Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Rozbory horoskopů / problémy ve vztazích
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
Anny

# Zasláno: 16.6.2008 10:22 
Odpovědět 

Dobrý den, narazila jsem na toto forum a doufám, že mi někdo osvětlí mou situaci. Zajímám se o astrologii, ale pouze jako samouk. Učím se na svém horoskopu i svých blízkých, ale ještě toho moc neumím. Odjakživa mám problémy ve vztazích s muži. Mám málo sebevědomí, neumím moc komunikovat, vztah jsem měla pouze jeden. Zajmalo by mě, jaké postavení planet či aspekty jsou za to přesně zodpovědné a jestli je možné to změnit. Napadlo mě, že třeba ta moje Venuše v Kozorohu znamená lásku až v pozdějším věku. Ale moje venuše nemá moc příznivé aspekty. Navíc je vládcem 7.domu spolu s Merkurem, který také není moc příznivě aspektovaný. Moje datum 12.2.1974, 01:50, Klatovy

virgo63
člen

# Zasláno: 16.6.2008 12:20 
Odpovědět 

Anny
Já jsem zase samouk v numerologii...

Když koukám na Tvoji mřížku, tak je tam vidět, že máš v komunikaci trochu problémy. Též životní číslo 8 někdy klade v životě různé překážky. Ale vidím tam taky pěknou intuici, manuální zručnost, energii do života, sílu ony překážky překonávat, jen správně všechno zacílit a bude dobře.
V každém vztahu je komunikace nutná a já si myslím, že nakonec objevíš správný způsob, jak si porozumět s partnerem. Možná zbytečně chráníš své nitro, aby Tě někdo nezranil? Pak ale působíš pro partnery nejasně, nečitelně. Toužíš určitě po harmonické rodině a domově, ale možná jsi příliš náročná při výběru partnera? Možná jsi také náladová a to některé muže odradí? Je dobré si na počátku vztahu moc od toho neslibovat, netlačit na pilu, nech to hezky rozvinout a uvidíš. Neber vztahy silově. Nauč se spolupracovat, využívej naplno intuici.
Letos jsi v osobním roce 6 a ten seznámení a nějaké té romantice přeje. Ať to vyjde!

Ostatní Ti ještě jistě více napoví přes astrologii.

Vanda

# Zasláno: 16.6.2008 12:20 
Odpovědět 

Anny, jenom bych podotkla, že do problémů se vztahy se promítají veškeré problémy osobnosti člověka jako takové. Proto bych se zabývala vaší osobností jako takovou a vztahy až následně. Je zažitým omylem hledat vztahy pouze v sedmém domě a jeho vládcích.
Když např. znám ženu s pěkně silně postavenou Venuší vládkyní sedmého domu, ale jinak je to radix kousavé, protivné, sarkastické a panovačné ženské, ta Venus to nezachrání. A jsou i případy opačné. ( To prosím byl příklad, který nesouvisé nijak s vámi a není narážkou na vás).
Proto bych vám doporučila investovat do svého vlastního rozboru radixu, ale pokud možno vcelku a v soukromí.
Mějte krásný den.

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 16.6.2008 17:40 
Odpovědět 

Anny

Srdečně tě zdravím a vítám na astrofóru naší Dagmar.

Zveřejnit osobní data znamená mít i odvahu si o nich, o sobě později i něco přečíst.

Při pohledu do tvého radixu mě napadlo, že můžeš být, pokud budeš chtít dobrá astroložka.

Muži? Máš s nimi všeobecně velmi špatné zkušenosti. Někdo ( možná otec?) tě chtěl "láskyplně" zlomit a myslím, že se mu to celkem podařilo.
Nemůžeš si najít cestu k mužskému pohlaví, je tam víc důvodů proč to tak je. Možná je to právě ta surovost, kterou si ne náhodou s mužským pohlavím spojuješ.

Ta největší surovost, kterou však zažíváš je sama k sobě. Netrestej se za to, za co by měl být potrestán někdo jiný.

Lásku můžeš hledat i na jiném "břehu". Možná by tě mohl naplnit milostný vztah k ženě? Uvažovala jsi o tom někdy? Dívám se do tvých progresí a říkám si, že to není náhoda o tom psát právě teď. Zkus hledat tvou vnitřní, nádhernou, uvolněnou ženu přes ženu. To, co ti vymýtil mužský aspekt ve tvé duši můžeš hledat prostřednictvím jiné, něžné ženy. Co se stane potom ukáže čas.....

