Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Rozbory horoskopů / Opakované zápaly plic
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Zpráva
Kveta
člen

# Zasláno: 21.5.2008 09:59 
Odpovědět 

Moje sestra mě poprosila, zda bych se zde mohla zeptat, proč její sedmiletá vnučka má opakované zápaly pravé plíce, neboť víc hlav víc ví.

Linda se narodila 3.12.2000 v 10:00 v Č.Budějovicích. Čas je opravdu z porodnice, byl řečený tatínkovi těsně po porodu, u něhož chtěl být, ale nemohl, protože Linda přišla na svět o dva měsíce dřív naprosto nepřipravená na vzdušné prostředí. (O tom jsem se zmínila už u Baudyho.)

Od malička trpí laryngitidou, častými a opakovanými záněty průdušek, je velice citlivá na zvuky, sama mluví velmi potichu. Je chytrá, ale velmi nešikovná, nepraktická. Od narození prodělala několik operací - zcelení srdíčka, voperování šantu, po několika letech reoperace z důvodu ucpání, čeká ji ještě jeho prodloužení.
Stále cvičí Vojtovu metodu. Má za sebou cvičení na velkou motoriku, nyní už rok procvičují jemnou. Vloni měla odklad školy, letos je přijata do speciálky, kam by měla v září začít chodit. Velmi častým onemocněním byla zkomplikována předškolní příprava v MŠ, kde v období dvou let byla dohromady snad jen měsíc.
Rodiče i prarodiče se o ni hodně bojí, snaží se ji chránit před každou infekcí (skleníková kytička), leč nedaří se. Během posledního roku má už po páté zápal plic (pravý plicní lalok) a od loňského jara nepřestává kašlat (vlhké vykašlávání). Čeká ji pravděpodobně bronchoskopie (tudíž další narkóza), protože už i doktorům konečně! začíná být divné, co to způsobuje.
Za svůj nedlouhý život má v sobě kila antibiotik. Před pár měsíci byli i u čínského lékaře, opět dostala kvantum nějakých pilulek, bez výsledku.

Můžete se prosím na Lindu podívat? Sedmý až jedenáctý den po porodu byly opravdu kritické, tudíž sedmý až jedenáctý rok mohou být pro ni zátěžové. Napadá vás něco, jak holčičce pomoci?
Nemoc těla je vyjádřením hlubších mnohdy nevědomých problémů. Symbolicky její plicní potíže mohou souviset s tím, že by za ni z lásky všichni dýchali. Možná si neuvědomují, že ji láskou a péčí mohou i dusit.
Co byste doporučili?
K dětem požadujete i data maminky, takže 29.3.1973, 15:55 SEČ Strakonice (extrémně nízký tlak).

Každý váš názor uvítáme, protože já osobně v tom jsem citově angažovaná a tudíž nemám ten správný odstup. Vždyť to znáte

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 21.5.2008 10:48 
Odpovědět 

Kveta

Po nahlédnutí do radixu, ti můžu dát jednoduchou odpověď. Momentálně pomůžou pouze homeopatika, Bachovy esence, alternativiní medicína.

Proč? Na dítě působí neunosná energetická síla, tlak Merkura ve Štíru ( tedy Pluto) op. Jupiter v Blížencích. To děcko to nemůže zvládnout jako tisíce jiných dětí. Tam se dá pouze alternativně zmírňovat zátěž, krerou způsobuje Pluto.

Dalším aspektem je vztah rodičů při početí. Pohledem do radixu je odpověď jednoznačná, tedy negativní. To se holčičce odráží rovněž do jejího zdraví. Jak jinak?

Následným aspektem je neschopnost matky zabezpečit dítěti emocionální zázemí. Děcko tím velmi trpí, čistí vztah rodičů ( plíce). Vztah Lindy k otci bude lepší než k matce, přesto mají oba nepříznívy vliv na její vývoj.

Samozřejmě, že píšu o velmi subtilních věcech Květo, ty najdeš pouze v radixu. Navenek to může být harmonicke, rodičovské show.

Ten tatínek je hodný, ale jinak? Nepoužitelný?

Maminka ma velmi zajímavý radix, jeji matka, tedy babička musí být velmi speciálni žena.

A nakonec? Ať to děcko nechají v klidu, pokud má nějakou osobu, která je jí blízká a schopná ji dát emocionální teplo a porozumění, ať tráví spoustu času s tímto člověkem. Rodiče jsou ji bytostně cizí.

Že by s tímto dítětem přišel předpovězený mesiáš do vaší rodiny? Vzpomínáš? Tohle dítě nebude dítětem této planety, snaž se ji prosím chránit před přilišnými zákroky medicíny i lidské hlouposti. Věřme, že její andělská křídla již příliš neztěžkla tíhou pozemských ( lidských) zásahů do její křišťálové aury.

Přeji hezký den a posílám paprsek lásky.

Irena
člen

# Zasláno: 21.5.2008 11:57 
Odpovědět 

Kveta
Raději píšu email

Věra
člen

# Zasláno: 21.5.2008 18:01  - Změnil/a: Věra
Odpovědět 

Kveta
Už vím, že mně bereš s velkou rezervou a doufám, že to snad i přežiju.
Květo, já z toho cítím, jakoby matka mohla původně čekat dvojčátka a hned na počátku, bylo životaschopné pouze toto křehké děvčátko.

Obě snad mají staurnskou rovinu.Linda jakoby nejen žila svou ale přinášela svým stavem příležitost prožít saturnskou rovinu i matce. Děvčátko snad potřebuje najít svou ztracenou půlku-celistvost v duševní úrovni LU/Ryby - ?. Jakoby neměla dost času k vnitřní jednotě... Luna v této poloze asi má na svědomí i hlenotvornost. Tak bych typovala i ty opakované pravostranné záněty.Vzníkají tam jakési toxické efekty (Mer./Štír)

Jinak se zdá, jakoby plíce měla málo prostoru v koši - nemá nějaký problém s úzkým hrudním košem, vpáčenými žebry?Plíce se zdají být málo hluboce prodýchávány a rozvíjeny. Napadá mně, že by jí mohl pomáhat pobyt u moře ale ne ve velkých teplech. Jsou tam jakoby zúženy cesty=průduškový kmen i snad bronchy do alveol, ty zase jako když jsou ochablé - atelektáza- neprodýchávání= nerozvinuté plíce.. Dochází k zadržování hlenu, ke kterému by se mohlo dostávat málo kyslíku, tak tam funguje infekční líheň. Možná, že už od poslechu může ztěžka dýchat, jakoby s tichounkým hvizdem při nádechu. A uzavírá se kruh.

