Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Rozbory horoskopů / zdravotní problémy
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
Verunka
člen

# Zasláno: 22.5.2008 17:56 
Odpovědět 

1) před třemi roky se mi objevily křečové žíly( asi jsem to zdědila po dědovi ) Vůbec nevím, co s tím mám dělat. Dokonce jsme šla i na vypíchání, ale nepomohlo to. Opravdu mě to moc trápí:((((

2) mám ted docela problémy s váhou.. přibrala jsem...nevím, jestli to není psychický..nemyslím si, že bych těd byla nějak ve stresu.......Nevím, jak to mám řešit, ..Pohybu mám dost..

PS: Ta hodina narození je opravdu 21.45(4.5. 1988).....Doufám, že už Vám nejsem k smíchu:(((

Věra
člen

# Zasláno: 22.5.2008 18:19 
Odpovědět 

Verunko, tady myslím na lehkou váhu není nikdo, pokud se o to sám opakovaně nesnaží svým jednáním. Ale teď pryč od zmatkování
všechno lze opravit - a kouknem na tohle.
Nenapsala jsi kde jsou ty žíly a nebo jsou to jenom paprsčité nebo metličkovité modravé povrchové žilky- zvýrazněné kapilárky?
Bývají i třeba od útlejšího věku většinou na stehnech - a to u těch kdo častěji a více mění svou hmotnost.
Hnízdo jich bývá třeba zevně na lýtku u podkolenní jamky. Spíše potom až po porodu.Mívají malinké jakoby uzlíky.
U žil křečových - varixů je třeba vědět, co ti řekli lékaři, jestli jdou do hloubky, zda jsou jen vystouplé nebo uzlovitě vinuté. A lokalizaci. Znám lidi, kteří mají problémy s varixy od 16ti let a opravdu velkými. Otékají ti nohy?Prostě popiš problém.

Verunka
člen

# Zasláno: 22.5.2008 19:00 
Odpovědět 

No mám s tím problémy odmala, měla jsem hodně vidět žíli...V 17 se to zhoršilo..mám to na lýtku až ke kolenu...spíš bych řekla že jsou uzlovitě vinuté,jsou vystouplé..Je to dost nepříjemný:(...když se změní počasí, dost to bolí....na operaci to asi nemá cenu, jelikož prý operaci dělají po dětech....Bojím se, že po dětech se to ještě zhorší....

PS: promin Věrko, já jen nevěděla jak to mám lépe definovat....ty se v tom beruško asi vyznáš lépe, když máš zdravotnickou školu....

jen by mě zajímalo, čím to..jestli nemám nějakou neduhu v horoskopu...fakt netuším.....Děkuji za každou radu

Věra
člen

# Zasláno: 22.5.2008 19:55 
Odpovědět 

Verunko, vlastně před nedávnem tu bylo všechno už řečeno, vyhledej vlákno od Ivy, která tam píše, že její vnuk 17ti letý má před operací žil.

V horoskopu je vidět hodně ale není u toho napsáno- křečové žíly.
Ale tendence povahové jsou jistě podkladem pro vznik všech neduhů- to už jsi tu jistě pochytila, ty beruško jedna. Ale nechce se mi to opakovat, aby sis to nevztáhla.
V každém případě pokud pročteš to vláko, a zrekapituluješ, máš tam návod.
Já shrnu jen tak bez odbíhání k detailům. Nutná péče o nohy, nepřetěžovat, kratší a lehčí chůze bez dlouhého vystávání na místě - péče o nohy večer, koupele, jemné masírování chodidel ale pozor ne přes tu žílu. Péče o podporu pevnosti cévní stěny - léky, strava, zvýšit přísun rutinu =v pohance. Užívat gely chladivé a podtrhující účinek léků - gely s obsahem kaštanu. V lékárnách toho je a reklamy v TV taky. Kontrolovat krev - srážlivost - to bude na lékaři. Hodně sedat s nohama výše než hlava - no jako v Texasu - na stole. Nauč se tak trávit každou volnou chvilku i u učení. Dlouhodobě nesedět - přeplňuje se krevní řečiště, nohy natékají, těžknou, takže každou hoˇku vstát a procvičit, vyměnit polohu..
Pokud ti ta žíla oteče a nohy bolí - je dobré vychlazený list z čerstvého zelí, vzít listy, krátce naříznout dole u řapíku a rozválet na rovno třeba lahví, trošku ho pomačkej-změkne a přilož na tu žílu, obvaž b a v l n ě n ý m plátnem, šátkem.Nesmí na to přijít igelit, nezapařit.
Příjemně to chladí a pomáhá i od bolesti.Dříve se tak dával vychlazený tvaroh rozdělaný se studenou vodou na kaši, ale to je dnes dražší záležitost.
Je dobré i v létě se pokusit nosit stahující punčocháče - lenké silonové, které podpoří tu žílu - ale to ti jistě řekli v ordinaci. Nic nedělat v podřepu, přeplňuje se žíla a tlakuje nevhodně.

O velkých vedrech se nauč přes den hodně chladit sprchou, obkladem mokrym nebo gelovým.
Musíš se naučit vážit si svých nožek, pečovat o ně s láskou, mít naplánované nenásilně ale přesto práce, abys pak nedoplácela na disharmonii. Pamatuješ, co jsem psala o té řízené komunikaci - to se překlápí i do této oblasti. Žíly také umožňují komunikaci - tedy výměnu
energií(krve=Mars) i to je v kolečku vidět.Takže bez zbytečných křečí, ju? To zde ale nechci rozebírat.
Je tam celá řada poukazů. Vyhýbat se nárazovým změnám např.váhy a přísunu potravy. Prostě kázeň, pravidelnost, odlehčenost, péče a furt dokola. Mít židli se skloněným a zaobleným sedákem, aby hrana netźtlačovala žíly ve stehnech. Ta brigáda asi nebude to opravý ořechový.

