Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Rozbory horoskopů / Najdete?
Autor Zpráva
Dagmar
člen


# Zasláno: 9.6.2012 20:19  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 


Docela by mne zajímalo, jestli se tady dá najít, že tento mladý muž je těžký dysgrafik - navíc levák.
Přiznám se, že já to tam nevidím, možná proto že to je pro mne blízký člověk a tam já mám skutečně tendenci vidět horoskop trochu zkresleně.

klikněte, obrázek se zvětší
Camp.domy

no jo tak já to dám ještě v Placid.


střelec
člen


# Zasláno: 9.6.2012 20:42 
Odpovědět 


Já to tam vidím - kvadrát 3.-6.dům, Merkur ve 4.domě, jakkoli krásně aspektován je tak trochu jako šípková Růženka (vím o čem mluvím, čtvrtý dům je takový, mám v něm Lunu). Pluto, vládce 3.domu ve 4.domě, opět, navíc kvadrát Ascendent. Saturn v 9.domě v Býku bystrosti zrovna nepřidá...Luna tu taky není nic moc...každopádně by to chtělo zvýraznit i slabé aspekty, ať je vidět, zda tam není nějaký polosextil, kvinkunx, půlkvadrát nebo půldruhakvadrát. Mentální opožděnost nebo problémy může mít na svědomí i Ceres napjatě postavená a určitě by nebylo od věci mrknout se i na Chirona nebo Černou Lunu...

Iva
člen


# Zasláno: 9.6.2012 21:15 
Odpovědět 


Já bych na to šla předpisově a sice podle vládců:-).V Placidovi je zřejmě hrot ještě ve Váhách no a Venuše s tím kvadrátem na Mars v 6.domě.
V tom Vodnáři je to rychle, rychle i když Marsu ve Vodnáři to myslí jinak dobře, až moc dobře.
Zřejmě je to trošku jako u mě myslí rychleji než píše a ruka tý rychlosti nestačí. Viz i ty sextily na Merkur a hlavně Jupiter navíc v Beranu.
Dalším vládcem/spoluvládcem 3.domu je Pluto a na toho je v kvadrátu ta Luna pro změnu z mundánního 6.domu tedy z Panny.
Ta může být zase až trochu úzkostlivá v myšlenkách nebo se tak strašně snažit aby to bylo "předpisový", že z toho vzniká jistá křeč(s tím rychlým Marsem):-).
Já bych si nějak myslela, že se to bude věkem zlepšovat, je v tom Luna..
Tu snahu být "pintlich" nebo tedy jen velké snažení se aby to bylo dobré a v pořádku tam vlastně podporuje ten trigon Saturn Luna teda na tu Lunu.

Ale ještě si to všechno promyslím, je to moc narychlo.

Iva
člen


# Zasláno: 9.6.2012 21:27 
Odpovědět 


A taky si myslím, že s tou konjunkcí Uran Neptun, ať už v Kozorohu nebo tedy tady ve Vodnáři, se vyrojilo mezi dětma plno dysgrafiků nebo aspoň hyperaktivních dětí a tak podobně Viz můj vnuk.
Asi ten Neptun nějakým způsobem ruší toho Urana což je vyšší oktáva Merkura a hned je to vidět:-).Obzvlášť když na to nějakým způsobem navazuje Merkur nebo vládce 3.domu atd.

Dagmar
člen


# Zasláno: 9.6.2012 23:00 
Odpovědět 


střelec
já jsem napsala, že je těžký dysgrafik, ne blbej učí se na jedničky a dvojky

Iva
člen


# Zasláno: 9.6.2012 23:39  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 


Dagmar

Dagmar tak jsem si přečetla ve Wikipedii "Charakteristické je křečovité a neúhledné písmo". Takže ta křeč ano. Akorát, že by na ní stačila ta Luna kvadrát Pluto sama a nebo je to ve spolupráci s tím rychlým Marsem MerkurJupiterem?
Ještě tam čtu, že "časté chyby v opisu, přepisu a diktátu".
Představ si, že mýmu vnukovi tuhle diagnózu nedali(stačila hyperaktivita) ale já jsem na něj skoro řvala, že furt vynechává písmenka a není schopen napsat slovo správně.
Chudáček malý:-). Ještěže jeho maminka je po svém otci trochu flegma a tak to nechávala v klidu být. Postupem času se to srovnalo samo.
On má pro změnu Merkur konjunkce Uran konjunkce Neptun.

Iva
člen


# Zasláno: 9.6.2012 23:47  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 


Vlastně co řešíme:-).Vládce 6.domu je Uran a ten je zřejmě(špatně to na obrázku rozeznávám) ve volnější konjunkci jak s Neptunem tak s tím Marsem
a Mars napojený sextilem na Merkura a k tomu kvadrát na Venuši ve 3.domě.A druhým vládcem 6.domu je ten Neptun.

