Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Různé / Vykládací karty Ivy Hüttnerové
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
Dagmar
člen

# Zasláno: 25.7.2010 16:40 
Odpovědět 

Věra
ta paní rusky mluvící se jmenuje Naděžda Iždinská
http://izdinska-vesteni.cz/publikace.html
pravidelně se s ní setkávám na různých akcích - teď jedeme v sobotu a neděli na Kost.
Karty si skutečně maluje sama, má jich několik, jsou to takové abstraktní obrázky, které nezasvěcenému nedávají v podstatě žádný smysl, nejsou tam žádné konkrétní obrázky - ale dívat se na to je velmi zajímavé /občas sedíme vedle sebe/.

neo
člen

# Zasláno: 25.7.2010 18:01 
Odpovědět 

Mě ty karty brání naladění ... .
Obdobně moc nesedly kartu od p. Kubištové. Mariášky již používám mnoho let, ještě před prohlédnutím ... .

Jak píše výše Dáša, spíše potřebuji volnější formu zde abstraktní ... .

Jinak nejsem velký kartář

Věra
člen

# Zasláno: 25.7.2010 18:38 
Odpovědět 

Dagmar
No, že je to zajímavý. Mně si panečku vyhmátla ve všech bodech tak, že mi jela kukadla z hlavy. Docela mně potěšila...

Kveta
člen

# Zasláno: 26.7.2010 21:13  - Změnil/a: Kveta
Odpovědět 

Ono vcelku nezáleží na tom, co je na kartě vyobrazené, důležité je to, co kartář vnímá za ní. Za zrcadlem by se dalo říct :-)
Mě osobně oslovily huttnerovky proto, že jsem hned prvním pohledem na ně neviděla obrázek, ale astrologický symbol. Pro každou kartu nějaký. Dokonce až vloni, při přípravě skript pro kurzy, jsem začala vnímat i jejich názvy. To mě tedy dostalo :-)

Ono stačí uvědomit si, s jak jednoduchými symboly (znaky, značkami, obrázky a čárami) pracuje astrologie. Čím méně toho v horoskopu je, tím výrazněji vystupuje hlavní téma a tím hlouběji se do něj můžeme ponořit. Takové kolečko s tečkou uprostřed. Jednodušší obrázek už být nemůže a umí ho namalovat roční dítě. Ovšem v horoskopu má svou jedinečnou a nezaměnitelnou funkci a význam.

Věra
Brázdovy karty jsem kdysi měla, nic jsem v nich neviděla :-) Ale to vůbec nechci říct, že byly špatné nebo nečitelné. Prostě mě nic neevokovaly.
Možná zrovna tak neastrologovi vůbec nic neříká to naše známé horoskopové kolečko. A tak je to s mnoha činnostmi, něco je nám bližší, něco cizí.

Pavla Aligova
Děkuju moc za přání, vážím si toho.

Věra
člen

# Zasláno: 26.7.2010 22:44 
Odpovědět 

Kveta
hm, já ty Brázdovy či vlastně jeho partnerky viděla jen někde v knize,
myslím že mi to připomínalo skladbou cikánské karty, ty se pro mně nějak¨liší od H"utnarek ale neznám je nijak, párkrát jsem viděla někoho s nima pracovat. Mně by právě ta jejich "naivita" v tomto případě rušila

k IH kartičkám jsem si trošku hledala postoj, trochu mně právě zaváděly
ty "názvy" ale pak jsem to vypustila a nějak mi vešly "do ruky".
Cizímu bych se neopovážila tlumočit ale pro sebe mě docela zorientují.

neo
člen

# Zasláno: 27.7.2010 08:38 
Odpovědět 

KVĚTO

hezky jsi to napsala i vystihla a už tě chápu a chápu i sebe. Ty inklinuješ k tradiční astrologii a u mě je to spíše již transcendentální, či mystická, tedy meně kategorická a robustní
Život a osud má zde mnohem hlubší příběh a smysl, neboť zde se skládá z více rovin ... .

Proto Ti sedi Hutnerovky a mě ne Mě jsou až "brutální", nemají ten startovací prvek, proto že jsou určeny do úzkého kruhu života, zde převážně denního.

Mě zde pro toto dobře slouží mariášky, neboť jak již jsem psal, byly zde dříve než ono prohlédnutí a jednak jsem "prošel rukama" více kartářů a vlastně v počátku jsem si nakonec v nich udělal svůj systém ... .
U nich jsem vlastně začínal svoji cestu k transcendentalitě ... .

