Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / tranzit Pluta
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Autor Zpráva
katerina
člen


# Zasláno: 3.1.2008 22:29 
Odpovědět 


12. ledna me ceka Pluto kvadrat nativni Pluto - zacinaji tak pry zivotni krize.

V radixu mam Pluto v 8.dome v Panne s nasledujicimi aspekty: (kvadrat ASC, trigon Slunce, trigon Luna, sextil mars, sextil Jupiter, sextil Neptun). Pri prestehovani doslo k posunuti Pluta do 9. domu. Co mam ocekavat?
Diky vsem za odpoved predem.

Dagmar
člen


# Zasláno: 4.1.2008 09:51 
Odpovědět 


Je to pomalý aspekt, takže určitě dojde k hlubokému přehodnocování názorů na život .
Dala jsi málo informací - v kterém domě je tranzitující Pluto - kde jsou ostatní planety, na které Pluto uzavírá aspekty ....
musí se brát v úvahu celý horoskop.

Pavla A.# Zasláno: 5.1.2008 10:29 
Odpovědět 


Dobre rano holky

Naprogramovane krize? Neexistuji
Zakladni kvalitou Pluta je strach, to jen ta na okraj.
Znate ten porad pana Krause: uvolnete se prosim? Problemy s Plutem vyvolava nejcasteji neochota premeny ( transformace). Zuby, nechty se branime pred vymetenim zatezi, zpomaleni a nejsme dostatecne pruzni dat misto novemu postoji, nazoru, zamestnani, bydleni, rozchodu, partnerstvi, sexualite...zratka zivotu. Tam, kde nam Pluto tranzituje, tam bychom se meli uvolnit, zamyslet se, je tam treba neco vycistit zmenit, zbavit se krece lpeni, necht zemrit nepotrebne, prezite a nechat misto zrozeni....no jasne ono to casto zaboli.

katerina
Ten tranzit zacne pusobit na ose 3/9? Zamysli se, co to je za tema? Filosofie, uceni, cizina a cizinci, pohled a nazor na ne.....
Narodila jses v CR a bydlis v cizine? Z mych 10-letych zkusenosti cloveka s dusi vandrujiciho nejlepe po cele Zemekouli nejsou ty presuny tak horke v oblasti Evropy. Zmena samozrejme pusobi, ale prolina se z radixem puvodniho mista narozeni. Prolina se to hlavne na AC, pokud se ti prestehovanim meni. Zrejme jsi v Evrope, kdyz se ti to posunulo pouze o jeden dum, takze tematika Pluta v 8.dome( manzelstvi, zarlivost,sex, kontrola, penize, banky) te bude provazet dale i po presunu.

Irena
člen


# Zasláno: 5.1.2008 16:07 
Odpovědět 


katerina
Ta kvadratura ti přímo nic nespustí. Asi máš neblahé zkušenosti z doby když ti Pluto šlo přes Venuši. Neuzavřené události by se měli pohnout z místa, hlavně měj více odvahy rozhodnout se.
Spíše se mrkni na tranzity,4-5 únor a duben. Nenech se nalákat na sliby, mohla by ti z toho vzniknout finanční ztráta. Opatruj si zdraví.

katerina
člen


# Zasláno: 5.1.2008 17:44 
Odpovědět 


Diky vsem, zamyslim se. :) Dagmar, data zde rada uvedu.

Data: 26.1.1971 Tabor 5:46, prestehovani Karlsruhe, Nemecko

Dagmar
člen


# Zasláno: 5.1.2008 21:40  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 


katerina
Vzhledem k tomu, že pracuji v Campanových domech, přestěhováním stále zůstává Pluto v oblasti 8. domu.
Ono to bude vše souviset s pomalou přeměnou vlastně celé tvé osobnosti, vzhledem k Plutu na ascendentu.

