Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Numerologie / výběr jména pro dítě
Autor Zpráva
Dita
člen

# Zasláno: 4.1.2011 15:12 
Odpovědět 

zdravím všechny!
na tohle fórum jsem narazila při googlování nějakých rad pro výběr jména pro dítě z hlediska numerologie. Jaksi se totiž nemůžeme s přítelem dohodnout... V dubnu čekáme syna, takže to bude asi beránek, pokud bude vše podle plánu :-) Uvažovala jsem i o osobní konzultaci s numerologem/astrologem, protože bych ráda prokonzultovala např i případné datum svatby a také to, že mám čím dál menší chuť vzdát se svého příjmení, ale tady v Praze neznám nikoho, ke komu bych měla důvěru. Kdyžtak poraďte, preferuji osobní setkání, konzultace přes mail mi nevyhovují. Přítel se jmenuje Pospíšil, syn bude mít příjmení po něm. Já mám už od začátku těhotenství silný pocit správnosti u jména Pavel, ačkoliv se mi nikdy předtím nelíbilo, ani jsem o něm neuvažovala. Velký vliv na to mělo určitě i to, že mi krátce na to, co jsem zjistila, že čekám dítě zemřel otec, který se jmenoval Pavel, a já jsem najednou získala dojem, že by to bylo správné, kdyby měl malý jméno po něm (nikdy dřív jsem neuvažovala o pojmenování po někom z rodiny). Že to bude chlapeček, jsem taky tušila už od začátku :-) Jenže teď, když už je načase se rozhodnout, se mi přítel začal "cukat" a že se mu Pavel nelíbí... Chtěl by něco míň obyčejného např.: Jáchym nebo Jonatán. Můj další kandidát je Richard. Díky předem za reakce!

Dagmar
člen

# Zasláno: 5.1.2011 23:19 
Odpovědět 

Dita
Vítám u nás na foru

Úplně nejideálnější je, když už víš datum narození, potom se může přiřadit jméno, které posílí, nebo doplní některé vlastnosti - čísla - v mřížce.
Ale vzhledem k tomu, že se jméno musí nahlásit předem....¨
protože se narodí v dubnu, čtyřku v mřížce mít bude - takže bych vyloučila Jáchyma i Jonatana - protože spolu s příjmením přináší další čtyřku, což ho může tak trochu svazovat.
Je zajímavé, že obě tato křestní jména dávají šestku - velmi často se mi stává, že rodiče vyberou třeba dvě jména pro děvče a dvě jména pro chlapce a všechna ta jména dávají stejný součet - je to neuvěřitelné, ale je tomu tak - zřejmě nějaká energie, která je těm rodičům příjemná.

Pavel - jméno plné citu, přináší spolu s příjmením devítku - což je takový idealismus, ochota pomáhat, moudrost... vzhledem k tomu, že rok už nám devítky nenabízí - mohlo by být.
Jméno Richard dává spolu s příjmením, pohyblivou a aktivní pětku.

Velký vliv bude mít ale i to, jak mu budete říkat, oslovovat jej - takže tam by se dalo také leccos upravit.

hanka
člen

# Zasláno: 6.1.2011 08:31 
Odpovědět 

Zdravím Dito,
pěkný rozbor od Dagmar a dobrá připomínka, že je dobré vzít v úvahu datum narození. Co nahlásíte předem, nahlásíte, to je orientační.
Na matrice jsou zvyklí, že rodiče pak vyšilují, a po porodu dodatečně jméno mění, je to možné.
Tak hlavně, ať se Vám narodí zdravý kluk jak buk!

Jardine
člen

# Zasláno: 6.1.2011 08:56  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Když jsme čekali holčičku, měla to být neprve Viktorie, pak Helena ... už bylo 14 dní před porodem a najednou jsem ve městě prošla kolem Kadeřnictví Linda ... a to jméno mě doslova praštilo do očí a nemohla jsem ho pustit z hlavy. Linda, Linda, opakoval hlásek v mé hlavě. Byl to pocit, jako že se to dítě tak chce jmenovat ... fakt zvláštní. Inu, budiž tedy Linda, řekli jsme, a dneska si neumím představit, že by nějaké jméno k tomu našemu rozpustilému elfíkovi sedělo líp. Kdepak nějaká Viktorie nebo podobné vznešeniny. Numerologicky jsme to to tenkrát neřešili, ale intuice poradila dobře. Holka sama má to jméno moc ráda, hlavně zdrobnělinu "Linduška", která, mám pocit, na ni má jakýsi příznivě konejšivý vliv.

P.S. Nejsem expert, ale selským rozumem bych se snažila vytřídit jména, která by potomčeti mohla způsobit nějaké pošťuchování ze stran spolužáků a kamarádů ... Jonatán je velmi známá psí postava ze seriálu Mach a Šebestová; myslím, že by si s tím klučík mohl zažít své

Držím palce, ať vše klapne a chlapeček vám dělá radost.

