Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Rozbory horoskopů / Horoskop - Gnalim
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Autor Zpráva
gnalim
člen

# Zasláno: 14.8.2008 15:49 
Odpovědět 

Dagmar

Iva

No mužně, všeobecně se má za to, že je bisexuální.

gnalim
člen

# Zasláno: 14.8.2008 16:04 
Odpovědět 

Iva

Ha, přehlédnul jsem ten horní příspěvek!

božíčku to je let - kolik ti vlastně je, vím je to neslušné se takhle ptát, ale s tebou to mám divně. Působíš moudře, nicméně odlehčeně, svěže, ale s takovým nadhledem už týnejdžrem asi nejsi.

Iva
člen

# Zasláno: 14.8.2008 20:29 
Odpovědět 

gnalim

Gnalime, přilítla jsem a zas pospíchám - ty mě teda dáváš:-)))))
Tak ber to tak, že jsem na tomhle fóru s přehledem nejstarší
Včetně všech a to i domácích mazlíčků

Jó a pořídila jsem si vyloženě zvířátko se vztahem k Býku(takže budu za chvíli působit doufám také vyrovnaně) - a sice se vztahem k býkovským šťavnatým travičkám - mám králíčka, kterýho ovšem vydávali za ukázkovou roztomilou holčičku abych za měsíc zjistila, že ta rozkošná holčička, zaujímající ladné pózy a tak čistotná je chlapeček
Věděli jste, že králíčci se (všeobecně) můžou utlouct po čokoládě?
Tak už to víte.

Toho Roda, co je teda dle tebe taky taková chlapeček/holčička si nechám na rozbor až na zítra

Věra
člen

# Zasláno: 14.8.2008 22:05  - Změnil/a: Věra
Odpovědět 

Iva
Ty Ivo jedna, no ona zkazí i králíka!!!

Doufám, že mu nedáváš hořkou, chudák králíček, copak to je zvířátková strava? Jestli bude mít zácpu, nebo cholesteróóóllll tak ti proženu běhy.

Hele a ne abys mu dávala pít pepsicolu!!!
Prej nejstarší - a takhle nemoooouuuudrááááá

Jaký má kožíšek, popiš nebo pošli obrázek ať se taky pokocháme!!!
A abychom taky posoudili, zda se hodí k vodnářské "fóristce"

Irena
člen

# Zasláno: 14.8.2008 22:44 
Odpovědět 

Iva gnalim

What a Wonderful World - Louis Armstrong - orginál je orginál, dnes mi přišlo vaše pouštění si písniček fakt vhod, díky .

Ivo velké potěšeníčko s králíkem.Jaké má jméno?
Na té čokoládě u drobných zvířátek něco je. Mám dvě kočičky a ty o ni nejeví zájem,zato kocour se může přerazit jak letí. Domácí cukrárnu hypnotizuje a touží kdy ji otevřu. On je Rak, Asc Štír bez zábran poživačnej.

Iva
člen

# Zasláno: 15.8.2008 10:58  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Věra

Věruš, tys mě rozesmála.Něco na tom je, na tom kažení výchovy

Ale ono to bylo tak,že jsem nejdříve(koukej jaká jsem pečlivka)pročetla všechna fóra na webech co jich jen je abych věděla jaká strava, ubytování, nemoci atd. no prostě všechno.A mimo jiné na jednom webu napsali, že mají králíčci ve velké oblibě například čokoládu nebo piškoty, prostě sladké.Což mi přišlo děsně absurdní a nikdy by mi to nenapadlo I tak jsem počkala nejmíň měsíc až bude trošku starší a pak jsem si řekla, že si to ověřím:-))).
No co mám říkat - vzpíná pacičky, tancuje kolem mě, pacičkama téměř šplhá po mě a to za malý ždibínek čokolády Nejvíc co kdy dostal byla snad půlka malého čtverečku ale zajímalo by mi zda by byl schopen zblajznout třeba celou čokoládu.Vypadá to, že anoPiškoty to samý
ale je docela rozumný, maximálně ty kousky udělají tak jeden piškot denně(ale ne každý den jen když vypadá třeba smutně) to už pak sám nechce víc.

Já vždycky zajdu do Zverexu(máme ho u sámošky) ale jen se tak dívám na zvířátka.Pořídit si králíka mi nikdy nenapadlo byť na ně taky vždycky krom jiných koukám. Ale prostě ležel tam vyjímečně i na králíka ladně a esteticky králíček, s takovou šedohnědo stříbřitou srstí a bílou náprsenkou,tlapkou atd. a měl tak děsně inteligentní výraz Koukám na něj a on najednou udělal takový šibalský a uličnický kukuč, výraz
Úplně jsem oněměla a říkám si, ty musíš být můj

A opravdu, ten králíček má prostě smysl pro humor i je inteligentní a navíc velice hrdý, nesmíte se ho moc něčím dotknout(to se urazí)Chce aby se s ním jednalo jako s osobností.Jednou jsem zapomněla a chňapla ho prostě jako králíka a nemluvil se mnou celý den a půl

Je od začátku čistotný(to jsem o králících taky nevěděla) a dbá jak vzorná holčička o svůj zevnějšek:-). Jen když jsem jej jednou po měsíci brala na klín a omylem převrátila, najednou jsem ho skoro odhodila a skoro zvolala fuj ty nejsi holčička ale kluk
Vypadá to teda, jakože jsem fakt na ty mužský zlá, jenže když si myslíte že máte líbeznou holčičku ale najednou zjistíte, že je to kluk vážně je to trochu šok.

