Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Rozbory horoskopů / Pohled na sebe sama
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Dagmar
člen

# Zasláno: 26.9.2008 18:08 
Odpovědět 

Kde byste hledali jak objektivně dokáže člověk sám sebe vidět, své vlastnosti, své projevy....

proč se ptám, mám data paní, která mi v podstatě polovinu věcí které jsem jí řekla neguje..tak to není...
třeba - silná Luna v Býku, je součástí T kvadratury - opozice na Neptun - kvadratura na Saturn - trigon Pluto.Uran, Slunce, sextil Mars, Jupiter - a já se dovídám, že vliv této matky vůbec silný nebyl

Slunce - Lev v konj. s Uranem ve volné konj. s Plutem - aspekt na Mars...údajně nemá potřebu být viděna ... a tak to je se vším...

data mohu poslat, sem je dávat nebudu.

Iva
člen

# Zasláno: 26.9.2008 18:45 
Odpovědět 

Dagmar

Dagmar, mě by ty data zajímaly.No tak Lev, Lvice moc objektivní není to ti můžu říci, není už od přírody

A pak ta Luna v aspektu na Neptun a Neptun kvadrát Saturn jestli to chápu, tak ta v realitě moc nepobývá:-).
Nějak nechápu jak je tam navázaný ten trigon toho Slunce, proto bych docela brala ty data.

Zlata
člen

# Zasláno: 26.9.2008 21:29 
Odpovědět 

Dagmar, jestli mohu poprosit, taky mám zájem o data. Tuto konjunkci ve Lvu mám taky, docela ráda bych si to porovnala.

Iva
člen

# Zasláno: 26.9.2008 22:06 
Odpovědět 

Zlata

Opravuji, že ne všechny Lvice musí být neobjektivní
Pro jistotu abych nedostala tlapkou....

Věra
člen

# Zasláno: 26.9.2008 22:07 
Odpovědět 

Dagmar
Beru to jen tak od oka ale asi trpí sebeklamem. Ten Saturn a Pluto jako by ji vyzývaly, aby dlouhodobě pracovala na korekci pohledu na sebe.
Já znám zatím Lunu v Býku - ženy okolo mně jako velice nesebekritické, přesto, že jinak jsou to pragmatičky. Nepřipustí vlastní chyby a spíš jako by se v sobě i svých chybách zhlížely, nebo co. Neústupnost, zarputilost,
to z nich vzlíná a háklivost na kritiku. Mám to i v rodině a je to jaksi neřešitelné.
Jde-li to, hlásím se o data i já, díky .

Hana
člen

# Zasláno: 26.9.2008 22:12 
Odpovědět 

Znam nekolik lvu a mohu rict, ze oni jsou proste jednicka. Sve vlastni chyby nevidi, protoze proste zadne nemaji.

Bez teto vlastnosti by nemohli byt vudci osobnosti, protoze by pak trpeli treba pocitem menecennosti a proto si ho nechteji a nemohou pripustit.

Na jednu stranu je to velmi pozitivni vlastnost, protoze jsou neprekonatelni a ve vsem si diky tomu jisti.

Dagmar
člen

# Zasláno: 26.9.2008 23:09 
Odpovědět 

Navíc je paní životní jednička - prostě ta výraznost kterou ona popírá tam musí někde být.

Kveta
člen

# Zasláno: 27.9.2008 07:08 
Odpovědět 

polovinu věcí které jsem jí řekla neguje
Mám taky takovou zkušenost. Ale nepozastavuji se nad tím. Pokud jedu horoskop od začátku do konce stejným stylem, pak by měl odpovídat nebo neodpovídat celý. Lidi jsou různí a někteří chtějí slyšet jen to pěkné (pěkné podle jejich měřítka) a na kritiku jsou hákliví. No co s tím naděláš? Nic. Je to jejich volba, že přijímají jen půlku sebe sama. Tu druhou pak vidí na těch druhých.

