Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Rozbory horoskopů / Probouzení-poznání sebe sama
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
fialka
člen

# Zasláno: 2.6.2009 22:08  - Změnil/a: fialka

Moc Vás všechny zdravím!
Jsem tu úplně nová a na astrologii jsem začala pokukovat nedávno,protože p.astroložka co jsem u ní párkrát byla,mi sice něco řekla,ale já musím pochopit a tak jdu na to sama..Velmi se trápím a to tak,že moc,už to nechci a musím s tím něco dělat nebo nevím..ach jo!Pomůže mi někdo trošku?
Víte mám ve svém horoskopu 5 retrográdních planet a taky lunární uzel je-,nevím jestli je to dobře nebo ne,ale přečetla jsem si,že to vlastně není na škodu,když jsou planety zpětného chodu,ale bolí to,no ale probouzeníčko tedy funguje.
Velmi mě zajímá můj 2.dům,mám tam retrográdní Uran v panně a pluto v panně,taky retrográdní a Jupiter a teť nevím,protože mi bylo řečeno,že mám stélium v panně a to nevím co to vlastně všechno pro mně znamená?Potřebovala bych vědět,jestli se dokážu vymanit z toho jak žiju,protože vnitřně vím,že to tak nechci,ale zatím nemám odvahu s tím něco dělat,jen mám pocit,že když chci něco udělat,tak mně vždy něco vrátí spět.Připadám si bezmocně.Pomúže mi někdo trochu objasnit moji situaci?
Moc Vám děkuji,za Váš čas-můžu Vám někam poslat datum nar?nebo sem?
Děkuji

Majka

# Zasláno: 2.6.2009 22:54 

Já mám retrográdních planet dokonce šest, od Marta až po Pluto. A ten retrográdní Mars je moje velké "peklo", zvlášť když je postaven ve Štíru v "lahůdkové" konjunkci s retrográdním Saturnem. A ve čtvrtém domě,prosím, hrůza hruzoucí!
To je tak osobní odbočka, s výkladem bohužel nepomohu neb jsem sama začátečník.

Věra
člen

# Zasláno: 3.6.2009 02:45 

fialka
Majka
No holky jedny, jednou jsme si tu trošku nadhodily téma o tom, jak působí retrográdní planety, hlavně ty osobní jako jsou Merkur, Mars, Venuše.
Tak kromě toho, že by to chtělo dát datum, čas a místo nebo aspoň vložit kolečko, aby bylo o čem mluvit a popřemýšlet, můžete naopak jako "novicky" ukázat nám všem jak třeba funguje z vašeho pohledu ten R.Mars s r.Saturnem.

Jednak se z toho vypovídáš, jednak poskytneš materál, cenný a zajímavý a z první ruky! Předem díky

A co se týká retrogradity společenských planet, to nás je, co jich máme 3-4 běžně! Ony si couvají víckráte přes rok, a tak nás podělí docela dost

Ono nás to nutí asi k vývoji a pokroku přes stále opakované chyby. máme prahy myšlenkové - Merkur, v činnosti - třeba strachy nebo jistý vzorec užívání síly martického typu, nebo sdrženlivosti a jistou aretaci, ze které ne a ne vystoupit, vymanit se z područí té zvyklosti. sklonu... a se Saturnem, to by mělo podléhat času a pak se to upravit, pokud to ale neznamená trošku něco jiného v kontextu celého kolečka. Vnímám to jako karmu činnů.
Saturn nás učí, zkouší do hloubky, v kázni, vytrvalosti, může brzdit, a může žádat prokazovat se v tomto životě pomaleji a odpovědněji jednat beze zbrklosti. Asi se pohybuješ ve smyčce a sráží tě to zpět, proto aby sis něco musela uvědomit. Přemýšlej, proč, kam by ses chtěla třeba hnát a proč to nejde a podívej se kdo z rodiny ještě třeba má takovou nebo podobnou vazbu retrogradní planety se Saturnem. V Jakém znamení stojí a co je vládcem znamení a kde ten vládce stojí, dům a znamení. A ve vztahu s vládcem horoskopu. A ve vztahu s dalšími planetami. To nejde jenom tak kousnout.
Musíš se s tím naučit existovat zatím jak to je, smířit se a přijmout zkoušku, nebýt zklamaná a neporovnávat se s jinými. Ono ti to může přinést nakonec třeba vlastnosti a ochotu vykonávat práci, kde je třeba"boží trpělivosti", na kterou by jiní neměli. Třeba ti může stereotypní činnost přinášet jistý pocit jistoty, bezpečí a být i uvolněním a nebo naopak. Ale rozhodně tě to musí něco naučit. Ale to ukáže až kontext celé nativity.

Znám ženu s r.Merkurem v Býku a je to nekonečně dokola opakující se stejný šablonoidní vzorec myšlenkových pochodů, neskutečné lpění byť i na chybách ale furt dokolaaaaaa..... a pro mně šílené.
Ale ona s tím mnic neudělá, vzdala jsem cokoliv chtít očekávat nově;
ona mně tedy učí brát lidi a život jací jsou - tedy nese s sebou úkol i vůči mně, nám...byť třeba nepopulární, protože s Jupiterem v Blížencích je to nekonečné, hlasité a důrazné, notorické natloukání "pravdy" no a tím nese vlastně roli demagogizující osoby, která poněkud dusí ostatnííííí. Tím se její okolí musí naučit rozpoznávat zdravé a potřebné myšlenky od těch co tvoří stohy a stohy vaty. Musí, je nuceno, vyrovnat se s tlakem této skutečnosti a ještě s její citovou a emocionální naléhavostí. To mi můžeš věřit, že to bolí do hlavy, do duše i do uší!!!
Ji co to učí? Je tam toho víc... Bůhví....ale v denním stereotypu vyhovuje jí třeba pletení, háčkování a u toho dokáže uvolnit svou vnitřní aretaci i opačnou stránku. U toho si nechá běžet tu svou myšlenkovou smyčku do nekonečna. Jakoby to vychytávalo a filtrovalo ten vnitřní konflikt. Když jí pozoruju, sama šílím, nedokáže se sbalit a jednat rychle a pružně, vypadnout z domova, vyřídit a vrátit se a pokračovat. Všechno si připravuje a dokola a nesmíš na ni promluvit, vyrušit - všechno je jakoby "obřad", furt jí běží v hlavě jakoby vnitřní promluva a pokud ji vyrušíš u činnosti, kterou nemá notoricky zalezlou pod kůží, zkazí i jednoduchou věc a vztekle osočuje, útočí. ale tady už to je kompilací více prvků.
Znám další dvě, co si uvědomuji a každá v jiném ale vodním znamení
Znám i r. Mars v Beranu, to je taky něco....Tak vidíte holky, nejste samy
Už to, že si to uvědomujete, je důležité a teď pomalounku a poctivě začnete se učit, poozorovat a analyzovat, zpracovávat rozlišené a česat výsledky z života uvědomělého. Takhle už to zní líp, ne ? Úspěchem není kopec štěstí a hladký průběh, to k ničemu nevede a člověka to často kazí.
Ale takový úkol, který nás třeba i oslovuje méně laskavou tóninou, pokud si ho uvědomíme, pojmenujeme, přijmeme a pracujeme s ním a vytěžíme z něj výsledky a ty ještě pak dokážeme nabídnout druhým a podělit se o výsledky, to je potom ú s p ě c h !!!! a pro víc než jednoho, ne? Tak si vlastně zatleskejte, že máte co řešit, čím přizpět nám tady i světu venku a sobě neméně! .

