Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Numerologie / Výběr křestního jména pro dítě
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
hanka79
člen

# Zasláno: 20.1.2009 12:36 
Odpovědět 

Hezký den paní Dagmar,ráda bych se Vás zeptala,jaký vliv má na osobnost člověka výběr jeho křestního jména.Čekám teď druhé dítě,termín porodu mám 3.4.,tudíž beránek(chlapeček) a uvažujeme o jméně Melichar.Příjmení je Kovář.Mohu poprosit o Vaše stanovisko,zda je to "správná volba",alespoň co se numerologie týče...Jinak dcerka je Nikola Kovářová,nar.18.1.2007 ve 02.50h,tak snad pokud by jste byla tak laskavá pár slov k jejímu jménu z hlediska numerologie...Díky Vám moc moc!Hanka

hanka79
člen

# Zasláno: 20.1.2009 13:01 
Odpovědět 

Pokud mi k mému dotazu může něco povědět i někdo jiný,kdo tomu rozumí,budu moc ráda.... Hanka

Dagmar
člen

# Zasláno: 20.1.2009 21:08 
Odpovědět 

hanka79
Je dobře, že se lidé vrací ke starým jménům..
Jen mě tak napadlo, jak se dá Melicharovi říkat zdrobněle?
Napadá mě Meli...Melíšku - no to samozřejmě miminku - ale až bude větší? Melichare... zní tak vznosně, ale je tam odstup..

jdu se podívat jak je to numerologicky.

Dagmar
člen

# Zasláno: 20.1.2009 21:46  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

hanka79
Zapomněla jsem přivítat - takže vítám a my si zde tykáme

Dívala jsem se na jméno, ten odstup tam přináší 4, na začátku jména /M/ která dává stabilitu a řád, celkově je křestní jméno 6 - což jsou děti jednak přitažlivé, milé, fixované na rodinu, které mají rádi harmonii, krásu, soulad.
Příjmení dává 4 - je vidět, že řád a pravidla se zřejmě dědí spolu s tímto příjmením
dohromady je to jednička, což si myslím, že je dobře, protože přináší dítěti sebeprosazení a potřebu se prosadit. Tím že občas jedničky v mřížce chybí od roku 2000, já osobně to považuji za plus.

Vždycky je ale nutné jméno posuzovat i s datem narození - protože jménem můžeme leccos ovlivnit, potlačit některá čísla, nebo chybějící nahradit.
Chlapeček se narodí v dubnu - to znamená že čtyřku tam již budeš mít /pokud se tedy nenarodí dříve/ - bude tedy zřejmě manuelně zručný /to všeobecně/, ale čtyřka přináší i onen řád a pravidla, potřebu dělat věci přesně podle svých představ a třeba i představ rodičů - takže bude důležité jaké mu vyjde životní číslo.

Nikolku nechám pro Virgo jestli bude mít čas, pokud ne - tak zase zítra.

zapomněl/a
na jméno

# Zasláno: 20.1.2009 22:07 
Odpovědět 

Dagmar,moc díky za rychlou odpověď a pro mě velmi příjemný a pozitivní rozbor,který nás jen utvrdil v naší volbě.Samozřejmě,že trochu přemýšlíme,není to jméno tak tradiční,ale něčím mě moc upoutalo,nepřijde mi ani zcela běžné a fádní,ale zároveň ani nijak extrémně výstřední...Ale vzhledem k tomu,že jsem poměrně dost postrašená kamarádkou co se týče dítěte-beránka,tak jsem se bála,abych mu jménem ještě nepřidala na trucovitosti a svéhlavostiJakožto maminka malé kozorožky,což je náš poklad,se trochu obávám,abych neměla s hodnými dětmi vybránoNo necháme se překvapit,každopádně Ti moc díky za příjemné přivítání a bleskovou reakci a budu ráda,když mi někdo ještě jukne na tu NikolkuKrásný zbytek večera.Hanka