A je zajímavá tvá otázka, kde hledat objektivní pohled na sebe sama v horoskopu. Domnívám se, že o tom asi bude mluvit celý horoskop. A že objektivní pohled na sebe sama asi neexistuje. Snad jen porovnat to, co ukazuju světu (ascendent a možná i 1.dům), jak se sama hodnotím (2.dům jako moje hodnota) a co si o sobě myslím (3.dům) s tím, jak mě vidí, hodnotí a co si myslí druzí . Takže celý první a třetí kvadrant. Obsazení, aspekty, vládcovství.

Objektivní pohled na sebe sama snad mohou mít lidi, kteří nejsou závislí na mínění druhých, kteří nejsou vztahovační a nepletou si konstatování s kritikou. A pokud někdo není objektivní ve vztahu k druhým (hodnoty druhého nemusí odpovídat hodnotám mým, ale to neznamená, že jedny nebo druhé jsou špatné), pak takový člověk nemůže být objektivní ani ve vztahu k sobě samému.

Pokud vezmu horoskop jako celek a jako že patří mně a celý je o mně, pak první půlka je vědomé nebo uvědomované nebo aspoň by měla být uvědomované "já". Druhá půlka je neuvědomovaná, mé (taky mé!) druhé já v horoskopu vyjádřená jako "ty". V klasice je 7. dům mimo jiné vyjádřením veřejného nepřítele. V tomto mnou uváděném příkladu je to ale můj vlastní nepřítel. Má odvrácená strana tedy to, co vnímám jako nepřátelské, možná i to, čeho se bojím. 8.dům pak hodnoty, které jsou pro mě nebezpečné a bojím se toho, 9. myšlenky a slova, která mohu považovat za nepřátelské atd. Prostě druhá půlka mi taky patří, je moje, ale uvědomuji si ji díky "ty" - díky kontaktům s druhými. A samozřejmě se tím obohacuji (o společnost, hodnoty a názory druhých).

Pokud člověk přijme svůj horoskop jako celek a že celý kompletně vypovídá jen a jen o něm, pak takový člověk může být objektivní sám k sobě. Pokud používá - to ne(jsem) to ne(dělám) , to tamten, oni, tenhle a támhleto, pak nemůže být objektivní.

Takže dle mého názoru o objektivitě vypovídá celý horoskop.
A prosím ta data mi taky pošli, zajímá mě, proč lidi chtějí ze sebe jenom půl.

Hana
člen

# Zasláno: 27.9.2008 10:20 
Odpovědět 

Daso

Ty jsi si dovolila podrobit lva kritice?

Dagmar
člen

# Zasláno: 27.9.2008 10:21 
Odpovědět 

Kveta
To je pěkné pojednání Květu - data jsem ti poslala.

Dagmar
člen

# Zasláno: 27.9.2008 10:22 
Odpovědět 

Hana
jo tak to mě nenapadlo - ano!

Hana
člen

# Zasláno: 27.9.2008 11:06 
Odpovědět 

Daso

Ja mam jednoho doma a to bych si nikdy nedovolila.
Dalsiho mam v praci a to bych si taky nedovolila.

Ale abych pravdu rekla nekdy se to musi, protoze to je nezbytne, ale pak nastane doba urazenosti a ta trva............... ver.

Turnovsky
člen

# Zasláno: 27.9.2008 12:08 
Odpovědět 

Takové případy, že klient s interprtací nesouhlasí jsou celkem časté. Na vině může být,

a/že si klient sám sobě lže, nechce se o sobě dozvědět nic nového

b/ že už je klient vývojově jinde, (viz tranzity, direkce)

c/ že nerezonuje s naším pojetím, světonázorem etc.

d/ že je horoskop netypický, dochází v něm např. k zvratu významu (příklad Ladslav Klíma 5 planet plus ASc v zemských znameních, nehledá jistotu, ale nadjistotu)

e/ že se prostě mýlíme, osobně si dávám pozor na takové absolutistické výroky a lá: máte to a to v 5. domě, musíte mít tedy tolik a tolik dětí, jestliže je nemáte, pak jste je potratila (zavraždila) a dotyčná se může postavit na hlavu, že to není prauda, stejně bude astrolog mlít svoje, jist si svojí neomylností. Věc až příliš častá!!!