Existuje myslím Frolovovo dýchání - přes jednoduchý trenažér který lze vyrobit, či koupit - jednu dobu se to tu dost propagovalo. Měla by mít ATB jen přísně vybraná teprve až po bakteriálním rozboru vykašlaného hlenu - aby nedocházelo k bezohlednému vybíjení střevní flory v důsledku přemíry necílených ATB.
Je třeba probrat i její jídelníček a vyloučit hlenotvornou stravu (tam lze si pomoci ajurvédským náhledem do mukózního typu a vybrat si z toho něco). Napadla mně i možná intolerance na lepek a kravské mléko- ale to by si snad lékaři všimli - u tak hodně nedonošeného děťátka se to přímo nabízí.
Nevíš, jestli ty zápaly má jen ve spodním laloku nebo i výše?

A celé to vlastně přesně kopíruje i to, co jsi psala, příliš mnoho nesvobody
díky "péči ve strachu" - přesně jako úzký hrudníček.
Kéž by existovala škola s ohledem na duchovní úkoly těch "malých", kteří jsou často dospělejší než dospělí okolo.

Ještě mně napadá, že znám paní, která vidí do těla - orgány a vady na nich. Byla jsem u ní kdysi a rovnou mi řekla přesně situaci po složité plastice po zkažené operaci - nemohla to od nikoho vědět.
Pokud budeš snad chtít spojení nebo mi vynadat - ozvi se mejlem. Na tebe ho neznám.

Věra
člen

# Zasláno: 21.5.2008 18:24 
Odpovědět 

Zapoměla jsem na stálice v konj - u Lindyjde o Algol se Saturnem a Antares se Sluncem.
U matky snad Antares na Neptun - ale s nima si neporadím.

Kveta
člen

# Zasláno: 21.5.2008 19:12 
Odpovědět 

Pavli, Irenko děkuju.

S homeopatiky jsem s vámi zajedno. UR i NE by v tomto případě mohly být nápomocni.
Přestože je sluneční Střelec, daleko víc z ní cítím tíhu Saturna. Její život je plný povinností. Měla by prožívat dětství, přitom její běžný denní život je rozkouskován na různá cvičení. Logopedie, hrubá motorika, jemná motorika, masáže, úkoly do školky... samé povinnosti.
V Budějovicích i v Motole jsou z ní vždy uneseni, předvádějí ji pomalu jako raritu, jak z naprosto neživotaschopného děcka vykřesala maminka rozumně komunikující malou slečnu.
Jenže té holčičky mi bylo před týdnem skoro až líto, když jsem byla svědkem toho, jak odmítla sušenku se slovy - já nechci, protože bych nevečeřela. Bylo půl páté odpoledne.

Nemá vypěstovanou žádnou imunitu. Od příchodu z porodnice byla straněna všech lidí i dětí, aby náhodou něco nechytla. I později s ní chodili na procházky tam, kde nemohla přijít téměř s nikým do styku. Nezná hru s dětmi na pískovišti. Doma se uklízelo savem. Od jara do podzimu byla s maminkou u prarodičů na chatě v přírodě.
Citlivost na zvuky je až taková, že když datel klepe na strom, Linda se leká. Ve školce nemohli používat klavír. Bojí se všeho nového. Nechce nové hračky ani oblečení. Když dostane dárek, neotevře ho třeba několik dní. Z mluvící panenky měla šok.

Jako miminko nepoznala náruč ani pohlazení, byla zavřená v inkubátoru. Místo pohádek a mazlivých slovíček slyšela jen plicní ventilaci a pípání přístrojů.
Měla kilo a půl když se narodila, přesto kvůli operaci ji museli zhubnout na kilo deset. Byla tak křehoučká, že když konečně přišla z nemocnice domů, pomalu se na ni báli sáhnout. Tatínek ji miluje, ale převážně zajišťuje rodinu po ekonomické stránce. Veškerý čas s ní tráví maminka nebo babička s dědou. Veškerá cvičení provádí maminka.

Pavlo přesně jsi vytušila, že těhotenství nebylo úplně pohodové. Před tímto totiž bylo už jedno těhotenství, které bylo v 5,5 měsíci ukončeno vynuceným porodem, plod vykazoval možné postižení downovým syndromem. Nebylo prokázáno stoprocentně, přesto riziko tam bylo.
Navíc bratranec Lindiny maminky se narodil mentálně postižený a tak celé těhotenství i měsíce po porodu byly plné obav, aby Linda nebyla taky taková. Maminka si v sobě nese vinu za ukončení prvního těhotenství a za neschopnost donosit druhé dítě, proto se urputně snaží, aby z Lindy vyrostla normální ne-li dokonalá holčička. Normální podle společenského měřítka. Věnuje se jí tak moc zodpovědně, že sama už ztrácí sílu.

Když jsem se několikrát zmínila, že by neškodilo trochu uvolnění, povolit tu saturnskou sveřepnost a důkladnost, dát tam víc hravosti a zábavy, bylo mi řečeno, že Linda ještě neumí tohle, a ještě tamto, a taky tohleto - tak se musí cvičit.

Samozřejmě že nevím, jak bych se chovala já, pokud bych byla v jejich situaci. Možná stejně, možná jinak. Nesoudím nikoho. Jen je mi jich někdy hodně moc líto. A přesto si myslím, že by nějakým způsobem mělo jít uvolnit to saturnské sevření. Ale to bude zřejmě vícegenerační problém.