Věra
člen

# Zasláno: 21.1.2009 00:32 
Odpovědět 

No toto Hanko 79, co to máš za kamarádku, straší maminku v očekávání.
A kromě toho jsem beránčí holčička a teda trucovitá jsem nebyla a říkali, že hodnějšího děcka nepotkáš. Té kamarádce asi "nabančím"
Pán Bůh nás tu chtěl mít v pestré sestavě a Beránkovi dal první pozici, klíčovka, iniciace, soutěživost. Jo hlavička rohatá to je ale to Kozlíčci taky a ti bývají někdy aretovaní a nehneš s nimi a jiní hodní až srdce usedá.
Tak nic se neboj, těš se na miminko Melichara - nádhera a s českým příjmením - Jmenoval se tak přece i jeden ze tří králů a to je něco!Držím palečky, aby vše proběhlo v pohodě, jak má, aby se šťastně usmíval na svět a přinášel radost všem a jako ten král i poselství !
Dej pak vědět, ať se těšíme s vámi!!!

hanka79
člen

# Zasláno: 21.1.2009 08:47 
Odpovědět 

Ahoj Věrko,moc díky za podporu.Já si taky říkám,že až tak se na ty znamení nemůže dát...Přece jen to bude naše dítko,tak zákonitě musí podědit i nějaké vlastnosti a vlohy z nás a ne pouze odpovídat učebnicovému rozboru znamení Berana.Ona ta kamarádka jednoho doma také má,ale já si myslím,že je to vcelku hodné dítko..A že má někdy tvrdou hlavičku,to má i ta moje kozorožka,jak píšeš, a stejně je to zlatíčko.A jestli bude trošku lump,tak jen dobře,vždyť to bude kluk a já bych nechtěla žádnou "bábovku"
A také jsem hrozně ráda,že mi tu vcelku podporujete to jméno...Rodina si ťuká na hlavu,že jsem se asi zbláznili,ale máme opravdu typické české příjmení a k tomu se mi nějaká cizí jména nehodí a zase mít např.Jana Kováře,tak se obávám,že jen v jedné školce jich potká dalších 5
Ale čím dál víc jsem přesvědčená,že jsme opravdu vybrali dobře a nenecháme si Melíška rozmluvit.Však oni si zvyknou
Určitě dám vědět,jak to všechno dopadlo a ještě jednou strašně moc děkuju za milé reakce...Hanka

hanka79
člen

# Zasláno: 21.1.2009 12:35 
Odpovědět 

Ahojky,mohla bych Vás ještě poprosit,jestli mi někdo juknete na tu Nikolku z hlediska numerologie,tak jestli by jste mi mohli zjistit jaký má ascendent?Je narozená 18.1.2007 ve 02.50hod.Tchýně někde na internetu vyčetla,že je to ascendent štíra,ale nevím,zda to nebyly pouze nějaké komerční stránky s horoskopy,protože si osobně myslím,že výpočet ascendentu je složitější záležitost....Předem moc díky a přeju všem krásný den!!!Hanka

Zlata
člen

# Zasláno: 21.1.2009 20:26 
Odpovědět 

Mám přátele, kteří jsou příjmením Melicharovi. Jemu nikdo neřekne jinak, než Melíšku. Křestní jsem za ta léta skoro zapomněla. A jeho žena je Melíšková, i když je Alena.
U méně obvyklého jména jen musíte počítat s tím, že se to dítku občas nebude zamlouvat. My máme syna Vladka ( po tátovi), jako malý na to byl hrdý, když mu kdokoli jméno komolil, tak se urážel. V dospělosti si nechává říkat Vláďo a jméno spíše tutlá. Třeba z toho ještě časem vyroste.
Tak vydržte, rodina si zvykne.
Zlata

