Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Různé / Pluto dle Květy
Autor Zpráva
virgo63
člen

# Zasláno: 18.2.2010 11:15 
Odpovědět 

Přetahuji sem hezké pojednání o Plutu, aby v jiném vlákně nazapadlo:

Pluto

Jardine, když máš tolik plutonských tranzitů a na Čase jsi zmínila "sračičky"a septik, tak si tu dovolím napsat pár slov z prosincové přednášky, kde jsem lidem přibližovala působení plutonských karet.

Toto jsou karty transformace, přeměny, výměny, totální změny. Ne náhodou tyto karty ukazují na části těla jako je tlusté střevo, konečník... Vždyť si představte jak krásné voňavé a chutné jídlo pozřete, v jaké podobě do vás přichází, vstupuje. A v jaké podobě odchází. Nelze si říct – tak, teď mám v bříšku jak v pokojíčku a tak už to bude napořád. Nelze proces změny zastavit. Jsou to nevratné změny.
A tak je to i v životě. Mnohdy lpíme na něčem, co kdysi bylo krásné, co nám dělalo moc dobře, co nás uspokojovalo; a lpíme na tom stále i když už nás to trápí a bolí a nastal čas situaci změnit. Zbavit se toho, co nás tíží. Tyto karty ukazují na nutnost opustit už neuspokojující, nevyhovující.

Teď budu trochu vulgární, ale určitě znáte a možná jste sami mnohokrát řekli – když nejde o život, tak jde o hovno. Tato dvě slova jsou symbolická právě pro tyto tři karty. A ač si to neuvědomujeme, tak o život jde mnohem častěji, než si myslíme. Ne o holý život, ale o nový život. Proto je dobré změnit práci, proto je vhodné odejít ze vztahu, který nás spíše trápí než naplňuje, proto je dobré opouštět a zbavovat se starého, nepotřebného. Přesně tak jako musíme pravidelně vyměšovat. Cítíme nutkání na velkou stranu a nic moc s tím nenaděláme. Nelze to ovládat vůlí. Musíme se toho zbavit. A tak je to i v životě. Zbavovat se starého jako se stromy zbavují listí.
Proto tato skupina karet patří dušičkovému období, pozdnímu podzimu, tlení a rozkladu. Spadané listí dáme na kompost, necháme určitý čas uležet a za pár let použijeme jako hnojivo. To je transformace. Z původně špatného, nepotřebného se působením času stává cosi, co nám pomáhá.

Těchto karet se netřeba bát. Jsou to nutné změny, bez nich by nebyl život. Bez vyměšování nemůžeme potravu přijímat a zemřeme. Tudíž jen to, co ztratíme, můžeme znovu v jiné formě nalézt. Kdo neztrácí, nemůže nové přijímat. Nelze lpět na něčem jak ho... na košili. Pokud o něco přijdeme, pokud někoho ztratíme, zřejmě jsme to už nepotřebovali. Jen jsme si mysleli, že bez toho nemůžeme žít.

Kdekoli se tyto karty ve velkém výkladu objeví, na tom místě je nutná změna. V té oblasti se bude něco měnit, ať už chceme nebo nechceme. Je to podobné, jako když se vám bude chtít na velkou. Taky to dlouho nezadržíte a pokud ano, pak si přivodíte buď zácpu nebo potřísněné prádlo. Proto je velmi vhodné nebrat upozornění na změnu na lehkou váhu a připravit se na ni. Stejně přijde. Pokud jsme připraveni, proběhne snáze.
Střední cesta tj. dělání, že se nic neděje, neexistuje.

A také nejspíš všichni známe tu úlevu, kterou cítíme po vykonání potřeby, pokud nás předtím sužovala zácpa. Tři dny nebo týden čekáme jestli už, a když už konečně to „už" nastane, tak ještě hodinu sedíme na záchodě, protože to „nejde a nejde" a pak konečně je „to" venku, tak to je ta úleva. Vy se smějete, ale po proběhnutí plutonských změn je úleva obrovská a cítíte se jak znovuzrození.