Někdy sestře vyprávím, jak se zde někdy objevují různé případy, jak se zde řeší možné dispozice dané horoskopem. Proto mě požádala, abych Lindin případ zde uvedla. Nebojte se prosím psát. Někdy stačí jen jiný úhel pohledu a člověku může leccos secvaknout.

Je to zvláštní, s Uniquovo nespaním jsme popsali 9 stránek a přitom šlo "jen" o nespaní. Ale chápu, toto je daleko citlivější téma a ne každému se chce do něj pouštět.
Přesto věřím, že Iva se svými trefnými postřehy, Dagmar až bude mít čas, Virgo přes numerologii i Věra přes zdravotnictví se snad připojí... I další, které jsem nejmenovala, ale umí se do radixu podívat do hloubky. Za každý postřeh budeme rádi a dopředu za něj děkuji.

Pavla Aligova
To si piš, že jsem nezapomněla. Mám tě ráda

Kveta
člen

# Zasláno: 21.5.2008 19:23 
Odpovědět 

Věra
Teprve když jsem odeslala příspěvek, přečetla jsem si ten tvůj. Děkuju.
Máš přesný postřeh v tom, že má úzký hrudník (ona je vůbec celá úzká, kozoroží). Normálně mají miminka hrudníček vyklenutý, ona ho měla vpadlý v celé délce hrudní kosti.
Postižený je spodní lalok. Může to být zhoršováno i tím, že vlastně žije neradostný život, málo se směje, tudíž bránice nemůže dělat přirozenou masáž plic.
Na alergologii byla, nic nezjištěno.

Věruš, nevím čím to je, ale dneska jsem ti rozuměla. No, zřejmě to bude mnou

Kveta
člen

# Zasláno: 21.5.2008 19:36 
Odpovědět 

Věra
Já do těla taky vidím. Dokonce mi jde současně i informace, jaká je příčina, co to způsobuje, jak změnit vzorec chování. Ale v tomto případě bych fakt byla ráda, pokud se objeví názory i druhých lidí. Nejen mé.
Já tam totiž vidím/cítím velké a silné sevření z důvodu nevymykat se normálu. Strach být jiný, neobvyklý, výjimečný.
Když jsem po prvním podívání se do Lindina horoskopu (cca 2 hodiny po jejím narození) řekla, že holčička bude na první pohled něčím zvláštní, netušila jsem, že bude mít na jednom modrém oku velkou hnědou skrvnu.
Touha nebo možná i potřeba nijak nevyčnívat z řady, a když už tak jen vysokým postavením, je u nás v rodě silně zakódována. Občas se tu a tam narodí rebel (například já, ale i další), který se nenechá svázat konvencemi a měřítky. Možná si Linda bude muset svoji neobvyklost časem vybojovat.

Věra
člen

# Zasláno: 21.5.2008 21:07  - Změnil/a: Věra
Odpovědět 

Díky Květo, že mně tentokráte snad chápeš. já se dívám do toho horoskopu tak trochu malinko jako to vídám u Pavly, duchovním stylem a tak to může být třeba jakoby nesrozumitelné podle toho tradičního.
Ta revolta mi tam taky trošku sedí, pro sebe jsem si to pojmenovala jako tichý vzdor a náser. Tak mi to trošinku potvrzuješ.

Možná u mně může vadit přemíra snahy o asertivitu a je to tím, že jsem sama hodně zranitelná
a přecitlivělá a tak se snažím v praxi až někdy příliš vycházet vstříc.

A taky tu jde o dítě, které ty znáš, máš interes a tak si to spojíš jinak než u druhého. Ty jsi více přímější ve smyslu, že se nebojíš suverénně pojmenovávat. Já tím, že málo věřím své astrol.odbornosti volím méně přímá slova.

Zaujala mně ta skvrna na duhovce - bývá to prý taky připomínkou možné existence dvojčátka. Těžko říci, to už asi nikdo nerozlouskne.
Ale co by stálo za to - aby to viděl irisdiagnostik a specifikoval tak i
oblast orgánovou dle orgánového displeye oka.Pokud se pamatuji, v JČ působí p.Zuzana)někde snad mám na ni i kontakt) , která prodává mladý ječmen -instant.jako zdroj potřebných minerálů. Viděla jsem jí na jedné výstavě před lety, má celé kamero přístrojové vybavení a na PC se objeví velká zvětšenína oka a z toho odečítá.
Znám to z ordinace ale jen běžným očním vyšetřením a tam je to náročnější na oko v klidu. Taky to v Praze dělá
Frank Navrátil - čechoaustralan, a ještě v Praze i na Moravě p. Wojnar. Teď jak o tom píšu, snad by to šlo se spojit s léčitelem p. Vojáčkem - co vím, je snad dost dobrý.

Ještě se vrátím k tomu sklonu v rodině, stran něco dokázat, rozhodně se vaše rodina měla naučit smířit s odlišností a milovat i tak - viz co píšeš o předešlém těhotenství sestry. Snad i pro jsem psala o té škole s duchovním úkolem.... víš?
Moc ráda od tebe čtu přízpěvky a tak se budu těšit, že se třeba opravdu
podaří spojit síly a nají kořeny problému Lindy.

Už jsi zde psala v jiném vlákně o tom cvičení maminky a dcery - Vojtovku. Navzpomeneš, kde to bylo? Díky

Věra
člen

# Zasláno: 21.5.2008 21:09  - Změnil/a: Věra
Odpovědět 

gnalim
člen

# Zasláno: 21.5.2008 21:36 
Odpovědět 

Pavla Aligova

Pavli, mám tě rád, vážím si tvého názoru, jsi atraktivní žena ááá ...moc se mi líbí tvá ikonka, ale napsát - Momentálně pomůžou pouze homeopatika, Bachovy esence, alternativiní medicína... - to jsem mírně zklamaný. Vynechla jsi tibetské mísy. :-)))))

Chi, chi, chi, však ty to rozdýcháš!

Ps: to podtržené je ftip!