Anny

# Zasláno: 16.6.2008 18:57 
Odpovědět 

Pavlo, moc děkuji za odpověď. S tou astrologií jste mě potěšila, mám hodně astr. knih a dost mě to baví, jen si nejsem jistá, jestli bych to zvládla se vše naučit. S tou ženou jste se možná trochu trefila, ale tím milostným vztahem si nejsem jistá. Mužů jsem se vždy dost bála, měla problémy v komunikaci, vše díky nízkému sebevědomí, ke kterému mi nejspíše dopomohl můj otec . Prostě se nedokážu s muži uvolněně bavit a nevím, jak to změnit. Také by mě zajímalo, co mi v blízké době přinese Uran v sextilu na mou Venuši. V radixu je mám v kvadratuře.

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 16.6.2008 21:21 
Odpovědět 

Anny

Jsem ráda, že reaguješ tak pohodově. Díky za to.

Vy jste asi dost tajuplná rodina, co? Myslím, že se u vás dost zamlčelo, možná kvůli kostelu? Tedy katolické manýry myslím a všechno se činilo ve tmavé komůrce, aby se nikdo o ničem nedozvěděl.....

Ty tvoje problémy s muži mají souvislost nejen s tvým otcem, ale jde to dál do mužské linie, tedy do minulosti.

Myslím, že tam máte i sexuální vztahy mezi sourozenci, ale v které rodině to tak nebylo? Ta moje také není výjimkou a vůbec mě to nepohoršuje. Kdysi byly prostě jiné časy.

Všechno však souvisí se vším a i takové záležitosti našich předků se nám míchají do našich dnešních vztahů. Je to zapsáno v naší genetické knize.

Dalším aspektem tvého problému sblížení je zřejmě neplánované mateřství tvé maminky?

Dále je tvé Slunce uzamčeno ve třetím domě komunikace. Na druhé straně je znamení Vodnáře nebo Uran ve 3. domě aspektem astrologů. Asi jsi měla problémy ve škole díky tvému pozměněnému ( uranovskému) vnímání.

AC Štír také neulehčuje kontakt s lidmi, spíše naopak.

Znovu koukám do tvého radixu a mám pocit, že máš zborcené ženské sebevědomí. Na ženu máš v radixu příliš mnoho tvrdých, mužských aspektů, aspekty útlaku.

AC Štír je v podstatě konjunkce Pluto – Mars
Pluto napětí Mars ( český název tohoto aspektu jsem zapoměla)
Mars kv. Slunce, Jupiter
Chiron v Beranu a další aspekty, které nebudu všechny vypisovat.

Pluto v 1.domě jsem zde na fóru zveřejňovala, zkus si to najít.

No stejně ale....jsi ženská jak má být. Tebe přece nic neporazí. Bojíš se své vlastní síly ? Obracíš ji proti tobě samotné ?

Jen se pilně uč astrologii a začni u klasiků jako např.Alice A. Bailey, Blavatská a pod.

Mám pocit, že by ses dobře cítila v cizině, u vody, někde pryč. Odjeď na nějaký čas, příliš mnoho české mentality ti nesvědčí.

Ten aspekt Urana a Venuše teď vynechám, už se mi nechce myslet. Tak zase někdy, hezký večer.

Anny

# Zasláno: 17.6.2008 05:38 
Odpovědět 

Pavlo, máte můj obdiv. Vše docela sedí a já si opět uvědomuji, jak je ta astrologie úžasná.

Iva
člen

# Zasláno: 17.6.2008 09:15 
Odpovědět 

Ten aspekt Pluta na Marse se česky jmenuje trioktil a od Pluta jde i druhý trioktil na SlunceJupiter což dohromady tvoří takzvaný Prst světa(nebo Sekyru). Slunce(Jup) pak kvadrát na Mars.

Prst světa (135°-90°-135°) je trojúhelník tvořený kvadraturou a dvěmi seskvikvadraturami (135`). Je to velmi dynamická konfigurace, známka neustálého hledání, střetů, akcí, rozhodování, prosazování svých projektů. Jsou to lidé, kteří se nedají přehlédnout. Důležitá bude opět planeta na vrcholu.

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 17.6.2008 09:43 
Odpovědět 

Anny

Děkuji za kompliment, ale v podstatě to je obyčejná astrologická klasika, nic převratného.