Měla jsem před x lety stejné postavení - Pluto se postavil na asc. a šel kvadraturou na Pluto do 9. domu /když tedy budu počítat s tvou variantou/.
V té době jsem se začala zajímat o numerologii a astrologii a když Pluto opouštěl 1. dům, začala jsem vše dělat na profesionální linii.
Současně s tím jsem zcela přehodnotila svoji profesní linii a začala jsem dělat naprosto něco jiného, zcela od začátku.

Nepředstavuj si to jako nějaké rány osudu - ale bude to pomalé, totální přehodnocení v podstatě tvého pohledu na svět, sebe sama.

Pavla A.# Zasláno: 6.1.2008 15:45 
Odpovědět 


Ahoj holky

No vida, jak to uvedena data ulehci Zabyvat se "odkousanymi" aspekty je ztratou casu. To, co jsem psala nahore se tyka vykladu v nastaveni Koch. Jedna se o radix( jak se mi ujasnilo z dat narozeni) a nikoliv o tranzity...tak a jsme zase doma .

Katerina

Pres ty vsechny mozne a nemozne nastaveni domu je jedno jiste: Pluto ti vstoupi na AC. To je velka a podstatna vec. Na ten kvadrat se zatim vybodni, soustred se na AC ( ne opravdu nechci odkousavat aspekty). Asi neni nahoda, ze jsi na Astroforu, zrejme te sem prinesly zajmy minulych let, tedy Pluto ( Strelec)putujici pres 12.dum te nasmeroval do transformace jmenem esoterika. Tve myslenkove ( Strelec) zajmy te zavedly az sem. Z pritmi a kvaseni ve 12. dome vystoupi Pluto primo na podium( image), oprasi se z nanosu proslych let a ma moznost se zacit realizovat v plne sile svych mocnych energii. Otazkou je: pochopila jsi transformaci ve 12.dome? Zacina totiz novy cyklus smerem od AC pres "spodni" polovinu ( kruh) tveho radixu. Budou olsovena temata, se kterymi se nebudes chtit delit ( 1., 2., 3. dum), budes je zpracovavat subjektivne. Az od 4.domu budes opet otevrena, budes potrebovat to zname TY ( DU).
Sleduj tranzity, Pluto vandruje velmi pomalu, ale presto pusobi do sirky. Putuje ti smerem k Merkuru, kde budes muset rict otevrene pravdu, nebo se zahubit zbabelou lzi. Pozdeji ti zacne komunikovat s Lunou, potlaci ti asi na zaludek a proveri, co lze stravit a co radeji vyzvracet.
Osa 1/7 vztahy a 2/8 hodnoty, manzelstvi, dedictvi, lpeni na majetku, te budou zamestnavat a tak to i dlouho zustane. Co je hodnotnejsi rodinny ( manzeluv) majetek nebo ma vlastni svoboda a riziko, ktere s sebou zivot prinasi? Mit ci nemit? A co vlastne? Jakou roli u tebe hraje pycha? Cit? Umis se vcitit?
Vnimam tvuj radix prijemne, jemne, prestoze mu zcela chybi element vody. Umis jednat zrejme durazne a presto jemne, umis byt pohlazenim.

Ty mas vetsinou stesti v nestesti, co? Vzdycky, kdyz uz to vypada vazne, padne ti do klina necekana pomoc.
Jsi dobra duse, mas krasny inkarnacni postup nahoru, nenechej se opanovat vztahy, partnerem ci pripadnym dusevnim vydiranim ( kdyz nedas, nebudes...nedostanes) ze strany pribuzenstva. Nakonec budou stejne velkorysi.
No a ten kvadrat? Muze chvilku zabolet pri nejake konfrontaci, pozmenis nazor, pohled ci filozofii na urcitou vec, muze te otravovat treba nejaky cizinecky urad, nebo nejaky nemecky, ci jiny rasista. Mozna ty sama zmenis nazor na nemce, vylepsis si nemecky jazyk a pod. Vsimni si, ze ti tranzit. Pluto s Lunou na radixovem AC vytvori trigon k radixovemu Plutu. Dej si doporadku vsechny papiry, povoleni k pobytu atd., jinak si nedovedu predstavit, ze by te skutecne mohlo neco vyvest z miry.
Libis se mi dusicko radixova