fialka
člen

# Zasláno: 3.6.2009 08:18  - Změnil/a: fialka

Tak Vámmoc děkuji,že jste si udělali na mě čásek
Tak já tedy vezmu od začátku,proč jsem se začala pídit po tom co se to děje
Nar.jsem se 1.6.1969,v 9.45hod,Polička
Byla jsem taková důvěřivá holčička,snažila jsem se vždy být milá,ale jaksi jsem narážela na sama sebe,/okolí mě spíš využívalo,urážení,trucování atd../naštěstí mi to nikdy dlouho nevydrželo a já si na to časem dávala pozor,ale ty vnitřní boje Měla jsem a mám velmi hodné rodiče,dali mi do vínku víru v Boha,to mě i formovalo celý život,ale nyní stojím před věcmi,které přináší život a já jim musím čelit na vlastní kůži a dělat si názor i na sebe a na vlastní svědomíŘíkám si,že je to fakt něco,člověk příde do styku s věcma,které odsuzoval někde vhlouby si říkal tak tohle bych nemohla,nebo tak a najednou stojíte tváří v tvář problému a ani nevíte kde se tu najednou vzal,ale on se nevzal on tu byl dlouho a číhal,až se to bude nejmíň hodit.
Manžel onemocněl a vše začalo-neřešené problémy začaly vystupovat ze skříně jako kostlivci.K tomu se přidal problém s alkoholem.
Já jsem blíženec a mám ascendent ve Lvu-to jsem pochopila,proč se nechovám jako klasický blíženec,vlastně jsem se v tom popisu vždycky strácela.No s těma retrogr.planetama jsem se hodně dočetla hlavně mě zajímala karmická astrologie,protože se mi dějí zvláštní věci-náhody,ale já vím,že to nebudou jen nějáké náhody.Když si až doteť zmapuju v kostce svůj život,tak bych řekla,že se po mě asi chce,abych nelpěla na někom,kdo už mi nechce a nebo jen málo-něco dát,myslím obohatit můj vnitřní svět a to se stalo s mým mužem,který zásadně začal Boha a věci nadpozemské odmítat,i moje rodiče a dává mi to moc pocítit,přitom se tváří,jako ublížený,no divadýlko...co dodat,jenže jak to bolelo,než jsem to sama sobě přiznala a uvědomila si co to vlastně žiju a už dlouhé roky a dělala jsem,že to tak není,že nic nevidím,jenže se bojím a mám strach odejít.On mě nechce jako ženu,ale jako pečovatelku -to jsem nejlepšíTo je můj další problém,naučit se víc si věřit,spoléhat sama na sebe,i když vlastně to dělám už dlouho a jsem moc unavená-mám 2 zamněstnání,dbám na sebe,v poslední době jsem podrážděná,ale snažím se to nějak v sobě řešit.To asi ty retrogr.planety.Mám retro.Neptun ve štíru ve 4. domě a tam jsem se teda našla-prý rozpouští v osobní rovině minulost,tak jsem zvědavá.Ve 4.domě znamená potíže v manželství,cítí potřebu nezávislosti.Jakmile se sníží potřeba emocionálního bezpečí naučí se dotyčný povznést k duchovním výšinám-naučí se dávat správný směr.Ach jo,už aby to bylo!ve 4.domě mám ještě Mars r.-myslím ten mi způsobuje pocit viny ,provinění.UfJe toho více,ale já se tu našla,navíc tyto duchovní věci za mnou teda chodí sami .Myslím hmatatelně a to mi dalo fušku,než jsem to v sobě spracovala a přijala.Saturn-v býku a Venuši ve skopci mám v 9.domě.
Saturn nemám retro.ale manžel ano. On 7.9.1966 Nové Město na Mor.-9.45,paní astroložka mi řekla,že to bude u nás stále stejné a pokud nezmněním spoustu věcí-já myslím,že asi svoje smýšlení,budu se stále trápit,příjde jí dokonce,že jsem v tomto smněru masochista-přímo čekám na to až se budu moci trápit. Musím přiznat,že má pravdu,ale já už nechci!!!!!!!!!!!Budu umnět říct už ne?????
Ve 4.domě mám taky retro.Mars-snižuje mi ženskost a prý mám sklon k neustálému se obviňování se-což vím,že mi jde dobře a můj choť mi také na tuto strunu hraje-to souhlasí.Z karmic.hlediska se obklopuji lidmi,kteří se mnou už v minulosti žili a řeším problémy které tu už byly,je to možné,někdy přehnaně reaguji až se divím proč,ale dnes už se snažím v sobě potlačovat,jak se říká situaci přijmout a nechat odeznít-ha,ha je to fakt síla-těžké
Pak ještě Uran retro.+Pluto retro.-v Panně ve 2.domě a Jupiter ve 2.domě v Panně taky,ten není retrog.,ale prý ne šťastně postavený a pakS tím souvisí ten lunár.uzel-naproti je v rybách v 8.domě a to si neumím dát do souvislostí a co je to ta stélie v Panně? Ty náhody-můj spolužák,ozval se po 20.letech,řeknu vám,že to tam taky někde jsem četla,že bych mohla zanevřít na muže a to je pravda,kdybych si s ním nepsala a to zatím fakt jen píšu,už bych asi přemýšlela o tom,že člověk by asi mohl žít sám,ale to já nechci,chci žít lásku.Je to divné,myslím si,že po probrečené celé mé noci,ráno zavolá člověk,který o vás stojí,jako blesk z nebe a já se s ním bavím.Jindy bych si poťukala na čelo a odmítla ho. ?
Takže Pluto r.-Je tam psáno něco o poutech a jejich přetrhání,pak člověk může dojít nejvíše ke spojení s duchovnem,to jsem nevěděla-vím jen,že se tímto už dlouho zabývám,ale ne abych ublížila,chtěla jsem jen být osvobozená z nepochopení a vnímat druhé lidi-nejbližší láskou universální,abych se s nima nehádala a tak,doufám,že mi rozumíte a ony se věci zmněnily i moje postoje,no ale ještě asi ne dost-dost to bolí-uvědomění si a taky přijmout věci že člověk kterého jste tak moc milovali je najednou jiný a nutí vás žít něco co Vy nemusíte a je to pro Vás těžké.Nebo jsem jiná já?Tam se nacházím.
Uran r.bouří se na těch nejniternějšícch ůrovních-to asi ano-řekla bych vevnitř mi to řve,že už to nechce tak žít,-píše se tu,že nejdůležitější je,aby jeho duše byla volná a že cokoli co ho omezuje odhodí z cesty-tak to jsem zvědavá,protože i když cítím něco podobného,nevím,jestli najdu odvahu se svým sebeobviňováním se abych se dokázala zvednout a zmněnit věci,které mě bolí-ráda bych,ale bojím seV karmě prý Uran r.dělá spoušť ve vztazích-to asi ano.Já si ovšem neumím dát dohromady ůsudek na toto vše,co to pro mě znamená-prý pitvám neustále hledám odpověď na otázky-to je taky Uran r.
Taky by mě zajímalo,protože řeším nejen sebe,ale i svůj život,dá se zjistit,jestli se člověk ještě může vdát?Paní astrol.mi řekla,že tam mám ještě manželství?Ale to nevím kde mám hledat.V 7. domě nemám žádné planety.Připadám sssi jakobych zradila já
Mám tu ještě zvláštnost,tedy pro mě-třeba to nic neznamená mám Uran v trigonu a Neptunem ve štíru ve 4. domě a trvá to asi 581 dnů do příštího r.a můj spolužák totéž ve 2. domě a 563 dnů. nevím co to pro mě znamená