Jinak používám taktéž Crowellyho Tarot, pro hlubší vhled a porozumění, není vhodný pro běžné materiální řešení dennich věcí ... .

Kveta
člen

# Zasláno: 27.7.2010 10:33  - Změnil/a: Kveta
Odpovědět 

neo
Crowleyho Tarot mám, občas ho pro podívání se do sebe použiji, ale pro druhé ho nepoužívám. Ale protože je dáván s astrologií do souvislosti a protože při huttnerovkách vycházím rovněž z astrologie, tak mnohé z něj (z jeho symboliky) použiji i při práci s klienty. Vždy záleží na klientovi, v jaké je situaci, v jakém je naladění, v jakém "bodu" svého života se nachází.
Já se nikdy neladím na karty, vždy a pouze na klienta.

Neo, z mého pohledu se my dva dobře doplňujeme díky trigonu ME/SA. Ty se mně svým Merkurem snažíš předkládat další možnosti a vytáhnout mě z omezení daných Saturnem, já se tě zase svým Saturnem snažím uzemnit (ve smyslu přitáhnout k realitě, ne srážet!). A i když mi někdy svou vodní šíří brnkáš na nervy, mám tě svým způsobem ráda. Nakonec naši ME/BL si nejspíš budou něčím podobní

zapomněl/a
na jméno

# Zasláno: 27.7.2010 12:29 
Odpovědět 

Zdravím na fóru, kde opravdu ničím nepřispívám, jen bych chtěla říci, že dnes jsem se konečně rozhodla zajít do velkého a jediného knižního obchodu v našem 25 tis. městě s tím, že si vyberu nějaké karty. OBCHOD ZAVŘENÝ - na vždy. Lidé přestali nakupovat, uvnitř byl bledý majitel, který již za totality v knihkupectví prodával....

neo
člen

# Zasláno: 28.7.2010 08:06 
Odpovědět 

Květo

máš velké štěstí, mě to jak si od všeho co jsem chtěl dělat hlouběji i jako hlavní, drželo dál.

Ať bylinářství a léčitelství, tak karty, astrologie, zatím mi zůstává mystika v pojmu rozpuštění bzukotu lidského světa a vnímání transcendentna u sebe a v přírodě ... .

Chápu to, neboť to nejde dohromady kumulace a transcendentace

Posílám ti pozdrav z horního Pojizeří magického rozhraní Jizerek,Krkonoš a Českého ráje, od Kozákova

Kveta
člen

# Zasláno: 27.8.2010 11:50 
Odpovědět 

Na http://karty-huttnerovky.webnode.cz jsou stručně rozebrány karty Voják a Štěstí. K zemskému Kozorohu tak přibyl ohnivý Beran.

virgo63
člen

# Zasláno: 30.8.2010 13:24 
Odpovědět 

Kveta
Ahoj,
koukám se na Tvé stránky o kartách a musím Ti poblahopřát. Povedly se Ti!
Chtěla jsem Ti to napsat tam, ale něco jako knihu návštěv jsem tam nenašla.
Ať se Ti daří v tom, v čem jsi dobrá.

Kveta
člen

# Zasláno: 30.8.2010 18:14 
Odpovědět 

virgo63
Děkuju moc
Jako Kniha návštěv nebo Diskuze či Konference je udělána právě rubrika Ptejte se. Původně jsem ji chtěla nazvat Diskutujte, ale pak jsem si to rozmyslela, aby se tam náhodou nevedly řeči o ničem a o všem. Ale zatím se tam nikdo na nic neptá, spíš mi píšou na mail, tak ten název budu muset změnit. Je fakt, že to takhle vypadá, že to je jen na dotazy.

Dagmar
člen

# Zasláno: 30.8.2010 22:40 
Odpovědět 

Kveta
také musím pochválit stránky

Kveta
člen

# Zasláno: 10.9.2010 09:59 
Odpovědět 

Kurz vykládání karet ve Strakonicích od 18.9.2010. Více na http://karty-huttnerovky.webnode.cz

Kveta
člen

# Zasláno: 4.4.2011 16:04 
Odpovědět 

Kurz vykládání karet ve Strakonicích od 16.4.2011. Více na odkazu uvedeném výše.

virgo63
člen

# Zasláno: 4.4.2011 16:24 
Odpovědět 

Kveta
Koukám, žes změnila vzhled stránek!! To asi po tom novém počítačovém kurzu, co?