Zlata
člen


# Zasláno: 6.1.2008 19:25 
Odpovědět 


Kateřina

Prošla jsem něčím podobným jako Dagmar. Když se mi tranzitní Pluto dostal na ASC, tak se začaly dít události, které mě postupně během následujících let , přiměly začít se sebou něco dělat. V mém případě to musely být docela tvrdé rány, než jsem pochopila, kudy se dát. Po pár letech se utvořila kvadratura na Pluto radix a já si koupila první knihu o astrologii a přihlásila se do školy, a úplně změnila náhled na život.

katerina
člen


# Zasláno: 7.1.2008 13:20 
Odpovědět 


Diky vsem. Pavle i za projevene sympatie. Opravdu nedavam city zas az tak najevo, coz neznamena ze je nemam (asi kombinace Venuse XII.dum a Luna v Kozorohu). :) Hezky den.

Dagmar
člen


# Zasláno: 7.1.2008 16:55 
Odpovědět 


katerina
takže vítám další Lunu v Kozorohu - ani nevíš jak ti rozumím

katerina
člen


# Zasláno: 15.1.2008 11:08 
Odpovědět 


tranzit Pluta - chtela jsem jen dat zpetnou vazbu

tranzit se projevil nemoci meho ditete (2 roky) virus - zvraceni, horecky, prujmy... Mimo to, ze jsem byla ve Stokholmu v hotelu (darek k narozeninam od meho muze, jez astrologii neuznava) bylo to velice neprijemne a prinutilo me to sahnout si na sve nejslabsi misto... a pripomenout si, kde jsem v zivote udelala ty nejvetsi chyby..

nemela jsem pocit, ze by se to byvalo mohlo projevit takto .

Dagmar
člen


# Zasláno: 15.1.2008 12:16 
Odpovědět 


katerina
Z toho co jsi napsala - nevím, jestli se dá nemoc tvého dítěte napasovat na kvadraturu Pluta na Pluto, řekla bych že ne.
Určitě tam musí být i nějaké rychlejší tranzity, které toto umožnily. Ten tranzit je velmi pomalý a jedná se o celkovou proměnu, ne o nějaké rychlé životní události - pokud stále mluvíme o aspektu Pluto/Pluto

Věra
člen


# Zasláno: 15.1.2008 12:48 
Odpovědět 


Dagmar

Dagmarko, nechci být za chytrou, třeba jsem nebyla ani dost pozorná při čtení Kateřiny. Ale to datum, které jsem tu probírala o víkendu s Pavlou(srzevá ČL v hor.mužů)- tak tam je to právě tak, Pluto tranz.(a v konj.na Jup.ve Stř. v 2.d.) je v kvadr. na Sl.Pluto otce(rad.v 11.d. Placida). Je třeba se na to podívat, je tam více věcí a popisováním by vzniklo nepřehledno.
Zajímavé je, že tam co má radix.Jup.ve Stř. ve 2.d - má ono vážně a onkol. nem. 3leté dítě Své Slunce/Pluto.

Ona Pavla, to tam dost charaktrizovala jeho rysy a je jasné, že ho to mělo probudit aby přehodnotil, co je opravdu bohatstvím a co kompenzací
třeba za Jup. opo Sat. - protože komunikovat a vše okolo toho on nezvládá.

Ve hře je ještě jiná a další lekce - kterou podstoupil souběžně a ve hře je další, jiné dítě.

Asi vždycky záleží na tom, co nás každého to Pluto nutí změnit, v čem si zavařujeme a nechceme to pochopit.

Já měla Pluto trig. Pluto a vznikla chronická zdravotní záležitost, kterou jsem tu už víckrát říkala.

Budu ráda, když mi k tomu něco napíšeš.