Dagmar
člen


# Zasláno: 10.6.2012 10:51 
Odpovědět 


Iva
Tak moc díky, je to přesně!Ta křeč tam fakt je... ano i ten rychlý |Mars...
nevím jestli to mám jen já, prostě svým blízkým se mi špatně kouká do horoskopu, nedokážu se odosobnit a dívat se na to objektivně.
Nechci to tam vidět...těžko říct

Iva
člen


# Zasláno: 10.6.2012 11:16  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 


Dagmar

Dagmar tak to mám taky.Příkladně u toho vnuka ne a ne pochopit některý věci v tom radixu.Vlastně si tam s některou aspektací nevím rady
Jinak jsem zapomněla říci, že má ve 3.domě Vodnáře Ryby a kus Berana, teda obdoba toho Uran NeptunMars a jeho Merkur(con UranNeptun) je v bikvintilu na Marse v 6.domě v Býku(hlas).
On někdy mluví tak, že mu není dobře rozumět.Nějak jako rychle a jak když se to překrývá ale přitom to zase není až tak rychle, nevím

Tak jsem se chtěla zeptat, jak to má ten nositel radixu s mluvením.

Pro zajímavost, to spojení Merkur Neptun(teda je to přes Urana) mu taky přineslo potíže s chodidly.Když se narodil tak měl tuším levou nožičku s chodidlem nějak obráceným ale to se srovnalo.Teď si zlomil nohu a jak jinak levou a v chodidle, a když mu po 6 týdnech sundali sádru, tak šel od sebe odtrhnout peroucí se kamarády a jeden mu šlápl na tu samou nohu, takže je v sádře už 3 měsíce a ještě nejméně 3 týdny bude

Vanda# Zasláno: 10.6.2012 11:39 
Odpovědět 


Dáši,
zkus vzít v úvahu prázdný pprostor, kam padají v radixu tvrdé aspekty najmě škůdců, pak je možná příčina jasnější. Planety z Vodnáře jdou kvadraturami do oblasti Štíra - III. domu komunikace, přitom dvě z VI. domu, který je analogií Panny. Platety ze Střelce bijí opozicemi Blížence a kvadraturou Pannu, vládce III. Pluto kvadrát Luna, vládce mundánní Merkur ve Střelci taky ne doma, Venuše z III. pobírá kvadrát Marse, do jejího znamení Býka a Vah jdou tvrdé aspekty planet ve Vodnáři, do Vah kvadrát od Slunce.

Tj. celá tato oblast je silně a nesnadně exponovaná. Myšlení a komunikace budou významné a nesnadné, řekla bych.

Dagmar
člen


# Zasláno: 10.6.2012 20:46  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 


Vanda
Díky -
Pokud máš na myslí komunikaci jako takovou - není příliš snadná, to máš pravdu -
ale mluvený projev včetně přednesu je super /divadlo/ a řekla bych že myšlení je velmi rychlé, učení jazyků vynikající /např. angličtina nejlepší ve třídě./
tady já bych problém neviděla

jako by se všechny ty problémy soustředily do toho psaného projevu, /velká křeč/ včetně slohu atd. To písmo je naprosto nečitelné.

zároveň trochu odpovídám Ivě jak to je s mluvením

Iva
člen


# Zasláno: 10.6.2012 21:40 
Odpovědět 


Dagmar

Jo, jo oni mají IQ spíš nadprůměr. To je zřejmě to spojení Merkura do Vodnáře(Merkur sextil Mars) nebo u nás MerkurUran.

Já jsem si i říkala, že u vás to mluvení nebude.U nás je to tím, že UranNeptunMars jsou vládci třetího a ještě v konjunkci s Merkurem a to spojení do Býka atd.

Ale u nás zase úplně intuitivně(asi ten Neptun) od malička zvládal ty počítačový hry.Že to nezvládali ani dospělí. Akorát, že jsem prskala, že k čemu mu to bude:-).

Vanda# Zasláno: 11.6.2012 07:47 
Odpovědět 


Pod pojmem komunikace jsem myslela komplex jevů, které souvisí s přenosem informací zevnitř navenek a zpět. Tj. mluvení, psaní, myšlení, formulace myšlenek ale i tvarů, atd.. On silný tlak do oblasti komunikace člověka aktivuje, vyzvdvihuje to do popředí, je obvykle dobrý pro rozvoj inteligence, a líp neharmonicky než nijak. Když je tam velký napnelismus, nějakým disbalancem se projeví. Viz třeba Havel s jeho ráčkováním. Je to ventil, kterým leze ven přebytečná pára z papiňáku. Netřeba z toho dělat vědu, když to moc neobtěžuje. Když už to moc obtěžuje, tak bych hledala cesty k uvolnění, například pomocí cvičení.