hanka79
člen

# Zasláno: 21.1.2009 20:55  - Změnil/a: hanka79
Odpovědět 

Díky moc za názorjá osobně si ale myslím,že jméno Melichar se terpve začne zase dávat.Dnes je moderní vracet se ke starým jménům, najednou se vyrojilo takových Kristiánů,Oliverů,Kryštofů,Maxmiliánů...To jsou všechno jména,která by ještě tak před 10 lety zněla opravdu zvláštně,maximálně někdo měl takto pojmenovaného dědečka...To byl samý Petr,Pavel,Jirka,Radek...Dnes jsou tyto jména opět čím dál častější a fakt si myslím,že zrovna ten Melichar má svůj "velký návrat" ještě před sebou...Takže až bude dospělý,tak nebude mít zase tak zvláštní jméno....No uvidíme,ale bříšku už říkám Melíšek a tak to nejspíš zůstane.Kolikrát dopředu nevymslíte varianty,jak to jméno třeba zdrobňovat a jak člověka oslovovat a napadnou Vás,až když toho konkrétního člověka vidíte.Často vzniknou různé komoleniny,které se ale osvědčí a ustálí..Právě jak píšete,paní Alena asi netušila,že jednou to bude prostě Melíšková a hotovo.A to opravdu nemá zvláštní křestní jménoNo necháme se překvapit...mějte se krásně a díky!Hanka

Dagmar
člen

# Zasláno: 21.1.2009 21:11 
Odpovědět 

hanka79
Opravdu má dcerka ascendent ve Štíru.

hanka79
člen

# Zasláno: 21.1.2009 21:52 
Odpovědět 

Tak opravdu!Tak to bude dost silná osobnost,že?No ono už se to projevuje teď.Je hodná,ale už teď si jde za svým a dokáže si okolí podřídit...díky moc Dášo!

Dagmar
člen

# Zasláno: 23.1.2009 19:16 
Odpovědět 

hanka79
Ptala ses na jméno Nikolky - a protože Virgo je někde zaneprázdněná, ještě ti malinko něco napíšu,.

Křestní jméno Nikola dává osmičku, výraznou, prosazující - Nikolka je životní jednička, navíc se čtyřmi jedničkami v mřížce, takže prosazování ano - bude!
Příjmení jí přidává do mřížky 6, kterou tam nemá, což je velmi dobře, že alespoń tímto způsobem. Chybějící šestka vždy mluví o nějakých problémech, které může mezi rodiči, nebo ve vzahu k domovu vnímat a také o menší schopnosti vychutnávat si život.

Celkový součet potom přináší pětku, která také v mřížce chybí - což ji dává takovou nesoustřděnost a roztříštěnost - tahle pětka může přinášet možnost naučit se směrovat energii na určitý cíl.
Myslím, že to jméno jste vybrali podvědomě dobře.

hanka79
člen

# Zasláno: 23.1.2009 19:58 
Odpovědět 

Dagmar,díky moc za rozbor Nikolky.Jak se zdá,tak to byla celkem dobrá volba,hlavně se to jméno na ni i hodí.TAk jen doufat,aby vyvdala příjmení,které jí tam také hodí nějakou tu šestku a nevyvstaly nějaké ty problémy právě ve vztahu k domovu nebo rodičům...Ale to už ji nějakýho ženicha se šestkou vyberem
Když už jsme u toho,mohla bys mi,prosím,jen tak letmo juknout na manžela?V knize o numerologii jsem vyčetla,že jeho jméno dává dvě dvaadvacítky a že to je teda něco...No jako dítko,byl vskutku hyperaktivní,až problematický,ale uklidnil se,sice je trošičku svůj,ale dobrý táta i manžel...Tak jen tak pro zajímavost,co je na tom s těma dvěma dvacetdvojkama pravdy...Tak je to:David Kovář,nar.9.5.1979 v 11.30(to si nejsem jistá,zda je to úplně přesně,ale tak nějak to tchýně říkala...Nechci ale otravovat,tak jen když budeš mít chviličku...A ještě jsem se chtěla zeptat,zda je možné k Tobě přijet osobně na rozbor.Jsem z Pardubic,do HK jezdím často,tak o tom uvažuji...Předem díky a přeju krásný víkend.Hanka

zapomněl/a
na jméno

# Zasláno: 23.1.2009 23:03 
Odpovědět 

hanka79
Hanko to jsi určitě četla jednu knihu, kde každé druhé jméno je hrozné viď?

Samozřejmě můžeš, ale konzultace dělám trochu jinak, protože všechno píšu - takže psaný text a konzultaci, můžeme se domluvit přes mail.

zapoměla jsem se přihlásit D.

hanaN.