Tak teď jdu pracovat. Máš úkol najít vlákno a pokud něčemu nerozumíš, pokusím se vysvětlit. Ale v podstatě je to o dodržování pokynů z ordinace žilní a jako v životě už to bývá furt dokola - "papouškovat".
A ještě jedno je tu nutno u tebe říci - toužíš po lásce, uznání a péči, nárokuješ si jí jinde a jsi přecitlivělá na reakce jiných na tebe.
Pamatuj si, holka, pokud se nenaučíš mít ráda sebe jaká jsi, i když budeš samozřejmě pracovat dále na vylepšeních, nikdo jiný ti to nenahradí, nedá.
Ty nožky tě učí starat se o sebe racionálně a s láskou, naučit se řádu, režimu a respektu, péči - to je psychologie těla a jeho moudrosti. Naslouchej mu dobře - slyšíš? N a s l o u c h a t a reagovat až na to co přijde, mírně, klidně, volně. Na nic netlačit, nemordovat, nevnucovat.
Tak jo, opatruj sebe i nožky - ať toho hodně naběháš!!!

Věra
člen

# Zasláno: 22.5.2008 20:07  - Změnil/a: Věra
Odpovědět 

Verunka
Myslím, že to bylo vlákno" Uzly, zatmění a o užitečnosti astrologie", tam je dost věcí - ne vše se tě přímo týká, ale neuškodí si počíst, hm?
Bylo to volné navázání na otázku položenou mnou ve vlákně Zatmění...
Najdeš to tak, že klikneš v horní tabulce na astrologii a už hledáš v tom, co se ti nabídne...

Iva
člen

# Zasláno: 22.5.2008 20:59  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Verunka

Milá Verunko. tak to si tady správně a máš dokonce kliku neb u nás v rodině jsou teď křečové žíly právě na pořadu dne
Vnuk je sice o tři roky mladší než ty ale jak správně píšeš:-)), v těch 17 letech se to nějak rapidně vyvrbilo On se narodil v 7 měsíci a od mala měl prosvítající žilky, na což lékaři říkali, že je to jen jemná kůže ale já tušila své
Takže teď ho posílají na vyoperování žil, ovšem mě napadlo, že to jaksi problém neřeší neb za několik let či nejvýše desítku let tu bude zase.
A protože se jaksi lékaři nezamysleli, musela jsem se zamyslet já a ke všemu jsem ještě měla docela kliku v podobě jedné moc sympatické osůbky, která mi v tom moc a moc pomohla.

Jak jinak vnuk má také AS ve Střelci.To proto, že Jupiter= cévy což by vypadalo, že se žílami nemá moc co do činění ale jednak má, protože cévy a žíly tvoří jeden systém(a mají co dělat i se srdcem), za druhé Jupiter jsou též stehna(a Uran lýtka), za třetí Jupiter vše činí větším, rozmáchlejším(nebo i více vážícím) a za čtvrté, pokud ho něco omezuje, bude to omezovat i větší pohyb.A krom jiného dle Danieliho má Jupiter co do činění i s chorobami krve(jater a i srdce).
/A za pátý, druhým vládcem 1.domu je i Saturn-Kozoroh/.
Žíly dává Danieli pod Lunu a pokud bude Luna mít něco společného se Saturnem lze se nadít nějakého městnání či prostě přiskřípnutého oběhu
atd.K tomu bych přiřadila i Venuši(ta má nakonec taky co do činění s chorobami krve dle Danieliho) pokud má co do činění se Saturnem.

Což ty i můj vnuk hravě splňujete Ty máš Lunu v konjunkci se Saturnem(12 stupňů) a Venuši opo Saturn on podobně.

A teď k tomu hlavnímu.Měl někdo v rodině(i praprarodiče např.) křečové žíly, infarkty, mrtvice, nemoce plic?
Protože to totiž souvisí i s těmi "nemocemi krve". A to tak, že geneticky.
Například taková mutace V Leiden, která je o velké srážlivosti krve, takže krev má více tendenci se srážet (zase ovšem máte výhodu v tom, že tak nekrvácíte například při říznutí atd.), no a tyhle chuchvalečky pak zákonitě putují tam, kde je nejmenší odpor tedy směrem dolů.. do žil, kde se pak městnají.Plus oslabenější žilní chlopně a už to máme tady
U té V Leiden pak jde o to, zda je to jen z jedné genetické linie(třeba otec) či z obou(pak je to vážnější).
Zadej si do Googlu V Leiden a počti si:-)). Tahle mutace je totiž pak také důležitá při porodu a těhotenství neb může někdy i zapříčinit potraty či nedonošení což se právě té mé hodné známé stalo(mně taky) a přišla o dítě v podstatě až při porodu.Neb lékaře prostě jaksi nenapadlo
Určitě narazíš také na stránky nastávajícíh maminek kde už to často probírají.
"Ftipné" je, že tenhle test ti udělají jen v genetických zařízeních a musíš si jej zaplatit sama(ten levnější stojí 1800 Kč).Takže jaksi nechápu na co si platíme zdravotní pojištění Ale já teď zrovna prozkoumávám, zda nepůjde přeci jen dotlačit doktory aby to udělali zdarma.Tak sem zvědavá, zda uspěju:-)).

