Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Rozbory horoskopů / Opakované zápaly plic
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
Autor Zpráva
Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 2.6.2011 18:12 
Odpovědět 

„Povoláním" Lindy je, aby se v rodině hovořilo o smrti (Merkur v 10.domě ve Štíru). Merkur je vládce 8.domu smrti a znovuzrození v Panně (také Váhy a Venuše). Téma smrti je v rodině racionální záležitostí, komunikačním prostředkem.

Linda přišla na svět s tvrdou (AC Kozoroh) lekcí o přežití, sestupný, lunární uzel v 1.domě.

Je nesmírně houževnatá a odolná, hned jí tak něco neporazí.

Zřejmě dívenka svůj osud vnímá mnohem střízlivěji a spokojeněji než její okolí. Její Venuše (Kozoroh a 1.dům) v prvním kvadrantu těla v trigonu na Saturna ve 4.domě dávají vytušit harmonickou komunikaci mezi tělem a duší. Saturn vyvažuje a zlehčuje úděl, který okolí vnímá jako přetěžký.

V základním horoskopu má srdce (Slunce ve Střelci) na ose srdce 5/11. Tranzitní Slunce stojí dnes přesně v opozici, 5.domě Blíženců na její srdce (Slunce v 11.domě ve Střelci). Ego (Slunce) lékařů bude bojovat proti egu – Slunci Lindy? Jinak její táta je její sluníčko a štestí (Jupiter na hrotu pětky).

Za důležité období považuji přechod tranzitního Pluta přes AC. Konečně se vyloupne z 12.domu, kde činí pouze službu pro druhé a Linda z něj čerpat sílu nemůže. Maximálně, paralelně pracuje na paralelních existencích, ale co s tím tady na Zemi a v okamžiku přítomnosti malého děcka?

Domnívám se, že když „přistane" Pluto na AC, tak se její duše skutečně rozpamatuje na smysl její inkarnace. Ten bod leží na DC, tedy vzestupném uzlu v Raku (Luna – duše). To bude Lindě nějakých třináct let, myslím, že to bude dost rozhodující období vzhledem na kombinaci vládců v celém radixu.

To mně jen tak napadlo pár poznámek.

Měj se krásně Květo.

Vanda

# Zasláno: 3.6.2011 07:38 
Odpovědět 

Květo,
jen jsem si povzdechla, nedá se s rodiči Lindy mluvit o plánování operací? jestli to bylo urgentní a vybírat se nedalo, tak samozřejmě o termínu nemá smysl mluvit. Jestli se dalo, je to škoda. U Lindy je vládcem VI. i VIII. domu Merkur, který je kromě jiného sám postavený v pásmu Hadonoše. Je v opozici na Saturna, který je vládcem AS a sám stojí na Algolu v IV. domě + další aspekty a vyzby obou.
Saturn momentálně tvoří kvadraturu na osu, společně se všemi dalšími planetami, které podlení rok atakují těžkými aspekty kardinální znamení. To je podle mě spouštěčem současných potíží. Přitom bych očekávala, že zásadním hráčem tam bude ten Saturn, vzhledem k jeho extrémnímu radixovému postavení.
Tady nezbývá, než vydržet. Situace by se mohla vyloupnout, až se Saturn otočí do direktního chodu a přejde kvadraturu na AS. Do té doby to může být komlikované, ale pokud Linda ustojí tuto zkoušku, měla by se situace začít lepšit.

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 3.6.2011 10:06 
Odpovědět 

Opravdové škůdce v horoskopu Lindy vidím v 1.domě těla, tedy Neptun a Uran. Co má Neptun či Uran společného s tělem ? Vůbec nic. Holka je « na půl duše » v jiném světě, tělo není 100% inkarnováno, to je dost podstatný problém. Děvčátko přebralo systémově osud i prvního, zemřelého dítěte. Pokud by rodiče počkali a nejdříve vyřešili problém s prvním děckem vypadal by radix Lindy úplně jinak. To je všeobecný problém naší moderní populace – dítě za každou cenu, rodinnému systému to však přitěžuje, nikoliv naopak.
Saturn, přestože je ve 4.domě má v základním horoskopu dobré postavení a bude jí vždy házet záchranné lano, což znamená, že ji saturnské tranzity napětí nemohou porazit, přestože současné tranzity jsou opravdu k hovnu.