# Zasláno: 1.2.2009 20:02 
Odpovědět 

Dobrý večer všem a zvláště paní Dagmar, zmíněnou knížku ca 4dny vlastním a studuji, a následně se obviňuji, cože jsem to za příšernou a neznalou matku, která bůhvíjaký osud připravila svým dcerám.
Ve jméně Denisa autorka dává chybný výpočet. Při doplnění zdravotní numerologické tabulky jsem se lekla, abych malé nepoškodila zuby, se kterými jsem si sama od dětství po vyražení řezáku užila dostatečně.
Vytočila jsem pro konzultaci záchranné číslo autorky, která tvrdí, že jsou v knize tiskové chyby. Je to poněkud zvláštní, když jsou chyby i s následným numerologickým výkladem. Prý je to návod, jak si dopočítat výklad jména sama. Nevím tudíž o výkladu jména Denisa nic, jen to, jak ji sama znám. Šikovná, bystrá, hezky maluje, umělecky tančí, držkatá citlivka i mazel.
Paní Dagmar je to tak, že o této knize lze s úspěchem pochybovat? Nevěděla jsem, zda měnit písmena ve jménech, či další přidat, změním tím ale také sečtené souřadnice. Prosím o Váš názor a také předem děkuji. Hana

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 2.2.2009 11:00 
Odpovědět 

hanaN.
To je snad nějaký nepovedený vtip s tou knihou?

hanaN.

# Zasláno: 2.2.2009 19:35 
Odpovědět 

Ne Pavli, /už jsme si soukromě dříve něco vysvětlovaly/dobrý večer.
Jde o knížku Jméno je váš osud. Od Camily Karolinss.
Bodrá paní z Chomutova.
Z oné knihy mi vytekly nervy, asi proto jsem napsala.
Pak se uklidnila a řekla si, že zbytek čísel ke jménu dodá datum narození a že to tak prostě a jednoduše mělo být, když jsem jméno intuitivně vybírala tehdy před porodem a těsně potom je spontánně vyslovila.
A cože bych se tedy teď měla zpochybňovat. Sebe i malou, no ne?
A na jméno Pavla se ani neptejte:)
Můžu ev. na mail. Nevím, jestli se sem téma hodí, už tak jsem využila cizí námět. Zatím pa

Dagmar
člen

# Zasláno: 2.2.2009 20:30  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

hanaN.
Hani, ano to je ta knížka - když vyšla musela jsem čelit zoufalým telefonátům rodičů - opravdu a vážně - přesně jak píšeš ty.
Takže pokud se týče hodnocení knihy servítky jsem si nebrala.
měla jsem jí půjčenou, ani jsem ji nedočetla, protože na ta zvěrstva co tam píše,nemám nervy.
To jsou samé osudové katastrofy...

Pavli fakt! to není vtip.

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 2.2.2009 21:33 
Odpovědět 

Holky já to nechápu. Kdo je autorem té knihy? Ta paní z Chomutova píše jako autorka pod pseudonymem Camila Karolinss, nebo to jen překládala z nějakého jazyka? Kdo je autorem vlastně?
Ono je na trhu podstatně víc nepotřebných knih...bohužel.

Dagmar
člen

# Zasláno: 2.2.2009 23:49 
Odpovědět 

Pavla Aligova
Já jsem se po tom nepídila, ale jak hana píše, zřejmě to bude pseudonym té paní - protože její vlastní jméno byla zřejmě osudová katastrofa

virgo63
člen

# Zasláno: 5.2.2009 09:43 
Odpovědět 

Ještě, že jsem si tu knihu nepořizovala...
Se jmény moc nelaboruji, nějak mi mnohé nesedí. Někdo používá 5. pád - oslovení, někdo ne. Nu, cizinci si s tím lámat hlavu nemusí. Ale co my?
Klíčová iniciála - to beru. Občas kouknu, co přinese do mřížky.

hanka79
Melichar se mi líbí, ale obávám se, že za pár let opravdu zjistíš, že chuť na toto zvláštní jméno měly i jiné maminky... ono to asi funguje na nějakých vlnách nebo co... když jsem vybírala Adélku, nebylo po Adélách (znala jsem jen jednu důchodkyni) vidu, ni slechu a teď?!