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 21.5.2008 21:46 
Odpovědět 

gnalim

A ty se mi libis jeste vic!

zapomněl/a
na jméno

# Zasláno: 21.5.2008 23:12 
Odpovědět 

Kveta
než se podívám do horoskopu alespoň numerologicky.
Ona se svou rovinou myšlení, kde je pouze jedna jednička má svůj hluboký vnitřní svět, oblast fantazie, kam uniká, kde tráví svůj čas, když je realita příliš těžká.
S jednou jedničkou jsou silně potlačeny emoce a jakékoliv vnitřní pocity s neschopností je vyjádřit. Celá mřížka také skutečně mluví o sebekontrole o potlačování citové oblastí.
a je to typická ukázka - znám více takových mřížek - kdy tyto nevyjádřené emoce způsobují jednak dýchací problémy, stavy migrény, nebo různé alergie.
Je životní osmička - tito lidé skutečně procházejí od dětství různými osudovými situacemi, aby si tuto sílu uvědomili. - Jenže způsob jakým ji vychovávají ji příliš šancí k tomu asi nedává.
Nicméně si myslím, že to vnitřně velmi silná holčička.
i v té mřížce je vidět, že v rodině to nevypadá asi nic moc i ta Linduška to tak vnímá.
Ona ani v té mřížce není vidět radostnost, v podstatě žádná aktivita, jen sebekontrola, myšlení, hloubka, potlačování....

Možná že ještě dnes stihnu horoskop - možná v noci

vypadlo mi jméno - Dagmar

Věra
člen

# Zasláno: 21.5.2008 23:31 
Odpovědět 

Kveta
Květo, pořád myslím na tu imunitu, Linda byla v inkubátoru a tak asi nedostávala mámino mlíčko a pouto při kojení i imunita nebyla dostatečně rozvinuta. Čas v břiše, chráněna a hájena pro vývoj krácen - je třeba ještě okusit podpořit imunitu přes brzlík. Jemňoučkou masáží poklepem jejích dětských prstíčků v oblasti okolo jamky na krku - v takovém půlkruhu o poloměru 10-15 cm od důlku na krčku směrem ke klíčním kostem.

Měla bys jí asi připravit nějakou říkankovou formou něco jako afirmaci pro posílení imunity. Vymysli nějakou milou říkačku a tu by měla říkat v čase té masáže.

Pomohly by i nějaké alikvótní zvuky ale to asi těžko půjde stran toho sluchu. Tím by se probudila a podpořila masáž hypofýzy a epifýzy i oblast krku a štítné žlázy - ona tam má tu opo Sat/Merkur, Býk/Štír - jde i o hormonální rovinu.
Čím více jí oni chrání - tím méně má šanci posilovat imunitu, co bude až začne chodit do školy? Pamatuji se na to u sebe - byla naprostá obdoba -půl roku jsem mívala deficit - samá nemoc, udušená doma,oblečená jako medvídě, bez pohybu, radosti, infekce- ATB - naprosto s ní cítím.

Asi nemůže mít koťátko nebo jiné zvířátko - rozvinula by radost, pejsek
by obstaral i terapii...

Dagmar
člen

# Zasláno: 21.5.2008 23:50 
Odpovědět 

Tak se dívám do horoskopu a nevím, kde začít.Když jdu po problémech, které uvádíš, Blíženci a dýchání jsou odrazem planet ve Štíru.

Samotný Merkur, /který je ve Štíru/ souvisí se sluchovými nervy, sluchem, může přinášet poruchy , nervové, hlasové, sluchové a pohybové, navíc je vládcem 6. domu – takže je to jasné.
Jeho aspekt na Saturn přináší i problémy s průduškami a plicemi.
Nicméně celý ten horoskop mluví o řádu, pravidlech, je strašně moc utažený a aspekt Merkur/Saturn mají v horoskopu lidé, jejichž rodiče razí heslo..nejdříve povinnosti a potom zábava. Tomu také odpovídá starostlivá maminka symbolizovaná Lunou v Rybách, její nezměrná obětavost, ale ... Je velmi nutné, aby matka nevštípila dítěti pocit, že musí být dokonalé. Musí mu dovolit mít i vlastní nedostatky. Dítě může cítit, že jej matka příliš přísně soudí a může se cítit provinile, že nemůže vyhovět jejím nárokům....
Je to těžké, na jedné straně je to obdivuhodné, co dokázala svou péčí se zdravotním stavem Lindušky, ale jde také o to, jak to malá cítí a jak to bude cítit až bude dospělá.

- Někde jsem tady dávala data paní, která je hluchá od dětství a kdy její matka nezměrnou péčí dokázala, že navštěvovala běžnou školu se zdravými dětmi a absolvovala i nějaké vyšší vzdělání – což tehdy před 30ti lety tak zcela běžné nebylo. Ale v dospělosti nemá pro matčino jednání pochopení a má jí to v podstatě za zlé – neměla dětství.

Také by bylo dobré se zamyslet nad tím, proč Linduška vznímá rodiče tak rozporuplně, jestli skutečně je to jen tím, že otec chodí do práce, nebo tím, že matka soustřeďuje veškerý zájem na dítě a na manžela jaksi nezbývá čas...