Teď jsme měli i s králíčkem náročné období neb hlídám dceři pejska(2 roky) a ten si s ním chce pořád hrát.Po období kdy králíček prchal a třásl se strachy to vypadá, že začíná poslouchat psík králíka, div ho králíček nebije a jak dám pejskovi pedigree už mu leze králíček do misky a užírá. Dcera říká nech ho, oni dávají do pedigree i zeleninu, tak nevím Dcera to dokonce vyfotila jak jedí z jedné misky pedigree tak jestli se to povedlo tak nějakou fotku(až se dcera vrátí) pošlu

Za největší plus s tím králíčkem ale považuju, že mi děsně uklidňuje - tak pěkně v pohodě se láduje tou travičkou a je takový heboučký, pěkný...

gnalim
člen

# Zasláno: 15.8.2008 12:58 
Odpovědět 

Iva

Tak to jsi mne překvapila, že jsi nejstarší! A taky s tou čokoládou.
Už jsem se v minulosti vyjadřoval o tom, že působíš mladistvě.

Jaké myslíš že je to, co naše smysly nevnímají? A jak myslíš, že se tím "šíří" myšlenky?

Dagmar
člen

# Zasláno: 15.8.2008 13:46 
Odpovědět 

Iva
Naše dcera měla králíčky už asi tři - bohužel jí vždy z trpasličích vyrostli králíci jakoé hrom.

Teď naposledy když musela dát kvůli předpisům v bytě co bydlí pryč pejska /nakonec si ho vybojovala, ale 2 měsíce jí to stálo nervů a pejska měla tu dobu u kamarádky/, tak si pořídila králíčka, bohužel po měsíci zjistila, že její alergie se zvětšila, /musela rychle na záchranku/ tak ho dala jedněm lidem, kteří o něj moc stáli.

Ale proč to píšu, tak ten poslední králíček se mohl utlouct po salámu, nevěřila bych tomu, kdybych to na vlastní oči neviděla - normálně panáčkoval, rval se do pusy a tak.
Oni jsou fakt čistotní - tenhle také si myslela že to je kluk, nakonec z ní byla holčička - asi se to dá špatně u malých poznat.

Dagmar
člen

# Zasláno: 15.8.2008 13:49 
Odpovědět 

ale s čokoládou nevím, třeba psům by se dávat neměla, něco jim tam zdravotně vadí

Iva
člen

# Zasláno: 15.8.2008 16:17 
Odpovědět 

Dagmar

Dagmar, tak to hned vyzkouším- ten salám Někdo psal, že prej ten jeho se mohl utlouct po mlíči:-)). Kdo by to byl do těch králíčků co spásají tak skromně jen tu travičku,řekl, že jsou to labužníci. Co by se asi stalo krmit je masitou stravou?? Stali by se z nich třeba zabijáci??:-))))))
Ale mrkvička se mu vyloženě hnusí, tu do něj nedostanu leda tak tu nať.

Jinak, myslela jsem, že to je minikrálíček ale to mě hned prodavačka vyvedla z omylu.Prej co bych chtěla za 350Kč , ty mini prý stojí 3000 Kč
Říkám - ale je to zakrslý králíček, ne? A ona tak nějak podivně a pomalu přikývla - takže mě bylo hned jasný, že je to obyčejnej králík a že bude taky jako hrom
Říkám - podívejte si mi prosím, zda je to holčička já kluka nechci.Ona se podívala a prý jo, je to holčička!!
Ona s těma klukama je totiž starost, to ho budu muset nechat asi vykastrovat, protože prostě to pižmo pak - aspoň to tak tvrdí.Na druhou stranu mi to kastrování přijde děsný, tak nevím jak to vyřešíme.Ke všemu jsou zřejmě sexuálně hodně náruživí (Gnalime:-)) a tak fakt nevím co s tim teda uděláme

Jinak - z cynického pohledu je králík ideální zvířátko.Když se vám omrzí...a nikdo vám to nevyčte:-))).A strava taky nenáročná, narvu pár pampelišek a jak je vděčnej To žertuju pochopitelně, vypadá to, že tohle zvířátko je moje životní láska- doplňuju si prázdného Býka a ten klid a pohodu

Dagmar
člen

# Zasláno: 15.8.2008 19:15 
Odpovědět 

Iva
Když tak napiš Andrejce, ona ti dá o králicích naprosto všechny informace!
Dokonce jednoho z nich měla tak ochočeného, že chodil na obojku venku.
Ale králík vždy jak krávanikdy to nebyl minikrálíček - tak se připrav! Alespoň ho nezašlápneš.
No tak teď se dívám - kam to píšeme - ono horoskopy-Gnalim - kruci budu tu muset udělat pořádek.

