Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Numerologie / Datum svatby a změna jména
Autor Zpráva
Johanka8
člen

# Zasláno: 20.2.2011 21:57 
Odpovědět 

Zdravím všechny tady přítomné
Objevila jsem tyto stránky při hledání informací o paní Camile Karolinss, neb po víkendovém čtení jejích dvou knih mám hlavu jak pátrací balon... Vzorce osudu jsem si krásně nakreslila, ale interpretace výsledků mne jen ještě víc znejistěla... Co je menší zlo: po svatbě zvolit příjmení s číslem 29 (mám obavy, bývalá partnerova manželka má značné psychické problémy, je v invalid. důchodu!), nebo si nechat obě příjmení a dojít k rizikovému osudovému číslu 25... ? Uf, je to složité, nějak to v tom všechno neumím objevit, záludnosti a zákeřnosti - či naopak blahodárné spojení a vazby... Pomůžete mi s tím někdo? Nebo poradíte? Díky moc a hezké dny přeji Hanka

Dagmar
člen

# Zasláno: 21.2.2011 22:17 
Odpovědět 

Hanko chce to celé jméno a datum narození - z toho co píšeš se moc zjistit nedá, jsou to jen kusé informace.
Rizikové osudové číslo 25 - 7 je blbost

Johanka8
člen

# Zasláno: 21.2.2011 22:32 
Odpovědět 

Hm, to potřebuji říct - co je a co není blbost
Hana Dušková, nar. 26.5.1966. Případné příjmení Reslová... Díky! Hanka

virgo63
člen

# Zasláno: 22.2.2011 12:24 
Odpovědět 

Johanka8

..neb po víkendovém čtení jejích dvou knih mám hlavu jak pátrací balon...
No právě, oči navrch hlavy z jejích knih má asi kdekdo, neber jí tedy moc vážně.

Ke změně jména bych přistupovala spíše prakticky - kdybys byla třeba právnička, lékařka, či snad nějaká umělkyně, tak Tě v tomhle věku už znají lidi pod jménem Dušková, tak to bych pravděpodobně jen přidala druhé příjmení, což je dnes celkem běžná praxe. A nebo si nech jen to původní, jestli jsi s ním spokojená.
Dobré volbě i bez numerologie zdar!

Dagmar
člen

# Zasláno: 22.2.2011 19:44 
Odpovědět 

Johanka8
mrknu se, jen co najdu čas
přečti si o sedmičce tady konec diskuze
http://www.astrolab.cz/ukaz_odpovedi.php?cd=4647

virgo63
hele Virgo jsi dobrá numeroložka, proč tak vehementně předvádíš že tedy numerologie ne...

virgo63
člen

# Zasláno: 22.2.2011 21:50 
Odpovědět 

Dagmar
Se jmény přepsanými do čísel jsem stejně nikdy nepracovala. Neumím to, tak tady radím Johance8 jen tak po selsku.
Nu a klasická numerologie už u mne visí nějaký ten čas na hřebíku... a co se neopakuje, to se zapomene, že ano.

Kveta
člen

# Zasláno: 22.2.2011 22:17 
Odpovědět 

virgo63
A není to třeba tím, že intuitivně cítíš, že s klasickou numerologií po roce 2000 nevystačíme? Že třeba taková Steinová je fajn, ale psala ji na jiné letopočty? A to tě podvědomě od ní odvádí? Bylas (a určitě pořád jsi) výborná.
Hele, včera jsem poznala kluka se zajímavou mřížkou 19.9.1971. S tím jsem se ještě nesetkala, aby byly obsazeny jen rohy. Navíc má asc v Blížencích, roztěkanej až hrůza.