Dagmar
člen


# Zasláno: 15.1.2008 13:04  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 


Věra

Ano to chronické onemocnění tam mohlo být, ale podle mne tam prostě musí být i jiné souvislosti - kde Pluto vládne, s jakou planeotou uzavírá apetky, jakou to má souvislost s 6. domem, potažmo vládcem, spoluvládcem 6. domu - event. se Saturnem, který může o chronických nemocem hovořit.....
Já jsem přehlédla, že Kateřina zde data uvedla, tak se jdu podívat.
Já bych souhlasila s Irenkou která to napsala o pár příspěvků výše.
Kateřino a kdy tam byla nemoc dítěte?

katerina
člen


# Zasláno: 15.1.2008 14:12 
Odpovědět 


Dagmar

Nemoc v noci z 12.1. na 13.1. - doufam opravdu, ze prechodna. Muj tranzit Pluto kvadrat nat. PLuto take 12.1. Diky.

Dagmar
člen


# Zasláno: 15.1.2008 15:44 
Odpovědět 


katerina
a co obě Venuše v konjunkci ve 12. - vládci 5. domu - v kvadratuře na Lunu v konjukci s Uranem?

Věra
člen


# Zasláno: 15.1.2008 19:26 
Odpovědět 


Dagmar

No,koukla jsem se Dagmar, a vidím tam ještě toho merkura na rad.SL a v 1.d a taky Neptun na Dr.hl..

A myslím, že se má naučit více samostatnosti a nenechat se manipulovat.
Nepodléhat závislostem. Více se uvolnit? A vyřešit tak tu Venuši ve 12.d.

Ta nemoc dítěte je jen šimrání. Ale každé šimrání má taky své zkoušky... Vypadají nepodstatně a když nad nima máváme packou a furt stejné.....
pak nás další aspekty vyzkouší víc.

Dagmar
člen


# Zasláno: 15.1.2008 21:04 
Odpovědět 


a co obě Venuše v konjunkci ve 12. - vládci 5. domu - v kvadratuře na Lunu v konjukci s Uranem?

myslela jsem konkrétně to rychlé onemocnění dítěte z 12. na 13. 1.

katerina
člen


# Zasláno: 15.1.2008 21:17 
Odpovědět 


Diky, ano to by odpovidalo - ja v tom jen stale hledam ty hlubsi informace..

Kveta
člen


# Zasláno: 15.1.2008 23:34 
Odpovědět 


b]katerina[/b]
Pluto je dlouhodobé působení. Domnívám se, že u tebe to půjde spíše pozitivním tlakem, protože v radixu se tato planeta jeví dobře. Ale to působení tam bude minimálně až do roku 2010, kdy ti přes něj bude přecházet Saturn.
Navíc máš Pluta provázaného kromě Urana se všemi planetami (včetně malých aspektů), no a i ten Uran by někdo mohl brát. Já tak velké aspekty nepoužívám.
Vzhledem k tomu, že kromě jediného kvadrátu (uzly neberu teď v potaz) máš velkou převahu harmonických aspektů, pak každý tlak i ten pozitivní zkrátka vnímáš silněji. Převedeno do lidské řeči - slabá imunita vůči neharmonickým aspektům.

Řekla bych, že je odstartován proces uvědomění si, kdo vlastně jsi. Ještě dítě? Nebo už dospělá? Konjunkce SL a LU je sice dizonantní (každá v jiném znamení), ale přesto to může znamenat těžší rozlišování mezi dětskostí a dospělostí. Žvatlání pětiletého a rozmary desetiletého človíčka jsou možná i roztomilé, ale u téměř čtyřicetileté ženy někdy působí prapodivně. Takže můžeš být nějakými situacemi a událostmi stavěna před nutnost, zachovat se jako opravdu už dospělá. Při saturnské opozici pak budeš přezkoušena, nakolik jsi onu učební lekci zvládla.
Podle mě budou nastávat také změny v domově i v povolání. Ale je to opravdu dlouhodobé.
Nemoc dítěte mi tomuto apektu neodpovídá. Ještě možná v případě, pokud by to byla epidemie. Sice má Merkur souvislost s dětmi (5.dům), ale Pluto je od něj ještě daleko.