Věra
člen

# Zasláno: 15.8.2008 23:28  - Změnil/a: Věra
Odpovědět 

Iva

Hele Ivo, já zase budu vychovávat a bouchat tím pověstným prknem.
Tak, abych splnila kolorit, díky za referenci a gratuluju ke králíčkoví a nápadu si ho pořídit; ale nevím zda opačně mohu gratulovat králíčkovi k Ivě - paničce "potrhlé" - říkám to s láskou - Ivo.

Sestra měla fantastického pejska z útulku - knírače, asi neměl pěkné vzpomínky a zkušenosti s lidma.

Sestra mívala epi záchvaty a on jí budil, když cítil auru záchvatu a nosil jí její lék. Ona mu byla vděčná a přilepšovala mu -šunku, čoko ap.
Pejsek odešel na rakovinu - ani jsem se moc nedivila.
Salám, šunka jsou pajcovány tzv. rychlosolí - dusitany či co to je za svinstvo, nesmíš to dávat ani dětem, jo matky si tím usnadňují "výživu" tak to běžně vidíš v kočárku s šunkou v ručičce..... brrrr, hrůza...

Mně to připadá jako když jsem dělala v děckém domově a tam bylo řada dětí jedné" taky matky" ta rodila a rodila a děti jí odejímaly furt dokola a už je nikde nechtěli umísťovat;
to poslední jí vzali proto, že po návratu z porodnice mu otevřela konzervu s Frankfutským párkem a fazolí. Jí pak vzali svéprávnost a sterilizovali jí.

SAKRA - jsou to zvířátka, proč pořád lidi - inteligentní a myslící, chtějí někoho předělávat podle sebe - i přírodu?
Jak může člověka napadnout, že to zvířeti prospěje, když je od přírody stavěný na sladkou mrkvičku, salátek - i tak už bych měla obavy z hnojiv
- ale čokoládu, no že cupitá za tím¨, ještě experimentuj - jestli celou...
No mně bolí srdce a svědomí za tebe!!!!!!!!!!!!!!! Copak myslíš více na
své potěšení z toho jak se za tím pitvoří? než abys myslela na jeho dobro?

Vždyť je to postradatelné i pro člověka a nebezpečné, kolik asi takových úletů to malé tělíčko potřebuje, aby ho to ohrozilo.
Vyber mu sladké bylinky,pampelišku, tzv. mlíčí - byliny, co pouštějí "bílé mléko" - nikoliv mlíčí z ryby.... košťálky ze zelí - opatrně, nadýmají je, jako člověka, kedlubničku, třeba čínské zelí ale pro pána krále ne čokoládu.
Jéžiši, co by řekli veterináři a co takhle ochrana zvířat ???

A jak mu vůbec říkáš?
Hele asi budu švidrat s těch tvých hejbacích smajlů - to jsem zase šťouravka - decentní - no nadcentní.........a to nejím čokoládu........
co? No, to abych se nezpronevěřila svému archetypu..........

gnalim
člen

# Zasláno: 16.8.2008 09:25  - Změnil/a: gnalim
Odpovědět 

Věra

Ono to s tím jídlem a nemocemi je, dle mého názoru, trošku jinak. Jasně, čokoláda pro psa je zpravidla jako jed pro člověka.
Naše Nela (dcera) má 10 měsíců a maso neochutnala, kamoš "z dědiny" má roční holčičku a ta jí "dietní" párky ( takový ten největší a nejlevnější šit v těch plastových obalech ) a otec je hrdý, že ona jí všechno. Obě jsou zdravé, čiperné atd.
Hmota ( tělo, jídlo, ) je zkoncentrovaná vibrující energie. Náš stav mysli ( nálada našeho charakteru nebo to "jací /momentálně/ jsme" ) je také energetický. Tyto energie se navzájem ( mimo naše smyslové postřehy )prolínají, ovlivňují sebe i okolí. Tvoří.
Mám za to, že jídlo je tu skoro tak jaksi "navíc", jako pro naši "potěchu". Ale to odbočuji.
To co prospívá jednomu, druhému za zdánlivě stejných okolností ubližuje. Zdánlivě. Pro lidské smysly je to vyhodnocované jako ubližování. Ale těch okolností ( mimo dosah našich smyslů ) je obrovské množství ( i energetické vyzařování planet o které pojednává astrologie ), a my máme potřebu si to dávat "dohromady" po svém. Tak, jak jsme schopni to vyhodnotit.

A mimochodem, když pak potkáme jedince, kterých názory se shodují s našemi, jsme k nim milí a říkáme, že mají pravdu a jak jsou moudří. V opačném případě jsou to pošuci, zmatkaři a podivíni. Vlastně je zatracujeme pro naše vlastní nepochopení. Alibizujeme si tím vlastní domněnky.