Mám odpozorováno, že v životě jsou důležitá tři „S" – Strava, Stolice, Spánek.
Strava ve smyslu strávení, rozpuštění, rozmělnění potravy, jde o strávení pozřeného. Ať ve fyzickém či psychologickém významu slova. Podobnost s tímto je v kartách 4.skupiny a 4.místa výkladu.
Stolice ve smyslu nutného opuštění, vzdání se toho, co se působením času přetransformovalo z lákavého (strava, ale i zážitky, vzpomínky) do nevábného (stolice, ale i vina, nenávist, zášť, žárlivost). Pokud se nás to stále drží jak ho... košile, pokud to v sobě dusíme a lpíme na tom, pak nás to víc a víc tlačí. Jsou to karty 8.skupiny a 8.místo výkladu.
Spánek ve smyslu odpočinku, regenerace, odevzdání se něčemu, nad čím nemáme kontrolu a jsme jakoby bezmocní. Jsou to karty 12.skupiny a 12.místo výkladu.
Když použijeme jiná slova, pak zkráceně lze říct, že Strava = Rozpuštění, Stolice = Opuštění, Spánek = Odpuštění.
Všechny tyto karetní skupiny i místa se týkají živlu vody. Vody je na zeměkouli nejvíc, i člověk je z největšího podílu tvořen vodou. Proto jsou tyto záležitosti tak důležité a tak těžko v nich člověk hledá rovnováhu.
Ale pokud tato tři „S" u člověka fungují, pak se může dít cokoli a on to zvládne. Psychicky i fyzicky. Cítí se v pohodě, je mu dobře. Pokud jedno z toho je v nerovnováze, necítí lidé radost ze života.

Je dobré si uvědomit, že vše, co přijmeme, nám nesmí ležet dlouho v žaludku, pak by totiž místo procesu trávení nastalo trápení. Po strávení ať jídla či pocitů, lítosti, křivdy, ublížení musí přijít proces opuštění. A následně, abychom celkově zregenerovali a mohli dál život hezky prožívat, pak nutně musí přijít proces odpuštění. Sobě i druhým.

virgo63
člen

# Zasláno: 18.2.2010 11:20 
Odpovědět 

A taky proto, že mám na Květu dotaz.
Je některá z těch plutonských karet Vdovec?

Tuhle jsem si ty tvé karty vytáhla a ptala se, co bych měla změnit, co je příčinou těch mých současných potíží. A vytáhla jsem Vdovce. Pak jsem se ještě podívala naspod balíčku a tam byla Smrt.
Souvisí to s tím přechodem Pluta nebo ne?

neo
člen

# Zasláno: 18.2.2010 14:51 
Odpovědět 

no

několik let měl můj nativní Merkur opoziční komunikaci s tranzitujícím Plutem.
Jen dodám to, že to bylo spíše temné období, a velká zátěž na psychiku, neboť jsem dostával zničehož nic záchvaty opravdové hrůzy a děsu, nikomu bych to nepřál ani letmo ... .

Na ulici. při rozhovoru, učení ... .

Kveta
člen

# Zasláno: 18.2.2010 19:45 
Odpovědět 

virgo63
Jsi milá, děkuji za přetažení

Vdovec je Saturn.
Ale při ptaní se karet je dobré táhnout minimálně 3. A konkretizovat otázku. Tak jak ses zeptala, to jsou dvě různé otázky, které spolu mohou a i nemusí souviset.

Smrt je jedna ze tří plutonských karet. Každá má trochu jiné působení, jinou intenzitu. Podobnost je s přechodem Pluta přes planetu, kdy díky retrograditě se aspekt několikrát zopakuje, pokaždé s jiným účinkem.