Vanda

# Zasláno: 3.6.2011 16:15 
Odpovědět 

Tak nevím, Pavli, v zrovna v Neptunovi a Uranovi bych viděla největší Lindinu posilu. Uran je doma ve svém znamení, nabírá většinou příznivé aspekty, není důvod, aby se choval jako škůdce. Taky v současné době i tranzitní Uran aspektuje radix převážně příznivě. Neptun až na konjunkci s ČL obdobně, ale tranzitní dochází na Lunu a aktivuje radixové velké T, tam by cosi být mohlo. Ve zdravotní oblasti platí ve většině případů tradiční výklady, škůdce se chová jako škůdce, když je tak postavený a aspektovaný. Problémy spouští kvadratury a opozice, ne triny a sextily.
Přímý vztah ke zdraví mají planety zapojené do velkého T, jednak Merkur v souvislosti se vztahem k VI. , VIII. domu , jednak ten Saturn, protože ten je velmi komplikovaný sám o sobě a je to tradiční škůdce, ostatní díky provázaností přes aspekty.
Že se oparace provedla a zkomplikovala v době kvadratury Saturna na AS- DS, je podle mě znakem, že tato kvadratura fungovala. Mimo jiných vlivů, samozřejmě, protože zásadní životní události nedělá jeden aspekt, ale balík aspektů.
Neptun může být pro Lindu příznivý, protože jí pomáhá prostřednictvím imaginace situaci unést, a taky bych u ní jakékoli tvůrčí vyjádření podporovala, najmě prostřednictvím malování a hudby. Uran zase ukazuje, že moderní technika může napomoci zlepšit její život, a taky nebát se věci dělat jinak, netradičně.
Zdravotně bych se snažila ošetření plánovat v době příznivých aspektů na Merkura - Saturna, dále na Mars ve Vahách, protože příznivé aspekty odlehčí napětí této opozice. . Aspoň Lunynebo tranzitního AS, když už se nic jiného nedá vybrat.

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 3.6.2011 16:58 
Odpovědět 

Saturn není jednoduchá záležitost, ale pokud je v radixu dobře postaven, je celoživotním pomocníkem, toť má životní zkušenost. Mám Saturn v trigonu na Lunu.
Nechci však rozebírat můj radix.
Vando, duchovní planety v prvním domě, hlavě Neptun je prostě špatně. Ten v kvadrantu těla a zde přímo v 1.domě škodí. Kdoví, třeba je to u Lindy dobře, že nevnímá tělo a bolest s ním spojenou. Neptun ji osud ulehčuje, ale obírá o realitu.

Cím dál víc mám pocit, že duchovní planety se příliš nekamarádí s osobními planetami, vlastně vůbec, pokud nejsou v trigonu či možná sextilu? Markus Jehle je „odborník" na Neptuna a tuhle doměnku mi potvrdil. Nechci z toho dělat astrologickou definici, protože ty v astrologií neexistují.

Zůstanu však u toho, co jsem napsala nahoře, Linda je častí problému nedořešené smrti zemřelého sourozence.

Vanda

# Zasláno: 3.6.2011 17:12 
Odpovědět 

Pavlo,
sama mám se Saturnem stejnou osobní zkušenost. Kudy chodím, tudy chválím. Nicméně o Saturnu na Algolu bych si totéž tvrdit netroufla. To je velmi problémová stálice, i v případech, kdy dotyčný dojde k osobnímu uznání, úspěchu, je to vykoupeno obrovským vypětím, úsilím a překonáváním překážek.

Neptun v I. domě jistým způsobem odstřihává od reality. Takový člověk může být méně vnímavý na nebezpěčí, může mít snížený práh bolesti, více se odváží riskovat, nebo je jeho reálné prožívání něčím blokováno, ale to vůbec nemusí souviset se zdravím. Například i sportovci provozující rizikové sporty mívají Neptuna v I. domě.

Co se týče nedořešeného problému prvního dítěte, to bych si netroufla hodnotit.

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 3.6.2011 17:35 
Odpovědět 

Aha s tím Algolem, to nevím, neumím.

Ten zbytek vím, „umím".

Vanda

# Zasláno: 4.6.2011 09:05 
Odpovědět 

Jen bych ještě doplnila maličkost. Když přijmeme předpoklad, že se lidé rodí do určitých podmínek k určitým rodičům právě proto, aby společně, děti stejně jako rodiče, udělali nějaký další krok ve svém vývoji a růstu, získali nové zkušenosti, je celkem zbytečné uvažovat nad tím, jestli se tak stát mělo. No mělo, a proto se i stalo. A je to právě to nejlepší a potřebné pro všechny zúčastněné, aby se tak stalo.
Potom má pouze smysl pokládat si otázku, jaké zkušenosti má člověk nabýt, jak se má postavit k rozdaným kartám.

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 4.6.2011 10:27 
Odpovědět 

V podstatě to tak je Vando, ale přesto je tam jeden důležitý aspekt a tím je vlastní zodpovědnost za své vlastní vykonané činy. Tím jsou vraždy v rodinném systému, sexuální zneužívání, potraty, vyhladovění ve válce atd. Pokud není čin vyřešen u pramene, tedy tam, kde se něco přihodilo je to špatně a energie se táhne dál k novým generacím.