Bojíme se slunce, cpeme se chemií, ale účinky toho nepramení z působení slunce a chemie, nýbrž z toho jaci jsme, že se bojíme a cpeme. Způsob působení chemie a slunce jsou vedlejším produktem našeho stavu bytí. Toho jaké jsou energie našich těl. Vibrace a jejich "slučitelnost" s jinými. I proto jednoumu prospěje to co jinému ublížuje. Způsob našeho bytí, cíle i naše přání, energetické proudy ( nejen našich těl ) směřují, ovlivňují, zrychlují či naopak zpomalují, zhutňují. Pak máme fyzické "problémy", které jen my vyhodnocujeme jako problémy a říkáme jim třeba "zablokované čakry", nádory, záněty a dělíme na dobro a zlo, přičemž je to zákonitý projev přírodních zákonů.

A i proto je NEOPODSTATNĚLÁ RADOSTIVOST nejvhodnějším stavem mysli.

Irena
člen

# Zasláno: 16.8.2008 09:31 
Odpovědět 

Věra
Pověstné tvoje prkénko má šmrnc a kus pravdy.

Iva
člen

# Zasláno: 16.8.2008 09:57  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Věra

Věruš, tentokrát ti dám dosti za pravdu i s tím prkénkemTaky mi už napadlo, že králíček mi dává klid ale co dávám já králíčkovi?
S tím pejskem jsem mu klid teda dost narušila aspoň z počátku ale nějak se to tak semlelo, že nebylo zbytí.Na druhou stranu tak ale do budoucna zřejmě získá kamaráda, ono je vůbec trochu smutný, když je to zvířátko chováno samo.
Jinak s tím salámem to byl víceméně vtip, salámy a uzeniny nejím dokonce teď i já a nechápu jak je lidi v dnešní době můžou jíst.Oni tam totiž podle mě už vůbec nedávají maso a tý soli a toho umělýho je tam tak děsně, že to moje chuťový buňky teda razantně odmítajíLeda tak ještě uheráček ale na ten teda nemám

Jenže Věruš ono mám taky s králíčkem a stravou trochu starost - králíček se nad mrkvičkou viditelně otřese, zelí nechce, kedlubnu nechce, čínský zelí taky že prej ne, leda tak kousek hlávkovýho salátu ale jen kousíček víc pak nechce.Spapá tak leda kousek natě od kedlubny, mrkve, petržele ale jen kousíčky.Koupila jsem mu nejdražší granule prej s alpskym senem přímo z čistoskvoucích Alp. Zřejmě to nepochopil - moc mu to nejede.Zřejmě králíček - gurmán
Tak chodím každý den na pampelišky, řebříček.Pamatuju si, že babička říkala kdysi v dětství, dojdi králíkům pro truskavecJenže kdybys mě zabila nemůžu si ten truskavec vybavitBudu si to muset zkusit na netu vyhledat.Netuším jestli to byl opravdu truskavec jak zní biologický název a nebo zda se tím na Moravě nemínila jiná bylina
Jinak ale tý čokolády bych se trochu zastala - čokoládové boby jsou přece rostlina

Jinak králíček má taky oboječek a pouštím ho jen tak volně, kdy vodítko tahá za sebou- to abych ho měla za co pak chytit.Běhá, skáče a pak vždycky přiběhne k mé noze jako pejsekJá věděla, že bude inteligentníA šíleně mě rozesmál, protože hned při první procházce si začal u stromu s keřem hrabat noru Ještě má zdravé instinkty

Dagmar
člen

# Zasláno: 16.8.2008 10:08 
Odpovědět 

Iva
Ivo truskavec se u nás na Moravě říká to máš pravdu, také jsem na to králíkům musela chodit - ale slovy ti to nepopíšu zkus tohle
http://www.o-zdravi.cz/clanky/truskavec-ptaci-rdes no-ptaci-polygonum-aviculare.html

Iva
člen

# Zasláno: 16.8.2008 10:15 
Odpovědět 

Dagmar

Dagmar, ty jsi zlato, řekla bych, že to asi byl přímo tenhle truskavec.Myslíš, že ano? Vybavíš si to z dětství?

Věra
člen

# Zasláno: 16.8.2008 11:55 
Odpovědět 

Iva
Ivo, zdravím a přeju hodně odhodlání ve vyhledávání zelené potravy
tvému miláčkovi, ještě pořád nevím jak mu říkáš, je to tajemství, nebo jsem se přehlédla?

To vypadá, že to bude asi taky "Býk" gurmán zkažená, třeba je to už několikátá generace takových "civilizovaných" spíše zkažených králíků
na kšeft, už to má asi hold málem v genech.....
Vidíš vidíš, co ty lidi zničí i přirozený stravování zvířátku.
To ti nezávidím - stačí rozmazlený děcko nebo maminkou zkažený chlap,
natož zvířátko.