Kveta
člen

# Zasláno: 4.4.2011 17:10 
Odpovědět 

virgo63
Díky kurzu se snažím udělat prezentaci (předváděčku) karet, jen ještě musím zjistit, jak ji na stránky dostat.
Vzhled jsem změnila díky tomu, že webnode má mraky přednastavených šablon a tak je člověk může měnit jak šaty. Ty původní mně připadaly jak "od sekery" a tak jsem jich pár vyzkoušela. Tyto se mi zdají takové jemnější.

virgo63
člen

# Zasláno: 4.4.2011 17:13 
Odpovědět 

Kveta
Jojo, je to moc hezké!

Kveta
člen

# Zasláno: 19.4.2011 21:45  - Změnil/a: Kveta
Odpovědět 

Jen vám chci ukázat, jakou dobrotu jsem dostala od klientky http://imb.lide.cz/big/4dade54cafdcfb37f6210100.jp g?year=2011&month=04&day=1919&a=1&id=102600269

(Ten odkaz je šíleně dlouhý, ale nepodařilo se mi vložit to jinak.)

virgo63
člen

# Zasláno: 21.4.2011 17:21 
Odpovědět 

Kveta
Nádhera! Je jako svatební!! Tys něco slavila? Prošvihli jsme něco?

Kveta
člen

# Zasláno: 21.4.2011 17:49 
Odpovědět 

virgo63
Ne ne, neprošvihli
Paní ke mně byla objednána, ale z rodinných důvodů to musela zrušit. Takže při příští návštěvě dort přinesla jako omluvu.
Už jsem si vyžádala recept, protože něco tak jemného a lahodného jsem už dlouho neochutnala. Růžičky tvořit nebudu, udělám to jako klasiku řez.

Dagmar
člen

# Zasláno: 21.4.2011 21:15 
Odpovědět 

dej nám recept!!

Kveta
člen

# Zasláno: 29.7.2011 21:13  - Změnil/a: Kveta
Odpovědět 

Stále dlužím recept na úžasnou dobrotu, tak tady ho máte. Získala jsem ho díky kartám, tak to není až tak OT:

DORT
piškot
4 žloutky, 200 g cukru, vanilkový cukr, 150 ml oleje, 100 ml teplé vody, 250 g hladké mouky, prášek do pečiva, 4 bílky
oddělit 1/3, do ní přidat kakao
do formy doprostřed 2 lžíce světlého, na to 1 lžíci tmavého...střídat

krém
- uvařit 1 x puding, 3 deci mléka, 3 vrchovaté lžíce cukru (sladím puding, máslo už ne)
- 15 dkg másla (dávám opravdu máslo, pokud se dá jiný tuk, je to znát)
( na klasický dort, pokud se budou zdobit strany, promazávat uprostřed a zdobit nahoře, bych udělala dvojitou dávku, jedna podle mě bude málo )

marcipán
- 280 g cukru moučka - PROSÍT
- 135 g polotučného sušeného mléka - PROSÍT
- 30 g medu
- 15 g oleje
- 10 g vody
- mandlové aroma
- potravinářské barvivo

Chce to hodně propracovávat, ze začátku to vypadá, že se to nespojí, při zpracování to chce namáčet ruce ve vodě (cca 3x). Když se začne, už od toho neodcházet. Pokud zbude, zabalit do potr. folie a dát do ledničky, měl by vydržet do trvanlivosti surovin.

Kveta
člen

# Zasláno: 29.7.2011 21:46 
Odpovědět 

Tak jsme zase hledaly pas, tentokrát vnučky, která odjela na léto do Londýna s tím, že tam ho potřebovat nebude. Jenže rodina, u které hlídá děcko, chce na tři týdny do Tunisu a tam už je potřeba.