Turnovsky
člen

# Zasláno: 27.9.2008 13:12 
Odpovědět 

PS v každém případě je nutný nedirektivní dialog nad horoskopem, s pochopením pro klienta. Bez předsudků postavených na podobných astrologických situacích v horoskopech, které jsme zpracovávali dříve a rozhodně do toho nepromítat své záležitosti. Kdysi jsem také zastával názor, že astrologovi přinášejí klienti problémy, které řeší sám, že si astrolog může za typ svých klientů etc, ale s postupem doby jsem musel uznat, že je to kolosálně pitomé hlášení, založené na nezvládnutém přenosu a protipřenosu

Kveta
člen

# Zasláno: 27.9.2008 14:21 
Odpovědět 

Turnovsky
Zaujal mě bod d) jistota - nadjistota
Jak je to u ostatních živlů, pokud jsou v horoskopu výrazné, taky se tam dá uvažovat o nějakém nad...? Dalo by se to rovněž vyjádřit jednoslovně?

Zlata
člen

# Zasláno: 27.9.2008 15:24 
Odpovědět 

Iva

Smála jsem se u monitoru nahlas. Neboj, já umím tlapkou jenom hladit. Akorát když je třeba tak víc přitlačím. Celý život se řídím tím, že s pochvalou pořídím víc než řvaním.

Hana

Nezapomeň, že Dagmar má ASC ve Štíru, ta se Lva bát nemusí.

Dagmar

U času píšeš, že je cca. Nevím, jak přesně ho s klientkou máte zrektifikovaný, navíc jsem ji sama neviděla, tak mám takový malý návrh k zamyšlení. Při pohledu na radix ( a napojení se na něj), bych docela uvažovala o malém posunu ASC na konec Ryb. Neptun, vládce radixu v téčku s Lunou a Saturnem. Paní si lže do vlastní kapsy, a se Sluncem a Uranem v konjunkci bude špatně snášet, když jí kdokoli cokoli řekne. Navíc tři planety v Panně jí na sebejistotě zrovna nepřidají a nějak zamaskovat se to musí.Sama vím, co práce mi dalo tuto konjunkci zvládnout, a to jsem astrologicky poučená. Když se mnou klient v něčem nesouhlasil, tak mu říkávám, ať o tom aspoň zkusí popřemýšlet, a doufám, že se chytne třebas později. Nic jiného asi nezbývá.

Turnovsky
člen

# Zasláno: 27.9.2008 15:37 
Odpovědět 

slovo nadjistota použil v souvislosti s Klímou filosof Karel Bodlák, který nejspíš o astrologii natož o nativitě Klímově neměl ani tuchy. V horoskopu jiného člověka by se nejspíš jednalo o naprostý racionalismus mebo materialismus, u Klímy šlo naopak o naprostý idealismus, praktikovaný v každodením životě. Narozdíl od osttaních českých esoteriků jediný Petr Kohout Lasenic Klímu uznával a jeho myšlenky tiskl v revue Horev

Nevím, Květo, jak charakterizovat analogický jev u ostatních živlů, možností je patrně více, případ od případu, osobnost od osobnosti. Je to těžké, dochází tu totiž k přetavení významu, který může (nemusí) připomenout dialektikovu proměnu kvantity v kvalitu

Turnovsky
člen

# Zasláno: 27.9.2008 15:54 
Odpovědět 

PS dva dny před Klímou narodil se Jakub Deml, který má dokonce 6 planet v zemských znameních. Další "exot" českého intelektuálního a uměleckého nebe, ač katolický kněz, rozhodně žádný pánbíčkář. U klím yovšem hraje roli jeho těsná konjunkce s Uranem a Regulem, těsnější než u demla. Klíma tak prohlašuje věren svému uranskému lvovství: Jsem absolutní Vůle!

Cestu jste naznačila Květo v celistvém pohledu na horoskop, k vztažení tohoto malého celku k Celku ultimativnímu, k holarchii

Dagmar
člen

# Zasláno: 27.9.2008 17:31 
Odpovědět 

Turnovsky
ona paní vcelku jakoby z horoskopem souhlasí, ale vzhledem k Merkuru v Panně lpí na absolutně přesném vyjádření slov, což jí samozřejmě dát nemohu.