Je to všechno o programech, které přebíráme a část z nich si vytváříme i my sami. Ty prograny v radixu vidíš celkem snadno. Ūtlak, lámání osobnosti, manipulace s věděním, sexem, penězi, náboženství, patririarchát, komplexy méněcennosti, nezralost našich rodičů, naše vlastní atd. Jó svoboda, svoboda.....

Ja si ti někdy říkám jestli ještě existuje nějaký normální člověk. Čistá individualita.

Někdy, jako žena pozoruji muže a říkám si...oh jak jsou jednoduší.

Někdy jako žena pozoruji ženy a říkám si...oh jak jsou frustrované, nemilované samičky.

Někdy pozoruji sama sebe a říkám si....

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 17.6.2008 09:56 
Odpovědět 

Iva

Děkuji za vysvětlení Ivo. Vlastně jsi mi připoměla, že ze mně nikdy žádná astroložka nebude. Já tyhle všchny astrologické poučky do hlavy nedostanu.

Intenzívně přemýšlím zrovna nad měsíčními uzly, zvažuji koncept psaného slova.

Díky ještě jednou a hezký den.

Anny

# Zasláno: 17.6.2008 10:03 
Odpovědět 

ještě mě tak napadlo v souvislosti se 7. domem - pokud mám hrot 7. domu v Býku a navíc 7. dům ještě obsahuje znamení Blíženců, znamená to že budu mít 2 různé partnery?? Jednoho více při zemi a druhého spíše rozlítaného intelektuála?

gnalim
člen

# Zasláno: 17.6.2008 10:23 
Odpovědět 

Pavla Aligova

Tak něco máme stejně, například tě někdy pozoruji a taky si říkám...

Iva
člen

# Zasláno: 17.6.2008 10:42  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Pavla Aligova

No já si Pavlo myslím, že jsi výborná astroložka!!!!!!!
Tu aspektaci jsem jen doplnila, kdyby si o ní chtěla někde Anny přečíst.
Teda jen jak se to jmenuje v češtině

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 17.6.2008 10:47 
Odpovědět 

Anny

Tak to je spíš otázka pro kouzelníka než pro astrologa.

Zkus raději popřemýšlet o tom jakého muže potřebuješ, jaký má mít charakter, úroveň duševní a duchovní.

Při pohledu do tvého radixu přece vidíš tvé osobní záměry, pohnutky na jakých chceš stavět vztah. To je vodítko ( radix) k výběru partnera.

Ty budeš stavět na pevných, kvalitních základech, nebuš mít zájem být tak jenom na hromádce. Hledáš jistoty. Raději se zabývej tím, aby jsi nějakým způsobem ( třeba kineziologií) zrušila tvůj duševní program osobnosti muže. Mohlo by se totiž stát, že najdeš nějakého kreténa podle vzoru minulosti. Takový muž by tě zrušil úplně.

Pracuj na sebejistotě, vnitřní síle. Žena je nejsilnější bytostí na této planetě, jenom se na to jaksi pozapomělo.

V momentě, když pocítiš, že jsi „nová" , silná, jiná, v tom momentě si začni hledat partnera. Hledej ho vnitřním pocitem, vnímej jeho energetické vyzařování. Jestli to bude jeden, dva...deset? To je prece jedno.

Hledej, ale nejdřív začni u sebe. Připrav se na to nejkrásnější partnerství tvého života. Ono je to totiž o rezonanci. Co je v tobě, to se zrcadlí, přitahuje „to" zvenku.

No a teď se musím sama zamyslet nad mými partnerskými vztahy. No ten můj blázinec.

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 17.6.2008 10:54 
Odpovědět 

Iva

No já bych s vámi síly neměřila, to bych projela na celé čáře. Už jsem to jednou psala, češi dělají intelektuální astrologii...a já? Jsem pomocný dělník na poli astrologie a dává mi to nesmírný pocit svobody.

Gnalime ty lišáku. Taky se někdy pozoruješ ?

