průzkum.

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 4.3.2010 15:07 
Odpovědět 

Holky,
vy jste mi daly. Jak jsem to tady pročítala, hned jsem chytla inspiraci a pořídila si domů nové kyti, neboť mi jich hodně, za poslední 2 roky odešlo. Vydržely jen cykasy a fikusy benjaminy.
Nemám zahrádku, ale celý byt jsem vždy měla plný živých květin a palem. Nastěhovali se nad nás hluční sousedi a sama jsem se divila, kytky to odnesly jako první.
Byt už jsem si vyčistila od neg. energie a pořídila Carissu, Barbadosskou třešeň, pomerančový jasmín, granátovník a jahodový stromek.

Přes jaro a léto budou s cykasy na balkoně a přes zimu je přenesu domů. Všimla jsem si, jak květiny reagují na atmosféru u nás doma. Nikdy dříve mi hromadně neuhynuly, taky nikdy před tím jsem neměla v bytě takové čoro-moro, hluk a třískání.
Teď je relativně klid, a stalo se. že vloni - poprvé cykasy nedaly nové lístky, tak už teď jich tam má jeden narašených 6, čemuž se sama divím.

Ještě mi v hlavš leží bonsaje, do těch se pustím asi až za měsíc, taky se do minibytu dokonale hodí. Mám vyhlídlé tady, dám odkaz.
URL

Zdendula

# Zasláno: 4.3.2010 16:06 
Odpovědět 

Ty Bonsaje jsou fakt nádherný. Když pročítám ty přípravy zahrad a truhlíků, je to fakticky nakažlivý.

Zahrádku máme za panelákem na jižním svahu, od jara plnou zmijí a tak je opuštěná. Zkoušelo to tu pár zahrádkářů třeba s chovem koz nebo slepic, aby se zmije ztratily. Jsou tu kamenné meze a tam se roděj. Ale žádnej efekt. Holt zvířátka.

Před Vánoci dávám truhlíky s chvojím do oken a mezi ně nějakou barevnou ozdůbku. Když pak ty větvičky částečně zasype sníh, je to jak opravdický zimní les. Celou zimu tam rády chodí sýkorky. V truhlíku mají krmení a je nádherný pozorovat za oknem, jak si v tom houští počínají jak v lese. Sedí na větvi nebo se jako v lese procházejí. Ještě se mi to nechce vyhazovat, bude asi ještě padat sníh.

Na jaře truhlíky obměním většinou Surfiniemi. Jenže balkón je na jih, je to výheň a tak velmi brzy odkvetou. Když je teda dřív nesní mšice.

Zkoušela jsem na balkóně pěstovat Jiřiny. Pamatuji je ještě z domova, bývaly to ohromné vysoké keře. Ale obrovský květník nebyl asi to pravý ořechový. Moc se nerozrostly, ale i tak byly nádherný.

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 4.3.2010 18:04  - Změnil/a: Zajíc MilenaP
Odpovědět 

Zdendule,
zmije je chráněná, navíc dost plachá, na lidi neútočí záměrně, vyhýbá se jim, na uštknutí se neumírá. Vyplaší ji i pobíhající psi. ( možná i petlahev na kolíku, či zvoneček na stromku, přivázala bych i stará CD na nějaké kovové tyčky a jak by jimi házel vítr, tak by je to mohlo vyplašit. )
Ale zmije neslyší, ona reaguje jen na vibrace.

Kontaktovala bych Asociaci ochránců, ti by mohli pomoci a já bych si pak sázela vesele rajčata.
A sýkorky ? Snad jsem sama, která je tady na sídlišti krmí, ostatní jen koukají a vzdychají, jak jsou slunečnice drahé. Až přestanou přilítávat ke krmítku, bude definitivně jaro.
A zima přichází, když sýkorky posedají ráno na prádelní šňůru a dožadují se krmení.

Zdendula

# Zasláno: 4.3.2010 19:46 
Odpovědět 

Ony nám chodívaly rády na jahody. Nacházeli jsme je v jahodištích. Ta zahrádkářská kolonie je v jižním svahu s velkými kamennými mezemi. Takže to není jen rodinka, ale mnoho rodinek. :-) A tak to mnozí usedlíci v zahrádkách často vzdali. Po všech možných pokusech. Ale nikdo jim neubližuje, protože staré známé a po předcích převzaté rčení :
" Kdo jak s čím zachází, tím také schází " platí po všechny věky věkův. Spíš se je snažili jen zahnat. Ono je to tam takové přírodní rodiště. :-)