Pro ty co by se jim nezdálo přiřazení Luny k žílám(Danieli) Luna každopádně značí pohyb, tedy i pohyb krve.

P.S.
A ty máš taky ve Vodnáři(lýtka) Mars, který je v kvadrátu na Slunce con Jup a ten přes Neptun se Saturn Luna což ještě "ozvláštňuje" Uran.
Mars je vládce "raččího" domu (4.d.) a Slunce Jup je v 5.domě dětí, takže bych si určitě to těhotenství pohlídala.
Nějaký velký strach asi mít nemusíš, je to trigon, tedy "dobrodějný" aspekt
ale každopádně se snažit nic nezanedbat, být prostě obezřetný
Luna con Saturn by to měla umět, byť ta Luna ve Střelci je teda pěkně rozlítaná(mám jí v rodině též) a někdy až příliš spolíhající na štěstí

P.S.2
Ty infarkty, cévní příhody atd. v té rodině - to proto, že pak se nějaký ten chuchvaleček utrhne a zabloudí tu k srdci, tu k hlavě a krom toho, je zde nebezpečí v plicích.V naší rodině tak končíme všichni

P.S.3
"Leidenská mutace je známa od r. 1993. Jejím principem je, že faktor V, látka důležitá při srážení krve, je změněn tak, že se obtížněji odbourává, což vede ke zvýšené krevní srážlivosti u postiženého.

Příčinou je bodová mutace genu F5 pro faktor V, který byl lokalizován na 1. chromozomu v lokusu q23 (viz obrázek, lokus na chromozómu žlutě bliká). V exprimovaném proteinu je následně zaměněna aminokyselina arginin za glutamin v pozici 506.

Následkem Leidenské mutace jsou selhání implantace embrya, samovolné potraty, předčasné porody, odumírání plodu, záněty žil (i jako komplikace užívání hormonální antikoncepce).

Sklon k trombózám je 7x vyšší u heterozygotů, 80x!!! vyšší u homozygotů ve srovnání s lidmi bez mutace."

Věra
člen

# Zasláno: 22.5.2008 22:02 
Odpovědět 

Iva

Ivo, má poklona, tedy to je elaborát , ty to máš opravdu komplet nastudované Je to třeba při dnešní "kvalitě péče" .

Ale mám dotaz, jestli se pamatuju, má Verunka Lunu ve Stř. a Uran aSaturn v Kozorohu, takže se to bere i takhle jako klasická konjunkce?

Iva
člen

# Zasláno: 23.5.2008 11:10  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Věra

Věruš, dík za nastolení zajímavý otázky Teda ohledně té konjunkce v sousedních znameních. Já to beru bez debat za konjunkci neb když tam sviští například každý měsíc Luna, tak v ten samý den co začíná nový cyklus se hned sepne s tím Uranem Neptunem Saturnem.Podobně když si představíš, že s ní přijde do konjunkce Merkur nebo Mars A podobně třeba při trigonu, který do sebe zahrne někde na konci Berana nebo Lva jak tu Lunu tak ty další.A taky už jen proto, že jak Střelec-Jupiter tak Kozoroh-Saturn patří(jsou vládci) do 1.domu, tudíž záleží na jejich spolupráci a vždycky budou ovlivňovat ten první dům jaksi společně:-)).
A naopak ta Luna bude zase zřejmě ovlivňovat přes tu konjunkci 2.dům, bude do něj prostě co mít mluvit. A to v tomhle případě asi doslovně, protože Uran(i Neptun) je vládce trojky
Takže třeba i škola, učení nebo jak to máš Verunko se sourozencem??Nebo nevlastním sourozencem(?)

Ohledně té konjunkce v odlišných znameních - třeba Hádes to za konjunkci bere ale dává tomu negativní význam neb dle něj nemůžou spolupracovat dvě odlišné kvality.Já si to nemyslím, respektive myslím si, že to záleží na tom, jak jsou k sobě vládci těhle dvou znamení to jest tady Jupiter a Saturn. U Verunky jsou přes Neptun v trigonu, tak to prostě hodnotím dobře Ten Kozoroh s těma planetama tam tu rozlítanou Lunu usměrňuje nebo se o to aspoň snaží

Verunčin projev vypadá rozlítaně ale hned se chytá těch saturnsko kozorožských hodnot druhého domu.A Saturn je taky starý vládce domu třetího.No možná to chviličku trvá než se usadí na té opozici rovnováhy té Venuše(z Vah a Býka)

Takže otázka pro všechny - jak vy berete konjunkci v sousedních znameních???

P.S.
A to tahleta konjunkce ještě nic není ale co třeba konjunkce Merkur na posledním stupni Býka a Venuše na prvním Blíženců - to je oříšek
Protože jednak je to recepce a pozitivní a druhak bych tam dala trošku zapravdu Hádesovi, že to má trošku negativní zabarvení. A to protože se tam nedá moc nic jiného chytit neb ta Venuše i Merkur jsou zároveň i vládci těch znamení

Věra
člen

# Zasláno: 23.5.2008 11:49 
Odpovědět 

Iva
Ivu, moc díky za pěkné vysvětlení, já to totiž tak intuitivně beru, začínala jsem Hádesem, jsem "poznamenaná" a spíše to nějak cítím. Ty jsi skvělý
"inženýr-technik" v astrologii. Jsem ráda, že jsi mi to odkývla, nemám ráda jenom rozpitvané ale taky se to musí zase syntetiznout, namíchat. Fakt díky. Často mluvíš o Danielim - podělíš se o nějaké konkrétní tituly?