fialka
člen

# Zasláno: 3.6.2009 08:41 

Jéééje!to je ale románTak moc díky všem,kdo najde čásek ssi to přečíst,jsem vděčná za každou radu i názor!Beru všechno.Díky fialka

fialka
člen

# Zasláno: 3.6.2009 10:21 

Majka
Milá majkodíky za zájem,já tedy taky nevynikám v astrologii,ale můžu ti poslat,co jsem si přečetla o tom co píšeš.
Tvoje planety Mars r. ve štíru-Mars-vůle,čin nespoutanost- je planeta,která dodává energii,taky všem emocem co v nás jsou.Z karmického hlediska by se mněl člověk poučit,odpouštět těm kteří ho zraňují.Já vím o čem mluvím-je to fakt hustý,ale říká se že právě ti lidé se kterými žijeme a se kterými se stýkáme jsou pro nás největší učitelé,vlastně bysme mněli jim být vděční,ža to učivo,které nám nastavují,ale co si budem povídat,uvést to do praxe je fuškave 4.domě by se to taky mohlo týkat konfliktu s jedním z rodičů.nevím .4.dům bude o vztazích v rodině-zázemí. A retro.Saturn-přistupuje ke všemu jakoby se záměrně mněl pocit stále se vracet k věcem,které jsou jakoby nevyřešené.Tíhne k přemýšlivosti a stálosti.Z karm hlediska jde vše moc pomalu,aby si člověk vše uvedomil a naplnil svůj skutečný ůkol.jak jednoduše řečeno,ale jak bolestné uvědomování.
No můj choť má také r.Saturn.a řekla bych,že tranzituje na nějákou mou planetu,ale poslední rok,fakt očistec!
No a konjunkce měla by přinést soulad nebo taky právě to poznání,ale to jsou jen moje slova,tak prosím zkušené astrology aby se na mě nezlobili.Více souvislostí tedy nevypotím.Jo,jo,každý nějak začínal.
Zatím pa

Věra
člen

# Zasláno: 3.6.2009 10:29 

fialka
a hele, ona měla narozeniny - tak všechno nejlepší!!! Fakt
Fialinko, potěšilo mně, že ses ozvala tak rychle a že jsi spisovatelka jako já. Teď ale odcházím a budu až později večer. Tak si počtu v klidu...
Aj, jak to čtu, že by zase jedna obětinka? chm chm chm... už se těším na kolečko!
Nene, uran dělá spouštišku a padáš, lítáš z té tarotové věže, aby ses chytila a naučila pádem lítat, to pitvání dělá Jupiter, sakra ten to umí, mám ho taky v Panně a jede a jede jako posedloučký, opře se do toho a nedá pokoje a vPanně nemá hold ten rozlet - expanz ale zase mu Panna přináší zúžení se a zaměření se a to může být někdy trošinku obtížný pro ty, na něž zaměříš oko a zájem a pro nás to nese důsledky vyplývající. Vždyť si dej do hlavy, jak asi berou ostatní zvýšený problém a ochotu přesně a pitvavě a dedekuje pojmenovat právě jejich problém, bolest, stín, když chtějí vlastně opak, chválu!!! Jen si přečti, jak se tu píše, že chodím s "prknem" - to je ta Panna a ten neutuchající zájem a vracení se k detailu a to nebývá sympatiše, že? , dej na mně. Neboj ale rozlouskneme to. Myslím, že s tebou rezonuju, je tam cosi podobného a tak chápu.
Měj krásný den a neboj na všechno se přijde v pravý čásek a neutuchej v zájmu! Pa

fialka
člen

# Zasláno: 3.6.2009 10:46 

Ahoj Věru
Děkuji moc za přáníčko i když teda nevím k čemu,vlastně k tomu,že mám si s kým povídat ohledně zájmu o tebe,sebe a další bytůstky zde se nacházející.To by šlo.
Jo,jo,těším se na to rozlouskávání,protože to se mnou jinak nejde,než že musím pochopit.No vidíš a Jupiter hned se du na něho mrknout víc,to bych teda neřekla,kluk jeden divnejmám ho prý nic moc postavený,tak zatím!
Musím taky pracovati
Pápinky a budu se těšit

Majka

# Zasláno: 3.6.2009 10:52 

ve 4.domě mám ještě Mars r.-myslím ten mi způsobuje pocit viny ,provinění.