hanka
člen

# Zasláno: 6.1.2011 10:04  - Změnil/a: hanka
Odpovědět 

Taky zkusím připojit příklad toho, jak zvláštně pracuje intuice:
Babička malé Roxany, dcerky ze smíšeného česko-anglického manželství, vyprávěla příhodu, kterak na procházce holčičku oslovila paní a tázala se jí na jméno. Roxana se představila, ale nahluchlá paní se otázala znova: "Lucinka?"
a holčička nadšeně přikývla.
Sama sobě Roxana dala přezdívku "Sunny".
Roxana (perské jméno?) znamená světlo či úsvit. Lucie (lux= světlo) má téměř stejný význam.
a o Sunny netřeba pochybovat.
My Slovani máme Světlanu nebo Zoru. To pro úplnost.
Ačkoli teď mne napadá, že Zora(záře) bude mít asi co do činění spíš s hebrejským základem (Zohar). Musela bych se podívat.

virgo63
člen

# Zasláno: 6.1.2011 10:40  - Změnil/a: virgo63
Odpovědět 

Dita
Pavel Pospíšil je moc hezká kombinace, líbí se mi zdvojená první písmena.
Ale zase chápu přítele, že Pospíšilů je docela dost a tak by si asi přál, aby kombinace byla jednoznačná, aby bylo jasné, o koho se jedná. Pochybuji, že v Česku běhá nějaký jiný Jonatán Pospíšil...

Ale jak je zde psáno, ono ani tak nejde o jméno, ale jak mu budete říkat, ono později samo vyplyne, jaká podoba jména se k němu hodí.
Znám lidi, kterým se říká úplně jinak, než jak mají napsáno v rodném listě.
Užívejte si těšení na potomka!

Kveta
člen

# Zasláno: 6.1.2011 11:23 
Odpovědět 

Dita
Vzpomněla jsem si, že už se tu někdo na jméno ptal, tehdy šlo o Melichara. Dej si "hledat" a zadej "Melichar", ono se vyloupne.
A jen tak drobná řečnická otázka ke jménu Pavel - budeš další život žít se svým synem a jeho otcem nebo ve vzpomínkách na otce svého?

Dita
člen

# Zasláno: 6.1.2011 11:27 
Odpovědět 

Děkuju všem za moc pěkné reakce!
Dagmar
děkuji za rozbor, je to nepříjemné, že se jména musejí hlásit předem, ale zas na druhou stranu, pro tu porodnici asi jednodušší... my to musíme nahlásit už do prohlášení o otcovství, vzhledem k tomu, že nejsme sezdaní. Co se týče toho jak mu budeme říkat, popravdě u Jáchyma mě ani žádná zdrobnělina nenapadá a u Jonatána podobně. Pavel by byl Pavlík nebo Pája a pak samozřejmě Ríša :-)
Je zvláštní že přítel vybral obě jména se čtyřkou, asi je to opravdu tak, jak píšeš, že mu ta energie musí být něčím příjemná :-)
Jardine hanka
Co se týče intuice, tak ta zafungovala perfektně i u mého vlastního jména:-) Když mi máma vybírala jméno, chtěla, aby bylo takové mezinárodní, aby nevadilo ani jejím maďarským příbuzným, ani tátovým českým. Nakonec vybrala Kristýnu. Když už dva týdny před porodem ležela v porodnici, četla tam knihu Dita, dcera člověka a najednou věděla, že jsem Dita :-) Táta se prý mohl zbláznit a chtěl kluka, jen aby nebyl Dita, ale mamka prosadila svou a nemohla udělat líp. Kristýna by ke mně vůbec nešlo a se svým jménem jsem maximálně spokojená, vybrala bych si ho znovu. Je ale fakt, že táta mi nikdy neříkal Dito, ale čížku :-)
Argument s Machem a Šebestovou používám v diskuzi taky.
virgo63
Taky mám ráda zdvojená první písmena, mám je já sama i přítel :-)
Co se originality týče, chápu, že Pavel Pospíšil není moc neobvyklé, přítel je Petr a na vysoké byli ve třídě dva Petrové Pospíšilové... Já, když jsem se dozvěděla, že už jedna Dita Pospíšilová u nás je, dokonce v mém rodném městě, byl to pro mně poslední hřebík do rakve společnému příjmení, takhle zůstanu jediná na světě :-) A jak mu budem říkat se teprve uvidí, zatím když je v bříšku, tak má "pracovní" název pišišvor.

Dita
člen

# Zasláno: 6.1.2011 11:37 
Odpovědět 

Kveta
otázka je to dobrá, taky jsem nad tím přemýšlela. Nikdy jsem nebyla velký fanoušek pojmenovávání dětí po příbuzných, ani jsem to neměla v plánu, ale tohle se nějak vyvinulo samo od sebe... nevidím v tom ani tak vzpomínku na otce, jako spíš to, že tomu dítěti ve svém břiše nedokážu říkat jinak. Nemyslím, že bych byla typ co žije ve vzpomínkách, táta mi chybí, hodně, ale já žiju vlastní život a ten se teď mění bleskovým tempem a je třeba se z něj radovat jak nejvíc to jde. Ale chápu, že jméno s "historií" může znamenat pro dítě i zátěž.

Zlata
člen

# Zasláno: 7.1.2011 11:23 
Odpovědět 

Starší syn se jmenuje Vladek, po tátovi. Když byl malý moc se mu to líbilo, dnes už toto jméno tak nemusí a přátelé mu říkají Vláďo. Mladší je František po dědovi a je na to náležitě pyšný, dědu měl moc rád.
Je zajímavé co píšete o Pavlovi. Vnučka by mocí mermo chtěla sourozence - bráchu Pavlíka. Jakoukoli jinou variantu zuřivě odmítá. Ona sama je Barborka.

Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Numerologie / výběr jména pro dítě