Začalo to tím, že kdysi dávno jí někdo řekl, podle tabulek v populárně naučné knize, že má asc. někde jinde /o znamení dál/ ten dotyčný nepočítal s tím, že tabulky byly zřejmě udělány podle země autora, GMT, nebo bůhví podle čeho.
Hodně dlouho trvalo, než jsem klientku přesvědčila, že tomu tak prostě být nemůže, protože se s tímto asc. celá léta jakoby ztotožnila.

Nejde o spor jako takový, jde jen o některé záležitosti, na kterých se nemůžeme shodnout. Paní je příjemná, nicméně to neprobíhá tak, jak by mělo.

Zlata
ano, myslím, že je asc tam kde píšeš, na tom jsmeč se shodli.-

Kveta
člen

# Zasláno: 27.9.2008 18:56 
Odpovědět 

Pane Turnovský
děkuji, domnívala jsem se, že ono slovo nadjistota je vaše a že podobně máte pojmenovány i ostatní živly.
Ale vztaženo k proměně kvantity v kvalitu je mi to jasnější.

Dášo, teď jsem z toho jelen. Tak souhlasí nebo neguje?
Paní mi nepřipadá výrazně lvovská. Má v něm jen Slunce, které klidně může projektovat na manžela. Silný Merkur, nadupadný 6.dům, krásná Venuše - to mi spíš evokuje spokojenost v podřízeném postavení než nějaké výrazné ambice, také obsazení spodní a západní poloviny horoskopu tomu napovídá.

Pokud čas není přesný, pak bych si uměla představit i asc v Beranu. Copak MA/BL/3 není dost šťouravý, kritický a za slovo chytající? Spolu s ME/PA/6 s ní pak musíš mluvit naprosto jednoznačným až slovníkovým způsobem. A při jejím povolání bych se ani nedivila, kdyby sis před ní připadala jako dement

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 27.9.2008 20:17 
Odpovědět 

Turnovsky

Takové případy, že klient s interprtací nesouhlasí jsou celkem časté. Na vině může být,

a/že si klient sám sobě lže, nechce se o sobě dozvědět nic nového

b/ že už je klient vývojově jinde, (viz tranzity, direkce)

c/ že nerezonuje s naším pojetím, světonázorem etc.

d/ že je horoskop netypický, dochází v něm např. k zvratu významu (příklad Ladslav Klíma 5 planet plus ASc v zemských znameních, nehledá jistotu, ale nadjistotu)

e/ že se prostě mýlíme, osobně si dávám pozor na takové absolutistické výroky a lá: máte to a to v 5. domě, musíte mít tedy tolik a tolik dětí, jestliže je nemáte, pak jste je potratila (zavraždila) a dotyčná se může postavit na hlavu, že to není prauda, stejně bude astrolog mlít svoje, jist si svojí neomylností. Věc až příliš častá!!!

Skvěle napsáno a vystiženo, zasloužíte si medaili odvážného lva.

Turnovsky
člen

# Zasláno: 27.9.2008 21:01 
Odpovědět 

Pavla Aligova
díky, nicméně tento výčet nečiní si nároky na to býti vyčerpávajícím, ve hře mohou být i další příčiny, které mne v chvatu nenapadly

v každém případě je třeba s klientovi naslouchat a rozmlouvat s ním

gnalim
člen

# Zasláno: 30.9.2008 09:53 
Odpovědět 

Turnovsky

Pavle, vaše názory si často pečlivě čtu a i tentokrát jsem "hledal nedostatky". A samosebou našel. A samosebou jsou i další příčiny...

stejně bude astrolog mlít svoje, jist si svojí neomylností tohle je, dle mého, kde - přihořívá.

Dagmar píše - to neprobíhá tak, jak by mělo tohle je také k zamyšlení. Myslím, že TO probíhá a probíhalo tak, jak mělo, ale ne tak jak si Dagmar představovala, předpokládala, přála.

A pak tohle - je třeba klientovi naslouchat a rozmlouvat s ním - to je o té rezonaci z bodu "c". Dá se i "naladit" na frekvenci klienta, vlastně i díky tomu co z radixu vnímáte. A pakliže je zde Merkur v Panně, volil bych určitou "předmluvu" o tom, že každý vnímáme jinak a tím, že jsou naše "myšlenkové výsledky" rozdílné atd atp.