Muž (například pradědeček) v rodinném systému, který sexuálně zneužíval dceru zestárne a zemře. Energie sexuálního zneužívání však v rodinném systému zůstává a zaháčkuje se do kolektivní, rodinné paměti (systému) a putuje dál. Následovně trpí sexuálními poruchami další (většinou) ženské generace.

Astrolog je, nebo měl by být schopen z radixu vyčíst „diagnózu", tedy říct, kde je zakopaný pes. Zbytek už musí udělat školený terapeut.
To byl samozřejmě jen jeden z příkladů.

Je možné, že pokud se chce duše, člověk inkarnovat, tak si rodinný systém, který ho přijme klade podmínky a tou zásadní je přijmou karmu rodinného systému a pracovat na jejím očištění. Doba k tomu nazrála.

Vanda

# Zasláno: 4.6.2011 12:38 
Odpovědět 

Kdysi jsem si taky myslela, že znát příčiny a jít k prameni je nutné. Dnes jsem tento konspekt opustila, protože mi to přijde zbytečné. Tak jako když si člověk zlomí nohu, je celkem zbytečné při léčení ptát se, proč se tak stalo. Případně z čí viny. Je nutné poléčit bolavou nohu, aby dotyčný mohl zase běhat.
Stejně tak nepotřebujeme překopávat minulost, abychom věděli, co s přítomností. Ať to víme nebo ne, lék je tak či tak stejný: odpuštění, soucit, láska, odevzdání se. Případně praktické kroky každodenního fungování. Proto považuju přílišné zkoumání minulosti za zbytečné, a často zavádějící, protože to strhává pozornost člověka nesprávným směrem. Místo aby byl tady a teď, odkazuje se kamsi do dávna.

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 4.6.2011 18:12 
Odpovědět 

Ano Vando, přijde mi nutné ošetřit zlomenou nohu...či duši. Nechci, aby mě bolel kotník, protože měl můj praděda zlomenou nohu. Tu zlomeninu si musí nechat každý vyhojit sám za sebe. Hezký večer.

Vanda

# Zasláno: 5.6.2011 09:04 
Odpovědět 

K tématu bych doplnila, výborné přednášky na téma stálic dělal svého času pan Baudyš senior. Jsou na DVD k mání a myslím je distribuje Pavla Baudyšová, na jejích stránkách se dají objedat.

Kveta
člen

# Zasláno: 28.9.2012 22:05 
Odpovědět 

Z Lindy (první zprava) je už mladá slečna :-)
URL

Vanda

# Zasláno: 28.9.2012 22:43 
Odpovědět 

Květo, ještě jednou gratulace.

Kveta
člen

# Zasláno: 28.9.2012 23:04  - Změnil/a: Kveta
Odpovědět 

Mně to prostě nedalo, abych se Lindou tak trochu nepochlubila.
Také určitě pomohlo, že Lindy maminka část své pozornosti věnovala jak práci tak i studiu, tudíž takové to přílišné sepětí mezi oběma se trochu rozvolnilo. Navíc všechnu tu náročnost předchozích let zúročila i ve studiu, takže není divu, že studuje na červený diplom. A práci si sehnala na poloviční úvazek ve školství jako asistentka, kde pomáhá slabším dětem s učením.
Dalo by se říct, že se opět naplnilo to ohrané "všechno zlé je pro něco dobré". Toho "zlého" si obě (a i všichni jejich blízcí) užily až až, tak je opravdu načase, že se to v dobré obrací.

Koukám, že jsem zapomněla napsat, že Linda chodí do normální třídy,, v loňském roce zameškala snad jen dva týdny a učí se na jedničky. Je samostatnější, na jaře dokonce byla na třídenním výletě se školou na Šumavě.

PS: Znovu jsem si pročetla celé vlákno. Vanda tam někde na začátku píše, že to, čím malá i velká procházely, vede vlastně až k jakési transformaci. Ano, to je ono. Proto asi neteř začala studovat to, co z praxe zná do puntíku. Díky péči věnované dceři objevila profesní náplň života.

Zlata
člen

# Zasláno: 29.9.2012 18:46 
Odpovědět 

Květo, taky gratuluju, Linda je nádherná dívka. Aspoň po dlouhé době
konečně i nějaká příjemná zpráva.

Dagmar
člen

# Zasláno: 30.9.2012 22:37 
Odpovědět 

Květulko, jsem ráda že si užiješ také takové pěkné zkušenosti..

<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Rozbory horoskopů / Opakované zápaly plic