Dagmar
člen

# Zasláno: 24.2.2011 23:55 
Odpovědět 

Johanka8
promiň, končím s chřipkou, nějak jsem se k tomu nedostala, tak zítra

Dagmar
člen

# Zasláno: 25.2.2011 13:40  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

Johanka8
teď jsem zjistila že jsi životní osmička, takže tě vítám mezi stejně "postižené", čtyřek a osmiček je tady dost

Křestní jméno ti dává šestku, což je velmi milé pro druhé lidi, přitahuje je to k tobě, je pravda, že těch šestek je mřížce hodně.
příjmení D. mi dává v součtu trojku - komunikace, aktivita - celkový součet 9
příjmení R. dává 11/2, což mluví o citu - celkový součet 8

Příjmení R. Vůbec nemusíš mít obavy z dvojky z příjmení, v mřížce máš dvojku pouze jednu, takže by to bylo ku prospěchu věci - osmička všeobecně city potlačuje, takže by se mohly trochu více rozvinout -
spíše jde o to, jestli výslednou osmičku ze jména a příjmení ustojíš.
Ale myslím, že s tím máš zkušenosti, narozena 26 a ještě životní osmička, víš, že v životě musíš překonávat hodně překážek, na druhou stranu by tě to mělo posílit.

Pokud by sis dala obě příjmení vyjde ti ta 11/2 - v tvém případě nemusíš mít obavy z nějakých psychických potíží, tebe a tvoje vystupování by to mělo jen více zjemnit.

Ale stejně jak píše Virgo - v konečném výsledku jsme se shodly - je to hodně pocitová věc, záleží na tom, jaké vztahy máš k příjmení, které chceš vyměnit.

neo
člen

# Zasláno: 25.2.2011 16:19 
Odpovědět 

Děvčata

tak se přestěhujte na Tchaj -Wan, tam je osmička symbolem štěstí a blahobytu

Dagmar
člen

# Zasláno: 25.2.2011 21:42 
Odpovědět 

neo
Neo tady také

Johanka8
člen

# Zasláno: 3.3.2011 10:25 
Odpovědět 

Dagmar, moc díky za rozbor a navedení. Taky jsem ulehla a PC na čas
zcela vynechala...
Vždy mi nakonec přijde, že se člověk má řídit svojí intuicí, ne jen striktně čísly, kartami, hvězdami, ... Ale když prostě nevím, hledám kolem sebe, kde se dá!
Se svým příjmením jsem spokojená, vždyť ho nosím už pěknou řadu let, tak jen prostě ještě zvažuji, zda k němu přilepit další či ne.
Je pravda, že jsem zvyklá, že mi nic nejde snadno, že vše vyjde až na podruhé... jen to zjemňování už skutečně nepotřebuji, i tak jsem až přespříliš "měkká" Třeba najít novou práci se svým vystupováním v dnešní drsné době je vážně oříšek!
Moc díky tobě i ostatním za náměty a rady a jdu uvažovat o přestěhování na Tchaj-wan...
H.

zapomněl/a
na jméno

# Zasláno: 17.4.2012 00:00 
Odpovědět 

Mockrát jsem přemýšlela o tom, proč se u ženy má započítávat její nové příjmení získané sňatkem. Vím, četla jsem o vibracích, která přinášejí hlásky, ale přesto: Život se přece nemění jen ženě, ale i muži! Soužitím se mění oba dva, vlivem zkušeností. Proč by tedy měla být ona změna zaznamenána v numerologii pouze u ženy? Život se mění pro oba dva.

Dagmar
člen

# Zasláno: 18.4.2012 00:03 
Odpovědět 

No je to přece logické, že se ženě započítává její nové příjmení, protože život se jí změní už toho důvodu že se jmenuje úplně jinak, než byla od narození zvyklá.

Proč by tedy měla být ona změna zaznamenána v numerologii pouze u ženy? Život se mění pro oba dva.

ano, ale to můžeme najít v u obou v osobních rocích a cyklech.

hanka
člen

# Zasláno: 18.4.2012 08:44 
Odpovědět 

Zajímavý nápad na příspěvek - jak se mění život obou po sňatku vzhledem ke změně příjmení.
Změna jména, obvyklejší u ženy než obráceně, je pozůstatkem tisíciletého vlastnění ženy mužem.
Nováková je vlastně Novákova - je vlastnictvím nějakého Nováka.
Už i v desateru se praví: "Nepožádáš manželky bližního svého..." jakož nepožádáš jakéhokoli majetku jeho, třeba volů a tak..., manželku mohl hostu na počest jeho návštěvy nabídnout po večeři pouze sám manžel.
Všimněme si, jak kuriózní by bylo, kdyby to celé bylo obráceně: "Nepožádaš manžela své bližní, ani jejího dobytčete..." a žena by poskytla kamarádce u ní přespavší svého manžela dobrovolně, ba co, přímo s hrdostí!