Hele TRUSKAVEC je bylinka, která tedy na Moravě roste snad všude, znáš to určitě, je to takové jakoby polehané, drobné listky a vykvétá to jakoby lodyhou s drobným kláskem růžovounkých malých kvítků, a má to lodyhu
přerušovanou drobnými růžovými kolínky.
Je to adstringens, stahující účinky pro obsah hodně tříslovin. Dává se to i lidem do čaje. Taky proti průjmu. Otevři herbář od Korbeláře/Krejči a jistě to tam bude.
Jinak asi když ho máš dokonce na vodítku - tak bych to vyřešila tak, že bych ho vzala někam do přírody a dívala se, co mu jede....přirozený výběr.

No, čokoládové boby - hele ty jsi ale zatracenej alibista!!! Tobě bych vnouče nesvěřila ,leda bych ho chtěla nechat zkazit;
a co ty tuky a zahušťovadla a konzervanty v té čokoládě... já nemám slov.
Vzdávám to, ještě abych byla podezřelá, že nejsem schopna neopodstatnělé radostivosti - to gnalim má dobrý, ušetří za stravu pro rodinu, servíruje denne 3-5x porci tohodle a nevím, zda to nejak upravuje nebo s oblohou? to budu muset okusit, nebudu tomu říkat hladovka - ta se mi příliš neosvědčila, byť byla pod dohledem lékařů a v nemocnici.Zato hladovka Berusova se šťávama ze zeleniny a čistícími čaji - to byla jiná parketa.

Asi si to prkýnko rozštípu a dám na podpal, budu vzhlížet v té gnalimově neopodstatnělé radostivosti a říkat si, že se ti ostatní ale pinožej,aby mohli nakoupit čokolády a uheráčky pro sebe a své miláčky .

No a pejsek králíčka asi trochu vystresoval ale pak se poznají a sblíží, je to příroda, to by mně tolik nerušilo.
Náš pes se kupodivu staral o slepé malikaté kotě, které bráška kdysi zachránil před utopením. Lízal ho, hřál ho v podpaží a očividně se jím nechal dojímat.
Kotě rostlo a mohlo si k němu dovolit všecinko, pes měl podrápaný čumák do krve, drápkama rozčesané krvavé uši, ale pes držel a hrál si do zblbnutí - prostě rodič jako hrom.

Taky se chodil bavit s andulkama ve voliéře, ty vřískaly a šílely, nalétávaly na něj a on zaklesnutý čumák mezi oka drátěnky a čuměl na ně hodiny. Máme z toho doma i fotky.

Naháněl chycené ryby ve vaně tlapkou fascinovaně tak dlouho, až za nima šupnul do vany a chodil s nima, jak ony plavaly.
Taky jsme měli doma sovu-puštíka, která jako holátko vypadla z hnízda,
vypiplal si ji bráška i když hajný tvrdil, že to nepřežije. Chodila s ním denně ráno na lov, měla obrovskou volieru na dvoře a nakonec musela jít do ZOO v Lešné, když brácha odešel do lesnický školy.
Víš, přírodu jsme mívaly v hojnosti doma a byli jsme zvyklí ji respektovat.

Taky jsme měli angoráky a mezi nimi jednoho, který nesnesl vrátka v kotci, vždyky všechno vykousal, roztrhal, asi byl Vodnář, chtěl mít volný výhled. Tak jsme ho nachávali tak, nikdy neutekl.

Se ségrou jsme měli liliputky slepičky kropenaté a s papučkama na pařátkách; a holanďanky - slepice černé s béžovými chocholami na hlavě.

A jako malá jsem měla já a máma překrásné holuby, s papučkama a s kudrnatýma křídlama. Můj byl celoučký bílý a vypadal jako andílek a máma měla bíleho s čokoládovým melírkem. Překrásní ptáčci.

Ale sypaly jsme jim zobání, jáhly a proso a čokoládu a nic jinýho "lidskýho" jsme jim nenabízely, protože jsme chtěly aby byla zdravá zvířátka, milovaly jsme je doopravdy.......

Iva
člen

# Zasláno: 16.8.2008 13:51 
Odpovědět 

Věra

Věro, to se tak hezky čte navíc v tomhle uplakanym počasí

Teda tu sovu-puštíka ti závidim, ti mě teda fascinujou.A vůbec- dyť ty si měla úžasný dětství ať tam bylo co tam bylo, tak tohle je k závidění.
Já nějak tíhnu k tomu Býku - moje prababička z máminy strany, ti měli hospodářství a zvířata a dost velký, babička už šla spíše do jupiterovskýho domu inteligence, oni měli 10 dětí a všichni(teda jen těch sedm kluků) samej doktor a študovanej a moji rodiče byli už taky inteligence i když otec byl z vesnice a z chudých poměrů. A mně nějak od malička ta příroda, hospodářství a zvířata schází, schází mně ten Býk, půda, zvířata, příroda, klid