Iva
člen

# Zasláno: 23.5.2008 12:46 
Odpovědět 

Věra

Věruš, já ho mám po tatínkovi a moc k sehnání nebude, protože vydal jen jeden titul (a ještě svým nákladem) v roce 1936 a to bylo zřejmě jen málo výtisků. Tedy autor Danieli a titul Učebnice astrologie a horoskopie(Podáno se zřetelem na vlastní zkušenosti v divinační technice, které jest věnován hlubší význam i se stanoviska esoterního.Obsáhlé autentické příklady s odpovídajícími horoskopickými obrázky.).

Tak ten mě dost ovlivnil, nakukovala jsem do něj hned jak sem se naučila číst
byť jsem to pak na leta v dospívání a manželství opustila - tu astrologii.
Oceňuju u něj tu "vlastní zkušenost" a ty "autentické příklady s obrázky".
Má tam taky horoskop Hitlera, byť tam pro jistotu neuvedl jméno a vystihl to perfektně, včetně předpovědi a to prosím v roce 1936, tedy když byl Hitler na vzestupu:-))). To byl docela statečný

Taky se mi u něj líbí, že nic moc nepřikrášluje a naopak asi pro výstrahu vždy uvádí ty nejhorší možné příklady, například opozic či kvadratur.
Takže můžeš posoudit jak mně bylo, když jsem třeba četla - " smrt v nejhorší špíně, odloučenosti a hanbě" :-)))). Naštěstí se to netýkalo mé aspektace ale i tak je to rána pro citlivou dušičku. Jednou jsem to přinesla k nakouknutí kolegyním do práce a ty už udělat horoskop zaboha nechtěly
Ale když vezmeš v potaz, že jsou to jen ukázky těch mezních příkladů k čemu by to eventuelně při zanedbávání mohlo dovést, tak si to už přebereš a víš, že máš určité rozpětí toho aspektu.
Je to psáno v podstatě jadrně a prakticky ale fakt se zřetelem k tomu duchovnímu a esoterice.
On taky nejvíce sází na tranzity a tím mě dost ovlivnil, dělám totéž. Solár je někdy ne dost srozumitelný ale tranzity mě prostě nezklamou.Obzvláště ty negativní se mi tedy vyplní vždy

Jinak - Český astrolog Danieli, vlastním jménem Theofil Kahle.
Moc o něm nikdo nic neví, budu muset zkusit u pana Tur, ten ví všechno, zda by něco bližšího nevěděl.

Kveta
člen

# Zasláno: 23.5.2008 13:36 
Odpovědět 

Iva

jak vy berete konjunkci v sousedních znameních???
Jak kdy. To je odpověď, co? Většinou ji beru jako dva spolubydlící, kteří se moc nemusí. Záleží na tom, v čem se nemusí, v čem jsou odlišní a v čem se mohou tolerovat. Ovšem přes něco vlak nejede, že?
A většinou používám menší orbis. 12 stupňů přes znamení, to už asi ne. V osobním určitě ne. Tranzit ti to sepne, to je pravda, ale působí to na mě tak, jako když k těm dvěma spolubydlícím přijde třetí na návštěvu. Jo, může je smířit nebo rozhádat. A jde o dům dál.
Navíc u rychlých tranzitů používám 2° a to na sepnutí nestačí.
Prosím vás, nedohaduji se, jen popisuji svou zkušenost

Ivčo, pobavila jsi mě s tou knihou. Jako první astrologická se mi dostala pod ruku Astrologie a psychologie, a hned jako druhá Kefer. No to jsem si taky početla A kolikrát s myšlenkou - proboha, na co jsem se to dala! Zájemcům o astrologii bych ji doporučila jako první s tím, že kdo přežije, má na to

A na kvadratury s jejich dobrým působením k dynamizaci nahlížím asi jako na bič. Jasně, jako pomáhající ho vnímá kočí. Ale co si asi tak myslí ten kůň...?

Věra
člen

# Zasláno: 23.5.2008 14:03 
Odpovědět 

Iva
No díky, moc pěkně to píšeš. On takhle "strašit" umí i Kefer, viď, hold je to poplatné časům, ovzduší i jazyku té doby. A časy před 2. sv. válkou tomu
nepřidají, viď. Díky. Musím se zeptat té mé starší kamarádky,jestli mi
ji půjčí.

Iva
člen

# Zasláno: 23.5.2008 14:34 
Odpovědět 

Kveta

"...s tím, že kdo přežije, má na to"

"A na kvadratury s jejich dobrým působením k dynamizaci nahlížím asi jako na bič. Jasně, jako pomáhající ho vnímá kočí. Ale co si asi tak myslí ten kůň...?"

To je perfektní!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Trošku ti zkusím nahlodat tu konjunkci A co ta tranzitující Luna, co během dne udělá konjunkci s oběma a v "poledne" je tedy 6 stupňů od jednoho a 6 stupňů ke druhému???. A to prosím činí každý měsíc a celá ta léta, ano celá léta ba dokonce celý život:-)).

Jo a u toho Danieliho - ještě jedna pochvala pro něj - zdůrazňuje tam totiž v podstatě cykly a že planety a osud nestojí - což jsem pak v Hata a Rudhyarovi zase našla

Kveta
člen

# Zasláno: 23.5.2008 15:27 
Odpovědět 

Iva
Hlodej Ivo, hlodej. Hlodáš dobře, hlodej dál

Irena
člen

# Zasláno: 23.5.2008 15:47 
Odpovědět 

Iva
Ba, ba též říkám hlodej
To rodinné zázemí a předávání ti závidím.
Já neměla odkud brát a ještě dnes se spíš učím ustát posuzování a kritiku od sourozenců.Mám to nějak podobné jako Věra.