Tak pod tento pocit se mohu podepsat. :( Retrográdní Mars s r.Satrurnem v konjunkci vnímám jako blok a překážky v rodinných vztazích. Svou vlastní rodinu jsem si ještě nezaložila, ale mé vztahy s rodiči i prarodiči jsou napjaté. S tátou a dědou je to celkem ok, ale s mámou a babičkou si moc nerozumím. Od malička (a trvá to doteď, a to už je mi 25 let!) mě dusili, nenechaly mě mít svůj názor, organizovaly mi život ani by se mě zeptaly, zda s tím souhlasím. Obzvlášť babička je vyhlášený rodinný manipilátor - říkala jsem si, že snad musí mít Lunu con. Pluto... no a má ji tam! Mám je obě ráda, ale když přijedu za čas domů (dokončuju teď studia na druhém konci republiky), cítím se jako náhle zavřená do klece. Než jsem před pěti lety odešla z domu na VŠ, byla jsem na tom moc špatně se sebevědomím, máma mi ho v pubertě dost shazovala. Nevzpomínám si, že by mě někdy pochválila (ani před 2 lety, za Bc. titul jsem se pochvaly nedočkala!) a někdy v afektu říkala věci, co mě do teď bolí (říkat dítěti, že svým narozením může za všechny její zdravotní problémy by žádná matka neměla!) a ona si vůbec nepřipouští, že by dělala něco špatně. Za vše vždy můžu já. :( Nj, lvice si holt chyby a kritiku špatně připouští. Já bych se z vlivu rodiny strašně moc chtěla vymanout, ale zároveň mám pocit viny, že jsem jejich jediné dítě i vnouče a MUSÍM s nimi být často v kontaktu, i když to vyvolává roztržky a ve mně pocit zvířátka zavřeného do malé klícky.
Vím, že 4. dům je i domem dědičných chorob a protože je ve Štíru, krásně vysvětluje mé časté problémy s vylučovací soustavou a také trpím otosklerózou (má za následek zhoršování sluchu), kterou jsem kupodivu po nikom z rodiny nezdědila, ač ta nemoc dědičná je. Hm, moje budoucí dětí se mají na co těšit.
Já vůbec mám takovou "složitou" nativitu. Poskytnu i data (snad je nikdo nezneužije): 31.5.1984 37°37´vých. d. 55°45´ s.š., nyní většinu času trávím v Brně.
Fialko, jsem taky Blíženec s asc. ve Lvu.

fialka
člen

# Zasláno: 3.6.2009 11:28 

Ahoj!
Tak to jsem fakt v šoku,protože to co píšeš,je zčásti jak můj život,tedy budou tam nějáké jiné záležitosti,ale rozumím Ti jako bych mluvila se sebou.Já jsem taky jedináček a ty pocity sebeobviňování jsou mi důvěrně známé,mé sebevědomí,stejné jako máš Ty -co píšeš.Boje s maminkou,kterou bych nevymněnila,to znám-na to mi pomáhá,ale doopravdy meditace na odpuštění,ale pozor nejen jim,ale i sobě,protože to co cítíš,obvinění k sobě samé za vše možné záležitosti,to si taky odpusť,je to jeden ze způsobů,jak si pomoci a mě to taky pomáhá,alespoň se krotit k reakcím a řečem,které jiní nechápou a to co moc bolí,řekla bych,že bolí míň.člověk se naučí vše brát s nadhledem a jakoby si už nepouťět k tělu to ubližování a sebeobviňování-je to moc těžké,rozumím Ti.Všechno negativní,promněnit v pozitivní-těžké,ale jde to,každou myšlenku na špatné-nadávky,výčitky,zuření-poslat vduchu pryč,hned jak tě napadnou a uvědomíš si je a nezabývat se jimi dál.Vím zase těžké,ale funguje
Vím pochvala od mamky nebo taťky taky z mé strany neznám,tedy moc ne od mamky,spíškdyž se mi něco nepovedlo,bylo to pro mě smutné,už se to trochu zlepšilo,ale to proto,že se víc otevřeněji s nimi bavím a zeptám se nebo tak,ale vím,že se zase jinde chlubí,že to mám pěkné nebo tak.
Já si zase zpětně uvědomuji,že jsem z velké klece utekla,když jsem se vdala,do malé.Myslím,že ty vztahy bych řešila i kdybych byla s nimi zůstala bydlet.No teť se mi vše vrátilo jak bumerang a vše se hlásí o řešení,problémy tam kde by je nikdo,tedy já nečekala,že by někdy mohly být.můj choť si vzal do hlavy /krom dalších problémů,které jsou/,že za nimi jezdit nebude,oni že taky nejezdí a to není pravda,naši makají ve svém věku denně,jsou v důchodu,ale mají les a pořád co dělat,tak si zase rádi odpočinou,dokonce mi řekl,že si mám vybrat,on nebo oni,ale já vím,že to je jen zastrašování z jeho strany,ale je zlý.Že by jeho r.Saturn na moji nějákou planetu?Já nevím.Víš já neumím moc pracovat s programem,ale učím se ,ale ty duchovní věci mě zajímají taky moc.Tak se držTo určitě zvládneš,já si to taky pořád říkám,i když je mi někdy ouvej!Zatím!

radkas
člen

# Zasláno: 3.6.2009 12:17 

Jee, ahoj holky, tak koukam, ze je nas tu zacatecniku vic. Taky zacinam a zdravim vsechny zacinajici i pokrocile

fialka
člen

# Zasláno: 3.6.2009 20:48 

radkas
ahoj,ahoj,taky tě zdravím

fialka
člen

# Zasláno: 3.6.2009 20:52 

Věra
Dobrý večer berunko,už se těším na to louskání.

Dagmar
člen

# Zasláno: 3.6.2009 22:39 

Vítám vás tady!!

Fialko napsala jsi tady toho hodně, ale bohužel nemám tolik času, abych reagovala na všechno.
Co mě zaujalo je tvůj Neptun ve 4. domě - bylo by možná dobré se zamyslet zad tím, jak to vypadalo v tvé původní rodině a jakou to má souvislost s tvým manželstvím.
Zřejmě tam byly některé záležitosti o kterých se nemluvilo, možná, že prostředí domova tě občas nutilo k tomu něco obětovat, /ano to jsou ti kostlivci ve skříni/přizpůsobovat se, možná tam občas bylo ovzduší velmi impulzivní. Mars bych určitě se sebeobviňováním nespojovala, spíše s tou výbušností tvojí, nebo někoho v rodině.
Horoskop také ukazuje, že tě přitahují zřejmě muži velmi originální svobodomyslní – ale také takoví u kterých můžeš mít pocit, že je musíš zachraňovat, obětovat se /jako kdysi doma/ a to mohou být právě muži kteří pijí, nebo žijí bohémským životem atd.