A Dagmar, taky mi něco napadlo zas k mýmu 4.domu
Ty si jednou napsala, že jsem hyperaktivní, tak to tak úplně ne, já pořád hledám toho Býka a tu Pannu k té své Venuši, pořád hledám ten býkovský klid a pohodu ale kazí mi to ta moje rodina, ta je hyperaktivní!!
Už rodiče byli vlastně děsně akční a pracovití, dcera taky, vnuk už je hyperaktivní od narození a psa si dcera pořídila jak jinak taky hyperaktivního
Tak koukám, že to tím králíkem hodlám nějak prolomit asi

Ale a to je pro Věru - mám trochu strach, že ten dcery pes udělá i z toho poklidnýho králíčka, králíčka hyperaktivního nebo při nejlepším jak jsi psala o tom vodnářskym králíkovi

Jinak teda není to zrovna astrologický téma ale Věruš, jestli ještě nějakou takovou vzpomínku máš, tak hoď ještě něco do placu( nebo i někdo jiný) krásně se to čte

Iva
člen

# Zasláno: 16.8.2008 14:01 
Odpovědět 

Věra

Jo Věruš, to jméno No já jsem králíčkovi říkala, ty jsi tak krásná holčička a jak si elegantní a čistotná, ty jsi taková moje výstavní králičí holčička
No a pořád jsem hledala adekvátní ženský jméno k té králičí-holčičkovské kráse.... Až se zjistilo....

Tak teď nějak rezignuju

Věra
člen

# Zasláno: 16.8.2008 17:41 
Odpovědět 

Iva
tak to budeš muset vyhlásit soutěž na jméno pro králíčího chlapečka,
budu první a nabízím - Bertík (čertík jeden zakuklená, mazaná a poživačná...), ostatně jako většina kluků malých i velkých!

Ivu, to moc zase nepatřilo k mýmu dětství, tak idealisticky, jak se to asi čte, ale je fakt, že jsem z městyse a oproti dnešním dětem jsem trošku zvířátka viděla z blízka.
Ale Holoubek a slepička byli v útlém dětství.
Králíky jsme chovali na vlnu a na maso a starala jsem se o ně já včetně potravy i hnojíčku, to už je méně půvabné.

Vždycky byla na prvním místě práce přidělená matkou, domácnost a starost o děcka, zvířata, nákupy a jejich = dospělácké povinnosti, roznášení hotové práce a pomoc při řemesle; hřbitov a hroby, posílky a vyřizování pro babičku.

Bývala jsem slabá a uštvaná jako pes, na učení nebylo času ale výsledky byly očekávány automaticky. Prostě feudálismus v komunistické éře,;
zní to hezky?

Na hraní se zvířátky rozhodně nebyl prostor a na mazlení už vůbec ne. Pes měl být můj, vymodlila jsem si ho a naspořila si na něj ale nechala si ho matka.
Tak dlouho vyhrožovala, že buď pes nebo ona a když ho táta přinesl jako štěňátko, byla popo..., ustlala mu v krabici a brala si ho do postele.
To já jsem nesměla.
A bylo po ideálu, venčila jsem ho jen, když byl chudák šílený, že s ním nikdo nešel a nosil za mnou řemínek v tlamě a kňučel u toho.

Andulky a puštík, tím pádem i morčata chovaná jako potrava pro puštíka - ty patřily bráchovy.

Když jsem byla ještě malá a neměla jsem sourozence, teta na stejném dvoře měla kozu a kůzlata. Ta koza mně nabrala na rohy a přitlačila k vratům, měla jsem strach, že mi trhne břicho, potvora.
Kůzlata jsme chodily s tetou krmit z flašky s dudlíkem. Ta flaška tedy byla od režné... To si pamatuju, i když mi byla asi sotva 3 roky.

Hele ty hyperaktivní Vodnářko, proto máš ty hyperaktivní smajly, co. Celý se to hýbe při čtení a tahá to oči. Když chceš klid, tak si vyber ty klidný, hodný a statický.... hihihi

Já taky nemám zem v horoskopu, to je nadělení co?
Ale ty se zdáš být praktičtější než jsem já.

Člověče ani nevím jestli tam daleko ve vzpomínkách něco ještě vyhrábnu.
Teď se snažím s minulostí zkoncovat a orientovat se na současnost, naučit se té praktičnostia být tady a teď.A ty zase se vzpomínkama.

No ale vždyť dneska můžeš mít zahrádku nebo jenom pomáhat pracovat
na zahradě někomu, kdo jí má.... nebo terasu a ozelenit si ji, nemo truhlíky a udělat si malý soukromý rájíček na okně. Pěstovat a starat se třeba o orchideje, tolik krásných jich prodávají.
A to toho králíčka držíš v bytě v kleci a vodíš ho na vodítku jako ven?

Hele tak ho za mně pozdravuj a domluv mu, ať ozdraví svůj jídelníček, že mu posílám jedno osvětové plácnutí prkýnkem!!!