Iva
člen

# Zasláno: 23.5.2008 16:10 
Odpovědět 

Irena

Irenko, my jsme se ale s otcem ani moc o astrologii nebavili.On to nějak předával celým svým konáním. A upřímně bych každému přála aby takové laskavé, spravedlivé a povzbuzující jednání k rozvoji svého ducha a osobnosti
od rodiče dostal:-)). I když od té doby co jsem se spíše proměnila v Lunu (tedy manželku, matku atd.) šlo to s mým duchem trochu do háje a otec si myslím trochu v duchu myslel, že takhle vlastně dopadne každá ženská No každopádně na to co jsem obdržela jsem teda moc neukázala a asi už neukážu:-)).
No nevadí, zase jsem byla citlivá a i milující Luna Tak snad v příštím životě si dám na tu trošku služebnost té Luny větší pozor a víc se zaměřím na to Slunko a ducha:-)).
Měl by být povolen reparát, sakra :-)).

Věra
člen

# Zasláno: 23.5.2008 16:11 
Odpovědět 

Holky ta dědění literatury je skvostná věc, vidím to u té 80tileté kamarádky ale někdy je to taky cosi, v čem se dá lecco utopit, čas, byt, a nakonec i přehlednost, Má tím obložený celý byt, brodí se v tom a je posedlá shromažďováním informací i z tisku. Potřebovalo by to uspořádat, udělat výcucy a třeba to i nabídnout dál, ale k tomu je třeba zase čas a kázeň. Tak zase my, co jsem se stavěly za svůj zájem, jsme kupovaly dle vlastního výběru a možná s tím více srůstáme. Co mohu jen závidět, duchovní úroveň v rodině, ochota na sobě duchovně pracovat a předávat dál, viď, Irenko!!!

Věra
člen

# Zasláno: 23.5.2008 16:17  - Změnil/a: Věra
Odpovědět 

Iva
co povídáš, splňuješ to, i s přerušeníma Lunárními povinnostmi, máš obě kvality. Já jen jednu a ještě jsem za nepotřebnou, zavazejíci...
¨Jen nech být a buď vděčná. Užívej si času, ve kterém jsi, i té borreliozy, která ti taky něco přináší, když to sama nevíš... Docela bych brala nějakou nalejvárnu od tebe a přežila bych i astrologické cepováníjsi takový jedinec sportovně snášející úděl
A co - jak se vede s tou vetřelkyní borelkou?

Iva
člen

# Zasláno: 23.5.2008 16:17 
Odpovědět 

No udělala jsem vlastně přesně to, co říká Pavla ve vedlejším vlákně.Místo abych pracovala na sobě, pořídila jsem si dítě No ale tak to máme my Luny fakt nějak tak předepsáno

Verunka
člen

# Zasláno: 23.5.2008 16:38 
Odpovědět 

já se tu astrologii musím nějak doučit...zatím jsem u reiki a u numerologie...

Ivčo, mám vlastní segru..vycházím s ní dobře....když má nějaký problém, chodí více za mnou než třeba za kámoškama nebo za mamkou....vlastně za mnou chodí každej, když chche poradit nebo pocituje nějaký splín....

Abych se ještě vrátila k těm křečákům....budu asi k tomu mít genetické dispozice..Otec mého táty měl hodně křečových žil(šílený provazce), byl s tím i na operaci. Teta zase měla 2krát infarkt, ale spíše je to umocněné tím, že hodně pije, kouří a taky kafuje, navíc je obezní( táty strany byl obezní jeho táta a ted jeho segra)Bojím se, abych taky neměla jednou problémy s váhou.....Z mamky táta umřel na rakovinu plic....U nás v rodině se dost vyskytují rakoviny, to je teda fakt:(

jak se zmiňovala Ivča o tom těhotenství, moje mamka dva roky nemohla otěhotnět..ake spíš to bylo, myslím si, nervama......

ještě ohledně té váhy, nevím , jak si ji udržet....Bojím se, že budu mít k tomu jednou sklony. taky nevím, co mám správně jist, aby se mi k tomu nezhoršily křečáky....Myslím si, že se dostatečně hýbu, beru i vitamíny na křečové žíly, nedávám nohu přes nohu, užívám i vitamíny s rutinem(dokonce i jím pohankovou kaši)....Zkusím poslechnout i Věrku....:-))))

Iva
člen

# Zasláno: 23.5.2008 16:47 
Odpovědět 

Věra

Věruš, ty jsi zase byla určitě tou nejlepší Lunou pro manžela.Tak o nějaké nepotřebnosti to není ani náhodou.A já určitě budu záhy a po dlouhou dobu potřebovat tvé lékařské rady a určitě je ocení i ostatní. A poradila si mně velice prakticky a účelně - dík.