Kveta
člen

# Zasláno: 18.2.2010 20:17 
Odpovědět 

neo
Též můj Merkur byl dva roky (2002 - 2004) pod opozičním dohledem Pluta. Možná díky nativnímu sextilu mezi nimi to pro mě byly úžasné dva roky. Jednak jsem díky dvojčatům objevila naživo funkčnost telepatie, jednak jsem si v té době sáhla hodně hluboko do sebe (kurzy HAP u Dragomireckého). Také jsem v té době začala využívat internet a hltala všechny diskuze kolem astrologie. Nepřispívala jsem do nich, spíš jsem se z nich poučovala. A při třetím přechodu přes Merkura jsem získala od paní Hüttnerové souhlas k použití jejích karetních obrázků pro skripta do kurzů, se kterými jsem začala až loni.
Že v té době šlo opravdu o obrovskou a hlubokou a zásadní změnu mého myšlení, to by mohli potvrdit všichni, kdo mě znali z doby před Plutem a po Plutu. Jo, za "transplantaci mozku" díky Plutu jsem fakt ráda. I když s oblibou říkávám - Pluto je svině; ryje a ryje, dokud lanýže nevyryje

virgo63
člen

# Zasláno: 18.2.2010 20:42 
Odpovědět 

Kveta
No tak tedy špatně položená otázka a Saturn? Hm, ten se mi teď motá u IC a Merkura.
Pluto přes nic netranzituje, jen se zabydluje v VI. domě. A teď se dívám, že taky na nat. Merkur má kvadrát.

No nic, počkám si na ty lanýže.

Kveta
člen

# Zasláno: 18.2.2010 20:54  - Změnil/a: Kveta
Odpovědět 

virgo63
Otázka nebyla položená špatně, jen byly položené dvě a tažená 1 karta

No, zřejmě ti Pluto začíná rentgenovat konzervy (SA). Kdoví jak dlouho už je máš. Možná by to chtělo zkontrolovat datum spotřeby

Jak jsem včera i dnes přepisovala "domeček", tak mi teď něco napadlo. SA jako vládce 6.domu se blíží k IC. Tudíž konzervy (SA) s bůhví čím se z garáže či dílny (6.dům) přesouvají do kuchyně (4.dům). Pluto rentgenovým paprskem zjišťuje, zda jsou k požití či vyhození (PL kvadr SA). Neb požitím starého či nepoživatelného by ses vystavila nebezpečí ztráty mnoha radostí ze života (PL vládce 5.) Ale můžeš si svobodnou vůlí vybrat, zda přijdeš o starou konzervu (SA má vztah k 7.domu) nebo o radovánky
A nebo to necháš tak na věky (ME vládce 12.domu) v rodinné hrobce (ME na IC)

neo
člen

# Zasláno: 18.2.2010 21:21 
Odpovědět 

Květo

mě spíše Pluto pomáhál a pomáhá zvládnout tu transformaci, sextily na Asc i Slunce, transformátorem je zde naopak Satrun, mrška jedna.

virgo63
člen

# Zasláno: 18.2.2010 21:25 
Odpovědět 

Kveta
Jo, to je moc hezký s těma konzervama! Jsem na ně zvědavá, až je přinesu do kuchyně k prozkoumání... Ale to ještě nevíš, jaké trávení já mám, co všechno pozřu, aniž bych utrpěla újmu.
Jak píšeš na začátku - Strava, Stolice, Spánek - to jsou mé pilíře jistoty.
Díky moc.

virgo63
člen

# Zasláno: 19.2.2010 13:26 
Odpovědět 

Kveta
Teď jsem objevila jednu chybičku... SA není u mne vládcem VI. domu, nýbrž JU.

Nu, rodinná hrobka to jistí... Táta jí nechal opravit a do roka umřel.

Kveta
člen

# Zasláno: 19.2.2010 13:40 
Odpovědět 

virgo63
Hele, že ty jsi Panna No tak tedy spoluvládce, no. A protože je tam Kozoroh téměř celý, tak těch konzerv tam tedy bude...
Jo a bacha na to, začínaj se nafukovat (SA tranzituje 3.vzdušným domem)
(Ber to s humorem. Ale to ty jo, viď?)

virgo63
člen

# Zasláno: 19.2.2010 18:27 
Odpovědět 

Kveta
Tvoje přirovnání jsou fajn. Dík.
Bohužel stále nevím, o jaké ty konzervy by se mělo jednat, co hrozí výbuchem?