Když jsem s Nikitou po skypu mluvila, nemohla si vzpomenout, kde ho má. Tak jsem při povídání vytáhla tři karty - Lev, Blíženci, Býk. Zeptala jsem se jí, zda má ve svém pokoji skříňku se šuplíky, ve které má jak školní sešity (možná ještě ze základky) a také šminky nebo šperky. Jo jo, prý je to ta vedle postele.
Tak jsem druhý den zavolala dceři, aby se do té skříňky podívali. No, byl tam! Podle mých instrukcí šli najisto; byl pod hromádkou sešitů. Nika ho naposledy potřebovala před třemi roky, sice dost cestuje, ale teď už to jde po Evropě bez něj.
.............................
A ještě jedna perlička:
Pro sebe karty použiji tak jednou za rok, což bylo zrovna nedávno.
Kvůli dost silné bouřce (na radaru měla rozlohu větší než Jižní Čechy) jsem odpojila veškerou elektroniku. Když bouřka přešla, vše jsem zas zapojila, zapnula počítač - a monitor černý, nesvítila ani kontrolka. Zkouším všechno možné, vypnout, zapnout, čekám - nic. Se strachem, zda neodešel stářím, jsem sáhla po kartách s otázkou, co je toho příčinou.
Vytáhla jsem Býk, Býk, Ryby.
No jasně. Býk jsou jednak zásoby a jednak to, co fyzicky přijímáme, Ryby únik, rozpouštění. Prostě, nešla do něj "šťáva". Ověřila jsem si to sáhnutím na adaptér, byl úplně studený. Tak to mi spadl kámen ze srdce, stačilo počkat, než se nažhaví a po nějakém čase se monitor rozsvítil.
A právě kvůli tomu dvojímu Býku mě hned napadlo, že adaptér je prázdný. Ten příjem potravy šel nadvakrát.

Kveta
člen

# Zasláno: 1.8.2011 20:18 
Odpovědět 

Letní akce

Protože nám letošní léto moc radosti nedělá, tak možná aspoň malou radost někomu udělá sleva 25% na Korespondeční kurz karet typ A. Je to zároveň tak trochu kompenzace za prezenční kurz v Praze, na který se mě někteří ptáte a se kterým v letošním roce už nepočítám.
URL

Dagmar
člen

# Zasláno: 1.8.2011 22:05 
Odpovědět 

Kveta
květu ty tvoje dotazy - dobrý!

Kveta
člen

# Zasláno: 6.12.2011 17:44 
Odpovědět 

Mikulášská a vánoční nadílka

Pro každého, kdo by si chtěl povánoční volno zpříjemnit studiem Vykládacích karet Ivy Hüttnerové, mám malý dárek - slevu 20% z ceny korespondenčního kurzu při objednání a úhradě do 28.12.2011.
http://karty-huttnerovky.webnode.cz

Kveta
člen

# Zasláno: 14.1.2012 20:23  - Změnil/a: Kveta
Odpovědět 

Pozvánka na seminář

Zajímáte se o astrologii? Nebo si raději vykládáte karty? Ať už jedno nebo druhé, srdečně vás zvu na jednodenní seminář, kde vám budu povídat, i prakticky ukážu, jak funguje spojení karet s astrologií.

Termín: sobota 28. ledna 2012, začátek v 10:00 hod
Místo konání: Radlická 99, Praha 5 (Mintaka – Centrála HATA astrologie M.Lukáškové)
Přednáší: Květa Kunešová, kartářka a astroložka
Cena: 750,- Kč

Program:
- stručné seznámení s propojením astrologie a karet (znalost astrologie není nutná)
- mnohovýznamovost karet
- způsoby a vrstevnatost výkladů; časování v kartách, odvozené výklady
- konkrétní výklad karet 3 zájemcům z řad účastníků (při více zájemcích volba losem)
- diskuze o všem, co vás bude zajímat ohledně mé výkladové metody

Každý ode mě jako malou pozornost dostanete přehled karet podle živlové příslušnosti (podobnost s tarotem a mariáškami) a podle polarity (toto lze využít při otázkách typu ano/ne).
K dispozici bude zdarma káva a čaj. Svačinu si přineste, nebudeme se zdržovat odchodem na oběd. Každou hodinu bude krátká přestávka; předpokládaný konec semináře je v 17:00 hod.

V případě zájmu mi napište na e-mail: kkunesova@quick.cz, obratem Vám sdělím číslo účtu a variabilní symbol. Úhradu je nutné provést do 25.ledna 2012.

Pokud se po viděném a slyšeném rozhodnete přihlásit na Kurz vykládání karet IH, který bude zahájen 25. února 2012, bude vám částka 500,- Kč odečtena z ceny kurzu.

Kveta
člen

# Zasláno: 20.2.2012 15:50 
Odpovědět 

Kurz výkladu karet opět v Praze

Už tuto sobotu 25.2.2012 začíná třetí a v letošním roce jediný kurz huttnerovek v Praze, takže kdo máte zájem, napište mi o přihlášku.
Více se dozvíte na http://karty-huttnerovky.webnode.cz

<< . 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Různé / Vykládací karty Ivy Hüttnerové