Tak se mějte všichni fajn.

Dagmar
člen

# Zasláno: 5.2.2009 20:51 
Odpovědět 

virgo63
Virgo ty pořád pracuješ? postrádám tě

virgo63
člen

# Zasláno: 6.2.2009 09:03  - Změnil/a: virgo63
Odpovědět 

Dagmar
Ale to víš, že furt nepracuji...
Sleduji, čtu, ale nějak nemám co psát.
Navíc i ta zima stojí za prd... sněhu málo, mrazu málo... tak jsem trošku mrzutá. Se odstěhuju asi na sever nebo do vyšších poloh.

Kveta
člen

# Zasláno: 6.2.2009 14:27 
Odpovědět 

Se jménem je to těžký.
Jako Květa jsem v obecné, základní i střední škole byla jediná. Druhá téhož jména byla kráva v sousední vesnici, což mě hlavně v dětském věku deptalo. Když jsem se s krávou Květou jakž takž srovnala, přišlo trápení s květákem či karfiolkou, přestože spojení Květy s rodnou Kapustovou (bože, na co ti naši mysleli!) to přímo nabízelo. Zas na druhou stranu měla Květa výhodu, protože z ní jaksi nešlo udělat hanlivé oslovení.

Toho si ovšem užila dcera Darina, která oslovení v této podobě brala jako hanlivé, že ji někdo haní nebo se na ni zlobí. Nepoučena vlastní zkušeností dala své dceři jméno Sabina a ta to vnímá rovněž negativně. Zvlášť v momentě, kdy se rozčiluje na svou sestru stylem "Veruno, nech toho" a ta jí odvětí "nech toho ty Sabino"

Druhá dcera Erika si rovněž užila své, když jí spolužáci říkali Eržiko a tím nadhazovali souvislost s určitým etnikem. Přesto, že byla bledá modrooká světlovlasá (asc/RA).
A rovněž nepoučena dala své dceři jméno Nikita, u kterého je ta příslušnost k určitému národu ještě zřejmější. Vcelku bylo štěstí, že během odrůstání plenkám a prvním školním krůčkům se na Chruščeva už zapomínalo, zas na druhou stranu měla smůlu, protože v té době se objevil seriál Brutální Nikita.

A pravopisně? Škoda mluvit. S dcerama jsem si prošla obdobím, kdy nechtěly pochopit, že byť je "R" tvrdá souhláska, tak v jejich jméně se po něm píše měkké "i". Měly tendenci psát po každém "r" měkké.
Nikita to měla o jedno "i" ještě těžší. A Veronika by ráda, abychom jí říkali Veroňiko, protože paní učitelka říkala, že když je někde měkké "i", tak se hláska před ním čte s háčkem

Jo, jo, se jmény je to těžké. A s takovou láskou je každý vybírá...

Kveta
člen

# Zasláno: 6.2.2009 14:53 
Odpovědět 

hanka79
Melichar je hezké jméno, ostatně jako každé jiné, když se hezky používá.
U dospělého si sice Melíška maminčina kulíška neumím představit, ale že mu kámoši budou říkat "Boto" (Bota jménem Melichar) nebo "Kašpare" (Kašpar, Melichar, Baltazar) - tak v tom cítím určité uznání a líbí se mi to. Zvlášť "Boto" mi přijde docela chlapské.

Má dávná spolužačka provdaná Špatná se tenkrát zhlídla ve jméně Tomáš. Byla jsem svědkem docela komické situace, kdy onen roztomilý Tomášek co by dospělý dvoumetrový chlap byl představen normálně rostlému (cca 170) panu doktorovi: "Dobrý den, já jsem Malý". "Tomáš Špatný"

A občas, když se dostaneme na jména, dávám k dobrému historku, jak kdysi k nám do firmy přijel nový zákazník a při vystavování faktury hlásil: "Jan Pitel s měkkým".
Můj švagr je též nositelem jména s obojetným "b", jenže ten na to jde fikaně a rovnou hlásí - Co se týká "i" tak to je měkké

virgo63
člen

# Zasláno: 6.2.2009 19:58 
Odpovědět 

Kveta
Tos mě tedy pobavila s těmi jmény!
Ale mohly bychom Tomáše Špatného seznámit s Tomášem Krásným (toho znám zas já).