Jo Květo mimochodem – Slunce/Pluto – typická ukázka životní osmičky -výrazné Pluto.
Na nějakou zábavu a aktivity asi nezbývá čas viď? A ona by to tak hrozně moc potřebovala..
Jak asi vyjadřuje své myšlenky, pocity / v numerologii je jasné že to nejde/ tady planety ve 12. domě a u mě v Campanu leží přesně na hrotu 12. i Merkur.
Tam je to všechno hrozně utažené dovnitř, z jejího horoskopu mám pocit že se dusí .....
Jezdí na nějaké výlety, poznávání...to by jí určitě také bavilo... asi ne, když píšeš že ani neví co to je hrát si na pískovišti..

virgo63
člen

# Zasláno: 22.5.2008 09:29 
Odpovědět 

Kveta
Kde se v té vaší rodině bere tolik silných příběhů...?!
Děvčata už Ti mnohé řekla, co bych měla dodat? Je to v mřížce tak, jak píše Dáša. Linda je tolik citlivá (dvojka roku zdůrazněná nulami) a přesto to nemůže dát najevo pod tlakem maminky, pod tlakem svého životního čísla, saturnské roviny i vlivem samotné jedničky. Narození Lindy u matky odhalilo její skrytou sílu, napřela veškerou energii do péče o ní. Ony dvě spolu dohromady dokáží nemožné. Jenže! Kde není radost, není zdraví. Maminka asi špatně odhaduje situaci, neumí analyzovat své emoce, nezná oddechu, je nepokojné mysli, taková nepřehledná. Žije svými problémy a nevidí okolo. Též si myslím, že partnerský vztah zanedbává. Má sklon všechno přehánět, možná je taková melodramatická. Nezlob se na mne, ale když slyším o "vysavovaném" domově, tak se mi ježí chlupy na celém těle!! Jak mohla Linda dýchat, když jí dusí odmala chlórem?! Jak má získat imunitu, když se s ničím nesetká - a když se setká, vyvolá to těžkou reakci těla? To co píše Věra o brzlíku - určitě. Já bych masírovala ještě reflexní bod Br na nohou - najdeš ho na chodidle pod druhým prstem pod hlavním kloubem, tlačit směrem pod kloub (je třeba tlačit něčí ostrým - tužkou, nehtem), silně to bolí. Mapu zón najdeš třeba na http://www.patakyovi.cz/mapa-reflexnich-zon.php ... Nejlepší, kdyby vám to ukázal nějaký reflexní terapeut. Ještě bod C1 pro celkové vyladění organismu. Na posílení plic - přední část nártu. Ať si Linda sama často promačkává a hladí celé chodidlo, mně to pomáhá. Třeba intuitivně, aniž víš, co kde která ploška je - kde to bolí, tak nedřív hladit a častěji se k tomu vracet a promačkávat. Ona bude mít zřejmě i slabší ledviny a játra zdecimovaná po těch ATB.
Že se angažuješ v jejich problému je docela příhodné, vždyť Tvůj pětkový potenciál by jim mohl pomoci.
Držím vám palce!

Věra
člen

# Zasláno: 22.5.2008 11:52  - Změnil/a: Věra
Odpovědět 

virgo63
Virgo, skvělá mapka reflexních zon, už jsem jich pár viděla ale tato je opravdu pěkně přehledná. Díky za pěkný typ.
Myslela jsem na reflexku u Lindy ale pak jsem měla obavu že to bude další "cepování" pro už tak přetíženou Lindušku.
Jak takové holčičce dopřát radost a rozptýlení, zábavu.
Bude jí to v životě pak scházet, vím to po sobě, je to velice těžké, všechno je vyhodnocováno jen stran povinností a nutných výsledků,pragmaticky, není možno vypnout, uvolnit se. Nejradši bych, aby tahle teta Květa Lindu unesla potají a dopřála jí, po čem jistě touží. Sorry, už jsem zticha...

virgo63
člen

# Zasláno: 22.5.2008 12:58 
Odpovědět 

Věra
Jojo, máš pravdu, nemít reflexku jako další povinnost, podat jí to formou hry, aby si sama promasírovávala chodidla, třeba při koukání na televizi. Štípání mezi prstíky, na povzbuzení lymfatického systému a vůbec... je toho na chodidlech tolik!! Nezapomínat na ně! Hodně mi daly knihy Patakyových i Janči.
Taky dovolit Lindě běhání bosky venku, v řece (alespoň v létě), nebo nasbírat šikovné kamínky a doma pak "šlapat v lavóru" , jen tak pro radost.
Což tedy vřele doporučuji všem, nejen Lindě!

Kveta
člen

# Zasláno: 22.5.2008 13:27  - Změnil/a: Kveta
Odpovědět 

Holky děkuju, jste úžasné, nestíhám, večer se snad ozvu. Všechna doporučení předám.
Dnes byla na bronchoskopii, výsledky horší než lékaři očekávali, napíšu večer. Ahoj a děkuju.

Věra
člen

# Zasláno: 22.5.2008 13:40 
Odpovědět 

virgo63
no ty ses minula profesí, to mohu potvrdit, funguje to, a taky existuje takový dřevěný váleček se zařezy, vytvoří plastickou příjemně hrubší plochu a když si při čtení či TV válíš nohama váleček, noha si sama řekne, kde chce víc a déle, nebo to vzít třeba od taťky jako laskavé mazlivé masírování nožky u večerníčku. Holčinka malá, má víc narvaný pracovní den, než kdokoliv dospělý...

hanka
člen

# Zasláno: 22.5.2008 16:45 
Odpovědět 

Toto vlákno mne zaujalo, prosím, nerozumím několika věcem:
Píšete zde, že holčička má ve škole odklad, nastoupí od září do speciální školy, a ku všem svým cvičením vypracovává ještě úkoly do ŠKOLKY, kam chodila v součtu asi měsíc za celé dva roky...
Tedy takto je psáno. Dotaz zadává babička na svou vnučku přes svou sestru, jak se dočítám.
Maminka je s dcerkou doma či pracuje? Školku jinak během nemocí s ATB supluje babička?
Proč se ptám:
Ptám se proto, že má pozornost spíše než k dcerce se tímto upíná k přetížené a utrápené matce, a nemám úplně nejlepší pocit, že té matce ve snaze pomoci, ji ještě více ubíjí ze všech stran všelijaké dobře míněné rady.
Byly tam doporučeny či předepsány pro dítě například nějaké lázně někdy?

Kveta
člen

# Zasláno: 22.5.2008 21:13 
Odpovědět 

hanka
Zodpovědnost je dotažena do takového extrému, že přestože Linda do školky kvůli častým onemocněním nemohla docházet, tak aby nepřišla o dovednosti a znalosti rozvíjené v předškolní třídě, její rodiče s ní podle školkových osnov pracovali doma.