Věra
člen

# Zasláno: 16.8.2008 18:08 
Odpovědět 

Irena

Díky za tvé stanovisko.
Střídmost nezaškodí ani lidem, bývá prvním činitelem dlouhověkosti a spokojenosti. Zvířátka žerou přirozeně jen tolik kolik potřebují k přežití a nežerou nic navíc a pokud ano, je to vinou člověka a jeho nekázně a neochoty respektovat řád a pravidla přírodního světa.
Můj brácha - lesník, ten by si asi ťukal na čelo a myslel si něco málo lichotivého.
Takovou nestřídmost a neopatrnost člověka vůči zvířeti oni odskáčou na životě; králík, když sežere spařenou trávu, vzduje se mu břicho a je konec.

Králíkovi můžeš dávat tvrdý chleba,vodu, brácha jim asi dává i nějaké jádro, čerstvě kosenou trávu, vojtěšku potvory milují a můžou se utlouct.

Brácha má na hájovně i kozu a mívá tak 3 kůzlata na prodej.
Teď měl dokonce taková hnědá a koza je bílá.
Potvora, pokud jí vypustí a ona uteče, obchází okolo hájovny a oštipuje mladé výhony stromů. Mlsná je jako hrom. Jabka - ta jí jedou.

Oni jí večer zavírají do chléva a ráno jí vypouštějí i s kůzlaty do velikého travnatého výběhu, kde má i slušnou boudu pro případ nepohody.
Má se tam jako v ráji. Je mazaná a dokáže tě pořádně zkoušet a laškovat s tebou.
No a kůzlata - to jsem vždycky nadobro ztracená. Jsou krásná, mláďátka skotačivá, vyskakují si a jančí.

Je to nádhera tak pozorovat to všechno v té přírodní scenérii.
Ráno u bráchy snídáme před hájovnou na takovém sezení pod stříškou, ptáci šílí a cvrlikají o závod, obloha se předvádí a vůně všeho druhu tí crnkají o chřípí.
Nádherná a libá vůně zahřívající se pryskyřice jehličnatých stromů, stáčející se sluníčko a schovávající se v oblačnosti.
Nad hlavou v létě čápi a v zimě havrani. Všude obrovské množství parazitujícícho jmelí na stromech.

Vyjdeš před dům a sbíráš houby, jahůdky lesní a ostružiny, maliny.
R á j !!! jen, žel vodu mají nepitnou a je tam radiace na pozemku, to mi nějak nesedí.
Brácha má ČL, Uran a Pluto ve 4. domě, starší dcera Pluto ve Štíru
ve 4.d-rovnou na hrotu; druhá dcera - Mars, Pluto ve štíru /6.d....
Co vy na to?

Věra
člen

# Zasláno: 16.8.2008 18:10 
Odpovědět 

Safra, tak jsem se zabrala do toho vzpomínání, že jsem spojila přízpěvek pro Irenku s dalším povídáním pro Ivu

Jdu něco dělat, už se zase utápím ve vzpomínání... no vy si to děvčata přeberete a Irenka má zvířátka taky ráda.

Iva
člen

# Zasláno: 16.8.2008 18:23 
Odpovědět 

Věra

Věruš, no jo, všechno není tak ideální jak bych si to asi představovala.Tak to tvoje dětství s maminkou bylo teda dost tvrdý.Doufám že máš taky SatLuna?
Jasně, chtěla bych sovičku-puštíka ale asi by na mě šly mrákoty, kdyby pak požírala ty myšky a morčata.Nejraději bych těm masožravcům nabídla aby sály jenom šťávu z květů jako motýlci

A vůbec- bůhví jestli jsem tomu králíčkovi nezpůsobila nějaký bisexuální sklony, když sem se k němu chovala jako k holčicce a ještě na něj tak mluvila

Jinak - jak bude odmítat zeleninku, řeknu mu, že to na něj tobě povím

A ještě jsem si vzpomněla jak mi vyprávěl táta, že když byl malý, tak měli psa, který se měl starat o myši a potkany(poblíž tekla říčka, tak si od ní chodily přilepšit).No a jednou o půlnoci když svítil měsíc tak co nevidí - pes s potkanem žerou na dvorku z jedné misky Jo se zvířátky je zábava

Iva
člen

# Zasláno: 16.8.2008 18:34 
Odpovědět 

Tak jsme tady Gnalimovi zaplnili vlákno zvířátky.Ale vždyť sama Dagmar řekla, že je zvíře

Věra
člen

# Zasláno: 16.8.2008 23:01  - Změnil/a: Věra
Odpovědět 

Iva
Ivo, ty bláho, kde na ty hlody chodíš? Bisexuální sklony, no já jsem z tebe
hotová, psychické narušení, no teda!!!
Toho bych se tak nebála, nevystavuj ho zbytečně stresü se psem, pokud by se ho bál a bilo mu srdíčko jako o záívod, starej se o přirozenou stravu,
pokud jsi někde na chalupě, udělej mu takovou prkýnkovou konstrukci potaženou drátěnkou s většími oky, bez podlážky, přesouvej mu to po zahradě, aby si mohl vybrat zelené podle vlastního výběru, dej mu tam budku pro schování před sluncem a misku s vodičkou. A bude to skorem ideální. Vodit králíka na vodítku a nenechat ho proběhnout a existovat podle sebe, to mi přijde nepřirozený, pohyb on potřebuje ale ve vlastním tempu.