Jsou lidé, kteří odmítají nejen proto, že a,b,c,..., ale jelikož také nemohou, neumí, nejsou schopni. A zde je, dá se říct i "chyba" astrologa - nemůže, neumí, není schopen vyvolat pochopení u klienta. Ale ono to není chyba, totiž, kdyby byl jedinec objektivní, nebylo by třeba radixu či astrologie. Jistě se dá díky astrologii k objektivitě "kráčet", ale mít správný pohled na sebe sama to je zcela ojedinělé "umění".
V budhismu se jedná o snahu - sebe sama ve všem poznávaje. Totiž, kdyby byl jeden objektivní sám k sobě, byl by objektivní, tečka. Objektivní ke všemu a všem. Osvícený.

Pavle, píšete - Kdysi jsem také zastával názor, že astrologovi přinášejí klienti problémy, které řeší sám, že si astrolog může za typ svých klientů etc, ale s postupem doby jsem musel uznat, že je to kolosálně pitomé hlášení, založené na nezvládnutém přenosu a protipřenosu - mám za to, že TO, co vnímáme u jiných, poukazuje na to, jací jsme my sami. Nemyslím, že jde o přenos a protipřenos ( vlastně nevím co tím myslíte ). Spíš bych řekl, že k tomu, aby jeden viděl např. nádheru je nutné, aby byl náherný také uvnitř. A tak je to s laskavostí, smutkem, agresí, depresí atd.

Když mi kolega v práci řekne, že má tenhle týden klienty samé idioty, říká mi, že se tenhle týden "cítí" jako idiot. Tj s nadsázkou. Když jsou jeho klienti zrovna zajímaví, vnímá zrovna "pozoruhodnost" více, než obvykle. Atp.
Mám za to ( opravte mne prosím, jestli si myslíte, že je to jinak ), že astrologické vlivy ( energie "nás" ovládající ) působí na naše pociťování a my pak ( dle toho jak "umíme" ovládat např. své emoce ) jednáme k tomuto přiměřeně.
Jsou názory, které tvrdí, že naše pocity vznikají ( v hypothalamu ) apriori okolnostem, kterým pocity následně vědomě přisuzujeme. A já si myslím, že ona chemickofyzická reakce je ovlivňovaná mj. i energiemi z planet a hvězd.

Dagmar , aby tedy po svém odpověděl na co se ptáš.

Troufám si tvrdit, že je vhodné hledat VÍRU a VŮLI. Nevím, jestli je vůle např. Sat v 9. domě, ale takhle bych se k tomu stavěl já. Asi není třeba zmiňovat se o tom, že vypichovat ojedinělé aspekt není vhodné...
Vlastně se svým způsobem ( v mé mysli ) ptáš na duchovní úroveň klienta.

Prosím neberte tento příspěvek jako provokaci nebo "chytrolínství", nýbrž jako snahu o korekturu domněnek.

Turnovsky
člen

# Zasláno: 30.9.2008 11:58 
Odpovědět 

gnalim

Je přirozené, že jste nedostatky našel, na vyčerpávající dokonalost si nárok nečiním. Kritika má osttaně vést k prohloubení pochopení, které vede k obohacení všech. S některými Vašimi poznámkami souhlasím s jinými ne, tedy:

"Když mi kolega v práci řekne, že má tenhle týden klienty samé idioty, říká mi, že se tenhle týden "cítí" jako idiot. I když to beru jako Vy s nadsázku, musím neompromisně zdůraznit, že tato slova profesionál astrolog či kdokoli v pomáhající profesi, nemá právo vyslovit. Svědčí to o tom, že práci nezvládá a měl by jít na supervizi.