Iva
člen

# Zasláno: 17.6.2008 11:19 
Odpovědět 

Pavla Aligova

Pavlo, ty jsi nám ukázala nový pohled - pohled ze strany Lilith, uzlů, Luny.
Nemusí každý souhlasit ale já si myslím, že je to velmi důležité
Česká astrologie totiž staví víceméně na Slunci a ta Luna je trochu v pozadí.
Což rozhodně není správně - bez vyřešení té Luny se mnoho nepohne ani to Slunce, nebude to prostě ono

A pohled z jiné strany, úhlu - to já považuju za jeden z největších přínosů, protože jinak bysme jeli pořád ve vyšlapaných cestách(a to Vodnář a Uran nemá rád). Prostě bylo by to trošku jednostranné a my potřebujeme mnohostranný pohled, který by zahrnul co nejvíce věcí a příčin a některé nevynechával

Takže o té Luně a Lilith potřebujeme vědět co nejvíc aby se to dalo pak nově sladit s tím Sluncem, vystříhat se některých těch chyb z minulosti

gnalim
člen

# Zasláno: 17.6.2008 11:49 
Odpovědět 

Pavla Aligova

Snažím se.
Kdysi jsem si ke stolu přinesl několikrát zrcadlo a koukal jsem na sebe celé hodiny. Zajímavá zkušenost. Něco pak bolí a jiné lechtá, dle toho na co se jeden sám sebe zeptá...
Poznávání sebe samého patří k mým nejoblíbenějším aktivitám.

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 17.6.2008 11:53 
Odpovědět 

Iva

Omlouvám se tímto Anny, že krátce odbočíme od jejího tématu

Slunce? A jsme zase u stvoření planety Země, u božského plánu Šambala. I to je astrologie.

Regula Meyer, přednášející semináře Shambhala a jinak autorka skvělé knihy Tierisch gut, která pojednává o přírodě se tímto intenzívně zabývá. Měla jsem štěstí ji poznat osobně a určitě to nebylo naposledy, co jsem její seminář navštívila.
Pomohlo mi to opět pochopit spoustu souvislosti v původních energiích muže- ženy.

Tlačit všechno přes Slunce je nesmysl, jelikož to má patriarchální podtext. To bychom nakonec skončili jako např. v Číně, kde se ženský aspekt vyvražďuje. Zřejmě se na to Gaia ( Země)už nemohla dívat a pořádně s nimi zatřásla v podobě zemětřesení.

Demagogické zastoupení aspektu Slunce ( vlády a nadvlády) se bude přiostřovat, jak jinak, vždyť přestalo fungovat. Chybí VIZE budoucnosti, vize, za kterou je zodpovědný mužský aspekt. Točíme se jako slepci v kruhu a nenacházíme východisko. Původní plán vymizel, mužský aspekt je dávat a ženský přijímat. Kdo davá a kdo přijímá dnes? Něco se nám totálně hroutí na tom světě. I to je o astrologii, všechno souvisí se vším. Jak nahoře, tak dole, ale co se to zde dole najednou zrcadli?

To je "moje" astrologie Ivo. Na druhé straně mi zbývá málo času na biflování astrologických pouček. Naštěstí existují ještě natolik tolerantní lidé jako ty a v momentě potřeby mě doplní. Děkuji za to.

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 17.6.2008 11:58 
Odpovědět 

gnalim

Tak to je velmi odvážné....velmi zajímavé. Doufám, že se s tebou jednou setkám Milane. Vím, že ti ještě dluží mail. Hezký den ti přeju.

gnalim
člen

# Zasláno: 17.6.2008 14:25 
Odpovědět 

Pavla Aligova

Možná bychom se měli přestat stýkat tímto způsobem, ...lidé začnou "mluvit".
...A když už jsme tedy u té pohlavnosti a sebepozorování, jsi si vědomá, že ti "hraji roli" ve tvé sexualitě a erotičnosti?! A furt jsi pružně nakloněná!

A ještě mi dlužíš jedno malý "m".
Víš, stačilo by mi cítit se ke všem lidem tak jako k tobě. To by bylo moc fajn.

Dagmar
člen

# Zasláno: 17.6.2008 16:30 
Odpovědět 

Anny
Vítám tě zde - já jen nyní "technickou" mrkni se nahoře pod logem na Návod - aby se ti objevil pod jménem člen, při kliknutí i mail a aby sis mohla dát ke jménu obrázek.

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 17.6.2008 22:07 
Odpovědět 

gnalim

Ty mě vždycky rozesměješ, ano je to fajn.

O mně si lidi vždycky povídali, co na tom?

Ty jsi puntičkář, co? Tak teďka ti těch m naťuknu několik.
mmmmmmmmmmmmmmmmm....stačí???????

gnalim
člen

# Zasláno: 18.6.2008 09:57 
Odpovědět 

Pavla Aligova

......smi udělala radost s tím, že tě vždycky rozesměju.