Jardine
člen

# Zasláno: 22.2.2010 13:46  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Jejda, teprve teď jsem si vlákna všimla, díky za něj!

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 22.2.2010 14:09 
Odpovědět 

Co se týká konzerv, Virgo, něco přidám, není to ode mne, ale u Pavla T. psala Kennaz toto. Třeba ty konzervy máš proto, že dokončuješ malý cyklus a ohlédáš se kriticky zpět.
---------------------------------
" # DEKONSTRUKCE VÝZNAMŮ PLANET
53 odpověď odeslal(a) kennaz ve Středu 3.Února 2010 18:36:14
Jestliže uvažuji "malý cyklus" (Beran -> Panna), tedy než člověk ve Vahách vstoupí mezi lidi a má možnost ještě co-to poopravit, než s tím vyleze ven, připadá mi Pluto ve Štíru v pořádku - i oba další transsaturny jsou "doma" mimo "malý cyklus".
Navíc Pluto i Štír se u mne pojí s představou Fénixe.
# Re: DEKONSTRUKCE VÝZNAMŮ PLANET
54 odpověď odeslal(a) Milena Plachá ve Středu 3.Února 2010 20:15:42
RE : KEN
Jak to myslíš, Ken, že je Beran - Panna malý cyklus ? Můžeš to blíže vysvětlit ? Děkuji Ti.
# Re: DEKONSTRUKCE VÝZNAMŮ PLANET
55 odpověď odeslal(a) kennaz ve Středu 3.Února 2010 20:42:33
Mileno, budu citovat ze svých poznámek ze školy P.Rastokina (snad to nebude nikomu vadit), která hodně pracuje s dělením na "vnitřní a vnější", a to jak u znamení, tak u domů. Vnitřní je sféra já, vnější ne-já (nad-já):
Ari: nápad, iniciace, akce -> Tau:prožitek, požitek, přání -> Gem: vezmu to za své, přijmu záměr -> Cnc: volím východiska -> Leo: zaplanu pro věc,konám -> Vir: vlastní práce
pak plody mé práce opuštějí sféru mého vlivu a jde se s nimi na tržiště veřejné do Vah, zároveń je tu však zpětný chod:
Vir: zaujmu kritický postoj -> Leo: srdce zabolí nebo zaplesá nad výsledkem -> Cnc: naplní mne pocit povznášející nebo "hořko po ránu" -> pronikne mi do krve - jsem otráven nebo rozjařen -> Tau: kvalifikace výsledku - dostaví se ohodnocení (např.formou peněz) nebo komplex -> Ari: výsledný stav: sebevědomí nebo frustrace.
Přitom neustále chodí impulsy ze "světa cizích" - vynořují se z Ryb i z Vah - zde jako reakce na naše výstupy.
Srozumitelné? "
------------------------
Všichni máme nějaké konzervy, buď nám vadí a tak do nich nakukujeme, nebo si řekneme, že je to normální - tedy mít chyby - a poučeni - postupujeme dál.

virgo63
člen

# Zasláno: 22.2.2010 15:48 
Odpovědět 

Jestli vy mi ty konzervy nějak sami nepodsouváte... Vždyť já vůbec nezavařuju!

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 22.2.2010 20:37 
Odpovědět 

A víš, že možná jo ?
Jasněže podsouváme a tím Ti umožňujeme jinak myslet. A do toho obřadního kotle Ti naschvál strkáme nějaké uzavřené konzervy bez nápisu.

Dagmar
člen

# Zasláno: 22.2.2010 22:58 
Odpovědět 

Virgo - možná že v některé konzervě je výrobek vašeho rodinného podniku /myslím ten co drží kočka/zkus nějakou otevřít

Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Různé / Pluto dle Květy