Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Rozbory horoskopů / Kompozitní h.
Autor Zpráva
děvče
člen


# Zasláno: 7.3.2011 16:13 
Odpovědět 


Zabývá se tu rád někdo kompozit. horoskopy? Jeden takovej při ruce mám, ale nechci sem házet data - pošlu konkrétně na mail,když se někdo ozve.


Je tam velká kvadratura položená na hlavní osy mezi Venuší, Saturnem, Lunou a Jupiterem. Tyto planety ale (kromě Saturna) přijímají i mnoho pozitivnějších aspektů jako jsou triny a sextily.


Tak kdyby někdo se chtěl na to podívat...

střelec
člen


# Zasláno: 6.6.2012 17:49 
Odpovědět 


Kompozitními horoskopy se zabývám docela zevrubně, domnívám se ale, že je třeba je brát na trochu jiné rovině, než klasické radixy. Zejména co se aspektů týče. Klasický případ, který se s oblibou uvádí: u kompozitních horoskopů může nastat opozice Slunce Merkur, Slunce Venuše nebo Merkur Venuše. O problematice domů ani nemluvě (někdo počítá jen MC a ostatní osy odvozuje, někdo počítá midpointy každého domu), stejně tak jako otázka, jaký ze dvou midpointů vybírat jako ten směrodatný (v této souvislosti se mi jeví jako poměrně inspirativní úvaha pana Turnovského na téma Cyklické kompozity). Laická metoda, jak "korigovat" kompozit na správnou stranu, je srovnání s relativem (kombinem, Davisonem). Osobně mám s relativem o něco zajímavější zkušenosti, než s kompozitem, a to zejména při tranzitech. No a aby toho nebylo málo, třeba takový Koalescent, to je taky velmi zajímací metoda...

Iva
člen


# Zasláno: 6.6.2012 18:30 
Odpovědět 


Zapomněl jste předestřít, že první je ovšem prozkoumání obou radixů.Ale možná jen zapomněl napsat.

střelec
člen


# Zasláno: 6.6.2012 18:33 
Odpovědět 


Zapomněla jste se podívat, že v dotazu se nikdo na nic takového, jako je prozkoumávání obou radixů, neptal. Ale možná jste jen něco přehlédla

Iva
člen


# Zasláno: 6.6.2012 18:40 
Odpovědět 


No tak to máte vyjímečně pravdu ale ono upozornění není nikdy na škodu.Jsou i tací, kteří řeší kompozit aniž by nejdříve udělali srovnání radixů.

střelec
člen


# Zasláno: 7.6.2012 14:43 
Odpovědět 


Vrátím se ke kompozitům.
Mám dotaz k domům, osvědčuje se vám počítat je metodou nalezení kompozitního MC a následného odvození zbytku os, anebo počítáte midpointy pro všechny osy?
Když dám příklad, kompozitní MC třeba ve Vahách a kompozitní AS tudíž ve Střelci, ale pokud počítám osy zvlášť, kompozitní MC ve Vahách zůstane, ale AS může být i v Kozorohu...
Další věc, jak se vypořádáváte s opozicemi vnitřních planet? Když je třeba Merkur v opozici na Slunce nebo na Venuši? Nebylo by lepší je převádět vždy na stranu kde leží Slunce?
No a v neposlední řadě mé klasické dilema. Já jakožto Střelec na 5° můžu vytvořit kompozitní Slunce s kýmkoli jen ve výseči 5°Panny-5°Ryb. Druhá polovina zvěrokruhu si neškrtne. To je ale diskriminace! Všichni ti Býci a Blíženci a ostatní, jak ti k tomu přijdou? :-D Nebylo by lepší uvažovat i tu druhou polovinu, neboli, nebylo by lepší počítat i s delší výsečí?

Iva
člen


# Zasláno: 7.6.2012 15:20 
Odpovědět 


střelec

Ta diskriminace se vám povedla:-)).

zapomněl/a
na jméno
# Zasláno: 7.6.2012 15:45 
Odpovědět 


Pokud bychom se drželi tradiční německé? metody je polovina komozitů špatně spočítaná.

Turnovský# Zasláno: 7.6.2012 15:45 
Odpovědět 


zapomněl na jméno Turnovský

střelec
člen


# Zasláno: 9.6.2012 11:38 
Odpovědět 


No jo, Němci...v něčem fachmani, ale v něčem trochu mimo. Kochův systém domů, Hamburská škola a Witteho transneptuny...

střelec
člen


# Zasláno: 10.6.2012 11:06 
Odpovědět 


Dovedeno do důsledků, kompozity by vlastně měly být počítány s ohledem na cykly, ale také by měly být počítány nikoliv aritmetickým, ale váženým průměrem. I tak je kompozit ale imaginární horoskop. Relativ je lepší aspoň v tom směru, že z něj lze celkem úspěšně počítat i sekundární direkce.

Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5


Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".
 
Astrologické forum / Rozbory horoskopů / Kompozitní h.
Powered by miniBB™ © 2001-2021