A hned si tě můžu "vyzkoušet" Tak borelka to nakonec k mému i páně doktora překvapení není, byť ten flek byl a ještě je přímo ukázkový.Po troše
zádrhelů v laborce tato trvá na tom, že tam protilátky nejsou(i když někde jsem zas četla, že můžou být ještě nevytvořený). Tak jsem vzala jaksi za své, že to není.Poslali mi na kožní a tam po chvilce dumání paní doktorka usoudila, že to mám od nějakého hlodavce a jestli prý nemám doma fretku nebo aspoň potkana či něco podobného.No nemám. Navrhovala jsem jí psa(toho máme) ale nestačil jí.I když teda pak doma po velkym přemýšlení mi napadlo, že jsem někdy v únoru myslím byla u bratra v bytě a neteř potkana měla i když v té době byl už myslím po smrti.Ale mívala a asi ještě má i morčata tak možná. Ale na nic sem tam nešahala jen vypila v kuchyni kafe a cca po půl hodině pak zase šla.Myslíš, že by to bylo možný? No hned bráchovi vynadám

Zato mě pan doktor našel cholesterol a to jak se u mě vzal je mi docela záhadou, (celý život jsem spíše hubeňour) a to už na hranici, kdy se musí nasadit léky.Takže mám do tří neděl s tím něco do kontroly v laborce udělat.

Nějak jsem se teď obrátila čelem ke kvasinkám - nějak mám podezření, že by i v té únavě mohly mít prsty a možná, že v té vyrážce nebude tak asi nějaká fretka , jakože se mi spíše to zaplísnění už nějak vyjevuje i na kůži. Ale nevypadám zaplísněná:-)) abyste se neštítily, dokonce i ta vyrážka teď tvoří mezi lopatkou a ramenem už místo kruhu jen takový růžový půlměsíček docela zajímavý, trochu mi to připomíná ten cejch té Mylady ze Třech mušketýrů.

Plísně - mohl by v tom mít prsty Neptun? Nebo kam je zařadit?No ale kvasinky to by mohla být Venuše a Neptun ne?? Ty jsou ve víně taky a víno má co dělat s Neptunem

Iva
člen

# Zasláno: 23.5.2008 16:50  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Verunka

Někdy mi přijdeš, když si tě tak čtu spíše ještě na ten AS ve Štíru:-)). Jak psala i Dagmar, že by mohl být. Příště to zkusím nějak zdůvodnit ale teď, protože mi to napadlo už asi potřetí tak ti to jen tak prostě napíšu

Věra
člen

# Zasláno: 23.5.2008 17:31 
Odpovědět 

Iva
Teda Ivo, ty mně bavíš, fakt jsem se i nahlas smála a to nebývá u mně tak často. Seš l é é é č i v á á akorát ty psaný smajly mně zničí,

Brouku, už jsem to tu psala kdesi, problém s bereliozou je i ve výši nálezu
a stanovené referenční mezi. Víš ono to tak říkajíc "už už může být v konjunkci" ale posuzující laboratoř, její zvyklosti stanoví, že to ještě není ono a prd, ty ji vlastně máš, tělo jí trpí ale oni se usnesou o tom, že nevyhovuješ referenční hranici...A to je průser, protože se to neléčí přiléhavě. A ano taky jsem to pak později měla horší. Měla jsem všechny příznaky a nic, jen byli sprostí až když jsem zůstala ochrnutá - a to už bylo na Ho..o zase mně. Strašně mně to zdevastovalo napovrch i uvnitř- játra, oční a lícní nervy a jiné. A ještě to bylo podkladem k té depresi, která se rozvinula.

Takže doporučuju se prosadit později s odstupem 2 měsíců alespoň a nechat náběr opakovat. Neradi to dělají, velmi dlouho to trvá a je to drahé.

Jó c h o l e s t e r oooo l - taky jsem do toho teď spadla. I při své obezitě jsem měla štěstí, že jsem to dlouho držela dobrou hladinou toho dobrého
cholesterolu. Ale kritickým úbytkem pohybu se to teď popos..lo a najednou vyběhl ten horší a ten dobrý leží jako lemra(jako já) .
Doporučuje se hodně pravidelně denně alespoň 2 - 3 zastávky dopravy ujít pěšky, odpustit si výtahy,zařadit běžný pohyb. Zařadit vlákninu pravidelne - Indický jitrocel = psyllium do jídla, nápojů, ten to stahuje a bere i tuky z trávicího traktu. Je dobrý i pro udržení pasáže střevní(stolice), a očišťuje střevo a tělo. Zařadit daleko více mořských ryb kvůli nenasyceným mastným kyselinám, nebo i dodávat rybí tuk, který s tím taky pracuje.

Verunko čteš taky? to se tě taky týká a k té neobezitě jsem ti to řekla už včera - pravidelnost, 5-6 malých a pravidelných plnohodnotných jídel. Kázeň jak v emocích tak v jídle a příjmu - uřídit si to, protože když pustíš emoce z dohledu dělají pak problémy k přejídání a nebo té anorexce, víš - vzpoměň na Dianu!? když ti to říkám a nebabrám se v tom, i tak to myslím vážně. Zaměř se na internetu na stravu s obsahuem vit.K a ten ty musíš mít méně - prostě pod dohledem, on totiž zvyšuje srážlivost a zahušťuje krev a to pro varixy nenene (třeba je to brokolice, květák a pod.) - řídit se stravou jako se doporučuje po infarktu - tak popros v kardiol. ordinaci o letáček, nekouřit, neblbnout - kázeň
ale nikoliv příkrost.

Ivo - kvasinky a plísně vypadají jinak, než kousnutí, to vypadá spíše na hmyzík. Bleška zmizí zy chvíli - tohle bych skoro tu borelku.. no no..
Krom toho kvasinky jsou spíše ve většině vnitřní problém střeva, ženské...
Ale minule vzpomínaná literatura celostního pohledu od stejného autora nakonec nabízí i antikvasinkový stravovací program. Snížit rozhodně cukry, bílou mouku, nezahleňovat tělo, pozor na kvašená nápoje piva, vína
a ajiný i tvrdý alkohol podporuje. Pod Neptuna se schová leccos nevyzpytatelného, infekčního, toxického, bakteriálního a tak.