"k tomu, aby jeden viděl např. nádheru je nutné, aby byl náherný také uvnitř. A tak je to s laskavostí, smutkem, agresí, depresí atd." Do určité míry jistě pravda, ale nezapomeňme, že existují lidé, kteří "vnitřně nádherní nejsou", přinejmenším podle panujících představ, přesto vytvořili nádherná díla. Nejspíš se tu dotýkáme opravdových hlubin naší psychiky, v nichž operuje síla symbolu, o níž píš enapř. Lévi-Strauss, již zmiňuje Alfred Korzybsky, když na zzákladě svých experimentů tvrdí, že nervové systémy člověka jsou zásadním způsobem ovlivňovány znaky a symboly. Astrolog má k dispozici nástroj, kterým může do určité míry vysvětlit svoji i klientovu situaci (vnější i vnitřní) měl by tohoto nástroje užívat ku prospěchu klientovu i svému. Astrologové mají také nástroje jak toto užívání zabezpečit. Že není u zvykem se v astrologické poradenské praxi cvičit je neúnosné a do budoucna ohrožuje pověst oboru jako takového. Na nedosatek informací už se nelze vymlouvat, existují přinejmenším dvě práce v češtině dostupné (Jehle, Marksová), kde lze najít poučení, pokud se nehodláme poučit jinde: (u nás zejména Karel Kopřiva, překladová literatutura Janet Tolan Na osobu zaměřený přístup v poradenství a psychoterapii.

gnalim
člen

# Zasláno: 30.9.2008 13:59 
Odpovědět 

Turnovsky

Aha, -klient- ! Pavle, pracuji v realitní kanceláři...

Chápu, že v astrologii by tohle "nešlo". Jen dodám, že peníze (nemovitosti) zrcadlí lidský charakter a tak klienti jsou někdy jako "idioti" a zároveň skvělí učitelé pro makléře, který se o sobě chce něco dozvědět. Ba dokonce i když nechce. A o tom jsem psal. Tomu, že se někdo chová jako idiot něco předcházelo aby to tak bylo a ten, kdo ono chování vnímá jako idiotské, nemá ponětí co to je či bylo. Nezná souvislosti. A tak soudí a odsuzuje. Nemůže chápat. Pro chápajícího není idiotů, dá se říct...

Snažil jsem se ale přivést pozornost k úvaze, že tak jak se zrovna "cítíme" ( stav momentálního bytí ), tak také to kolem sebe vnímáme. Tedy, že nejsme tak "dobří", abychom do okolí ( tedy i do astro. výkladů ) nemotali své záležitosti. Odosobnění se při "čtení" radixu je navýsost vhodné, ale těžko dosažitelné, takže projekce vlastních "nedostatků" je svým způsobem přirozená věc. Ale to už zde píšu o duchovní úrovni, která je přímoúměrná s kvalitou astrologického výkladu.

To je zajímavá úvaha, že existují lidé, kteří "vnitřně nádherní nejsou", přinejmenším podle panujících představ, přesto vytvořili nádherná díla No, snad by se dalo říct, že nádhera je "v duši" toho, kdo ji vnímá. A snad je i "kus" té nádhery v těch co vnitřně nádherní nejsou, ale nechci argumentovat jen abych argumentoval.

O pověsti astrologického oboru nemám obav. Jsem toho názoru, že astrologie je dokonalejší, než astrologové a pakliže je odsuzován astrologický obor, jsou vlastně souzeni astrologové - lidé. A to mi, i díky rčení pana Platóna - nevím proč se stále divím, že o mě špatně mluví špatní lidé, neva.

blue

# Zasláno: 30.9.2008 14:50 
Odpovědět 

Pavel Turnovský

"I když to beru jako vy s nadsázkou, musím nekompromisně zdůraznit,
že tato slova profesionál, astrolog či kdokoliv v pomáhající profesi nemá právo vyslovit. Svědčí to o tom, že svou práci nezvládá, a měl by si vzít supervizi. "

dále " existují lidé, kteří nejsou vnitřně nádherní, alespoň podle našich či panujících představ, přesto vytvořili nádherná díla"

a dále ještě dvě opravdu dobrá díla, Jehle, Marksová,

naprosto souhlasím, velmi si Vás vážím a jsem ráda, že sem přispíváte.
Děkuji

Turnovsky
člen

# Zasláno: 30.9.2008 15:19 
Odpovědět 

i já děkuji Vám, blue, že ty mé příspěvky nejen čtete, ale patrně (tedy zřejmě) je i chápete.

gnalime, vyjděme z toho, že lidé přicházejí o radu k poradcům, protože sami se v určité oblasti neorientují. Komu jinému by poradci poskytovali své služby? Ano, pro chápajícího učitele, poradce, není idiotských dotazů.
Jiná situace samozřejmě je, když "poradce" chce svého klienta oškubat a ne mu pomoci a to je bohužel mor, který se šíří všude.