Zkus ti vztah rodičů aplikovat na své manželství, jestli tam není nějaká podobnost. To sem samozřejmě psát nemusíš, to jsou ryze tvoje zkušenosti - jen si to projdi.
Teď jsem přečetla další tvůj příspěvek a z něho je vidět, že si nějaké ty souvislosti uvědomuješ.
Podívala jsem se jen letmo na synastrii s tvým manželem. Asi není opravdu jednoduché se po jeho boku prosadit, myslím, že ten boj o to tam je, hlavně z důvodu, že jeho velké stélium v Panně vytváří kvadraturu na tvé Slunce a na tvou Lunu, takže to pro tebe může být opravdu těžší. Manželův Saturn stojí na tvém vzestupném uzlu a je v opozici na tvé stelium ve 2. domě.

je toho moc, ale to by se musel rozebírat celý tvůj horoskop..takže opravdu píšu jen útržky...

fialka
člen

# Zasláno: 4.6.2009 08:29  - Změnil/a: fialka

Moc zdravím dagmar!
Musím přiznat,že všechno je tak jak píšeš.Začínám si uvědomovat,že ten problém,tedy i v mém manželství,může mít kořeny v mém mládí.
Nevadí mi to sem napsat,myslím,že si to může přečíst i někdo,kdo něco podobného prožívá sám v sobě a nechce nebo bojí si to přiznat,že to vlastně tak je,Já jsem takto žila 20 let a teprve před 2 roky se něco začalo dít a já si to vše uvědomila,co nechci a co bych chtěla,ale nevím jestli v sobě budu mít tolik odvahy,udělat něco razantnějšího To je to moje sebeobětování-asi pocit strachu,cco tomu řeknou naši.Uf,ale co já,to vůbec nejsem já,jen malinkatý uťáplý cosi,co jen vystrčí růžky,už po nich dostane.
S rodiči máš pravdu,vím to vlastně podvědomě stále,ale dělala jsem,že nic nevidím.jsou moc hodní,ale myslím,že ta impulzivnost,tam je ze strany mamky-víc si nechám pro sebe.Taťka byl mírný a nikdy nepil,nevěděla jsem ani tenkrát,že tato neřest existuje.Jinak jsem měla pěkné dětství. Jen když jsem se vdala,myslím,že mamka mi dlouho nemohla zapomenout,že jsem odešla bydlet jinam hm,jak ráda bych se nyní vrátila,ale po ročním zvažování pro a proti jsem od toho upustila,právě proto,že ty výbuchy nedorozumnění trvají,už ne v takové míře,ale dá mi to moc práce,abych se nedohadovala s rodiči,protože je mám ráda a nestojím o hádky nebo tak.Nevím co dál,mám jen ůzkost z toho co dělat dál.Říkal jsem si,že tomu nechám volný průběh.No můj choť se začal prosazovat velmi razantně a neůstupně,myslím,že se tu pokazilo co se dalo.Nyní je to tak,že se dělá jakoby se nic nedělo.Hrůza-učím se snad celý život trpělivosti,doufám,že mi to přinese růže,jinak může být výbuch
No na ten neptun už jsem taky koukala,znamená to,že by mohl být třeba problém s duchovnem,mezi náma?Myslím,že by to mohl být jeden z problémů o kterém se nemluvilo.Další je to pití o tom jsem se dověděla víc,až když jsem začala bydlet u manžela,tam se dělalo dlouho,že to nic,to je normální u nás.Tedy pil tchán,manžel to nějak začal praktikovat ve větší míře až v posledním roce,jinak střídavě oblačno.Až mu sklaplo,protože nyní měl ůraz na silnici,ale nevím nevím,jestli se mu rozsvítí
Prosímtě a co to znamená,to stelium? A můžu se zeptat,jedna paní astroložka mi řekla,že je ten náš horoskop postavený tak nastálo a že to lepší nebude,jindy hůř,jindy zase trochu líp.
Já jsem hrozný pitval,velmi chci vědět co se sebou udělat,tedy jestli na to taky zmobilizuji svoje síly.Zatím pa a moc díky.Zatím

fialka
člen

# Zasláno: 4.6.2009 08:41 

snad ještě-tím duchovnem,myslím klasickou víru v Boha. Ta je u nás v rodině zakořeněná a u manžela je tedy z jeho strany nyní zvýšený odpor.

Kveta
člen

# Zasláno: 4.6.2009 08:42 

fialka
Tvůj Mars ve Střelci rozhodně není o sebeobviňování. Pokud máš tyto pocity viny, pak to spíše souvisí s IC ve Štíru a Plutem ve 2.domě.

Zaujalo mě, jak kladeš důraz na retrográdní planety. Ale v současné době je retro už jen Neptun, který změní směr teprve v době, kdy ti bude 68 let. A vzhledem k jeho harmonickým aspektům to není nijak výrazně brzdící element, ba naopak.
Pluto přestal být retro dřív, než jsi dovršila jeden rok. Uran v šesti a Merkur v deseti letech. Pouze Mars byl retro trochu déle, necelých 37 let.

Víš, proč ses rodičům narodila? Byl nějaký důvod, že tě chtěli zrovna v tu dobu? A víš, proč seš jedináček?

Vanda

# Zasláno: 4.6.2009 09:01 

Fialko,
po internetu bych si troufla poradit vám jediné:

1) Pokud nevíte co sama se sebou ( a mi se to z vašeho popisu tak jeví ) změna partnera vaši situaci nevyřeší. Tedy nejdřív bych se zaměřila na to, co od života sama za sebe chci, a hledala cestu k naplnění, a změnu partnera bych nechala s pokojem.

2) Píšete, že si s někým píšete. Jinak řečeno, ve vaší hlavě se naplno rozjíždí fantazijní projekce zidealizovaného náhradního partnera, který má ve vašich představách všechny vlastnosti, které u stálého partnera chybí, ale ani jednu jeho chybu. To je přímá jízdenka do pekel, protože žádný živý člověk vedle vás takovým fantazijím nemůže konkurovat a obecně má nevěra nesmírně destruktivní vliv na jakýkoli manželský problém.

3) Při řešení svého manželského a osobního problému ( jste v období krize středního věku ) vám nepomůže velké duchovno, to vás leda uvrhne do nereálných očekávání a iluzí ( Neptun je mimo jiné planeta falší, snů a nereálných iluzí, a to u nás obyčejných lidí mnohem více, než nějakého velkého duchovna), ale pomůže vám studovat párovou dynamiku, něco se dozvědět o vlastním fungování vaší psychiky, uvědomit si příčiny a zdroje problémů. Bez nich se nehnete z místa.
Zásadní věc je vědět, že vám nepomůže ,,více se snažit", pokud nebudete vědět jak a vaše snaha nebude cílená.
Jak velice trefně uvádí pan Klimeš, ještě žádný topící se člověk se neutopil proto, že by se málo snažil zachránit. Naopak, utopí se i přesto, že vynakládá na svou záchranu to vůbec největší úsilí, jakého je v daném okamžiku schopen, možná největší ve smém životě. Přitom by stačila setina té námahy, ale zaměřená, vědomá a cílená, aby se zachránil a v pořádku doplaval na břeh.

4) Píšete cosi o nemoci. Je dobré vědět, že v případě stresu a únavy způsobené například nemocí, únavou z pracovního vyčerpání a podobně, se velmi mění subjektivní prožívání situace, často nastupují pocity osamělosti nabo naopak nám lidé začnou lézt na nervy. Tyto pocity jsou způsobeny tou únavou, nikoli druhými lidmi. Tedy je dobré pracovat na odstranění stresu a únavy, nikoli na odstranění partnera, protože to situaci nevyřeší. Je dobré hledat cestu k odpočinku a dobítí osobních baterek.

lenka-s

# Zasláno: 4.6.2009 10:01 

Ano, to je presné.