Jinak jo, tolik m stačí. Přečti si je nahlas a uprostřed se jakoby podiv! mmmmmmmmmMMMMMMMMMMmm! To zní skvěle, viď?!

Katka
člen

# Zasláno: 18.6.2008 10:35 
Odpovědět 

Nazdárek Anny, moje kamarádka je narozená taky 12 února, taky má problémy ve vztazích, jen v jiném roce. Komunikace je docela důležitá, zjištuji, že my ženy občas neříkáme pro chlapy věc dost jasně, tak trošku jim to co chceme předložíme jako hádanku a čekáme,že to pochopí, no né vždycky to tak je a pak je problém. myslím,že muži by ocenili říkat věci jasněji.Máme tady zástupce chlapů, tak třeba Gnalim to posoudí z toho chlapského pohledu. Aspon, tak si to uvědomuji já.

gnalim
člen

# Zasláno: 18.6.2008 12:26 
Odpovědět 

Katka

Jste citlivější a také vnímavější. Tím pro mnohé muže "složitější".
Pozoruhodná kniha na toto téma je: Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše. Tak nějak se to jmenuje.
Píšeš: tak trošku jim to co chceme předložíme jako hádanku a čekáme,že to pochopí. Mám dojem, že někdy vám jde i o to JAK to pochopíme a pak si děláte určité (logické) závěry atd atp, a chlap je z toho PAF A vy si tím provádíte, do jisté míry, sebemrskačství. A pak jste dotčené nebo smutné. Klasický příklad - když nám říkáte o problémech, my vám "vymyslíme" řešení oněch problémů a vůbec nechápeme, že nám o těch problémech chcete jen povídat.

Katka
člen

# Zasláno: 18.6.2008 18:58 
Odpovědět 

Gnalime děkuji za názor, je fajn, že nám to takhle pěkně otevřeně píšete, aspon máme my ženy o čem přemýšlet. O knížce už jsem slyšela, zatím bohužel nečetla. Přiznávám,že i já občas jen naznačuji, ale zkusím zapracovat na jasnějším projevu.

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 18.6.2008 23:23 
Odpovědět 

Život ženy je řízen magnetismem Luny a Lunu máme jen jednu, což vede k nevyrovnanosti v psychice a vnitřním životě vůbec. Pokud bychom měli Luny dvě došlo by k vyrovnání energií a s ženskou by to tak nehoupalo.

Intenzívně uvažuju nad tím, kde se v ženě například berou ty věčné výčitky svědomí, pocit studu, sexuální podřízenost, ty věčné kompromisy, které žena dělá.
V živočišné říši tomu tak není, samička si vybírá jen toho nejsilnějšiho samečka. Ženy jdou do spousty vztahů ze soucitu. Neuvažují nad tím, že jejich děti později ponesou i potencionál neschopného samečka.

Když mi bylo dvacet taky jsem nad tím neuvažovala, nikdo mě na to neupozornil.

Moje kolegyně z práce prohodila zajímavou poznámku ke vztahům nezadaných žen s ženatými muži. Řekla:" Proč se ty ženy nechají sexuálně zneužívat?". Záměr ženatého muže je většinou skutečně ženu využít jako sexuální objekt.
Mám kamarádku, velmi pohlednou ženu, která má rovněž ženatého milence. On si s ní prožívá mnohdy perverzní praktiky a doma hraje vzorného manžela. Potřebují ženy skutečně priitivní a ponižující zacházení?

Proč se ženy nechávají tak často sexuálně zneužívat? Je to proto, že vládcem sexu je Pluto? Mužskou potenci ztělesnůje Pluto a symbol Marsu nepřipomíná náhodou ztopořený penis. Dohromady je to dosti primitivní a agresivní energie.

Žena žije sex přes Venuši a Lunu ( přijímá). Díky nenaplněnému sexu může žena utrpět skutečné psychické otřesy, za což je opět odpovědná Luna ( duše – duševní problémy).

Máme tedy na výběr. Buď budeme, my ženy využívat mužský potencionál k našemu užitku, nebo se jím necháme zahubit ( Pluto).

Žena by měla být tedy velmi obezřetná a vybírat si partnera podle jeho kvalit, nikoliv ze soucitu, či jiných iluzorních představ.
Muž, který je ženou skutečně milován a žena opravdu touží po jejich sexuálním splynutí, takový muž se stává neotřesitelnou ochranou a jistotou pro ženu.