zapomněl/a
na jméno

# Zasláno: 20.4.2012 01:09 
Odpovědět 

Ženy přijímají v podstatě po celém světě mužovo jméno, pouze u některých slovanských národů je přípona "ová" - tedy ta vlastnická.

A jako reakci na:
"No je to přece logické, že se ženě započítává její nové příjmení, protože život se jí změní už toho důvodu že se jmenuje úplně jinak, než byla od narození zvyklá".
Ta logika tam právě chybí, protože život se jednoznačně mění oběma, nikoli jen ženě proto, že přijímá jiné příjmení. Život se mění i mužovi, zcela jednoznačně. Stává se otcem, manželem, život není jako předtím, stejně jako u ženy. Navíc i žena musí uvádět stále při mnoha příležitostech své jméno za svobodna, je stále s ní, v její mysli, v rodném listě, v žádostech, různých dokumentech...
To jméno se zkrátka nevypaří do éteru a navíc s tímto jménem vstoupila do tohoto světa, pod touto "vibrací" se zrodila. A to není nepodstatné.
I když na druhé straně je fakt, že její děti už nesou jméno společné nové rodiny... Vlastně se dobrovolně začleňuje do jiného rodu. No, je to asi trochu složité...

hanka
člen

# Zasláno: 20.4.2012 07:57 
Odpovědět 

Dobré je zde připomenout, že vstupem do církevního řádu získává novic či novicka taky nové jméno na znamení "nového života".
A není pravda, že jen slovanské jazyky mají ono "přivlastnění" v koncovce "-ová", vezměme např. jazyky ugrofinské.
.
Otázkou je, nakolik se mění mužům jejich život, ženě se - dlouhou tradicí viděno historicky zpět - měnil život mnohem více. Zatímco muž se věnoval tomu, co předtím, ženin život se měnil mateřstvím zcela naruby.
Nyní - kdy povětšinou ubývá dramaticky sňatků a páry zůstávají nesezdány, anebo dokonce žijí jako singles a setkávají se jen, když se jim chce, je situace opět jiná - jména přetrvají, životní změna se nekoná, lidé jakoby nedozrávají.
O nikoho se nestarají, mají svou práci, kariéru, pečují pouze sami o svoje těla, život je radostná hra, filozofií se stává "si toho co nejvíc užít".

Iva
člen

# Zasláno: 20.4.2012 12:21  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Já myslím, že je to logické. Muž je Slunce, tedy i děti budou patřit do rodu Slunce.
Žena je Luna(tedy sňatkem se mění z Venuše na Lunu) a ta je jaksi vícemnožstevná tedy i více jmen.

Ta větší změna u té ženy je právě onou metamorfózou:-) ženyVenuše v ženuLunu tedy matku(a manželku).

Muž by se měl stát Saturnem ochraňujícím tu Lunu a ta nová sluníčka.

Což je v Česku trochu problém, protože mužům se moc do té role Saturna nechce:-)).

Asi je to způsobeno tou zvýrazněnou osou Česka tedy Lev-Vodnář, že chtějí zůstat stále hravými Sluníčky a dodává tomu Blíženecký ascendent tedy v nmnoha případech i věčný a věčně hravý chlapec nebo "být stále mlád"(a brát si mladší, případně mladší a mladší).