Po fázi volání duchovna a sebeprobuzení, kdy cloveka popadne touha po osvobození se od svých limitací a kdy se spravedlivým rozhorcením zacíná objevovat jak se na nem podepsala matka, otec, manzel, zamestnavatel, apod., prichází dalsí fáze, která je pro spoustu lidí daleko méne príjemná, a to je fáze nezávislosti a aktivního prístupu, kdy clovek pochopí, ze nemá význam svalovat své komplexy a mindráky na druhé, a utká se s nimi bez ohledu na to jestli za ne muzou ci nemuzou ostatní, pricemz se zacne stavet na vlastní nohy (pokud byste se ovsem nechtela zaradit do houfu dozivotních "obetinek", jak to trefne nazvala Vera). Tak mnoho zdaru.

fialka
člen

# Zasláno: 4.6.2009 10:48 

Kveta
Milá Květuško zdravím!
To je teda krásný co píšeš,tak já mám asi divný program nebo spíš tomu tolik nerozumím,myslela jsem,když,aspoň je to tak psáno v tom programu,že když je u planety znaménko mínus,je planeta retro.ale proč kladu důraz na ty retro.planety?No protože mě přitahuje duchovno a s tím asi taky souvisí karmická astrologie a mě se tedy dějí zvláštní náhody,což vlastně náhody nejsou,protože to má vždy nějáký význam pro mě.Ty retrográdní planety s tou karmickou astrologií mohou souviset,snažím se tomu porozumět,víš.
Jinak určitě vím,že jsem se narodila jako chtěné dítě,ale proč to nevím,co si teda pamatuji,už jako malinký tvor,probrečela jsem každou noc,to už nevím proč,ale chtěla jsem mamku a nevím,proč mě choval a utěšoval hodně taťka,asi na mě mamka už neměla nervy,sama mám 2 děti a vím,že jsem taky měla dost,když začaly v noci řádit,byly po roce.Zvláštní je,že moje 1.dcerka,taky v noci plakala stejně jako já,do 3.let,mamka říká,že byla po mě.Jedináček jsem protože už mamce děti mít nešlo,vím,že o nějáké přišla,ale kolik jich bylo to nevím,vím,že jsem se snažila,aby mě brali naši jako,že třeba taky můžu mít v něčem pravdu,ale tak nějak mě trochu přehlíželi,já se za to na ně nezlobím,jen je to člověku líto,protože si chci třeba popovídat o různých věcech a oni mám pocit na mě nahlíží stále jako na malou,-Ty tomu nerozumíš,ty mlč,nehádej se,zvláštní,že vždy ať se mluví o všem a jsou tam i moje dcery,i když je třeba napomenu a ony se ohradí,slíznu to já,protože se hádám,ne,že by se zastali a řekli,npř.holky nebuďte na mamku drzí,nebo tak.Takže takový ten pocit jakéhosi strachu nebo respektu z toho co tomu řeknou naši,tam u mě je,ale,musím říct,že už se ve mě něco mění,začala jsem pracovat na sobě,abych si sebe více vážila a nenechala se zatlačovat do koutečka a taky si říct,bez hádek,podotýkám,svoje.Tak snad se mi to bude dařit,ale je to těžkéTen pocit sebeobviňování znám taky,možná to patří vše dohromady.

fialka
člen

# Zasláno: 4.6.2009 11:44 

Vanda
Milá Vando!
možná jsem to tak napsala trochu chaoticky,ale já bych věděla co se sebou,jen bych spíš chtěla sama sebe pochopit,třeba,proč se třeba bojím udělat to nebo ono ve svém životě.Právě to chci pochopit,proč jednám tak jak jednám.Proto se tak v sobě pitvám,dnes už mám za sebou období,když jsem si o sobě něco přečetla a rozbulela jsem se,právě proto,že jsem něco už pochopila a vstřebala určité věci,jsem se dostala až sem.
A abych objasnila,to,že já nejsem nemocná,ale můj muž onemocněl je to tak 3 roky a já ve velké snaze mu pomoci...víte je toho moc,zmněnil se moc,ale vyvstali tu věci,které jsme neřešili a dělali,že nejsou atd..nedá se to takto napsat,je to soukromé,ale taky to ani se nedá takhle ve stručnosti a já z něho zase nechci dělat nelidu,jen jsem si uvědomila mnoho věcí a taky jsem mu neustále vše odpouštěla,i to,že mě odmítá jako ženu,jenže on odmítal vše,jen se litoval atd..taky krom mě trápil holky a to už se mi nelíbí 2x tolik.
Nechcci se v žádném případě obhajovat jako trpitelka a on je ten co za to může to ne,ale s člověkem,který nechce a odmítá jakékoli řešení,se nelze domluvit,naopak žádá třeba věci které Vám vyrazí dech,kde se to v něm bere.Když už pak i děti říkaj,mamko my chcem pryč a to podotýkám,že jsou velký,tak to se člověk zamýšlí hodně.
Víte nikdy jsem nepomyslela na to,že bych se chtěla rozvést,to mě napadlo až když to začalo být k nevydržení a mě bylo moc líto,že on se stará o to,aby náš vztah zničil ůplně.Druhý den se pak tvářil,že se nic neděje a je vše v nej.pořádku.FAKT SRANDA
Vím dobře,že výměna partnera nic neřeší,proto a zase jsme u toho,chci přijít věcem na kloub.Vím ve svém věku dobře,že žádný není dokonalý a na vztahu se musí pracovat,neudělám nic bezhlavě,ale na druhou stranu dnes už dokážu připustit,že je to také řešení-být s někým kdo o Vás stojí,má spoustu společnýcch zájmů a nebo žít s někým a tvářit se že je vše vpořádku a ono není,to už se člověku tak nějak vnitřně příčí a nebo potom člověk si musí zvyknout a to nevím,z toho je mi moc smutno,to bych nerada v koutku se tráoit do konce života
Proto,jak píšete,potřebuji objevit tu setinu námahy a vynaložit přesně mířenou energii,tam,abych neublížila,ale taky vše dobře vyřešila.
Moc Vám děkuji za debatku!

fialka
člen

# Zasláno: 4.6.2009 12:17 

lenka-s
Milá Lenko!
Musímříci,že máte úplnou pravdu,tedy z mého pohledu!Myslím,že se nacházím právě před bodem fáze nezávislosti a aktivního přístupu,stavět se na vlastní nohyTo bych ráda.Už jsem něco před časem podnikla,byla jsem na dvou pohovorech na novou práci a dnes mě mrzí,že jsem více o to nestála,ale ještě mi budou volat,nemám v tom totiš praxi,o to co se ucházím,ale naučila bych se,vím,že kdybych se více snažila,pán by mě vzal,ale ještě není vše straceno.To jsem,ale odběhla.Takže z toho usuzuji,že to bude tato fáze,jak jste to krásně popsala.No do řad,, obětinek,,bych nechtěla,moje tchýně to tak má a právě proto možná vidím,že bych tak mohla skončit a ježí se mi vlasy na hlavě.Jenže takový velký hrdina taky nejsem,říkám si,že to nechám plynout,ale zase je tam ten červotoč,který říká,ale co kdybych mohla udělat víc.Tak

Vanda

# Zasláno: 4.6.2009 12:37 

Milá fialko, základním principem fungování ve vztazích je systém akce a reakce.