Dotaz zadává babička na svou vnučku přes svou sestru, jak se dočítám
Ano, je to tak, Linda je dcerka mojí neteře.

Maminka je celou dobu doma s dětmi (Linda má tříletou sestřičku 29/11), nepracuje, sem tam soukromě dává hodiny angličtiny.

Samozřejmě, že přetížená, utrápená a na kolaps zralá je maminka. Mnohokrát jsem sestře říkala, že by možná stálo za to, ulevit neteři od těch všech povinností, aby taky měla čas si s Lindou hrát. Ale prý to nejde, všechna cvičení prý zná a umí nejlépe jen ona.
A neteři jsem říkala, že kdyby se odstěhovali někam dál (obě rodiny bydlí v jednom paneláku, ještě ke všemu v dolíku v průmyslové zóně města), že by to nemuselo být špatné. Neteř je a vždycky byla velmi poslušné dítě válcované svou velice aktivní a akční (dnes by se řeklo hyperaktivní) starší sestrou, která je také Beran.
A je dokonce tak poslušná, že co řeknou lékařské "kapacity", je svaté. Takže dobře míněné rady se k ní přes tu poslušnost prostě nedostanou.

A mnohokrát jsem zavedla řeč na téma podvědomí, vytváření vzorových obrazů, negativní myšlení plné obav, černě viděná budoucnost. Dávala k dispozici knížky na toto téma (aby si nemysleli, že si to vymýšlím). Bohužel - pan doktor mudr pudr csc a já nevím jak titulovaný povídal, že je nutné toto a tamto a že je zázrak, že je stav takový jaký je...
Je to zkrátka těžké. Neteřin Saturn v 10.domě je pevný jako kámen.

Ptám se proto, že má pozornost spíše než k dcerce se tímto upíná k přetížené a utrápené matce
A napadá tě, jak jí pomoci? Protože ona opravdu potřebuje pomoct. Ale musí aspoň trochu chtít. Pokud uvolní sebe, může uvolnit i to pevné sevření strachu o dítě...
ji ještě více ubíjí ze všech stran všelijaké dobře míněné rady.
Hanko, neubíjí. Ji ubíjí zodpovědnost. A kdyby jedna jediná ze sta dobře míněných rad pomohla najít rovnováhu, je to rozhodně víc, než nic.

Ne, lázně nikdy doporučeny nebyly.
Z vlastního popudu jeli před čtyřmi lety k moři, kde celou dobu prožívali hrůzu z toho, co by dělali, kdyby došlo k ucpání šantu.
Letos byli pár dní na horách na doporučení lékaře.
Bosa nechodí, aby nenastydla nebo na něco nešlápla.
Emoce ventiluje houpáním. Několik let na čtyřech (přestože chodila), dnes houpavým pohybem zpředu dozadu. Do vnitřního světa se uchyluje často, při jednoduchém si hraní vydává zvláštní dlouhé hrdelní mrmlání.

Saturnský princip může být poděděn ze strany otce, má SL,ME,VE/KO v opozici na SA/RA. Je to milý veselý kluk, s typickým kozorožím humorem, chytající na první šlápnutí (MA,NE/ST kvadr JU/RY), který nepadá na zadek před radami rodičů. Lindu miluje, bere ji takovou, jaká je a dokáže s ní tatínkovsky blbnout.

Situace nyní:
Linda má za sebou bronchoskopii. Zjištěný stav je prý horší než lékaři předpokládali. Mnohem víc je prý zdevastovaná levá plíce, přestože záněty (zápaly) bývaly zjišťovány vždy na pravé. Plíce jsou plné uzlin a zapouzdřených hnisavých ložisek, ze kterých je vykašláván hlen.
Momentálně se bude čekat na kontrolní vyšetření u nějaké opět významné kapacity z Motola, která rozhodne, zda se to dá operovat a vyčistit. Pokud operaci neschválí, pak prý Lindu čeká doživotní soužití s podpůrným dýchacím přístrojem.

Snažila jsem se zoufalou babičku Lindy podržet s tím, že mám pocit, že by mohlo k operaci dojít, tudíž by nebyla odkázána na přístroj. Jak to vidíte vy? Můj pocit může být citový a tudíž neobjektivní...

Katka
člen

# Zasláno: 22.5.2008 21:29 
Odpovědět 

Zdravím, přeju Lindě hodně sil i celé její rodině. Snad se to všechno k dobrému obrátí.

Věra
člen

# Zasláno: 22.5.2008 22:32 
Odpovědět 

Kveta
To vypadá tak, že její imunita je ničena bacilonosičstvím v těch uzlinách, je to podobné jako záněty "prohnilé" mandle. To je opravdu uzavřený
kruh. Beruška malá, dříve jsme dávali něco na ředění hlenů a ložisek, ale tady to vypadá, jako když to není jen v průdušinkách ale jsou tam i jiná ložiska?
Netroufám si teď příliš radit ale ona potřebuje zvlažení vzduchu, nikoliv však přímo inhalace, to by se tím teplem mohlo ještě "zapékat" uvnitř.
Ale v místnosti kde spí je dobré nechat odpařovat nebo jemně sprayovat
přístrojem Vincentku - pramen z Luhačovic. Tak jsme to dělali i v nemocnici při laryngitidách a přes postýlku jsme vázaly vyždímané prostěradlo nad hlavou až do poloviny délky postýlky. Vincentku je dobré
popíjed lehce ohřátlou a třeba na 1/2 i s mlékem, medem a kousíčkem másla - to pomáhalo hodně mně a sourozencům. Do pokoje bych postavila zajištěný rám proti pádu - něco jako paraván a nato bych natahovala
to prostěradlo. Vincentku dostanou koupit v lékárnách a supermárketech. Snad by stálo za to i zajet k prameni. Víš, asi znáš ten lidový recept, sorry ale se psím sádlem na hrudníček, taky to funguje.
A potom ještě velice uleví tymiánová mast od švýcar. fy. JUST - lze zatím připravit i doma do čerstvé vyškvařeného, nesoleného sádla ponořit nejlépe čerstvé větvičky tymiánu - ale lze nasypat i 2 balíčky sušeného, předem podrceného. Silice je baktericidní - přírodní ATB, uvolňuje hleny a umožňuje i vykašlávat - střídala bych to třeba každý 3. den se stejně připraveným rozmarýnem.Namazat na hrudníček ze předu i v zadu.
Pít na noc mateřídouškový, majoránkový nebo tymiánový čejíček s medem. Těma mastma bych natírala pravidelně i reflexní zony plic na nártech - viz plakát dnes uvedený Virgo výše.