Spíš počítej s tím, že se v průběhu následujících několika let budeš měnit, jak vzhledově, tak vystupováním a jednáním, také se budou měnit lidi kolem tebe. A nedivila bych se, pokud by ses rozhodla pro nějaká studia.
Každopádně se mi to jeví tak, že změny by pro tebe měly být vesměs pozitivní, byť je tak zpočátku vnímat nemusíš. Díky vnějším vlivům možná budeš nucena přehodnotit plány pro vzdálenější budoucnost.

Pokud z výše psaného něčemu nerozumíš, ptej se. Raděj to vysvětlím znovu než aby sis to chybně přebrala

Věra
člen


# Zasláno: 16.1.2008 00:18 
Odpovědět 


Kveta

Květo, tuhle jsi psala, že píšeš dlouze.
No ale tak hezky, lidsky a srozumitelně, rozvedeš, takže člověk nedostane jen uzavřenou informaci ale vystopuje, co a jak.
I astrologicky i člověčácky.
Brilantní, skládačka zapadne do zámku. Fakt pěkné. Moc ráda tě čtu.

katerina
člen


# Zasláno: 16.1.2008 07:58 
Odpovědět 


Kveta

Ja Te taky rada ctu, diky.
V tom silnem pusobeni neharmonickych aspektu mas velkou pravdu! A snad i v tech tezkostech dospelost prijmout - nemaji to ale vsichni Vodnari tak trochu?

Budu se menit (vzhledove a vlastnostmi) smerem ke Strelci, kdyz mi ted po prestehovani na nem sedi ASC? A lidi kolem mne budou tez vic ohnivi?

Kveta
člen


# Zasláno: 16.1.2008 20:13 
Odpovědět 


katerina
smerem ke Strelci
To si až tak nemyslím, to se mi jeví jako krok zpátky.
Sekundárně direkční asc se dostává na hrot druhého domu, bude to hodně o těch hodnotách, co psala Pavla. A taky asi budeš častěji konfrontována s vodním živlem (Rak uzavřený v 7., Luna v 1., sec.direkční Luna se blíží k DS).
Také znovu mohou být oživena témata či události, se kterými jsi se setkala kolem 32 let. Znovu mohou být nastolena k řešení.

anna-marie# Zasláno: 16.1.2008 21:58 
Odpovědět 


Zdravím všechny ve fóru, astrologií se zabývám více jak 20 let a ze zkušenosti mohu říci, že není dobré pitvat dlouhodobé tranzity. Jak bylo podoktnuto výše, Pluto je i o strachu. Dlouhodobé aspekty působí pomalu a Pluto transformuje. Pokud Kateřino přijmeš změny, které se do tvého života budou vkrádat, nic traumatického tě nečeká. Pokud se změnám budeš bránit, osud tě i přes tvůj odpor "natlačí tam, kde máš být". Sama jsem několik let prožívala tento tranzit a zaskočily mne spíše vlivy rychlých planet. Tento opravdu ne, jen když se ohlédnu zpět na dobu před a po tranzitu - všechno je v mém životě jiné. Lepší. Nestrachuj se a žij. Nakonec z esoterického hlediska je úkolem Pluta naučit jedince přijímat to, co mu živet nese - přijímat svůj osud, svou zodpovědnost ( a tu mnozí rádi hází na druhé), neřešit záležitosti druhých, ale soucítit s nimi apod. - prostě transformovat člověka do duchovnějších hladin. Pluto ti neublíží - ublížit si můžeš sama a změna pod ním je vždy k tvému dobru. Hodně štěstí

Jardine
člen


# Zasláno: 21.2.2010 15:40  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 


Zdravím a navazuji, abych ulevila hezky rozběhnutému vláknu o ascendentu od plutonského "heavymetalu" Protože byla řeč o metaforách, našla jsem jednu paralelu na jednom přírodovědném webu, která by na plutonský tranzit mohla trochu pasovat.