Tedy když přestanete pokoušet změnit manžela, ale budete realizovat změny u sebe, do chování manžela se dříve nebo později taky promítnou. Je dobré přitom vědět, že každý systém, i rodina, má tendenci udržovat setrvalý stav, tj. jestliže začnete realizovat změny, začne manžel vyvíjet iniciativu k navrácení do předešlého stavu. Proto změny bez skřípaní nepůjdou, a je dobré na to být připravená a je dobré nedělat z emocí s tím spojených zbytečně velkou vědu. Ani na jedné straně. Dokonce je možné a dost pravděpodobné, že začátek realizace změn přinese pro vás subjektivní pocit zhoršení situace, je to logické - starý systém se láme a nový se ještě neustanovil.

Potom, jestliže máte pocit, že manžel vás odmítá, dá se z recipročního principu odvodit, že on má velmi pravděpodobně pocit, že se na něj moc lepíte. Tj. vy jste v páru ten, který má větší potřebu blízkosti, zatímco on je ten, který má menší potřebu blízkosti, případně má potřebu větší vzdálenosti. Když přestanete usilovat o kontakt a přiblížení, ale naopak se začnete vzdalovat, manžel se přestane vzdalovat, po čase se naopak jeho pozornost obrátí k přiblížení. S atraktivitou kohokoli z vás tato funkce souvisí málo až vůbec.

Že jde o nemoc manžela jsem pochopila, pro prožívání stresu v páru je celkem jedno, kdo je nemocný. To funguje oboustranně.

Mějte dobrý den.

lenka-s

# Zasláno: 4.6.2009 13:52 

Fialko, k tomu co jste napsala jeste dodám, ze takovým základním aktivním prístupem je podle mne snazit se o pravdivý pohled do svého nitra. Pokud mám osobnostní problémy, mela bych si vsímat toho, jak se chovám, kde delám chyby a proc. Ale pozor, pri hledání pravdivé odpovedi na své obtíze bych nemela hledat zádného obetního beránka na kterého hodit vinu. Tedy odpoved typu: mám emocionální problémy proto, ze máma nepribehla k postýlce, kdyz jsem v ní jako malá plakala, anebo: je to vina manzela, který je takový a onaký, mi není prílis k uzitku, ne snad proto, ze by to nemohla být pravda, ze by moje problémy nemohly být cástecne zpusobeny chováním mé matky v detství, prípadne i mého manzela v soucasnosti, ale proto, ze pokud nestojím o roli obeti, pak mne taková odpoved nikam neposouvá, protoze v dusledku mne vede jedine k nekonecnému kolotoci výcitek, stízností, frustrací, apod., do kterého, jak písete, spadnout nechcete. Ale takovou platnou odpovedí by mohlo být treba to, ze si priznám, ze mám sklony být závislá na ostatních a snáset i neúnosné situace, protoze mám strach z toho, ze zustanu sama a nedokázu si nijak poradit. Pak se mohu rozhodnout, ze se svým strachem budu nejak pracovat a budu se ho snazit prekonat a to mne muze vést k tomu, ze prijmu výzvy, které bych predtím neprijala a vystavím se urcitým situacím, kterým bych se predtím nevystavila.

Aktivním prístupem muze být ve Vasem prípade i to, ze opustíte svého manzela v prípade, ze prozkoumáte svoje nitro a zjistíte, ze z Vasí strany uz není za tím vztahem nic jiného nez treba ten motiv, který jako príklad uvádím nahore. Kazdopádne pocítejte s tím, ze vsechno co sama sobe nepriznáte a co v sobe nezpracujete se zákonite znova vyjeví, at uz o samote nebo v momente, kdy se vrhnete do dalsího vztahu.

Kveta
člen

# Zasláno: 4.6.2009 14:34 

fialka
Neboj, to není "divným" programem
Horoskop narození samozřejmě platí, ale není statický. A pro orientaci, co a jak do budoucna, se používají různé metody. Já použila jednu z mnoha - jeden den po narození rovná se jeden rok života. Takže třeba Pluto už druhý den po tvém narození přestal být retrográdní. Pár dnů byl stacionární a osmý den začal jít direktně. Tudíž během těch sedmi let se retro vliv uvolňuje a od osmi bys měla využívat potenciál direktní planety.

O čem píše Vanda určitě funguje u mnoha párů a může jim to pomoci vztah nejen udržet nýbrž i obnovit. Ale znám z reálu i z poradenské činnosti mnoho dalších párů, kde během života se opakovaly stále stejné situace: manželství přestávalo fungovat, ale nemohli od sebe jít, protože zrovna jako napotvoru otěhotněla. Když po čase znovu řešili rozchod, zase to nešlo, protože dítě šlo do školy. Po nějakém čase to zase nešlo, protože dítě šlo na střední školu. Pak šlo na vejšku..., pak onemocněla maminka a rozvod by nepřežila, pak ... atd. atd. A když konečně pominuly ty různé vymlouvačné důvody, pak onemocněl manžel nebo manželka a přece nemocného neopustí, že? A ti lidé takto prožijí život v neustálém čekání na něco.
Nejsem zastáncem rozvodů kvůli "hloupostem" po roce či dvou společného soužití. Ale zrovna tak nejsem zastáncem "být spolu do smrti za každou cenu".

Ano, jde o tvz. krizi středního věku. Uran jde do opozice na své postavení v radixu. Je proto normální, že začínáš fialko hledat sama sebe. Druhý dům je o hodnotách, ale především o sebehodnotě. Pluto jako vládce 4.domu tě nutí přebírat hodnoty rodičů či předků. Uran je boří a žádá změnu. Jupiter obé zveličuje.
Uran jako vládce domu partnerství nabízí převzít hodnoty od partnera.
A ty se v tom plácáš, protože Slunce a Luna jsou v opozici a tudíž nevíš, jestli dát přednost rodičům (LU) nebo manželovi (SL).