V USA je každý profesionální astrolog má k dispozici příslušné podpůrné instituce, kromě toho, že jsou vázáni etickými kodexy svých astrologických federací, existuje tam i střechová organizace pracovníků v poradenství všeho druhu. Nedivím se, tam jde totiž o hubu, za každý omyl se tam krutě platí, advokáti ženou zklamané klienty do soudních sporů, i když ti klienti by nad tím mávli rukou.

Jsou všechny výtky, které padají na hlavu astrologů opravdu neoprávněné? Myslím, že se shodneme na tom že řada z nich oprávněná je. I když se snažíme pracovat bez předsudků, přijímáme své klienty a spolupracujeme s nimi zodpovědně, stejně se chyb neubráníme, (i mě se to stane), stačí jedno slovo pronesené nešetrným způsobem, na vině bývá i chvilková nepozornost, a důvěra je podlomena. Nemusíme se snažit mít odosobněný přístup ke klientovi, to by asi byla chyba, nemusíme ho milovat, měli bychom si ho vážit. Pokud to z nějakého důvodu nemůžeme zaručit, neměli bychom tu zakázku brát.

To bylo jen v krátkosti. Na problematiku estetického objektu (krásní lidé atd.) tu ted není čas, omlouvám se

lenka-s

# Zasláno: 30.9.2008 15:40 
Odpovědět 

Kdyz bych brala chybu na strane klienta, tak se mi více nez nejaká konkrétní konstelace vtírá predstava nezvládnutého radixu jako takového. Mnohdy se asi práce astrologa bude podobat balancování na hrane – ríkám toho prílis mnoho nebo málo? Jak upozornit na chyby ci nedostatky tak, aby to nevyznelo prílis tvrde a neodradilo to klienta od dalsí práce sama na sobe, ale aby zase na druhé strane neodcházel s presvedcením, ze se svými problémy nemá nic spolecného? Je to asi dost citlivé téma a bude vyzadovat i obrovskou intuici. A bude spojené s tím co ríká pan Turnovský, pracovat na soustavném vylepsování vlastní poradenské praxe.

lenka-s

# Zasláno: 30.9.2008 15:44 
Odpovědět 

Kdyz jsem odesílala svuj príspevek, jeste jsem necetla poslední príspevek pana Turnovského.

Dagmar
člen

# Zasláno: 30.9.2008 18:49 
Odpovědět 

Dagmar píše - to neprobíhá tak, jak by mělo tohle je také k zamyšlení. Myslím, že TO probíhá a probíhalo tak, jak mělo, ale ne tak jak si Dagmar představovala, předpokládala, přála.

k těm posledním slovům - není to o představách, za ta léta jsou to stovky klientů, takže mohu srovnávat.
V tomto případě jak jsem psala, nedošlo k nějakému střetu, nebo vysloveně nespokojenosti,dělala jsem paní i horoskop pro syna a pro dceru - vše v naprostém pořádku.

Pokud se týče odvedené práce mám svědomí v pořádku, nicméně, protože potřebuji mít pocit precizně odvedené práce, pochybnosti klientky mi samozřejmě vadí.
Ono se to těžko vysvětluje - ale ty přece také poznáš když je někdo s tvými službami absolutně spokojen - pokud to jde
nebo když je spokojen, ale přesto se tě neustále vyptává, jako by nevěřil, že má záruku a ujišťuje se...

Tak teď jsem si udělala synastrii - a myslím, že to je jasnější, Saturn klientky spadá do mého 3. domu, Neptun přímo na můj ascendent, její 4 planety do mého 10. domu, z toho Slunce přímo na MC.

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Rozbory horoskopů / Pohled na sebe sama