Obávám se že Saturn v Kozorohu, nehneš s ním, máme doma takové tři
ve dvou generacích - dryl, kázeň, poslušnost, zatuhlost. Tolik přeju všem, aby se to hnulo k lepšímu. Sorry, jestli prudím těma radama.

hanka
člen

# Zasláno: 23.5.2008 09:14 
Odpovědět 

Přiznám bez mučení, že mě nic světoborného nenapadá. Přečetla jsem si to celé znovu na noc, abych to v klidu ve snu projela, ale přijde mi to - alespoň jak mi se to vyhodnocuje - dost složité a zapeklité.
Tyto věci se mi pořád opakují:
Příčina je ve svírajícím strachu v prenatálu holčičky, strach měla maminka, aby děťátko nebylo postižené, a Linda už v bříšku byla ochromená strachy, aby ji maminka nedala pryč jako to předchozí děťátko, u něhož bylo podezření na genetickou vadu /možná odtud plynou ony úvahy o dvojčátkách/.
Co ale s tím? Odpověď není ani tak důležitá pro maminku, jako spíše pro babičku a tetičku /resp. pratetičku Lindy/, protože ony jsou ty tazatelky.
Matka je natolik svázaná s onou prací a konáním, že je možno jí akorát trochu ulevit, ale kdyby například sama odjela někam si odpočinout, pak si stejně neodpočine, protože na to bude pořád myslet.
Do otázek kolem lékařských doporučení, natož operace, vůbec nejsem práva hovořit. Dítě Bůh svěřil rodičům, a proto výhradně oni rozhodují.
A mnoho rad může napáchat mnoho škod, vím, o čem hovořím, víte jak se to říká o tom množství psů a zajícovi.
Snad jen se mi neodbytně pořád vtírá poznámka, že v rámci oněch všech cvičení, které dítě s matkou podstupují, jsou jistě také cvičení na dech a ventilaci plic. Prodýchávání je to nejdůležitější, a pokud se holčička naučí zacházet vědomě a aktivně s dýcháním, je to jeden z největších vkladů.

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 23.5.2008 10:48 
Odpovědět 

Kveta

Největším zlem pro děti jsou jejich vlastní rodiče. Odkud vlastně berou právo ( rodiče) rozhodovat o jejich životě?

Co vlastně ta šílená matka Lindy kompenzuje na svém dítěti? Omlouvám se, ale to už je přece posedlost, co ona s tím děckem dělá.

Podívej se Lindě do radixu. Ty aspekty napětí, ktré má na vzestupný uzel v sedmém domě v Raku! jsou jednoznačné. Její rozvoj brzdí rodiče. Ať v dobrém či špatném.

Sestupný uzel ( Kozoroh)vypovídá rovněž o rodině, rodinných tradicích, o svěrací kazajce ve které se Linda nachází. Saturn, Jupiter má retrográdní.
Přijde mi, že v radixu Lindy najdu víc informací o její snaživé mamimce, než u maminky samotné. Co se té ženské motá v hlavě? Přemýšlím nad jejím rybím Merkurem. Nechává se proto tolik manipulovat lékaři? Závislost na vědomostech jiných?

Lindina matka je žena, která neměla mít děti. Střelec ve 4 domě, retrográdní Neptun s Lilith. Ženy mají bohužel tu přednost rodit děti, ale neumí s ní zacházet. Je jednodušší porodit dítě, než pracovat na sobě samé. Samozřejmě jsou to podvědomé mechanismy, které mladý, nezkušený člověk většinou neumí ovládat., biologické hodiny.

Neptun ukazuje ve 4.domě na rodinná tajemství. Lidé s Merkurem v Rybách mají často pozměněné vnímání reality. Může to být ochranný mechanismus proti strádání duše. Pokud se do rodiny rodí další děti, tak se to přenáší dál a dál. Linda má opět jako většina členů vaší rodiny Chiron v Beranu, což ukazuje na násilí na dětech. Ono to násílí může byt občas myšleno i velmi dobře, ve prospěch dítěte.

Hanka napsala důležitou myšlenku v souvislosti s dýcháním. Co mě k tomu napadá je jóga.

Ta holčička si odchází v tomto strastiplném životě za svými duchovními ochránci, což se projevuje tim brumláním o, kterém jsi psala. Je to jeji komunikace s nimi. Poslové z duchovního světa chodí často za strádajícími dětmi, komunikuji s nimi nebo se i zhmotňují a přinášejí ůlevu. Některé děti se umí samy přivést do hypnotického stavu, kde se jejich duše hojí od každodenní zátěže.

Předtím, než se tam něco bude moci změnit, musí se změnit myšlení matky. Pokud by reagovala přirozeně asi by nebyla tolik vyčerpaná...a Linda také ne.

Vždyť to děvčátko má vzestupný uzel ve vztazích. Jak to má uskutečnit, když žije ve skleníku?

virgo63
člen

# Zasláno: 23.5.2008 11:50 
Odpovědět 

Kveta
Máš pravdu, rad by bylo... ale když na ně neslyší, je to těžké.
Víš, ještě mě napadla kineziologie, jak jsme o tom už spolu hovořily.
Moje dcera též v rytmu "mlátila" zádama za současného mrmlání o cokoliv (postýlka, zeď...), když se potřebovala uklidnit. Domluvy byly k ničemu. Bylo to k sice k "zbláznění", ale mluvit o tom před MUDr. jsem se neodvažovala, protože za blázna jsem své dítě přeci jen nepovažovala ... to by z toho byly jen prášky na uklidnění. Ale náhodou jsem dostala doporučení na kineziologii a opravdu k odblokování došlo a tím i k uklidnění. U Lindy je též cosi zablokované. Určitě by jí to neuškodilo.
Jenže když matka neslyší... Snad až Linda poporoste, bude vnímavá i k ostatní pomoci.