A je možné, že se v tom plácá i tvůj manžel, má taktéž dynamický aspekt mezi světly. A kvadraturu mezi Lu a Ve. Což zrovna nesvědčí o přílišném porozumění ženám. A pokud máš pocit, že tě nebere jako ženu, nepostavila ses do té aktivnější mužské role sama? Nebo možná spíš do role žena-matka? Žena-milenka tak zůstala někde v koutku.

Máš 7.dům ve Vodnáři, Urana s Plutem v zemské Panně. Tvůj manžel je Panna se stéliem v 11.vodnářském domě, ascendent ve Štíru. On je to, co žádáš. Kde je tedy problém? Že by v konjunkci tvého Sl a jeho Lu? Vědomí kontra podvědomí?

2.domem ti prochází Saturn. Mimo jiné se jí říká planeta dospělosti. Možná proto si mnohem víc uvědomuješ, že jsi dospělá holka a už nechceš podléhat hodnotovým měřítkům svých rodičů. No kruci, už je skoro načase. Ale bacha na to, abys diktát rodičů nevyměnila za diktát dcer. Luna v 5.domě mnohdy vede k tomu, že se děti rády staví do role rodičů.

Vanda

# Zasláno: 4.6.2009 18:08 

Poslouchejte, fialko, měla jsem čas podívat se na váš radix a srovnání s vaším mužem, a vzájemná synastrie je vcelku dobrá. Ale máte a ješte cca rok mít budete obtížní období. Slunka sice máte v kvadratuře a Merkury v dost přesné, ale jde o dvě znamení pod vládou Merkura, zj. nakonec se vždycky nějak domluvíte. Trigony Marse vzájemně, Venuší vzájemně, Venuše s Lunou jsou vysloveně prima. Vzájemné kvadratury Merkura mohou způsobovat, že vaše komunikace snadno slkouzne k vyčítání a hádkám. Na tom je potřeba vědomě pracovat, aby se tak nedělo.
Potřebovalo by to, ačkoli nyní možná nemáte k podobným věcem náladu, posilovat hravou, nezávaznou a mladistvou aktivitu mezi vámi dvěma.
Venuše - mladá dívka, žena, Mars - mladý nezadaný muž. Čili společné koníčky, aktivity, jen tak pro radost. Aktivity skutečně aktivní, aby byla dynamická stránka těchto ohnivých planet naplněna. A´t už sportovní nebo nějaké muzikantské, herecké, nebo jít si prostě zatancovat.

radkas
člen

# Zasláno: 4.6.2009 21:08 

Fialko, to stelium, jak se porad ptas, to je to, ze mas ty 3 planety takhle blizko sebe. Seskupeni, kde se takhle nakupi 3 a vice planet se rika stelium

Kveta
člen

# Zasláno: 5.6.2009 05:38 

fialka
Čas narození vás obou je opravdu stejný?

zapomněl/a
na jméno

# Zasláno: 5.6.2009 09:20 

Vanda
Milá Vando!
Díky za odpověď
No musím říct,že po velké snaze,tedy ne zmněnit manžela,ale pomoci mu,jsem vlastně přišla na to,že to už dělat nebudu-on neche.Nechala jsem ho 2 roky opadal jeho zájem o mě,je pravda,že jsem to nesla špatně,těch probrečených nocí a dnů....myslím,že by to asi v jiném manželství byl dávno konec.Nakonec jsem vzdala i snažení a do toho všeho alkohol,takže vážně nyní velmi přemýšlím o tom co mi to tam u vás ty planety říkají,mám pocit,že by to mělo být dobré,ale je mi z toho fakt do breku,protože po tom všem co jsem s ním v posledním roce prožila a vlastně jsem se srovnala s tím,že to tak chce a já to v sobě zprcovávala,teť to tedy znamená,že se mám zase srovnávat s tím,že se tedy nic nedělo a vlastně teť už to bude fajn.No,nevím,mám nachystaná řešení a myslím,že je opravdu chci a to že mě má rád,no dobře to vím,ale nemá on rád jen to jídlo a co ktomu patří?Sám mi řekl,přece se nebudem rozcházet,když jsme si na sebe zvyli,Ha,Ha -to je pěkně řečeno a večer ve veselém stavu Tě vyhazuje z domu a nadává,už ho nějak nemiluju,nevím vše se stratilo,myslím,že jsem jen stála a koukala se jak se promítá film,ale i když jsem měla velkou snahu hrát v tom filmu,oni mě nechtěli.Tak nějak to cítím.Jak jsem říkala,vždycky to šlo,smazat vše a začít znovu,jenže tentokrát je to jinak.
Někde je psáno,že bych taky mohla přijmout manželovy hodnoty,tak tedy,pokud jsou to hodnoty,ty které říká nahlas,podle kterých se chová-sebelítost a alkohol,ponižování druhých,tak tedy děkuji nechci.
Podle toho co tu je ,vlastně by mělo být vše vpořádku anebo bude?Tak toto je právě to,na co čekám celý život,ale ono to tak není,jen čekám a čekám a připadá mi,že všechny okolo sebe neustále do něčeho tlačím,aby se uklidilo,srovnalo okolo domu,protože tu je neustálý nepořádek-velmi slušně řečeno,ale toto chci jen já,oni moc ne,jim to tak vyhovuje.Takže nyní si připadám,že jsem mimozemšťan a nepatřím sem.Teť když o tom píšu,chci pryč a mám moc smutnou dušičku,vůbec to nechápu.
A společné zájmy s manželem?To je vtip?On má jen auta a nic jiného pro něho neexistuje a koupil si papouška,že bude je chovat,nikdy k tomu nedošlo a vše bylo na mě,tak to je se vším.Klasika.tak teť to zase vyzní tak,že jsem ho pěkně pomluvila a já jsem bez chyby.No,jenže tak to je.
Jsem z toho nějáká zničená,

fialka
člen

# Zasláno: 5.6.2009 09:34 

lenka-s
Milá Lenko
Díky za Vaši reakci.To dobře vím,že člověk má začít vždy u sebe,právě když se něco nepovede,hlavně se podívat na to co on sám a ne co ti druzí,vím to,je to těžké,ale pravdivé.V tpm bych problém neviděla,spíše v tom,že jsem si nikdy nedovedla představit,že mě můj muž přestane vnímat jako ženu a že třeba jeho oblibou bude alkohol ano asi jsem nechtěla být sama a přesně jak píšete,mám obavy strach-to je to čeho se chci zbavit,protože on výčitky nemá,když na nás pouští hrůzu a já se stracchuju,kvůli všemu,abycch vše zajistila,aby vše fungovalo jsk má a na nic nezapomněla.atd..
Už jsem něco psala Vandě,tak už se nechci opakovat.Zatím

. 1 . 2 . >>
Toto téma je uzavřeno. Nemůžete zaslat odpověď.

Astrologické forum / Rozbory horoskopů / Probouzení-poznání sebe sama