Pamatuje si motýl, co se naučil jako housenka?
11. 4. 2008 | P. TOMEK

Co se v mládí naučíš, k stáru jako když najdeš. Platí to i pro housenky. Jejich zkušenosti může využívat i motýl.Vyklubání motýla z kukly patří k obdivovaným zázrakům přírody.Do kukly „uléhá" nevzhledná housenka a „vstává" z ní elegantní, štíhlý tvor s křehkými pestrými křídly. Při proměně v motýla je organismus housenky doslova přetaven. Mnohé orgány se od základu mění, jiné zanikají a další naopak vznikají. Při proměně v motýla prodělává celý nervový systém housenky radikální přestavbu. Nezůstane v něm kámen na kameni.


Je mi jasné, že takto "rozložena a složena" není celá naše bytost jako u housenky, ale ta část, na kterou se Pluto zaměřuje. Ale i tak se mi ten příměr líbí ...

Zajíc MilenaP
člen


# Zasláno: 21.2.2010 15:46 
Odpovědět 


Jardine,

Motýl se mnohokrát objevuje v Sabiánských symbolech.

Jardine
člen


# Zasláno: 21.2.2010 20:48  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 


Ještě jsem se chtěla zeptat (co se týče Pluta, mám asi milión dotazů, ale zkusím je udržet na uzdě :) ... když tranzituje nějakým domem, bývá pravidlem, že se tranzit projevuje záležitostmi protilehlého domu? Ne tedy výlučně, ale určitě výrazně?

Vzpomínám si, že když mi šel přes MC a pak desátým domem, rozpadla se naše rodina, když jedenáctým, přišlo takové to období Amorových šípů, ale i sebevyjádření, a jak zabrousil do dvanáctého, rozháranost skončila, našla jsem trvalý vztah a pak výzvy přicházely jednak přes práci, ale hodně taky přes zdraví a rovněž přes zvýšenou sebekritiku a až nutkavé vnímání toho, co mě odlišuje od druhých.

Je to takhle obvyklé ....?

Turnovský# Zasláno: 21.2.2010 23:22 
Odpovědět 


Jardine

ano tak to bývá, zejména u As a MC je to celkem přirozené, neboť trazitní konjunkce je současně i tranzitní opozicí na Ds a IC. Vaše pozorování bipolarity 11. a 5. domu je potrvzením Rudhyarovy teze, že i v astrologii je řada jevů bipolárních (podzemí-nadzení, východ-západ, Slunce-Luna, Venuše-Mars, Merkur-Jupiter atd . Dá se vysledovat i to, že planeta v domě nativity může s eprojevovat opozicí do protilehlého domu, zejména je-li ten dům prázdný.

Jardine
člen


# Zasláno: 22.2.2010 19:26 
Odpovědět 


Dík moc za odpověď! Nepřestávám žasnout, jak to do sebe zapadá ....

Turnovský# Zasláno: 22.2.2010 19:41 
Odpovědět 


no jo a to jsme ještě opomenuli situaci, kdy planeta v jednom domě, je současně dispozitorem domu protilehlého, případně s dispozitorem protilehlého domu svázána významným aspektem. Možností je mnoho.

Dovolil bych si nesouhlasit s názorem, že pro astrologické myšlení jsou důležité kombinační schopnosti. To možná v tradiční astrologii. V modern astrologii záleží spíš na variacích. U kombinací nezáleží na pořadí jednotlivývh prvků, zatímco u variací ano. V tradiční astrologii nezáleží na tom, zda je aspekt rozběžný nebo doběžný. Kvadratura rozpěžná má tu stejný význam jako kvadratura doběžná a situaci zachraňují domy a znamení. V astrologii modern na rozběžnosti a doběžnosti záleží.

U moderní astrologie záleží na pořadí prvků, tedy na variaci

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5


Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".
 
Astrologické forum / Astrologie / tranzit Pluta
Powered by miniBB™ © 2001-2018