Se sýkorkama je to u nás podobně. Málokoho napadne do krmítka před domem něco koupit a nasypat, ale užasle pozorují a komentují ,jaká je to krása, když ti ptáčci ke krmítku přiletí. :-)

V kuchyni je na okně zavěšena také lojová koule. To je od samýho rána nějakýho ťukání, jak s ní bušej do futra. :-)

Ty bonsaje jsou opravdu tak nenáročný na pěstování ? Vypadají jako opravdický stromy, to se mi líbí. I když jsou jen vytvarovaný.

vanda

# Zasláno: 4.3.2010 20:50 
Odpovědět 

S těmi zmijemi - rezebírali jsme loni v létě starou kamennou zídku, která beznadějně padala na cestu, respektive manžel s brigádníkem ji rozebíral. Když jsem přijela odpoledne z práce domů, hrdě hlásil: zachránili jsme šest a půl hada.

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 4.3.2010 22:56 
Odpovědět 

Vanda
Důležitá byla hlavně ta půlka. Pavel T. psal, že B-h nemiluje celá čísla.

zapomněl/a
na jméno

# Zasláno: 4.3.2010 23:42 
Odpovědět 

Hlavně aby nám už přišlo to jaro .... dnes za oknem sněžení a sýkorky zápasící o lojovou kouli. Už bych velmi ráda viděla prvního čmeláka ....

Vanda

# Zasláno: 5.3.2010 08:17 
Odpovědět 

Mileno,
nejsem si jistá, jestli ten překopnutý slepýš měl stejný názor.

PS: Správně by ten citát měl znít: Naše představa o Bohu je taková, že si myslíme, že Bůh nemiluje celá čísla.

Turnovský

# Zasláno: 5.3.2010 09:47 
Odpovědět 

Celá moje věta zněla:

pokud si pamatuji z kabbaly: B_h nemiluje celá čísla :-)

to je tvrzení kabbalistů, myslím, že Františka Kabeláka. Rozhodně neaspiruju na mluvčího B_ha, vůbec netuším co B_h miluje či nemiluje, nebo zda vůbec nějakou emoci má, a ostatně o tom zda čísla jsou celá čili nic záleží na zvolené jednotce :-)

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 5.3.2010 10:08 
Odpovědět 

Pavel Turnovský
Já taky nevím, co B_h miluje, myslím si že všechno. Já miluju septily a undecily, tedy sedminy a jedenáctiny kruhu, což nejsou celá čísla.
Zvláště septily spojené se sedmi dny, 7-mi kovy, 7-mi sloupy Moudrosti...atd.

Vanda
Hadovi je to už jedno a my taky nemusíme všechno vědět, třeba to, co si o tom myslel ten had. Třeba skákal radostí, že s jeho 2-ma půlkama bylo kousků celkem osm. Což je VIII. tarotová karta Spravedlnost, čili Vyrovnání.

Vanda

# Zasláno: 5.3.2010 11:51 
Odpovědět 

Pavle,
já vám v tom ohledu nepodezdřívám.

Mimochodem, ta necelá čísla jsou velice důležitá v tom, že při vzájemném působení cyklů necelých čísel dochází k mnohem méně společným násobkům, než když jde o čísla celá. Až ke skoro žádným, vždycky jen přibližně. Což zajišťuje mnohem jednak mnohem lepší stabilitu takových systémů, jednak lepší vnitřní dynamiku, aby systém neustrnul.

Vanda

# Zasláno: 5.3.2010 11:52 
Odpovědět 

oprava, ppardon, mělo být

já vás nepodezdřívám

Turnovský

# Zasláno: 5.3.2010 12:38 
Odpovědět 

Vanda
jasně, ta necelá čísla zajišťují, že proces se nezasekne, že systém je otevřený. Je to jako spojka v autě, aspoň si to tak představuji autu nerozumněje

Vanda

# Zasláno: 5.3.2010 15:35 
Odpovědět 

Pavle,
to je například krásně vidět v čínském I-tingu. Tak existují dvě metody věštění.
Tradiční - dělení hůlek řebříčku na hromádky, a pak házením mincí. Ačkoli to na první pohled vypadá, že je to totéž, není to totéž. Tradiční dělení má jinou vnitřní dynamiku, není tam stejný počet pravděpodobnosti, že se čáry mění, zatímco systém házení mincí je díky stejnému počtu pravděpodobnosti výsledku mrtvý, statický.
Inu, kde je dokonalá rovnováha, není pohyb, kde není pohyb není změna, a změna je život.

Turnovský

# Zasláno: 5.3.2010 17:02 
Odpovědět 

Vanda

ano, to je dobrý příklad.

Ono je to házení mincemi tak jednoduché a časově nenáročné, že? Kdo by se s tím páral! A ak se mince dobře prodávají.