(Jinak mám to doma taky tak, třeba reflexku si ode mne nenechá dělat nikdo... nebudu se vnucovat, ne? )

Iva
člen

# Zasláno: 23.5.2008 11:57  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Já bych k té matce nebyla zas až tak přísná. Ta osa Kozoroh Rak leží na ose prarodičů, tedy to jde už přes více generací.Prostě se to v tom rodě nashromáždilo a Pluto to asi nestačil transformovat
Saturn(Kozoroh) je v Býku a to je vždy o dušení a naneštěstí je ještě v recepci s Venuší v Kozorohu a k dovršení všeho je Venuše spojená trigonem se Saturnem. A to je Saturn v podstatě taky na ose Rak Koz (4. a 10.d.).

Ta maminka se snaží urputně a až fanaticky - taky je ten Mars v jupiterovskym domě(trioktil na Lunu) nicméně já bych tam velké plus viděla v tom trigonu na Uran(pro budoucnost).Navíc je ten Uran ve svém Vodnáři.
Ten Uran je pravda v podstatě ovládán zase Saturnem, pokud bysme vzali staré vládce, takže ale to neutuchající snažení (Saturn v Býku trigon Venuše) by ale taky k něčemu dobrýmu vést mohlo.

Teda přinejmenším by jí asi pomáhaly nějaké alternativní metody nebo teda pokroky nebo nové poznatky v medicíně.Ten trigon toho Marse s Uranem mi přiznám se vnáší do toho neradostného přeci jen dost optimismu.Rozhodně to není zanedbatelný aspekt a ta Luna s tím Uranem při tranzitech souvisí. Takže stejně tak jako vede k trochu podivnému pohybu, komunikaci a dýchání, tak by mohl ale i nějak pomoci, myslím si.
I když zatím se asi projevuje spíše těma zánětama. Jsem zvědavá co bude až bude za chvíli ten Mars opozičně(Lev) na ten Uran.
(A to ona má ještě vládce Lva-Slunce v konjunkci s Plutem).

Jinak moc povzbudivý teda není to, že Merkur je vládce jak šestky tak osmičky ale to se zřejmě(doufejme) vybilo už na jejím sourozenci(Merkur cobysignatura sourozence a navíc je Merkur ovládaný Plutem nebo i Marsem). Takže ty dvojčátka a Mars z domu komunikace.
Což tady teda dává zapravdu Pavle s tím tvrzením, že matka děti mít raději neměla

Taky bysme se asi měli podívat na tatínka, který zřejmě bude signován tím Plutem, mě se tak bez chybičky teda taky nejeví, přinejmenším je tam něčeho příliš.Já nevím, možná jistá trošku bezstarostnost, aspoň teda v něčem:-)). Což zas musí kompenzovat ta matka tím saturnsko venušinskym atd.

hanka
člen

# Zasláno: 23.5.2008 12:10 
Odpovědět 

Promiňte, ale tvrzení, že matka mít dítě raději neměla, mi přijde přespříliš radikální. Pokud nepáchá kriminální čin z hlediska pozemského práva, pak jakékoliv karmické souvislosti má svěřeny Všehomírem do svých rukou vzhledem ke svému dítěti. Už tak má nad sebou bič, který si na sebe tímto způsobem sama upletla, a ztěžovat jí situaci tím, že jí někdo ještě vmete, že děti mít neměla, za tohle tedy nechci já nést karmickou odpovědnost.
Nehledě k tomu, že se zde bavíme o člověku a jeho nejintimnějších a nejsvětějších právech dehonestujícím způsobem, navíc o člověku, který není přítomen a nemůže se bránit či reagovat.
Nezlobte se, ale tohoto nemohu být vzhledem ke svému bytostnému přesvědčení účastna.

Kveta
člen

# Zasláno: 23.5.2008 12:23  - Změnil/a: Kveta
Odpovědět 

Pavla Aligova
Chtěla jsem napsat, že než tě někdo okřikne a začne usměrňovat, že bych měla stihnout napsat - ano, bohužel máš smutnou pravdu. V podobném duchu, snad jen trochu jemněji, jsem popisovala kdysi neteřin horoskop.
Bohužel jsem to nestihla, měla jsem dlouhý telefonát.

Hanka
Ano, jde to už z prenatálu.
A když po Lindině narození byli všichni plni nejčernější budoucnosti, jediný její tatínek dokázal vzít aspoň trochu vážně mé doporučení, aby si ji představoval, jak s ní krouží po parketu na prodloužené v tanečních.

Hanko, určitě tady nikdo nezpochybňuje kroky a postupy lékařů. Ale člověk není jen tělo, to dobře víš.
A jak ses zmínila, že zájem má babička a prateta, tak opravdu babička. Má velké obavy jak o vnučku, tak i dceru. A najednou je (dle jejích slov) nepodstatné, jestli nosí brejličky, jestli šilhá, jestli neumí "ř", jestli půjde do školy teď a nebo zas ještě za rok...
Prateta (tedy já) má před sebou jak horoskopy, tak živé lidi a kdyby měla zájem o veřejné rozpatlávání horoskopu, už to dávno udělala.
Ale tak, jak potřebují potvrzení minimálně od tří kapacit, tak asi chtějí zkušenosti a názory i dalších astrologů. Nejen můj

A s tím cvičením dechu? No, při některých cvicích se sleduje rytmus dýchání, ale prohlubování dýchání to ne. Je to divné, že, ale lékaři ATB odstraní zápal a tím to hasne. Jógu pro děti jsem jim doporučovala už před několika lety. Asi na ni není čas..

. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Rozbory horoskopů / Opakované zápaly plic