Jinak jsem viděla ještě pana Lopatu z Písku....
A znám z doslechu historku, kterak se pan Polívka představoval s paní Hrachovou...
Ono o zvláštních příjmeních a kombinacích třeba s profesí bylo nedávno v MF Dnes, opravdu jsou někdy extra kombinace.

A s těmi i/ý mi povídej....! I když paradoxně si s tím užívám až v pozdějším věku, když v kalendáři změnili Kristinu na Kristýnu. Skoro nikdo mi jméno nenapíše správně.

virgo63
člen

# Zasláno: 11.2.2009 13:02 
Odpovědět 

Tady jí máte i její předpověď.

http://www.novinky.cz/clanek/161050-krize-musela-p rijit-tvrdi-numerolozka.html

Kveta
člen

# Zasláno: 11.2.2009 13:34 
Odpovědět 

Hergot, podoba s Halinou je až zarážející

RidgeDob

# Zasláno: 6.1.2018 19:46 
Odpovědět 

Harrison Lucas from Bolingbrook was looking for essay computer changing society

Freddie Watts found the answer to a search query essay computer changing society

Link ----> essay computer changing society

paper writing service - ESSAYERUDITE.COM

buy classic english literature cover letterprocess essay sample, popular creative writing ghostwriting site camacbeth a tragic hero essayhelene segara on a tout essayesl descriptive essay ghostwriters for hire onlinecustom rhetorical analysis essay editor for hire for masters. politics education dissertation award write me cheap academic essay on founding fathers, essay computer changing society write my professional custom essay on presidential elections.
paul dimaggio review essay on pierre bourdieupopular report editor service for collegecounseling dissertation topicresearch paper quotationsliterature review proofreading website online. childhood obesity in america thesis statement informative essay about nature best cheap essay editing for hire.
conceptualizing business essay. ps3 thesis statement, persuasive essay free speechbest college essay writer sites onlineessays prostitution theoryRunning from the Five - Otop dissertation proposal editing service for university. Significant Place esl presentation writer for hire for college!
esl thesis editor for hire for mbacustom rhetorical analysis essay proofreading website for schoolmediviel Plagiueyour academic goals essays - https://essayerudite.com/dissertation-writing-serv ice/ essay computer changing society and time management free essay, one man's meat essay.
Gay theatre in the 20th centuryThe Analects of Confucius and the Tao Te Chingcheap best essay editor services onlineesl bibliography editing site for mastersthesis by subject. describe a celebration essay! top college application letter topic possible ap world history essay questions.
essays on redemption for the kite runner write me an essay, essay writers websites gbdo my professional cheap essay on lincolnchinese exclusion act 1882? Nietzsche Morality, professional scholarship essay writer website for phdtamil general essaymarketing dissertation help.
Compare and Contrast: Frost and DickinsonSlavery in Texasessay topics on revolutionary wartop book review writer sites for mbalife of mother teresa essay. parenthetical citation essay questions to ask when reading a research paperfull dissertation formathelp me write custom creative writing. msc computer science dissertation topics, essay computer changing society popular creative writing ghostwriters for hire ca.
custom university essay editing sites online. essay writing rubric elementary paper writing service esl home work writing sitea thesis will wiki.
cheap research paper ghostwriters site us powerpoint programs, thesis opening paragraphsport college essaysexamples of college essay papers. popular letter ghostwriters site for mba, write a concept analysis paper.
cheap creative essay writer website onlineessay on effects of television and computers - term paper writing. essay computer changing society and tips writing essays tests, custom business plan writing site uk.
mba thesis pdf downloadbest dissertation proposal writing for hiredo my custom assignment. order psychology dissertation, buy essays online, essay smaples

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Numerologie / Výběr křestního jména pro dítě