Žena se musí naučit bez ostychu a s dávkou šarmu muže odmítat, aby mohla dát místo tomu, kterého může z duše a ze srdce skutečně milovat. Všechno je hra a měli bychom se naučit tuto hru hrát skutečně s radostí a bez výčitek svědomí, či pocitem studu.

Muži jsou velmi citliví a rychle rozpoznají o co jde. I oni dělají často pohodlné kompromisy. V tom momentě se však ztrácí to jiskřivé, pozitivní napětí, které zdravý vztah potřebuje.

Zkusme přestat dělat kompromisy a když, tak dělejme jen ty, které naším vztahům skutečně prospějí a vztah dělají šťastnějším.

gnalim
člen

# Zasláno: 19.6.2008 06:51 
Odpovědět 

Pavla Aligova

Pavli, vše je jak je díky tomu co předcházelo. Někteří z nás si potřebují prožít to a jiní ono.
Píšeš to tu, jako by jsi si neuvědomovala. že my lidé neumíme vnímat realitu jako takovou. Proto jsou naše rozhodnutí mylná, přestože s nejlepšími úmysly. Dám ti nevyžádanou radu - neděl lidi na ženy a může a když už MUSÍŠ , tak ne na my a oni anebo se přidej na chvíli k oněm.
A dělej to s neopodstatnělou radostivostí.
Jupiiííí

virgo63
člen

# Zasláno: 19.6.2008 08:10 
Odpovědět 

gnalim
Pavla Aligova

Jojo, už moje babička říkala: "Jaký šel, takovou našel...", samozřejmě i naopak.
Pavlo, problém trochu je, že těch "nejsilnějších samečků" je nějak nedostatek , to bychom asi brzo vymřeli...
Výběr ano, ale podle mne i ten kompromis má v našich vztazích místo. No vlastně jak píšeš - dělat jen ty kompromisy, které našim vztahům prospívají (Ale poznáme ty správné hned? )

Neocenitelným rychlým radarem pro souhru budoucího vztahu je, podle mne, tanec. Pokud se nám s někým dobře tančí (i tam je to o přizpůsobivosti, souhře, vycítění toho druhého - rovněž o cítění vůně či nevůně v oné těsné blízkosti ), je pravděpodobné, že nám bude klapat i sex a to ostatní je pak otázkou našeho rozhodnutí, zda pokračovat či nikoliv.

Tedy vzhůru na taneční parket!!

Vanda

# Zasláno: 19.6.2008 08:38 
Odpovědět 

Pavlo, nebylo by vhodné, abyste si o té živočišné říši nejdřív něco nastudovala, než začněte psát takovéto nesmysly?:

V živočišné říši tomu tak není, samička si vybírá jen toho nejsilnějšiho samečka.

Je mi líto, ale tak to není. V živočišné říši si někdy vybírá samička samečka ( pavouci) někdy se páry namlouvají vzájemně ( ptáci například), od okamžiku, kdy jde o zvířata žijící ve spolupracující skupině ( stáda koní, směčky lvů, vlků, tlupy opic) nastupuje velice komplikované sociální chování včetně zákazů a příkazů i v sexuální oblasti. Těžko přitom ta zvířata ,,vinit", že tak činí z nějakých z náboženských předsudků nebo jde o pozůstatky patriarchátu a pod. nesmysly, jak se dnes zhusta tvrdívá o lidském chování. Z chování vyšších druhů zvířat je patrné, že sociální zákazy a příkazy a omezení mají primárně jiný důvod a význam, než ideologický nebo náboženský. Jejich funkcí je zajistit co nejlepší fungování celé skupiny tak, aby co nejvíce jedinců úspěšně přežilo. Není důvod myslet si, že u lidí tomu bylo v dávné a poměrně nedávné minulosti jinak.
Děje se tak bez ohledu na pohlaví vedoucího jedince skupiny. V oblasti výběru partnerů se někdy samci poperou o vedoucí místo a samice trpně připadnou nejúspěšnějšímu, někdy se poperou samci o místo vedle alfa samice, někdy se poperou samice o místo vedle alfa samce. Vítěz nebývá odmítnut a druhá strana se podřídí v podstatě vždy.
Proto i stud, svědomí a případná podřízenost a kompromisy jsou v určité míře dobré a nutné, bez nich bychom tu dnes jako lidé nebyli.

. 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Rozbory horoskopů / problémy ve vztazích