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 5.3.2010 21:28  - Změnil/a: Zajíc MilenaP
Odpovědět 

Želví krunýř - řebříčky-Zkráceně :

Počátky čínských dějin jsou spojeny s věštebnými nápisy na želvích krunýřích...

Věštebná technika se prováděla tak, že krunýř-břišní pancíř želvy nebo lopatka skotu se vložil do plamene a věštba se určovala ze vzniklých puklin. Zajímavé je, že na krunýř/kost byl zapsán nejen průběh věštby a závěr z ní vyvozený, ale i to, zda se věštba naplnila.

Věštby z doby Šangů se týkají pouze vládců. Někdy se ptají na věci objektivní , jindy na věci, které by se stát mohly.
Poslední věštby z doby Šangů, předcházející pádu dynastie, jsou vždy příznivé, jako by byly prováděny mechanicky...

V období Čou se objevily hexagramy.. Původní metodu ale ani zde neznáme – hexagramy a jejich výklady jsou zmiňovány dříve než přebírání řebříčku (pročež „zjednodušené" věštění z I tingu pomocí mincí nemusí být o nic více nepůvodní; číselné hodnoty vedoucí k hexagramu mohly být získávány různě, a naopak z přebíraných stvolů žebříčku se mohlo věštit i jinak).

Nápisy z kostí převládají ještě na počátky dynastie Čou, postupně však mizí.
Jak se v Číně postupně začal prosazovat etický kodex a úvahy o spojení mikrokosmu a makrokosmu či o mandátu Nebes, stávalo se zřejmé, že věštebné praktiky do systému nezapadají – výsledkem pak byly formulace učenců , že dobrý vládce naslouchá lidem, špatný duchům.

Zdroj: Věštění a prorokování v archaických kulturách, kolektiv autorů, Herrmann a synové, Praha 2006, kapitola od Jakuba Maršálka o věštění ve staré ČíněURL

zapomněl/a
na jméno

# Zasláno: 6.3.2010 13:06 
Odpovědět 

Anne Cheng píše, že věštby musely být racionální, s takovými věštbami jakými se vyznačovaly Delfy by věštci na čínskám císařském dvoře dlouho naživu nezústali

Turnovský

# Zasláno: 6.3.2010 13:07 
Odpovědět 

zapomněl/a<br>na jméno
Turnovský

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 6.3.2010 14:05 
Odpovědět 

Pavel
Však ony ty kněžky v Delfách se nejdříve okoupaly, potom napily a následně nadýchaly. ( dnes by si daly i péčko )
Já to udělat, to by byly věštby

Turnovský

# Zasláno: 7.3.2010 22:20 
Odpovědět 

myslím, že zejména ženy se poteší pohledem na astrologické modely paní Saši Lechovské a sklo paní Soni Urbanové z 1. astrologické výýstavy v Písku

http://goo.gl/jnwE

Jardine
člen

# Zasláno: 7.3.2010 22:47  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Ty šaty jsou velmi ženské a krásné .... a na rozdíl od těch výstřelků, co se občas producírují po předváděcích molech, by se v běžném životě daly v pohodě nosit. Doufám, že budou brzo k mání v nějakém butiku! Hned bych si tam zašla, hlavně pro tu Venuši v Býku

P.S. Z fotek je vidět, že se vernisáž vydařila!

Dagmar
člen

# Zasláno: 7.3.2010 23:58 
Odpovědět 

tak 3 modely bych nosila zcela jistě ))

Vanda

# Zasláno: 2.5.2010 10:14 
Odpovědět 

Velice krásné zahrady:

http://www.trebahgarden.co.uk/looking_good.html

na nich, stejně jako na jiných věhlasných zahradách, se dají dobře vysledovat důležité společné rysy. Žádná z nich nevznikla jen tak mimochodem. Na začátku stál umysl člověka, který měl prostředky, znalosti, talent a vytrvalost, zahradu vědomě a dlouhodobě plánoval, s výhledem, jak budou kompozice rostlin vypadat za 20 - 100 let, až narostou stromy a keře. To, co se jeví na první pohled jako samozřejmá krása, je výsledkem kombinace uměleckého cítění, rozumného plánování a velkých znalostí svých tvůrců.

Vanda

# Zasláno: 3.5.2010 12:28 
Odpovědět 

Pro nadšence přidám i odkaz na stránky pár českých zahrad a parků:

http://botany.cz/cs/podzamecka-zahrada-kromeriz/

http://botany.cz/cs/rubrika/zahrady/

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Různé / Jaro a zahrádka či balkón či parapet