A jinak díky, jsi jedna z mála, kdo mi odsouhlasil už dokonce ve dvou přízpěvcích mou odpovědnost - nemít dítě...Lilitu mám sice v 9.d. ale v sextilu na Lunu v 6. domě. Pořád jsem toho zatím nelitovala a stojím na svém, ano jít po své cestě a nezatahovat do svých problémů bytost křehkou a bezbrannou. I protojsem se nevdala - idealistka stará (ale tenkrát byla mladá).

Verunka
člen

# Zasláno: 23.5.2008 18:20 
Odpovědět 

No jenže já Věrko nejím žádný tučný jídla, spíš ve směs ovoce , zeleninu, ovesný vločky, libový maso....NEKOUŘIM, NEHULIM, NEFETRUJU..Takže si myslím, že v tomhle ohledu jsem ukázněná až moc:-

Ivčo, proč myslíš, že jsem ve štíru?????? ......... Joooooo, jsem fakt šílená..já vím:-)))))

Verunka
člen

# Zasláno: 23.5.2008 18:22 
Odpovědět 

Jak to vypadá, když je někdo ukázněný v emocích Věrko, porad????? Mám cvičit jogu, nebo si mám psát deník...ted mě napadlo, že bych mohla vyndat ten svuj boxovací pytel a trochu se vyřadit..ale bohužel je doma mamča, takže by se asi dost divila:-
D

Jaroslav
člen

# Zasláno: 23.5.2008 18:36 
Odpovědět 

Ivo, podaří-li se Ti zjistit cokoli dalšího o Danielim, moc prosím o info. V Astrolexikonu mám jen to, co jsi i napsala. Ale jeho knížku mám také léta v knihovně.

Iva
člen

# Zasláno: 23.5.2008 18:55 
Odpovědět 

Věra

Věruš, tak já jsem dneska ale pěkně ukecaná a koukám, že nějak nemůžu přestat

Ale já na ty svoje nemoce se pokouším jít astrologicky, je to takový astrologický rébus, tajenka. Celý roky mě strašně bolely záda - v momentě kdy Pluto přešel do Kozoroha a opustil tedy opozici v Blížencích jsem se najednou nadechla, uvědomila si, že můžu máchat rukama - což jsem jak jsem si uvědomila celý roky nemohla - ani vzpažit a ani natáhnout ruku třeba při šmejčení podlahy v kuchyni pod lavicí-sedačkou.
Takže teď jak blázen cvičím vzpažení a vytahování se vzhůru a jsem úplně blažená, že to můžu
Ovšem mělo to celé jeden háček - zase mi jaksi jakoby spadl žaludek a vyklenulo se mi bříško - a to prosím mně, která si na plochém bříšku celý život zakládá(je to taky pomalu to jediné na co jsem si zakládat mohla).
Borelka by mě k doktorovi možná ani nedostala ale s tím bříškem jsem pádila neb jsem potřebovala vědět jestli to můžu zkoušet zrušit cvičením a jestli to není třeba kýla, kdy by to naopak asi nebylo záhodno rozcvičovat
O tom fleku jsem se mu zmínila až nakonec a jen tak mimochodem, nejvíc mě zajímalo to bříško

No a když teď koukneš na tranzity tak co vidíš? Saturn je v Panně - tedy břicho, střeva a v trigonu na toho zatracenýho Pluta co mi přestal zaclánět v Blížencích.
Tak proto špekuluju o těch střevech a viz jak píšeš "Krom toho kvasinky jsou spíše ve většině vnitřní problém střeva, ženské..." - no proto mi napadly ty kvasinky a plísně - Panna, břicho, střeva

A moc bych za to nedala, že ta astrologie mě vede správnym směrem.Já ulítávám často na Pepsi-cole, tu prostě miluju a dokázala bych pít jenom jí
a díky ní jsem se celkem vkusně zaoblila ale pochopitelně, že zápory na sebe nenechají čekat(cukr) a celý léta jim jen bílé pečivo.Takže ta astrologie a tranzity asi ukazujou správně.

Iva
člen

# Zasláno: 23.5.2008 19:13  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Jaroslav

No budu muset asi pěkně poprosit na Času, zda by pan Tur nevěděl.A možná taky na Astrolábu neb pokud se nepletu pan ing. Baudyš se o něm taky někde zmínil(ale také jen jmenoval nic víc).
To jeho občanské jméno mi nějak evokuje i možný židovský původ, nevím proč mě to napadlo - asi v souvislosti s tím jeho radixem Hitlera.
Ale taky se vyskytuje tuším ve Švédsku, je prostě trochu zvláštní.

V každém případě si myslím, že by si zasloužil aby se o něm vědělo více!!
Já jsem mu velice vděčná, za tu nesentimentálnost, takovou praktickou duchovnost a esoteriku, za to, že nikde moc neulítává a ještě za plno dalších věcí, jsem prostě ráda, že jsem začínala s ním:-)).
Ještě jsem měla v oblibě také staré vydání Parkerové a ta taky nebyla špatná Ale víceméně jsem si to v té době jen tak pročítala, radixy jsem rozhodně nedělala, spíš jen tak si při tom přemýšlela

P.S.
Můj otec asi o něm věděl víc nebo i znal ale nevím proč jsem se nějak nezeptala.Nějak mi to nenapadlo - teď už by napadlo

Věra
člen

# Zasláno: 23.5.2008 19:51 
Odpovědět 

Verunka
Verunko, to je dobře, že máš v tom jasno, tak se neboj prostě!!! Cvič a udržuj se, to jsem se rozepsala už výše.

