Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Rozbory horoskopů / Konjunkce ve 12 domě
Autor Zpráva
Míňa

# Zasláno: 13.2.2012 18:55 
Odpovědět 

Hezký večer, koukám na horoskop známého a nějak si nevím rady s trojkonj. Slunce-Merkur-Neptun ve 12 domě. Ten 12 dům je pro mě prostě oříšek. Nakopne mě někdo prosím?

Jardine
člen

# Zasláno: 14.2.2012 09:08 
Odpovědět 

Míňo, a v jakém je to znamení?

Míňa

# Zasláno: 14.2.2012 21:00 
Odpovědět 

No to jsem dobrá,díky za upozornění, úplně mi to vypadlo Je to ve Střelci

Jardine
člen

# Zasláno: 14.2.2012 21:33  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Jsou to jen takové začátečnické úvahy ...

Možná jiné prvky horoskopu hovoří jinak, ale přijde mi, že člověk s takovou to trojkonjunkcí jako by neměl pevně vymezené mantinely, jako by sebe i okolní svět vnímal tak nějak "bez hranic" (12. dům a ještě Neptun!) a navíc intuitivně, což možná může trochu působit problémy se sebeprosazením, sebevymezením a také běžnou komunikací (založenou na konkrétnostech; dotyčný má možná spíše úžasnou schopnost "myslet v obrazech"). Asi to dotyčného bude alespoň částečně táhnout do samoty, která může poskytnout jakési útočiště a prostor k prožívání svého bohatého vnitřního světa. Zároveň by tam ale mohla být silná empatie vůči druhým a určitě i potenciál k nezištné pomoci. Patrně tam bude silný idealismus, schopnost vnímání v širších souvislostech, a možná tak trochu "žití jednou nohou (nebo rovnou oběma?) v jiném světě" ... na druhou stranu, výzvu bych spatřovala v tom, uchopit nějak svoje já a umět si nastavit zdravé hranice, bez kterých je člověk velmi zranitelný (ze strany druhých i sebe samotného).

Kdyby se dotyčný zajímal o nějaké duchovní disciplíny, nebo třeba poezii atd atd, byl by tam solidní potenciál ... (ovšem pozor na ty hranice!)

Určitě by něco napověděla i pozice Saturna ...

Míňa

# Zasláno: 14.2.2012 22:07 
Odpovědět 

To je zajímavé, zrovna včera jsem jeho Saturn řešila, je ve Lvu v 8 domě, jakési mantinely v sexuální oblasti, jakýsi blok se druhému plně oddat. Také šetrnost v penězích

Iva
člen

# Zasláno: 15.2.2012 08:59 
Odpovědět 

Míňa

No ono to přeci souvisí, když je vládce 8.domu ve 12.domě a v konjunkci s Merkurem a Neptunem.
Tak se ještě kouknout jakého domu je vládcem ten Neptun a ten Merkur.
Bude tam zřejmě další souvislost.
Slunce s Merkurem ve 12.d. - zřejmě otec jaksi nějakým způsobem vzdálený a to převážně v dětství, případně i sourozenci.

Míňa

# Zasláno: 15.2.2012 12:44 
Odpovědět 

Děkuji za odpověď. Ano, a s tou šetrností myslím i to, že Saturn je vládce domu 2 On je vlastně celý jeho život o tom, že by se rád rozšoupnul, užíval si, ale něco ho v tom vždy zabrzdí.
Ty sourozenci sedí, Neptun je vládce 3. Merkur je vládce 7.

Iva
člen

# Zasláno: 15.2.2012 15:34 
Odpovědět 

Míňa

Míňo prosím, tě jen tak na přemýšlení , ten ascendent je tedy ve Střelci(?) a Merkur je vládcem ale i domu devátého?

Míňa

# Zasláno: 15.2.2012 17:51 
Odpovědět 

Je to tak Myslím, že nejlepší bude hodit sem datum 29.11.1975 8.48

Iva
člen

# Zasláno: 15.2.2012 18:16 
Odpovědět 

Míňa

Děkujeme:-). Ale ještě tedy - je to hodně daleko od Prahy? nebo aspoň prozraď jestli je ta Venuše skutečně v 10.domě (a Jupiter ve 3.d.).
Tak nejlepší by bylo samozřejmě místo ale můžeš třeba říci jen kde je přesně AS na kolika stupních toho Střelce.

Iva
člen

# Zasláno: 15.2.2012 18:36  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Jinak jen tak předběžně než o tom začnu přemýšlet bych k tý trojkonjunkci

SlunceMerkurNeptun dodala to co jsem si všimla u své matky, která to tedy měla ve Lvu a jinak aspektované(byť teda taky s trigonem do Střelce) a sice, že tenhle člověk by měl být schopen myslet v širších souvislostech a velkém formátu nicméně občas (nebo i víc) může brát věci z dost osobního hlediska(malý odstup) což vyplývá právě z toho Merkura tak těsně u Slunce.Zato ovšem může být velice kreativní.

Prostě tenhle aspekt může mít jak pozitiva tak negativa podle toho jak to pojme ten nositel sám:-).

Případně to může taky charakterizovat toho sourozence v tom 12.domě.

Míňa

# Zasláno: 15.2.2012 21:15 
Odpovědět 

Je to blízké okolí Brna, díky. Když mluvíš o té blízkosti Merkura u Slunce. To má můj přítel. Kreativita tam je a ten malý odstup, to samé. Někdy si připadám, jako kdybych mluvila s cizincem, protože on ten odstup nemá a bere to více -osobně, přitom já mluvím třeba v tu chvíli obecně o skupinách lidí

Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Rozbory horoskopů / Konjunkce ve 12 domě