Ti nesezdaní jsou také osa Lev-Vodnář místo tradiční Rak-Kozoroh.
Což by mohlo být dokonce plus ale nesměli by si brát z toho Vodnáře a Lva jen to co se jim hodí

Dagmar
člen

# Zasláno: 22.4.2012 22:55 
Odpovědět 

Pro anonyma, prosím přihlaste se, anonymní příspěvky běžně mažu i když jsou zajímavé, jako ten váš - ale je to zde pravidlem - děkuji admin

Pokud trochu znáte numerologii, předpokládám že ano, tyto změny života nejsou ve jméně, jsou v osobních rocích a devítiletých cyklech, které ten který člověk prožívá -
to, že žena mění jméno je zase o něčem trochu jiném, je to spíše na té intimnější úrovni, co to znamená konkrétně jen pro ni.
I ty změny ať v dobrém, nebo v tom méně příjemném, se opět objeví v osobních rocích .

Ivo, to jsi napsala moc hezky z pohledu astrologie

mila

# Zasláno: 23.4.2012 00:05 
Odpovědět 

Přihlásila jsem se, nasala jsem jméno Míla, přesto se objevil příspěvek beze jména. Po druhé totéž. Tak jsem se pokoušela zaregistrovat, ale opět to nevyšlo. Omlouvám se, jsem starší ročník a počítače jsou pro mne trochu problém. Zkusím to teď znovu, ale nevím, jestli se to podaří. V anonymitě nikde nezůstávám, vždy se tímto jménem všude podepisuji, ale tady mám opravdu problém. Takže jsem Míla a budu se snažit.

Dagmar
člen

# Zasláno: 23.4.2012 12:07  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

mila
S registrací by neměl být problém, pokud vše zadáš malým písmenem dle návodu - prosím tykej.
http://astrologie-dagmar.cz/forum/pravidla.htm

milmen
člen

# Zasláno: 23.4.2012 22:46 
Odpovědět 

Registrace pod jménem Míla se mi nepovedlo, takže nadále budu pod "milmen", to už se zaregistrovat podařilo
Dagmar, díky za vysvětlení.
Chtěla jsem zde zeptat ještě na jednu věc (ptám se ráda!)
V posledním čísle časopisu Záhady života jsem četla i článek o numerologii s charakteristikou čísel v mřížce - jedna jednička, dvě jedničky, jedna devítka, dvě a více devítek, apod. Samozřejmě se u jedince soustředí více čísel, takže v některých případech by si uvedené charakteristiky v jednom datu poněkud navzájem odporovaly. V astrologii to funguje tak, že např. tzv. osobní planety (Merkur, Venuše...) mají silnější vypovídací hodnotu než tzv. "pomalé" planety (Uran, Neptun...), samozřejmě pokud není onen Neptun na Asc nebo MC apod.
Proto mne napadlo, zda i v dané mřížce, kde se počítá naplno se všemi čísly, by se např. nemělo odlišit číslo označující tisíciletí nebo století od čísel dne či měsíce (např. 1948 - jedna jednička a jedna devítka by měly "menší hodnotu", než mají např. číslo dne či měsíce narození...).
Mám pocit, že např. číslo tisíciletí či století by i v mřížce mělo být nějak odlišeno. Omlouvám se, pokud se ptám hloupě, ale v numerologii se ještě neorientuji dost dobře, bližší je mi přece jen astrologie (i když ani v ní nejsem profík.

Dagmar
člen

# Zasláno: 25.4.2012 23:05  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

Ne určitě se hloupě neptáš - ale přece to své datum používáš celé a přináší ti nějakou energii,
v astrologii se používá rovněž celé datum a přitom jsou tam planety, které leží v určitém znamení celou generaci.
Myslím, že by to bylo docela složité - protože já například pracuji ještě z mezisoučty /a ´čísla mezisoučtů nemusí být zpočátku výrazná, k nim se dopracuješ postupně/ ty zapisuji do mřížky a zapisuji tam i životní číslo.Počítá se i součet dne narození, který také nevyužiješ hned - myslím že to už by bylo překombinováno - /myslím tím sílu čísel z letopočtu/.