Dagmar
člen


# Zasláno: 11.6.2012 20:16 
Odpovědět 


Vanda
ano, je to srozumitelné

Vanda# Zasláno: 12.6.2012 07:39 
Odpovědět 


Možná bych ještě doplnila, rovina fyzická bývá tou, kde se klasičtí ,, škůdci" a neharmonické aspekty nejvíce projeví ve své tradiční ,, škůdcovské " podobě. Prosím za termín mě nekamenujte. Na rovině duševní, v rovině chování atd... jsme schopni s aspekty obvykle lépe praccovat, tam se dá dost dosáhnout sebereflexí, inteligencí, zkušenostmi. Paradoxně rovina fyzická je tou, která vzdoruje nejvytrvaleji.

Teď si uvědomuju, vlastně jsem s mým pomláceným Merkurem taky měla podobné problémy. Jako přefackovaný levák jsem do osmé třídy psala pravou, a díky tomu mizerně. Výslovnost jsem měla katastrofální, předškolní logopedii rodiče vzdali bez úspěchu, sama jsem pak začla chodit v té osmé třídě a učit se od píky snad polovinu hlásek vyslovovat znova.

Konečně, kde je mnoho dynamických aspektů, často běží vývoj člověka podle polského přísloví: Nebylo by štěstí přišlo, kdyby neštěstí nepomohlo. Takhle mi to taky funguje, například psát levou jsem začala v té osmičce, co jsem si rozštípla dva klouby na prstech pravé ruky, která tak byla měsíc mimo provoz, a to byl obrovský posun, protože konečně jsem začala mít čas myslet na to, co píšu, nejen jak to píšu.

To je taky důležité vědět. Často se lidé úporně snaží ,, hlavně žádné neštěstí, nic nepříjemného" , ale jestli je to typ člověka nastavený na růst skrze potíže, neuvědomují si, jak si blokují vyhýbáním se nepříjemnostem možnost vývoje.

Dagmar
člen


# Zasláno: 12.6.2012 18:48 
Odpovědět 


Vanda
to je zajímavé s tím psaním levou rukou, takže teď píšeš levou, nebo jsi přešla opět na pravou?

My v rodině leváctví máme, jsem přeučený levák /zřejmě/ protože některé věci levou dělám, už jsem tady psala, že na kolo nastupuji z druhé strany atd. prostě věci které jsem se učila sama, dělám jako levák.
S psaním jsem ale nikdy potíže neměla, písmo jsem měla pěkné.
Moje sestra je také levák, ale nepřeučený.

Vanda# Zasláno: 13.6.2012 07:59 
Odpovědět 


Dášo,
píšu levou, ale můžu i pravou. Levou líp. Nejlíp se mi ovšem píše zrcadlově levou rukou zprava doleva, ale hůř se mi to po sobě čte. Zajímavé je, že pravou rukou a levou zrcadlově mám skoro stejný rukopis, ale levou normálně úplně jiný.

jitkaK# Zasláno: 21.9.2012 13:25 
Odpovědět 


Přemýšlela jsem o tom, jak píšeme. Přestože jsme se učili podle stejného "mustru", každý máme jiné písmo. Podobně, jako každý namaluje jinak třeba strom nebo postavu. A to mě přivedlo na myšlenku, že psaní či vzhled našeho písma je také záležitostí kreativity / tvořivosti. S tímto předpokladem jsem se podívala na výše uvedený horoskop (Placidus). Vládce V.domu, jeho umístění a spekty .... jak výstižné!

Vanda# Zasláno: 21.9.2012 14:45 
Odpovědět 


Když Jitka vytáhla toto vlákno doplnila bych zajímavý postřeh. Co jsem přidala ke cvičení tai-ji ještě ruskou systemu, začínám používat na více věcí pravou roku, ačkoli jsem byla vždycky zarytý levák. Několikrát jsem se v poslední době přistihla, jak beru věci do pravé tam, kde bych dřív bez výjimky použila jen levou.
Možná je takové cvičení dobrou cestou k rozvoji rovnováhy mozkových hemisfér, a pro kluka by to mohlo být přitažlivé cvičení.

Turnovský# Zasláno: 21.9.2012 15:25 
Odpovědět 


gramotnost, tedy nejen čtení, ale zejména psaní výrazně ovlivňuje, tedy mění způsob myšlení. To není žuž jen intuice božského Jacques Derridy, ale je to do určité míry potvrzeno neurolingvistikou

Dagmar
člen


# Zasláno: 23.9.2012 22:57 
Odpovědět 


Vanda
no vidíš tai-či to by fakt mohlo být dobré

Milan Zahradník# Zasláno: 24.9.2012 08:42 
Odpovědět 
Vedu malou skupinku tai-či a souhlasím, je to skvělý způsob jak "propojovat" obě mozkové hemisféry.
A takový zajímavý postřeh - chlapům to jde o poznání pomaleji a je vhodné je víc chválit.

Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5


Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".
 
Astrologické forum / Rozbory horoskopů / Najdete?
Powered by miniBB™ © 2001-2023