A jak vypadají tvé emoce, když je necháš jevit- ha?
Neříkej, že to tak nemíváš třeba v tom zápalu, kdy jsi "spravedlivě naštvaná na kohokoliv"a cokoliv, a třeba i teď když tak trošku tady semnou bojuješ? A proč? Sedím tu, píšu tobě a dávám ti přinejmenším svůj čas a zase jsem jakoby "vinna"? představ si, jak bych musela buchat, kdybych se nezvládala?

Ano nechat průběžně emoce jít na povrch, aby se nehromadily a nemusely pak bouchat jako saze. Ale uřídit je aby s tebou necloumaly. Aby se neobracely ani dovnitř proti tobě, ani na ven, kdy se člověk často může třeba zesměšnit prudkostí reaktivity a pak se za to nemá rád a začne buď zajídat nebo se trestat.
Jo, klidně ten deník, dopisy do šuplíku, vypsat se z toho, ve chvíli, kdy pocítíš ten nápor, jogu i ten pytel, podle nálady a potřeby, rozchodit a počítat do 100 a třeba až přestaneš "funět jako Býk"(ber to jako nadsázku - prosím) teprve se ještě jednou zeptat nebo ujistit jak to bylo. Jinak je to vysilující plýtvání energií - přinejmenším pro toho, na koho prskneš. Nemyslím si, že bys byla špatná, rozhodně ne, jen si se sebou musíš naučit poradit a to je úkol na celý život, a některé věci neušturmuješ!!! Má sestra má takovou konjunkci Slunce /Uran - kontakty s ní, zvláště když byla ve tvém věku, no raději jsem tam nejezdila ani já ani jiní. Ale ráda jí mám a nechtěla bych ji nemít.Umí pomáhat,umí toho hodně a mnoho zvládá - je to hodná holka ale ty emoooce, když byli u moce!!
Dávat najevo své postoje ale právě tím kultivovaným, řízeným způsobem.
Já se tu snažím a ty se vždy chytíš něčeho - jako bych tě popíchla a hned prskneš. U tebe není příliš dobré ani příliš břitké rozhodnutí k sebekázní. Možná že může být rizikem ti radit, protože nemám záruku - bez osobního kontaktu a toho, že bych tě znala - jak si to přebereš. A to je ta věc Venuše s Chironem, jsi přecitlivělá na hodnocení sebe, tím se oslabuješ. Mám neteř - taky Býka s touto konstelací - Venuše/Chiron v Blíž. Neslyší věci jak jí je říkám, má v hlavě pocit, že jí každý kritizuje, ničí a přitom je to opačně. Býkům někdy některé věci déle docházejí. Tak si to fakt třeba napiš a dej si čas, vrať se k tomu , to ti nejlíp poskytne zpětnou vazbu na sebe samou a kontrolu toho, co se v tobě v rámci jakýchsi překotností děje. Jinak by jsi nepsla, že jsi zmatkař..ne? A abych tě pobavila, tak sama mám Lunu ve Stř. ale v konj. se Saturnem. Mám opačný problém, hromadím to a dlouho jsem si to nepřiznávala. Pak to buchlo přes zdraví- śamože.

Věra
člen

# Zasláno: 23.5.2008 20:12 
Odpovědět 

Jaroslav
A co bys rád o Danielim, taky si na to teď budu snažit svítit - už jsem se zaháčkovala u té paní, slíbila pomoc, jestli to v tom kniho/množství najde.

Iva
Ivu, jen buď ukacaná, já si dnes tak libuju, jak jste se tu rozšoupli!!!
To je úplně jiné než ty krátké, strohé vstupy bez ničeho. Květa to tu rozvířila.

No a ta střeva teď chtějí redukovat hloupostní přestupky. Ještě, že nemusím Pepsi - po tom bych lítala nad Prahou. Ale tuhle jsem ochutnäla
jakousi Colu s kávou - malá alunin. lahvička stříbrná - jéžiši. Zachránila mi život v pouti po městě. Takže opovaž se s tím bílým pečivem, dostaneš a já si tě najdu-ty ty ty - já si teď celozrnné pečivo a chleba peču doma v troubě, na pícku nejsou manny. Volím různé poměry různé mouky a experimentuju, za chvíli je hotovo a paráda, abych jim cpala nestydaté prachy z důchodu za bílé a nezdravé - pff. Denně to mít nemusím a když chci, napeču si to do mrazáku.
No a ono ale taky záleží na tom, jak to máš s Merkurem a úhlem k Neptunu, kde máš 6. dům a jak obsazený a taky strava je asi i Luna-výživa
- ne? a to ty asi neptun a Lunu jistě aspektovanou máš, viď? A taky co Býk, ten rád baští.

No a co s tou kýlou? to si nemysli - mám brániční bůhvíproč a ta mi dělá rotiku, naopak ona mi zvedá žaludek o 4cm a způsobuje reflux až z toho mám jícnové vředy. a cvičit - žádný takový... No a hned máš co luštit astrologicky. Když to budeš chtít rozluštit - můj mejl máš, tak klíďo napiš mimo forum. jdu juknout na TV

. 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Rozbory horoskopů / zdravotní problémy