Tak ty zemně děláš strašáka na králíčka a já stojím na jeho straně
ty ty Ivo, ty ty!!

Ježiši Ivo, teď čtu to o Gnalimovi a zvířeti - ty jsi měla vtipnou kaši, že jo?
No - to přece neva, je to v duchu neopodstatnělé radosti....ne, jo a nakonec - zvířátko už je, tak je vše OK!!! Snad se mu neškytá.

Jo, jo, mám Saturn konj. Luna ! Ale to nic, taky to bylo mé dětství - nedětství, asi to mělo tak být a něco mně naučit. Snad jsem odpustila a vypustila; teď se odpoutat a jít si svou cestou, nezakopnout a neopakovat staré chyby - a bude dobře!!!

Hele, máš mi co říct k tomu, co jsem slyšela; totiž, že první dítě nese karmu otce, druhé matky a třetí část karmy obou rodičů? Další děti v pořadí jsou snad odrazem karmy tet a strýců ?

Dagmar
člen

# Zasláno: 16.8.2008 23:02 
Odpovědět 

Iva
už mu to nechám, gnalim je tolerantní, tomu takové věci nevadí.
Ivo a nezapomeň na tvrdý chleba na broušení zubů - důležité!!!

Tak jsem se dívala, nejsem si u tebe jista časem - jo tak už vím, pro hledáš Býka - ty mě tady pěkně kecáš, že nejsi hyperaktivní - a co ty planety v 5. domě? pokud to mám dobře???????? no a v Placidu tedy ve 4. to není nic?????

Iva
člen

# Zasláno: 17.8.2008 00:23 
Odpovědět 

Věra

Věruš, to dětství-nedětství je hezkej a přiléhavej termín
Dík za radu ohledně ohrádky a ty karmy prvorozenýho a dalších si musím promyslet, něco by na tom možná mohlo být aspoň teda u mě, já jsem si vědomě vybrala spíše cestu otce než matky a brácha(mladší) jde spíše cestou matky i když má něco z otce(stejně jako já z matky) a třetí je teda nevlastní brácha ten mi vždycky přišel trochu volnej od tý karmy, taky je to Střelec, co má trochu štístko. Ale u těch nevlastních je to trošku potíž - po matce je třetí po otci první. On vědomě volí spíše matku než otce i když teda po matce zas tak moc nemá, snad jen ten její rozlet, činorodost, akci, nadšení a jistej entuziasmus.No Střelec jak vyšitej a matka měla ve Střelci Mars a do velkýho trigonu s Lunou v Beranu a SlunceMerkurNeptun ve Lvu - teda pěkná síla a tah.Na mě až moc

Dagmar
Dagmar, tak to mi ovšem píšeš trochu pozdě, mezitím si stačil řádně nabrousit zoubky na Banzhaf/Haefler Klíč k astrologii a stačil nakousnout Sasportase

No právě protože ty planety jsou ve 4.domě, tak mi napadlo, že za to nemůžu až tak já ale rodina
Já vím, že je to obojí, že to je stejně i ve mně - no ale ta moje rodina je fakt taková a ta moje Venuše si asi sní svůj sen o nějakém býkovském nebo aspoň "zemském" klidu

Iva
člen

# Zasláno: 17.8.2008 00:36 
Odpovědět 

gnalim

Gnalime, tak jak ti prošel dnešní úplněk a navrch s porcí zatmění Luny?
V tom tvojem celym stéliu a navíc v konjunkci s DH, Neptunem a Chironem?
Já jsem rovnou chytla depku a byla nervózní jak pes
A pes který je dvojnásobný Lev to samý
A taky už vim proč jsme najeli na bod G - to protože je navíc Mars kvadrát Pluto a nádavkem Mars opo Uran
No takovejhle úplněk ještě párkrát a jsem hotová i bez bodu G (h, ch, i...)

gnalim
člen

# Zasláno: 17.8.2008 08:53 
Odpovědět 

Iva

Ivo, nerad používám slova - hrozný a strašný a tak píšu: bylo to nepříjemné období. Stále to není "vono" po mnoha stránkách. Včera jsem o tom už moc přemýšlel a nějak jsem si to nedal dohromady s astrologií. ...Smě uklidnila. Mírně.

Na géčko jsme přišli, jelikož jsem poukazoval na to, že jsem gnalim s malým gé. Ale toho jsem jen zneužil, aby se to tu trošku posunulo jinam!

Jdu venčit Gandalfa...

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Rozbory horoskopů / Horoskop - Gnalim