Mohu se zeptat alespoň na tvé znamení a ascendent?

milmen
člen

# Zasláno: 26.4.2012 20:39 
Odpovědět 

Samozřejmě (omlouvám se, odpovídám trochu pozdě, jezdíme s vnukem občas na chatu). Jsem Lev (číslo dne čistá 1), Asc i Luna v Rybách. Vlastně mám více obsazených pozic ve vodě než v ohni.

milmen
člen

# Zasláno: 26.4.2012 23:52 
Odpovědět 

A ještě jeden dotaz: V uvedeném časopisu Záhady života dotyčná numeroložka, která píše vždy o nějaké osobnosti ( ale někdy mi výklad připadá trochu přizpůsobený již dané realitě), používá mimo jiné i systém svislých sloupců a součtů v něm - 1. sloupec = karma, 2. sloupec = přítomnost, 3. sloupec = budoucnost (pochopila jsem jako budoucí vtělení). Existuje k tomu nějaká podrobnější literatura, nebo je to její osobní přístup?
Karmická astrologie mne zajímá, a určitě by mne zaujala i nějaká karmická numerologie, pokud je ovšem nějaká kvalitní kniha s tímto tématem na trhu.
Díky
PS: A pokud by tě zajímal ještě nějaký údaj o mně, klidně se zeptej, nejsem nijak choulostivá

Dagmar
člen

# Zasláno: 28.4.2012 00:02 
Odpovědět 

milmen
žádná literatura k tomu neexistuje, pouze v jedné knize /již nevím v které/ jsem se se sčítáním sloupců tímto způsobem setkala - v podstatě to odpovídá tomu co píšeš, jen si dosaď čísla a jejich významy.
Dále se ještě sčítají sloupce vodorovné - praktická, emoční a duševní rovina. Dále uhlopříčky nahoru - rovina sluneční a dolů měsíční.
S čísly které vycházejí se volně pracuje co se týče významů a charakteru čísla.

Já osobně jsem se setkala asi před dvaceti lety s jednou numeroložkou, která někde kdysi dávno se setkala s trojúhelníkových sčítáním v mřížce, něco z toho mi předala, také je to velmi zajímavé. Minulost, přítomnost, budoucnost.

Karmická numerologie jako taková není nikde popsaná, myslím teď nějaké starší knihy se seriozními informacemi, rozhodně nemyslím nějaké bláboly, které si občas někteří numerologové přizpůsobují dané situaci, přesně jak píšeš - o některých je zde na foru zmínka.

- ale v podstatě podobně jako v astrologii lze všechno vyčíst z mřížky z čísel - nemyslím teď něco jako čím jsi byla a tak podobně - ale vlastně tvé úkoly a u těch je jedno /tedy alespoň mně/ jestli pocházejí z minula, nebo ze současnosti - prostě to jsou úkkoly, které by měl ten člověk zpracovat a naučit se s těmito problémy zacházet.

Co lze ale krásně vyčíst z mřížky - zase podobně jako z horoskopu - jenže daleko jednodušeji - určitý problém /třeba s citovou oblastí, s matkou/ který se může přenášet po několik generací a objevuje se v mřížce v různých podobách / s tím mám zkušenost, po pět generací se u nás objevují problémy s dvojkami - buď hodně, nebo nic/a také v praktickém životě to tomu odpovídá.
lze tam také krásně najít to, jaké vlastnosti se u dětí přenášejí z jednoho, nebo druhého rodiče, nebo prarodiče - a tohle mě hrozně moc baví.

Samozřejmě lze to nalézt i v horoskopu, ale to je bádání podstatně hodně složité, /samozřejmě o to víc podrobné/,kdežto v té mřížce je to objevené hned na první pohled.

To jsem se zase rozpovídala....

milmen
člen

# Zasláno: 30.4.2012 20:17 
Odpovědět 

Dagmar, to, co píšeš (úkoly z minula - to jsou ty svislé sloupce?, dále problémy s citovou oblastí - matkou, vlastnosti přenášené z rodičů či prarodičů na děti..., trojúhelníkové sčítání...) by mne všechno moc zajímalo! Jinými slovy, rozepsala ses naopak hodně málo!
Prosím, pokud tě to neobtěžuje, mohla bys mi k těm věcem, které tu uvádíš, doporučit nějakou literaturu? Nebo jsi něco napsala sama? Moc ráda bych se o tom něco víc dočetla! Určitě jsi hodná, takže předem děkuji

Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Numerologie / Datum svatby a změna jména